Gazeta.ua - we.ua

Gazeta.ua

we:@gazeta.ua
27.3 thous. of news
These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Gazeta.ua on gazeta.ua
Вісім етапів за місяць: Україна звільнила з полону сотні військових і цивільних - Зеленський
З початку червня Україна здійснила вісім етапів масштабного обміну полоненими. У межах якого вдалося повернути додому сотні людей. Про це повідомив президент Володимир Зеленський. За словами глави держави, серед звільнених - українські військові, які обороняли Маріуполь, а також захисники з Донеччини, Запоріжжя, Луганщини, Харківщини, Сумщини, Чернігівщини та Київщини. Серед них молоді бійці, тяжкопоранені, хворі, а також ті, кого вважали зниклими безвісти. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бійці Маріуполя та зниклі безвісти: Україна провела новий обмін полоненими "Більшість із них були в полоні ще з 2022 року", - зазначив президент. Окрім військових, Україна також повернула цивільних громадян, яких утримували в російському полоні. Зеленський підкреслив, що це результат злагодженої роботи великої команди, яка продовжує працювати над тим, аби звільнити всіх українців. "Ми продовжуємо і працюватимемо, доки не повернемо кожного, усіх без винятку", - наголосив президент. Обміни є частиною системної роботи української влади щодо повернення захисників і цивільних із ворожого полону, що триває з початку повномасштабного вторгнення РФ 4 липня Україна здійснила черговий етап великого обміну полоненими. В в межах якого до України повернулися наші військові та цивільні, які перебували в російському полоні переважно з 2022 року. За словами Зеленського, серед звільнених - воїни, які обороняли Україну на різних напрямках: у Донецькій, Луганській, Харківській та Херсонській областях, а також у Маріуполі. Це представники Збройних Сил, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Державної спеціальної служби транспорту та цивільні громадяни. "Обміни мають тривати. Мета України - звільнити всіх наших людей із російського полону. Дякую кожному, хто допомагає це робити", - наголосив Зеленський.
we.ua - Вісім етапів за місяць: Україна звільнила з полону сотні військових і цивільних - Зеленський
Gazeta.ua on gazeta.ua
У Чорнобильському заповіднику народилися чорні лелеки: відтепер вони з паспортами
У Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику відбулося кільцювання пташенят чорного лелеки. Цей вид птахів занесено до Червоної книги, повідомив орнітолог Сергій Домашевський на своїй сторінці у Fасеbооk. "Всі лелеченята виглядають чудово, всі модні, мають на кожній лапці по "обручці" на заздрість іншим лелекам свого виду", - зауважив Домашевський. Металеві кільця - це "паспортні документи" у світі птахів. Чорний лелека - це вид птахів з роду Лелека, родини Лелекових, який веде потайний спосіб життя. Розмах крил птаха сягає двох метрів, а гніздо, яке він будує на висоті до 20 метрів, може важити 500 кг. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Без компаса і GРS: як птахам вдається долати тисячі кілометрів і не збитися зі курсу Чорні лелеки харчуються рибою, земноводними, водяними комахами, а інколи й дрібними гризунами. Порівняно з білим лелекою чорний намагається уникати людей, тому представників цього виду можна зустріти рідко. В Україні він переважно живе на Поліссі або в Карпатах. Рідкісні чорні лелеки оселилися у Чорнобильській зоні відчуження і вже мають потомство. Гніздо виявили поблизу села Кам'янка на висоті понад три метри. Там було троє пташенят. Чорний лелека - дуже обережний і рідкісний птах, тож кожне гніздо має величезне значення для збереження виду.
we.ua - У Чорнобильському заповіднику народилися чорні лелеки: відтепер вони з паспортами
Gazeta.ua on gazeta.ua
ЗСУ пояснили, чому питання про кінець війни дратує бійців
Питання "коли закінчиться війна" - безглузде і водночас образливе для військових. Особливо якщо його ставлять люди, не дотичні до бойових дій. Таку думку висловив заступник командира 39-ї окремої бригади берегової оборони 30-го корпусу морської піхоти ЗСУ підполковник Богдан Пржегалинський в інтерв'ю Українській правді. Офіцер, який служить на фронті з 2016 року, зауважив: найчастіше це запитання лунає не від побратимів чи волонтерів, а від тих, хто спостерігає за війною з екранів або соцмереж. "Його зазвичай ставлять із надривом - ну коли ж вона закінчиться, ця війна?. Але такі питання майже ніколи не лунають від людей, які справді залучені. Це говорить той, хто не має до війни жодного стосунку, окрім емоцій після читання новин", - зазначив Пржегалинський. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Студенти в Україні проходитимуть базову військову підготовку: програму запровадять з 1 вересня Військовий вважає, що іноді люди ставлять подібні запитання, зробивши символічний донат у кілька гривень, і вважають це вагомим внеском у перемогу. "Це неприємне питання. Воно звучить як знецінення нашої боротьби. І найгірше - воно свідчить про нерозуміння реальності", - підкреслив підполковник. За його словами, якщо вже й ставити подібне питання військовим, то варто формулювати його інакше, наприклад, цікавитися оцінкою поточної ситуації на фронті чи змінами на користь України. Крім того, Пржегалинський назвав ще одне вкрай некоректне питання. "Чи не шкодуєте, що пішли на війну?. Особливо якщо мова йде про мобілізованих, а не кадрових військових. Люди не йшли служити - вони пішли захищати батьків, дітей, свої домівки. Це очевидно. А війна - це щоденні емоційні гойдалки. І ставити такі запитання - щонайменше безтактно", - додав він. З 1 вересня 2025 року у вищих навчальних закладах стартує базова військова підготовка для студентів. Підготовка буде складатися з двох частин: теоретична - триватиме протягом навчального року у самому виші (90 год.); практична проходитиме у центрах ЗСУ з травня по жовтень (210 год.), зазвичай на канікулах.
we.ua - ЗСУ пояснили, чому питання про кінець війни дратує бійців
Gazeta.ua on gazeta.ua
Партизани "АТЕШ" вдарили по тилу ворога: затримано ешелони з боєприпасами
Партизанський рух "АТЕШ" повідомив про успішну диверсію в тилу російських військ на тимчасово окупованій території Донецької області. За даними учасників руху, біля міста Дебальцеве було знищено релейну шафа, що призвело до порушення логістичних ланцюгів окупантів, пишуть у Теlеgrаm партизани. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Партизани анонсують окупантам Донеччини "гаряче" літо Як зазначають у "АТЕШ", ця ділянка залізниці має ключове значення для забезпечення російських військ на Донецькому напрямку. Саме через неї, за інформацією партизанів, регулярно проходять ешелони з паливом, боєприпасами та технікою. Удар у цій локації, на думку руху, спричинив затримки у постачанні й ослабив боєздатність окупаційного контингенту. "Ми не випадково обрали цю ціль. Такі дії безпосередньо впливають на зниження боєздатності армії агресора. Ми й надалі систематично завдаватимемо ударів по логістиці в тилу ворога", - йдеться в заяві партизанського руху. В "АТЕШ" додали, що продовжуватимуть боротьбу, аби якнайшвидше наблизити кінець режиму Путіна. Агент "АТЕШ" передав інформацію про командний пункт 428-го мотострілецького полку на Покровському напрямку. За даними "АТЕШ", цей підрозділ бере участь в наступальних операціях, і командування не щадить своїх людей. Завдяки зібраній інформації ці позиції вже частково знищені, також вдалося ліквідувати деяких штабних командирів.
we.ua - Партизани АТЕШ вдарили по тилу ворога: затримано ешелони з боєприпасами
Gazeta.ua on gazeta.ua
П'ять помилок використання ноутбука, які "вбивають" батарею: цього робити не варто
Нерідко власники ноутбуків скаржаться на швидке розрядження батареї гаджета, купленого зовсім недавно. У деяких випадках акумулятор перестає функціонувати вже через рік, і робота можлива лише від мережі. Причиною таких проблем часто стає неправильне поводження користувачів із технікою. Gаzеtа.uа розібралася, які помилки суттєво скорочують "життя" батареї ноутбука. Порушення режиму батареї Якщо робота за ноутбуком зазвичай відбувається вдома, і гаджет використовується поза квартирою/офісом рідко, то експерти рекомендують дістати батарею та підключити до мережі. Коли потрібно вийти з технікою і працювати віддалено, батарею слід просто вставити в ноутбук. Також фахівці зазначають, що батарея не повинна перебувати без роботи тривалий час це не йде їй на користь. Так, бажано хоча б раз на п'ять днів повністю її заряджати та розряджати. Використання ноутбука не на рівній поверхні Якщо ви часто користуєтеся гаджетом, сидячи на дивані або знаходячись в ліжку, місця виходу тепла з ноутбука перекриваються, що в кінцевому підсумку може призвести до виходу техніки з ладу. Тому бажано стежити, щоб техніка знаходилася на прямій рівній поверхні. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи слід ігнорувати повідомлення про оновлення для мобільних програм у смартфоні Ноутбук перебуває на сонці Ще одна причина дуже часте перебування ноутбука під сонячними променями, через що він нагрівається, що негативно позначається на батареї. Крім того, страждає не лише батарея пошкоджується також процесор, жорсткий диск та відеокарта. Ноутбук перебуває на морозі Коли гаджет постійно перебуває в умовах мінусової температури, техніка може охолонути аж до замерзання. Так, лише двадцять хвилин на морозі здатні призвести до проблем з екраном і жорстким диском, а батарея ж стане швидко розряджатися. Фахівці не радять виносити ноутбук часто на мороз, тому що акумулятор може не витримати й заряджатися не буде. Довгий час у режимі сну та в мережі Якщо часто переводити ноутбук у режим сну замість відключення, то батарея буде швидше розряджатися. Аналогічна ситуація, якщо ноутбук буде постійно в мережі, навіть коли ви з ним не працюєте. Через ракетні обстріли, що тривають восени, українці зіткнулися з постійними екстреними відключеннями від електроенергії міст і населених пунктів. Не у кожного є ноутбук, але якщо він ще протримається кілька годин на власній батареї, то роутер без електрики позбавляє нас доступу до інтернету. Смартфони також залежать від якості мережі і не завжди дають хорошу швидкість з'єднання. Gаzеtа.uа з'ясувала, що таке автономний інтернет та яке обладнання може допомогти забезпечити з'єднання навіть за відсутності електроенергії.
we.ua - П'ять помилок використання ноутбука, які вбивають батарею: цього робити не варто
Gazeta.ua on gazeta.ua
Рютте попереджає: Китай може втягнути Росію у війну з НАТО
Китай може спробувати переконати Росію напасти на країни Альянсу. Так Пекін може відволікти Захід від потенційної атаки на Тайвань. Про це в інтерв'ю виданню Тhе Nеw Yоrk Тіmеs заявив генеральний секретар НАТО Марк Рютте. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путін може напасти на Естонію: Рютте озвучив стратегію захисту За словами Рютте, якщо лідер КНР Сі Цзіньпін ухвалить рішення про військову операцію проти Тайваню, він, ймовірно, звернеться до президента РФ Володимира Путіна із проханням створити відволікальний маневр у Європі. "Він скаже, я збираюся це зробити, і тобі потрібно зайняти їх в Європі, напавши на територію НАТО. Це дуже ймовірний сценарій", - припустив Рютте. Щоб уникнути подібного розвитку подій, генсек НАТО наголошує на необхідності двох стратегічних кроків: по-перше, Альянс має бути настільки сильним, щоб стримати будь-які агресивні наміри Москви; по-друге - розвивати глибше партнерство з країнами Індо-Тихоокеанського регіону. Рютте нагадав, що між НАТО та цим регіоном вже існують тісні зв'язки, особливо у сферах оборонної промисловості та інновацій. За його словами, таку співпрацю активно підтримує і просуває адміністрація президента США Дональда Трампа. Марк Рютте попередив, що Росія потенційно може напасти на Естонію впродовж наступних 5-7 років, якщо країни-члени НАТО не посилять свої оборонні бюджети. Водночас Рютте висловив впевненість, що у разі атаки Альянс, зокрема США, нададуть повну підтримку країні-члену.
we.ua - Рютте попереджає: Китай може втягнути Росію у війну з НАТО
Gazeta.ua on gazeta.ua
Раніше рік складався з 420 днів: як змінився календар з часом
Усі ми знаємо. що у році 365 днів. Але на ранніх етапах існування Землі він тривав 420 днів. Доба тоді була значно коротшою, а отже, за один повний оберт планети навколо Сонця встигало пройти більше днів, пише ІFLSсіеnсе. Науковці проаналізували це незвичне явище та з'ясували, чому з часом кількість днів у році зменшилася. Причини - у зміні швидкості обертання Землі та впливі Місяця. Ближче до кінця ери динозаврів рік складався із 372 днів, а коли Земля сформувалася, вона, ймовірно, оберталася достатньо швидко, і тому рік уміщав щонайменше 500 днів. Коли Місяць віддаляється, його орбіта більшає, а отже, зростає і його обертальна енергія. Цю "енергію" він забирає у Землі - у той час рух Землі сповільнюється. Це віддалення Місяця від Землі зумовлене припливами - як в океанах, так і в твердій земній корі. Оскільки Місяць був поруч із Землею майже з моменту утворення нашої планети і весь цей час уповільнював її рух, у нас було багато днів різної тривалості. Однак визначити, скільки днів було в певний момент історії Землі, непросто. Принаймні протягом половини життя Землі ми можемо про це лише здогадуватися, вважають учені. Деякі дослідники підрахували, що 1,4 мільярда років тому день тривав близько 18 годин, що означало 490-денний рік. Інші науковці це спростовують, стверджуючи, що від 2 до 1 мільярда років тому обертання Землі майже не змінювалося. Ще інші й це заперечують: зокрема, вважають, що між 2 і 1 мільярдом років тому швидкість обертання майже не змінювалась. Це нібито пояснюється впливом Сонця, яке через атмосферу Землі частково компенсувало ефект Місяця. Якщо це так, то у цей проміжок часу рік на Землі тривав близько 460 днів. При інших підрахунках ученим допомогли корали. Як і дерева, ріст багатьох коралів збігається з порами року. Це залишає сліди сезонного росту, подібні до кілець дерев, що дозволяє визначити їхній вік. Деякі мілководні корали також фіксують припливи та відпливи. У 1963 році професор Джон Веллс з Корнельського університету опублікував новаторську статтю про скам'янілі корали середнього девону (380 мільйонів років тому), в якій повідомлялося про рік тривалістю 400 днів плюс-мінус тиждень. Інші дослідники виявили, що протягом 444-419 мільйонів років тому (силурійський період) цей показник становив від 400 до 420 днів. Це логічно: що далі в минуле, то більше днів у році. Якраз число 420 стало популярним у ЗМІ. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Телескоп NАSА показав загадкову спіральну галактику Однак не всі з цим погоджуються. У 2000 році доктор Джордж Вільямс з Університету Аделаїди опублікував статтю, в якій за допомогою тієї ж методики на набагато давнішому зразку коралів з'ясував, що 620 мільйонів років тому рік тривав 400 днів. Це суперечить висновкам Веллса, і тим більше цифрі 420 днів, отриманій приблизно на 200 мільйонів років пізніше. Вільямс також використовував деякі інші методи, щоб отримати оцінки 466 та 514 днів (2450 мільйонів років тому). Видання підкреслює, що висновки вчених щодо того, як змінювалася кількість днів у році, дуже суперечливі, однак NАSА готується розгадати одні з найбільших загадок Сонця та його впливу на Сонячну систему. Вчені хочуть зрозуміти, як саме формується сонячний вітер та чому він пришвидшується під час подорожі у космосі.
we.ua - Раніше рік складався з 420 днів: як змінився календар з часом
Gazeta.ua on gazeta.ua
Ворог атакував Миколаїв дронами, є постраждалі - фото і відео наслідків
Уранці 6 липня російські війська атакували Миколаїв групою дронів-камікадзе типу Shаhеd-131/136. Атака тривала з 09:23 до 09:40. Про це повідомив начальник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім. За його словами внаслідок удару постраждали двоє цивільних. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Який вигляд має Вишгородська громада після російської атаки: нові кадри "Внаслідок атаки травмовано двоє людей. 31-річна жінка - госпіталізована, стан середньої тяжкості, та 35-річний чоловік - йому медична допомога була надана на місці", - написав Кім. За даними обласної влади, пошкоджено десять житлових будинків, заклад харчування та відділення банку. На місці тривають аварійно-відновлювальні роботи. У свою чергу ДСНС також повідомила про пожежі, що виникли внаслідок падіння дронів або їх уламків у приватному секторі міста. "Внаслідок падіння дронів та їх уламків у приватному секторі міста виникли дві пожежі. Горів нежитловий двоповерховий будинок - 50 м.кв, та загорілася покрівля іншого житлового будинку - 20 м.кв", - повідомили рятувальники. Рятувальники оперативно ліквідували займання. Роботи з ліквідації наслідків тривають. У ніч на 6 липня росіяни вчергове атакували Україну безпілотниками. Унаслідок ворожої атаки БпЛА у Вишгородському районі на Київщині постраждали три людини. Чоловік 35 років отримав осколкові рани спини, рук та ніг. Жінка 79 років та чоловік 75 років отримали гостру реакцію на стрес. Вся необхідна медична допомога постраждалим надана на місці.
we.ua - Ворог атакував Миколаїв дронами, є постраждалі - фото і відео наслідків
Gazeta.ua on gazeta.ua
Вбивствo "герoя РФ" і прoвал Трампа у перегoвoрах з Путіним: прo щo пишуть світoві ЗМІ
Дональд Трамп мав шосту розмову з Володимиром Путіним після повернення в Білий дім, після чого Росія атакувала Україну. Москва відмовилася зупиняти бойові дії, доки не досягне цілей у війні. Також США призупинили постачання зброї для України, виділеної ще за Джо Байдена, зокрема ракет для ППО Раtrіоt. Україна вбила командувача ВМС Росії чергового високого російського генерала. Росія зміцнює впевненість, що може пережити Україну у війні на виснаження. Ось дещо з того, про що писали у світових ЗМІ. "Росія атакувала Україну після розмови Трампа і Путіна", Вlооmbеrg, США Росія провела масовану атаку дронів на Київ через кілька годин після того, як президент Трамп висловив розчарування через відсутність прогресу у припиненні війни Росії проти України під час розмови з Путіним. Під час однієї з найінтенсивніших атак за останні тижні Росія запустила рій дронів, переважно на Київ. Атака тривала шість годин. Вибухи чули по всій столиці, удари були у п'яти районах міста, житлові будинки пошкоджені. Телефонний дзвінок - шоста публічно визнана розмова між двома лідерами з моменту повернення Трампа в Білий дім. Це відбулося після того, як Пентагон оголосив про призупинення передачі снарядів і засобів ППО Україні, посилаючись на перегляд арсеналів США, бо зважує необхідність збереження зброї проти інших загроз. "У нас була довга розмова. Ми говорили про багато речей, зокрема про Іран. Ми також говорили про війну в Україні, і я цим не задоволений. Ні, я не досяг жодного прогресу", сказав Трамп. Кремль у четвер заявив, що під час переговорів досягли незначного прогресу в припиненні війни. "Трамп знову порушив питання про якнайшвидше припинення бойових дій. Путін заявив, що Росія не відступить від своїх воєнних цілей", заявив помічник Кремля з питань зовнішньої політики Юрій Ушаков. Трамп скоротив постачання зброї Україні, але не ввів жодних додаткових санкцій проти Росії Він охарактеризував розмову як "відверту, ділову та конкретну", додавши, що лідери домовилися продовжити обговорення найближчим часом. Ушаков додав, що зустріч між двома лідерами не обговорювалася, і вони не торкалися рішення США припинити постачання зброї Україні. Президент США виступав за швидке припинення війни в Україні, посилаючись на свої стосунки з Путіним, але також погрожував вийти з переговорів, якщо сторони не зможуть домовитися про умови. Минулого місяця Трамп висловив розчарування темпами прогресу, заявивши, що, можливо, необхідно дозволити Україні та Росії "трохи поборотися", перш ніж спробувати укласти мирну угоду. Трамп скоротив постачання зброї Україні, але не ввів жодних додаткових санкцій проти Росії, попри заклики Зеленського та лідерів Європи посилити тиск на Путіна. "Україна вбила командувача ВМС Росії", Тhе Wаshіngtоn Роst, США Внаслідок українського удару по Курській області Росії загинув командувач ВМС Росії - черговий високий генерал, убитий Україною з початку війни. Генерал-майор Михайло Гудков був заступником головнокомандувача ВМС і раніше очолював бригаду, яка боролася проти ЗСУ. Минулого серпня Україна розпочала масштабну операцію в Курській області, захопивши значну частину регіону на дев'ять місяців, поки навесні територію не відбили росіяни. Відтоді ЗСУ залишаються на клаптику землі на кордоні, де тривають бої. Губернатор Курської області Олександр Хінштейн підтвердив, що Гудков "трагічно загинув під час виконання військового обов'язку". Гудков - останній у низці високих російських офіцерів, убитих з 2022-го Гудков - останній у низці високих російських офіцерів, убитих з 2022-го, включаючи 12 генерал-майорів і генерал-лейтенантів. У квітні генерал-лейтенант Ярослав Москалик загинув у Москві внаслідок вибуху авто. У 2024-му генерал-лейтенант Ігор Кирилов, який очолював хімічний, біологічний і ядерний сектор російської армії, загинув за аналогічних обставин. У четвер українська розвідка також заявила про смерть Маноліса Пілавова - колишнього ставленика Росії в Луганській області. Він загинув внаслідок вибуху. Путін призначив Гудкова заступником командира наприкінці березня. Восени 2023-го він був нагороджений медаллю "Герой Росії" "за мужність, героїзм та вміле командування" в зоні бойових дій. Перед оголошенням про смерть Гудкова місцеве російське видання на Курщині повідомило, що 12 морських піхотинців загинули внаслідок ракетного удару по їхньому штабу. Українці успішно використовують НІМАRS, але ці ефективні боєприпаси можуть незабаром зникнути з поля бою, якщо їх включать до недавно оголошеного Пентагоном перегляду військової допомоги. США призупиняють постачання раніше обіцяного військового обладнання Україні, включаючи засоби ППО та ракети до них. Зеленський заявив, що Україні потрібні ракети до Раtrіоt Зеленський заявив, що Україні потрібні ракети до Раtrіоt та постійна військова підтримка США. "Сподіваюся, найближчими днями поговорю про це з президентом Трампом", сказав він. Речник Кремля Дмитро Пєсков привітав припинення США військової допомоги на тлі розгортання літнього наступу Росії на Україну. "Чим менше ракет буде доставлено Україні, тим ближче ми до кінця військової операції", сказав він. "Путін планує літо безжальних атак на Україну", Тhе Wаll Strееt Jоurnаl, США Поки Трамп відступає в Україні, Путін просувається вперед. Москва посилює наземні наступальні кампанії і атаки на міста України. Водночас рішення США припинити постачання частини зброї українцям дає Путіну значний поштовх - підтримка Заходу слабне, а вона є ключовою для підтримки опору Києва. Під час телефонної розмови з Трампом Путін у четвер дав зрозуміти, що не має наміру прислухатися до закликів президента США припинити війну. Натомість повторив, що його цілі залишаються тими ж, що й на початку вторгнення - відновити домінування Росії над Україною і змусити Захід припинити підтримку Києва. Стратегія Путіна спрямована на підрив здатності та волі України вести війну через посилення тиску на її військових та цивільне населення. Найпотужніший прихильник України відходить в сторону. Серед зброї, яку США перестали передавати - ракети-перехоплювачі, що допомагають захищати українські міста від повітряних обстрілів, інтенсивність яких зростає. Україна зіткнулася з літом невпинних атак Росії, а зусилля Трампа з досягнення миру зайшли в глухий кут. Останні події зміцнюють впевненість Росії, що зможе пережити Україну Останні події зміцнюють впевненість Росії, що зможе пережити Україну та її прихильників у війні на виснаження. Україні доведеться економно використовувати ресурси, і цей крок прискорить російські перемоги на полі бою, йдеться в аналізі, опублікованому в четвер в Інституті вивчення війни. Росія зосередила близько 50 тис. військових у Сумській області, просунувшись на 19 км до адміністративного центру, що стало новою ціллю для Росії. На кожного українця, який воює там, у Росії припадає приблизно три солдати. Україні наразі вдалося зупинити просування росіян, але наступ ще більше розтягнув мізерні сили України, які страждають від браку людей. Росія тисне у кількох точках вздовж 1200-кілометрової лінії фронту, змушуючи українських командирів відправляти деякі зі своїх найкращих підрозділів для затикання прогалин. Навесні наступ Росії прискорився. Москва перекинула на поле бою свіжі війська, а більше зелені допомагає приховати їх пересування. Прогрес Росії - поступовий і супроводжується високими людськими втратами. Російські війська не захопили жодного значного міста з моменту захоплення Авдіївки в лютому 2024-го. "З точки зору Росії, це повільно. Значною мірою це пов'язано з труднощами російських сухопутних військ. Їх рівень виснаження ускладнює для росіян посилення тиску", - сказав науковий співробітник з питань сухопутних військ Королівського інституту об'єднаних військ у Лондоні Нік Рейнольдс. Але здобуття територій може бути не найважливішою ціллю Росії Але здобуття територій може бути не найважливішою ціллю Росії на цьому етапі війни. Натомість, за словами аналітиків, Путін хоче поглинути війська та техніку України та підірвати опір цивільного населення та партнерів на Заході. "Ми повинні вимірювати не квадратними кілометрами захопленої території, а співвідношення втрат, бо їх важко компенсувати. Наша глобальна мета зробити співвідношення втрат катастрофічним для росіян", сказав голова благодійної організації "Повернися живим" Тарас Чмут. Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський не раз заявляв, що Україна не може перемогти Росію, залишаючись в обороні. "Звичайно, ми не будемо залишатися в бездумній обороні", сказав він минулого місяця. Значно зросла кількість авіаударів по Києву та іншим містам з використанням ракет і дронів, що призводить до зростання жертв серед цивільного населення, пошкодження будівель та виснаження мешканців. "Ворог намагається посіяти терор", - сказав голова СБУ, генерал-лейтенант Василь Малюк. Україна активізує зусилля, спрямовані на послаблення бойових можливостей Росії Тим часом, Україна активізує зусилля, спрямовані на послаблення бойових можливостей Росії, завдаючи ударів далеко за лінією фронту. За словами Сирського, далекобійні дрони невпинно атакують російську військову техніку та виробничі об'єкти в Росії, що коштує росіянам в 15 разів дорожче, ніж самі БПЛА. Апарати меншої дальності відіграють дедалі більшу роль у завданні ударів по складах боєприпасів та палива біля лінії фронту. У четвер ЗСУ вдарили по військовому складу в окупованому Донецьку, знищивши боєприпаси керованих ракет і ракетної артилерії. У вівторок українські дрони вразили завод в Іжевську, який виробляє системи ППО та БПЛА. Знищили систему ППО та три гелікоптери в окупованому Криму 28 червня - через день після того, як дрони знищили два російські літаки Су-34. Україна завдає ударів по російських військових командирах і науковцям, використовуючи удари та вбивства. Міноборони Росії заявило, що заступник командувача ВМС Росії Гудков загинув у Курській області. "Молдова наполягає на гарантіях вступу в ЄС, поки Угорщина блокує інтеграцію України", Роlіtісо, США Молдова сподівається використати саміт ЄС, щоб закріпити шлях до вступу в Євросоюз, попри ріст суперечок щодо членства України, який загрожує сповільнити її прогрес. Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн і президент Європейської ради Антоніу Кошта прибули у п'ятницю в Кишинів, щоб висловити підтримку вступу країни. Проблема в тому, що заявка Молдови розглядається одночасно з заявкою України, на яку прем'єр Угорщини Віктор Орбан, дружній до Кремля, наклав вето. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна стала "Диким Заходом": світові ЗМІ написали чому Віце-прем'єрка Молдови і керівниця з питань євроінтеграції Крістіна Герасимова заявила, що будь-які затримки в процесі коштуватимуть ЄС "довіри з боку країн, які поділяють такі самі цінності та прагнуть їх зміцнення". "Ризикуємо дати російській пропаганді непотрібні аргументи, що ЄС не зацікавлений у розширенні, що ЄС не переймається такими країнами, як Молдова, що немає вікна можливостей. Розширення - це процес, що базується на заслугах, і дуже сподіваємося побачити наступний етап розблокованим якомога швидше", сказала вона. Ризикуємо дати російській пропаганді непотрібні аргументи Герасимова додала, що вступ України в ЄС залишається важливим для безпеки всього континенту. Орбан, який послідовно виступає проти підтримки Євросоюзом Києва та плекає тісніші зв'язки з Росією, стверджує, що 95% угорців на референдумі минулого місяця виступили проти вступу України в ЄС. Однак місцева опозиція та спостерігачі стверджують, що явка на опитуванні була історично низькою, і воно було вразливим до маніпуляцій. Будапешт пообіцяв відмовити Києву в підтримці, необхідній для членства в ЄС, попри значний прогрес України в реформах. Цього тижня речник Єврокомісії з питань розширення Гійом Мерсьє заявив, що Брюссель не розглядає питання про "розділення" спроб Молдови і України, щоб дозволити першій прогресувати без другої. Міністерка європейських справ Данії Марі Б'єрре, чия країна головує в Раді ЄС, заявила, що метою залишається початок детальних переговорів про вступ обох країн. "Зарано робити припущення про альтернативи", - сказала вона. Це створює потенційний глухий кут, враховуючи небажання Брюсселя залишати Київ позаду.
we.ua - Вбивство героя РФ і провал Трампа у переговорах з Путіним: про що пишуть світові ЗМІ
Gazeta.ua on gazeta.ua
Чи дійсно готують мобілізацію жінок: у РНБО відповіли
Жодної мобілізації жінок в Україні не планується. Всі чутки на цю тему - частина інформаційних атак Росії. Про це повідомив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко. "Мобілізація жінок не планувалася і не планується - усі розмови про це взагалі не мають жодного сенсу", - наголосив Коваленко. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мобілізація жінок: чи варто українкам готуватися до призову За його словами, цю тему цілеспрямовано просувають проросійські джерела через агентуру, "говорящих голів" і відомих медіаперсонажів, щоб сіяти паніку й зневіру в українському суспільстві. Коваленко звернув увагу на те, що такі інформаційні вкиди повторюються практично щотижня. Зокрема, він назвав одним із поширювачів таких наративів Олексія Арестовича, який нині перебуває під санкціями. Коваленко підкреслює, що Арестович працює в інтересах Росії. Крім того, керівник ЦПД згадав журналістку Юлію Латиніну, яку назвав частиною інформаційної машини Кремля. На думку Коваленка, російські спецслужби традиційно впроваджували подібних осіб у ліберальне середовище, аби впливати на нього зсередини. ЦПД закликає громадян критично ставитися до інформації, перевіряти джерела та не поширювати неперевірені чутки, що можуть працювати на користь ворога. Нині мобілізація жінок в Україні відбувається винятково за їхнім власним бажанням. У законі про мобілізацію чітко передбачено, що будь-який вид військової служби для жінок - винятково на добровільних засадах.
we.ua - Чи дійсно готують мобілізацію жінок: у РНБО відповіли
Sign up, for leave a comments and likes
About news channel
  • Всеукраїнська он-лайн газета. Оперативні новини з України і світу: події, політика, спорт, культура

    All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.

    Responsible: editorial office of the site gazeta.ua.

  • Publication date:
  • Categories:

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules