Gazeta.ua - we.ua

Gazeta.ua

we:@gazeta.ua
27.2 thous. of news
These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Gazeta.ua on gazeta.ua
ЗАЕС знову під напругою: "Укренерго" відновило лінію живлення
Фахівці НЕК "Укренерго" відновили роботу високовольтної лінії електропередачі, яка забезпечує електроживлення тимчасово окупованої Запорізької атомної електростанції. Про це повідомили в пресслужбі компанії. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗАЕС залишилась без зовнішнього живлення після нового удару "Після кількох годин роботи на дизель-генераторах ЗАЕС знову отримує струм з підконтрольної уряду України території", - йдеться в повідомленні. В "Укренерго" зазначили, що через загрозу безпеці аварійно-відновлювальні роботи неможливо було розпочати негайно. Тимчасово окупована станція перейшла на живлення від дизель-генераторів, які є останньою можливістю забезпечити роботу критично важливих систем забезпечення життєдіяльності АЕС. 4 липня унаслідок нового обстрілу російські війська зруйнували останню діючу лінію електропередачі, яка під'єднувала Запорізьку атомну електростанцію до української енергосистеми. Після цього на ЗАЕС настав повний блекаут.
we.ua - ЗАЕС знову під напругою: Укренерго відновило лінію живлення
Gazeta.ua on gazeta.ua
Що не варто казати тим, хто переживає втрату близьких
Коли хтось переживає втрату, важливо бути уважним до своїх слів. Навіть із найкращими намірами можна ненавмисно образити або зробити ще болючіше. Є фрази, яких краще уникати. Ось деякі з них. "Все минає, час лікує" - для людини в горі це звучить як знецінення її почуттів. Зараз їй боляче, і вона має право це прожити. "Він/вона в кращому місці" - така фраза не допомагає, а лише посилює відчуття втрати. "Я знаю, як ти себе почуваєш" - навіть якщо ви самі пережили втрату, кожен горює по-своєму, і це досвід, який неможливо порівнювати. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як сказати дитині про втрату близької людини "Будь сильним/сильною" - у момент болю важливо дати людині простір бути слабкою, плакати й говорити про свої емоції. Найкраще - просто бути поруч, вислухати, обійняти або сказати: "Я з тобою". Іноді мовчання - найкраща підтримка. "Підтримка у складний момент - це про щирість і готовність бути поруч. І про те, щоб не ранити людину шаблонними фразами, які часто говорять, коли не можуть дібрати потрібні слова", - йдеться у дописі Всеукраїнської програми "Ти як?". Запам'ятайте ці горе-фрази або збережіть чернетку. Фото у галереї. Почуття провини - одна з найскладніших та найбільш руйнівних емоцій, з якою стикаються всі люди. Воно здатне підривати самооцінку, ускладнювати стосунки з близькими та навіть негативно впливати на фізичний стан. Причини виникнення почуття провини можуть бути різними. Часто вони пов'язані з соціальними нормами, моральними цінностями або очікуваннями, які ми накладаємо на себе.
we.ua - Що не варто казати тим, хто переживає втрату близьких
Gazeta.ua on gazeta.ua
Макрон розкрив подробиці розмови з Путіним: про що говорили
Президент Франції Еммануель Макрон розповів про деталі своєї телефонної розмови з російським лідером Володимиром Путіним. Він назвав її важливою для Франції. Про це він заявив журналістам. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путін і Макрон поговорили вперше з 2022 року За словами Макрона, він ініціював дзвінок насамперед для обговорення іранської ядерної програми та збереження Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. "Президент Путін висловив готовність до співпраці у цьому питанні. Для нас було надзвичайно важливо отримати такі гарантії, адже Франція, як і Росія, несе відповідальність за підтримку стратегічної стабільності", - підкреслив Макрон. Водночас, глава Франції зазначив, що тема війни в Україні також була порушена, проте жодного прогресу в цьому напрямі досягти не вдалося. 1 липня вперше з осені 2022 року відбулася телефонна розмова між президентом Франції Еммануелем Макроном і главою Кремля Володимиром Путіним. Їхній контакт тривав близько двох годин. Обидві сторони по-різному висвітлили деталі розмови, зробивши акцент на власних інтересах. За повідомленнями з російської сторони, головними темами стали війна на Близькому Сході, протистояння між Ізраїлем та Іраном і удари США по іранських ядерних об'єктах. У Кремлі заявили, що Франція й Росія мають особливу відповідальність як постійні члени Ради безпеки ООН і повинні спільно підтримувати мир і стабільність у регіоні. У заяві підкреслили, що обидва лідери підтримують лише політичні та дипломатичні методи врегулювання.
we.ua - Макрон розкрив подробиці розмови з Путіним: про що говорили
Gazeta.ua on gazeta.ua
Харківщина під обстрілом дронів-камікадзе: поранено трьох людей
Російський дрон-камікадзе типу Shаhеd влучив у Чугуїв на Харківщині. За попередніми даними, внаслідок атаки постраждали двоє людей, серед них 12-річний хлопчик. Про це повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росіяни запустили безпілотники по Україні: на Київщині працює ППО У Харківській області продовжують фіксувати ворожі дрони. Мешканців закликають залишатися в укриттях до відбою повітряної тривоги. ОНОВЛЕНО: 00:10 Згодом Синєгубов. оновив інформацію.За його словами, кількість постраждалих внаслідок ворожого удару по місту Чугуїв збільшилася до трьох осіб. Також ворог здійснив обстріл міста Куп'янськ. За попередніми даними, маємо двох постраждалих. Їм надається вся необхідна медична допомога. У ніч проти 4 липня противник атакував Україну 550 засобами повітряного нападу: 539 ударними БпЛА типу Shаhеd і безпілотниками-імітаторами різних типів, аеробалістичною ракетою Х-47 М2 "Кинджал", шістьма балістичними ракетами "Іскандер-М/КN-23" та чотирма крилатими ракетами "Іскандер-К". Основний напрямок удару - Київ. За даними медиків, відомо про 23 постраждалих від атаки ворога на столицю. 14 із них госпіталізували.
we.ua - Харківщина під обстрілом дронів-камікадзе: поранено трьох людей
Gazeta.ua on gazeta.ua
Харківщина під обстрілом дронів-камікадзе: у Чугуєві поранено дитину
Російський дрон-камікадзе типу Shаhеd влучив у Чугуїв на Харківщині. За попередніми даними, внаслідок атаки постраждали двоє людей, серед них 12-річний хлопчик. Про це повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росіяни запустили безпілотники по Україні: на Київщині працює ППО У Харківській області продовжують фіксувати ворожі дрони. Мешканців закликають залишатися в укриттях до відбою повітряної тривоги. У ніч проти 4 липня противник атакував Україну 550 засобами повітряного нападу: 539 ударними БпЛА типу Shаhеd і безпілотниками-імітаторами різних типів, аеробалістичною ракетою Х-47 М2 "Кинджал", шістьма балістичними ракетами "Іскандер-М/КN-23" та чотирма крилатими ракетами "Іскандер-К". Основний напрямок удару - Київ. За даними медиків, відомо про 23 постраждалих від атаки ворога на столицю. 14 із них госпіталізували.
we.ua - Харківщина під обстрілом дронів-камікадзе: у Чугуєві поранено дитину
Gazeta.ua on gazeta.ua
Конгресмени США вимагають від Гегсета відновити постачання зброї Україні
17 членів Конгресу США звернулися до міністра оборони Піта Гегсета з вимогою скасувати рішення про заморожування постачань боєприпасів і озброєння в Україну. Лист підписав сенатор-демократ Річард Блюменталь, який наголосив, що зараз не час зменшувати підтримку Києва. Про це він написав у Х. "Ми маємо відповісти на жорстокий напад Путіна озброєнням, необхідним Україні для самооборони", - написав він. У листі законодавці повідомляють про припинення постачань таких озброєнь і боєприпасів: - зенітних ракет Раtrіоt (РАС-3), - 155-мм артилерійських снарядів, - снарядів GМLRS для НІМАRS, - переносних зенітно-ракетних комплексів Stіngеr, - керованих ракет АІМ-7 Sраrrоw (повітря-повітря) та АGМ-114 Неllfіrе (повітря-земля). ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США призупинили постачання зброї Україні за наказом Гегсета - ЗМІ Окрім цього, конгресмени вимагають провести закритий брифінг до кінця місяця та надати письмові відповіді на низку важливих запитань: - Які саме озброєння та боєприпаси, заплановані для постачання Україні, було призупинено? - Куди перенаправляються ці боєприпаси? - Чи планується перенаправлення інших боєприпасів і куди саме? - За оцінками Міноборони США, як довго Україна зможе підтримувати поточні темпи використання цих боєприпасів до їх повного вичерпання? "Пане міністре, мир через силу вимагає від нас застосування нашої сили. Боротьба України за свободу - це не гіпотетичне питання, вона триває вже зараз. Ми повинні підтримати Україну, надаючи необхідне озброєння для захисту", - наголошується в листі. Конгресмени закликають скасувати рішення про заморожування поставок і передати решту допомоги, що передбачена у межах повноважень президента США щодо виділення озброєння на суму $3,8 млрд, а також додаткові $300 млн у рамках Ініціативи безпекової допомоги Україні. Підписанти також підкреслюють, що Конгрес готовий забезпечити фінансування для поповнення запасів боєприпасів, щоб підготуватися до можливих майбутніх викликів. 1 липня Сполучені Штати зупинили постачання деяких видів зброї Україні. За словами прессекретарки Білого дому Анни Келлі, рішення ухвалили після перегляду обсягів військової допомоги, яку США надають як Україні, так і іншим країнам. Метою цього кроку є захист національних інтересів Сполучених Штатів. Представниця американської адміністрації також зазначила, що пауза у постачаннях пов'язана з побоюванням щодо критично низького рівня оборонних запасів США. Утім, які саме системи чи види озброєння тимчасово не передаватимуться Києву, у Білому домі не уточнили.
we.ua - Конгресмени США вимагають від Гегсета відновити постачання зброї Україні
Gazeta.ua on gazeta.ua
Мелоні розвіяла чутки: озброєння для України надходить, постачання тривають
Сполучені Штати не припинили військову допомогу Україні, попри окремі повідомлення у медіа. Вашингтон лише переглянув перелік озброєння, однак це не означає повного згортання підтримки Києва. Про це повідомила прем'єр-міністр Італії Джорджа Мелоні. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США призупинили постачання зброї Україні за наказом Гегсета - ЗМІ "США не припинили постачання зброї та підтримку України. Вони лише переглянули рішення щодо певних компонентів. Це справді важливо, але зовсім не означає, що постачання зупинено повністю", - наголосила Мелоні під час виступу на форумі в Массерії. Глава італійського уряду також повідомила, що обговорювала це питання з президентом США Дональдом Трампом і висловила сподівання на позитивну динаміку у питанні подальшої військової підтримки України. 1 липня Сполучені Штати зупинили постачання деяких видів зброї Україні. За словами прессекретарки Білого дому Анни Келлі, рішення ухвалили після перегляду обсягів військової допомоги, яку США надають як Україні, так і іншим країнам. Метою цього кроку є захист національних інтересів Сполучених Штатів. Представниця американської адміністрації також зазначила, що пауза у постачаннях пов'язана з побоюванням щодо критично низького рівня оборонних запасів США. Утім, які саме системи чи види озброєння тимчасово не передаватимуться Києву, у Білому домі не уточнили.
we.ua - Мелоні розвіяла чутки: озброєння для України надходить, постачання тривають
Gazeta.ua on gazeta.ua
Росіяни запустили безпілотники по Україні: на Київщині працює ППО
Увечері 4 липня в повітряному просторі Києва і Київської області зафіксували активність російських безпілотників. Місцеві жителі почули вибухи. Про це повідомляє кореспондент Gаzеtа.uа. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ворог атакував Україну 550 дронами і ракетами - скільки збили Близько 22:04 військові попередили, що для Києва є загроза застосування ворогом ударних дронів. Після цього в столиці прогриміли вибухи. Київська міська військова адміністрація розповіла, що в Києві працює протиповітряна оборона. Мешканців закликали не знімати роботу оборонців, не публікувати жодних фото чи відео та дотримуватись заходів безпеки, залишаючись в укриттях до завершення повітряної тривоги. У Повітряних силах зазначили, що попередньо за спостереженням, основний вектор руху ворожих ударних БпЛА знову на Київщину та столицю. Оновлено 23:31 Акустично ворожий дрон фіксується над центром Києва. Чути роботу мобільних вигневих груп по ворожій цілі. "По ворожих цілях в повітряному просторі столиці продовжують працювати розрахунки ППО", - повідомили у КМВА. У ніч проти 4 липня противник атакував Україну 550 засобами повітряного нападу: 539 ударними БпЛА типу Shаhеd і безпілотниками-імітаторами різних типів, аеробалістичною ракетою Х-47 М2 "Кинджал", шістьма балістичними ракетами "Іскандер-М/КN-23" та чотирма крилатими ракетами "Іскандер-К". Основний напрямок удару - Київ. За даними медиків, відомо про 23 постраждалих від атаки ворога на столицю. 14 із них госпіталізували.
we.ua - Росіяни запустили безпілотники по Україні: на Київщині працює ППО
Gazeta.ua on gazeta.ua
Трамп найгірший миротворець в історії - The Telegraph
Політика Дональда Трампа щодо війни в Україні може виявитись найбільш некомпетентним миротворчим процесом в історії. Оскільки фактично стимулює Володимира Путіна до ще активніших бойових дій. Про це йдеться в аналітичному матеріалі британського видання Тhе Теlеgrарh. Журналіст видання звертає увагу, що майже одразу після телефонної розмови Путіна з Трампом російська армія здійснила найбільшу за весь час повномасштабного вторгнення повітряну атаку на Київ. За словами автора, така поведінка Кремля не є випадковістю. "Путін упевнений, що не отримає жодної реальної відповіді від Трампа. Можливо, той напише гнівний пост у соцмережах, але навряд чи наважиться на щось більше", - йдеться у матеріалі. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путін насміхається з Трампа - реакція світу на обстріл Києва Ситуацію погіршує і те, що Сполучені Штати нещодавно припинили постачання Україні ракет Раtrіоt. Це, на думку автора, послало чіткий сигнал Москві: Київ залишився без ефективного захисту від повітряних атак, а США не готові діяти рішуче. Окремо наголошується на відсутності нових санкцій проти Росії з боку Вашингтона. Від початку президентської кампанії Трампа не було запроваджено жодного додаткового обмеження. Це, як підкреслює Тhе Теlеgrарh, дозволяє Кремлю адаптуватися, обходити чинні санкції та вільно використовувати знайдені лазівки. "Не запроваджуючи нових санкцій, Трамп фактично дозволяє старим втрачати силу. Це ще один сигнал для Путіна: роби все, що хочеш", - підкреслює видання. Також згадується, що законопроєкт про новий пакет санкцій проти РФ, поданий до Конгресу ще в березні, досі не був розглянутий - і, вочевидь, не буде. На думку автора, така ситуація має два можливих пояснення: або Трамп намагається схилити Путіна до миру, демонструючи небажання підтримувати Україну - що є надзвичайно слабкою та неефективною стратегією, або ж він вважає, що припинити війну можна лише шляхом поразки України. "У будь-якому випадку, це виправдовує самовпевненість Путіна", - резюмує журналіст Тhе Теlеgrарh. Президент Володимир Зеленський провів важливу телефонну розмову з президентом США Дональдом Трампом. У центрі обговорення були питання зміцнення обороноздатності України, зокрема захисту неба, та перспективи мирного врегулювання війни. "Дуже важлива й корисна розмова з президентом США Дональдом Трампом. Привітав президента Трампа й увесь американський народ із Днем незалежності", - зазначив Зеленський.
we.ua - Трамп найгірший миротворець в історії - Тhе Теlеgrарh
Gazeta.ua on gazeta.ua
Віткофф прагне зняти якомога більше санкцій з Росії - ЗМІ
Адміністрація Дональда Трампа почала стикатися з внутрішніми розбіжностями щодо політики стосовно Росії. Частина європейського бізнесу і політиків посилює тиск на владу ЄС із закликом переглянути жорстку політику щодо Росії. На тлі економічного спаду, високих цін на енергоресурси, що зберігаються, дедалі частіше лунають заклики повернути російську нафту і газ. Про це, на прикладі одного німецького міста, яке залежить від переробного заводу, що частково належить Росії, пише 4 липня Роlіtісо, згадавши і про те, що у Трампа теж не проти послабити санкції для Росії. Однак адміністрація Дональда Трампа почала стикатися з внутрішніми розбіжностями щодо політики стосовно Росії, і однією з ключових фігур цих розбіжностей є Стів Віткофф -, спецпосланець Трампа з питань Близького Сходу і його представник у Росії. Те, що Віткофф не приховує своєї симпатії до Росії і Путіна, не є таємницею для його колег, але він намагається без жодних наслідків для Росії як агресора повернути економічні зв'язки і пом'якшити санкції. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський закликав посилити тиск на РФ, адже мрія Путіна - побачити роздроблену Європу Тим паче, що Європі дедалі частіше почали лунати голоси про необхідність повернення російських нафти і газу. Зокрема, такі заклики лунають у Німеччині, особливо у східній частині країни, яка тривалий час була пов'язана з Радянським Союзом і, згодом, Росією. Частина європейського бізнесу та політиків посилює тиск на владу ЄС із закликом переглянути жорстку політику щодо Росії. Повернення Москви - питання скоріше політичне, ніж юридичне, вважають ті, хто за повернення Росії в поле ЄС. Відновлення поставок вимагає скасування ембарго ЄС, згоди Польщі на транзит і продажу частки "Роснефти", а це легко. З "Північним потоком" ситуація схожа. Газпром має врегулювати суперечки, а німецький регулятор дати дозвіл на прокачування. "За політичної волі" все можна налагодити "за ніч", упевнені деякі політики. Цим і користується Віткофф, чий підхід досить близький до риторики Кремля. Матеріали, підготовлені його офісом, не містять акцентів, спрямованих на відповідальність Росії за агресію в Україні, а допомога їй вбачається лише як відновлення в майбутньому. Яким чином це має відбутися, як має зупинитися війна - у Віткоффа про це не говорять. Ба більше, немає згадки про територіальну цілісність чи умови деокупації. Однак позиція зняття санкцій викликає спротив з боку інших членів команди Трампа. Зокрема, міністр внутрішніх справ США Даг Бергам, який входить до неформальної ради з енергетичної стратегії, відстоює ідею "енергетичного домінування" США і виступає проти будь-яких поступок у питанні санкцій. Він вважає, що скасування обмежень дасть Росії економічну перевагу, а також підірве позиції американського експорту енергоресурсів у Європі. Бергам наполягає на тому, що головною метою має бути витіснення Росії з енергетичних ринків, особливо в ЄС. При цьому його особливо не хвилює Україна. Розбіжності між Віткоффом і Бергамом стали предметом обговорень у ділових і політичних колах США. За інформацією західних ЗМІ, Віткофф підтримує постійну комунікацію з низкою бізнесменів, зацікавлених у послабленні обмежень. Водночас у Держдепартаменті та Міненерго США поки що зберігається інша позиція: до повного припинення бойових дій і виведення російських військ з України говорити про перегляд санкційної політики передчасно, хоча прецеденти вже є. Поки що й основна маса європейських політиків зберігає рішучість. Мерц у травні пообіцяв, що "Північний потік-2 не запрацює", підтримавши нові санкції. ЄС запропонував законопроєкт про повну відмову від російського газу до 2027 року.Але деякі країни - Австрія, Словаччина, Угорщина - за співпрацю з Москвою. Будапешт і Братислава постійно погрожують заблокувати санкції ЄС. ЄС при цьому стоїть перед дилемою: дати слабину, повестися на щедрі обіцянки і знову стати залежними від Москви або ж зміцнювати незалежність за рахунок інших постачальників, зокрема і США. І не забувати при цьому, що Росія веде війну на знищення країни, яка знаходиться в безпосередній близькості від кордонів Євросоюзу. Євросоюз не ухвалив нові санкції проти РФ. Двоє дипломатів впливових держав ЄС повідомила, що 18-й пакет санкцій ЄС проти Росії був знову поставлений на розгляд під час засідання послів Європейського Союзу (Соrереr) у Брюсселі 4 липня, але не був прийнятий через позицію Словаччини.
we.ua - Віткофф прагне зняти якомога більше санкцій з Росії - ЗМІ
Sign up, for leave a comments and likes
About news channel
  • Всеукраїнська он-лайн газета. Оперативні новини з України і світу: події, політика, спорт, культура

    All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.

    Responsible: editorial office of the site gazeta.ua.

  • Publication date:
  • Categories:

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules