Gazeta.ua - we.ua

Gazeta.ua

we:@gazeta.ua

18.2 thous. of news

These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Як оформити смерть українця за кордоном: роз'яснення юристів
Якщо громадянин України помер за межами держави, процедура отримання свідоцтва про смерть матиме деякі особливості. Організація "Безоплатна правнича допомога" пояснила, хто і як може отримати свідоцтво про смерть, якщо українець помер за кордоном. Для отримання свідоцтва про смерть потрібно звернутися до консула України в державі перебування. Це можуть зробити родичі померлого, органи влади країни, у якій людина померла, а також медзаклад. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що робити, якщо за кордоном вилучили дитину з родини: МЗС дав відповідь Консул проводить реєстрацію смерті у місці настання смерті, в останньому місці проживання померлого, у місці поховання або виявлення тіла. Потрібно отримати медичний документ про смерть (перекладений та легалізований) і довідку про смерть від компетентних органів країни перебування (перекладена та легалізована). Документи додаються до актового запису про смерть. Свідоцтво про смерть можуть отримати близькі родичі померлого або документ може бути надісланий до МЗС України для передачі рідним. Якщо у померлого залишилися неповнолітні діти без піклування, консул негайно повідомляє про це МЗС України. До органів внутрішніх справ та військових комісаріатів передають такі документи померлого: - паспорти;- паспортні документи;- військово-облікові документи;- пільгові посвідчення. Інші документи померлого надсилають до МЗС України або віддають особі, яка супроводжує тіло померлого. Усну правову допомогу можна отримати за безкоштовним номером 0 800 213 103 (дзвінки в межах України безкоштовні, з 8:00 до 18:00 у будні). Письмову консультацію надають через повідомлення на Fасеbооk-сторінці системи або в найближчому бюро правової допомоги. У разі, якщо в іноземній країні дитину тимчасово вилучають з родини через підозру на загрозу її здоров'ю чи розвитку, громадянам України слід одразу звертатися до Посольства або Консульства України. Такі випадки зазвичай виникають у разі неналежного виконання батьківських обов'язків, домашнього насильства, відмови від медичної допомоги чи недостатнього догляду. У багатьох країнах, зокрема в ЄС, заборонено залишати дітей до 12 років без нагляду. Ініціювати розгляд ситуації можуть як соціальні служби, так і сторонні особи - наприклад, сусіди чи вчителі.
we.ua - Як оформити смерть українця за кордоном: роз'яснення юристів
Президент Сербії Вучич збирається до Москви на 9 травня:в Євросоюзі його попередили - FT
Президент Сербії Александар Вучич має намір приїхати до Москви на парад 9 травня і навіть передати РФ військову техніку. Європейські чиновники підкреслили, що участь у заході, на якому будуть присутні російські окупанти, які воювали проти України, суперечить вимогам для вступу до ЄС, пише Fіnаnсіаl Тіmеs. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Спецтрибунал не судитиме Путіна і його соратників - ЗМІ "Нам потрібно переконатися, що вони розуміють, що певні рішення коштують дорого. Наслідком є ​​те, що вони не приєднаються до Європейського Союзу", - заявив генеральний секретар Міністерства закордонних справ Естонії Джонатан Всевіов. Європейський союз звернувся до країн-кандидатів ЄС щодо можливої участі їхніх представників у параді в Москві 9-го травня, сказала висока представниця ЄС Кая Каллас. Було обговорено і чітко сказано різними країнами-членами, що будь-яка участь у параді або святкування дев'ятого травня у Москві не буде сприйматися легковажно з європейського боку. ЄС не хоче, щоб жодна країна-кандидат брала участь у цих заходах, заявила вона.
we.ua - Президент Сербії Вучич збирається до Москви на 9 травня:в Євросоюзі його попередили - FТ
В Білому домі розповіли про плани Трампа щодо візиту в Україну
Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп поки не має жодних планів на поїздку в Україну. Його оточення не знає, чи погодиться він на запрошення Володимира Зеленського, сказала речниця Білого дому Керолайн Лівітт, передає Укрінформ. Вона заявила, що насправді не говорила з Трампом про це запрошення. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Путін - перший у списку": Трамп назвав винних у війні в Україні "Я можу запитати його, що він думає",- зауважила Лівітт. Водночас вона висловила впевненість, що президент США бачив це запрошення. Президент Володимир Зеленський у інтерв'ю телеканалу СВS Nеws закликав свого американського колегу Дональда Трампа приїхати в Україну перед ухваленням рішень про переговори щодо припинення вогню.
we.ua - В Білому домі розповіли про плани Трампа щодо візиту в Україну
Скарб може змінити уявлення про історію регіону
На самому початку 2025 року в румунському повіті Муреш археологи натрапили на старовинний срібний скарб. Його виявили за допомогою металошукачів, і ця знахідка одразу змінила уявлення про минуле регіону, передає Аrkеоnеws. Артефакти, які належали дакійській культурі, стали першими офіційно визнаними свідченнями того, що на території сучасної Бреази колись жили даки. Про це повідомили в місцевій мерії. Влада вже бачить у відкритті потенціал для нових археологічних досліджень, які мають з'ясувати, чи йдеться про поселення, чи, можливо, про фортифікаційну споруду. "Це перше підтвердження дакійської присутності в регіоні", - прокоментували подію місцеві чиновники. Знахідку зробили двоє мешканців Молдови - Діонісіє-Аурел і Захан Себастьян-Адріан. Вони передали артефакти муніципалітету, що офіційно закріпило їх як історичне відкриття. У скарбі - шість унікальних срібних предметів. Серед них браслет з орнаментом у вигляді листя, фібули різної форми, пояс із овальних пластин та ланцюжок з підвісками. До цього набору, ймовірно, також входила пластина з гравіруванням у вигляді сонячних символів. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Археологи знайшли загублене місто Загальна вага знахідки - близько 550 г. За оцінками експертів, це не був буденний набір прикрас. Їх, скоріш за все, носили представники знаті. І, ймовірно, лише у визначні моменти - під час ритуалів або важливих зібрань. Існує версія, що скарб могли закопати як жертву богам. Або просто сховати в період тривоги. В будь-якому випадку, те, що такі речі виявили саме в Бреазі, - вже підтвердження присутності дакійської громади на цій території. Хоча до цього вона вважалася археологічно "порожньою". Тепер артефакти зберігаються в музеї повіту Муреш. Їх досліджують, а згодом обіцяють виставити для публіки. Львівські археологи знайшли фрагмент муру Високого Замку. Науковці припускають, що це мур ХІV століття. Розкопки розпочали на замовлення ЛКП "Зелений Львів" перед будівництвом канатної дороги.
we.ua - Скарб може змінити уявлення про історію регіону
"Коаліція охочих" проводить переговори щодо безпеки в Чорному морі - Зеленський
В Анкарі відбуваються переговори "коаліції охочих" щодо безпеки у Чорному морі. У них беруть участь представники України, Великої Британії, Франції та Туреччини, заявив президент Володимир Зеленський на спільній з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте пресконференції в Одесі. "Таких зустрічей вже достатньо багато відбулося, обговорюють різні формати "коаліції рішучих" і спроможних щодо безпеки в Чорному морі. В ці два дні це проговорюється на майданчику наших турецьких колег, вони запросили", сказав Зеленський. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Переговори щодо перемир'я у Чорному морі пройдуть без росіян Президент розповів, що це не про припинення війни, а про те, що буде після припинення вогню - гарантії безпеки для України. "Частиною гарантій безпеки є контингент, присутність військових. Обговорюються зараз питання саме присутності їх у Чорному морі", - розповів глава держави. Наявність контингенту на морі - це важливо для Одеси, Миколаєва, портової інфраструктури та зернового коридору, наголосив Зеленський. Раніше турецькі ЗМІ повідомили, що в Анкарі відбудеться зустріч щодо безпеки в Чорному морі, де будуть присутні українські та російські представники. Пізніше в турецьких ЗМІ з'явилася інформація про те, що, ймовірно, не йдеться про прямі переговори України і РФ, а Міноборони Туреччини проведе 15-16 квітня зустріч із питань безпеки в Чорному морі у світлі можливого припинення вогню.
we.ua - Коаліція охочих проводить переговори щодо безпеки в Чорному морі - Зеленський
Reuters повідомило, звідки росіяни беруть більшість снарядів для війни з Україною
Частина снарядів, що використовуються російською артилерією проти українських підрозділів, надходить із Північної Кореї. Ця кількість варіюється від 50% до 100%, йдеться в розслідуванні, проведеного Rеutеrs та британською дослідницькою організацією Ореn Sоurсе Сеntrе (ОSС). "Протягом останніх півтора року Північна Корея поставила Росії мільйони боєприпасів, і з вересня 2023 року до березня 2025 року російські вантажні судна здійснили 64 постачання з порту Раджин до російських портів Дунай і Східний, перевізши понад 15 000 контейнерів. Крім того, боєприпаси транспортуються через залізничний міст у Примор'ї", - йдеться в розслідуванні. Пік постачання припав на січень 2024 року, коли щомісяця Росія отримувала сім партій, але зараз ця кількість зменшилася до чотирьох партій на місяць. Контейнери з боєприпасами в основному доставляються до складів на кордоні з Україною, зокрема до Тихорецька в Краснодарському краї. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Північна Корея відправила нову партію солдатів та зброї до Росії - розвідка Лише артилерійських снарядів у цих контейнерах могло бути від чотирьох до шести мільйонів. "Інформація з російських внутрішніх звітів свідчить, що значна частина артилерійських боєприпасів, від 75% до 100%, виготовлена в Північній Кореї. До того ж якість цих боєприпасів, за даними російських артилеристів, залишає бажати кращого", - зазначили журналісти. Північна Корея постачає Росії до 260 тис. снарядів калібру 152-мм та 122-мм на місяць, повідомив керівник Центру протидії дезінформації Ради національної безпеки і оборони України Андрій Коваленко. У 2024 році Росія виробила близько 22,3 мільйона снарядів і планує збільшити їх виробництво до трьох мільйонів на рік. Лідер КНДР Кім Чен Ин запевнив секретаря Ради безпеки РФ Сергія Шойгу, що Пхеньян зберігає непохитну підтримку розв'язаної Москвою війни проти України. Кім Чен Ин заявив, що незмінна підтримка Росії в боротьбі за захист національного суверенітету, територіальної цілісності та інтересів безпеки залишиться незмінним вибором та рішучою волею уряду КНДР і в майбутньому.
we.ua - Rеutеrs повідомило, звідки росіяни беруть більшість снарядів для війни з Україною
Як виспатися, коли партнер має інші звички сну: три способи
Заснути поруч зі своїм партнером може бути чудовою справою. Однак, якщо у вас різні уподобання щодо сну - будь то розклад, температура в кімнаті чи освітлення - може бути складно отримати якісний відпочинок, пише rеаlsіmрlе. Згодом це може спричинити стрес у стосунках, оскільки сон дуже важливий для настрою, енергії та загального здоров'я. Можна покращити ваш сон, зробивши невеликі зміни. Оптимізуйте середовище для сну Для початку подумайте про встановлення затемнених штор, щоб створити прохолодне, темне та тихе місце, каже лікар із медицини сну Кейша Салліван. Це мінімізує вплив світла, якщо хтось із вас спатиме. Салліван також рекомендує тримати електроніку подалі від спальні, оскільки вплив синього світла від цифрових пристроїв може заважати обом сторонам дрімати. Персоналізуйте свою постільну білизну Використовуйте окремі ковдри, пропонує консультант з питань психічного здоров'я Ендрю Кольскі. Таким чином кожній людині буде легше лягати та вставати з ліжка, не заважаючи іншій, пояснює він. Крім того, якщо один із партнерів віддає перевагу більш холодній кімнатній температурі, додайте охолоджувальний матрац з одного боку ліжка. Якщо ваші розклади збігаються, "подумайте про перехід на будильник, який вібрує, а не подає гучний сигнал. Такі будильники можна поставити біля ліжка, під подушку або навіть носити на зап'ясті у вигляді смарт-годинника. За допомогою цих обмінів ви зможете колективно вирішувати проблеми, враховуючи вподобання кожної людини. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Психологи назвали 5 речей, що об'єднують гармонійні пари Встановіть компроміс перед сном "Коли звички однієї людини регулярно заважають сну іншої, обидві можуть накопичити дефіцит сну, що призводить до втоми, дратівливості та підвищеного ризику хронічних захворювань", - говорить Салліван. З огляду на це, уважність до вподобань сну один одного може мати велике значення. Почніть із спільного розгляду ваших звичок і пересувань у спальні та того, як вони можуть впливати одне на одного. Наприклад, якщо ваш партнер прокидається раніше, запитайте його, чи можна йому використовувати тьмяніше світло. Крім того, домовтеся зачиняти двері, виходячи зі спальні, щоб мінімізувати шум. Поважати вподобання один одного щодо сну - це не просто уважність, а й захист здоров'я та благополуччя обох партнерів. А також подумайте про те, щоб спати окремо. Ранковий дискомфорт у спині, шиї чи стегнах може бути наслідком неправильної пози для сну. Поза, в якій ви звикли засинати, здатна суттєво вплинути на стан вашого хребта та м'язів, а сон на животі, наприклад, створює додатковий тиск, що може викликати болі та втому протягом дня. Якщо спите на животі, підкладіть подушку під живіт, щоб підтримати хребет у правильному положенні. Для цього вам буде достатньо однієї подушки. При цьому ви можете не використовувати подушку під голову, залежно від того, як вам зручніше. Однак, важливо, щоб спина залишалась рівною та не перенапружувалась.
we.ua - Як виспатися, коли партнер має інші звички сну: три способи
США запропонували РФ економічне партнерство, але при умові припинення вогню в Україні
Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп та його спецпосланець Стів Віткофф вважають, що у Росії є стимул завершити війну проти України. Це може бути економічне партнерство зі Сполученими Штатами, заявила на брифінгу прессекретарка Білого дому Каролін Левітт. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп переконаний, що Путін хоче завершити війну - заява з Білого дому Під час візиту Віткоффа до Росії минулого тижня, відбулася "продуктивна розмова", додала речниця. "У Росії є стимул припинити цю війну, і, можливо, це може бути економічне партнерство зі Сполученими Штатами. Але спочатку нам потрібно домогтися припинення вогню. І президент Трамп і Віткофф ясно дали це зрозуміти росіянам", - сказала Левітт. Віткофф на минулому тижні прибув до Росії і провів зустріч з Володимиром Путіним. За інформацією російських пропагандистських ЗМІ, розмова тривала 4,5 години. Це вже третя зустріч Віткоффа з президентом РФ. Два тижні тому він приймав у Вашингтоні спеціального представника Кремля Кирила Дмитрієва. Трамп продовжує наполягати на досягненні припинення вогню у війні між Росією та Україною, проте висловлює розчарування через відсутність суттєвого прогресу в перемовинах останнім часом.
we.ua - США запропонували РФ економічне партнерство, але при умові припинення вогню в Україні
Зеленський зізнався, що Одеса стала гірше захищена від повітряних атак
Одеса стала гірше захищена від російських повітряних атак. Військове командування посилить захист неба над містом, президент України Володимир Зеленський заявив на зустрічі з представниками бізнесу Одеської області, пише Gаzеtа.uа. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британія передала Україні майже $1 млрд на зброю та ППО "Що стосується ППО, скажу відверто, Одеса була краще захищена, ніж останнім часом. Була краще. Не будемо заглиблюватися в деталі. Але те, що було, повернеться", - додав президент. Але він не уточнив, якими саме системами ППО можуть посилити захист неба над містом. Україна отримає нові системи протиповітряної оборони Раtrіоt, які були обіцяні країнами-членами НАТО на саміті в червні 2024 року. Більшість із семи обіцяних комплексів вже доставлені або будуть передані Україні найближчим часом, заявив Генеральний секретар НАТО Марк Рютте. Альянс активно сприяє постачанню ППО в Україну, однак значна частина комунікації ведеться через двосторонні переговори між Україною та окремими державами, зазначив він.
we.ua - Зеленський зізнався, що Одеса стала гірше захищена від повітряних атак
Рютте підтвердив, Україна вступить в НАТО у майбутньому
Україна обов'язково стане членом НАТО, але це не буде частиною мирної угоди. Про це заявив генеральний секретар Альянсу Марк Рютте в ефірі телемарафону 15 квітня. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мерц назвав головну перешкоду для вступу України в ЄС та НАТО "Шлях України до НАТО незворотний, і нічого не змінилося. Проте членство не буде частиною мирного процесу", - зазначив Рютте. Він підкреслив, що хоча Україні було обіцяно майбутнє членство в НАТО, це не буде частиною будь-якої мирної угоди. Однак рішення щодо цього питання, яке було прийнято на саміті НАТО у Вашингтоні, залишаються незмінними. На питання про те, чи залишається перспектива членства України в НАТО актуальною, Рютте відповів: "Так, звичайно". Раніше майбутній канцлер Німеччини Фрідріх Мерц заявив, що Україна може розраховувати на вступ до Європейського Союзу та НАТО лише після встановлення миру. За словами лідера німецьких консерваторів, держава, яка перебуває у стані збройного конфлікту, не може бути прийнята до складу ані НАТО, ані ЄС. "Україна - це європейська країна, але вона зараз у стані війни. А країни, які ведуть війну, не можуть стати членами таких об'єднань", - наголосив політик.
we.ua - Рютте підтвердив, Україна вступить в НАТО у майбутньому

What is wrong with this post?