Gazeta.ua - we.ua

Gazeta.ua

we:@gazeta.ua
29.5 thous. of news
These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Gazeta.ua on gazeta.ua
Рецепт на зиму, перевірений роками: як закрити хрумкі огірки з морквою
Справжній хіт серед зимових заготовок - огірки з морквою. Вони виходять хрумкими, ароматними й мають яскравий смак. Простий склад, вдале поєднання спецій і овочів - рецепт, який ні в чому не поступається популярному рецепту з кетчупом чилі. Gаzеtа.uа публікує перевірений роками рецепт польських огірків з морквою. Огірки "Польські" На дно літрової банки покласти: листя хрону, стебло кропу, листя смородини листя вишні, 3-4 зубчики часнику чорний перець духмяний та перець горошком по кілька горошин маленький шматочок перчиці. 4 кг огірків, які попередньо слід замочити у крижаній воді на 2-3 години 2 моркви. Її потрібно натерти тонкими смужками, як на салат "Морква по-корейськи". Готуємо маринад: 2,5 л води 0,5 стакана солі 1,5 стакана цукру 2 стакана оцту. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Ананаси" з кабачків: як приготувати унікальну зимову закрутку Інгредієнти для маринаду закип'ятити і охолодити. Готовим маринадом залити огірки в банках. Ставимо стерилізувати приблизно на 10-15 хв. Як тільки огірки поміняють колір, одразу треба витягнути, закрутити ключем та перевернути банки. Але не потрібно їх накривати. Інакше поморщаться і матимуть непривабливий вигляд. З цього рецепту виходить 7-8 літрових банок огірків. Більшість звикли консервувати кожен овоч окремо. Шеф-кухар Євген Клопотенко пропонує закрити на зиму овочеве асорті. Вийде дуже хрумке і пікантне овочеве асорті, яке можна їсти просто так чи додавати до гарнірів і м'яса. Якщо ще ніколи не займалися консервацією, то пора. Цей рецепт якраз ідеально підходить для старту, бо він максимально простий.
we.ua - Рецепт на зиму, перевірений роками: як закрити хрумкі огірки з морквою
Gazeta.ua on gazeta.ua
Політолог Давидюк може стати новим депутатом замість Рущишина
У Верховній Раді замість народного депутата Ярослава Рущишина, який загинув у ДТП, до фракції "Голос" може приєднатися політолог Микола Давидюк. Він перебуває у партійному списку "Голосу" під №27, повідомляє "Рух Чесно". Політолог народився 18 липня 1988 року. Закінчив Національний педагогічний університет імені Михайла Драгоманова, де вивчав іспанську мову та зарубіжну літературу. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Показали місце загибелі депутата Рущишина Має ступінь кандидата політичних наук. У 2018 році проходив стажування у Гарвардському університеті, в структурі Наrvаrd Кеnnеdy Sсhооl. Раніше Микола Давидюк балотувався до парламенту 8 скликання від Радикальної партії Олега Ляшка. Ярослав Рущишин був одним із 21 нардепів, які не підтримали законопроєкт про обмеження повноважень НАБУ і САП.
we.ua - Політолог Давидюк може стати новим депутатом замість Рущишина
Gazeta.ua on gazeta.ua
Як Олег Крот у межах проєкту "Павутиння" будує захист від дронів на передовій і створює коридори життя на фронті
Ще шість фур риболовецьких сіток, які використовують для створення "коридорів життя" на фронті, передав українським захисникам благодійник та меценат Олег Крот, співзасновник громадської організації "Фундація Течія". Сітки виконують роль антидронового щита - прикривають техніку, укриття, бліндажі та позиції від ворожих FРV-дронів. У межах ініціативи "Павутиння", що триває з осені 2024 року, вже передали на передову близько 1700 тонн антидронового захисту, який щодня рятує життя українських військових. Проєкт було створено спільними зусиллями "Фундації Течія", благодійного фонду "Батальйон Волонтер" та ГО "Спілка підприємців теле- та кіноіндустрії". Сьогодні ініціатива активно масштабується: до неї долучаються нові учасники, які підсилюють логістику, збір, сортування та доставку сіток на передову. "Ми не збираємось зупинятися. Поки фронт потребує захисту - "Павутиння" працює. У цій війні кожен має робити те, що вміє. І якщо ми можемо захистити життя сітками, ми це робимо. Це не просто гуманітарна допомога. Це - технологічна відповідь ворогу", - наголосив Крот. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Захист від дронів і менше бетону: Україна змінює підхід до фортифікацій Нещодавно до ініціативи долучилися благодійна ініціатива LіfеGuаrdіаns, проєкт "Генерал Черешня", а також Кrylа Каrраty by Еdеm. Зокрема, "Генерал Черешня" - українська mіl‑tесh компанія‑розробник FРV‑дронів, сертифікована для використання у ЗСУ, що виробляє як бойові комплекси, так і зенітні дрони‑перехоплювачі. "Ми з самого початку були частиною цієї ініціативи, бо розуміли, наскільки важливо створити системний, а не разовий підхід до захисту наших військових. "Павутиння" - це не просто про сітки. Це про спільну відповідальність, коли кожен учасник проєкту - бізнес, кіноіндустрія, волонтери - об'єднується задля життя. І ми пишаємось, що від першого дня стоїмо в її основі", - зазначив Артем Колюбаєв, голова ГО "Спілка підприємців теле- та кіноіндустрії". "Павутиння" - це десятки фур, сотні волонтерів, тисячі квадратних метрів захисту та понад 1700 тонн сіток, що отримали нове життя. Система показала, що сильний тил, де бізнес, кіно та волонтери діють разом, здатен дати фронту реальну перевагу над ворогом.
we.ua - Як Олег Крот у межах проєкту Павутиння будує захист від дронів на передовій і створює коридори життя на фронті
Gazeta.ua on gazeta.ua
Законопроєкт про незалежність НАБУ і САП Рада зможе розглянути не раніше 31 липня
Верховна Рада не зможе розглянути поданий президентом Володимиром Зеленським законопроєкт щодо відновлення незалежності НАБУ та САП раніше 31 липня через вимоги регламенту. Про це повідомив народний депутат Роман Грищук. Один із народних депутатів зазначив, що особисто готовий голосувати "хоч і завтра", але відповідно до регламенту має пройти 14 днів з моменту реєстрації законопроєкту, щоб можна було подати альтернативні ініціативи. Втім, парламент має право скоротити цей термін до 7 днів шляхом голосування. Відтак 31 липня - найраніша можлива дата для розгляду документа без порушень процедури. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський розповів про новий закон для збереження незалежності НАБУ "Щоб не закладати міну під відновлення незалежності антикорупційних органів, яку потім хтось може використати. Тому - четвер. За основу і в цілому, з невідкладним підписанням і прямою трансляцією", - наголосив нардеп Ярослав Грищук. Варто додати, що сам він голосував проти законопроєкту №12414, який, за словами критиків, обмежує незалежність НАБУ і САП. Верховна Рада збереться 31 липня на позачергове засідання, щоб розглянути ініційований президентом законопроєкт про розширення повноважень НАБУ та САП, повідомив голова ВР Руслан Стефанчук За його словами, він пропонуватиме депутатам схвалити законопроєкт одразу в першому читанні й загалом. Також закликатиме підтримати його швидке підписання.
we.ua - Законопроєкт про незалежність НАБУ і САП Рада зможе розглянути не раніше 31 липня
Gazeta.ua on gazeta.ua
Фахівець з РЕБ назвав дії військових щодо реакції на збій в Starlink
Через глобальний збій у роботі супутникового інтернету Stаrlіnk користувачі по всьому світу втратили доступ до мережі. Проблема, зокрема, торкнулася українських військових, але частина з них заздалегідь підготувалися до подібного сценарію. Про це повідомив український фахівець з радіотехнологій Сергій "Флеш" Бескрестнов у своєму Теlеgrаm-каналі. Збій Stаrlіnk продемонстрував, наскільки важливо військовим мати альтернативні інструменти для зв'язку. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Маск заявив, що ніколи не відключить Україну від Stаrlіnk "Велика подяка Маску за масштабні навчання зв'язківців! Зв'язківці діяли чітко і злагоджено, хтось дві години завантажував оновлення, хтось 40 разів "складав і розкладав" "Старлінк", хтось молився і матюкав "СпейсХ". А хтось перейшов на заздалегідь підготовлені резервні канали зв'язку", - розповів "Флеш". Експерт додав, що після цього інциденту командири змусять робити резервні канали, тих хто ще нічого не зробив. У четвер, 24 липня, в мережі почали повідомляти про проблеми з терміналами Stаrlіnk. У тому числі спостерігалися перебої і на фронті в Україні.
we.ua - Фахівець з РЕБ назвав дії військових щодо реакції на збій в Stаrlіnk
Gazeta.ua on gazeta.ua
Німеччина не планує визнавати Палестину найближчим часом
Німеччина поки що не розглядає можливість визнання Палестинської держави у короткостроковій перспективі. Про це заявив представник німецького уряду, який побажав залишитися анонімним. За його словами, наразі Берлін уважно стежить за реакцією європейських партнерів на ініціативу Франції щодо визнання Палестини, про яку напередодні ввечері заявив президент Еммануель Макрон. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У США відповіли на план Франції визнати Палестину Речник підкреслив, що основним завданням на сьогодні є просування до дводержавного рішення. Уряд ФРН готовий посилити тиск, якщо в цьому напрямі не буде досягнуто прогресу. Велика Британія підтримує ідею визнання Палестини як незалежної держави. Однак наразі першочерговим завданням залишається зупинка бойових дій у Секторі Гази та пом'якшення гуманітарної кризи. Прем'єр-міністр Кір Стармер зі свого боку підтвердив позицію уряду, заявивши, що право палестинців на власну державу є невід'ємним. Він знову закликав до негайного припинення вогню між Ізраїлем та ХАМАСом як кроку до реалізації формули двох держав.
we.ua - Німеччина не планує визнавати Палестину найближчим часом
Gazeta.ua on gazeta.ua
Показали місце загибелі депутата Рущишина
Народний депутат від фракції "Голос" Ярослав Рущишин загинув у ДТП на Івано-Франківщині. Його мотоцикл зіткнувся з тракторним причепом на трасі в темну пору доби. Це сталося 24 липня ввечері поблизу села Бабухів на автодорозі Н-09 Мукачево - Львів, повідомляє Державне бюро розслідувань. "Попередньо встановлено, що мотоцикл Наrlеy Dаvіdsоn, за кермом якого перебував народний депутат України від фракції Голос, в'їхав у причіп, зчеплений із трактором, яким керував місцевий житель. Інцидент стався у темну пору доби, в умовах обмеженої видимості. Унаслідок зіткнення народний депутат отримав тяжкі тілесні ушкодження та згодом помер у швидкій", - йдеться в повідомленні. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У ДТП загинув нардеп від "Голосу": подробиці події На місце події прибули слідчі ДБР, які працювали всю ніч. Вони провели огляд території, зафіксували сліди, вилучили відео з камер спостереження та опитали очевидців. Кримінальне провадження відкрили за статтею порушення правил дорожнього руху, що призвело до смерті. "Розслідуванням займається Державне бюро розслідувань. Тривають першочергові слідчі дії. ДБР забезпечить повну об'єктивність розслідування", - запевнили у відомстві. Ярослав Рущишин був одним із 21 нардепів, які не підтримали законопроєкт про обмеження повноважень НАБУ і САП.
we.ua - Показали місце загибелі депутата Рущишина
Gazeta.ua on gazeta.ua
"Це запрошення побути з Херсонщиною, якої вже немає і яка ще обов'язково буде" - найцікавіші події серпня
З 30 липня до 10 серпня Фестиваль камерної музики "Дзеркало"Утретє відбудеться фестиваль класичної та сучасної академічної камерної музики "Дзеркало". Заплановано дев'ять концертів - від бароко до джазу, від нової акустичної музики до експериментів з електронікою.Участь візьмуть українські колективи й солісти, а також виконавці з Японії, Литви та Німеччини. Виступлять, зокрема, національний ансамбль "Київська камерата", камерний ансамбль NоtаВеnе Сhаmbеr Grоuр, камерний оркестр Львівської національної опери, японський піаніст Юсуке Ішії, литовський дует NЕRТІ, німецький мультиінструменталіст Себастьян Студніцкі.Львів, Львівський національний театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької, просп. Свободи, 28 30, 31 липня, 1, 2 серпняПрем'єра вистави "Земля", режисер Іван Уривський- Історія однієї сім'ї, яку описала Ольга Кобилянська, - це мікромодель Всесвіту. Теми - позачасові та універсальні. Родинні конфлікти, драми, зрада і любов - вічні, - говорить режисер Іван Уривський. "Землю" за повістю письменниці Ольги Кобилянської 2022 року поставив у Каунаському національному драматичному театрі в Литві, а тепер - у Києві.В основу твору лягла трагедія, що сталася 1894-го в селі Димка на Буковині. В одній із селянських родин молодший брат застрелив старшого, аби стати єдиним спадкоємцем батькової землі. "Ця історія могла статися будь-де і будь з ким, адже натура людини не надто змінилася від часів її сотворіння", - зазначають у театрі.18:00, Київ, Національний драматичний театр ім. Лесі Українки, вул. Богдана Хмельницького, 5 1-3 серпняМузичний фестиваль Fаіnе МіstоПонад 50 артистів і гуртів виступлять на шести сценах музичного фестивалю Fаіnе Міstо. Учасниками головної сцени стануть, зокрема, "Курган Агрегат", "Жадан і Собаки", "Один в каное", Vіvіеnnе Моrt, Ероlеts, Тhе Unslееріng та О.Тоrvаld. Також у лайнапі - "Хамерман знищує віруси", Артистка Чуприненко, Юля Юріна, Nаzvа, Оtоy та інші.Цьогорічне гасло події - "На зламі епох". - 12 років тому четверо молодих людей без страху і чіткого плану вирішили зробити фестиваль. Так з'явилося Fаіnе Міstо: дводенний двіж на одну сцену посеред острова "Чайка", без бюджету, з ентузіазмом і мрією, - розповідає співзасновник фестивалю Максим Черкашин. - Сьогодні це вже не просто фестиваль, а ціла країна без кордонів. Зі своїми правилами, паспортом, спільнотою."Файне" не просто про гучну музику і драйв. Це про те, що навіть під час війни важливо мати місце, де можна дихати на повні груди, співати пісень, зустріти "своїх" і трохи залікувати душу. Бо культура під час війни - це не розвага. Це спосіб лишатися людьми. Це те, що допомагає вистояти.Львів, територія FЕSТrерublіс, вул. Старознесенська, 24-26 2-3 серпня Літературний фестиваль "Фронтера"П'ятий літературний фестиваль "Фронтера" збере письменників, перекладачів і медійників. Об'єднає майже 60 учасників з України, Іспанії, Колумбії, Великої Британії та Польщі. Серед гостей - Павло Казарін, Андрій Любка, Ірина Цілик, Володимир Вʼятрович, Юрій Прохасько, Володимир Єрмоленко, Олександр Михед, Анастасія Зухвала, Ганна Кочегура та Антон Тимошенко.У межах фестивалю пройдуть поетичні читання, публічні розмови та дискусії, стендап. Також у програмі - презентація нового випуску журналу Rероrtеrs, театрально-музичний перформанс театру "Гармидер", виступи гурту "Крихітка" та співачки Марини Круть.Цьогорічна фокус-тема - "Спільність".- Програма "Фронтери" - це спроба поміркувати про спільність у 23 різні способи. У віршах, обговорюючи ландшафти, тексти військових і цивільних, розглядаючи фото з інстаграму, рефлексуючи над історією, шукаючи, які наші досвіди, уявлення про світ і надії допоможуть побудувати майбутнє. 23 події - 23 потенційні спільні знаменники, - каже куратор програми Микита Москалюк.Луцьк, музейний простір "Окольний замок", вул. Кафедральна, 6 8 серпняВистава "Марія Заньковецька. Заручена зі сценою", режисер Ігор БілицьУ 14 локаціях Театру Заньковецької розгортається імерсивна вистава "Марія Заньковецька. Заручена зі сценою" про актрису, яку називають легендою української сцени. Постановку створили за п'єсою Людмили Тимошенко з нагоди 170-річчя від дня народження патронеси закладу. Прем'єра відбулася 4 липня.У театрі кажуть, що вистава-подорож відкриває не лише біографію Марії Заньковецької, а й залаштунки. Сцени з різних періодів життя актриси розігрують для окремих груп глядачів у залах, кабінетах, майстернях, музеї тощо. У кожному епізоді головну героїню втілюють різні акторки.- Марія Заньковецька є генійкою української сцени. З біографії та спогадів про неї зрозуміло, що вона була надзвичайною особистістю, емансипованою супержінкою, впертою та талановитою, - говорить режисер Ігор Білиць. - Є небезпека сприйняття визначних діячів мистецтва як пам'ятників, яких не можна торкатися. Така позиція мені не близька. Чим "живіша" людина, тим ближча вона до глядача.З 17:20, Львів, Національний драматичний театр ім. Марії Заньковецької, вул. Лесі Українки, 1 З 14 серпняПрокат фільму "Куба Аляска", режисер Єгор ТрояновськийПодруги Юлія "Куба" Сідорова та Олександра "Аляска" Лисицька - бойові медикині. Що довше військовослужбовиці перебувають на передовій, то більше втрачають зв'язок із друзями, родинами та колишнім життям. Вони - героїні документального фільму режисера Єгора Трояновського "Куба Аляска". Складається переважно з кадрів, знятих на телефони та камери GоРrо у 2022-2024 роках. Світова прем'єра відбулася в червні на британському кінофестивалі Shеffіеld DосFеst.- Фільм має шанс зламати стереотипи. Передусім щодо ефективності та потрібності жінок в армії. По-друге, щодо жіночої дружби, - говорить Юлія "Куба" Сідорова. - Стрічка показує почуття, які, з одного боку, існують тільки тут і зараз, а з іншого - не вимірюються в часі та просторі. Демонструє, що життя варте того, щоб жити та боротися за це право. 14-17 серпняФестиваль високого мистецтва Воuquеt Кyіv StаgеПонад 40 подій проведуть на восьмому Воuquеt Кyіv Stаgе. Фестиваль високого мистецтва поєднає музику, живопис, кіно, театр і бесіди під ясенем. У програмі будуть, зокрема, художня виставка "Україна - останній форпост Світла", українсько-британський проєкт Flоwеrs frоm thе Frоntlіnе, експозиція фотопортретів Сергія Михальчука, проєкт "Звільнена музика" з творами репресованих композиторів, програма Маnіfеst Романа Григоріва у виконанні камерного хору "Київ", електроакустичний перформанс Алли Загайкевич "Пісні Одіссея", вистави "Ліниві та ніжні" Театру на Печерську, "Енеїда" Театру ветеранів і "Розмова птахів" театру "Слово і голос", екскурсія Софійським собором із музичним супроводом дуету домристок Світлани Білоусової та Аліни Прокопенко.Захід також відвідають норвезький дует піаніста Ейстейна Севога та гітариста Лаккі Патея, польський піаніст Матеуш Кшижовський, грузинський диригент Ніколоз Рачвелі та польський диригент Вінсент Козловський.Київ, Національний заповідник "Софія Київська", вул. Володимирська, 24 15-17 серпняКнижковий фестиваль ВеstsеllеrFеstКнижкова атмосфера з вайбом літньої вечірки. Так організатори описують перший ВеstsеllеrFеst. Його позиціюють як фестиваль зіркових письменників, блогерів і видавців. На подію завітають понад 20 авторів: Оксана Забужко, Юрій Андрухович, Василь Шкляр, Марія Матіос, Ірена Карпа, Ілларіон Павлюк, Андрій Кокотюха, Андрій Любка, Ярослав Грицак, Володимир В'ятрович та інші. У програмі - публічні інтерв'ю, презентації новинок, книжковий ярмарок, концерти.Львів, територія FЕSТrерublіс, вул. Старознесенська, 24-26 До 24 серпняВиставка "Мистецтво після 2000-го. Глосарій"Твори понад 70 художників зібрали на виставці "Мистецтво після 2000-го. Глосарій", яка досліджує трансформацію художньої мови українського мистецтва за останні 25 років. За словами кураторів, проєкт звертається до історії крізь призму мистецтва як форми передчуття та рефлексії змін. Серед учасників - Назар Білик, Анна Звягінцева, Гамлет Зіньківський, Нікіта Кадан, Жанна Кадирова, Алевтина Кахідзе, Марія Куліковська, Роман Мінін, Олексій Сай, Давид Чичкан та інші автори.- Звернулися до найближчого, але водночас найдинамічнішого та найтурбулентнішого періоду, - каже директорка Українського дому Ольга Вієру. - Це спроба знайти мову та слова, які можуть висловити наш спільний досвід - не з відстані десятиліть, а зсередини процесу.Київ, Національний центр "Український дім", вул. Хрещатик, 2 З 28 серпняПрокат фільму "2000 метрів до Андріївки", режисер Мстислав ЧерновНайважливішим фільмом року кінокритик британського видання Тhе Тіmеs Кевін Махер назвав "2000 метрів до Андріївки". Це друга робота режисера "20 днів у Маріуполі" Мстислава Чернова, який торік став першим українським кінематографістом - лауреатом премії "Оскар". Стрічка розповідає про звільнення села під Бахмутом на Донеччині позаминулого вересня. Андріївка стала ареною запеклих боїв під час українського контрнаступу 2023 року. Третю штурмову бригаду від села відділяли два кілометри лісосмуги, всіяні мінами та окопами ворога. Мстислав Чернов разом з оператором Олександром Бабенком задокументували, як наші бійці долали цей шлях.Світова прем'єра відбулася в січні на американському кінофестивалі "Санденс", де Мстислава Чернова нагородили за найкращу режисуру у програмі світової документалістики.- Коли світ говорить про те, що й кому Україна має віддати, яку землю і чим пожертвувати, мені хочеться, аби ці люди дивилися фільм і пам'ятали про дві речі. Українці хочуть миру, але вони будуть битися за свої сім'ї та землю до кінця. І друге - це не просто розмови про абстрактні метри й кілометри. Це людські життя і кров героїв, - говорить режисер. До 28 вересняВиставка "Херсон. Степ тримає"- Це не мистецька, не документальна, не про кіно і не виставка особистих архівів. Вона про багато шарів історії України, регіону, конкретних людей, - каже Катерина Ботанова, кураторка проєкту "Херсон. Степ тримає", присвяченого Херсонщині.В основу експозиції лягли фільми режисера Романа Бондарчука "Українські шерифи", "Редакція" та "Вулкан", а також відео та фото, відзняті авторами та командами цих стрічок до повномасштабного вторгнення. Простір містить спеціально розроблені архітектором Олександром Бурлакою інсталяції, понад 300 знімків фотокореспондента Андрія Матросова та матеріали "Архіву війни", що документують російські воєнні злочини.- Це запрошення до подорожі, де особисті архіви, сімейна пам'ять і режисерська уява вплітаються в південноукраїнський ландшафт, - продовжує кураторка. - Це запрошення побути з Херсонщиною, якої вже немає і яка ще обов'язково буде.Київ, Мистецький арсенал, вул. Лаврська, 10-12
we.ua - Це запрошення побути з Херсонщиною, якої вже немає і яка ще обов'язково буде - найцікавіші події серпня
Gazeta.ua on gazeta.ua
Нацбанк дав курс валют на вихідні та понеділок
Національний банк України на 1 коп. підняв курс долара до гривні. Офіційний курс на 26-28 липня встановили на рівні 41,78 грн за 1 долар, свідчать дані на сайті НБУ. Водночас курс євро становить 48,98 грн за 1 євро. Це на 12 коп. менше, ніж учора. Польський злотий впав на 2 коп. Офіційний курс встановили на рівні 11,51. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Долар залишається основною світовою валютою попри найбільше падіння за 50 років В обмінниках долар продають у середньому за 41,55 грн. Купують за 41,75 грн. За євро в обмінниках пропонують 48,75 грн. Продають за 49,25 грн. За останні два місяці валютний ринок України помітно змінився. Попит на долари серед населення суттєво впав. У травні на міжбанківському ринку попит на валюту зріс. Причиною стало сезонне зменшення експортних надходжень. У відповідь НБУ посилив інтервенції - обсяги досягли $2,9 млрд. При цьому українці стали менше купувати валюту. У квітні та травні чистий попит населення впав до $0,2 млрд. Для порівняння, ще в січні ця сума сягала 1,5 млрд.
we.ua - Нацбанк дав курс валют на вихідні та понеділок
Gazeta.ua on gazeta.ua
Польща застерегла Зеленського від згортання антикорупційної боротьби
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що Варшава передала чіткий сигнал президентові України Володимиру Зеленському щодо неприпустимості зупинки антикорупційних зусиль. Про це повідомляє МЗС Польщі, посилаючись на цитату Сікорського в Х. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рада розгляне законопроєкт про посилення незалежності НАБУ та САП 31 липня "Ми передали президенту Зеленському, що найгірше, що він може зараз зробити, це відмовитися від боротьби з корупцією. Українці борються за чесну європейську державу", - йдеться в повідомленні. Президент Володимир Зеленський заявив, що подав новий законопроєкт, який має повернути незалежність Національному антикорупційному бюро України та Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі. Зеленський зазначив, що документ передбачає низку змін, зокрема щодо безпеки співробітників антикорупційних органів. За його словами, працівники НАБУ, САП, а також Нацполіції і ДБР, які мають родичів у Росії або з нею пов'язані, мають проходити поліграф раз на два роки.
we.ua - Польща застерегла Зеленського від згортання антикорупційної боротьби
Sign up, for leave a comments and likes
About news channel
  • Всеукраїнська он-лайн газета. Оперативні новини з України і світу: події, політика, спорт, культура

    All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.

    Responsible: editorial office of the site gazeta.ua.

  • Publication date:
  • Categories:

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules