These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Станом на початок липня середній розмір пенсійних виплат в Україні досяг 6 410,2 грн, що лише частково компенсує інфляційні втрати. У порівнянні з квітнем цього року пенсія зросла на 69 грн, або 1,1%. Якщо порівнювати з аналогічним періодом 2024 року, зростання склало 10,2%, тобто майже 594 грн. Про це повідомив голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев із посиланням на звітність Пенсійного фонду України. На 1 липня в країні налічувалось близько 10,26 млн пенсіонерів. Більшість із них отримують пенсії, які не дотягують до 5 тис. грн. Зокрема, 56,2% пенсіонерів мають менше цієї суми. Серед них 35,7% отримують менш як 4 тис. грн, а 3,7% - не дотягують і до 3 тис. грн. Разом з тим 29% українців мають пенсії від 5 до 10 тис. грн, а 14,8% - понад 10 тис. грн. Гетманцев звернув увагу, що навіть середній розмір пенсії не відповідає реальним потребам. Він поступається фактичному прожитковому мінімуму для людей, які втратили працездатність. За підрахунками Міністерства соціальної політики, у лютому 2025 року фактичний мінімум для цієї категорії осіб становив 6 685,5 грн. У червні ця сума мала зрости до майже 7 тис. грн. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пенсії в Україні зросли на початку року "Тобто середня пенсія зараз дорівнює близько 92% поточного фактичного прожиткового мінімуму для непрацездатних, що заносить переважну частину пенсіонерів за межу бідності", - наголосив Гетманцев. Він також додав, що темпи підвищення пенсій не встигають за інфляцією. У червні 2025 року річний рівень інфляції склав 14,3%, тоді як середня пенсія за рік зросла лише на 10,2%. Уряд України готується до масштабного реформування системи соціального забезпечення. З наступного року всі чинні види соціальних виплат мають бути об'єднані в єдину - базову соціальну допомогу.
Візит спецпредставника президента США Кіта Келлога до Києва став продовженням контактів між США та Україною на найвищому рівні. Обговорювався "повітряний щит" над Україною, зброя і примус РФ до миру. Про це заявив міністр закордонних справ Андрій Сибіга на пресконференції за підсумками засідання Люблінського трикутника, повідомляє Gаzеtа.uа. За словами міністра, українська сторона під час зустрічей з Келлогом обговорила створення цілісного "повітряного щита" над Україною, закупівлю та розширення виробництва озброєння, а також спільні дії для примусу Росії до миру. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський зустрівся з Келлогом: обговорили посилення ППО, спільне виробництво озброєння та санкції проти РФ "У фокусі була, звичайно, безпека і те, що можна спільно зробити, щоб примусити Росію до миру",- сказав Сибіга. Глава МЗС розповів, що спецпредставник президента США мав змогу почути від українських військових оцінку реальної ситуації на полі бою. "Україна не програє, Росія не виграє - це дуже важливо розуміти, і генералу були організовані відповідні брифінги", - сказав міністр. Окрім цього, Сибіга розповів, що українська сторона також говорила про необхідність створення "повітряного щита" над Україною. "Ми вже маємо багато елементів, але поки що ми не маємо цілісного щита. Це те, що обговорювалося з президентом Зеленським. Обговорювалися першочергові потреби української армії і, безумовно, українська оборонка, наші спроможності, що потрібно, щоб максимально масштабувати. Ми повинні досягати з Росією паритету, ми повинні Росію випереджати у виробництві видів озброєнь, які будуть давати нам перевагу на полі бою",- розповів міністр. До України 14 липня з візитом прибув спеціальний представник США Кіт Келлог. Очікується, що він перебуватиме в країні від кількох днів до тижня, а також, ймовірно, відвідає передову.
Росія не перемагає на полі бою, з її темпами просування вона змогла би захопити Україну не раніше ніж за 70 років. Агресор не досяг стратегічних успіхів. Про це заявив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський під час спільної пресконференції глав МЗС Люблінського трикутника (Україна, Польща, Литва) у Любліні, пише Gаzеtа.uа. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Займають посадки, села та позиції": у DеерStаtе підтвердили просування окупантів Влада РФ не зуміла реалізувати плани. "Україна не програє. Вона перемогла на морі, у повітрі "око за око", а на суходолі перемоги Росії є пірровими: залежно від місяця - 100-300 солдатів на 1 кв. км (захоплених територій - ред.). У такому темпі Росії потрібно буде 70 років, щоб захопити Україну. Вона має порахувати, чого це їй коштуватиме", - підкреслив Сікорський. Він наголосив, що хоч Росія нібито декларує готовність вести переговори з Україною, але це Україна вже давно заявила про готовність до негайного припинення вогню. "Ця війна може завершитися за п'ять хвилин: коли Путін віддасть наказ російським військам відступити. Я вважаю, що тривалий мир можливий за умови усунення першопричин війни, а ними є фашистська ідеологія Росії й імперіалізм. Необхідна дерадикалізація влади і російського суспільства", - констатував глава польської дипломатії. Росіяни скинули 500-кілограмову авіабомбу на ТЦ у центрі Добропілля і вбили двох та поранили ще 14 людей. В ОВА зазначили, що, ймовірно, під завалами досі залишаються люди - пошук уцілілих триває.
Президент Володимир Зеленський запропонував Верховній Раді призначити Дениса Шмигаля міністром оборони. Про це глава держави повідомив у вечірньому зверненні у середу. Зеленський наголосив, що Міністерство оборони в майбутньому відповідатиме і за управління стратегічними галузями промисловості. "Сьогодні я вже підписав документи до Верховної Ради України про Дениса Шмигаля як нового міністра оборони. Через Міністерство оборони будуть управлятись і стратегічні галузі промисловості", - заявив президент. Також він повідомив, що чинний міністр з питань стратегічних галузей промисловості Герман Сметанін очолить концерн "Укроборонпром". За словами Зеленського, мета цих кадрових рішень - посилення оборонного сектору і нарощення виробництва української зброї. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Верховна Рада проголосувала за відставку Шмигаля "Завдання дуже конкретне, чітке. Зараз української зброї на фронті, в усіх наших операціях - біля 40%. Це вже значно більше українського виробництва зброї, ніж будь-коли за час незалежності нашої держави. Обсяги дійсно великі. Але потрібно більше", - сказав глава держави. Президент окремо підкреслив, що посилення власного озброєння має дозволити ЗСУ активніше діяти на території РФ. "І треба більше саме наших можливостей виштовхувати війну на територію Росії - туди, звідки війну принесли. Щоб вони відчували, що вони зробили і яка ціна путінської відмови від припинення вогню та від справжнього миру", - зазначив Зеленський. Він також поставив завдання досягти 50% українського озброєння на фронті вже у перші пів року роботи нового уряду. "Ми маємо досягти рівня 50% української зброї за перші шість місяців роботи нового уряду, збільшуючи наше власне виробництво. Впевнений: можна це реалізувати", - заявив президент. Президент Володимир Зеленський запропонував віцепремʼєр-міністерці Юлії Свириденко очолити уряд. Під час зустрічі з віцепремʼєркою Зеленський заслухав доповідь щодо реалізації домовленостей з європейськими та американськими партнерами, досягнутих на конференції з відновлення України. Йдеться, зокрема, про заходи економічної стабілізації, підтримки населення та розвитку оборонного виробництва.
Російські окупанти у середу, 16 липня, завдали авіаудару по центру Добропілля у Донецькій області. Наразі відомо про загиблих та багатьох постраждалих. Про це написав омбудсмен Дмитро Лубінець у Теlеgrаm. 19:14 Голова Донецької ОВА Вадим Філашкін повідомив, що внаслідок атаки на Добропілля відомо про двох загиблих та 14 поранених. За його даними, росіяни застосували 500-кілограмову авіабомбу. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Займають посадки, села та позиції": у DеерStаtе підтвердили просування окупантів В ОВА зазначили, що, ймовірно, під завалами досі залишаються люди - пошук уцілілих триває. Також, за попередніми підрахунками, відомо про 30 пошкоджених торгових точок, шість багатоповерхівок і вісім автомобілів. Лубінець писав, що на місці працюють рятувальники, медики, військові лікарі - місцева лікарня не може прийняти всіх. "Це черговий свідомий удар по цивільних. Росія - держава-терорист, яка веде війну проти мирних українців і знищує життя навіть далеко від лінії фронту", - додав омбудсмен. Суспільне з посиланням на Добропільську МВА написало, що удару по місту ворог завдав близько о 17:30. Влучання було у людному місці у районі поблизу магазинів. Нові дрони-перехоплювачі ОDІN Wіn Ніt знищують "Шахеди" та "Гербери". Український проект ОDІN успішно випробував систему Аntіshаhееd.
Євросоюз не зміг погодити 18-й пакет санкцій проти Росії через позицію Словаччини, яка продовжує блокувати його ухвалення. Під час засідання послів ЄС у середу, 16 липня, новий пакет обмежень так і не отримав згоди. Основною перешкодою залишилась відмова Братислави підтримати документ. "Сьогодні під час дебатів з послами 'зелене світло' щодо санкцій не дали. Можливо, вони повернуться до цього питання у п'ятницю", - повідомив кореспондент "Радіо Свобода" Рікард Йозвяк. За даними Тhе Guаrdіаn, саме Словаччина знову заблокувала процес ухвалення санкцій. У чернетці пакета зазначено впровадження нового "динамічного механізму" на нафту, який має зменшити її ціну на 15% нижче середньої ринкової, до приблизно $47 за барель. Також планується заборонити операції з газопроводами "Північний потік", ввести санкції проти російського нафтопереробного заводу в Індії, обмежити діяльність двох китайських банків, які допомагають РФ обходити обмеження, і вжити заходів проти її тіньового флоту. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Словаччина заблокувала 18-й пакет санкцій ЄС проти Росії - розгляд перенесли на 11 липня Свою позицію озвучила й Естонія. Вона попередила, що не підтримає санкцій, якщо буде виключено пункт про зниження цінової стелі на російську нафту. Тим часом Словаччина пов'язує своє блокування із запропонованим Єврокомісією повним припиненням імпорту російського газу до 2028 року. Прем'єр Роберт Фіцо заявив, що хоче досягти угоди з Єврокомісією та іншими державами ЄС до 15 липня щодо гарантій для Словаччини. Мета захистити країну від можливих перебоїв з постачанням газу з РФ та уникнути загроз енергетичній безпеці. Для затвердження будь-якого санкційного пакета Євросоюз потребує одностайної підтримки всіх держав-членів. Європейський Союз готує найпотужніший за останні роки пакет санкцій проти Росії. Планується вдарити по ключових джерелах її військового фінансування та змусити Володимира Путіна зупинити агресію проти України. Нові обмеження стосуватимуться насамперед доходів Росії від нафти, а також фінансових структур, залучених до підтримки війни - як у самій РФ, так і в інших державах.
Nеtflіх представив офіційний трейлер фінального сезону серіалу "Дивні дива", в якому герої знову об'єднаються, щоб у вирішальній битві протистояти Векні. У п'ятому, завершальному сезоні науково-фантастичного хіта, створеного братами Даффер, історія починається з подій після нападу Векни на Максін, яка залишилася в комі, передає Nеtflіх. У відео показано, як зло повертається, а головні герої стикаються з безпрецедентною загрозою. Векна готується до нової атаки. Водночас уряд запроваджує військовий контроль у Гокінсі та розпочинає активне переслідування Елевен, яка знову змушена ховатися. "Хокінс вражений відкриттям Розломів, і наші герої об'єднані однією метою - знайти та вбити Векну. Але він зник - його місцеперебування та плани невідомі. Щоб ускладнити їхню місію, уряд запровадив у місті військовий карантин та посилив полювання на Елевен, змушуючи її знову переховуватися. З наближенням річниці зникнення Вілла наростає важкий, знайомий жах. Наближається фінальна битва, а разом з нею темрява, потужніша та смертоносніша за все, з чим вони стикалися раніше. Щоб покласти край цьому кошмару, їм знадобляться всі - вся компанія - разом, востаннє", - йдеться в офіційному описі. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перші два сезони серіалу "Гаррі Поттер" отримають по 6 епізодів - ЗМІ Новий сезон буде розділено на три частини. Перша вийде 27 листопада 2025 року. Друга - 26 грудня, а фінальна частина побачить світ 1 січня 2026 року. Весь основний акторський склад повернеться до своїх ролей. У серіалі знову з'являться Вайнона Райдер, Девід Гарбор, Міллі Боббі Браун, Седі Сінк, Фінн Вулфгард, Ноа Шнапп та інші. Також до команди приєдналася Лінда Гамільтон, яка зіграє таємничого персонажа. Ще однією несподіванкою стало повернення з пенсії режисера Френка Дарабонта. Він зніме два епізоди сезону. Саме він раніше працював над "Втечею з Шоушенка" та "Зеленою милею". Актор Том Голланд офіційно підтвердив назву нового фільму про Людину-павука. Стрічка отримала назву "Людина-павук: Новий день" (Sріdеr-Маn: Вrаnd Nеw Dаy).
Ринок металобрухту в України та світі загалом не є сталим і коливається залежно від багатьох факторів. Найбільший вплив мають сезонність та глобальні економічні тенденції. Gаzеtа.uа разом з "МЕТАЛЛОЛОМ.КІЕV.UА", однією з провідних компаній у сфері приймання та перероблення вторинної сировини, визначили, якою буде ціна на металобрухт до кінця 2025 року та що впливатиме на її формування. Фактори, від яких залежить вартість брухту Як уже згадували, найбільше ціни на ринку чорних та кольорових металів коливаються залежно від пори року. Вигідніше здавати метал з пізньої осені до ранньої весни. У цей період чорний метал буде дорожчим на 20-50%, кольоровий - на 15-20%. Улітку, якщо є така можливість, рекомендують більше накопичувати брухт та згодом здати гуртом. Окрім сезонності, на вартість брухту у 2025-му впливає: Курс валют (через здорожчання або здешевшання гривні ціна на брухт може змінюватися як і на решту товарів); Стандарти Європейського Союзу (світ бореться за покращення екології, що збільшує цінність вторинної сировини. Зростає попит - зростає вартість); Ситуація на енергетичному ринку (здорожчання енергонсіїв робить перероблення брухту більш економічно вигідним порівняно з видобуванням металу, що збільшує попит на вторсировину); Поступове відновлення промисловості та активні будівництва. Ціна на металобрухт в липні-вересні Попри "дешевший" літній період вартість брухту підвищилася порівняно з минулим 2024 роком. Зараз лом чорного металу в Києві коштує 6-7 грн за кг, тоді як торік вартував 4-5 грн. Ціна на мідь становить до 300 грн за кг, була 251 грн. Алюміній вартує від 50 грн замість 35 грн. Нержавійна сталь коштує в межах 35 грн. Загалом ціна на кольорові метали цьогоріч стартує від 25 грн. Ціна на металобрухт у жовтні-грудні У холодну пору ціна на брухт значно виросте. Кілограм чорного металу подорожчає до 8-12 грн. За великі об'єми ціна буде ще більшою. Вартість міді може зрости подекуди до понад 320 грн за кг. Алюміній коштуватиме в межах 60-80 грн за кг. Нержавійна сталь, за прогнозами, може піднятися в ціні до 45 грн за кг. Як та де вигідніше здати брухт Найперше подбайте про якість брухту. За сортований та очищений від бруду, пластику та ізоляції метал можуть заплатити більше. Ретельніше обирайте пункт прийому металу. Він має бути надійним, з хорошою репутацією, відгуками клієнтів. У великих містах металобрухт візьмуть дорожче через більшу конкуренцію. Звертайте увагу на послуги, які пропонують компанії. Шукайте те, що відповідатиме вашому запиту. Наприклад, працівники пункту можуть самостійно демонтувати та забрати металеві конструкції за допомогою спецтехніки. Сучасні підприємства щороку збільшують відсоток використання вторсировини. Це покращує екологію, спрощує процес виробництва та економить гроші. Основою стають речі, які вже вийшли із вжитку. Мова не лише про пластик, скло чи папір, а й метал.
Лауреат Шевченківської премії помер на 95-му році життя. Володимир Микита - живописець з Закарпаття, народний художник України, академік Національної академії мистецтв, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, помер 16 липня 2025 року у віці 95 років. Про це повідомив голова Закарпатської обласної військової адміністрації Мирослав Білецький у Fасеbооk. "Сьогодні на 95-му році життя відійшов у вічність іменитий художник, наш земляк, Володимир Микита. Це - людина-епоха, патріарх закарпатської школи живопису", - написав Білецький. Микита працював у жанрах портрета, пейзажу, натюрморту, а найвиразніше його стиль проявився в сюжетно-побутових композиціях, що відтворюють життя закарпатського села. Його живопис вирізняється символічним осмисленням повсякденності, чіткою композицією та глибоким колористичним ладом. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Помер композитор Марк Сноу, автор саундтреку до серіалу "Секретні матеріали" Художник був учасником численних обласних, національних та міжнародних виставок, зокрема у Франції, Італії, Німеччині, Японії, Канаді, Угорщині та інших країнах. Його роботи експонувалися на міжнародних бієнале у Венеції, Гельсінкі, Кошице, і зберігаються в музеях та приватних колекціях у Європі, Азії та Південній Америці. Твори Микити неодноразово закуповувалися державними інституціями. У замку Паланок у Мукачеві діє окремий музей художника, а персональні виставки регулярно проходили в Києві, Ужгороді, Львові та Словаччині. Володимир Микита за життя отримав велику кількість нагород та відзнак. У 2005 році став лауреатом Національної премії імені Тараса Шевченка. У 2006 році нагороджений орденом Ярослава Мудрого V ступеня, а в 2011 орденом ІV ступеня. Також він отримав премії ім. Й. Бокшая та А. Ерделі, Тетяни Яблонської та інші державні відзнаки. У січні 2025 року Микиті було вручено Велику золоту медаль Національної академії мистецтв України. "Володимир Васильович залишив по собі безцінну спадщину, яка житиме вічно у його роботах, у пам'яті учнів та у серцях усіх, хто захоплювався його мистецтвом. Висловлюємо щирі співчуття рідним, близьким, друзям та всій мистецькій спільноті" - пише Мирослав Білецький. На 84-му році життя помер видатний український композитор, Герой України Ігор Поклад. Він був одним із найвпливовіших митців сучасної української музики.
Боксер Даніель Дюбуа здивований тим, що його майбутній бій з Олександром Усиком не викликав широкого резонансу серед вболівальників, попри статус об'єднавчого поєдинку. Британець, який володіє титулом ІВF у надважкій вазі, відверто поділився своїм розчаруванням з приводу недостатньої уваги до бою з українським чемпіоном Олександром Усиком, який тримає пояси WВС, WВО, WВА та ІВО, передає "Чемпіон". Дюбуа визнав, що це ключовий момент у його кар'єрі, проте публічна реакція його неприємно здивувала. "Це точно найбільший бій у моєму житті. Дивно, але складається враження, ніби все відбувається 'під ковдрою' - немає того ажіотажу, на який я очікував від об'єднавчого бою. Хоча, можливо, все зміниться в день поєдинку", - сказав він у коментарі. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Белью передрік жорсткий реванш Усика з Дюбуа Також боксер порівняв популярність своїх поєдинків з виступами Ентоні Джошуа. За його словами, останній стабільно збирає повні зали, тоді як сам Дюбуа стикається з меншим інтересом з боку глядачів. "Кожен його бій - це аншлаг. А з моїми боями завжди щось таке незрозуміле", - додав він. 3 червня Олександр Усик оновив історію боксу. Український чемпіон світу у важкій вазі, володар поясів WВС, WВА та WВО, обійшов Евандера Холіфілда в переліку найстарших чемпіонів у хевівейті. Зараз Усик посідає сьоме місце у цьому рейтингу. Йому виповнилося 38 років і 136 днів. Легендарний Холіфілд розташувався на восьмій позиції з віком 38 років і 135 днів.