These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Ціни на овочі та фрукти у 2025 році можуть змінитися порівняно з минулим роком, і значною мірою це залежатиме від доступності кожного конкретного продукту. Про це повідомив аналітик Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) Максим Гопка. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Тоді ціни починають істотно знижуватися": економіст назвав період падіння вартості овочів Важливим фактором є погодні умови. Цього року в квітні спостерігалося кілька хвиль заморозків, що викликає занепокоєння щодо майбутнього врожаю ягід та фруктів. Гопка підкреслив, що наразі неможливо точно оцінити, яким чином ці заморозки вплинули на процес цвітіння рослин. "Погодні умови навесні не вселяють оптимізму щодо врожаю ягід і фруктів, оскільки поки що невідомо, наскільки серйозно заморозки позначилися на цвітінні рослин",- зазначив він. Водночас, експерт зауважив, що зростаюча пропозиція вітчизняних овочів з теплиць може позитивно вплинути на ціни в цьому сегменті. Директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин повідомив, ціни на овочі борщового набору триматимуться доволі високі до початку поставок із відкритого ґрунту місцевих овочів нового врожаю. Здешевлення українцям варто очікувати наприкінці травня - на початку червня. За його словами, підвищення цін на овочі сезонне, тому що закінчуються залишки врожаю 2024 року, який був дуже слабкий, а попит залишався більш-менш стійкий. Водночас він вказав, що ціна зростає саме на дешевий сегмент продуктів.
Катерина Кузнєцова - українська акторка театру і кіно, телеведуча. Зіграла низку провідних ролей в українських і російських серіалах та фільмах. Gаzеtа.uа зібрала цікаві факти з життя зірки та пропонує переглянути, як вона змінилась за 10 років. Народилася акторка в Києві. Батько відомий український футболіст, заслужений майстер спорту Олег Кузнецов, мати - українська легкоатлетка Алла Борисенко. Професійно займалася як вокалістка, близько 10 років співала в київському хорі "Вогник". Мріяла стати оперною співачкою, але вирішила вступати до театрального. На її вибір вплинула вистава - "Пігмаліон" Бернарда Шоу, в якій грають Богдан Бенюк, Анатолій Хостікоєв та його дружина, Наталія Сумська. Катерина переглянула цю виставу й закохалася в театр. У 2009 році закінчила Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого. Співпрацювала з Київським академічним Молодим театром. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Господь береже Росію" - зрадниця Повалій заявила, що Україна знищує людей Навчаючись у магістратурі, Катерина вела ранкові ефіри на Першому національному. А найперша робота Кузнецової - це заставки на каналі М1, коли дівчат обливали фарбою. Перший досвід у кіно - роль у серіалі "Повернення Мухтара-2", де жінка грала спортсменку. Відтоді кар'єра акторки стрімко зросла й Катерину почали активно запрошувати на проби. З 2011 року знаменитість жила та працювала в Москві, зіграла одну з головних ролей у серіалі "Кухня". Тоді акторка заявила, що із задоволенням працюватиме в рідній Україні, якщо запрошуватимуть. Актриса не збиралася змінювати українське громадянство на російське. Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну Кузнєцова перебувала в Іспанії та заявила, що в Росію більше не повернеться. Зараз жінці 37 років. Вона активно розвиває акторську кар'єру в Києві й підтримує українську армію. Раніше Кузнєцова прокоментувала, що сталося з її квартирою у Москві. Жінка зізналась, що зараз житло на етапі продажу, але є нюанси.
Ініціатива Володимира Путіна про триденне перемир'я до 9 травня залишається в силі. Про це заявив прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков, зазначають РосЗМІ. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Єдиною перепоною на шляху до миру в Україні є Путін - Келлог Пєсков уточнив, що жодних нових вказівок щодо перемир'я не було. "Позиція Росії щодо перемир'я добре відома, всі необхідні вказівки вже надані", - сказав він на брифінгу. Також Пєсков пояснив, що мобільний інтернет у Москві під час святкувань 9 травня буде обмежений через небезпечне сусідство, додавши, що це слід сприймати з розумінням. Прессекретар підкреслив, що російські військові роблять усе можливе для забезпечення спокійної та мирної атмосфери під час святкування. Згідно з його словами, російська влада не планує запрошувати на парад у Москві колишніх іноземних лідерів, які нині перебувають у Росії. Російський диктатор Володимир Путін анонсував тимчасове припинення вогню з 8 по 11 травня - на період святкування "Дня перемоги" в Росії. Проте у США скептично сприйняли цю ініціативу. Спецпредставник президента США Кіт Келлог наголосив, що Вашингтон зацікавлений у повноцінному та тривалому припиненні бойових дій, а не тимчасових кроках. У британській розвідці також розцінили "перемир'я" як тактичний хід, покликаний створити видимість готовності до діалогу й водночас обмежити дії українських сил, не завдаючи шкоди власним позиціям на фронті.
Навесні прийнято варити зелений борщ зі свіжою зеленню. Зокрема, з щавлем. Ця страва вражає не лише свіжим кислуватим смаком, а й насиченим смарагдовим кольором. Але щоб зберегти яскравість щавлю та не перетворити зелень на тьмяну масу, важливо дотримуватися технології приготування. Кулінарка поділилася в Іnstаgrаm рецептом дуже смачного зеленого борщу, зі щавлем і яйцями. Зелений борщ з квасцем Інгредієнти: М'ясо Цибуля Морква Картопля Щавель Зелена цибуля Яйця Кріп/петрушка Лимонний сік Часник Сіль/перець Лаврове листя ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Весняний зелений борщ: як зварити ароматну страву за подільським рецептом Як приготувати М'ясо зваріть до появи піни, злийте воду, помийте м'ясо і знову залийте водою, доведіть до кипіння. Додайте картоплю, зелень, яйця, лимонний сік, часник. Наприкінці додайте овочеву засмажку, щавель, спеції та лавровий лист. Подавайте зі сметаною. Смак перевершить усі ваші сподівання. Переглянути цей допис в Іnstаgrаm Допис, поширений Кондитер-любитель 🇺🇦в🇩🇪 (@vаlwаy_kа_) Навесні особливою популярністю користується зелений борщ. Хтось з українців звик готувати його з щавлем, а хтось обожнює варити з молодою кропивою і її появи чекає увесь рік. Gаzеtа.uа ділиться подільським рецептом зеленого борщу з кропиви, неймовірний смак якого назавжди залишиться у вашій пам'яті. Обов'язковою фішкою страви є додавання сметани. Вона підсилить смак борщу. Він тоді має виразний і водночас ніжний смак і це додає страві особливої свіжості та весняного аромату.
З початку 2025 року Україна імпортувала 1,12 млрд куб. природного газу, що вдесятеро більше порівняно з аналогічним періодом минулого року, коли цей показник становив 118 млн куб. Про це свідчать дані компанії ЕхРrо. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна імпортуватиме великі обсяги газу за допомогою ЄБРР Зростання імпорту пов'язане з необхідністю забезпечення ресурсами для опалювального сезону 2024-2025 років, після пошкодження видобутку газу внаслідок російських атак у лютому. Зокрема, у лютому імпорт газу досяг 512 млн куб., що стало найвищим рівнем з вересня 2023 року. Україна також розпочала підготовку до наступного опалювального сезону, активно імпортуючи газ для формування зимових резервів. Основним постачальником газу для України стала Угорщина, з якої надійшло 669 млн куб., або майже 60% від загального обсягу імпорту. Зі Словаччини надійшло 261 млн куб.(23%), а з Польщі - 190 млн куб. (17%). Найбільший обсяг газу імпортувала Група Нафтогаз - майже 900 млн куб, що становить 80% всього імпорту з початку року. Окремі приватні компанії також імпортували газ для подальшого продажу на аукціонах АТ "Укртрансгазу" через Українську енергетичну біржу. У квітні-травні єдиним імпортером природного газу є НАК "Нафтогаз України", яка в травні планує імпортувати понад 400 млн куб. газу з Угорщини та Польщі. Через масштабні пошкодження газової інфраструктури внаслідок російських атак, Україна змушена нарощувати імпорт газу з Європи.За даними Національного банку України, цього року країна витратить на закупівлю близько $ 2,9 млрд, частину з яких покриють міжнародні партнери.
Впродовж квітня український автопарк поповнили більше 20,7 тис. вживаних легковиків, що були ввезені з-за кордону. Про це повідомляє "Укравтопром". У порівнянні з квітнем 2024 року попит на такі авто збільшився на 5%. Зазначається, що найбільша частка в цьому сегменті авторинку належала бензиновим авто - 46%. Частка електромобілів склала 23%, дизельних авто - 22%, гібридів - 5%, машин з газобалонним обладнанням - 4%. Лідером, серед ввезеного секонд-хенду, залишається Vоlkswаgеn Gоlf. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Попит на нові вантажівки у квітні знизився У десятку найпопулярніших моделей також увійшли: 1. Vоlkswаgеn Gоlf - 1189 од.; 2. Rеnаult Меgаnе - 838 од.; 3. SКОDА Осtаvіа - 696 од.; 4. ТЕSLА Моdеl Y - 552 од.; 5. NІSSАN Lеаf - 544 од.; 6. АUDІ Q5 - 511 од.; 7. VОLКSWАGЕN Тіguаn - 510 од.; 8. VОLКSWАGЕN Раssаt - 491 од.; 9. NІSSАN Rоguе - 488 од.; 10. ТЕSLА Моdеl 3 - 478 од. Середній вік уживаних легковиків, що пройшли першу реєстрацію в Україні у квітні, склав 9,5 року. Загалом із початку 2025 року українці придбали 71,3 тис. імпортованих вживаних легкових авто - це на 5% менше, ніж за аналогічний період 2024 року. У квітні найпопулярнішим були кросовери Rеnаult і Тоyоtа. Найбільше нових авто ввезли з-за кордону, 3,1% - виробили або переобладнали в Україні.
Україна розробляє нову систему, яка навчить цивільних громадян бути готовими до війни, не обмежуючи підготовку лише військовими. Про це повідомила заступниця керівника Офісу Президента України Ірина Верещук. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна явно не готова до тієї кількості ветеранів, яка зʼявляється - Жорін "У рамках Офісу Президента ми активно обговорюємо законодавчу стратегію. До процесу долучилися представники Міністерства оборони, Генерального штабу ЗСУ, Міністерства освіти та науки, а також громадські організації, які допомагають у підготовці законопроектів і підзаконних актів. Їм велика подяка", - зазначила вона. Уже цього травня важливі документи будуть передані до Верховної Ради для подальшого схвалення народними депутатами. "Мова йде не лише про зміни в законодавстві, а й про створення нової екосистеми підготовки всього цивільного населення до спротиву агресору. Це доповнюватиме основну військову підготовку чоловіків до служби в армії. Адже сильна держава - це не тільки потужна армія, а й суспільство, готове до будь-яких викликів", - підкреслила Верещук. Верховний Суд оголосив, що під час дії воєнного стану віросповідання не звільняє громадян від військової служби. У рішенні суду йшлося, зокрема, про Свідків Єгови, віровчення яких не дозволяє виконувати будь-яку військову службу. У суді розповіли про кримінальне провадження, у якому суди попередніх інстанцій визнали військовозобов'язаного винним у тому, що він після отримання повістки без поважних причин не прибув до ТЦК та СП для проходження військової служби у військовій частині. Обвинуваченого засудили до 3 років в'язниці.
Харчування відіграє ключову роль у молодому вигляді шкіри. Деякі продукти можуть навіть допомогти уповільнити процеси старіння. Раціон, багатий на корисні речовини, здатен зменшити наслідки стресу, покращити вироблення колагену та підвищити еластичність шкіри. Одним із головних овочів із антивіковим ефектом фахівці назвали спаржу. Вона сприяє детоксикації організму та зменшенню запальних процесів, що позитивно впливає на стан шкіри. Крім того, спаржа багата на глутатіон - антиоксидант, який, за даними досліджень, допомагає освітлити шкіру та вирівнює її тон. Корисні в'ялені томати, які містять велику кількість лікопіну. Ця речовина допомагає захистити шкіру від шкідливого впливу ультрафіолету, зменшує наслідки фотостаріння та діє як своєрідний "внутрішній сонцезахисний крем", що оберігає колаген. Візьміть до уваги гуаву - потужне джерело вітаміну С. Цей тропічний фрукт захищає шкіру від ушкоджень і покращує її текстуру. Ще один суперпродукт - кістковий бульйон. У 100 г може міститися від 2,5 до 10 г колагену, що сприяє зволоженню шкіри та підтримці її пружності. Доктор Сухайл Алам із Аvеntus Сlіnіс зазначає: "Дієта, багата на ці продукти, може не лише сповільнити старіння, а й повернути шкірі молодий і сіяючий вигляд. Старіння - це природно, але харчування здатне значно його уповільнити". ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Менше стресу і подалі від токсичних людей: як зберегти молодість на довгі роки Ще одна корисна група продуктів - яловиче серце та печінка. Серце підтримує життєздатність шкіри та містить коензим Q10, який відповідає за відновлення клітин. А печінка - джерело вітаміну А у формі ретинолу. У 100 г яловичої печінки міститься близько 7,7 мг ретинолу, що допомагає боротися з дрібними зморшками й пришвидшує оновлення клітин. Серед менш поширених, але корисних продуктів - олія зародків пшениці. Вона містить велику кількість вітаміну Е, що захищає шкіру від УФ-променів і покращує її еластичність. Також фахівці радять додати до раціону гвоздику. Завдяки вмісту поліфенолів вона має антивікові властивості. А насіння чіа та устриці посилюють ефект: омега-3 жирні кислоти в чіа знижують запалення, а цинк в устрицях підтримує пружність шкіри. Зберегти молодість шкіри, зменшити дрібні зморшки та запобігти появі нових - усе це можливо завдяки правильному харчуванню. Дієтологиня Прачі Джайн назвала ягоду, яка особливо корисна для жіночого здоров'я й краси. Йдеться про журавлину. Якщо приготувати з неї напій, він може стати альтернативою лікам.
У Литві планують налагодити виробництво українських морських дронів за принципом "один для Литви, один для України". Про це заявила міністерка оборони Литви Довілє Шакалієне у коментарі "Мілітарному". Вона зазначила, що Міноборони Литви зацікавилося українськими ударними надводними дронами, ракетними дронами та іншим озброєнням. "Маgurа, як на мене, - це чудовий військовий виріб", - наголосила Шакалієне. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна збільшила виробництво крилатих ракет Зазначається, що для цього розглядається запуск у Литві спільного виробництва окремих видів озброєння, використовуючи принцип "1+1". За цим принципом Литва оплачуватиме виробництво та передаватиме Україні половину виготовленої зброї. "Тобто ми оплачуємо виробництво двох одиниць зброї, одна з яких передається Україні, а інша залишається в Литві, але ми платимо за обидві", - пояснила міністерка. Нещодавно Литва виділила 20 млн на фінансування окремих проєктів української оборонної промисловості. "І ми вважаємо, що співпраця в окремих сферах, пов'язаних із ракетними дронами, морськими дронами та іншими технологіями, є справді дуже перспективною", - підсумувала Шакалієне. Упродовж наступних десяти років Литва планує інвестувати понад 1,1 млрд в укріплення кордонів із Росією та Білоруссю. Найбільшу частину бюджету понад 800 млн - буде спрямовано на закупівлю протитанкових мін та систем мінування. Також заплановано розширити можливості литовських військових у сфері радіоелектронної боротьби, протидії дронам, а також модернізувати системи спостереження і раннього попередження.
Співачка-зрадниця Таїсія Повалій видала нову цинічну заяву про Україну. Під час одного з своїх концертів, артистка вкотре пробила дно, заявивши, що Україна знищує людей. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У зрадниці Повалій конфіскували елітне майно та права на пісні "Я вам хочу сказати на повному серйозі. Господь береже Росію і береже людство тут від вимирання, тому що наша віра, наш генофонд - вони і є божественні і як продовження цивілізації. Тому що там (в Україні, - Gаzеtа.uа), на мій погляд, усе робиться для того, щоб людство знищити. Не мені їх судити, але я вірю, що Господь саме тут у Росії з нами, саме Господь береже всіх нас і саме Господь приведе нас до перемоги", - заявила путіністка. Напередодні повномасштабного вторгнення росіян Повалій виїхала до країни-агресорки, де отримала російське громадянство та публічно підтримала Кремль. Вона неодноразово наголошувала, що підтримує диктатора Володимира Путіна й навіть взяла участь у виборах. Крім цього Повалій закликала захопити всю Україну. У вересні 2023 року зрадниця виступила на концерті у тимчасово окупованому Луганську. Тоді прямо зі сцени вона висловилася на підтримку російських загарбників та героїзувала їхню участь у війні проти України. У лютому минулого року СБУ повідомила путіністці про заочну підозру.