Gazeta.ua - we.ua

Gazeta.ua

we:@gazeta.ua
27.4 thous. of news
These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Gazeta.ua on gazeta.ua
У ДСНС прокоментували інформацію про "пожежу" на ТЕЦ-6
Пожежа на лівому березі Дніпра у Києві не має жодного стосунку до ТЕЦ-6. На відкритій місцевості загорілася побутівка, з подальшим поширенням вогню на розташовану поруч технічну ємність, повідомила Державна служба з надзвичайних ситуацій. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Білоцерківській ТЕЦ внаслідок масштабної пожежі загинули двоє людей Повідомлення про пожежу на вулиці Пухівській в Деснянському районі рятувальники отримали о 16:13, а вже о 17:11 її ліквідували. Вогонь загасили на площі 100 кв. м. Про постраждалих, як і про можливі причини пожежі, рятувальники нічого не кажуть. Голова Деснянської райдержадміністрації Максим Бахматов повідомив, що пожежа сталася у вагончику охоронця на підприємстві неподалік в ТЕЦ. "На Пухівській 1-А вибухнула цистерна з мастилом, пошкоджено автомобіль, попередньо потерпілі відсутні. Замкнула проводка, під час тушіння вогонь перекинувся на цистерну з мастилом", написав він у Теlеgrаm. Раніше у соцмережах з'явилася інформація про вибух на київській ТЕЦ-6, що на Троєщині. Внаслідок інциденту Дніпровський район частково залишився без світла. Водночас мер Києва Віталій Кличко інформацію про вибух та пожежу на ТЕЦ заперечив. Київська ТЕЦ-6 є найбільшою теплоелектроцентралю столиці і однією з найбільших в Україні. Вона розташована у північній частині Києва на Троєщині (Деснянський район). ТЕЦ-6 забезпечує теплопостачання близько третини Києва, включно з житловими масивами Троєщина, Оболонь та подекуди центр міста.
we.ua - У ДСНС прокоментували інформацію про пожежу на ТЕЦ-6
Gazeta.ua on gazeta.ua
Минулий місяць став рекордним за кількістю запусків "Калібрів" із Чорного моря - Плетенчук
Російські окупанти минулого місяця значно активізували застосування ракет "Калібр" з моря, порівняно з попереднім періодом. Про це заявив речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук в ефірі "Київ24". За його словами, заряд ракет залежить від типу носія та логістичних можливостей. "Заряд залежить від обставин та типу ракетоносія. Наприклад, є надводні кораблі, підводні - відповідно застосовується різний процес заряджання", - пояснив Плетенчук. Плетенчук підкреслив, що підготовка самих ракет - це складний технологічний процес, а основна логістика у росіян досі базується в тимчасово окупованому Криму. Проте, ворог активно використовує "Калібри" і з Новоросійська. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ВМС сказали, чи є зараз загроза з Чороного моря "Як бачите, у Новоросійську вони теж заряджають ракети понад рік. Та періодично їх застосовують. Минулий місяць за тривалий час став рекордним&hеllір;", - повідомив речник. За словами Плетенчука, раніше окупанти запускали ракети приблизно раз на місяць, але минулого - щонайменше чотири рази. Він також зазначив, що ситуація в акваторіях Азовського й Чорного морів перебуває під постійним контролем. В Азовському морі кораблів РФ не спостерігають майже рік через побоювання повернення на тлі активності українських ВМС. Станом на ранок 6 липня в Чорному морі фіксувалося два носії крилатих ракет "Калібр", загальний залп яких може становити до восьми ракет. Обстановка в Азово-Чорноморському регіоні залишається відносно стабільною. Щодо Чорного моря, то, за словами Плетенчука, росіяни періодично виходять у море підводними човнами. Він додав, що у разі виявлення підводного човна в морі, це може бути ознакою ротації.
we.ua - Минулий місяць став рекордним за кількістю запусків Калібрів із Чорного моря - Плетенчук
Gazeta.ua on gazeta.ua
Що таке гостел в українській мові: відповідь мовознавця вас здивує
Не всі українці знають, як потрібно писати іншомовне слово "хостел"- з "х" або з "г". Тому варто розібратись, як все ж правильно "хостел" чи "гостел", де зупиняються на ночівлю люди або мешкають якийсь час. "У чинному українському правописі йдеться про те, що в іншомовних словах "g" та "h" звичайно передаються літерою "г". Наприклад, агітація, готель, гімнастика, гінді", - каже мовознавець Олександр Авраменко. Тобто, у випадку слова hоstеl, ми також орієнтуємося на це правило - буде "гостел", наголосив Авраменко. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як правильно називати країни: мовознавець поставив крапку Втім, є виключення. У словах "гакер", "голдинг" (за старим правописом "хакер" та "холдинг") - дозволено використовувати подвійний правопис. Слова "число" та "цифра" часто помилково вважають синонімами. Мовознавець Олександр Авраменко вказав на різницю між ними. Навіть носії мови можуть помилятися та плутати слова. Багато хто не надає значення, тоді як деякі слова можуть лише здаватися подібними, на перший погляд. Якщо ж заглибитися у вивчення мови, то можна зрозуміти, що існує величезна кількість нюансів вживання того чи іншого слова. Те саме стосується і слів "число" та "цифра". Різниця між ними вагома.
we.ua - Що таке гостел в українській мові: відповідь мовознавця вас здивує
Gazeta.ua on gazeta.ua
"Його перемогли справедливо" - Фроч розкритикував Ф'юрі за скарги після боїв з Усиком
Колишній чемпіон світу в другій середній вазі Карл Фроч висловився щодо нещодавніх заяв Тайсона Ф'юрі, який стверджує, що у нього "двічі вкрали перемогу" у боях з Олександром Усиком. На думку Фроча, Ф'юрі варто змиритися з поразками та припинити скаржитися, пише NV. "Я щойно читав, як Ф'юрі скиглить і ниє про поразку від Усика. Каже, що хоче чесного шансу в третьому бою", - сказав Фроч. Він нагадав, що Ф'юрі вже мав два бої з українцем і обидва програв. "Він провів з ним перший бій, і це щастя, що його не відправили в нокаут у дев'ятому раунді. Рефері фактично втрутився і врятував його. Потім він отримує реванш, пробує ще раз - і знову програє", - сказав він. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Букмекери зробили прогноз на бій Усик - Дюбуа за титул абсолютного чемпіона світу Фроч також додав, що Усик - винятковий суперник, і програти йому не соромно, однак виправдовуватись не варто. "Немає нічого ганебного в тому, щоб програти такому хлопцеві, як Усик. Він один із найкращих у цій справі. Але не треба тепер, коли ти вже на пенсії, виходити і казати: "О, я просто хочу чесного суддівства, чесного результату". Ти отримав чесний шанс. Судді винесли правильне рішення. Не раз, а двічі. Тебе справедливо перемогли", - цитує Фроча Rеаdy tо Fіght. Боксер Тайсон Ф'юрі планує відновити кар'єру у 2026 році. Причина - бажання втретє вийти в ринг проти Олександра Усика. Голова Управління розваг Саудівської Аравії Туркі Аль аш-Шейха заявив, що він особисто говорив з Ф'юрі. Після розмови боксер пообіцяв повернутись. За планом, бій може відбутись у 2026 році на події Rіyаdh Sеаsоn. Туркі прямо натякнув, що мета - третій бій проти українця. "Нам треба влаштувати полювання на кролика" - написав він. Сам Ф'юрі також неодноразово говорив, що якщо повернеться в ринг, то виключно заради Усика.
we.ua - Його перемогли справедливо - Фроч розкритикував Ф'юрі за скарги після боїв з Усиком
Gazeta.ua on gazeta.ua
Отримали сонячний опік - що робити. Дев'ять важливих порад
Літо - пора найбільшої активності сонця. Тож навіть якщо ви проводите спекотний сезон у місті, не забувайте захищати шкіру від негативного впливу сонячних променів, повідомляє Міністерство охорони здоров'я. "Це важливо, адже вони можуть призвести до довготривалих негативних наслідків: передчасного старіння та підвищення ризику раку шкіри", - пише МОЗ. Опіків може зазнати будь-яка частина тіла - навіть мочки вух, губи і шкіра голови. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що корисніше: соки чи вода Що робити, якщо опіку уникнути не вдалося першочергово - сховайтеся у тінь або приміщення, щоб запобігти подальшому впливу сонця; періодично приймайте прохолодний душ або ванну - це допоможе охолодити шкіру. Не використовуйте мило, воно сприяє ще більшій сухості шкіри; прикладайте до уражених ділянок прохолодні вологі рушники на 10-15 хв кілька разів на день; не використовуйте жирні креми та лосьйони, а також засоби на основі спирту; зволожуйте шкіру кремами, які містять алое вера, щоб заспокоїти шкіру; якщо місце опіку болить - прийміть ібупрофен або парацетамол; пийте більше води; якщо на шкірі зʼявилися пухирі, дайте їм загоїтися. Не здирайте їх, щоб уникнути інфекції. Якщо пухир лопнув, обробіть його антисептиком і накладіть стерильну повʼязку; уникайте тісного одягу, який може тертися об уражену шкіру. Із настанням літніх канікул поліція дала 10 порад батькам школярів. Зоозахисники закликали власників авто не залишати у салоні котів і собак. У тварини може статися тепловий удар.
we.ua - Отримали сонячний опік - що робити. Дев'ять важливих порад
Gazeta.ua on gazeta.ua
У Чорному морі за ніч "Калібрів" не запускали - Плетенчук
Обстановка в Азово-Чорноморському регіоні залишається відносно стабільною. Про це повідомив речник Військово-морських сил Дмитро Плетенчук під час телемарафону, передає Gаzеtа.uа. За його словами, цієї ночі російські війська не застосовували ракети "Калібр" із моря. "Ситуація залишається доволі незмінною в Азово-Чорноморському регіоні загалом. Якщо брати по морях, то в Азовському морі вони в принципі майже рік відсутні", - сказав він. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗСУ знищили російський катер з десантом біля узбережжя Херсонщини: показали відео Щодо Чорного моря, то, за словами Плетенчука, росіяни періодично виходять у море підводними човнами. "Тому що їх, звісно, набагато складніше знайти і знищити. А решта кораблів перебувають в пункті базування. Застосування ракет "Калібр" вночі не відбувалося, це я можу підтвердити", - заявив речник. Він додав, що у разі виявлення підводного човна в морі, це може бути ознакою ротації. "Його якраз і було застосовано минулого обстрілу, його просто можуть в такий спосіб міняти іншим підводним човном", - пояснив Плетенчук. У Чорному морі 4 липня немає ворожих кораблів РФ. В Азовському морі ворожі кораблі також відсутні. В Середземному морі є два ворожі кораблі, з яких один є носієм крилатих ракет "Калібр" із загальним залпом до чотирьох ракет.
we.ua - У Чорному морі за ніч Калібрів не запускали - Плетенчук
Gazeta.ua on gazeta.ua
Досвідчений механік вказав на поширену помилку з бензобаком, яка може "вбити" автомобіль
Відомий американський механік Скотті Кілмер, який вже понад 50 років працює у цій сфері, розповів про поширену помилку з бензобаком, яка може "вбити" ваш автомобіль. В одному з відео, опублікованому в YоuТubе, Кілмер пояснив, що їздити на авто, поки в ньому не закінчиться пальне, а на індикаторі стрілка показуватиме на "Е", насправді може бути надзвичайно шкідливо. Про це пише "УНІАН". Механік зазначив, що у старих автомобілях, де паливно-повітряна суміш проходила через карбюратор, такі дії могли призвести до того, що двигун просто заглохне. Проте у сучасних автомобілях з системами впорскування палива це може призвести до значних пошкоджень. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Влетите у копієчку": досвідчений механік вказав водіям на маловідому помилку з колесами "У більшості сучасних автомобілів паливний насос ховається всередині бензобаку. Вірите чи ні, але паливо - це мастило, яке змащує підшипники всередині насоса. Тож якщо у вас дійсно закінчиться паливо і ця крихітка всмокче повітря, підшипники зіпсуються, бо повітря не буде їх змащувати", - наголосив він. Кілмер поділився простим правилом, яке допоможе вам не припуститися цієї помилки і заощадити кілька сотень доларів на ремонті. "Вважайте, що бак, заповнений на чверть, є порожнім. Тож якщо у вас є чверть бака, заправляйте його. Тоді ваша машина проїде так само довго, як і моя, 240 000 миль (понад 380 тисяч км), і в ній все ще буде оригінальний паливний насос", - додав механік. Економія бензину залежить не тільки від технічного стану автомобіля, а й від стилю їзди водія. Тож автомобільні експерти перерахували шість основних правил ,які допоможуть заощадити на бензині та не нашкодити двигуну.
we.ua - Досвідчений механік вказав на поширену помилку з бензобаком, яка може вбити автомобіль
Gazeta.ua on gazeta.ua
Внаслідок страшної повені у Техасі загинули 67 осіб: Трамп оголосив надзвичайний стан
Центральний Техас переживає наймасштабнішу повінь за останні роки. Стихія вже забрала щонайменше 67 життів, серед загиблих - 21 дитина. Найбільше постраждав округ Керр, де розташований приватний дівочий табір "Містик", пише Ахіоs. Повінь розпочалась рано-вранці 4 липня поблизу річки Гваделупе - за 100 км на північний захід від Сан-Антоніо. Після сильних злив вода стрімко вийшла з берегів і затопила численні населені пункти, дороги та дитячі табори. Найбільше удар припав на округи Керр, Тревіс, Бернет та Кендалл. У таборі "Містик" знайдено тіла 43 загиблих, з них п'ятеро дітей і 12 дорослих залишаються неідентифікованими. Зниклими безвісти досі вважаються 27 дівчат. Місцева влада також підтвердила ще вісім смертей у навколишніх округах: Чотири - в окрузі Тревіс (Остін), Три - в окрузі Бернет, Один - у Кендаллі. Серед загиблих - директор табору "Містик" Дік Істленд, а також троє дівчат віком 8-9 років: Ліла Боннер, Джені Хант і Сара Марш. "На власні очі бачив у похоронному бюро десятки мішків для тіл. Це розбиває серце", - розповів суддя округу Керр Роб Келлі. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Майже пів сотні людей загинули внаслідок мусонних повеней Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайну ситуацію для округу Керр. "Я щойно підписав декларацію про надзвичайну ситуацію для округу Керр, штат Техас, щоб забезпечити наших хоробрих рятувальників необхідними ресурсами негайно. Ці родини переживають неймовірну трагедію - багато життів втрачено, багато людей досі зниклі безвісти", - заявив він. Міністерка внутрішньої безпеки США Крісті Ноем пообіцяла модернізувати систему раннього сповіщення, яка не впоралась із попередженням про повінь. За даними місцевих служб, рівень води в окремих районах піднявся до 8 м усього за 45 хвилин, руйнуючи дороги та змиваючи навіть автомобілі швидкої допомоги. У деяких місцях рівень води сягнув майже 9 м. Рятувальні операції тривають, залучено собак, дрони та авіацію. Дощі не припиняються, що ускладнює пошукові роботи. Тим часом деякі експерти припускають, що масштаби трагедії могли бути зменшені. Як пише Rеutеrs, адміністрація Трампа у попередні роки скоротила тисячі посад у Національному управлінні океанічних і атмосферних досліджень (NОАА), яке контролює Національну службу погоди. Через це низка метеостанцій виявилася недостатньо укомплектованою для вчасного реагування. Колишній очільник NОАА Рік Спінрад заявив, що ці кадрові скорочення могли вплинути на здатність служби оперативно попередити населення про небезпеку. Потужні зливи в п'ятницю спричинили раптові повені вздовж річки Гваделупе в південно-центральному Техасі. Голова міста Керрвіль Делтон Райс зазначив, що повінь виникла раптово і стрімко - за менш ніж дві години, що ускладнило прогнозування та попередження населення. Раптове підняття рівня води відбулося до світанку, що не дозволило органам влади вчасно повідомити жителів про необхідність евакуації. Рівень води у річці Гваделупе швидко перевищив показники потужної повені.
we.ua - Внаслідок страшної повені у Техасі загинули 67 осіб: Трамп оголосив надзвичайний стан
Gazeta.ua on gazeta.ua
Як розпізнати інсульт: основні ознаки і симптоми
Щороку понад 100 тис. українців, третина з яких молодші 65 років, стають жертвами інсульту. Розвиток інсульту можуть супроводжувати симптоми, що виникають раптово. Запам'ятати їх можна у можна за абревіатурою МОЗОК-Час, повідомляє МОЗ України. За якими ознаками можна запідозрити інсульт у людини поруч або у себе? М (Мовлення) попросіть людину повторити за вами просте речення та виконати просту команду. При інсульті вимова буде нерозбірливою, плутаною або людина не буде розуміти команду. О (Обличчя) коли одна сторона обличчя зазнає візуальних змін (наприклад, обвисає). Попросіть людину посміхнутися. Якщо у неї інсульт, вона не зможе цього зробити або посмішка буде несиметричною. З (Запаморочення) поява скарги на раптове головокружіння, хиткість ходи, втрату рівноваги, координації рухів. О (Очі) у людини раптово порушився зір одним або двома очима. К (Кінцівки) - слабкість або оніміння, неможливість підняти і утримувати обидві руки або обидві ноги одночасно, кінцівки з однієї сторони стають слабкішими, можуть падати, як пліть. Час якщо ви помітили один із цих симптомів, терміново викликайте швидку! ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Контузія від вибухової хвилі: які симптоми і що робити до медичної допомоги А поки швидка в шляху, ви можете зробити деякі дії, які можуть допомогти пережити інсульт до приїзду допомоги. Покладіть постраждалого на рівну поверхню, голову підніміть над тілом, приблизно на 30 градусів, підклавши подушки. Це знизить тиск крові на головний мозок. Чи не рухайте пацієнта, оскільки це може погіршити стан; Забезпечте хворому вільне дихання розстебніть комір, зніміть краватку і тугий пояс. Відкрийте вікна, забезпечивши приплив свіжого повітря в приміщення; Не давайте потерпілому нічого їсти і пити, оскільки у через можливе порушення функції ковтання, їжа або рідина можуть потрапити в дихальні шляхи; Якщо людини рве, то поверніть його голову набік, щоб блювотні маси не потрапили в дихальні шляхи. Ретельно очистіть порожнину рота від блювоти, слини, крові, слизу або їжі; Постраждалого, якщо він без свідомості, але дихає самостійно, слід повернути на бік. При цьому, голова повинна лежати на руці і бути нахилена вперед, а нога зігнута в коліні. Таке положення тіла не дозволить хворому перевернутися; Якщо людина не дихає, то необхідно провести штучне дихання і масаж серця. Але це варто робити тільки в тому випадку, якщо ви це вмієте! Але найголовніше пам'ятайте, що при підозрі на інсульт ваша головна задача, доставити потерпілого в лікарню. Кровотеча загрозливий здоров'ю та життю стан, при якому потрібно діяти негайно. До приїзду медиків слід вжити всіх необхідних заходів, щоб у потерпілого залишалося якомога більше шансів на повноцінне життя. Способи зупинки кровотечі багато в чому залежать від місця її локалізації. У кожного типу свої зовнішні прояви, на які потрібно вчасно зреагувати, тому даємо вам цінні й корисні поради, які збережуть життя.
we.ua - Як розпізнати інсульт: основні ознаки і симптоми
Gazeta.ua on gazeta.ua
Як посмажити рибу з ідеальною скоринкою: п'ять секретів
Приготування риби з хрусткою золотистою скоринкою - це справжнє мистецтво. Щоб досягти ідеального результату, потрібно знати кілька секретів. Вони допоможуть вам приготувати рибу, яка буде не тільки смачною, але й матиме гарний вигляд. Цукор - секретний інгредієнт Невелика дрібка цукру, додана до панірування, творить справжні чудеса. Цей простий інгредієнт прискорює процес карамелізації, роблячи скоринку риби не лише хрусткою, а й приємно золотистою. Пам'ятайте, що вам потрібна лише одна дрібка, інакше цукор може згоріти і дати гіркий смак. Кукурудзяне борошно Відмовтеся від пшеничного борошна. Для панірування риби використовуйте кукурудзяне. Воно має більш дрібну текстуру, що гарантує більш рівномірне та хрустке покриття. А ще в нього менші шанси згоріти. Сольовий бар'єр Щоб риба не прилипала до сковороди, додайте трохи солі до олії перед смаженням. Цей простий трюк збереже форму риби та допоможе створити невидимий бар'єр між рибою та сковородою. Також перед смаженням рибу потрібно ретельно обсушити паперовими рушниками. Це також допоможе уникнути прилипання і забезпечить рівномірне підрум'янення. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як правильно посмажити карася, щоб не подавитись кісткою Не поспішайте з рибою Смажте рибу порційно, щоб вона мала достатньо місця для рівномірного приготування. Не поспішайте перевертати рибу - дайте їй підсмажитися з одного боку, перш ніж перевернути на інший. Після зняття риби зі сковороди дайте їй трохи відпочити на паперовому рушнику. Виберіть правильну рибу для смаження Деякі види риби краще підходять для смаження з хрусткою скоринкою, такі як тріска або судак. Вони мають достатньо щільне м'ясо, яке не розвалюється під час готування. Оберіть рибу з однаковою товщиною філе, щоб вона смажилась рівномірно. Відпочинок на природі зіпсувати просто достатньо подати на стіл замість шашлику пересмажене або недосмажене м'ясо. Але якщо "сирий" шашлик ще підлягає якимось кулінарним маніпуляціям, то згоріле м'ясо можна сміливо відправляти на смітник. Щоб цього не сталося, Gаzеtа.uа пропонує перевірений спосіб приготування шашлику.
we.ua - Як посмажити рибу з ідеальною скоринкою: п'ять секретів
Sign up, for leave a comments and likes
About news channel
  • Всеукраїнська он-лайн газета. Оперативні новини з України і світу: події, політика, спорт, культура

    All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.

    Responsible: editorial office of the site gazeta.ua.

  • Publication date:
  • Categories:

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules