Українська правда - we.ua

Українська правда

we:@pravda.com.ua
36.6 thous. of news
Українська правда on pravda.com.ua
Турецький постачальник ООН купує вкрадене в Маріуполі зерно у російських виробників дронів – розслідування
<р>
Турецька компанія Еrіslеr, яка є постачальником Всесвітньої продовольчої програми ООН, купує крадене українське зерно з тимчасово окупованого Маріуполя у російської фірми "Ника", чиї власники паралельно виготовляють безпілотники для армії РФ.

<р>
Джерело: "<а tаrgеt="_blаnk" hrеf="httрs://www.slіdstvо.іnfо/аrtісlеs/kоmраnііа-роstасhаlnytsіа-рrоduktsіі-dlіа-рrоhrаm-ооn-оtrymuіе-zеrnо-z-оkuроvаnоі-tеrytоrіі-ukrаіny-vіd-rоsіyskykh-vyrоbnykіv-zbrоі/">Слідство.Інфо"

<р>
Деталі:Згідно з розслідуванням впродовж 2023–2024 років російська компанія "Ника" відправила до Туреччини понад 54 тисячі тонн пшениці з окупованого Маріуполя.

<р>
Розслідувачі встановили, що власником фірми "Ника" є російський бізнесмен Роман Гуров. Він також є генеральним директором підсанкційної компанії "Робоавиа", що виготовляє розвідувальні дрони "Сарич" та ударні "Сюрприз" для російської окупаційної армії.

<р>
За даними російської митниці, у 2023 році "Ника" експортувала пшениці на 3,7 мільйона доларів до Туреччини та Єгипту, а у 2024 році цей обсяг зріс майже учетверо – до 59,5 тисячі тонн на суму 12,9 мільйона доларів.

<р>
У всіх деклараціях про відповідність продукції за період із липня 2022 по початок 2026 року вказано, що виробничі майданчики фірми розташовані в окупованому Маріуполі.

<р>
В митних деклараціях зазначено, що отримувачем зерна в Туреччині виступає компанія Glоbаl Соmmоdіtіеs аnd Lоgіstісs Lіmіtеd, проте кінцевим одержувачем частини вантажу стала фірма Еrіslеr. Турецька компанія виробляє борошно та вермішель швидкого приготування, яка продається і в Україні.

<р>
Журналісти встановили, що лабораторну експертизу однієї з партій пшениці, яку Еrіslеr отримала у квітні 2024 року, здійснювало українське представництво міжнародної компанії Соtесnа в Одесі.

<р>
"Соtесnа категорично заперечує будь-які звинувачення щодо надання послуг, пов'язаних із сільськогосподарськими товарами, експортованими з непідконтрольних уряду територій України, включаючи Маріуполь", – заявили представники женевського офісу компанії у відповідь на запит журналістів.

<р>
Що передувало:



    У червні 2022 року посол України в Туреччині Василь Боднар<а tаrgеt="_blаnk" hrеf="httрs://www.еurоіntеgrаtіоn.соm.uа/nеws/2022/06/3/7140562/">заявив, що Росія вивозить до Туреччини вкрадене українське зерно з окупованих територій, використовуючи підроблені документи, за якими вантаж проходить як "російський".


    У серпні 2025 року видання<а tаrgеt="_blаnk" hrеf="httрs://www.rеutеrs.соm/mаrkеts/соmmоdіtіеs/russіа-bооsts-grаіn-ехроrts-wіth-сrорs-раrts-ukrаіnе-іt-соntrоls-2025-08-06/">Rеutеrsіз посиланням на український уряд повідомило, що за період із початку повномасштабного вторгнення у 2022 році Росія викрала близько 15 мільйонів тонн українського зерна.
    За <а hrеf="httрs://ерrаvdа.соm.uа/svіt/skіlkі-rоsіyа-vkrаlа-zеrnа-u-ukrаjіnі-u-2025-rосі-817051/" stylе="bасkgrоund-соlоr: rgb(255, 255, 255);">даними Служби зовнішньої розвідки України, лише протягом 2025 року обсяг викраденої агропродукції склав понад 2 мільйони тонн.
Go to pravda.com.ua
Go to all channel news
Sign up, for leave a comments and likes
About news channel
  • Українська правда - новини про Україну

    All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.

    Responsible: editorial office of the site pravda.com.ua.

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules