Gazeta.ua - we.ua

Gazeta.ua

we:@gazeta.ua
27.6 thous. of news
These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Gazeta.ua on gazeta.ua
Контейнери, документи і окреме місце: уряд затвердив нові правила перевезення тварин у транспорті
В Україні запроваджено нові обов'язкові правила перевезення домашніх улюбленців у міжміських та міжнародних автобусах. Відповідне рішення уряд ухвалив 7 липня, внісши зміни до постанови №176. Документ був розроблений Міністерством розвитку громад у співпраці з ініціативою UАnіmаls. За словами урядовців, це - перша спроба на державному рівні уніфікувати правила гуманного та безпечного транспортування тварин. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як зрозуміти, що кішка просить пробачення Серед основних нововведень: - Наявність ветеринарного документа є обов'язковою для всіх тварин без винятку. - Домашні улюбленці вагою до 10 кг (зокрема коти, собаки, гризуни та птахи) мають перевозитися в спеціальних контейнерах або сумках із вбиральним дном. Такі контейнери дозволено розміщувати на руках у пасажира, під сидінням або на окремому місці за умови, що пасажир оплатить за нього повну вартість квитка. Нові правила спрямовані на захист тварин та комфорт інших пасажирів. Уряд наголошує, що це - лише перший крок до комплексного регулювання транспортування тварин у громадському транспорті. Кішки здатні проявляти каяття за своїх дії по-своєму. Хоча пухнасті улюбленці не просять вибачення так, як люди, їхня мова тіла й поведінка можуть багато сказати уважному господарю. Але кішкам особливо не властиве почуття провини, так вже розпорядилася природа, що муркотуни не можуть повною мірою переживати через свої вчинки.
we.ua - Контейнери, документи і окреме місце: уряд затвердив нові правила перевезення тварин у транспорті
Gazeta.ua on gazeta.ua
Макрон запевнив, що європейці ніколи не відмовляться від підтримки України
Європейці ніколи не відмовляться від підтримки України, адже на кону стоїть європейська безпека. В Україні на карту поставлені стабільність Європи та мир, якими останні десятиліття "насолоджуються покоління", заявив президент Франції Емманюель Макрон під час виступу у парламенті Великої Британії перед членами Палати лордів і Палати громад, пише Lе Моndе. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Напруга між Францією і Британією загрожує єдності підтримки України - Роlіtісо Протягом останніх кількох років союзники наполегливо працювали, щоб підтримати український народ, допомагаючи йому чинити опір, підкреслив він. "Ми будемо боротися до останньої хвилини, щоб досягти припинення вогню, розпочати переговори щодо побудови міцного та тривалого миру, тому що на кону в Україні наша безпека й наші спільні принципи", - сказав Макрон. 1 липня вперше з осені 2022 року відбулася телефонна розмова між президентом Франції Еммануелем Макроном і главою Кремля Володимиром Путіним. Їхній контакт тривав близько двох годин. За словами Макрона, він ініціював дзвінок насамперед для обговорення іранської ядерної програми та збереження Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Водночас, глава Франції зазначив, що тема війни в Україні також була порушена, проте жодного прогресу в цьому напрямі досягти не вдалося.
we.ua - Макрон запевнив, що європейці ніколи не відмовляться від підтримки України
Gazeta.ua on gazeta.ua
Сибіга розповів, в яких країнах поміняють українських послів
Президент України Володимир Зеленський має намір замінити послів у країнах "Групи семи". Міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що очікує найближчим часом кадрові рішення в українському дипломатичному корпусі, розповів він в інтерв'ю "Українському радіо". "Напевно, що слід очікувати близько 20 указів, якими буде і звільнено, і призначено нових керівників закордонних установ", - каже він. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Названо дату заміни Шмигаля на Свириденко Також Сибіга підтвердив, що планується заміна посла України в США Оксани Маркарової. Маркарова хоч і "одна з найбільш успішних послів", але в неї закінчується ротаційний цикл, прокоментував Сибіга. "Надзвичайно ефективна, харизматична, але напевно, що в кожного дипломата є ротаційний цикл. Я вам підтверджу, що бачення президента України - здійснити ротацію в усіх країнах і G7, і G20. Тобто, передусім посилити ці країни, зокрема - трек США", - додав Сибіга. Президент Володимир Зеленський поговорив з послом України в США Оксаною Маркаровою про її звільнення. Глава держави поінформував Маркарову про свій намір провести ротацію на посаді посла України у Вашингтоні. Президент запропонував Маркаровій залишитися в команді навіть після зміни посади.
we.ua - Сибіга розповів, в яких країнах поміняють українських послів
Gazeta.ua on gazeta.ua
Неандертальці будували жирові фабрики: що це
Стереотип про обмеженість мислення неандертальців зазнає дедалі більше критики. Чергові археологічні відкриття доводять протилежне. У Німеччині дослідники виявили місце, де 125 тис. років тому наші предки масово переробляли туші тварин. Вчені опублікували результати дослідження у журналі Sсіеnсе Аdvаnсеs. Його процитував СNN. Неандертальці варили кістки, щоб добути з них жир. Знахідку назвали "фабрикою жиру". Це ще один доказ того, що неандертальці були здатні до стратегічного мислення, групової роботи та складної організації процесів. На місці розкопок, яке розташоване південніше міста Галле, знайшли понад 125 тис. уламків кісток. Також там виявили 16 тис. крем'яних знарядь праці. Сліди вогню підтвердили, що ділянку використовували для приготування їжі. Археологи дійшли висновку, що неандертальці навмисне транспортували туші вбитих тварин у це місце. Вони цілеспрямовано обирали частини з великим вмістом жиру. Потім витоплювали поживну речовину, використовуючи природні або створені вручну посудини. Процес був непростий. Необхідно було планувати полювання, забезпечити збереження туш, зібрати паливо, мати відповідний інструмент. Очевидно, що все це потребувало високого рівня координації. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчені розповіли про особливості мозку неандертальців Віл Роебрукс із Лейденського університету назвав знахідку черговим підтвердженням того, що неандертальці зовсім не були "дурними". Жир був важливою частиною раціону мисливців-збирачів. Нежирне м'ясо не забезпечувало достатньо калорій. Якщо їсти лише його, організм починав хворіти. Таке явище відоме як білкове отруєння. Воно виникає через нестачу жирів і нездатність печінки обробляти надлишок білка. У деяких випадках стан може бути смертельним. Щоб цього уникнути, мисливці обмежували кількість спожитого м'яса. Їм доводилося шукати інші джерела енергії. Найдоступнішим і надійним був саме кістковий жир. На місці розкопок знайшли рештки 173 великих тварин. Серед них були дикі коні, олені та види, схожі на корів, що нині вимерли. Найчастіше неандертальці обирали довгі кістки з найбільшим вмістом кісткового мозку. Археологи не можуть точно сказати, як саме наші предки готували жир. Можливо, використовували посудини з берестів, шкіри або внутрішніх органів тварин. У них наливали воду та підігрівали над багаттям. Поруч із місцем варіння вчені знайшли обвуглені залишки фундука, жолудів та терену. Ймовірно, ці рослини додавали до бульйону для смаку. Співавтор дослідження Джефф Сміт зазначив, що неандертальці не просто виживали. Вони були досвідченими організаторами, які вміли планувати і раціонально використовували кожен ресурс у довкіллі. Мексиканські археологи в ацтекському місті Тлателолько виявили 36 поховань. Шість тіл помістили в кулясті глечики місцевого виробництва. Рештки маленької дитини з обсидіановим ножем у черепі поклали під тарілку, повідомляє національний інститут антропології та історії Мексики.
we.ua - Неандертальці будували жирові фабрики: що це
Gazeta.ua on gazeta.ua
ЄС хоче створити фонд на €100 млрд для підтримки України - Bloomberg
Європейський Союз розглядає можливість створення фонду в розмірі 100 млрд євро ($117 млрд) для підтримки України. Якщо країни ЄС приймуть цю пропозицію під час бюджетних переговорів, то фінансування почнеться у 2028 році, повідомляє Вlооmbеrg, посилаючись на джерела, знайомі з питанням. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 150 млрд для оборони: фон дер Ляєн закликала діяти Ці гроші можуть бути частиною наступного семирічного бюджету ЄС, який представлять пізніше в липні, йдеться в публікації. "Новий механізм надання Україні допомоги буде наслідувати існуючу модель, в якій Єврокомісія надає кошти у вигляді грантів і дешевих кредитів", - пише видання. Від початку повномасштабного вторгнення Євросоюз надав Україні майже 160 млрд. Ця сума включає фонд у розмірі 50 млрд, який надає гранти та кредити до 2027 року. Окрім цього, ЄС разом з країнами G7 створив кредитний інструмент на суму $50 млрд, який використовує дохід, отриманий від заморожених російських активів.
we.ua - ЄС хоче створити фонд на €100 млрд для підтримки України - Вlооmbеrg
Gazeta.ua on gazeta.ua
Деякі українці передавали росіянам інформацію для ударів по будівлям ТЦК. Ними вже займаються спецслужби
Деякі українці надсилали інформацію в російський бот, завдяки якому окупанти завдавали ударів по будівлях Територіального центру комплектування і соціальної підтримки. Імена цих людей вже відомі українським спецслужбам, в ефірі телемарафону сказав керівник Центру протидії дезінформації РНБО Андрій Коваленко, пише Gаzеtа.uа. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сухопутні війська відреагували на обстріли ТЦК і заявили, що мобілізація все одно буде тривати "Справді, випадки, що деякі українці росіянам відправляли інформацію, є. Це правда. Але, по-перше, дані цих людей уже є в росіян. І по-друге, ці українці вже відомі українським спецслужбам", - сказав він. Росія неодноразово била по ТЦК в Україні. Днями було завдано удар по центру комплектування в Кременчуці. 7 липня росіяни атакували ТЦК у Харкові та Запоріжжі. Унаслідок ударів окупаційних сил були постраждалі.
we.ua - Деякі українці передавали росіянам інформацію для ударів по будівлям ТЦК. Ними вже займаються спецслужби
Gazeta.ua on gazeta.ua
Які продукти провокують появу неприємного запаху тіла: сім найгірших
У спеку тіло пітніє активніше. Навіть регулярний душ не завжди рятує від неприємного запаху. Але справа не лише у гігієні. Деякі продукти здатні підсилювати природний запах тіла або навіть робити його різким і відразливим. Ось сім найгірших видів продуктів, які варто обмежити в літньому раціоні, якщо хочете мати гарний запах тіла, особливо у спекотні дні. Капуста. Білокачанна, цвітна, броколі - усі види дуже корисні в плані поживної цінності і впливу на здоров'я. Але вони негативно впливають на запах тіла. Причина полягає у вмісті сірки, на яку ці продукти багаті. Організм розщеплює сполуки сірки на сполуки, що пахнуть згірклим маслом, і частково виводить їх з потом. Цей неприємний запах може триматися близько шести годин після вживання капусти. Часник та цибуля. Також містять сполуки сірки. Бактерії розщеплюють сірчані амінокислоти, в результаті чого утворюються леткі речовини з неприємним запахом - сірководень, метилмеркаптан та диметилсульфід. Вони всмоктуються в кров і транспортуються до всіх органів. Ось чому ваше дихання та шкіра набувають такого характерного запаху. Рафінований цукор. Бактерії живляться солодощами. Солодка їжа може викликати зміни рівня кислотності організму, змінити його температуру та викликати неприємний запах тіла. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Про що говорить запах цибулі, риби або оцту вашого тіла: тривожні симптоми, які вкажуть на розвиток хвороб Спеції. Їх дуже багато, але на запах тіла впливають лише деякі. Наприклад, каррі та кмин. Алкоголь. Більша його частина метаболізується в печінці на оцтову кислоту. Але деяка кількість алкоголю вивільняється через піт і дихання. Тому, якщо ви переборщите з випивкою, запах з'явиться не тільки з рота, але й виділятиметься через пори. Червоне м'ясо. Воно багате білками, які потребують ретельної переробки організмом. Метаболізм м'яса може призвести до утворення таких сполук, як триметиламін, який має особливо різкий запах. Крім того, насичені жири, що містяться в червоному м'ясі, можуть посилювати запах шкірного жирі. У спеку піт може стати справжнім випробуванням, навіть якщо ви дотримуєтеся гігієни та носите легкий одяг. Їжа теж впливає на активність потових залоз. Йдеться не тільки про звичну гостру їжу. Щоб менше пітніти влітку, варто виключити зі свого раціону сім популярних продуктів - і тіло скаже вам дякую.
we.ua - Які продукти провокують появу неприємного запаху тіла: сім найгірших
Gazeta.ua on gazeta.ua
Трамп підтвердив, що схвалив постачання "оборонної зброї" Україні
Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп підтвердив схвалення передачі Україні "оборонної зброї". Він пояснив це тим, що російський диктатор Володимир Путін вбиває забагато людей, розповів Трамп журналістам. Також він заявив, що українці змогли вистояти в перші дні повномасштабного вторгнення завдяки своїй хоробрості та американській зброї - зокрема протитанковим комплексам Jаvеlіn, які надав раніше Трамп. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Я ним незадоволений": Трамп заявив, що Путін вбиває багато людей в Україні "Ми дали їм ракети, найновіші та найкращі. Це була б війна, яка тривала б три, чотири дні, але вони мали перевагу неймовірного обладнання. І я скажу ось що: українці, незалежно від того, чи вважаєте ви несправедливим, що ми дали всі ці гроші, чи ні, вони були дуже сміливими, бо хтось мав цим керувати. І багато людей, яких я знаю, не керували б цим і не мали б сміливості це зробити. Тож вони боролися дуже сміливо", - додав лідер США. Минулого тижня Пентагон оголосив, що призупиняє передачу частини артилерійських боєприпасів і засобів протиповітряної оборони Україні, пославшись на необхідність збереження зброї для захисту від інших загроз. Однак вже 7 липня Трамп оголосив, що Сполучені Штати повинні надіслати Україні зброю для захисту.
we.ua - Трамп підтвердив, що схвалив постачання оборонної зброї Україні
Gazeta.ua on gazeta.ua
Росіяни обстріляли Куп'янськ: одна людина загинула, двоє постраждали
Російська армія обстріляла Куп'янськ Харківської області. Близько 12:40 російська армія завдала авіаційного удару по місту, за попередніми даними, ФАБ-500. Вибухове поранення дістала 65-річна жінка, повідомляє пресслужба Харківської облпрокуратури. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росіяни вдарили ракетою по Харкову Пошкоджено житлові будинки. "Близько 16:10 окупанти обстріляли Купʼянськ з артилерії. Загинув 68-річний чоловік. Жінка 66 років зазнала гострого шоку", - йдеться в повідомленні. 2 червня близько 16:30 збройні сили РФ здійснили обстріл житлового кварталу селища Ківшарівка Купʼянського району. В результаті ворожої атаки загинуло дві жінки.
we.ua - Росіяни обстріляли Куп'янськ: одна людина загинула, двоє постраждали
Gazeta.ua on gazeta.ua
Експерт розповів про ефективний метод захисту від агресії РФ
У червні цього року, на тлі загрози подальшого просування РФ, низка країн здійснили кроки по виходу з Оттавської конвенції із заборони протипіхотних мін. Україна, Польща, Фінляндія та країни Балтії можуть створити мінний пояс безпеки від РФ. Відновлення виробництва протипіхотних мін відбуватиметься локально, коштом самих держав. Бо країни ЄС і НАТО, які залишаються учасниками Оттавської конвенції, будуть юридично обмежені у можливості допомагати, розповів Еспресо аналітик Національного інституту стратегічних досліджень Олексій Їжак. "Таким чином, на початку 2026 року країни Балтії, Фінляндія, Польща та Україна можуть виявитися об'єднаними у своєрідну "коаліцію протипіхотних мін" для стримування російських територіальних зазіхань. Така коаліція, ймовірно, існуватиме впродовж тривалого часу на тлі збереження загальноєвропейського курсу на заборону протипіхотних мін", - зазначив експерт. Кошти ці держави виділятимуть, як у національному, так і в коопераційному форматі між Україною, Польщею, Фінляндією та країнами Балтії. "Стаціонарна мінно-інженерна оборона може бути ефективним засобом стримування, якщо вона інтегрована в багаторівневу систему, що включає спостереження, сили швидкого реагування та чітко визначені правила застосування", - наголосив Їжак. Ефективний приклад "мінного поясу" від зазіхань іншої держави - є на кордоні Південної Кореї і КНДР. Демілітаризована зона у Кореї простягається на 250 км уздовж 38-ї паралелі та має номінальну ширину 4 км. І вже 70 років цей "пояс" убезпечує від нападу КНДР. За підрахунками експерта, повне відтворення корейської моделі для України, Польщі, країн Балтії та Фінляндії вимагало б понад 55 млн мін, що створює значні виклики у сфері виробництва, логістики та політичної доцільності. Натомість модель із нижчою щільністю може бути більш реалістичною. "Якщо зменшити щільність до 6 000 мін на км&suр2;, скоротити довжину мінних ліній і доповнити систему сучасними засобами дистанційного спостереження, управління вогнем і швидкого мінування, країни можуть створити ефективний стримувальний бар'єр за прийнятних витрат. За такої моделі Україна потребуватиме приблизно 6 млн мін для поясу в 1 000 кв. км. Польща близько 3,6 млн для 600 "квадратів". Країни Балтії 4,8 млн для 800 кв. км. Фінляндія ще 4,8 млн мін для пріоритетних 800 "квадратів". Ці обсяги залишаються значними, але є досяжними в межах кількох років - за умови стабільного національного виробництва або міжнародної кооперації", - вважає Їжак. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Маємо право захищатися": Зеленський пояснив вихід України з Оттавської конвенції Водночас експерт зауважує декілька важливих викликів для України. Один з них - "уникнути перетворення мінування на де-факто кордон із тимчасово окупованими територіями", адже фортифікована демілітаризована зона, яка не має статусу міжнародно визнаного кордону, стала для Кореї символом тривалого поділу. "У разі розгортання таких мінних полів вони мають супроводжуватися політикою поступового розмінування після реінтеграції територій, прозорими процедурами та зобов'язаннями щодо мінімізації ризиків для цивільного населення", - резюмував Їжак. Проникаючі бомби не лише знищують захищені об'єкти, а й відкривають для дронів новий підземний домен на додаток до повітряного, морського і наземного. Їх успішне використання відкриває можливості досягати цілей без ядерної ескалації, розповідав раніше Олексій Їжак.
we.ua - Експерт розповів про ефективний метод захисту від агресії РФ
Sign up, for leave a comments and likes
About news channel
  • Всеукраїнська он-лайн газета. Оперативні новини з України і світу: події, політика, спорт, культура

    All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.

    Responsible: editorial office of the site gazeta.ua.

  • Publication date:
  • Categories:

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules