Gazeta.ua - we.ua

Gazeta.ua

we:@gazeta.ua
27.4 thous. of news
These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Gazeta.ua on gazeta.ua
Як правильно зберігати банани, щоб вони якнайдовше не чорніли і не втрачали смак
Щоб банани залишались надовго смачними та не чорніли, треба знати кілька правил зберігання. Оптимальна температура для тропічного фрукту - 18-20&dеg;С. За такої температури банани дозрівають рівномірно і зберігають свіжість довше, йдеться на каналі проєкт Кіtсhеn Тірs ОnLіnе. Якщо банани вже переспіли, їх можна покласти в холодильник на кілька днів, щоб уповільнити псування. Нарізані банани також краще зберігати в холодильнику, щоб вони не потемніли. Хоча найкраще - у морозильній камері. Зберігайте банани подалі від прямих сонячних променів. Не зберігайте банани поруч із яблуками, грушами або помідорами. Ці фрукти виділяють етилен, який прискорює дозрівання бананів. Розділіть зелені банани на грона. Так вони дозрівають більш рівномірно. Оберніть хвостики бананів харчовою плівкою або фольгою. Це допоможе сповільнити процес дозрівання. Як зберегти банани свіжими і не дати їм почорніти Температура: зберігайте банани за кімнатної температури (18-20&dеg;С), подалі від прямих сонячних променів. Уникайте холодильника, оскільки він прискорює потемніння. Поділ: відокремте зелені банани від стиглих. Стиглі банани виділяють етилен, який прискорює дозрівання зелених. Підвішування: підвісьте банани за хвостики. Це зменшує тиск на них і уповільнює процес псування. Пакування. оберніть хвостики бананів харчовою плівкою або фольгою. Це уповільнює викид етилену. Помістіть банани в паперовий пакет або картонну коробку. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дві причини, для чого треба мити банани Вибирайте зелені банани. Вони довше зберігаються і дозрівають вдома, коли вам це потрібно. Використовуйте стиглі банани в першу чергу. Заморожуйте очищені та нарізані банани для смузі, випічки або інших рецептів. Цілі банани можна заморозити для приготування бананового пюре. Продукти, що уповільнюють почорніння: Лимонний сік: збризніть нарізані банани лимонним соком, щоб уповільнити потемніння. Оцет: додайте трохи оцту у воду, в якій ви будете зберігати нарізані банани. Харчова сода: посипте банани невеликою кількістю харчової соди, щоб нейтралізувати кислоти, що викликають потемніння. Якщо ви купуєте продукти раз на тиждень, банани можуть вас розчарувати. Їх не так просто зберегти свіжими протягом тижня. Щоб дізнатися, які методи зберігають банани в першокласній формі найдовше, варто перевірити усі. Більшість з перевірених способів припускають зберігання бананів при кімнатній температурі, але холодильник і морозильна камера теж грають свою роль.
we.ua - Як правильно зберігати банани, щоб вони якнайдовше не чорніли і не втрачали смак
Gazeta.ua on gazeta.ua
Техас під водою: підтверджено 82 смерті через повені
У штаті Техас знову фіксують небезпечне підняття рівня води в річках через інтенсивні дощі. Внаслідок повеней підтверджено загибель щонайменше 82 осіб. Про це повідомляє СNN. Найбільше постраждав округ Керр, де загинуло 68 людей. Інформація про загиблих надійшла також із таких округів: Тревіс - 6 людей; Бернет - 3 людини; Кендалл - 2 людини; Вільямсон - 2 людини; Том-Грін - 1 людина. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Внаслідок страшної повені у Техасі загинули 67 осіб: Трамп оголосив надзвичайний стан Серед загиблих щонайменше 28 дітей. Кількість жертв і зниклих безвісти продовжує зростати. Особливо складна ситуація склалася в басейні річки Гваделупе, де зливи спричинили різке підвищення рівня води. У районі досі вважаються зниклими вихователь дитячого табору "Містик" та десять дівчаток. Також не виходить на зв'язок начальник місцевої пожежної служби, який вирушив на виклик і зник. До пошуково-рятувальних операцій залучено військові безпілотники. Президент США Дональд Трамп, повертаючись із відпочинку в Нью-Джерсі, заявив, що федеральна влада продовжить надавати допомогу Техасу. Він також повідомив, що розглядає можливість відвідати постраждалий штат у п'ятницю, 11 червня. "Ми тісно співпрацюємо з представниками Техасу. Те, що сталося, - це трагедія, справжній жах", - сказав Трамп. У свою чергу офіс шерифа округу Керр закликав мешканців бути особливо обережними: "Будь ласка, залишайтеся насторожі, якщо ви перебуваєте поблизу річки Гваделупе або струмка Джонсон". - підкреслив він. 4 липня потужні зливи спричинили раптові повені вздовж річки Гваделупе в південно-центральному Техасі. Голова міста Керрвіль Делтон Райс зазначив, що повінь виникла раптово і стрімко - за менш ніж дві години, що ускладнило прогнозування та попередження населення. Раптове підняття рівня води відбулося до світанку, що не дозволило органам влади вчасно повідомити жителів про необхідність евакуації. Рівень води у річці Гваделупе швидко перевищив показники потужної повені.
we.ua - Техас під водою: підтверджено 82 смерті через повені
Gazeta.ua on gazeta.ua
Нацбанк встановив курс валют на 7 липня
Національний банк України на 1 коп. підняв курс долара до гривні. Офіційний курс на 7 липня встановили на рівні 41,73 грн за 1 долар, свідчать дані на сайті НБУ. Водночас курс євро становить 49,12 грн за 1 євро. Польський злотий знизився на 1 коп. Офіційний курс встановили на рівні 11,56. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Політика Трампа послабила долар до рівня 1973 року В обмінниках долар продають у середньому за 41,45 грн. Купують за 41,75 грн. За євро в обмінниках пропонують 48,55 грн. Продають за 49,6 грн. За останні два місяці валютний ринок України помітно змінився. Попит на долари серед населення суттєво впав. У травні на міжбанківському ринку попит на валюту зріс. Причиною стало сезонне зменшення експортних надходжень. У відповідь НБУ посилив інтервенції - обсяги досягли $2,9 млрд. При цьому українці стали менше купувати валюту. У квітні та травні чистий попит населення впав до $0,2 млрд. Для порівняння, ще в січні ця сума сягала 1,5 млрд.
we.ua - Нацбанк встановив курс валют на 7 липня
Gazeta.ua on gazeta.ua
Втрати росіян в Україні перетнули нову психологічну позначку
За минулу добу Росія втратила на фронті 1100 солдатів, три танки і 33 артилерійських системи. Загальні бойові втрати ворога у війні склали 1 027 540. Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ. "Дані уточнюють", - сказано в повідомленні. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сказали, чи є зараз загроза з Чорного моря Загальні втрати окупантів від початку війни: особового складу - близько 1027540 (+1100) осіб поранено/ліквідовано; танків - 10995 (+3) од.; бойових броньованих машин - 22963 (+7) од.; артилерійських систем - 29993 (+33) од.; РСЗВ - 1432 (+2) од.; засоби ППО - 1192 (+0) од.; літаків - 421 (+0) од.; гелікоптерів - 340 од.; БПЛА оперативно-тактичного рівня - 44058 (+233) од.; крилатих ракет - 3439 од.; кораблів/катерів - 28 од.; підводних човнів - 1 од.; автомобільної техніки та автоцистерн - 54370 (+118) од.; спеціальної техніки - 3927 (+2) од. Федеральна служба державної статистики країни-агресора РФ (Росстат) припинила повідомляти про кількість смертей у країні. Ймовірно, рішення ухвалили в межах зусиль Кремля щодо приховування втрат ЗС РФ у війні проти України, зазначає Інститут вивчення війни. Раніше через статистику померлих росіян можна було відстежити і деякі дані про їхню ліквідацію на фронті.
we.ua - Втрати росіян в Україні перетнули нову психологічну позначку
Gazeta.ua on gazeta.ua
Кому не можна рано вставати. Пояснення науковців
Люди в усьому світі діляться на три умовні групи, залежно від хронотипу: жайворонки, сови і голуби. До першої групи належать ті, хто найбільш продуктивний в першій половині дня і легко прокидається вранці, пише ukr.mеdіа. Совами називають тих, хто сповнений сил у вечірній і нічний час, а в ранкові години відчуває себе розбитим. Голуби менш відома нам група, але вона існує. До неї відносяться люди, які проявляють найбільшу активність вдень. Практично в половині випадків, хронотип людини визначається на рівні генів. Іншими словами, якщо батьки були так званими совами, то шанс, що і дитина буде дотримуватися цього ж режиму, дорівнює майже 50%. У своєму новому дослідженні науковці виявили, що найбільш небезпечна ситуація склалася саме для сов. Вони змушені майже кожен день через силу вставати рано-вранці на роботу або навчання. Це завдає серйозної шкоди здоров'ю. У ранкові години у людей з біологічним режимом сова, триває активне вироблення мелатоніну гормону сну, саме тому ці люди вкрай дратівливі в першій половині дня і відчувають себе знесиленими. Згодом може навіть розвинутися депресія. Але це не єдина шкода для організму. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки годин треба спати, щоб не впасти у депресію Досить часто у сов відбувається гормональний збій. Їх організм перестає сприймати такі речовини як глюкоза і інсулін. А для хворих на цукровий діабет цей стан може виявитися смертельно небезпечним. Фахівці закликають людей бути уважними до свого організму. Не намагайтеся переробити те, що закладено природою. Якщо ви сова, то можна спробувати встановити графік, який був би максимально кращим для вашого режиму, і дозволяв прокидатися трохи пізніше. З приходом зимових свят, українці вмикають різнокольорову ілюмінацію. Як виявилось, звичайнісінька гірлянда може вплинути на якість сну Це більшою мірою стосується тих, хто любить сині вогники. Причина тут не в миготінні, як може здатися, на перший погляд. Хоча миготіння справді сильно відволікає від сну і при заплющених очах. Тут справа в самому синьому світлі, яке заважає організму виробляти достатню кількість мелатоніну гормону, що відповідає за міцний сон.
we.ua - Кому не можна рано вставати. Пояснення науковців
Gazeta.ua on gazeta.ua
Сказали, чи є зараз загроза з Чорного моря
7 липня у Чорному морі ворожі кораблі відсутні. В Азовському морі ворожі кораблі сьогодні зранку також відсутні, повідомили ВМС ЗСУ. "У Середземному морі наразі є два ворожі кораблі, з яких один є носієм крилатих ракет "Калібр" загальним залпом до чотирьох ракет", - сказано в повідомленні. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Минулий місяць став рекордним за кількістю запусків "Калібрів" із Чорного моря - Плетенчук За добу в інтересах РФ прохід Керченською протокою здійснили: до Чорного моря - 11 суден, із них шість продовжили рух у напрямку протоки Босфор; до Азовського моря - п'ять суден, з них одне рухалося з протоки Босфор. Обстановка в Азово-Чорноморському регіоні залишається відносно стабільною. Щодо Чорного моря, росіяни періодично виходять у море підводними човнами. У разі виявлення підводного човна в морі, це може бути ознакою ротації.
we.ua - Сказали, чи є зараз загроза з Чорного моря
Gazeta.ua on gazeta.ua
10 дивовижних замків Європи, які варто побачити хоча б раз в житті
У Європі є кілька неймовірних замків, які варто відвідати. Вони вражають своєю архітектурою, незалежно від того, чи це середньовічний форт, чи більш сучасний проект марнославства, пише Ехрrеss. Є десять найнезвичайніших замків Європи, де теж можна відпочити і насолодитись красою. Шато де Шамбор, Франція. Найбільший замок у французькій долині Луари, Шамбор, був побудований у першій половині 16 століття як мисливський будиночок для короля Франциска І. Після Французької революції він був на деякий час покинутий, але тепер відкритий для публіки. Загалом у замку понад 400 кімнат і понад 80 сходів. Замок Ейлін Донан, Шотландія. Це одне з найбільш знакових місць Шотландії, розташоване на острові, де зустрічаються три озера. Замок був побудований у 13 столітті, але відтоді кілька разів перебудовувався. Туристи можуть відвідати майже кожну частину замку. Замок Корвін, Румунія. Це один із найбільших замків у Європі, а також одне із семи чудес Румунії. Він був побудований у кілька етапів і має Лицарську залу та Залу парламенту. Замок Нойшванштайн, Німеччина. Можливо, це найвідоміший замок у світі, який також вважається джерелом натхнення для знаменитого діснеївського замку з "Попелюшки". Палац 19 століття розташований біля підніжжя Альп, і його відвідують понад мільйон туристів на рік. Незважаючи на вражаючий зовнішній вигляд, його будівництво так і не було завершено, а "казковий" король Людвіг ІІ Баварський, який його будував як свою резиденцію, практично не встиг там пожити. Замок Конві, Уельс. Насправді в Уельсі найбільше замків на квадратний кілометр у Європі, а Конві - один із найбільш вражаючих у країні. Цей середньовічний замок був побудований всього за чотири роки королем Едуардом І і неймовірно добре зберігся до наших днів. Алькасар у Сеговії, Іспанія. Цей середньовічний замок є одним із найбільш вражаючих скельних замків у світі. Фортеця впродовж багатьох років була домівкою для 22 королів і місцем численних історичних подій. Саме тут відбулася остання зустріч Христофора Колумба та короля Фердинанда Католицького. Тракайський замок, Литва. Замок розташований у самому серці озера Гальве - на острові Тракай. Його будівництво було розпочато в 14 столітті, потім він був перебудований у 1950-х і 1960-х роках і сьогодні є популярною туристичною визначною пам'яткою. Тракай колись був одним із головних центрів Великого князівства Литовського. Детальніше про відвідування замку ви можете почитати в нашому окремому матеріалі. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справжній рай влітку: склали рейтинг маловідомих туристичних напрямків у Європі Палац Пена, Португалія. Цей барвистий палац розташований у Сінтрі, за кілька хвилин їзди від столиці Португалії Лісабона. Романтичний замок був побудований в 1854 році та є одним із семи чудес Португалії. Це популярний туристичний напрямок і фантастичний фон для фотографій в Іnstаgrаm. Замок і фортеця Акерсхус, Норвегія. Цей замок розташований у норвезькій столиці Осло. Спочатку замок він побудований для захисту міста, але пізніше став королівською резиденцією. Замок Шенбрунн, Австрія. Цей палац служив головною літньою резиденцією правителів Габсбургів, а його назва означає "прекрасна весна". У палаці в стилі бароко понад 1400 кімнат, а його сади неймовірно красиві. Столиці країн часто переоцінюють, а тому туди їдуть чи не найбільше туристів. Париж, Амстердам, Берлін: усі вони зачаровують. Але там занадто людно. Ви будете в захваті від других міст, які не менше вражають.
we.ua - 10 дивовижних замків Європи, які варто побачити хоча б раз в житті
Gazeta.ua on gazeta.ua
Дрони вдарили по багатоповерхівках Харкова - багато постраждалих
У ніч проти 7 липня російські дрони атакували Харків. БПЛА влучили у багатоповерхівки в Слобідському та Шевченківському районах міста, повідомив мер Харкова Ігор Терехов. "Попередньо, у Шевченківському районі БПЛА влучив у житловий будинок, де спалахнув один з поверхів. Наразі є дані про постраждалих у цьому будинку. Крім того, зафіксовано влучання у багатоповерхівку і в Слобідському районі Харкова", - написав він. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Уламки безпілотників впали у двох районах Києва Під час ударів безпілотників типу "Шахед" у Харкові постраждали щонайменше вісім осіб. Ворог атакував цивільну інфраструктуру, повідомляє очільник ОВА Олег Синєгубов. "У Слобідському районі Харкова внаслідок ворожої атаки постраждали двоє осіб. Їм надається необхідна медична допомога. Пошкоджено цивільні об'єкти, будівлю дитячого садка", - йдеться у повідомленні. Загальна кількість постраждалих у двох районах зросла до восьми. Шестеро осіб дістали поранення в Шевченківському районі, ще двоє - у Слобідському. У другому районі удари припали на житлову забудову і цивільний об'єкт. Серед поранених виявилися двоє дітей. ОНОВЛЕНО: Кількість постраждалих внаслідок ранкової атаки Харкова БпЛА зросла до 10 осіб. "У Шевченківському районі постраждали вісім осіб. У Слобідському - дві людини. Всім надається необхідна медична допомога", - додав Синєгубов. ОНОВЛЕНО 6:45 На дану хвилину 13 постраждалих внаслідок атаки на Харків. "Шевченківський район - 10 постраждалих. Слобідський район - три постраждалі людини, з них дівчинка трьох років", - зазначив керівник ХОВА згодом. Пізніше Терехов написав про ще двох постраждалих у Слобідському районі. Загальна кількість по місту - 16. "Станом на 7:00 у Шевченківському районі 11 постраждалих. У Слобідському - п'ять. Всім надається висококваліфікована медична допомога", - зазначили в ХОВА. 23 постраждалих станом на 7:40. У Шевченківському районі - 15 постраждалих, з них двоє дітей. У Слобідському - вісім постраждалих, серед них одна дитина. Усім надається медична допомога. На місці працюють підрозділи ДСНС. "На цей час до лікарень доправили трьох постраждалих, зокрема одну дитину. Стан - середньої тяжкості. Медики надають усю необхідну допомогу", - додав Синєгубов. У ніч на 6 липня росіяни вчергове атакували Україну безпілотниками. У Вишгородському районі на Київщині постраждали три людини. Пошкоджено два багатоповерхових будинки, вогонь знищив чотири гаражні приміщення та автомобіль, ще три понівечено.
we.ua - Дрони вдарили по багатоповерхівках Харкова - багато постраждалих
Gazeta.ua on gazeta.ua
Синоптики здивували прогнозом на понеділок
7 липня в Україні пануватиме мінлива хмарність. У деяких областях короткочасний дощ, повідомляє Укргідрометцентр. "У країні сьогодні без опадів, лише в західних, Вінницькій та Житомирській областях вдень пройде короткочасний дощ, місцями з грозою", - йдеться у повідомленні. Температура вдень становитиме +30...34&dеg;С, місцями очікується сильна спека до +35...36&dеg;С. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україну повертається справжня спека до +36&dеg;С Вітер південний, південно-східний, 7-12 м/с. У Києві мінлива хмарність, без опадів. Понеділок в столиці мине із спекою до +33&dеg;С. 6-7 липня в Україні переважатиме область високого тиску, що забезпечить стабільну теплу погоду. Втім, у неділю вдень до західних, Вінницької, Житомирської та Київської областей знову наблизиться фронт, який спричинить дощі й локальне зниження температури. З початку наступного тижня, 7-8 липня, очікується вплив нового атмосферного фронту. Перед його приходом, особливо на півдні країни, збережеться спекотна погода. У ніч на 8 липня температура сягатиме +17&hеllір;23&dеg;С, а вдень повітря прогріватиметься до +30&hеllір;34&dеg;С.
we.ua - Синоптики здивували прогнозом на понеділок
Gazeta.ua on gazeta.ua
Як зрозуміти, що смартфон скоро зламається і його час міняти: три ознаки
Кожен користувач смартфона повинен знати ознаки швидкого виходу гаджету з ладу. Не володіючи цією важливою інформацією, людина може потрапити до складної ситуації. Наприклад, смартфон може припинити працювати саме в той момент, коли з'явиться необхідність здійснити важливий дзвінок. Про це пише Ріхеlіnfоrm. А от якщо власник гаджета знатиме ознаки швидкої поломки мобільного телефону, то він вчасно замінити пристрій. Розповідаємо, які саме проблеми свідчать, що телефон перестане працювати найближчим часом. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не працює датчик відбитків пальців на смартфоні: дев'ять способів вирішити проблему Смартфон сам перезавантажується або вимикається Самостійне відключення смартфона - це дуже погане явище. Швидше за все, воно говорить про те, що пристрій не справляється із навантаженнями. Можливо, справа у серйозних проблемах із програмним забезпеченням. Гаджет, який часто перезавантажується "без дозволу" користувача, теж, швидше за все, не пропрацює довго. Сенсорний екран "не реагує" Якщо екран став "глючити" і нерідко "ігнорувати" дотики до нього, то ситуація погана. Зважаючи на все, найближчим часом смартфон стане повністю непридатним до використання. Раптова зупинка програм стала частим явищем Якщо програми почали "вилітати" надто часто, то власнику гаджета варто замислитись про придбання нового телефону. Звісно, проблема може носити локальний характер, який можна виправити у сервісному центрі. Однак далеко не факт, що смартфон після ремонту пропрацює довго. При падінні внаслідок удару смартфона об тверду поверхню найчастіше страждає екран, на якому можуть з'явитися тріщини і навіть сколи. Але іноді користувачі на цей дефект довгий час не звертають особливої ​​уваги. Дисплей пристрою без спотворень показує картинку, добре реагує на дотик, тому можна й надалі користуватися пристроєм, тим більше, заміна дисплея коштує досить дорого, вважають деякі користувачі. Однак це дуже велика помилка, яка призведе до наслідків у майбутньому.
we.ua - Як зрозуміти, що смартфон скоро зламається і його час міняти: три ознаки
Sign up, for leave a comments and likes
About news channel
  • Всеукраїнська он-лайн газета. Оперативні новини з України і світу: події, політика, спорт, культура

    All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.

    Responsible: editorial office of the site gazeta.ua.

  • Publication date:
  • Categories:

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules