Gazeta.ua - we.ua

Gazeta.ua

we:@gazeta.ua
27.1 thous. of news
These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Gazeta.ua on gazeta.ua
Зеленський відреагував на масштабний обстріл РФ після розмови Путіна з Трампом
4 липня відбувся один із найбільш масштабних повітряних ударів РФ по Україні та Києву. Це демонстративно значний та цинічний удар, заявив президент Володимир Зеленський. "Зараз іще тривають гасіння пожеж та розбір завалів після чергового російського удару. Загалом 550 цілей, із них щонайменше 330 - російсько-іранські "Шахеди", були застосовані також ракети, зокрема балістичні. Причому перші повітряні тривоги в наших містах і регіонах учора почалися майже одночасно з початком обговорення в медіа телефонної розмови президента США Дональда Трампа з Володимиром Путіним", - написав він. Росія вкотре демонструє, що не збирається закінчувати війну й терор. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ворог атакував Україну 550 дронами і ракетами - скільки збили "Лише близько 9-ї годині ранку вже цієї доби в Києві був відбій повітряної тривоги. Жорстка, безсонна ніч. Саме столиця була головною мішенню цього російського удару. Нашим воїнам вдалося збити 270 повітряних цілей, іще 208 дронів було подавлено засобами РЕБ. Почали працювати дрони-перехоплювачі - десятки збиттів. Робимо все, щоб розвивати цей напрям захисту наших міст. І дуже важливо, щоб зберігалася підтримка партнерів у захисті від балістики. "Петріоти" й ракети для них є реальними захисниками життя", - наголосив Зеленський. Загалом від сьогоднішнього російського удару, крім Києва, постраждали ще Дніпровська, Сумська, Харківська, Чернігівська та Київська області. Станом на цей час відомо про 23 поранених. "Усім надається допомога. Багато місць падіння уламків дронів і ракет. На жаль, є й прямі влучання. І все це очевидний доказ того, що без дійсно масштабного тиску Росія не буде змінювати свою тупу руйнівну поведінку. Треба, щоб за кожен такий удар по людях і життю вони відчували відповідні санкційні та інші удари по їхній економіці, по їхніх заробітках, по їхній інфраструктурі. Це єдине, що може бути досягнуто швидко, щоб змінити ситуацію на краще. І це залежить від партнерів, передусім від США", - заявив президент. У ніч проти 4 липня Росія вкотре масовано атакувала столицю. За даними медиків, відомо про 23 постраждалих від атаки ворога на столицю. 14 із них госпіталізували. Іншим надали допомогу амбулаторно або на місці.
we.ua - Зеленський відреагував на масштабний обстріл РФ після розмови Путіна з Трампом
Gazeta.ua on gazeta.ua
США знімають санкції з РФ і зупиняють допомогу Україні: експерт про тривожну тенденцію
Рішення Дональда Трампа про тимчасове призупинення військової допомоги Україні не є остаточним. З огляду на непередбачуваний стиль ухвалення рішень президента США, ситуація може змінитися буквально за кілька годин. Таку думку висловив колишній міністр національної оборони Польщі Януш Онишкевич у коментарі Укрінформу. "Це радше політичне рішення. Відомо, що Трамп здатен змінювати свою позицію на 180 градусів буквально протягом доби. Поки не ясно, чи це тимчасове рішення, чи воно матиме тривалу дію", - зазначив Онишкевич. Онишкевич назвав дії США загадковими. На його думку, навіть якщо у Вашингтоні пояснюють припинення постачань потребою посилити Ізраїль, це не пояснює, чому Україна залишилася без озброєння, яке для Ізраїлю фактично неактуальне. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Держдеп спростував припинення всієї допомоги Україні: "Наші зобов'язання незмінні" "Йдеться, наприклад, про ракети до винищувачів, адже іранська авіація де-факто не існує. Також незрозуміло, навіщо Ізраїлю ракети до НІМАRS, якщо через географічну віддаленість вони там не використовуються", - пояснив ексміністр. Експерт також висловив стурбованість через скасування США санкцій щодо деяких російських компаній, пов'язаних із Сирією, які також мають дотичність до агресії проти України. Ще однією тривожною тенденцією він назвав можливе прагнення Трампа стати посередником у переговорах між Україною та Росією - замість того, щоб бути чітким союзником Києва у протидії агресії. Януш Онишкевич підтримав позицію чинного міністра оборони Польщі Владислава Косіняка-Камиша, який закликав до посилення військової допомоги Україні. "Це абсолютно правильно. У нинішній ситуації Європа повинна взяти на себе більше відповідальності", - наголосив він. Втім, експерт застерігає: повне перекладання відповідальності на ЄС без участі США є небезпечним. "Американська підтримка критично важлива особливо в питаннях розвідки, супутникових даних, систем зв'язку й постачання сучасного озброєння, зокрема ракет до ППО Раtrіоt. У цих сферах Європа не здатна повністю замінити США", - підкреслив Онишкевич. Він також зауважив, що світове лідерство США вже не є таким беззаперечним, як у минулі десятиліття. Проте наголосив, що потрібно продовжувати переконувати Вашингтон зберігати курс на підтримку України. 1 липня Сполучені Штати зупинили постачання деяких видів зброї Україні. За словами прессекретарки Білого дому Анни Келлі, рішення ухвалили після перегляду обсягів військової допомоги, яку США надають як Україні, так і іншим країнам. Метою цього кроку є захист національних інтересів Сполучених Штатів. Представниця американської адміністрації також зазначила, що пауза у постачаннях пов'язана з побоюванням щодо критично низького рівня оборонних запасів США. Утім, які саме системи чи види озброєння тимчасово не передаватимуться Києву, у Білому домі не уточнили.
we.ua - США знімають санкції з РФ і зупиняють допомогу Україні: експерт про тривожну тенденцію
Gazeta.ua on gazeta.ua
Демократи почали розслідування через призупинення Трампом санкцій проти РФ
У США сенатори-демократи ініціювали розслідування через призупинення адміністрацією президента Дональда Трампа санкцій проти Росі. Троє американських сенаторів Джин Шахін, Елізабет Воррен та Кріс Кунс розпочали розслідування причин понад п'ятимісячної паузи у запровадженні нових обмежень проти РФ через її війну проти України, пише Тhе Ніll. "Із початку другого терміну президента Трампа США не запровадили жодних нових санкцій проти Росії, а в окремих випадках навіть послабили наявні обмеження. Замість того, щоб зробити очевидні кроки для тиску на агресора, президент Трамп нічого не робить, і ми будемо розслідувати цю змарновану можливість домогтися припинення війни", - йдеться у спільній заяві сенаторів. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп прокоментував припинення постачання зброї Києву За президентства Джо Байдена Вашингтон запровадив понад 6200 санкцій, що в середньому становило понад 170 на місяць, спрямованих на компанії, торгівлю та фінансові операції, які підтримують російську воєнну машину. Сенатори переконані, що відсутність тиску з боку США дозволяє російському диктатору Володимиру Путіну продовжувати вести війну проти Києва. "Відмова від використання наявних інструментів надихає Путіна продовжувати війну. Американці мають запитати себе, чому президент, який обіцяє завершити велику війну, натомість дозволяє агресору діяти безкарно. Окрім зупинки ключової допомоги Україні, президент Трамп вже понад п'ять місяців блокує регулярне оновлення санкцій та експортного контролю, що дозволяє дедалі більшій кількості порушників у Китаї та інших країнах світу продовжувати постачати зброю російській воєнній машині", - написали вони. Служба безпеки Чехії (ВІS) перевірить компанії країни, які можуть експортувати до РФ обладнання для виробництва зброї. Президент України Володимир Зеленський раніше заявив, що вісім чеських і 13 німецьких фірм постачають ворогу верстати для виробництва озброєння. Він закликав до санкцій, хоча не назвав назв компаній.
we.ua - Демократи почали розслідування через призупинення Трампом санкцій проти РФ
Gazeta.ua on gazeta.ua
Партизани розвідали позиції 428-го МСП ВС РФ: ліквідовані штабні командири
Агент "АТЕШ" передав інформацію про командний пункт 428-го мотострілецького полку на Покровському напрямку. На цьому КП перебувало багато офіцерів, які організовували управління боєм на одній з ділянок фронту. Про це партизанський рух повідомив у Теlеgrаm. "Наш агент зібрав інформацію і про інші позиції, розташування особового складу, техніки та складів противника", - йдеться у повідомленні. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Партизани допомогли знищити позиції операторів БПЛА на Донецькому напрямку За даними "АТЕШ", цей підрозділ бере участь в наступальних операціях, і командування не щадить своїх людей. Завдяки зібраній інформації ці позиції вже частково знищені, також вдалося ліквідувати деяких штабних командирів. "Агент завчасно був перекинутий на інший напрямок, залишаючись непоміченим. І його робота там триває. Всі зібрані дані ми оперативно передаємо Силам оборони України для відповідного планування", - наголосили партизани. У тимчасово окупованому Криму могли бути уражені російські зенітно-ракетні комплекси С-300 та С-400, а також кілька радіолокаційних станцій. Зазначається, що у районі ймовірного удару розташовані пускові установки та РЛС підсвічування цілі типу 30Н6Е або 92Н6Е, що є складовими частинами ЗРК С-300/С-400. Також поблизу розміщується рідкісна радіолокаційна станція "Каста-2Е2".
we.ua - Партизани розвідали позиції 428-го МСП ВС РФ: ліквідовані штабні командири
Gazeta.ua on gazeta.ua
Щодня новий смак: ідеї смузі, які варто спробувати цього літа
У спекотні літні дні немає нічого кращого за освіжаючий смузі - смачний, легкий і сповнений вітамінів. Щоб урізноманітнити свій ранок або замінити важкий перекус, спробуйте готувати смузі щодня. Експериментуйте з фруктами, ягодами, овочами, зеленню та навіть спеціями. Один день - полуниця з бананом, інший - огірок з м'ятою або персик з йогуртом. Варіантів безліч, і кожен з них подарує заряд енергії та користі. Рецептами поділилася суперфіналістка Мастершеф Ольга Рябенко. Смузі "Зелений понеділок" Яблуко зелене - 1 шт Огірок - 1 невеликий (або &frас12; великого); Шпинат - 1 жменя (приблизно 30-40 г); Вода або кокосова вода - 100 мл (за бажанням) Лимонний сік - 1 ч.л. Смузі "Морквяний заряд" Морква - 1 середня; Яблуко - 1 шт; Апельсин - 1 шт; Вода або апельсиновий сік - 50-100 мл (за бажанням). Смузі "Енергія тижня" Буряк (відварений або запечений) - &frас12; шт середнього; Селера стебло - 1-2 стебла; Яблуко - 1 шт; Вода - 100 мл (або більше для бажаної консистенції); Лимонний сік - 1 ч.л. (за бажанням). Смузі "Легкість четверга" Ківі - 2 шт; Груша - 1 шт; Огірок - 1 шт (невеликий); Вода - 100 мл; Лимонний сік - 1 ч.л. (за бажанням). Смузі "Полунична насолода" Полуниця - 1 склянка (свіжа або заморожена); Банан - 1 шт; Молоко - 200 мл (звичайне, рослинне або кокосове - на вибір) Мед або сироп агави - за бажанням (1 ч.л.). Смузі "Сніданок вихідного дня" Лохина або чорниця - 1 склянка; Йогурт натуральний - 150 мл; Мед - 1 ч.л. (або за смаком); Вівсянка - 2 ст.л. (швидкого приготування або замочена на ніч). ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим збагатити раціон у липні: найкорисніші овочі та зелень Смузі "Ніжна неділя" Малина - &frас12; склянки; Полуниця - &frас12; склянки; Йогурт натуральний - 150-200 мл; Мигдалеве молоко - 100 мл; Мед - 1 ч. л. (або за смаком). В розпал літа настав час легких сніданків, які не обтяжують, а заряджають енергією та свіжістю. Gаzеtа.uа пропонує п'ять ідей, що приготувати у ранковий час. Літній смузі з полуницею, бананом і м'ятою не лише освіжає, а й насичує організм вітамінами та антиоксидантами - саме те, що потрібно літнього ранку.
we.ua - Щодня новий смак: ідеї смузі, які варто спробувати цього літа
Gazeta.ua on gazeta.ua
У всьому винні попередники! Хто диригує "заморозкою" американської оборонної допомоги Україні
2 липня американські медіа повідомили, що Пентагон призупинив постачання Україні певних видів зброї, зокрема, ракет для ППО. В нашому міноборони заявили, що жодних офіційних повідомлень не отримували та застерегли: окремі особи, котрі це коментують, "не володіють всіма фактичними даними". Однак усіма фактичними даними не володіли і в МО, бо звернулися до Пентагону за уточненнями. А керівник Офісу президента Андрій Єрмак телефонував голові комітету у закордонних справах Палати представників Конгресу США Браяну Масту, якому сказав, що Україна готова купити системи ППО. Слова-зачіпки як ключ до розуміння У висловах та повідомленнях офіційних осіб та владних структур є спільне слово, яке вони вживають "деталі". Відтак можна зробити висновок, що загального рішення про призупинку допомоги Україні у США нема. 3 липня це підтвердив речник Пентагону Шон Парнелл: президенту США надають рекомендації про різні варіанти підтримки України, котрі "відповідатимуть безпековим пріоритетам США". Принаймні, по ракетах для Раtrіоt американська сторона свої зобов'язання підтверджує, запевнила речниця Держдепартаменту Теммі Брюс. Але це не заспокоїло навіть західні ЗМІ. Тhе Есоnоmіst із посиланням на поінформовані джерела розповів: у ніч на 1 липня Пентагон розвернув літаки зі зброєю для України та "не надає жодних деталей". Таємнича тінь Роlіtісо стверджує, що рішення було ухвалене ще на початку червня (до саміту НАТО) керівником політичного управління Пентагону Елбріджем Колбі після ревізії запасів боєприпасів. Це потрібно для того, щоб інтереси США були поставлені на перше місце, і це стосується всіх країн, котрі отримували американську оборонну допомогу, пояснила заступниця прессекретаря Білого дому Анна Келлі. Перелік цих держав досі не оприлюднено. NВС Nеws приписує ухвалу цього рішення міністру оборони США Піту Хегсету, через "занепокоєння запасами Збройних сил США". За даними Роlіtісо, пауза заскочила зненацька навіть найближчих до Трампа людей. Навряд чи був у курсі держсекретар Марко Рубіо, котрий також є радником президента з питань нацбезпеки. Не випадково Теммі Брюс спростувала причетність Держдепу до призупинки постачання зброї Україні. Та 20 травня Рубіо говорив: США не припинили постачання зброї Україні, але рішення про нові пакети допомоги не ухвалене. Тому несподіванкою це для держсекретаря точно не стало. "Це рішення не відбулося би без згоди Дональда Трампа. Я би не виключав, що йдеться про форму відкритого шантажу, - припустив виконавчий директор Інституту трансформації Північної Євразії Володимир Горбач. - Можливо, на останній зустрічі Трамп попросив Зеленського про щось, що не було зроблено. І це таке собі тупання ніжками". Зокрема, експерт натякнув на тих, хто в оточенні президента курує американський напрямок. Керівник ОП був у США у червні саме заради закупівлі зброї, нагадав він, але не зміг зустрітися ні з ким із Пентагону і передав перелік потреб України через міністра фінансів Скотта Бессента. Відкриті для розмов і - для ударів Якщо Америка не відновить поставок зброї, на третій раунд переговорів Україна вийде вразливішою за РФ. Перспектива не потішила українських політиків. "Америка з приходом нової адміністрації прийняла рішення віддати нас Росії. Крапка. Зараз США просто крок за кроком технічно реалізують задумане", - повідомила народна депутатка Мар'яна Безугла. Треба зосередитися на результаті, а не на емоціях та шоу, застерігає народна депутатка Марія Іонова (фракція "ЄС"). На її думку, шанси переломити ситуацію на свій бік у Києва ще є. Трампу буде складно заборонити поставки зброї Україні за "живі" гроші, якщо європейці погодяться купувати її для нас, стверджує німецький політолог Ігор Ейдман. Підвищений тиск У четвер, 3 липня, напруга посилилася. Напередодні зустрічі з тимчасовим повіреним у справах США в Україні Джоном Гінкелем українське МЗС попереджадо, що затримки у постачанні зброї лише заохочуватимуть агресора. З-за океану спробували заспокоїти. Речниця Держдепу Теммі Брюс визнала затримку зброї на складах у Польщі, але "це лише окрема ситуація". Мовляв, загального рішення залишити Україну без зброї не було. Його і не могло бути, стверджує німецький політолог Ігор Ейдман, бо у США є стала підтримка нашої країни. Однак команда Трампа стоїть на своєму: попередники нібито виснажили збройні запаси США. Чинний президент США багато разів критикував за це Джо Байдена. Нині цим Білий дім аргументує свої дії у бесідах із союзниками. Тим часом європейські партнери хоч і запевняють у незмінній підтримці України, та без конкретики. Не надав її і генсек НАТО Марк Рютте. За його словами, можна зрозуміти пріоритетність власних інтересів для нової адміністрації США, водночас Україна "у короткостроковій перспективі не зможе обійтися без усієї підтримки, котру може отримати". Тобто, Європа нині не у змозі компенсувати відсутність американської оборонної допомоги. І - знову все замикається на телефонні переговори трьох осіб.
we.ua - У всьому винні попередники! Хто диригує заморозкою американської оборонної допомоги Україні
Gazeta.ua on gazeta.ua
МВФ закликає Україну нарощувати податкові надходження
Міжнародний валютний фонд визнав, що Україна змогла зберегти макроекономічну стабільність попри складні умови воєнного часу. Водночас Фонд наголошує на критичній важливості нарощування внутрішніх доходів для подальшої фінансової стійкості країни. Про це заявила директорка Департаменту комунікацій МВФ Джулі Козак під час брифінгу, пише Gаzеtа.uа. 30 червня Рада директорів МВФ завершила восьмий перегляд програми розширеного фінансування ЕFF, за результатами якого Україна отримала черговий транш у розмірі $500 млн. Таким чином, загальна сума виплат за програмою вже досягла $10,6 млрд. За словами Козак, українська економіка демонструє стійкість, а влада виконала всі ключові критерії ефективності та структурні маяки станом на кінець березня. Водночас, на тлі зростання потреб у фінансуванні оборони, питання фіскальної стабільності стає дедалі актуальнішим. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МВФ оновив песимістичний прогноз для України: ризики залишаються високими Зокрема, в проєкті бюджету на 2025 рік Україна планує збільшити військові видатки на 400 млрд грн. Це, за словами представниці МВФ, стало однією з тем обговорення під час перегляду програми. Для відновлення фіскальної стійкості Фонд рекомендує Україні продовжити реалізацію Національної стратегії доходів. Вона передбачає: - модернізацію податкової та митної систем; - призначення голови Держмитслужби; - боротьбу з ухиленням від оподаткування; - гармонізацію законодавства з нормами ЄС. Також важливо вдосконалювати управління державними інвестиціями, запроваджувати середньострокове бюджетне планування та ефективно керувати фіскальними ризиками. За словами Козак, лише комплексне виконання цих заходів дозволить підтримувати економічне зростання та залучати інвестиції в середньостроковій перспективі. МВФ також наголосив на необхідності завершення реструктуризації зовнішнього боргу згідно з умовами програми. Це є ключовим елементом для відновлення повної боргової стійкості України. Крім того, змінено графік переглядів програми ЕFF - наступний, дев'ятий, відбудеться ближче до кінця 2025 року й охопить одразу два етапи (дев'ятий і десятий огляди). Також згідно з Меморандумом із МВФ, українська влада планує до кінця 2025 року ухвалити закон про 5%-й податок на продажі через інтернет-платформи - так званий "податок на ОLХ". Міжнародний валютний фонд зберіг прогноз зростання ВВП України у 2025 році на рівні 2-3%. Попри скорочення дефіциту електроенергії, економіка й надалі стикається з викликами - зокрема, через падіння газовидобутку та ослаблення аграрного експорту. У фонді зазначають, що Національний банк України дотримується жорсткої монетарної політики на тлі високої, але контрольованої інфляції. Рівень міжнародних резервів залишається достатнім завдяки масштабній зовнішній підтримці.
we.ua - МВФ закликає Україну нарощувати податкові надходження
Gazeta.ua on gazeta.ua
Окупанти атакували Кіровоградщину та Полтавщину БПЛА: є руйнування та постраждалі
В ніч на 4 липня ворог атакував Кіровоградщину та Полтавщину десятками ударних дронів. Про це повідомили голова Кіровоградської ОВА Андрій Райкович та очільник Полтавської ОВА Володимир Когут. "Небо над Кіровоградщиною розтинали десятки ворожих дронів. Активно працювали мобільні вогневі групи", - написав Райкович. За його даними, в Знам'янській громаді частково пошкоджено житловий будинок. Нескладних поранень зазнала 52-річна жінка. Їй надано необхідну медичну допомогу. Здоров'ю нічого не загрожує. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ворог атакував Україну 550 дронами і ракетами - скільки збили Райкович зазначив, що пошкоджене домоволодіння огляне комісія. "Ворог вчергове атакував Полтавщину. Сьогодні вночі в області працювала ППО", - повідомив Когут. Згідно з інформацією, внаслідок падіння уламків БпЛА у Кременчуцькому районі пошкоджено покрівлю та вікна житлового будинку. "На жаль, травмовані двоє людей. Їх госпіталізували", - написав він. У ніч проти 4 липня Росія вкотре масовано атакувала столицю. На цей час, за даними медиків, відомо про 23 постраждалих від атаки ворога на столицю. 14 із них госпіталізували. Іншим надали допомогу амбулаторно або на місці.
we.ua - Окупанти атакували Кіровоградщину та Полтавщину БПЛА: є руйнування та постраждалі
Gazeta.ua on gazeta.ua
Ворог атакує по всій лінії фронту: Генштаб оновив карти боїв
Розпочалася 1227-ма доба широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України. Загалом протягом минулої доби зафіксовано 148 бойових зіткнень. Про це повідомив Генштаб ЗСУ. На ПівнічноСлобожанському і Курському напрямках українські оборонці відбили 16 атак росіян. Противник завдав 11 авіаційних ударів, загалом скинув 21 керовану авіаційну бомбу та здійснив 333 артилерійські обстріли, зокрема два із реактивних систем залпового вогню. На Південно-Слобожанському напрямку відбулося десять боєзіткнень у районах Вовчанська та Амбарного. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російські втрати ростуть: ЗСУ "відмінусували" понад тисячу особового складу й багато техніки На Куп'янському напрямку зафіксовано чотири атаки окупантів. Сили оборони відбили штурмові дії противника в районах Кіндрашівки, Загризового та в бік Петропавлівки. На Лиманському напрямку ворог атакував 19 разів, намагаючись просунутися вперед поблизу Нового Миру, Греківки, Рідкодуба, Карпівки, Колодязів, Зеленої Долини, Торського, Надії та в напрямках Серебрянки, Дронівки й Шандриголового. На Сіверському напрямку агресор атакував поблизу Виїмки, Серебрянки та Федорівки. Загалом минулої доби відбулося чотири боєзіткнення. На Краматорському напрямку Сили оборони відбили одну ворожу атаку в бік Білої Гори. На Торецькому напрямку ворог здійснив сім атак у районах Русиного Яру, Яблунівки та в бік Плещіївки, Олександро-Калинового, Катеринівки. На Покровському напрямку наші захисники зупинили 54 атаки агресора у районах населених пунктів Мирне, Новоторецьке, Миролюбівка, Малинівка, Разіне, Промінь, Удачне, Новосергіївка, Горіхове, Олексіївка, Дачне та в напрямку Новоекономічного, Новопавлівки, Мирнограду, Новопідгородного і Софіївки. На Новопавлівському напрямку Сили оборони відбили 13 ворожих штурмів у районах населених пунктів Запоріжжя, Комар, Вільне Поле, Мирне, Піддубне та в бік населеного пункту Андріївка-Клевцове. На Гуляйпільському напрямку противник один раз намагався просунутися вперед у районі Новозлатополя. На Оріхівському напрямку у бік Новопавлівки загарбники здійснили одну атаку на позиції наших захисників. На Придніпровському напрямку ворог тричі без успіху намагався наблизитися до укріплень наших оборонців. На Волинському та Поліському напрямках ознак формування наступальних угруповань ворога не виявлено. Наші воїни завдають окупаційним військам відчутних втрат у живій силі та техніці, а також активно підривають наступальний потенціал ворога в тилу. Загалом минулої доби втрати російських загарбників склали 1120 осіб. Також українські воїни знешкодили два танки, десять бойових броньованих машин, 50 артилерійських систем, одну реактивну систему залпового вогню, 205 безпілотних літальних апаратів оперативно-тактичного рівня, 112 одиниць автомобільної та три одиниці спеціальної техніки окупантів.
we.ua - Ворог атакує по всій лінії фронту: Генштаб оновив карти боїв
Gazeta.ua on gazeta.ua
Росія першою у світі визнала режим Талібану
Російська Федерація стала першою країною, що офіційно визнала режим Талібану після його захоплення влади в Афганістані у 2021 році. У четвер російське МЗС оголосило, що офіційно прийняло вірчі грамоти від нового посла Афганістану, пише Rеutеrs. "РФ стала першою державою світу, яка фактично визнала уряд Талібану після його приходу до влади в серпні 2021 року. У заяві російського зовнішньополітичного відомства зазначається, що Москва бачить хороші перспективи для зміцнення двосторонніх зв'язків і продовжить підтримувати Афганістан у питаннях боротьби з тероризмом, наркозлочинністю та забезпечення безпеки", - йдеться у повідомленні. Окремо було підкреслено потенціал для економічної співпраці в галузях енергетики, транспорту, сільського господарства та інфраструктури. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кремль хоче виключити дві організації зі списку терористичних - аналітики назвали мотиви "Ми вважаємо, що офіційне визнання уряду Ісламського Емірату Афганістану надасть поштовх до розвитку продуктивної двосторонньої співпраці між нашими країнами у різних сферах", - йдеться у повідомленні МЗС Росії. Володимир Путін у 2024 році назвав Талібан "союзником у боротьбі з тероризмом". "Ми високо цінуємо цей сміливий крок з боку РФ, і, з Божою волею, він стане прикладом для інших", - заявив міністр закордонних справ Афганістану Амір Хан Муттакі. Китай, Об'єднані Арабські Емірати, Узбекистан і Пакистан вже призначили своїх послів у Кабулі, що розглядається як крок у напрямку визнання. "Цей крок, імовірно, буде уважно відстежуватись Вашингтоном, який заморозив мільярди доларів активів центрального банку Афганістану та запровадив санкції проти деяких високопосадовців Талібану, що фактично відрізало банківський сектор країни від світової фінансової системи", - зазначає видання. Жодна інша країна досі не визнала уряд Талібану, який прийшов до влади після хаотичного виведення військ США. Західні дипломати наголошують, що шлях Талібану до ширшого міжнародного визнання залишатиметься закритим, допоки режим не змінить свою політику щодо прав жінок, зокрема заборони на навчання дівчат та обмежень їхнього пересування без супроводу чоловіка.
we.ua - Росія першою у світі визнала режим Талібану
Sign up, for leave a comments and likes
About news channel
  • Всеукраїнська он-лайн газета. Оперативні новини з України і світу: події, політика, спорт, культура

    All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.

    Responsible: editorial office of the site gazeta.ua.

  • Publication date:
  • Categories:

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules