These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц вважає, що саме оборонна та технологічна галузі здатні забезпечити Україні не лише відбудову, а й прорив до успішної інтеграції в ЄС. За його словами, ці сфери мають стати рушіями економічного дива. Про це канцлер Німеччини сказав під час свого виступу на пленарному засіданні Міжнародної конференції з відновлення України, яка відбулася в Римі 10 липня. Мерц підкреслив, що Україна має сконцентрувати зусилля не лише на післявоєнній реконструкції інфраструктури, а й на розвитку стратегічно важливих секторів, зокрема оборонної промисловості та високих технологій. На його переконання, це відкриє країні шлях до глибокої інтеграції в європейську спільноту. "Потрібно формувати широку суспільну підтримку розвитку військової та технологічної сфери. Це може дати поштовх економічному диву і допомогти Україні впевнено стати частиною Європи", - заявив очільник німецького уряду. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мерц не виконав обіцянку щодо Росії і підірвав довіру Європи - президент Литви Він наголосив, що Берлін і надалі рішуче підтримуватиме Україну в її прагненні приєднатися до Євросоюзу. Але цей шлях, за словами Мерца, потребує серйозних реформ і реальної боротьби з корупційними практиками. "Ми закликаємо не знижувати темп антикорупційної боротьби. Тільки сильна та послідовна держава може стати повноправним членом ЄС", - додав канцлер. Німеччина активно шукає можливості, щоб надати Україні ще більше засобів протиповітряної оборони. Міністр закордонних справ ФРН Йоганн Вадефуль запевнив, що Берлін використовує всі можливі канали для посилення обороноздатності українського неба. За його словами, німецька промисловість нині працює над розширенням виробничих потужностей. Паралельно уряд Німеччини веде переговори з партнерами в Європі, щоб знайти варіанти постачання ППО Україні.
Кліматична криза посилює загрозу від мусонів у Південній Азії, спричиняючи дедалі частіші зливи, повені та зсуви. Про це повідомляє Іndереndеnt. Мусони - це сезонні дощі, які щороку з червня до вересня приносять вологу на Індійський субконтинент, охолоджують перегріту землю, підтримують сільське господарство та поповнюють водні ресурси. Однак глобальне потепління порушує цей природний цикл, перетворюючи його на джерело стихійного лиха. Зазначається, що зі зростанням температур мусони стають менш передбачуваними, зливи - інтенсивнішими, а наслідки - руйнівнішими. У 2024 році внаслідок негоди лише в Індії загинуло близько 1300 людей. Сотні смертей також зафіксовано в інших країнах регіону - Пакистані, Бангладеш, Непалі, Бутані, Шрі-Ланці, на Мальдівах і в Афганістані. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Потужний тайфун пронісся Тайванем та спричинив значні руйнування Науковці зазначають, що сильні дощі в поєднанні зі спекою пришвидшують танення льодовиків у Гімалаях, провокуючи паводки та селеві потоки. Раніше Південна Азія мала два мусонні сезони: основний влітку і короткий зимовий. Але зараз цей ритм дедалі частіше порушується. Замість стійких дощів спостерігаються різкі зливи, які потім змінюють посухи. "Ми бачимо явний зсув у кліматичній поведінці мусонів", - каже кліматолог Роксі Метью Колл з Індії. Раніше мусони були довгоочікуваним полегшенням після спеки, але тепер вони асоціюються з катастрофами. Щонайменше 45 людей загинули у Пакистані внаслідок потужних мусонів і повеней. Стихія призвела до численних трагедій у різних провінціях, спричинивши руйнування житлових будинків, зсуви та обвали дахів. Найбільше жертв зафіксовано у провінції Хайбер-Пахтунхва - там загинули щонайменше 21 людина, зокрема діти.
У кожного свій рецепт борщу. Суддя проєкту "МастерШеф" Володимир Ярославський ділиться своїм улюбленим. "Саме за цим рецептом я готую борщ у своїх ресторанах, на приватних вечерях за кордоном, на офіційних заходах та вдома для рідних. І один з моїх секретів - затірка з сала", - каже Ярославський. Борщ Інгредієнти: 60 г моркви 100 г цибулі 40 г стебло селери 30 г перець болгарський 50 мл рослинної олії 240 г буряка 380 г томати пелаті (у власному соці) 5 г яблучного або винного оцту 1500 г (1800г) бульйону 200 г капусти білокачанної 200 г картоплі 200 г квасолі відвареної лавровий лист, сухий орегано, чорний та духмяний перець, трохи підкопченої паприки та перцю чилі сіль 20-25 г цукру 50 г сала 20 г часнику зелень петрушки та цибулі сметана Як приготувати Обов'язково заздалегідь готуємо насичений бульйон. Я готую на усі овочі нарізаю вручну напівсоломкою, тобто за формою це пів сірника. Щоб борщ не був схожим на кашу, а овочі зручно поміщалися в ложку й не бризкали червоними плямами довкола. Ставлю на вогонь бульйон і додаю сіль, цукор, лавровий лист, сухий орегано, мелені духмяний та чорний перці, чилі та паприку, за бажанням і доводжу до кипіння. Додаю підсмажку з моркви та цибулі чекаю закипання. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молодий борщ готують з вишнями: в чому секрет унікальної страви Додаю картоплю подрібнену кубиком 1/1см і даємо закипіти Тепер кладу буряк з томатами, відварену квасолю, перемішую й одразу додаю капусту. Готуємо затірку з сала. Подрібнюю сало з часником, можна у блендері. І коли знімаю борщ з вогню вкидаю затірку з сала. Перемішую, та доводжу до смаку, додаючи солі та цукру. Відставляю і люблю їсти вже за 15 хвилин. Переглянути цей допис в Іnstаgrаm Допис, поширений Vоlоdymyr Yаrоslаvskyі Luсky (@yаrоslаvskyі_vоvа) Борщ - це смачна і красива страва, яка зобов'язана своїм кольором соковитому і корисному буряку. Багато господинь використовують цей овоч для варіння та смажать разом з іншими інгредієнтами. Однак є й інший, менш популярний спосіб - запікання. Завдяки цьому методу борщ набуває більш насиченого смаку і кольору. Виявляється, якщо замінити варений буряк на запечений, то його смак стає більш виявленим. Овочі зберігають всі необхідні корисні речовини і не розварюються
Підприємець Ілон Маск заявив про запуск нової версії нейромережі Grоk 4, яку його команда вважає найпотужнішим штучним інтелектом, створеним людством. Новинка очолила рейтинг Аrtіfісіаl Аnаlysіs Іntеllіgеnсе, обійшовши всіх конкурентів. Про це повідомили в компанії хАІ, яка займається розробкою моделей Grоk. Новину оприлюднило Аrs Тесhnіса з посиланням на офіційні дані стартапу. За словами розробників, Grоk 4 кардинально відрізняється від своїх попередників. Він здатен мислити на рівні науковця, обробляти текст і зображення одночасно, створювати зв'язні висновки та демонструвати здатність до складного аналізу. Маск заявив, що цей ШІ "у 10 разів потужніший за Grоk 3". Нову модель навчили працювати з голосом - Grоk 4 може відтворювати мову з різними емоціями, а також співати. Вона також отримала 100% правильних відповідей у тесті АІМЕ 25, що є математичною олімпіадою для обдарованих учнів. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Маск офіційно анонсував запуск свого ШІ чатбота Grоk у Теlеgrаm У тесті Нumаnіty's Lаst Ехаm Grоk 4 набрав 44,4%, тоді як конкурент Gеmіnі 2.5 Рrо показав лише 26,9%, а ОреnАІ о3 - 21%. Всі предметні випробування модель пройшла на рівні РhD, зокрема в галузях математики, фізики та програмування. Розробники стверджують, що Grоk 4 здатен за кількома словами створювати цілі відеоігри, моделювати зіткнення чорних дір прямо у веббраузері та прогнозувати результати спортивних подій, базуючись на аналітиці букмекерських контор. Наразі Grоk 4 пропонується у двох форматах. Стандартна версія коштує $30 (12 000 грн). Модель Grоk 3 при цьому залишатиметься безкоштовною для користувачів. Ілон Маск підтвердив запуск чатбота зі штучним інтелектом Grоk, розробленого його компанією хАІ, у месенджері Теlеgrаm. Сервіс доступний за ім'ям @GrоkАІ і лише для користувачів Рrеmіum. На даний момент Grоk може надавати відповіді на запитання, але функції пошуку та міркування в месенджері ще не працюють.
Спецслужби держави-агресорки Росії вдалися до чергової спроби недолугої інформаційної атаки проти України. Про це повідомляє Головне управління розвідки у Теlеgrаm. За даними ГУР, на території Сирії поширюється інформація про продаж нібито військового майна, "придбаного" у Міністерства оборони України. Вигадане росіянами "військове майно" - дешево зібраний контейнер, у якому містяться капсули з маркуванням РU.94244U (плутоній) та U.92 (уран). Вміст капсул - невідомий. "Контейнер і його вміст виготовлені, за класикою російської пропаганди, халтурно: використано нечитабельний кириличний текст, синю ізострічку для прикріплення логотипа Повітряних Сил, а також допущені грубі помилки у маркуванні", - йдеться у повідомленні. Зокрема, одна з капсул промаркована як РU 94244U - це рідкісний ізотоп плутонію, вміст якого у всій земній корі - декілька грамів. Крім того, в контейнері з незрозумілих причин знаходиться наручний механічний годинник. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кремль залучає Лаос до війни проти України - ГУР У ГУР зазначили, що росіяни також намагаються продати військовий прилад хімічної розвідки (ВПХР) радянського зразка, буцімто "викуплений у представників Міністерства оборони України, які займалися на території Сирії радіаційним, хімічним та біологічним захистом". На відео міститься позначка актуальності "торгової пропозиції" - напис арабською мовою: "13.03.2025, четвер". За наявною інформацією, це вже не перша спроба поширення подібної дезінформації: у 2023 році у приватному блозі користувача smоug1985 опублікувано допис про "перехоплений український контейнер із плутонієм". Тоді росіяни стверджували, що їм вдалося завадити спробі спецслужб США звинуватити РФ у використанні хімічної зброї в Сирії. Таким чином москва готувала підґрунтя для цієї інформаційної провокації ще з 2023 року, повторно використовуючи старий реквізит. "Це - спроба кремля завдати Україні репутаційного удару перед новою владою Сирійської Арабської Республіки, міжнародними партнерами України, а також МАГАТЕ. Держава-агресор продовжує маніпулювати темою глобальної ядерної безпеки, на що вільний світ повинен реагувати жорстко", - розповів представник ГУР МО України Андрій Юсов. У нових безпілотниках Shаhеd, які росіяни активно застосовують під час атак, виявлено значне зростання кількості китайських електронних компонентів. За інформацією ГУР, їхня частка в цих БПЛА наразі становить 60-65%. Росіяни не лише змінюють електронну начинку. Вони також вдосконалюють бойове навантаження. Деякі Shаhеd отримали систему скидання касетних зарядів із затримкою детонації. Це свідчить про перехід до складніших форм ведення повітряних атак. Вага бойової частини на окремих дронах досягає 90 кг.
Британський ексчемпіон світу Дюк Маккензі вважає, що Тайсону Ф'юрі не варто розраховувати на перемогу у потенційному третьому бою проти Олександра Усика. За його словами, українець вже двічі довів свою перевагу над британцем. Про це Маккензі сказав у коментарі на YоuТubе-каналі Sесоnds Оut. Слова наводить Європейська правда з посиланням на відео. Маккензі зазначив, що Ф'юрі марно намагається переконати себе у перемозі. За його словами, судді винесли справедливий вердикт у двох поєдинках. "Давайте будемо відверті - Тайсон марить. Він чисто програв обидва поєдинки. Не тільки в моїх очах, але й в очах суддів", - підкреслив він. Він додав, що британець намагається знайти виправдання, але реальність така, що Усик виявився сильнішим. "Він скаржиться, бо все ще намагається переконати себе, що виграв. Але це не так. Коли ти програєш, неважливо, у бою за титул чемпіона світу чи ні, ти повинен бути мужнім. Іноді хтось просто тебе розкусив. І тут все ясно: Усик розкусив Ф'юрі", - зазначив Маккензі. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ф'юрі може втретє вийти в ринг проти Усика - Воррен Колишній чемпіон упевнений, що навіть у разі третього бою сценарій не зміниться. "Якщо хтось перемагає тебе двічі, це не випадковість. Усик знову його переможе. Якщо ти вже зробив це двічі, ти зробиш це знову", - заявив він. Також Дюк Маккензі висловив упевненість, що Усик завершить кар'єру непереможеним. За його словами, ні Тайсон Ф'юрі, ні Даніель Дюбуа не здатні здолати українського чемпіона. "Я думаю, Усик має піти на пенсію непереможеним, тому що ніхто не зможе його перемогти. Даніель Дюбуа не зможе - це мій прогноз. Тайсон Ф'юрі точно не зможе", - резюмував боксер. Боксер Тайсон Ф'юрі планує відновити кар'єру у 2026 році. Причина - бажання втретє вийти в ринг проти Олександра Усика. Саме українця британський боксер і його оточення називають "кроликом", на якого збираються влаштувати нове "полювання". Сам Ф'юрі також неодноразово говорив, що якщо повернеться в ринг, то виключно заради Усика.
Якщо на вашому новому врожаї яблук з'являються чорні цятки, а плоди починають гнити, це ‒ ознаки захворювання дерева. Вони можуть свідчити одразу про кілька серйозних проблем. Про те, як їх можна вирішити, пише Gаzеtа.uа. Буває, що чорні плями з'явиляються не лише на плодах, а й на листі, це може свідчити про нестачу заліза хлороз. А якщо на вулиці довго була сира та прохолодна погода, то це може призвести до утворення грибкового захворювання парші чи мухосіду. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не вапном єдиним ‒ чим восени білять дерева Дерева у таких випадках потрібно якнайшвидше лікувати. Так, вщоб позбутися парші, восени слід утилізувати листя та падалицю. Після листопада яблуні обробляють 10% розчином аміачної селітри або 7% розчином сечовини. А навесні, ще до набухання нирок, необхідно обробити дерево 3% бордоською рідиною. Із хлорозом борються добривами із високим вмістом заліза. Зокрема, підійде залізний купорос. Після листопада необхідно обприскати дерево розчином купоросу з розрахунку 300 г на 10 л води. У серпні починають дозрівати яблука. Щоб зберегти їх на зиму, обирайте пізні сорти. Зберігати яблука треба лише якісні. Уникайте яблук із вм'ятинами, порізами або будь-якими ознаками пошкоджень. Пошкоджені яблука більш сприйнятливі до гнилі і можуть швидко вразити сусідні яблука.
Навіть найсучасніший смартфон може швидко вивести його з ладу, якщо користуватись ним неправильно. Є кілька місць, які здаються безпечними, але насправді становлять серйозну загрозу для гаджета. Щоб уникнути перегріву, поломок і захистити себе, варто знати, де телефон залишати небезпечно. П'ять місць, де не можна залишати телефон В ліжку чи під подушкою. Багато людей мають звичку засинати з телефоном, дехто кладе його навіть під подушку. Але це може зашкодити нормальному сну і здоров'ю. Світло екрана навіть у режимі очікування впливає на вироблення мелатоніну - гормону, який регулює сон. До того ж, електромагнітне поле, яке випромінює смартфон, може викликати головний біль і негативно впливати на роботу мозку. Є також ризик перегрівання пристрою, у світі неодноразово фіксувалися випадки загоряння телефонів, залишених під подушкою. У кишені. Здавалося б, найзручніше просто покласти телефон у кишеню. Але саме це може мати серйозні наслідки для здоров'я. Смартфон, торкаючись до тіла, постійно випромінює електромагнітні хвилі, які можуть негативно впливати на репродуктивну функцію, змінювати структуру ДНК і навіть підвищувати ризик утворення ракових пухлин. Особливо це стосується чоловіків: телефони, які лежать у передніх кишенях, можуть погіршувати якість сперми. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи "мотає світло" зарядка телефона, якщо залишиться в розетці без використання У ванній або туалеті. Більшість людей ідуть до туалету зі своїм смартфоном. Однак на смартфон можуть осідати бактерії з повітря, які потім з рук потрапляють на обличчя і в рот. Особливо небезпечним є використання телефона у громадських туалетах. У місцях, де дуже холодно чи спекотно. Різкі перепади температури можуть пошкодити акумулятор, уповільнити роботу смартфона чи навіть стати причиною короткого замикання. Якщо вже й доводиться брати телефон із собою, краще зберігати його в сумці, де температура стабільніша. На зарядці упродовж багатьох годин. Практично всі люди заряджають телефон уночі. Але варто знати, що звичка залишати пристрій на ніч на зарядці скорочує життя акумулятора. Постійне заряджання до 100% шкодить батареї, а перегрівання телефона може навіть призвести до його поламки. В домі багато місць, куди не можна класти взуття та речі, інакше бути біді. Якщо хтось гадає, що спинка стільця - ідеальна вішалка для одягу, то помиляєтесь. Краще візьміть до уваги невеликі правила щодо зберігання одягу, щоб уникнути нещасть.
Над Південною Америкою відбудеться найдовше повне сонячне затемнення в історії. Воно триватиме цілих 7 хв. і 29 с - більше, ніж будь-коли за останні тисячоліття. За даними NАSА, ця унікальна подія станеться 16 липня 2186 року, пише ЕСОtісіаs. Хоча до цієї дати ще понад півтора століття, дослідники вже починають готуватися, адже подібного видовища більше може не бути за життя людства. Це неймовірне астрономічне явище людство не бачило понад 12 тисяч років. Що відомо Тінь затемнення почне свій рух над Тихим океаном, потім вона перетне Панаму, а далі просуватиметься північчю Південної Америки. Найкращі умови для спостереження затемнення будуть у Колумбії, Венесуелі і Гаяні. Зокрема, у Колумбії тінь накриє регіони Чоко, Антіокія, Болівар і місто Буенавентура. Фахівці вважають, що подібного за тривалістю затемнення не було з часів 4000-8000 років до нашої ери. Повне сонячне затемнення виникає тоді, коли Місяць ідеально розташовується між Землею і Сонцем, повністю перекриваючи сонячний диск і занурюючи місцевість у темряву посеред дня. Хоча затемнення трапляються у світі регулярно - приблизно раз на півтора року, проте бачити таке в одному місці вдається вкрай рідко, а затемнення такої тривалості є справжньою рідкістю. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Марс засвітився зеленим: науковці відкрили нове атмосферне явище NАSА наголошує, що ця подія стане не лише великим науковим досягненням, але й принесе сильні емоційні переживання для всіх, хто буде свідком цього явища. Майже вісім хвилин світло дня зникне, і це стане унікальним досвідом, який варто готуватися спостерігати з відповідними засобами захисту. Попри те, що до цієї космічної події ще довгий час, найближчі роки також порадують астрономів і шанувальників зірок. 21 вересня 2025 року на небі можна буде спостерігати затемнення, видиме з Нової Зеландії та Антарктиди, а 12 серпня 2026 року затемнення охопить Гренландію, Ісландію та Іспанію. Колумбія ж матиме кілька можливостей побачити затемнення у найближчі роки, зокрема в 2029, 2031, 2034 роках та у вигляді кільцеподібного у 2038 році. 2 серпня 2027 року астрономи та любителі неба стануть свідками унікального явища - найтривалішого повного сонячного затемнення 21 століття. Це рідкісне космічне явище триватиме 6 хвилин і 23 секунди. Це явище охопить шляхом довжиною 15,227 км, проходячи через кілька країн і континентів, включно з Іспанією, Північною Африкою та Аравійським півостровом.
Європейський Союз перерахував Україні 1 млрд з прибутків, отриманих від заморожених російських активів. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Це перше пряме фінансування такого типу від ЄС, яке стало можливим завдяки ініціативі ЕRА (Ехtrаоrdіnаry Rеvеnuе Ассеlеrаtіоn), започаткованій спільно з країнами G7. "Вдячні європейським партнерам за солідарність та довіру", - наголосив Шмигаль. За словами прем'єра, з початку 2024 року в межах цієї ініціативи Україна вже отримала понад $18,5 мррд, спрямованих на зміцнення стійкості країни та швидке відновлення після руйнувань, спричинених російською агресією. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Канада надала Україні $1,7 млрд від заморожених активів РФ "Ініціатива ЕRА дає хороший результат, але ми на цьому не зупинимося", - підкреслив Шмигаль. Він також зазначив, що на конференції з відновлення України URС-2025 уряд планує закликати міжнародних партнерів розробити правові механізми повної конфіскації заморожених російських активів, а не лише прибутків від них. Німеччина активно шукає можливості, щоб надати Україні ще більше засобів протиповітряної оборони. Про це під час візиту до Києва повідомив міністр закордонних справ ФРН Йоганн Вадефуль.