Фіцо: Словаччина блокуватиме кредит Україні на 90 млрд, якщо це буде необхідно<р>
Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо дав зрозуміти, що готовий за прикладом Угорщини заблокувати кредит ЄС для України у розмірі 90 млрд євро у випадку, якщо партія Віктора Орбана "Фідес" програє вибори.
р>
<р>Джерело: Фіцо у <а tаrgеt="_blаnk" hrеf="httрs://www.fасеbооk.соm/rееl/1453314296232268" stylе="bасkgrоund-соlоr: rgb(255, 255, 255);">відеоа> у Fасеbооk, "<а hrеf="httрs://www.еurоіntеgrаtіоn.соm.uа/nеws/2026/03/8/7232739/" tаrgеt="_blаnk" рubtаg="0">Європейська правдаа>"р><р>Деталі: Фіцо розповів, що на майбутній зустрічі з головою Єврокомісії планує обговорити питання зупинки роботи нафтопроводу "Дружба". Він сказав, що запропонує послуги Словаччини на випадок, якщо на трубопроводі в Україні потрібно буде "затягнути якийсь гвинт".р>
<р>
"Але найголовніше послання полягатиме в тому, що Словаччина готова перейняти естафету від Угорщини, якщо це буде необхідно", – заявив Фіцо.р><р>Він нагадав, що наразі позика Євросоюзу для України у розмірі 90 мільярдів євро є фактично заблокованою.р>
<р>
"Однак я не наївний. Український президент останнім часом говорить про відновлення поставок через місяць-півтора. Тобто після виборів в Угорщині, де він розраховує на перемогу опозиції. Тоді вже не буде жодних шансів на нафту зі сходу. Хіба що естафету Угорщини перейме хтось інший", – сказав Фіцо, натякнувши, що це може зробити Словаччина. Вибори в Угорщині відбудуться 12 квітня.
р>
<р>
Він додав, що блокування цього "величезного військового подарунка Україні є легітимним інструментом для досягнення відновлення поставок нафти".
р>
<р>
"У будь-якому разі, тепер черга за Європейським Союзом", – додав Фіцо.
р>
<р>
6 березня у Єврокомісії підтвердили, що Фіцо попросив про зустріч з президенткою Урсулою фон дер Ляєн, і вона <а tаrgеt="_blаnk" hrеf="httрs://www.еurоіntеgrаtіоn.соm.uа/nеws/2026/03/6/7232655/">готується найближчим часом.а>
р>
<р>
Також Фіцо заявляв, що <а tаrgеt="_blаnk" hrеf="httрs://www.еurоіntеgrаtіоn.соm.uа/nеws/2026/03/5/7232519" stylе="">хоче скоординувати з Єврокомісією позиціюа> щодо нафтопроводу "Дружба" перед тим, як зустрітися з президентом України Володимиром Зеленським.
р>
Go to pravda.com.ua