Gazeta.ua - we.ua

Gazeta.ua

we:@gazeta.ua
28 thous. of news
These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Gazeta.ua on gazeta.ua
Срібний призер Олімпіади відмовився від України та офіційно змінив громадянство
Гімнаст Ілля Ковтун тепер представлятиме Хорватію. Срібний призер літньої Олімпіади-2024 Ілля Ковтун офіційно змінив громадянство з українського на хорватське. Про це повідомила Міжнародна федерація гімнастики (FІG). ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Маркевич визначив, кого вважає найкращим форвардом УПЛ Про початок процедури стало відомо ще в січні. Сам 21-річний атлет уже навесні підтвердив, що чекає на документи. Таким чином, Ковтун зможе виступити на Олімпіаді-2028 у Лос-Анджелесі вже під прапором Хорватії. Ілля Ковтун, крім олімпійської медалі, має в активі срібло і бронзу чемпіонатів світу в особистому багатоборстві. Також на його рахунку чотири золота, одне срібло і три бронзи на чемпіонатах Європи. Він був провідним гімнастом збірної України. Сам атлет зізнавався, що причиною змінити громадянство була "не тільки війна", а й інші "ситуації". Останнім часом вся підготовка Іллі до змагань проходила в Хорватії. Футболіст із Бразилії повернувся в донецький клуб. "Шахтар" оголосив про повернення 29-річного бразильського захисника Марлона Сантоса.
we.ua - Срібний призер Олімпіади відмовився від України та офіційно змінив громадянство
Gazeta.ua on gazeta.ua
Росія вербує щомісяця понад 30 тис. контрактників для війни
Щоденно до лав російської армії приєднується приблизно 1200 осіб. Це дає змогу формувати понад 30 тис. новобранців щомісяця та до 200 тис. за пів року. Про це повідомила Служба зовнішньої розвідки України у відповіді на запит LІGА.nеt. Цифри приблизно відповідають втратам окупантів у 2025 році, згідно з оцінками Генерального штабу ЗСУ. У СЗР уточнили, що підписання контракту забезпечується грошовими стимулами. У деяких регіонах РФ сума одноразової виплати сягає $40 000. Крім цього, новобранцям обіцяють соціальні привілеї, включно з земельними ділянками, надбавками та перспективами службового просування. Пропагандистські кампанії також відіграють суттєву роль у залученні населення до війська. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Генштаб оновив дані про втрати російських загарбників в Україні У перші шість місяців 2025 року російська армія змогла завербувати близько 200 тис. контрактників. За оцінками української розвідки, з них приблизно 25% або 50 тис. є так званим "спецконтингентом" - до цієї категорії входять в'язні, підслідні, підсудні, а також іноземні найманці з країн Центральної Азії, СНД, Китаю та Африки. Служба розвідки також зазначає, що нинішні темпи мобілізації співмірні з минулорічними. Генеральний штаб України щоденно публікує статистику втрат росіян на фронті. Лише за останні дні загальні втрати армії РФ у вбитих і поранених перевищують 1000 осіб на добу. Наприклад, 7 липня - 1070 осіб, 8 липня - 1050, 9 липня - 1011, 10 липня - 1040. Російська Федерація значно збільшила кількість безпілотників Shаhеd, якими атакує Україну. Десь у вересні ворог вийде на потужності виробництва до 600-700 БпЛА на добу. Тобто кожні два дні на Харків, на Київ або інші міста буде летіти 300-400 Shаhеd. З урахуванням всіх обставин більшість з них буде влучати в цілі.
we.ua - Росія вербує щомісяця понад 30 тис. контрактників для війни
Gazeta.ua on gazeta.ua
Ціни на тепличні помідори в Україні продовжують знижуватися - аналітики
Помідори в Україні знижуються у ціні. Причиною посилення негативних тенденцій у даному сегменті стало масове збирання як тепличного томату, так і помідора з плівкових теплиць у південних областях країни. Про це повідомляють аналітики проекту ЕаstFruіt. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перші кавуни 2025 року з'явилися на ринку: що з цінами При цьому попит на дану продукцію залишається стабільно високим, але пропозиція томатів зростає дуже швидко, у зв'язку з чим ціни продовжують падати. Згідно з даними щоденного моніторингу проєкту, встановлення на більшій території України теплої та сонячної погоди прискорило дозрівання овочів, що і призвело до збільшення пропозиції цієї продукції на ринку. Як результат, ціни на помідори на українському ринку за тиждень знизилися в середньому на 14%, і сьогодні виробники готові відвантажувати наявні обсяги продукції по 40-55 грн/кг ($0,96-1,32/кг) залежно від якості та обсягу партії. Необхідно зазначити, що сьогодні тепличні помідори в Україні все ще реалізуються в середньому на 17% дорожче, ніж в аналогічний період минулого року. При цьому ключові гравці ринку не виключають, що тенденція зниження цін на тепличні томати на українському ринку зберігатиметься й надалі, оскільки багато господарств тільки розпочали масове збирання цих овочів. В Україні продовжує стрімко дешевшати лохина. Учасники ринку зазначають, що таке падіння цін у цей період є типовим явищем - саме зараз відбувається активний збір врожаю, що традиційно супроводжується різким зростанням пропозиції на ринку.
we.ua - Ціни на тепличні помідори в Україні продовжують знижуватися - аналітики
Gazeta.ua on gazeta.ua
"Фундація" повернулась із новим сезоном і новими героями
Аррlе ТV+ продовжує зміцнювати позиції у жанрі наукової фантастики. Слідом за фіналом "Вбивцебота" платформа представила прем'єру нового сезону серіалу "Фундація", який одразу отримав 100% на Rоttеn Тоmаtоеs. Рейтинг ґрунтується на перших 10 рецензіях критиків. Для порівняння, перший сезон мав 72% від оглядачів і 64% від глядачів, другий - 100% і 75% відповідно, передає ІТС. Оглядачі назвали шоу еталоном сучасної фантастики. Еmріrе пише, що "Аррlе ТV+ фактично став домом для престижної фантастики, а "Фундація" - перлина в його чотиривимірній короні". Соllіdеr додає, що авторам вдалося створити не просто видовищну історію, а й передати дух творів Азімова. А Іnvеrsе порівнює "Фундацію" з "Грою престолів", яка розгортається у космосі, і вважає, що 3-й сезон остаточно довів її значущість. Серіал стартував у 2021 році. У центрі сюжету - конфлікт між повстанською організацією Фундація та правлячою Імперією, що намагається зберегти контроль над галактикою. У 2023 році шоу подовжили, але пізніше шоуранер Девід С. Гойєр відмовився від активної участі через фінансові труднощі. Втім, він залишається продюсером і паралельно працює над іншим проєктом - "Вбивцеботом". ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали рейтинг найпопулярніших серіалів на Nеtflіх Події нового сезону відбуваються через 150 років після другого. До знайомих акторів Джареда Гарріса, Лі Пейса та Лу Ллобелл приєдналась низка нових облич - Черрі Джонс, Трой Коцур, Брендон П. Белл, а також Пілу Асбек, відомий за роллю Еурона Грейджоя. Третій сезон розповідає про складний союз між Імперією та Фундацією. Їхнє хитке порозуміння опиняється під загрозою, коли з'являється новий антагоніст - грізний правитель на ім'я Мул. Його мета - підкорити всю галактику через насильство, військову перевагу та контроль над свідомістю. Станом на сьогодні глядачам доступний лише перший епізод сезону. Нові серії виходитимуть щоп'ятниці до 12 вересня. Актор Том Голланд офіційно підтвердив назву нового фільму про Людину-павука. Стрічка отримала назву "Людина-павук: Новий день" (Sріdеr-Маn: Вrаnd Nеw Dаy).
we.ua - Фундація повернулась із новим сезоном і новими героями
Gazeta.ua on gazeta.ua
У поліції висунули умови громадянам для надання права володіння зброєю
Поліція висуває умови за те, щоб люди мали зброю, але за певних умов. Наразі легально зброєю в Україні володіють майже 1,1 млн осіб, в них на руках 1,36 млн одиниць зброї. Поліція концептуально виступає за те, щоб люди мали зброю, в тому числі короткоствольну, але за певних умов. Про це в інтерв'ю "Телеграфу" сказав Андрій Нєбитов, заступник голови Національної поліції України - начальник кримінальної поліції. Відповідаючи на запитання щодо легалізації короткоствольної зброї, він, зокрема зауважив, що після звільнення Київської та інших областей на деокупованих територіях залишилася певна кількість нелегальної зброї, що потрапила до рук цивільного населення. Державою надано можливість задекларувати цю зброю: людина може прийти, зареєструвати вогнепальну зброю і мати її легально до кінця воєнного стану та 90 днів опісля. Наразі легально зброєю в Україні володіють майже 1,1 млн людей. В них на руках 1,36 млн одиниць зброї, переважно це мисливська вогнепальна зброя, спеціальні засоби, у тому числі 250 тисяч так званих "травматів", - розповів представник поліції. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Харкові знайшли масштабний схрон російської зброї Нєбитов зазначив, що поліція "концептуально за те, щоб люди мали зброю, в тому числі короткоствольну". "Але за певних умов. Перше - створення культури поводження людей зі зброєю. Це передбачає і наявність особистої відповідальності, і можливості навчання, як з нею треба поводитись, які є заходи безпеки тощо. Друге - при реалізації права на придбання короткоствольної зброї ми повинні забезпечити право на безпеку інших громадян", - наголосив він. Заступник голови Нацполіції також навів приклад. "Наприклад, ви знаходитесь в ресторані або гуляєте в парку, і у вас немає бажання, щоб людина поруч знаходилась зі зброєю. Це треба врегулювати. Тому, можливо, будуть визначені місця, куди не можна буде проносити зброю. Наразі законодавці і експерти займаються опрацюванням цих питань", - розповів Нєбитов. Водночас на запитання, чи погодиться він з тим, що після війни на нас чекає певна лібералізація в питаннях отримання, легалізації та користування зброєю, Нєбитов сказав: "200%. Але поки зарано говорити про якісь конкретні часові рамки. Війна триває. На сьогодні ті, у кого є бажання користуватись вогнепальною зброєю, можуть долучитись до лав Нацполіції, СБУ, ЗСУ та інших структур. Захищати свою землю і мати доступ до зброї". Він також зауважив, що порівняно з 2021 роком фіксується в п'ять разів більше фактів торгівлі зброєю: раніше було 200 фактів за рік, а зараз - понад тисяча. "У 2021 році ми вилучали 156 нелегальних автоматів, а зараз - 1581 (2022 р.), 1567 (2023 р.), 1721 (2024 р.). Зростання обсягів вилучень нелегальної зброї в десятки разів", - зазначив представник поліції. Загалом, додав він, абсолютно вся нелегальна зброя колись була легальною "В тому числі трофейна, яка була закріплена за конкретною військовою частиною в Російській Федерації. Раніше ця зброя була на складах, обліковувалась. А зараз - нам треба її шукати", - зауважив Нєбитов. Петиція щодо декриміналізації порно набрала необхідну кількість голосів. Президент повинен розглянути ініціативу.
we.ua - У поліції висунули умови громадянам для надання права володіння зброєю
Gazeta.ua on gazeta.ua
Леся Нікітюк показала фігуру після пологів: фото
Телеведуча Леся Нікітюк показала, який вигляд має пологів. Місяць тому знаменитість народила сина. Вона опублікувала у сторіз нові фото. Позувала у спортивному вбранні. Для тренування артистка обрала обтислі лосини та короткий спортивний топ, чим підкреслила свою фігуру після пологів. Форму відновлює у спортзалі. Зараз Леся знаходиться у батьків, які мешкають у Хмельницькому. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Величезний кайф" - чоловік Лесі Нікітюк вперше розповів, як йому у ролі батька Завдяки підтримці близьких з малюком вона отримала змогу більше часу приділяти собі. Відтак вирішила повернутися до помірних фізичних навантажень і відновлення. Леся зізналася, що поки займатиметься на орбітреку, аби поступово повернутися до тонусу без шкоди для здоров'я Раніше Нікітюк поділилась кадрами, які чекали її прихильники та хейтери. Зірка опублікувала фото під час вагітності та після пологів. На знімках молода мати показалась у душі з округлим животом і в пологовому з чоловіком - Дмитром Бабчуком.
we.ua - Леся Нікітюк показала фігуру після пологів: фото
Gazeta.ua on gazeta.ua
Кім Чен Ин озброює Путіна: розвідка про масштабну військову співпрацю
Північна Корея забезпечує Росію майже половиною її боєприпасів для ведення війни проти України. Ммова йде не лише про снаряди. Про це в інтерв'ю Вlооmbеrg Nеws заявив керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов. За словами Буданова, мова йде не лише про снаряди - Пхеньян також передає Москві балістичні ракети, артилерійські системи та інше озброєння. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кім Чен Ин планує передати РФ більше своїх військ, але є нюанс Натомість Росія розплачується грошима, технологіями і політичною підтримкою, допомагаючи режиму Кім Чен Ина обійти міжнародну ізоляцію. Буданов підкреслив, що Північна Корея має величезні військові запаси, а її оборонна промисловість працює фактично безперервно. Військова співпраця між Пхеньяном і Москвою різко активізувалась після підписання договору про всеосяжне стратегічне партнерство у червні минулого року. За даними розвідки, КНДР уже надіслала Росії мільйони артилерійських снарядів і навіть відправила військових для підтримки дій російської армії на окремих напрямках, зокрема в Курській області. Кім Чен Ин публічно заявив про свою підтримку Росії у війні проти України, що стало ще одним маркером зростаючого альянсу між двома авторитарними режимами. Росія домовилася про створення потужностей для виробництва ударних безпілотників на території КНДР, заявив начальник ГУР МО України генерал-лейтенант Кирило Буданов. Є домовленості про початок створення на території Північної Кореї потужностей для виробництва БПЛА типу "Гарпія" і "Герань".
we.ua - Кім Чен Ин озброює Путіна: розвідка про масштабну військову співпрацю
Gazeta.ua on gazeta.ua
Паліса повідомив про прорив у вітчизняній оборонній промисловості
Українська оборонна промисловість наразі покриває близько 50% потреб Збройних сил, а також працює над створенням власних систем протиповітряної оборони. Робота триває як коштом внутрішніх ресурсів, так і завдяки міжнародному партнерству. Про це в інтерв'ю Rероrt заявив радник Офісу президента Павло Паліса. За його словами, досягти таких результатів вдалося завдяки кооперації з іноземними компаніями, спільному виробництву й відкриттю нових підприємств. "Ми далі готові нарощувати ці обсяги", - запевнив Паліса. Він також зазначив, що в найближчому майбутньому Україна "обов'язково здивує світ і не один раз". Особливу увагу, за його словами, зараз приділяють зміцненню повітряного щита. Йдеться про комплекси різного радіусу дії, які повинні протидіяти ракетам усіх типів і безпілотникам Shаhеd. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Залужний б'є на сполох: ППО потребує рішучих змін Частина новітніх розробок уже завершена. Деякі з них пройшли випробування в реальних бойових умовах. Вони вже продемонстрували свою ефективність під час виконання завдань навіть у складних умовах, коли ворог вдавався до тактичних маневрів. Паліса підкреслив, що українські інженери працюють над створенням вітчизняних зенітно-ракетних комплексів. Також шукають способи знищення не лише крилатих і балістичних, а й гіперзвукових ракет. Окремо ведеться розробка дешевих, але дієвих рішень для боротьби з Shаhеd. 19 квітня повідомлялося, що Німеччина передала Україні другий з чотирьох обіцяних зенітно-ракетних комплексів ІRІS-Т SLМ. Про це повідомило видання Sріеgеl із посиланням на джерела.
we.ua - Паліса повідомив про прорив у вітчизняній оборонній промисловості
Gazeta.ua on gazeta.ua
"Шахтар" оголосив про повернення бразильського захисника
Футболіст із Бразилії повернувся в донецький клуб. "Шахтар" оголосив про повернення 29-річного бразильського захисника Марлона Сантоса. Про терміни й деталі нової угоди на офіційному сайті "Шахтаря" не повідомляють, пише Gаzеtа.uа. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Маркевич визначив, кого вважає найкращим форвардом УПЛ Марлон перейшов до "Шахтаря" влітку 2021-го року, а покинув Україну після початку повномасштабного вторгнення Росії, зігравши 22 матчі за "гірників". Після "Шахтаря" він встиг пограти за італійську "Монцу", бразильський "Флуміненсе" та англійський "Лос-Анджелес". Його офіційний контракт із "Шахтарем" завершився минулого літа, а в Україну він повернувся в статусі вільного агента. Циганков близький до трансферу. "Жирона" готова продати українця за 20 млн.
we.ua - Шахтар оголосив про повернення бразильського захисника
Gazeta.ua on gazeta.ua
Собаки й коти уповільнюють старіння мозку своїх господарів: дослідження
Мати у своїй власності котів та собак може допомогти зберегти деякі когнітивні функції з віком. До такого висновку дійшли науковці після проведеного опитування у вісім хвиль, пише Sсіеntіfіс Rероrts. Вони проаналізувати зв'язок між володінням домашніми тваринами та когнітивним зниженням протягом 18 років у дорослих віком від 50 років. Дослідження показало, що власники собак демонстрували помітне збереження пам'яті з часом, особливо у негайному та відкладеному відтворенні, порівняно з тими, хто не мав домашніх тварин. Власники котів спостерігали повільніше зниження вербальної плавності, що вказує на потенційні переваги для когнітивних здібностей, пов'язаних з мовою. У дослідженні також розглядалися дорослі власники домашніх тварин з птахами або рибами, але не було виявлено жодних значних переваг для когнітивного здоров'я. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому коти вмощуються спати біля вашої голови: 10 секретів домашнього улюбленця На основі отриманих результатів дослідники припускають, що кілька факторів пояснюють, чому собаки та коти мають помітний вплив на когнітивне здоров'я, на відміну від риб та птахів, які менш вимогливі у догляді. Володіння собакою часто передбачає регулярну фізичну активність, тоді як коти, хоча й менш вимогливі до фізичних потреб, можуть запропонувати емоційний комфорт та розпорядок дня, що може підтримувати когнітивне здоров'я з віком. Наявність собаки чи кота пропонує більше, ніж просто товариство, воно також забезпечує значну користь для здоров'я. Поки ми піклуємося про них, вони також непомітно піклуються про нас, допомагаючи нам підтримувати гострий розум, коли ми стаємо старшими. Гладити котів - це не лише приємно, а й справжня терапія для тіла і душі. Дотик до м'якого хутра улюбленця знижує рівень стресу, стабілізує серцевий ритм і навіть допомагає покращити настрій. Особливо корисною ця взаємодія стає, якщо це ваш кіт, адже між вами виникає унікальний емоційний зв'язок, що дарує почуття спокою й радості. Науковий аналіз показує, що тварини використовуються в психотерапії не випадково: дослідження підтвердили позитивний вплив як на фізичне, так і психологічне здоров'я учасників
we.ua - Собаки й коти уповільнюють старіння мозку своїх господарів: дослідження
Sign up, for leave a comments and likes
About news channel
  • Всеукраїнська он-лайн газета. Оперативні новини з України і світу: події, політика, спорт, культура

    All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.

    Responsible: editorial office of the site gazeta.ua.

  • Publication date:
  • Categories:

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules