Gazeta.ua - we.ua

Gazeta.ua

we:@gazeta.ua
27.7 thous. of news
These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Gazeta.ua on gazeta.ua
Археологи виявили дерев'яний зал, що передує Стоунхенджу
Під час розкопок біля шотландського міста Карнусті археологи виявили неолітичну будівлю, яка може бути однією з найстаріших та найбільших дерев'яних споруд у Великій Британії. Вік знахідки перевищує 6 тис. років, що робить її старшою за Стоунхендж приблизно на 1 тис. років. Про це повідомило спеціалізоване археологічне видання Аrkеоnеws. Зал завдовжки 35 м і шириною 9 м, за оцінками вчених, зводили близько 4000 року до нашої ери. Його використовували для зібрань, церемоній та обрядів одні з найперших землеробських спільнот Шотландії. Споруду збудували з великих дубових балок, вона мала внутрішні перегородки та глиняні стіни, що вказує на добре організовану структуру життя тогочасного населення. Поряд виявили ще один, менший зал довжиною близько 20 м, ймовірно, побутового призначення. У його вогнищі знайдено обвуглене зерно та шкаралупу лісових горіхів. У більшій будівлі знайшли рідкісні артефакти та кам'яні знаряддя, які були закопані спеціально, що підтверджує її ритуальну функцію. Дослідники вважають, що "підвищене розташування будівель і близькість до природних маршрутів свідчить про їх сезонне використання, можливо, для осінніх свят, коли збирали горіхи". ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Шотландії знайшли фортецю вимерлого народу Цей комплекс продовжували використовувати протягом кількох століть. Нову меншу будівлю звели близько 38003700 років до нашої ери усередині старішої. Вона залишалась місцем для ритуалів щонайменше до 3600 року до нашої ери. Сезонні зібрання тут відбувалися приблизно до 2500 року до нашої ери. Цікаво, що на цьому ж місці було знайдено скарб, який датується пізнім бронзовим віком - між 1118 і 924 роками до нашої ери. Серед артефактів - меч у дерев'яних піхвах, спис із золотим оздобленням, шпилька з головкою у вигляді соняшника й лебединою шиєю. Усі предмети були ретельно загорнуті у вовну й овечу шкуру. Поруч лежав гальковий браслет, що може свідчити про високий соціальний статус тих, хто мешкав у цій місцевості. У Шотландії археологи виявили фортецю віком 1 тис років. Форт побудували пікти. Давній народ, який жив у Британії до кельтів.
we.ua - Археологи виявили дерев'яний зал, що передує Стоунхенджу
Gazeta.ua on gazeta.ua
Що є зайвим на кухні: три речі, яким місце у коморі
Кожна господиня любить ідеальний порядок на кухні, який надихає і налаштовує на приготування страв. Однак не завжди там панує лад. Є предмети кухонного начиння, які мимоволі створюють безлад. Часом ми навіть про це не здогадуємось. Які речі прибрати з кухні, щоб був порядок Побутова хімія Не слід забувати про те, що побутова хімія не повинна зберігатися на кухні. Навіть ймовірність того, що небезпечний склад може якимось чином потрапити в їжу, є приводом для пошуку надійнішого місця для зберігання. Тому перегляньте варіант з коморою або шафкою у ванній кімнаті. Посуд Тарілки та чашки, звісно, ​​можна зберігати на кухні, але не на видному місці. Після миття та сушіння посуд відправляється у шафки для зберігання. Так посуд залишається чистим. А ось посуд для готування теж не варто зберігати на видних місцях, оскільки це створює відчуття безладдя. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що забрати з вітальні, аби зникло відчуття хаосу Непотрібна побутова техніка Кожна господиня має йогуртниці, вафельниці, кухонні комбайни та інші гаджети, які або взагалі не використовуються, або використовуються "на свята". В результаті вони просто захаращують простір і займають вільне місце. Існують помилки в облаштуванні спальні, яких не варто припускатися, щоб житло не виглядало маленьким і тісним. Але крім естетичних аспектів обстановки у квартирі слід враховувати психологічний ефект тих чи інших предметів. Не варто тримати у спальні старі записки, фотографії та інші дрібнички, пов'язані з минулим коханням.
we.ua - Що є зайвим на кухні: три речі, яким місце у коморі
Gazeta.ua on gazeta.ua
Як натякнути чоловіку на квіти: п'ять порад, які працюють
Квіти можуть мати символічне значення у стосунках і відображати різні почуття та емоції. Це прекрасний спосіб показати увагу та турботу до партнера. Якщо ваш обранець не дарує квіти, а ви щовечора чекаєте, що він прийде з роботи з букетом, - поговоріть з ним. Gаzеtа.uа пропонує переглянути п'ять порад, як натякнути чоловіку на квіти й уникнути сварки. Найпростіший спосіб - сказати прямо Наприклад, ви можете сказати: "Мені завжди так приємно отримувати квіти у подарунок" або "Мені подобаються тюльпани, особливо червоні". Якщо ви хочете зробити це менш прямолінійно, можете натякнути підказкою, як, наприклад, "Ми давно не були на романтичній прогулянці, як тоді, коли ти мені купував квіти". Назвіть свій улюблений сорт Ви можете випадково згадати про красиві квіти, які бачили у магазині й сказати, що саме вони вам подобаються найбільше. Крім цього, попросіть коханого допомогти вибрати букет для матері або подруги. Таким чином ви нагадаєте, що він давно не робив вам приємне. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Три причини, чому чоловік ігнорує жінку, яка йому подобається Згадайте при ньому, як букет впливає на ваш настрій Скажіть: "Останнім часом мені так не вистачає яскравих кольорів в житті, наприклад, як у квітів", або "Я так люблю, коли свіжі квіти стоять у вазі". Вкажіть на квіти, як на знак уваги і любові Можна сказати: "Мені завжди так приємно, коли ти мене дивуєш квітами", або "Квіти завжди нагадують мені про те, як ти мені важливий". Виразіть цікавість Наприклад: "Чула, що піони зараз у сезоні, дуже хотілося б побачити їх наживо". У період війни багато пар не витримали емоційного навантаження. Проте стосунки завжди можна врятувати. Для цього потрібне бажання двох людей та трохи наполегливості.
we.ua - Як натякнути чоловіку на квіти: п'ять порад, які працюють
Gazeta.ua on gazeta.ua
Як вимити руки від шовковиці та випрати одяг: перевірені способи
Багато хто полюбляє влітку ласувати шовковицею. Але відмити після цих ягід руки або випрати одяг буває дуже непросто. Gаzеtа.uа зібрала кілька порад, як швидко позбутися слідів від шовковиці на руках та одязі. Звичайне мило не завжди допомагає відмити фіолетові сліди від цих ягід. Краще для цього використати господарське. Можна губку для миття посуду натерти господарським милом і ретельно протерти руки. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Аспірин творить дива: як використовувати таблетки в побуті На допомогу також прийде лимон. Потрібно відрізати шматочок лимона та протерти ним брудні руки, потім ретельно вимити їх з милом. Якщо ці засоби не діють з першого разу, слід повторити процедуру. Є також перевірені способи відіпрати шовковицю з одягу. Якщо пляма свіжа, її потрібно полити окропом та залишити на 5 хв. Потім річ можна випрати у пральній машині. Якщо ж плями від шовковиці залишилися, слід змішати оцет, теплу воду та лимонний сік - на три столові ложки оцту влийте одну ложку лимонного соку та склянку води. У цій суміші потрібно залишити одяг на 30 хв. Після цього його можна відправити у пральну машину. Може також допомогти засіб для миття посуду. Його наносять на сліди від шовковиці на кілька хвилин й ретельно протирають щіткою чи руками. Потім одяг потрібно випрати у машинці. Білий одяг вимагає особливо ретельного догляду, оскільки поставити пляму на білій тканині - простіше простого, а вивести забруднення - ціла наука. Якщо ви зневірилися у своєму порошку, спробуйте замінити його на таблетки для очищення зубних протезів. Такі препарати знайомі людям, які змушені носити протези, знімні системи для корекції положення зубів.
we.ua - Як вимити руки від шовковиці та випрати одяг: перевірені способи
Gazeta.ua on gazeta.ua
Трамп визнав український запит на Patriot і прокоментував вартість
Колишній президент США Дональд Трамп повідомив, що Україна офіційно звернулась із проханням про постачання зенітно-ракетних комплексів Раtrіоt. Про це він заявив журналістам під час короткого брифінгу, повідомляє низка американських ЗМІ. Трамп зазначив, що готовий розглянути відповідне звернення, але підкреслив вартість систем. "Вони хотіли б цього. Вони просили про це. Знаєте, це дуже рідкісне явище, тому що багато систем було відправлено в Україну. Але вони хотіли б. Я знаю, що вони зробили запит. Ми маємо на нього поглянути. Дуже дорога. Дуже дорога система", - наголосив він. Колишній президент заявив, що США витрачають надмірні суми на конфлікт, який, за його словами, не мав би виникнути. "Шкода, що Сполучені Штати змушені витрачати стільки грошей на війну, якої б не було, якби я залишався президентом", - заявив Трамп. Він також додав, що Україна зазнає великих втрат, а Раtrіоt їм потрібен для запобігання загибелі мирних громадян. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 8 тис. снарядів, ракети Раtrіоt і не тільки: США готують нові постачання озброєння для України "Знаєте, коли ви говорите про таку систему, як ця, дуже складну, з величезною кількістю грошей, і вони роблять це, тому що хочуть запобігти смерті. Вони зазнають сильного удару. Дуже сильного. Тому ми розглядаємо це", - зазначив він. Окремо Трамп згадав атаку РФ 9 липня, коли Україну атакували понад 700 дронів і 13 ракет. Він засудив ескалацію та оцінив втрати з обох боків як катастрофічні. "Я намагаюся дати людям зрозуміти, що я не в захваті від того, що відбувається. Це війна, якої не повинно було бути... Це треба зупинити. Гине до 7 тис. людей щотижня з обох сторін", - підсумував Трамп. Німеччина веде перемовини зі США щодо постачання Україні ракет для систем Раtrіоt на тлі рішення Вашингтона тимчасово обмежити передачу окремих видів озброєння, повідомив речник німецького уряду Стефан Корнеліус. За його словами, одним із можливих шляхів є закупівля американських ракет Раtrіоt з подальшим переданням їх Україні для покриття дефіциту в засобах протиповітряної оборони.
we.ua - Трамп визнав український запит на Раtrіоt і прокоментував вартість
Gazeta.ua on gazeta.ua
Ковбаса і сосиски - це зло. Аніта Луценко пояснила, чому
Фітнестренерка Аніта Луценко пояснила, як вживання обробленого м'яса впливає на наше здоров'я. У своєму Іnstаgrаm спортсменка зазначила, що зменшення кількості ковбаси, сосисок, бекону, салямі й шинки може покращити самопочуття. За інформацією Міжнародного агенства з дослідження раку (ІАRС), споживання переробленого м'яса викликає колоректальний рак (рак товстої та/або прямої кишки). Також виявлено зв'язок із раком шлунку, але докази не є остаточними. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Від якого продукту може статися інсульт Неперероблене червоне м'ясо може викликати рак підшлункової та передміхурової залози. Зазначається, що безпечна кількість споживання переробленого м'яса не встановлена, тому його рекомендується мінімізувати або узагалі не вживати. "Згідно монографії від Міжнародного агентства з дослідження раку (ІАRС) та Всесвітньої організації охорони здоров'я від 2015 року, щоденне вживання 50 г переробленого м'яса підвищує ризик розвитку колоректального раку приблизно на 18%", - підсумувала фітнестренерка. Аніта Луценко розказала, що потрібно робити, щоб мати плаский живіт і округлі сідниці. Спортсменка назвала основні фактори, яких потрібно дотримуватися, щоб отримати ефективний результат.
we.ua - Ковбаса і сосиски - це зло. Аніта Луценко пояснила, чому
Gazeta.ua on gazeta.ua
Зеленський зустрівся з Келлогом і обговорив постачання зброї
У Римі президент Володимир Зеленський провів переговори зі спеціальним представником президента США Дональда Трампа Кітом Келлогом. Під час розмови йшлося про зміцнення української протиповітряної оборони та тиск на Росію. За словами Зеленського, ключовими темами були поставки озброєння, спільне виробництво оборонної техніки, а також локалізація її виробництва на території України. "Говорили й про закупівлю американської зброї, спільне оборонне виробництво та локалізацію в Україні", - підкреслив президент. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія зловживає переговорами, продовжуючи удари по Україні - Келлог Особливу увагу сторони приділили питанням санкційної політики. Зеленський наголосив на потребі посилити тиск на Російську Федерацію, зокрема через запровадження нових обмежень у сфері енергетики. "Сподіваємося на рух законопроєкту сенаторів Грема та Блюменталя в Конгресі США. Це те, що, безперечно, може змусити Росію більше думати про мир", - зазначив він. Візит Кіта Келлога до Риму відбувся на тлі зростаючих атак РФ і активізації міжнародної підтримки України з боку Сполучених Штатів. Українська сторона очікує на конкретні кроки у сфері безпеки та оборони вже найближчим часом. Польща у ніч проти 9 липня піднімала винищувачі під час масованої повітряної атаки РФ на Луцьк і Житомир.
we.ua - Зеленський зустрівся з Келлогом і обговорив постачання зброї
Gazeta.ua on gazeta.ua
Російська армія готується до обстрілів з понад 1 тис. дронів - ЗМІ
У ніч на 9 липня Росія здійснила наймасштабніший повітряний напад на Україну з початку повномасштабного вторгнення. Війська запустили 728 дронів-камікадзе, ракет та хибних цілей. Про це повідомляє Тhе Nеw Yоrk Тіmеs, посилаючись на дані Повітряних сил України. У публікації наголошується, що РФ активно нарощує потужності для серійного виробництва дешевих ударних безпілотників. Зокрема, щотижня встановлюються нові рекорди нічних атак. За словами аналітиків, це свідчить про зростання масштабів російського виробництва і націленість на масові залпи. У середу зафіксовано найбільшу кількість одночасно випущених цілей за увесь час війни. Цей показник перевищив попередній рекорд, встановлений 5 липня, коли було запущено 539 дронів. Таким чином, новий рекорд перевершено на 189 одиниць. "У міру того, як російська промисловість продовжує нарощувати темпи, військові аналітики очікують, що до осені Росія регулярно запускатиме понад 1000 дронів за один залп", - цитує NYТ військових експертів. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна дослідила уламки нового Shаhеd: дрон має ШІ, тепловізор і вдосконалену навігацію Видання також звертає увагу на нову тактику РФ, яка може полягати у прицільних ударах по логістичних вузлах. Деякі з нещодавніх атак на західні області України можуть бути спробами знищити західне озброєння під час його транспортування або вразити склади й аеродроми. Найдешевші дрони серійного виробництва стали основною загрозою для України. Проте NYТ зазначає, що для Кремля не менш важливими залишаються гіперзвукові ракети "Кинджал". Їх здатна знищити лише система ППО "Раtrіоt", яку має Україна. Водночас Київ не має змоги закуповувати ці комплекси самостійно, адже постачання контролює Вашингтон. У питанні Раtrіоt'ів, як підкреслює видання, Україна залежить від політики адміністрації Трампа. Російська Федерація значно збільшила кількість безпілотників Shаhеd, якими атакує Україну. Десь у вересні ворог вийде на потужності виробництва до 600-700 БпЛА на добу. Тобто кожні два дні на Харків, на Київ або інші міста буде летіти 300-400 Shаhеd. З урахуванням всіх обставин більшість з них буде влучати в цілі.
we.ua - Російська армія готується до обстрілів з понад 1 тис. дронів - ЗМІ
Gazeta.ua on gazeta.ua
Джонсон підтримав санкції проти Росії через її небажання говорити про мир
Російський президент Володимир Путін не виявляє готовності до серйозних мирних перемовин з Україною, тому США повинні відповісти рішуче. Про це заявив спікер Палати представників США Майк Джонсон, коментуючи законопроєкт про запровадження жорстких санкцій проти Росії, написав журналіст Остап Яриш у Х. "Путін продемонстрував небажання бути розумним і серйозно обговорювати питання посередництва в досягненні миру, і я вважаю, що ми повинні послати йому сигнал - така моя думка", - наголосив він. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп заявив, що погрожував Путіну розбомбити Москву - СNN Йдеться про законопроєкт S.1241 (Sаnсtіоnіng Russіа Асt оf 2025), запропонований сенатором Ліндсі Гремом. Документ передбачає введення 500% тарифів на російську нафту, газ, уран та інші ресурси, а також "вторинні санкції" проти країн, які продовжують торгівлю з РФ. Крім того, законопроєкт включає обмеження для російських чиновників і банків, а також повну заборону на імпорт російських енергоносіїв до США. Ініціативу вже підтримали понад 80 сенаторів від обох партій. Міністр оборони США Піт Гегсет прийняв рішення про тимчасове призупинення військової допомоги Україні без попереднього погодження з Білим домом. За даними джерел, це вже другий випадок у 2025 році, коли Гегсет діє самостійно в питаннях, що стосуються озброєння для України. Перший епізод мав місце у лютому, але тоді його рішення було швидко скасоване.
we.ua - Джонсон підтримав санкції проти Росії через її небажання говорити про мир
Gazeta.ua on gazeta.ua
"Не збирається виконувати. Вважаємо їх нікчемними" - Пєсков про рішення ЄСПЛ
Росія відмовляється визнавати рішення Європейського суду з прав людини, що стосуються катастрофи малайзійського Воеіng МН17 та збройної агресії проти України. Про це заявив речник російського президента Дмитро Пєсков, відповідаючи на запитання журналістів про позицію Кремля щодо рішень ЄСПЛ, повідомляють російські ЗМІ. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "РФ уперше показала обличчя масового вбивці": десять років тому окупанти збили рейс МН17 "Не збирається виконувати. Вважаємо їх нікчемними", - сказав він, коментуючи ставлення РФ до вердиктів суду. Європейський суд з прав людини одностайно визнав Росію винною у численних порушеннях прав людини на окупованих територіях України до та після 24 лютого 2022 року. А також у причетності до збиття пасажирського літака МН17. Крім того, ЄСПЛ підтвердив, що літак рейсу МН17 був збитий з російського зенітно-ракетного комплексу "Бук", і поклав на РФ відповідальність за створені умови для цієї трагедії.
we.ua - Не збирається виконувати. Вважаємо їх нікчемними - Пєсков про рішення ЄСПЛ
Sign up, for leave a comments and likes
About news channel
  • Всеукраїнська он-лайн газета. Оперативні новини з України і світу: події, політика, спорт, культура

    All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.

    Responsible: editorial office of the site gazeta.ua.

  • Publication date:
  • Categories:

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules