Gazeta.ua - we.ua

Gazeta.ua

we:@gazeta.ua
27.3 thous. of news
These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Gazeta.ua on gazeta.ua
В Росії впав черговий літак з парашутистами: що відомо
В Росії на Забайкаллі впав літак. Зазнав аварії легкомоторний літак Ан-2 Добровільного товариства сприяння армії, авіації і флоту (ДТСААФ). Про це пишуть російські ЗМІ. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Росії впав військовий гелікоптер, екіпаж не вижив Інцидент стався всього через 16 хв. після вильоту. На борту перебували 11 осіб - 10 парашутистів та 1 член екіпажу. Літак здійснив жорстку посадку у районі Читинського району Забайкальського краю. За попередніми даними, унаслідок аварії постраждали шестеро людей, але загиблих немає. Пожежі після падіння не виникло. На місці події вже працюють 37 рятувальників та фахівців. У березні в Ленінградській області Росії під час навчального польоту впав військовий гелікоптер Мі-28. Члени екіпажу померли. Російські канали пишуть, що на борту гелікоптера було дві людини.
we.ua - В Росії впав черговий літак з парашутистами: що відомо
Gazeta.ua on gazeta.ua
Зробіть сніданок особливим: сім ідей, що приготувати у вихідний день
Сніданок у вихідний день може бути смачним, корисним та приємним доповненням до гарного настрою. Він може включати в себе як традиційні страви, так і експерименти з новими рецептами. Головне, щоб сніданок був збалансованим, містив білки, жири та вуглеводи, а також був приємним для смаку та приносив задоволення. Ось кілька ідей для сніданку у вихідний: Корисні та поживні варіанти: Вівсянка з фруктами та горіхами: Почніть день з вівсяної каші, додавши улюблені фрукти (банани, ягоди, яблука) та горіхи. Вівсянка джерело корисних вуглеводів та клітковини, а фрукти та горіхи додадуть вітамінів та мінералів. Сирники з фруктами: Приготуйте сирники за улюбленим рецептом. Подавайте їх з ягодами, медом або сметаною. Яєчня з овочами та цільнозерновим хлібом: Яйця - джерело білка, а овочі забезпечать вітаміни та клітковину. Гречана каша з грибами: Гречка - корисна крупа, яка багата на залізо та інші корисні речовини. Додайте смажені гриби для аромату та ситості. Сирна запіканка з фруктами: Легка та смачна страва, яка підійде як для дорослих, так і для дітей. Тости з авокадо та яйцем: Авокадо - джерело корисних жирів, а яйце - білка. Домашня гранола з йогуртом та фруктами: Гранола - це суміш злаків, горіхів та сухофруктів, яка може бути приготована вдома та подана з йогуртом та фруктами. Необов'язково, але приємно: Кава або чай: Додайте улюблений напій, щоб завершити сніданок. Фреш: Насолоджуйтесь свіжовичавленим соком з цитрусових або інших фруктів та овочів. Випічка: Якщо є час та бажання, можна приготувати домашні млинці, оладки або круасани. Солодощі: Якщо хочеться чогось солодкого, можна приготувати десерт, наприклад, баноффі. Поради для сніданку у вихідний: Врахуйте свої уподобання та потреби організму. Почніть день з чогось легкого та приємного. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Щодня новий смак: ідеї смузі, які варто спробувати цього літа Не забувайте про білки, жири та вуглеводи. Насолоджуйтесь процесом приготування та їжі. Спробуйте нові рецепти, щоб урізноманітнити своє меню. Зробіть сніданок особливим, щоб він став приємним початком вихідного дня. В розпал літа настав час легких сніданків, які не обтяжують, а заряджають енергією та свіжістю. Gаzеtа.uа пропонує п'ять ідей, що приготувати у ранковий час. Літній смузі з полуницею, бананом і м'ятою не лише освіжає, а й насичує організм вітамінами та антиоксидантами - саме те, що потрібно літнього ранку.
we.ua - Зробіть сніданок особливим: сім ідей, що приготувати у вихідний день
Gazeta.ua on gazeta.ua
Путін може напасти на Естонію: Рютте озвучив стратегію захисту
Наразі Росія не планує нападати на Естонію. Але проте загроза може виникнути через п'ять-сім років. Про це заявив генеральний секретар НАТО Марк Рютте в інтерв'ю Тhе Nеw Yоrk Тіmеs. Журналісти попросили Рютте прокоментувати матеріал Nеw Yоrkеr, у якому описувалися навчання в Естонії, спрямовані на перевірку готовності країни до можливого російського вторгнення. Автори звернули увагу на відсутність у Естонії військово-повітряних сил та флоту, а також підкреслили, що загалом випробування пройшли не надто вдало. За словами Рютте, критика в Nеw Yоrkеr має підстави, але це не є приводом для паніки. НАТО вже розробило всі необхідні плани на випадок нападу на Естонію, і ворог це добре знає. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рютте вважає, що Китай може використати РФ при атаці на Тайвань "У нас є всі плани на випадок нападу - і росіяни це розуміють. Наша відповідь буде руйнівною. Я не можу розкривати всі подробиці, адже знаю, що Володимир Путін дивиться ці передачі. Але важливо, щоб ми не лише мали плани, а й достатньо людей і техніки для їх реалізації. Саме тому нам потрібно збільшувати витрати на оборону. Це не означає, що естонці залишені сам на себе - на допомогу прийде вся міць НАТО, включно з повною підтримкою США. Путін це знає, тому і не наважиться напасти сьогодні. Але він може спробувати через п'ять-сім років, якщо ми не зробимо відповідних інвестицій", - пояснив генсек. На уточнююче запитання, чи впевнений він, що США прийдуть на допомогу Естонії у разі нападу, Рютте відповів ствердно. "На 100 відсотків. У Вашингтоні повністю віддані статті п"ятій - напад на одного чи кількох членів НАТО вважається нападом на весь Альянс. Я не маю жодних сумнівів у цьому. Це чітко підтверджувалося на прес-конференції в Гаазі, а також у всіх моїх розмовах з новою американською адміністрацією за останні шість місяців. Проте є одне велике розчарування - європейські країни не платять свою справедливу частку", - додав Марк Рютте. Раніше Рютте висловив сподівання, що Сполучені Штати застосують більш гнучкий підхід у питанні оборонної підтримки України. Він підкреслив важливість забезпечення Збройних сил України всім необхідним для подальшого спротиву російській агресії. З огляду на відсутність сигналів від Кремля щодо припинення бойових дій, країни-члени Альянсу мають докласти зусиль, аби українські сили отримували стабільну підтримку та змогли продовжити боротьбу, зазначив Рютте.
we.ua - Путін може напасти на Естонію: Рютте озвучив стратегію захисту
Gazeta.ua on gazeta.ua
Повітряні сили за ніч збили майже 120 ударних дронів РФ - подробиці
У ніч на 6 липня, починаючи з 20:30 5 липня, російські загарбники завдали масованої повітряної атаки по території України. Противник застосував чотири зенітні керовані ракети С-300, випущені з Курської області. А також 157 ударних безпілотників типу Shаhеd та інших безпілотників-імітацій різних типів. Про це повідомили Повітряні сили ЗСУ. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мінус літак, система ППО та понад тисячу окупантів - Генштаб оновив втрати РФ Атака проводилася з напрямків Шаталово, Міллерово, Приморсько-Ахтарськ (РФ), а також з окупованих територій Криму - Гвардійське та Чауда. Станом на 08:30 протиповітряна оборона України знешкодила 117 ворожих БПЛА - 98 безпілотників було збито за допомогою вогневих засобів ураження, ще 19 - втрачено або подавлено за допомогою радіоелектронної боротьби. Атаки були зафіксовані на півночі, сході, півдні та в центрі країни. В ході атаки ворог влучив ударними дронами у 19 локацій, а також відбулося падіння збитих безпілотників у двох інших районах. Повітряна атака триває, нові групи ударних дронів типу Shаhеd вже зафіксовані з північного напрямку. Українські сили протиповітряної оборони продовжують активно знищувати ворожу техніку, захищаючи небо країни. Наші воїни завдають окупаційним військам відчутних втрат у живій силі та техніці, а також активно підривають наступальний потенціал ворога в тилу. Загалом минулої доби втрати російських загарбників склали 1180 осіб. Також українські воїни знешкодили два танки, три бойові броньовані машини, 39 артилерійських систем, дві реактивні системи залпового вогню, один засіб ППО, один літак, 216 безпілотних літальних апаратів оперативно-тактичного рівня та 104 одиниці автомобільної техніки окупантів.
we.ua - Повітряні сили за ніч збили майже 120 ударних дронів РФ - подробиці
Gazeta.ua on gazeta.ua
Як захистити смартфон від аномальної спеки: поради
Щодня ми виходимо надвір із телефонами. Враховуючи, що літо спекотне, необхідно знати, як правильно використовувати гаджет, щоб запобігти його перегріву, пише Ріхеlіnfоrm. Не залишайте телефон у машині У закритій машині, особливо якщо на неї падають прямі сонячні промені, температура навіть вища, ніж на вулиці. Такі умови можуть призвести до поломки пристрою. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як зробити фото на іРhоnе якіснішими: п'ять порад Слідкуйте за попередженнями на екрані Багато смартфонів мають функцію повідомляти про те, що вони ось-ось (або вже) перегріються шляхом відповідного попередження, що з'являється на екрані. Напевно, це навіть на краще, що повідомлення не зникає з екрана, поки температура пристрою не прийде в норму. Щоб гаджет охолов швидше, віднесіть його в більш прохолодне місце, на яке не потрапляють сонячні промені. Тримати телефон у руках або ставити його на заряджання не рекомендується. Купіть охолодний чохол Звичайні чохли, які роблять із пластику або силікону, в основному затримують тепло, яке виробляють компоненти смартфона, коли ви ним користуєтеся. У спеку такі чохли краще зняти. Якщо ж ви побоюєтеся, що гаджет покриється подряпинами або може розбитися, пошукайте спеціальні чохли з ефектом, що охолоджує. Доволі багато людей залишають блок живлення зарядного пристрою у розетці після того, як смартфон зарядився. Причина - банальний лінь. Власнику гаджета не хочеться діставати зарядник, адже потім цей пристрій все одно доведеться повертати на місце. Однак бути настільки лінивим не варто, адже наслідки можуть виявитися не найприємнішими.
we.ua - Як захистити смартфон від аномальної спеки: поради
Gazeta.ua on gazeta.ua
Ворог активізував штурми і намагається прорвати оборону - Генштаб оновив карти
Розпочалася 1229-та доба широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України. Загалом протягом минулої доби зафіксовано 200 бойових зіткнень. Про це повідомив Генштаб ЗСУ. Вчора противник завдав по позиціях українських підрозділів та населених пунктах одного ракетного і 65 авіаційних ударів, застосував дві ракети й 117 керованих бомб. Крім цього, здійснив 6074 обстрілів, з них 119 - із реактивних систем залпового вогню, та залучив для ураження 3724 дронів-камікадзе. На ПівнічноСлобожанському і Курському напрямках українські оборонці відбили 23 атаки росіян. Противник завдав 10 авіаційних ударів, загалом скинув 28 керованих авіаційних бомб та здійснив 312 артилерійських обстрілів, зокрема 10 - із реактивних систем залпового вогню. На Південно-Слобожанському напрямку відбулося сім боєзіткнень в районі Вовчанська та в напрямку Амбарного. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мінус літак, система ППО та понад тисячу окупантів - Генштаб оновив втрати РФ На Куп'янському напрямку зафіксовано вісім атак окупантів. Сили оборони відбили штурмові дії противника в районах населених пунктів Голубівка, Кіндрашівка, Загризове, Зелений Гай та в напрямку Куп'янська. На Лиманському напрямку ворог атакував 37 разів, намагаючись просунутися вперед поблизу населених пунктів Новоєгорівка, Греківка, Карпівка, Зелена Долина, Колодязі, Новий Мир, Рідкодуб, Мирне, Торське, Григорівка. На Сіверському напрямку агресор атакував поблизу Серебрянки, Верхньокам'янського, Григорівки та Івано-Дар'ївки. Загалом минулої доби відбулося сім боєзіткнень. На Краматорському напрямку Сили оборони відбили шість ворожих атак в бік Білої Гори, Часового Яру та Ступочок. На Торецькому напрямку ворог здійснив шість атак у районах населених пунктів Торецьк, Диліївка, Русин Яр. На Покровському напрямку наші захисники зупинили 59 атак агресора у районах населених пунктів Полтавка, Малинівка, Новоекономічне, Миролюбівка, Промінь, Лисівка, Шевченко, Разіне, Горіхове, Дачне, Звірове, Удачне, Новосергіївка, Муравка, Новопавлівка, Олексіївка та в напрямках Володимирівки, Сергіївки, Філії й Покровська. На Новопавлівському напрямку Сили оборони відбили 18 ворожих штурмів у районах населених пунктів Зірка, Толстой, Воскресенка, Запоріжжя, Шевченко, Новопіль. На Гуляйпільському напрямку противник вісім разів намагався просунутися вперед у районі Малинівки. На Оріхівському напрямку у бік Кам'янського загарбники здійснили п'ять атак на позиції наших захисників. На Придніпровському напрямку ворог один раз без успіху намагався наблизитися до укріплень наших оборонців. На Волинському та Поліському напрямках ознак формування наступальних угруповань ворога не виявлено. Наші воїни завдають окупаційним військам відчутних втрат у живій силі та техніці, а також активно підривають наступальний потенціал ворога в тилу. Загалом минулої доби втрати російських загарбників склали 1180 осіб. Також українські воїни знешкодили два танки, три бойові броньовані машини, 39 артилерійських систем, дві реактивні системи залпового вогню, один засіб ППО, один літак, 216 безпілотних літальних апаратів оперативно-тактичного рівня та 104 одиниці автомобільної техніки окупантів.
we.ua - Ворог активізував штурми і намагається прорвати оборону - Генштаб оновив карти
Gazeta.ua on gazeta.ua
Переговори про заручників: Ізраїль не погодився на нові вимоги ХАМАС
Ізраїль погодився направити свою переговорну делегацію до Катару для обговорення питання звільнення заручників. Попри те, що нові вимоги ХАМАС вважає неприйнятними. Про це повідомляє Тhе Тіmеs оf Іsrаеl із посиланням на офіс прем'єр-міністра Біньяміна Нетаньягу. В офіційній заяві зазначається, що ХАМАС запропонував внести зміни до чинної пропозиції, розробленої за посередництва Катару. Однак Ізраїль відкидає ці правки як такі, що суперечать його позиції. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шанс на паузу у війні: ХАМАС погодився на ключові умови США "Зміни, які ХАМАС намагається внести до катарської пропозиції, були передані нам учора ввечері й є неприйнятними для Ізраїлю", - йдеться в повідомленні. За даними джерел, залучених до переговорного процесу, ХАМАС висуває три ключові вимоги: - переговори про постійне припинення вогню мають продовжуватись до досягнення остаточної згоди; - повноцінне відновлення гуманітарної допомоги за участі структур ООН та інших міжнародних організацій; - відведення ЦАХАЛ до позицій, які ізраїльські війська займали до зриву попереднього перемир'я в березні. Незважаючи на розбіжності, Ізраїльська делегація має прибути до Катару в неділю для подальших переговорів. Ранее сообщалось, что ХАМАС рассматривает предложение президента США Дональда Трампа о прекращении огня в Секторе Газа. Новые предложения о перемирии ХАМАСу передали посредниками из Египта и Катара. Трамп охарактеризовал их окончательными. "В то же время в ХАМАС отметили, что их главная цель - достичь договоренности, которая положит конец войне и будет предусматривать полный вывод израильских войск с территории Газы", - говорится в сообщении.
we.ua - Переговори про заручників: Ізраїль не погодився на нові вимоги ХАМАС
Gazeta.ua on gazeta.ua
Нові можливості: експерт назвав зброю, здатну змінити перебіг війни
Проникаючі бомби не лише знищують захищені об'єкти, а й відкривають для дронів новий підземний домен на додаток до повітряного, морського і наземного. Їх успішне використання відкриває можливості досягати цілей без ядерної ескалації, розповів Еспресо розповів Олексій Їжак, аналітик Національного інституту стратегічних досліджень. Згідно з офіційною заявою Пентагону, загальна кількість високоточних боєприпасів, використаних під час операції Міdnіght Наmmеr ("Північний молот") зі знищення інфраструктури ядерної програми Ірану силами США, становила 75 одиниць. Серед них: 14 авіабомб глибокого проникнення GВU-57, скинутих зі стелс-бомбардувальників В-2; 30 крилатих ракет Тоmаhаwk, випущених з підводних човнів ВМС США в Аравійському морі; 31 ракета або боєприпас, застосований винищувачами четвертого і п'ятого покоління, які атакували ППО, інфраструктуру та вузли управління Ірану. Операція забезпечувалася складною системою підтримки. Для електронного придушення російсько-китайської системи захисту Ірану були задіяні літаки ЕА-18G Grоwlеr, розвіддані надходили з літаків RС-135 Rіvеt Jоіnt, безпілотників RQ-4 Glоbаl Наwk і літаків бойового управління Е-8 JSТАRS. Дозаправлення в повітрі здійснювали літаки КС-135 і КС-46. Космічне угруповання США та союзників забезпечувало супутникову розвідку і цілевказання в реальному часі. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна стала "Диким Заходом": світові ЗМІ написали чому Олексій Їжак зауважує, що удар по Ірану став першим бойовим застосуванням GВU-57, хоча бомба перебуває на озброєнні понад десять років: раніше її використовували лише під час випробувань на полігоніу сценаріях, розрахованих на потенційні цілі в КНДР і Ірані. "Використання проти Ірану GВU-57 найбільшої на сьогодні неядерної бомби вагою 13,6 тонни, здатної пробивати до 20 метрів бетону може розглядатися в контексті ширшого застосування проникаючих бомб на Близькому Сході. GВU-57 було застосовано проти іранських об'єктів, які, за поширеними поглядами, взагалі не можуть бути знищені неядерною зброєю", - розповів експерт. Він зауважив, що з погляду військового мистецтва удар виглядав ідеально реалізованим: ворог не розумів, що відбувається - засоби ураження були ретельно скоординовані, російсько-китайські системи протиповітряної оборони Ірану не виявили жодної реакції. В фізичних результатах можна буде передсвідчитись після появи достовірних даних із захищених частин уражених об'єктів. За словами Їжака, якщо ефективність GВU-57 буде підтверджено, це означатиме істотне розширення меж неядерної ескалації зокрема щодо критично важливих укріплених цілей, елементів ядерних сил, які раніше вважалися недосяжними для звичайних засобів без перетину ядерного порогу. Це може змінити стратегічні розрахунки в майбутніх конфліктах, особливо там, де ці розрахунки спираються на табу США на ядерну ескалацію. "Можливо, поява GВU-57 не є настільки радикальним зрушеням у військовій справі, як масове застосування дронів у російсько-українській війні. Але потенційна синергія цих технологій є трансформаційною. Уявімо сценарій, у якому масивні проникаючі боєприпаси відкривають доступ до захищених споруд, а дрони проникають усередину і знищують цілі зсередини. У певному сенсі GВU-57 могли відкрити для дронів новий підземний домен на додаток до повітряного, морського й наземного, у яких дрони дедалі більше домінують", - резюмував експерт. У суботу, 5 липня, підрозділи Сил спеціальних операцій ЗСУ спільно з іншими підрозділами Сил оборони завдали точного удару по російському військовому аеродрому "Борисоглєбськ" у Воронезькій області. На цій базі розташовані винищувачі та бомбардувальники противника, зокрема Су-34, Су-35С і Су-30СМ.
we.ua - Нові можливості: експерт назвав зброю, здатну змінити перебіг війни
Gazeta.ua on gazeta.ua
Мінус літак, система ППО та понад тисячу окупантів - Генштаб оновив втрати РФ
За минулу добу Росія втратила на фронті 1180 солдатів, два танки і 39 артилерійських систем. Загальні бойові втрати ворога у війні склали 1 026 440. Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ. "Дані уточнюють", - сказано в повідомленні. Загальні втрати окупантів від початку війни: ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія готує "тактичний капкан" на Донеччині - звіт ІSW особового складу - близько 1 026 440 (+1180) осіб поранено/ліквідовано; танків - 10 992 (+2) од.; бойових броньованих машин - 22 956 (+3) од.; артилерійських систем - 29 960 (+39) од.; РСЗВ - 1430 (+2) од.; засоби ППО - 1192 (+1) од.; літаків - 421 (+1) од.; гелікоптерів - 340 од.; БПЛА оперативно-тактичного рівня - 43 825 (+216) од.; крилатих ракет - 3439 од.; кораблів/катерів - 28 од.; підводних човнів - 1 од.; автомобільної техніки та автоцистерн - 54 252 (+104) од.; спеціальної техніки - 3925 од. Раніше аналітики ІSW писали, що російський президент Володимир Путін продовжує дотримуватися своїх початкових військових цілей в Україні. Демонструє небажання досягати компромісу шляхом справжніх мирних переговорів. Про це йдеться у свіжому аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни. У документі наголошується, що заяви Кремля про необхідність усунення так званих корінних причин війни - насамперед зміна політичного курсу України, її нейтралітет і перегляд політики відкритих дверей НАТО - прямо суперечать риториці про нібито готовність Росії до змістовного діалогу.
we.ua - Мінус літак, система ППО та понад тисячу окупантів - Генштаб оновив втрати РФ
Gazeta.ua on gazeta.ua
Втрати ворога перевищили мільйон - Генштаб
За минулу добу Росія втратила на фронті 1180 солдатів, 2 танки і 39 артилерійських систем. Загальні бойові втрати ворога у війні склали 1 026 440. Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ. "Дані уточнюють", - сказано в повідомленні. Загальні втрати окупантів від початку війни: ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія готує "тактичний капкан" на Донеччині - звіт ІSW особового складу - близько 1 026 440 (+1180) осіб поранено/ліквідовано; танків - 10 992 (+2) од.; бойових броньованих машин - 22 956 (+3) од.; артилерійських систем - 29 960 (+39) од.; РСЗВ - 1430 (+2) од.; засоби ППО - 1192 (+1) од.; літаків - 421 (+1) од.; гелікоптерів - 340 од.; БПЛА оперативно-тактичного рівня - 43 825 (+216) од.; крилатих ракет - 3439 од.; кораблів/катерів - 28 од.; підводних човнів - 1 од.; автомобільної техніки та автоцистерн - 54 252 (+104) од.; спеціальної техніки - 3925 од. Раніше аналітики ІSW писали, що російський президент Володимир Путін продовжує дотримуватися своїх початкових військових цілей в Україні. Демонструє небажання досягати компромісу шляхом справжніх мирних переговорів. Про це йдеться у свіжому аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни. У документі наголошується, що заяви Кремля про необхідність усунення так званих корінних причин війни - насамперед зміна політичного курсу України, її нейтралітет і перегляд політики відкритих дверей НАТО - прямо суперечать риториці про нібито готовність Росії до змістовного діалогу.
we.ua - Втрати ворога перевищили мільйон - Генштаб
Sign up, for leave a comments and likes
About news channel
  • Всеукраїнська он-лайн газета. Оперативні новини з України і світу: події, політика, спорт, культура

    All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.

    Responsible: editorial office of the site gazeta.ua.

  • Publication date:
  • Categories:

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules