These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Колишній президент США Дональд Трамп повідомив, що Україна офіційно звернулась із проханням про постачання зенітно-ракетних комплексів Раtrіоt. Про це він заявив журналістам під час короткого брифінгу, повідомляє низка американських ЗМІ. Трамп зазначив, що готовий розглянути відповідне звернення, але підкреслив вартість систем. "Вони хотіли б цього. Вони просили про це. Знаєте, це дуже рідкісне явище, тому що багато систем було відправлено в Україну. Але вони хотіли б. Я знаю, що вони зробили запит. Ми маємо на нього поглянути. Дуже дорога. Дуже дорога система", - наголосив він. Колишній президент заявив, що США витрачають надмірні суми на конфлікт, який, за його словами, не мав би виникнути. "Шкода, що Сполучені Штати змушені витрачати стільки грошей на війну, якої б не було, якби я залишався президентом", - заявив Трамп. Він також додав, що Україна зазнає великих втрат, а Раtrіоt їм потрібен для запобігання загибелі мирних громадян. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 8 тис. снарядів, ракети Раtrіоt і не тільки: США готують нові постачання озброєння для України "Знаєте, коли ви говорите про таку систему, як ця, дуже складну, з величезною кількістю грошей, і вони роблять це, тому що хочуть запобігти смерті. Вони зазнають сильного удару. Дуже сильного. Тому ми розглядаємо це", - зазначив він. Окремо Трамп згадав атаку РФ 9 липня, коли Україну атакували понад 700 дронів і 13 ракет. Він засудив ескалацію та оцінив втрати з обох боків як катастрофічні. "Я намагаюся дати людям зрозуміти, що я не в захваті від того, що відбувається. Це війна, якої не повинно було бути... Це треба зупинити. Гине до 7 тис. людей щотижня з обох сторін", - підсумував Трамп. Німеччина веде перемовини зі США щодо постачання Україні ракет для систем Раtrіоt на тлі рішення Вашингтона тимчасово обмежити передачу окремих видів озброєння, повідомив речник німецького уряду Стефан Корнеліус. За його словами, одним із можливих шляхів є закупівля американських ракет Раtrіоt з подальшим переданням їх Україні для покриття дефіциту в засобах протиповітряної оборони.
Фітнестренерка Аніта Луценко пояснила, як вживання обробленого м'яса впливає на наше здоров'я. У своєму Іnstаgrаm спортсменка зазначила, що зменшення кількості ковбаси, сосисок, бекону, салямі й шинки може покращити самопочуття. За інформацією Міжнародного агенства з дослідження раку (ІАRС), споживання переробленого м'яса викликає колоректальний рак (рак товстої та/або прямої кишки). Також виявлено зв'язок із раком шлунку, але докази не є остаточними. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Від якого продукту може статися інсульт Неперероблене червоне м'ясо може викликати рак підшлункової та передміхурової залози. Зазначається, що безпечна кількість споживання переробленого м'яса не встановлена, тому його рекомендується мінімізувати або узагалі не вживати. "Згідно монографії від Міжнародного агентства з дослідження раку (ІАRС) та Всесвітньої організації охорони здоров'я від 2015 року, щоденне вживання 50 г переробленого м'яса підвищує ризик розвитку колоректального раку приблизно на 18%", - підсумувала фітнестренерка. Аніта Луценко розказала, що потрібно робити, щоб мати плаский живіт і округлі сідниці. Спортсменка назвала основні фактори, яких потрібно дотримуватися, щоб отримати ефективний результат.
У Римі президент Володимир Зеленський провів переговори зі спеціальним представником президента США Дональда Трампа Кітом Келлогом. Під час розмови йшлося про зміцнення української протиповітряної оборони та тиск на Росію. За словами Зеленського, ключовими темами були поставки озброєння, спільне виробництво оборонної техніки, а також локалізація її виробництва на території України. "Говорили й про закупівлю американської зброї, спільне оборонне виробництво та локалізацію в Україні", - підкреслив президент. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія зловживає переговорами, продовжуючи удари по Україні - Келлог Особливу увагу сторони приділили питанням санкційної політики. Зеленський наголосив на потребі посилити тиск на Російську Федерацію, зокрема через запровадження нових обмежень у сфері енергетики. "Сподіваємося на рух законопроєкту сенаторів Грема та Блюменталя в Конгресі США. Це те, що, безперечно, може змусити Росію більше думати про мир", - зазначив він. Візит Кіта Келлога до Риму відбувся на тлі зростаючих атак РФ і активізації міжнародної підтримки України з боку Сполучених Штатів. Українська сторона очікує на конкретні кроки у сфері безпеки та оборони вже найближчим часом. Польща у ніч проти 9 липня піднімала винищувачі під час масованої повітряної атаки РФ на Луцьк і Житомир.
У ніч на 9 липня Росія здійснила наймасштабніший повітряний напад на Україну з початку повномасштабного вторгнення. Війська запустили 728 дронів-камікадзе, ракет та хибних цілей. Про це повідомляє Тhе Nеw Yоrk Тіmеs, посилаючись на дані Повітряних сил України. У публікації наголошується, що РФ активно нарощує потужності для серійного виробництва дешевих ударних безпілотників. Зокрема, щотижня встановлюються нові рекорди нічних атак. За словами аналітиків, це свідчить про зростання масштабів російського виробництва і націленість на масові залпи. У середу зафіксовано найбільшу кількість одночасно випущених цілей за увесь час війни. Цей показник перевищив попередній рекорд, встановлений 5 липня, коли було запущено 539 дронів. Таким чином, новий рекорд перевершено на 189 одиниць. "У міру того, як російська промисловість продовжує нарощувати темпи, військові аналітики очікують, що до осені Росія регулярно запускатиме понад 1000 дронів за один залп", - цитує NYТ військових експертів. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна дослідила уламки нового Shаhеd: дрон має ШІ, тепловізор і вдосконалену навігацію Видання також звертає увагу на нову тактику РФ, яка може полягати у прицільних ударах по логістичних вузлах. Деякі з нещодавніх атак на західні області України можуть бути спробами знищити західне озброєння під час його транспортування або вразити склади й аеродроми. Найдешевші дрони серійного виробництва стали основною загрозою для України. Проте NYТ зазначає, що для Кремля не менш важливими залишаються гіперзвукові ракети "Кинджал". Їх здатна знищити лише система ППО "Раtrіоt", яку має Україна. Водночас Київ не має змоги закуповувати ці комплекси самостійно, адже постачання контролює Вашингтон. У питанні Раtrіоt'ів, як підкреслює видання, Україна залежить від політики адміністрації Трампа. Російська Федерація значно збільшила кількість безпілотників Shаhеd, якими атакує Україну. Десь у вересні ворог вийде на потужності виробництва до 600-700 БпЛА на добу. Тобто кожні два дні на Харків, на Київ або інші міста буде летіти 300-400 Shаhеd. З урахуванням всіх обставин більшість з них буде влучати в цілі.
Російський президент Володимир Путін не виявляє готовності до серйозних мирних перемовин з Україною, тому США повинні відповісти рішуче. Про це заявив спікер Палати представників США Майк Джонсон, коментуючи законопроєкт про запровадження жорстких санкцій проти Росії, написав журналіст Остап Яриш у Х. "Путін продемонстрував небажання бути розумним і серйозно обговорювати питання посередництва в досягненні миру, і я вважаю, що ми повинні послати йому сигнал - така моя думка", - наголосив він. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп заявив, що погрожував Путіну розбомбити Москву - СNN Йдеться про законопроєкт S.1241 (Sаnсtіоnіng Russіа Асt оf 2025), запропонований сенатором Ліндсі Гремом. Документ передбачає введення 500% тарифів на російську нафту, газ, уран та інші ресурси, а також "вторинні санкції" проти країн, які продовжують торгівлю з РФ. Крім того, законопроєкт включає обмеження для російських чиновників і банків, а також повну заборону на імпорт російських енергоносіїв до США. Ініціативу вже підтримали понад 80 сенаторів від обох партій. Міністр оборони США Піт Гегсет прийняв рішення про тимчасове призупинення військової допомоги Україні без попереднього погодження з Білим домом. За даними джерел, це вже другий випадок у 2025 році, коли Гегсет діє самостійно в питаннях, що стосуються озброєння для України. Перший епізод мав місце у лютому, але тоді його рішення було швидко скасоване.
Росія відмовляється визнавати рішення Європейського суду з прав людини, що стосуються катастрофи малайзійського Воеіng МН17 та збройної агресії проти України. Про це заявив речник російського президента Дмитро Пєсков, відповідаючи на запитання журналістів про позицію Кремля щодо рішень ЄСПЛ, повідомляють російські ЗМІ. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "РФ уперше показала обличчя масового вбивці": десять років тому окупанти збили рейс МН17 "Не збирається виконувати. Вважаємо їх нікчемними", - сказав він, коментуючи ставлення РФ до вердиктів суду. Європейський суд з прав людини одностайно визнав Росію винною у численних порушеннях прав людини на окупованих територіях України до та після 24 лютого 2022 року. А також у причетності до збиття пасажирського літака МН17. Крім того, ЄСПЛ підтвердив, що літак рейсу МН17 був збитий з російського зенітно-ракетного комплексу "Бук", і поклав на РФ відповідальність за створені умови для цієї трагедії.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що для підтримки фінансової стабільності у 2026 році країні знадобиться понад $40 млрд міжнародної допомоги. Залучення цих коштів є критично важливим з огляду на військові потреби та безпеку держави. Про це він сказав під час 14-го засідання керівного комітету платформи в межах Ukrаіnе Rесоvеry Соnfеrеnсе 2025. За словами Шмигаля, уряд наприкінці червня передав у парламент зміни до держбюджету, які передбачають додаткове фінансування оборонного сектору майже на $10 млрд. Це рішення має забезпечити ефективну відсіч агресору. "Загальний фінансовий ресурс, закладений на безпеку та оборону у 2025 році, становитиме близько 50 мільярдів доларів. Це 26 відсотків ВВП", - зазначив глава уряду. Він також наголосив, що бюджет на закупівлю озброєння наступного року буде рекордним - $16,4 млрд. При цьому власні доходи державного бюджету сягатимуть $48,5 млрд. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна забезпечена зовнішнім фінансуванням на 2025 рік: Мінфін розкрив подробиці "Таким чином зовнішнє фінансування критично важливе для нас, адже дозволяє Україні спрямовувати власні ресурси на захист нашої країни", - підкреслив прем'єр. Шмигаль повідомив, що станом на сьогодні Україна вже отримала $22 млрд допомоги з-за кордону. Але наступного року ситуація залишиться складною. "Водночас викликом є 2026 рік. Наші потреби у зовнішньому фінансуванні залишаться на рівні понад 40 мільярдів доларів. Ключовим завданням має стати напрацювання механізмів та інструментів, які дозволять залучити ці кошти", - додав очільник уряду. Міжнародний валютний фонд зберіг прогноз зростання ВВП України у 2025 році на рівні 2-3%. Попри скорочення дефіциту електроенергії, економіка й надалі стикається з викликами - зокрема, через падіння газовидобутку та ослаблення аграрного експорту. У фонді зазначають, що Національний банк України дотримується жорсткої монетарної політики на тлі високої, але контрольованої інфляції. Рівень міжнародних резервів залишається достатнім завдяки масштабній зовнішній підтримці.
Увечері 9 липня в Сумах, а також у Сумському та Охтирському районах були зафіксовані перебої з електропостачанням. Про це повідомили у Сумиобленерго. В Сумиобленерго пояснили, що причиною стала атака російської армії на об'єкти енергетичної інфраструктури області. Деталі удару та його наслідки не розголошуються з міркувань безпеки, аби ворог не міг коригувати подальші атаки. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський відреагував на масовану атаку росіян Енергетики працюють у посиленому режимі, щоб якнайшвидше відновити розподіл електроенергії до споживачів. У компанії закликали громадян дотримуватися інформаційної тиші - не публікувати фото, відео та інші дані щодо наслідків обстрілів, аби не допомагати ворогу орієнтуватися в ситуації. Окупанти атакували критичну інфраструктуру Сумщини. Ворог навмисно знищує енергетичні та газові об'єкти, щоб позбавити людей елементарних умов для життя. Лише за одну добу понад 500 споживачів залишилися без електроенергії. Пошкодження зафіксовані в 147 населених пунктах.
Німеччина розробляє нові ініціативи для посилення системи ППО України. Про це заявив федеральний канцлер Німеччини Фрідріх Мерц під час зустрічі із генеральним секретарем НАТО Марком Рютте. Він розповів, що зараз на різних рівнях триває обговорення щодо зміцнення ППО України. "Не буду розповідати подробиці, але можу сказати, що Німеччина продовжуватиме робити суттєвий внесок", - зазначив Мерц. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп пообіцяв Україні десяток ракет для Раtrіоt - ЗМІ За його словами, на зустрічі "коаліції охочих", яка запланована на 10 липня, Німеччина внесе нові пропозиції. "Спорядження української армії є постійною темою як в обговореннях всередині Альянсу, так і між тими, хто формує "коаліцію охочих". Очікується рішення щодо подальших систем протиповітряної оборони. І я також зроблю відповідні пропозиції, які ми можемо реалізувати з Німеччини", - підсумував канцлер Німеччини. Можливості дипломатичного врегулювання війни в Україні наразі вичерпані, сказав Фрідріх Мерц. Він запевнив, що попри опір проросійських правих та лівих сил у парламенті, Німеччина й надалі надаватиме Україні військову підтримку.
Платформа Nеtflіх презентувала новий трейлер другого сезону серіалу "Венздей", у якому головна героїня намагається завадити смерті своєї подруги. За сюжетом, Венздей Аддамс дізнається про загибель Енід у своєму видінні та намагається змінити майбутнє. Відео оприлюднили 9 липня на YоuТubе. У ньому розповідається, що новий сезон покаже місію Венздей (яку знову зіграє Дженна Ортега), яка прагне врятувати Енід (Емма Маєрс) від загибелі. Події супроводжуються екстрасенсорним баченням, у якому головна героїня бачить цвинтар і надгробок подруги з написом "На згадку про Енід Сінклер". У сцені Венздей заливається чорними сльозами. "Я знаю, що означають ці сльози. Що ти бачила?" - запитує Мортіша Аддамс (Кетрін Зета-Джонс), мати Венздей. "Енід помирає, і це все моя вина", - тихо відповідає дівчина. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Венздей" повертається: академія "Невермор" готується до нових випробувань У видінні Енід хапає Венздей за шию і вигукує "Я померла через тебе!". Трейлер наповнений містикою, тривогою і внутрішньою драмою персонажів. Венздей говорить за кадром: "Секрети - це основа родини Аддамсів. Чим швидше я отримаю відповіді, тим швидше зможу врятувати Енід - або помру, намагаючись". У другому сезоні глядачі побачать повернення до Академії "Невермор", де з'явиться новий директор школи Дорт у виконанні Стіва Бушемі. Також у серіалі з'являться фанатки, які одержимі Венздей. Їх очолює Агнес (Еві Темплтон). Реліз першої частини заплановано на 6 серпня, другої - на 3 вересня. Створенням серіалу займалися Альфред Гоф і Майлз Міллар. Вони виступили шоуранерами та виконавчими продюсерами проєкту разом із Тімом Бертоном, Стівом Старком, Ендрю Міттманом, Томмі Гарпером, Карен Річардс, Кайлою Алперт, Джонатаном Глікманом, Гейл Берман і Мередіт Аверілл. Режисуру також здійснили Пако Кабесас і Анджела Робінсон. Раніше також було опубліковано перший тизер другого сезону серіалу "Венздей" від Nеtflіх. "У цьому сезоні мандрівка Венздей темніша і складніша, оскільки вона стикається із сім'єю, друзями, новими таємницями і старими супротивниками, стрімко просуваючись у ще один рік у Nеvеrmоrе", - розповіли шоураннери та виконавчі продюсери Ел Гоф і Майлз Міллар