These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Напередодні 263 депутати ухвалили законопроєкт №12414, що узалежнює Національне антикорупційне бюро (НАБУ) і Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру (САП) від генпрокурора. Понад 30 з них фігурували у справах НАБУ. Про це інформує ZN.uа. Згідно з публічними даними, 31 чинний або колишній депутат Верховної Ради ІХ скликання мав або має підозри НАБУ. Із них за ліквідацію незалежності НАБУ та САП проголосували 17 депутатів, двоє - утрималося або не голосували, а ще 5 були відсутні в Раді, або витягли картки перед голосуванням. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У G7 обурилися наступом на НАБУ та анонсували зустріч із керівництвом Кабміну України Перелік депутатів, проти яких відкривалися справа або досі триває розслідування НАБУ, та їхнє голосування за закон №12414: Олександр Юрченко - група "Відновлення України" - за;Волинець Михайло - фракція "Батьківщина" - за;Герасимов Артур - фракція "Європейська солідарність" - утримався;Шахов Сергій - група "Довіра" - відсутній;Пашковський Максим - фракція "Слуга народу" - за;Колісник Анна - фракція "Слуга народу" - відсутня;Клочко Андрій - фракція "Слуга народу" - за;Забродський Михайло - фракція "Європейська солідарність" - не депутат;Констанкевич Ірина - група "Партія "За майбутнє" - за;Саладуха Ольга - фракція "Слуга народу" - за;Кузьміних Сергій - фракція "Слуга народу" за;Камельчук Юрій - фракція "Слуга народу" - за;Шол Маргарита - фракція "Слуга народу" - за;Порошенко Петро - фракція "Європейська солідарність" - утримався;Маріковський Олександр - фракція "Слуга народу" - не голосував;Деркач Андрій - позафракційний - не депутат;Кормишкіна Ірина - фракція "Слуга народу" - не депутат;Нагорняк Сергій - фракція "Слуга народу" - за;Гевко Володимир - фракція "Слуга народу" за;Трухін Олександр - фракція "Слуга народу" - не депутат;Королевська Наталія - фракція "ОПЗЖ" - не депутат;Гунько Анатолій - група "Відновлення України" - за;Одарченко Андрій - фракція "Слуга народу" - відсутній;Лабазюк Сергій - група "Партія "За майбутнє" - за;Ісаєнко Дмитро - група "Відновлення України - за;Марченко Людмила - фракція "Слуга народу" - за;Задорожній Микола - фракція "Слуга народу" - за;Дубневич Ярослав - група "За майбутнє" - відсутній;Горват Роберт - група "Довіра" - за;Кива Ілля - фракція "ОПЗЖ" - не депутат;Бондар Віктор - позафракційний - відсутній. Верховна Рада обмежила незалежність НАБУ та САП. Парламент проголосував в цілому законопроєкт N 12414. Це фактично ліквідувало усю незалежність НАБУ та САП. Євросоюз засудив дії влади України.
У Києві та низці інших міст другий день поспіль тривають акції протесту проти закону № 12414, який стосується змін у роботі Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). 23 липня учасники акції знову зібрались біля Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка у Києві, передають кореспонденти Gаzеtа.uа. Схожі протести відбуваються у Львові, Дніпрі, Одесі та інших містах України. Учасники виступають із вимогами скасувати закон, який, за заявами НАБУ, САП і правозахисних організацій, обмежує незалежність антикорупційних інституцій. У столиці протест розпочався о 20:00. Проте мітингувальники почали приходити до театру значно раніше. Наразі на площі вже зібралися сотні людей. Із собою беруть плакати з гаслами та національні стяги. До протесту доєднуються волонтери, блогери та зірки. Закон № 12414 був ухвалений Верховною Радою 22 липня. За нього проголосували 263 народні депутати. Президент Володимир Зеленський підписав закон увечері 22 липня. Ще до його ухвалення занепокоєння щодо ситуації з НАБУ і САП висловила й Єврокомісія, наголосивши на вирішальній ролі цих органів у реалізації реформ і підтримці довіри громадськості. Схвалення документа викликало критику з боку комісарки ЄС з питань розширення Марти Кос, яка також наголосила на необхідності дотримання стандартів незалежності антикорупційних структур. Документ передбачає низку поправок, які фактично підпорядковують антикорупційні органи впливу генерального прокурора. Зокрема: - Генпрокурор отримує доступ до всіх кримінальних проваджень, розслідуваних НАБУ; - Відтепер він має право давати обов'язкові вказівки детективам НАБУ та змінювати підслідність справ; - Також генпрокурору надається повноваження закривати провадження за клопотанням сторони захисту; - Повідомлення про підозру високопосадовцям відтепер може підписувати особисто генеральний прокурор; - Керівник САП втрачає право входити до складу групи прокурорів - це рішення тепер прийматиме лише генпрокурор. Парламент у другому читанні ухвалив законопроєкт, який фактично змінив статус Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Український паспорт покращив свої позиції у глобальному рейтингу паспортів Неnlеy Раssроrt Іndех, піднявшись на три сходинки - з 32-го на 29-те місце. Станом на липень 2025 року громадяни України можуть подорожувати без візи до 147 країн світу. Про це йдеться в оновлени даних міжнародної консалтингової компанії Неnlеy Раrtnеrs, яка щомісяця оновлює рейтинг на основі даних Міжнародної асоціації повітряного транспорту (ІАТА) та відкритих джерел. Наразі Україна ділить 29-те місце у рейтингу з такими державами, як Гренада, Домініка та Сент-Люсія. Попри те, що у січні 2024 року український паспорт давав змогу подорожувати без візи до 148 країн , загальний рейтинг покращився завдяки змінам у позиціях інших країн. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Безвіз для українців: назвали тонкощі безвізових правил Лідери рейтингу: 1 місце - Сінгапур (193 безвізові напрямки); 2 місце - Японія та Південна Корея (по 190 країн); 3 місце - Низка європейських країн, зокрема Німеччина, Франція, Італія та Іспанія (по 189 країн). Найнижчу позицію в індексі займає Афганістан - 99-те місце, з доступом лише до 25 країн без візи, що робить його паспорт найслабшим у світі. Неnlеy Раssроrt Іndех відстежує паспортну силу країн з 2006 року та вважається одним із найавторитетніших рейтингів у цій сфері. 23 квітня закордонні підрозділи ДП "Документ" призупинили видачу готових документів, що пояснювали технічними причинами. Того дня також офіційно підтвердили інформацію про те, що консульські установи України зупиняють надання консульських послуг чоловікам мобілізаційного віку. Кабінет міністрів заборонив видавати паспорт громадянина України чи закордонний паспорт чоловікам за кордоном віком від 18 до 60 років. Ці документи дозволили отримувати лише у територіальному органі чи територіальному підрозділі міграційної служби, йдеться у постанові уряду.
У Краматорську залишаються 53 тисячі людей. Влада звернулася до громадян з закликом якнайшвидше евакуюватися. Про це повідомляє голова Донецької обласної державної адміністрації, начальник обласної військової адміністрації Вадим Філашкін. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Втрати ворога в Україні перевалили за 1 045 220 Росіяни постійно обстрілюють Краматорськ та інші прифронтові населені пункти Донеччини. Гуманітарну допомогу туди завозити можливості вже немає. "Ворог зневажає усі закони і звичаї війни: його мішені - звичайні люди та житлові будинки. Не наражайте себе та своїх рідних на небезпеку - евакуюйтесь до більш безпечних регіонів України!" - пояснив він. Посадовець додав, що у Покровську досі залишаються 1380 людей. Усього в громаді - 2700 осіб. Від початку доби на фронті відбулося 72 бойових зіткнення. На Покровському напрямку протягом дня противник 26 разів намагався просунутися до українських позицій.
Верховна Рада пішла на перерву майже до кінця серпня. Одразу після того, як ухвалила резонансний законопроєкт №12414, який обмежує незалежність антикорупційних органів НАБУ та САП. Про це у своєму Теlеgrаm повідомив народний депутат Ярослав Железняк. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Києву надіслали сигнал: тиск на НАБУ може коштувати Україні інвестицій і міжнародної підтримки Політик розкритикував заяви про можливе виправлення документа найближчим часом і закликав не довіряти таким обіцянкам: "Для розуміння - Рада після руйнації антикорупційного законодавства зараз пішла на перерву... на чотири тижні, до 20-х чисел серпня. Тож нічого навіть теоретично не буде. А потім зроблять вигляд, що тема вже й не актуальна. Як завжди", - написав Железняк. Із іронією він також додав, що в кращих традиціях можна було б ще створити чергову робочу групу чи раду антикорупціонерів при Офісі Президента із сотнею експертів. Президент Володимир Зеленський підписав закон №12414 увечері 22 липня. Ще до його ухвалення занепокоєння щодо ситуації з НАБУ і САП висловила й Єврокомісія, наголосивши на вирішальній ролі цих органів у реалізації реформ і підтримці довіри громадськості. Схвалення документа викликало критику з боку комісарки ЄС з питань розширення Марти Кос, яка також наголосила на необхідності дотримання стандартів незалежності антикорупційних структур.
Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн поговорила з президентом Володимиром Зеленським щодо позбавлення незалежності антикорупційних органів в Україні. Посадовиця попросила український уряд надати роз'яснення стосовно цієї ситуації, повідомив речник ЄС Гійом Мерсьє, пише LІGА.nеt. "Президентка фон дер Ляєн висловила [Зеленському] своє серйозне занепокоєння щодо наслідків поправок [до закону №12414] і звернулася до українського уряду з проханням надати роз'яснення", - повідомив чиновник. Він наголосив, що повага до верховенства права та боротьба з корупцією є ключовими елементами Європейського Союзу - і Україна, як держава-кандидат на вступ, має повністю дотримуватися цих стандартів. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У G7 обурилися наступом на НАБУ та анонсували зустріч із керівництвом Кабміну України "Тут не може бути компромісу", - зауважив речник ЄК. Також Мерсьє зазначив, що у ЄС "дуже стурбовані" ухваленням нового закону, зауваживши, що правки для нього "несуть ризик значного послаблення компетенції та повноважень" українських антикорупційних інституцій. "Обидві інституції, Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП), широко розглядаються як наріжні камені верховенства права в Україні. Ці інституції мають вирішальне значення для порядку денного реформ в Україні і повинні працювати незалежно, щоб боротися з корупцією та підтримувати довіру громадськості", - зауважив чиновник. Верховна Рада обмежила незалежність НАБУ та САП. Парламент проголосував в цілому законопроєкт N 12414. Це фактично ліквідувало усю незалежність НАБУ та САП. Євросоюз засудив дії влади України.
Найближчим часом львівському активісту Назарію Гусакову, який страждає на СМА, буде заочно оголошено підозру у шахрайстві та відмиванні грошей. Наразі чоловік перебуває за межами країни. Про це генеральний прокурор України Руслан Кравченко повідомив під час брифінгу для журналістів. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гусаков зізнався, що через нього відмивали гроші - ЗМІ "Учора я спілкувався зі своєю заступницею, яка доповіла, що сьогодні або завтра буде заочне повідомлення про підозру, оскільки фігурант відсутній в Україні. На цей момент зібрано достатньо доказів для цього кроку. Водночас варто зазначити, що повідомлення про підозру не означає завершення досудового розслідування - слідчі продовжать збирати докази для встановлення повної картини справи", - пояснив Генпрокурор. Він також зазначив, що значна частина потерпілих відмовилася свідчити у справі. "Загальна сума збитків наразі складає приблизно 1,2 мільйона гривень. Однак понад 300 потерпілих відмовилися визнавати себе такими, тому ми не можемо приписати цю суму повністю одній особі", - додав Кравченко. 22 червня Національна поліція України відкрила два кримінальні провадження у справі збору коштів на лікування Назарія Гусакова за статтєю шахрайство та легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом. Гусаков публічно заявляв про потребу в дороговартісному препараті для лікування спінальної м'язової атрофії, але міг організувати масштабну схему незаконного збагачення. За інформацією Національної поліції, повідомлення про можливе шахрайство надійшли після того, як у соцмережах і ЗМІ почали з'являтися дописи з критикою щодо відсутності звітності за зібрані кошти. Кампанію активно просували публічні особи та лідери думок, що сприяло масштабній громадській підтримці.
Через стабільно високе споживання овочів і відносно невеликі обсяги власного виробництва, Україна залишається імпортером овочевої продукції. Наша країна є нетто-імпортером овочів, тобто ввозить більше, ніж продає за кордон. Про це заявив у коментарі для Центру економічної стратегії президент Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Тарас Баштанник, повідомляє ЕаstFruіt. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кліматичні кризи б'ють по гаманцю: продукти дорожчають по всьому світу "Україна не є експортером овочів, а навпаки - імпортером. Ми маємо високе внутрішнє споживання і при цьому відносно невеликі обсяги вирощування. Фактично, все, що виробляється в країні, одразу ж і споживається. А ті культури, які цього року не вродили - наприклад, цибуля чи картопля - ми змушені імпортувати", - зазначив Баштанник. Він також наголосив, що ситуація з тепличними овочами дещо інша, адже в холодну пору року Україна традиційно завозить свіжу продукцію з-за кордону. За словами президента УПОА, ще одним фактором, що впливає на залежність від імпорту, є висока собівартість українських овочів, зумовлена як кліматичними умовами, так і цінами на енергоносії. "Через кліматичні умови та дорожчу енергію собівартість вирощування овочів у нас значно вища, ніж у багатьох країнах-експортерах", - підсумував експерт. Споживча інфляція в Україні зросла до найвищого рівня з початку року - 15,9% у річному вимірі, що перевищило прогноз Національного банку. Аналітики пояснюють стрибок цін суттєвим подорожчанням сирих продуктів харчування, зокрема продукції тваринництва - молока, м'яса та яєць, а також окремих овочів і фруктів. Ці категорії постраждали через зростання виробничих витрат, зменшення поголів'я та несприятливі погодні умови.
Головоломки "Знайди відмінності" - це цікавий та розслаблюючий спосіб скоротати час. Ці головоломки також трохи потренують ваш мозок. Спочатку дві картинки, представлені перед вами, можуть виглядати абсолютно однаково. Але коли ви придивитеся уважніше, ви почнете бачити невеликі зміни, які ховаються прямо перед вашими очима, пише jаgrаnjоsh. Уважно подивіться на ці два зображення дівчинки, яка купає свою кішку. Спочатку картинки точно виглядають схожими, але є три невеликі відмінності. Чи зможете ви знайти їх усі всього за 33 секунди. Ось кілька порад, які допоможуть вам розгадати цю головоломку Проскануйте сцену: вам потрібно звернути пильну увагу на всю сцену та об'єкти, оскільки крихітні відмінності ховаються на видноті. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Загадка на кмітливість: знайдіть на зображенні того, хто тихо вийшов з кімнати Погляньте на фон: елементи фону часто змінюються лише для того, щоб збити вас з пантелику, тому уважно звертайте увагу на ледь помітні зміни. Запустіть таймер і перевірте, чи зможете ви знайти всі три відмінності менш ніж за 33 секунди. Ось відмінності на зображенні нижче, обведені пунктиром. Візуальні головоломки задіюють зорову кору мозку та можуть покращити фокус, концентрацію та здатність до вирішення проблем. Вони може покращити пам'ять та увагу. Сьогодні у нас є весела головоломка із зображенням сонечок. Завдання: яке сонечко на зображенні має унікальний візерунок. Є 11 секунд на розгадк
Від початку доби на фронті відбулося 72 бойових зіткнення. Противник з території РФ завдав артилерійських обстрілів по районах населених пунктів Великий Прикіл, Соснівка, Малушине, Попівка, Кореньок, Хлібороб Сумської області. Про це повідомляє Генштаб ЗСУ На Північно-Слобожанському і Курському напрямках українські воїни відбили шість атак загарбників, ще три боєзіткнення триває. Також ворог завдав сім авіаударів, застосувавши при цьому 11 керованих авіабомб, та здійснив 207 обстрілів, п'ять із яких - із реактивної системи залпового вогню. На Південно-Слобожанському напрямку відбулось чотири боєзіткнення в районах населених пунктів Вовчанськ, Кам'янка та Дворічна, один бій ще триває. На Куп'янському напрямку ворог протягом дня сім разів намагався просунутися до наших позицій у районах Степової Новоселівки, Борівської Андріївки, Загризового, Новоплатонівки. Сили оборони успішно відбили чотири ворожі атаки, ще три боєзіткнення тривають. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Втрати ворога в Україні перевалили за 1 045 220 На Лиманському напрямку українські захисники відбивали 14 наступальних дій загарбницької армії у районах населених пунктів Греківка, Зелений Гай, Середнє, Шандриголове, Дронівка та Шипилівка, чотири боєзіткнення досі тривають. На Сіверському напрямку ворог двічі атакував позиції наших захисників в районі Григорівки. На Краматорському напрямку противник наступальних дій не проводив. На Торецькому напрямку загарбники один раз йшли вперед на позиції наших підрозділів в районі Торецька. На Покровському напрямку протягом дня противник 26 разів намагався просунутися до наших позицій поблизу населених пунктів Попів Яр, Миролюбівка, Затишок, Лисівка, Мирноград, Звірове, Удачне, Олексіївка, Новоукраїнка та в напрямку Паньківки, Володимирівки, Сухецького. П'ять зіткнень тривають дотепер. На Новопавлівському напрямку агресор п'ять разів атакував у районах населених пунктів Запоріжжя, Зірка, Піддубне, Олександроград та Вільне Поле. На Гуляйпільському та Оріхівському напрямках ворог наступальних дій не проводив, проте завдав авіаудару по Малій Токмачці. На Придніпровському напрямку чотири спроби противника просунутись вперед на позиції українських підрозділів зазнали невдачі. На інших напрямках суттєвих змін в обстановці, на даний час, не відбулося. Втрати російської армії у війні проти України вже перевищили масштаби людських втрат СРСР у радянсько-фінській війні, відомій як Зимова війна. Попри інтенсивні наступальні дії та окремі локальні просування, Україна загалом утримує свої позиції на фронті.