Gazeta.ua - we.ua

Gazeta.ua

we:@gazeta.ua
28.4 thous. of news
These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Gazeta.ua on gazeta.ua
Обов'язкове вживання української мови підтвердили законом
Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної" набув чинності 16 липня 2019 року. Підтвердив норму Конституції України про єдину державну мову в Україні, нею зобов'язаний володіти кожен громадянин. Задля забезпечення виконання норм документа створили Національну комісію зі стандартів державної мови та секретаріат уповноваженого із захисту державної мови. Українська стала обов'язковою в усіх сферах публічного життя. Закон зобов'язав користуватися українською при виконанні службових обов'язків чиновників, військовослужбовців, правоохоронців, прокурорів, адвокатів і нотаріусів, освітян та медпрацівників. За порушення передбачили штрафи - від 3,4 до 6,8 тис. грн. Державною мовою зобов'язані користуватися в діловодстві, сфері культури, рекламі, під час проведення спортивних заходів, у написах і повідомленнях у транспорті, під час обслуговування пасажирів, на вивісках та дорожніх знаках, у науці разом з англійською. Більшість положень мовного закону набули чинності протягом двох років. З 16 липня 2021-го держслужбовці мали почати складати іспити на знання мови, які розробила Національна комісія зі стандартів державної мови. Відтепер не менш як половина книг, які надрукував видавець упродовж року, має бути українською мовою. Не менш ніж 50% назв книг у книгарнях державною. Використання української мови стане обов'язковим у фільмах і серіалах на телебаченні. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Не дамо продати мову": під Радою мітингувальники побилися з правоохоронцями "Підтримка законопроєкту багатьма депутатами, спікером, членами уряду і президентом дозволили по максимуму закласти в документ ті норми, які ми хотіли. Навіть компромісні зміни, які внесли в другому читанні, не вважаю недоліками. Вони стосувалися відтермінування деяких норм на рік-два-п'ять. Це дозволяє підготуватися до змін", - вважає співкоординатор руху "Простір свободи" Тарас Шамайда. Найслабшими вважає норми про телебачення. "Збільшення квот відклали на 2024 рік. Власники телеканалів переважно любителі російської мови. Щоб вони чинили менший опір, то мусили йти їм на поступки. Це було потрібно, щоб мати потрібну кількість голосів. Дозволили мати 25 відсотків російськомовних програм. Це тяжко проконтролювати. Бо ведучий може говорити українською, а гості російською. Задумана вона, як українськомовна, а виходить майже повністю іншомовна. Телебачення як чинник об'єднання суспільства має бути повністю українськомовним", - переконаний Тарас Шамайда. 25 квітня 2019 року парламент підтримав у другому читанні та вцілому законопроєкт про забезпечення функціонування української мови як державної. За проголосували 278 народних депутатів. Ще двоє парламентарів повідомили, що їхні картки не спрацювали. Після ухвалення рішення парламент виконав державний гімн. На історичне пленарне засідання приїхали третій президент Віктор Ющенко та патріарх Філарет.
we.ua - Обов'язкове вживання української мови підтвердили законом
Gazeta.ua on gazeta.ua
Ухвалили історичний документ
16 липня 1990 року Верховна Рада Української РСР ухвалила "Декларацію про державний суверенітет". Вона стала одним із ключових державницьких актів того часу. За основу Декларації взяли проєкт депутата-народорадівця Сергія Головатого і Президії Верховної Ради. Перед тим обговорювали аж 12 проєктів, які відкидали. За остаточну редакцію проголосували 355 народних депутатів, проти чотири, один утримався. Декларація проголосила державний суверенітет України як "верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх стосунках". У документі вперше в новітній національній історії, у контексті офіційної назви держави, вжили слово "Україна". Декларацією визнавалося право української нації на самовизначення. Народ ставав єдиним джерелом державної влади, а Верховна Рада УРСР могла виступати від його імені. Водночас держава повинна була захищати й охороняти національну державність українців. Документ декларував необхідність побудови правової держави. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 30 років тому почала працювати Верховна Рада У Декларації також проголошувалося, що Україна має своє громадянство, економічну самостійність, а також самостійність у вирішенні питань науки та освіти, культурного й духовного розвитку. Декларувався статус нейтральної, позаблокової та без'ядерної держави. День проголошення Декларації оголосили святковим і вихідним. Хоч спочатку їй і не надали статусу конституційного акта, все ж до Конституції УРСР внесли статті, що проголошували верховенство українських законів над союзними. Це стало важливим кроком для справжньої реалізації документа. Декларація про державний суверенітет стала актом відновлення державницьких прагнень українців через 70 років після доби Української революції 1917-1921 років. Перша річниця її прийняття супроводжувалася урочистими мітингами й великими демонстраціями у багатьох регіонах. За кожне положення декларації проходили словесні бої у сесійній залі парламенту. Проте події, які сколихнули Радянський Союз, вказували на невідворотність змін. Комуністи, які складали більшість у Раді, пішли на поступки демократичним силам. 11 липня 1990-го 244-ма голосами прийняли І розділ Декларації про "Самовизначення української нації". Вирішальні події відбулись 16 липня, коли 355 депутатів проголосували за прийняття історичного документа. За спогадами депутата Володимира Колінеця, демократичні сили того дня вимагали повного проголошення незалежності України. Голова засідання Іван Плющ розумів майбутню реакцію з Москви. Тому запевнив, що додавати даний пункт до декларації не варто, щоб не провалити її. Але пообіцяв записати його у постанові про набуття чинності Декларації. Так і сталося.
we.ua - Ухвалили історичний документ
Gazeta.ua on gazeta.ua
Як відростити довге і густе волосся: лайфхаки домашнього догляду
Волосся - один із головних "аксесуарів" кожної жінки. Воно може бути різної довжини, але головне - коси мають бути доглянутими. Gаzеtа.uа розповідає, як відростити волосся в домашніх умовах не за всі гроші світу. Водний баланс Вода має високий вплив на загальний стан усього організму, включаючи волосся. Визначте свою норму пиття чистої негазованої води й не заплющуйте на це очі. Менше стайлерів Регулярне використання гаджетів для волосся може зіпсувати його якість. Це не означає, що потрібно викинути фен. Просто не сушіть волосся надто гарячим повітрям і тримайте стайлер на рівні 10-15 см від голови. Прасками та плойками не бажано користуватися щодня. Маски з натуральних олій Йдеться про кокосову, реп'яхову, оливкову та касторову. Перед миттям голови нанесіть олію по всій довжину й залиште на 30-60 хв. Масаж В магазинах та інтернеті є безліч варіантів масажних щіток для шкіри голови. Вони покращують кровообіг і сприяють швидкому росту волосся. Такий масаж можна робити й пальцями рук. Вітаміни Крім основного прийому вітамінів за порадами лікарів, додайте до раціону білок, більше зелені овочів та фруктів. Регулярно споживайте горіхи. У них містяться вітаміни А, Д, Е, К, антиоксиданти та жирні кислоти. Правильне миття голови Самого шампуню і води недостатньо. По-перше, уникайте високих температур. Волосся краще мити теплою водою. По-друге, після кожного миття використовуйте кондиціонер під свій тип. Двічі на тиждень наносьте маску. Якщо почало сильно випадати волосся, можна спробувати один дієвий спосіб, щоб зупинити цей процес. Скористайтеся цим перевіреним рецептом відновлення волосся у домашніх умовах. Купіть природний шампунь з нейтральним вмістом рН. Далі необхідно додати ефірне масло розмарину. Воно ідеально підходить для збільшення припливу крові до шкіри голови, забезпечуючи тим самим міцність волосся.
we.ua - Як відростити довге і густе волосся: лайфхаки домашнього догляду
Gazeta.ua on gazeta.ua
Три прості вправи, які допоможуть прибрати живіт після 40 років
Жир на животі - поширена проблема після 40 років. З віком на ньому можуть позначатися гормональні зміни, погана якість сну та інсулінорезистентність - усе це сприяє накопиченню зайвого жиру в черевній зоні. Фізіотерапевт Брук Буссард рекомендує три прості вправи, які можна виконувати будь-де. Вони допоможуть активніше спалювати жир і зменшити ризики хронічних захворювань. "Жир у ділянці живота не лише впливає на зовнішність, а й підвищує ймовірність розвитку серцево-судинних хвороб, діабету 2 типу та інших серйозних станів. Зменшення його кількості - це важливий крок до покращення якості життя", - пояснює експертка. 1. Швидкі ноги Станьте прямо, ноги трохи ширше стегон, коліна злегка зігнуті. Імітуйте біг на місці, швидко підіймаючи ноги по черзі. Виконуйте 15-20 секунд, відпочиньте 2 секунди. Повторіть 2-6 підходів. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: П'ять продуктів і напоїв, які провокують появу набряків 2. Стрибки з присіданням Вихідне положення - стоячи, ноги на ширині стегон. Присядьте, потім зробіть потужний стрибок угору. Приземліться м'яко і знову переходьте в присід. Виконуйте вправу 15-20 секунд, зробіть коротку паузу. Повторіть 2-6 разів. 3. Альпініст Прийміть положення високої планки - руки під плечима, корпус прямий. По черзі підтягайте коліна до грудей у швидкому темпі. Робіть вправу 15-20 секунд, після чого - 2 секунди відпочинку. Повторіть 2-6 підходів. Щоб народити дитину, жінці потрібно витратити близько 50 тис. харчових калорій. Такі енерговитрати підрахували австралійські науковці. Однак еволюційний біолог з Університету Монаш Дастін Маршалл та його колеги виявили, що у плоді зберігається до 4% загальних витрат енергії. А 96% - енерговитрати, якої потребує організм жінки.
we.ua - Три прості вправи, які допоможуть прибрати живіт після 40 років
Gazeta.ua on gazeta.ua
Міноборони оприлюднило інструкцію для родин загиблих воїнів: як оформити виплати
Міністерство оборони України оприлюднило покрокову інструкцію для родин загиблих військовослужбовців. У якій пояснюється, як отримати державну грошову допомогу. Про це відомство повідомило у своїх офіційних каналах. За словами представників міністерства, останнім часом кількість звернень щодо оформлення таких виплат суттєво зросла. У зв'язку з цим було вирішено створити зрозумілий і стислий алгоритм дій для рідних полеглих захисників. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мільйони готівкою та арешти: ДБР розслідує масштабну схему в армії В інструкції міститься важлива інформація: - Хто має право на виплати; - Які документи необхідно підготувати; - Куди звертатися для подачі заяви; - Яким чином військовий може заздалегідь визначити отримувача допомоги; - Який розмір виплати передбачений державою. Інформація викладена у зручному форматі, щоб кожна родина змогла швидко зорієнтуватися та отримати належну підтримку. Міністерство також нагадує, що розмір одноразової допомоги у разі загибелі військовослужбовця становить 15 млн грн, які розподіляються між найближчими родичами - залежно від волевиявлення загиблого або у відповідності до закону. Інструкція доступна на офіційному сайті Міністерства оборони України, а також на сторінках у соцмережах. "Маємо багато звернень від родин. Питань справді чимало - і ми це розуміємо. Тому зібрали все необхідне в одному документі", - зазначили в Міноборони. Командування 155-ї окремої механізованої бригади "Анна Київська" опинилося в центрі корупційного скандалу. За даними розслідування "Української правди", командир бригади Тарас Максімов і керівник батальйону безпілотних систем Святослав Шумський, ймовірно, організували схему з фіктивними бойовими виплатами та вимаганням частини грошей від військових.
we.ua - Міноборони оприлюднило інструкцію для родин загиблих воїнів: як оформити виплати
Gazeta.ua on gazeta.ua
Спробуйте знайти метелика серед квітів за сім секунд: мережею шириться нова оптична загадка
Головоломки популярні серед користувачів мережі, тому що вони забезпечують швидкий спосіб зайнятися та скоротити час. У новій головоломці на картинці зображено галявину, наповнену різними квітами, пише jаgrаnjоsh. Серед квітів заховався метелик. Його треба знайти за 7 с. Перевірте свої візуальні навички за допомогою цього завдання. Це складне випробування, тому уважно дивіться на зображення. Якщо ви звернете увагу на деталі зображення, ви зможете визначити знаходження метелика. Читачам потрібні відмінні візуальні навички, щоб помітити метелика, який ховається на виду. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Знайдіть горобця у магноліях: оптична ілюзія дає на завдання сім секунд Важко помітити метелика з першого погляду. Читачі, які помітили метелика, мають найгостріший погляд. Тим, хто не зміг вирішити головоломку, потрібно більше тренуватися, щоб покращити свою швидкість і точність. Прихованого метелика можна помітити в правій частині зображення; він рожевого кольору. Ілюстраційні головоломки з оптичною ілюзією служать захопливими тестами ІQ і гостроти зору. Нова загадка пропонує відшукати за 11 секунд бджолу серед звірів та квітів. Якщо ви зможете знайти комаху за відведений час, ви володієте винятковим ІQ - гострим аналітичним мисленням, розвиненою здатністю сприйняття та вмінням розв'язувати головоломки під тиском.
we.ua - Спробуйте знайти метелика серед квітів за сім секунд: мережею шириться нова оптична загадка
Gazeta.ua on gazeta.ua
10 курортів, які створені для романтичного відпочинку удвох. Хто перший в рейтингу
Романтична подорож - це не просто відпустка, а чудовий спосіб зміцнити стосунки, створити незабутні спільні спогади та запалити нову іскру почуттів. Вибір місця відіграє ключову роль: атмосфера, краєвиди та особливості відпочинку можуть зробити подорож справді чарівною. Експерти туристичного журналу Соnd&еасutе; Nаst Тrаvеlеr назвали найкращі напрямки у світі, куди можна вирушити в ідеальну відпустку парою у 2025 році. Очолила рейтинг - острівна держава Мальдіви. Розташована в Південній Азії на групі коралових островів на стику Аравійського і Лаккадівського морів Індійського океану. "Вибухи конфетті з різнокольорових тропічних риб у прозорих лагунах, свіжоприготовані сніданки, які доставляють до вашого особистого басейну на плаваючих тацях, потягування ранкової кави, поки манта ширяє у вас під ногами, - це мрія про медовий місяць і вихвалена реальність поїздки на Мальдіви", - пояснюють експерти видання. На Мальдівах доступні безліч готелів світового класу, розташованих на власних приватних островах, з ультрасучасними спа-салонами і численними ресторанами, серед пишних джунглів, незайманих пляжів і коралових рифів. Друге місце в списку дісталося мегапопулярному грецькому острову Санторіні, а третє - французькій столиці Парижу, яку багато хто вважає найромантичнішим містом на планеті. 10 найкращих місць у світі для романтичної подорожі Мальдіви Острів Санторіні, Греція Париж, Франція Марракеш, Марокко ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не Санторіні, але краще: де в Італії знайти незабутні краєвиди та атмосферу Рим, Італія Балі, Індонезія Пхукет, Таїланд Тулум, Мексика Амальфітанське узбережжя, Італія Маврикій. Якщо ви шукаєте місце, яке поєднує приголомшливу природну красу з багатою історією та культурою, грецькі регіони Санторіні та Фессалія повинні бути у верхній частині вашого списку. Санторіні з його знаковими побіленими будівлями, розташованими на вершинах вражаючих скель із видом на Егейське море, є обов'язковим для відвідування будь-яким мандрівником. Вулканічне походження острова створило унікальні пляжі з чорним і червоним піском, а його стародавні руїни та чарівні села дозволяють зазирнути в багате минуле Греції.
we.ua - 10 курортів, які створені для романтичного відпочинку удвох. Хто перший в рейтингу
Gazeta.ua on gazeta.ua
Масові смерті в католицькому притулку: дослідники шукають кістки немовлят
У місті Туам, що в Ірландії, стартували офіційні розкопки на території колишнього притулку для одиноких матерів та немовлят St Маry's. Саме тут, як припускають, можуть бути поховані останки близько 800 дітей, які загинули між 1925 і 1961 роками, повідомляє Тhе Guаrdіаn а ділянці розміром 5 тис. кв. м працюють фахівці з різних країн. Команду очолює колишній співробітник Міжнародного комітету Червоного Хреста Деніел МакСвіні. Процес ексгумації триватиме орієнтовно 2 роки. Метою є ідентифікація рештків за допомогою ДНК, щоб згодом передати їх родинам для гідного поховання. Такі притулки були поширеними у ХХ столітті в Ірландії. Їх створювали для жінок і дівчат, які завагітніли поза шлюбом, іноді після зґвалтувань. У багатьох випадках жінок змушували перебувати у цих установах примусово. У притулках матері часто виконували важку фізичну роботу без оплати, переважно в так званих "Пральнях Магдалини". Їм не надавали ні медичної, ні психологічної допомоги. Умови проживання були суворими, а контроль жорстким. Молодих матерів зазвичай розлучали з дітьми. Малюків могли віддавати на усиновлення без згоди жінок, іноді навіть за кордон. Смертність серед дітей у таких установах була надзвичайно високою. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчені відкопали римський горщик Один із таких закладів, St Маry's у Туамі, працював під наглядом католицького ордену Воn Sесоurs. Протягом років у ньому фіксували жахливі умови. Матерів та немовлят утримували окремо. Багато дітей гинули від інфекцій та виснаження. У деякі роки смертність сягала 34%. Як з'ясувалося пізніше, померлих таємно ховали, не попереджаючи родини. У 1975 році двоє місцевих хлопців виявили дитячі кістки під бетонною плитою, але ця знахідка залишилась без реакції влади. Лише у 2014 році дослідниця Кетрін Корлесс виявила 796 свідоцтв про смерть, не знайшовши жодного запису про поховання. Вона припустила, що рештки немовлят могли бути вкинуті до старого септика на території притулку. Після гучної публікації розслідування уряд створив спеціальну комісію для перевірки діяльності подібних закладів по всій країні. У 2021 році комісія оприлюднила фінальний звіт. У ньому вказано, що з 1922 по 1998 рік у таких установах загинуло приблизно 9 тис. дітей. Це удвічі більше за середній рівень дитячої смертності в країні. Того ж року тодішній прем'єр-міністр Ірландії Майкл Мартін публічно вибачився перед усіма постраждалими та їхніми родинами. Студенти-археологи Трініті-Сент-Девідського університету в Уельсі розпочали свою першу археологічну практику. Шукали середньовічні артефакти. Натомість знайшли давню кам'яну сокиру.
we.ua - Масові смерті в католицькому притулку: дослідники шукають кістки немовлят
Gazeta.ua on gazeta.ua
Ідеальні "сусіди": які кімнатні рослини потрібно тримати вдома
Квіти та кімнатні рослини - це не лише естетика, а й користь для вашого здоров'я та настрою. Деякі рослини здатні очищувати повітря, покращувати якість сну та створювати затишок у домі. Вибір залежить від ваших потреб: хочете освіжити простір, додати кольору чи залучити позитивну енергію. Розповімо, які квіти та кімнатні рослини стануть ідеальними "сусідами" у вашому домі. Які квіти та кімнатні рослини потрібно тримати вдома По-перше, у кожному будинку мають бути лікарські рослини. Хоча б ті, які допомагають боротися із симптомами простудних захворювань: - Алое - Каланхое - М'ята - Меліса - Калізія (Золотий вус) - Евкаліпт Якщо дивитися з практичної точки зору, то зовсім не зайвими будуть рослини, плоди і листя яких можна вживати в їжу або використовувати як прянощі: - Лавр - його листя можна використовувати для приготування різних страв. - З пряних трав легко можна виростити базилік, м'яту перцеву, мелісу, розмарин, орегано. - Кавове дерево - кавові зерна можна не лише купувати в магазині, але й вирощувати їх самому. - Будь-які цитрусові (лимон, мандарин та ін.) - зрозуміло, ви не зберете врожай як з цитрусової плантації, але погодьтеся, приємно буде їсти мандарини, вирощені вами самостійно, та й взагалі спостерігати за розвитком деревця. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шість типів горщиків, у яких кімнатні рослини загинуть Для покращення екології житла прийнято вирощувати такі рослини, сприятливий вплив яких науково доведено: - Хлорофітум - займає перше місце з очищення повітря. - Драцена - поглинає до 70% бензолу, що виділяється новим лінолеумом. - Алое - здатний поглинати до 90% формальдегіду, що виділяється новими меблями з ДСП та МДФ. - Мирт, м'ята, лаванда, лимон, бегонія, пеларгонія, евкаліпт - завдяки фітонцидам, які вони виділяють, пригнічується розвиток 70-80% різних видів бактерій. - Араукарія, туя, кипарис, криптомерія (і взагалі будь-які хвойні) - виділяють негативні іони кисню, і тим самим усувають їхній дефіцит у приміщеннях з побутовими електроприладами, що покращує якість повітря. - Папороті та циперус - їхнє листя інтенсивно випаровує вологу, тим самим підвищуючи вологість повітря. - Сансев'єра, традесканція, циссус (кімнатний виноград), сциндапсус, самшит - у цих рослин сильно виражена антивірусна і антибактеріальна активність. Кімнатні рослини прикрашають оселю, очищують повітря та створюють затишок. Однак не всі з них безпечні для вашого здоров'я. Деякі популярні рослини можуть бути токсичними або викликати алергічні реакції, особливо для дітей і тварин.
we.ua - Ідеальні сусіди: які кімнатні рослини потрібно тримати вдома
Gazeta.ua on gazeta.ua
Як скролення телефону впливає на дитину: основні зміни у психіці
Безкінечне скролення стрічки в телефоні здається нешкідливим заняттям, але для дитячої психіки воно може мати серйозні наслідки. Надмірне використання ґаджетів знижує концентрацію уваги, викликає емоційне виснаження, провокує порушення сну та навіть залежність. Чим молодша дитина - тим вразливішою вона є до цифрового перевантаження. Як саме скролення впливає на мозок дитини і чому варто вчасно обмежити екранний час, розповіла інтегративний нутриціолог Анастасія Бойко. "Дитячий мозок взагалі не пристосований до постійної стимуляції. Коли дитина гортає телефон, він не має фільтру, а вбирає все. Нейромережа мозку вибухає від надлишку сигналів. Дорослий може хоч якось відстежити, що з ним відбувається, а у дитини просто перевантаження. Мозок у вогні. Дитина не розвивається - вона просто скролить - ця фраза просто врізалася. І справді: ти дивишся - дитя залипає. Начебто спокійно і тихо, але всередині йде обнулення. Нейрони, які відповідають за мовлення, концентрацію, уяву не працюють. Вони вимикаються, тому що вся система зайнята реакцією на екран. Мозок дитини повинен у цей момент грати, нудьгувати, складати, фантазувати. А він отримує по 300 уривків інформації за 10 хвилин. І не встигає жоден із них осмислити. Це не "залежність" - це постійний режим навантаження, в якому неможливо розвиватися. Просто виживання. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Погіршується пам'ять і концентрація: що відбувається з мозком дитини, яка пізно лягає спати Найжорсткіше: "Якщо це триває роками - дитина дорослішає без базових навичок. Вона не може зосередитися, не вміє проживати емоції, не може спілкуватися наживо". А ми потім дивуємось, чому у підлітків агресія, паніка, порожнеча. Та тому що вони не мають внутрішньої опори. Вона не сформувалася в них. Кожного разу, коли вам здається, що дитині просто подобається дивитися мультик у телефоні - пам'ятайте, що ви спостерігаєте не відпочинок, а поступове руйнування здатності бути собою. За законодавством України, учні мають право користуватися телефонами, планшетами та іншими ґаджетами у вільний від уроків час. Школа не може заборонити використання особистих пристроїв, адже ґаджети вже є невід'ємною частиною навчального процесу. Вчитель втручається лише тоді, коли їх використання заважає навчальному процесу. Дитина має право вільно контактувати з батьками під час перерви. Питання безпеки в умовах війни стоїть дуже гостро. Тому учень у разі надзвичайної ситуації, поганого самопочуття за погодженням учителя може подзвонити батькам під час освітнього процесу.
we.ua - Як скролення телефону впливає на дитину: основні зміни у психіці
Sign up, for leave a comments and likes
About news channel
  • Всеукраїнська он-лайн газета. Оперативні новини з України і світу: події, політика, спорт, культура

    All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.

    Responsible: editorial office of the site gazeta.ua.

  • Publication date:
  • Categories:

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules