These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Шанс на паузу у війні: ХАМАС погодився на ключові умови СШАРадикальне угруповання ХАМАС передало Катару та Єгипту відповідь на запропонований США план припинення бойових дій у Секторі Газа. За словами палестинського чиновника, знайомого з перебігом переговорів, реакція ХАМАС була "позитивною". Про це повідомляє агентство Rеutеrs. "Ми передали посередникам - Катару та Єгипту - нашу відповідь на пропозицію про перемир'я. Відповідь ХАМАС є позитивною, і, як я вважаю, вона може сприяти досягненню угоди", - заявив співрозмовник агентства. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ХАМАС розглядає пропозицію Трампа щодо закінчення війни в Секторі Гази Згідно з інформацією Аl Аrаbіyа, у відповіді ХАМАС містяться лише незначні уточнення, що стосуються механізму доставки гуманітарної допомоги до анклаву, а також вимоги щодо виведення ізраїльських військ із низки районів. За даними Нааrеtz, в основі запропонованої США угоди - 60-денне припинення вогню та поступове звільнення заручників. План передбачає повернення 10 живих ізраїльських заручників (вісім - у перший день перемир'я, ще двоє - на 50-й день), а також поетапну передачу тіл 18 загиблих. Ключова вимога ХАМАС, за даними джерел, отримати гарантії, що Ізраїль не відновить наземну операцію після завершення двомісячного перемир'я. Раніше повідомлялось, що ХАМАС розглядає пропозицію президента США Дональда Трампа щодо припинення вогню в Секторі Гази. Нові пропозиції про перемир'я ХАМАСу передали посередниками з Єгипту та Катару. Трамп охарактеризував їх остаточними. "Водночас у ХАМАС наголосили, що їхня головна мета - досягти домовленості, яка покладе край війні та передбачатиме повне виведення ізраїльських військ із території Гази", - йдеться у повідомленні.
... More
До +35 і вище: як пережити літо без шкоди для здоров'яВисокі температури, особливо в умовах підвищеної вологості, можуть серйозно загрожувати здоров'ю, зокрема дихальній системі. Найбільше в групі ризику люди з хронічними легеневими захворюваннями, такими як астма чи хронічне обструктивне захворювання легень, пише ВеttеrНеаlth. За даними британських експертів у сфері респіраторного здоров'я, спека понад +25&dеg;С вже може викликати загострення хвороб дихальних шляхів. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Спека подекуди сягне +37&dеg;С - прогноз на вихідні У спекотну та вологу погоду організм змушений працювати на межі можливостей, витрачаючи більше енергії на дихання та охолодження. Це часто призводить до задишки, втоми, кашлю й навіть легеневих інфекцій, особливо якщо повітря забруднене чи перенасичене пилом і смогом. Найбільш уразливі до таких умов: - люди з астмою та ХОЗЛ; - літні особи; - маленькі діти; - вагітні жінки; - особи з хронічними хворобами серця, нирок, легень; - люди в умовах соціальної ізоляції. Як убезпечити себе під час спеки: - охолоджуйте тіло за допомогою вентиляторів, кондиціонерів або прохолодного душу; - пийте воду регулярно, навіть без відчуття спраги; - уникайте фізичної активності та перебування на сонці в найспекотніші години дня. Особливо важливо влітку стежити за прогнозом погоди та рівнем вологості. Підвищена температура в поєднанні з забрудненим повітрям створює надзвичайне навантаження на легені, тому профілактика та обережність - ключ до збереження здоров'я у спекотний сезон. Раніше синоптик Ігор Кібальчич повідомив, що вже невдовзі температура в деяких регіонах досягне позначки +38&dеg;С. Різке підвищення температури буде відчутне практично скрізь. За словами Кібальчича, це пов'язано з приходом тропічного потоку з південного заходу Європи. Балканський регіон традиційно є джерелом спекотного повітря, яке зумовлює підвищення температур на значній частині континенту.
... More
Patriot для України: після розмови із Зеленським Трамп готовий змінити рішенняПрезидент США Дональд Трамп розглядає можливість поновлення постачання ракет Раtrіоt до України. Таке рішення він може прийняти після дуже конструктивної телефонної розмови з президентом Володимиром Зеленським. Про це повідомляє Rеutеrs із посиланням на власні джерела. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський розкрив подробиці телефонної розмови з Трампом За інформацією агентства, Трамп продемонстрував відкритість до перегляду рішення про замороження військових поставок, зокрема тих, які стосуються десятків критично важливих ракет для систем протиповітряної оборони. Видання зазначає, що Київ сподівається на якнайшвидше відновлення постачання, попри попередні затримки, які у США пояснювали нестачею ресурсів. Україна продовжує звертатися до Вашингтона з проханням надати більше систем Раtrіоt і відповідних боєприпасів, адже ці комплекси вважаються ключовими для захисту міст від посилених ракетно-бомбових атак з боку РФ. Один зі співрозмовників Rеutеrs підкреслив, що після телефонної розмови між лідерами України та США в питанні оборонної допомоги з'явився оптимізм. Президент Володимир Зеленський провів важливу телефонну розмову з президентом США Дональдом Трампом. У центрі обговорення були питання зміцнення обороноздатності України, зокрема захисту неба, та перспективи мирного врегулювання війни. "Дуже важлива й корисна розмова з президентом США Дональдом Трампом. Привітав президента Трампа й увесь американський народ із Днем незалежності", - зазначив Зеленський.
... More
Ворог захопив село на Харківщині і просувається до Осколу - DeepStateРосійські війська встановили контроль над селом Мілове в Харківській області. Захоплення населеного пункту відбулося внаслідок короткотривалих, але інтенсивних штурмових дій. Про це повідомляє аналітична платформа DеерStаtе у своєму Теlеgrаm-каналі. Окрім самого села, окупанти також просунулися в кілька прилеглих лісосмуг на заході та півдні від Мілового. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти просунулись в Запорізькій області - DеерStаtе "Ці дії мають на меті підтримати наступальні операції російської армії на західному березі річки Оскіл. Найближчим часом ймовірним є новий удар у напрямку Бологівки або Одрадного з метою розширення зони наступу", - йдеться у повідомленні. Хоча активних бойових дій у районі Мілового не було, втрати території є очевидними. Аналітики зазначають, що росіяни на тлі цього успіху намагаються розвинути наступ на напрямки Амбарного та Зарубинки. "Ситуація ускладнюється тим, що основні резерви ЗСУ зосереджені на інших ділянках фронту. Підрозділи в цій оперативно-тактичній зоні фактично змушені самотужки знаходити ресурси для стримування ворога, який поступово нарощує сили", - додають у DеерStаtе. 29 червня DеерStаtе повідомив, що у Запорізькій області на Гуляйпільському напрямку росіяни просунулися у селі Малинівка Пологівського району. Ця ділянка тривалий час була однією з найспокійніших на фронті. Йдуть і стрілецькі бої, оскільки нема великого насичення дронами.
... More
Археологи відкрили, як ловили рибу в кам'яному віціУ Данії виявлено унікальні риболовні знаряддя, які виготовили приблизно 5000 років тому. Цей артефакт підтверджує, що навіть після поширення землеробства рибальство залишалось важливою частиною повсякденного життя, передає Аrkеоnеws. Дерев'яні пастки збереглися у вологому ґрунті та показали високий рівень технічної майстерності мешканців того часу. Знахідку зробили дослідники, що працюють у межах проєкту SylFіsh. Роботу очолює команда фахівців із Музею Лолланд-Фальстер. Вони натрапили на залишки стародавніх рибальських споруд під час підготовки території до будівництва. Разом із пастками археологи знайшли списи, кістки риби та різні предмети, які дозволяють уявити життя узбережних громад кам'яного віку. Артефакти показують, що мешканці регіону мали глибоке знання природи та розуміли річкові й морські течії. Завдяки цьому вони могли рибалити цілий рік. Такі загороди для риби не лише демонструють інженерне мислення, а й доводять, що рибальство залишалось незамінним джерелом їжі впродовж століть. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Археологи розкопали доісторичні кургани Окрім фізичних знахідок, у регіоні провели аналіз стародавньої ДНК. Він виявив, що населення складалося як з місцевих мисливців-збирачів, так і з прибулих землеробів. Між ними вже відбулося генетичне змішання, проте в укладі життя переважали традиційні заняття. На відміну від різкої зміни способу життя, яку часто описують у підручниках, перехід до неоліту в Південній Скандинавії мав поступовий характер. Прибережні громади пристосовували нові знання, не відмовляючись від старих практик. Ця знахідка виходить за межі наукової цікавості. Вона демонструє, що для виживання у мінливому світі люди покладались не лише на нові технології, а й на збереження перевірених джерел їжі. Риболовля стала тим містком, який поєднав минуле з новим способом життя. У Швеції археологи знайшли два древні мечі вікінгів всередині кам'яної поховальної камери. Зброю ніхто не чіпав протягом 1200 років, тож знахідка може багато розповісти про життя людей, які жили тут у ті часи. Мечі виявили у провінції Вестманланд на великій похоронній ділянці, де розташовані понад 100 поховань. Останні датують періодом між 600 та 1 тис. роками нашої ери.
... More
МАГАТЕ терміново вивело інспекторів з Ірану: ядерна прозорість під загрозоюМіжнародне агентство з атомної енергії вивело своїх фахівців з Ірану після ухвалення в країні закону, який може зробити міжнародний ядерний моніторинг кримінальним правопорушенням. Інспектори залишили Тегеран у п'ятницю та вже прибули до штаб-квартири агентства у Відні. Про це повідомляє Вlооmbеrg. У МАГАТЕ наголосили на необхідності якнайшвидшого відновлення переговорів із Тегераном, підкресливши важливість забезпечення прозорості навколо іранської ядерної програми. Новий закон Ірану призупинив співпрацю з агентством щонайменше на три місяці, що викликало серйозну стурбованість серед західних країн. Вони наполягають на поверненні інспекторів після припинення бойових дій між Ізраїлем та Іраном. Інспектори залишили країну на тлі напруженості у відносинах між Іраном і МАГАТЕ. Іранські чиновники звинуватили агентство в співпраці з Ізраїлем після того, як його останній звіт, за словами Тегерана, став підставою для ізраїльських ударів по країні. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Іран зупиняє співпрацю з МАГАТЕ: Гроссі позбавлений доступу до об'єктів Також повідомляється, що спостерігачі залишили офіційний готель у Тегерані та переїхали в інше, неоголошене місце через побоювання за власну безпеку. Напруга посилилася після публічних закликів у Ірані до покарання гендиректора агентства Рафаеля Гроссі. За даними Вlооmbеrg, понад 270 інспекторів МАГАТЕ, акредитованих для перевірок ядерних об'єктів Ірану, контролювали місцезнаходження понад 400 кг збагаченого урану майже збройного рівня. Зараз, уперше за два десятиліття ядерного моніторингу, доступ до цих запасів втрачено. Тегеран також заявив, що удари США та Ізраїлю завдали "непоправної шкоди" Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, який передбачає обмін доступом до ядерних технологій на інспекції МАГАТЕ. На думку експертів, Іран може використати ситуацію з невизначеним статусом свого ядерного матеріалу для тиску на Захід, вимагаючи поступок в обмін на відновлення інспекцій. Іранський уряд ухвалив рішення заборонити генеральному директору Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаелю Гроссі відвідувати ядерні об'єкти країни. Крім того, Тегеран не дозволить встановлювати на цих об'єктах відеокамери для спостереження. За словами віцеспікера, такі обмеження пов'язані з тим, що нібито частина конфіденційної інформації про ядерну програму Ірану опинилася в розпорядженні Ізраїлю.
... More
ЗАЕС знову під напругою: "Укренерго" відновило лінію живленняФахівці НЕК "Укренерго" відновили роботу високовольтної лінії електропередачі, яка забезпечує електроживлення тимчасово окупованої Запорізької атомної електростанції. Про це повідомили в пресслужбі компанії. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗАЕС залишилась без зовнішнього живлення після нового удару "Після кількох годин роботи на дизель-генераторах ЗАЕС знову отримує струм з підконтрольної уряду України території", - йдеться в повідомленні. В "Укренерго" зазначили, що через загрозу безпеці аварійно-відновлювальні роботи неможливо було розпочати негайно. Тимчасово окупована станція перейшла на живлення від дизель-генераторів, які є останньою можливістю забезпечити роботу критично важливих систем забезпечення життєдіяльності АЕС. 4 липня унаслідок нового обстрілу російські війська зруйнували останню діючу лінію електропередачі, яка під'єднувала Запорізьку атомну електростанцію до української енергосистеми. Після цього на ЗАЕС настав повний блекаут.
... More
Що не варто казати тим, хто переживає втрату близькихКоли хтось переживає втрату, важливо бути уважним до своїх слів. Навіть із найкращими намірами можна ненавмисно образити або зробити ще болючіше. Є фрази, яких краще уникати. Ось деякі з них. "Все минає, час лікує" - для людини в горі це звучить як знецінення її почуттів. Зараз їй боляче, і вона має право це прожити. "Він/вона в кращому місці" - така фраза не допомагає, а лише посилює відчуття втрати. "Я знаю, як ти себе почуваєш" - навіть якщо ви самі пережили втрату, кожен горює по-своєму, і це досвід, який неможливо порівнювати. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як сказати дитині про втрату близької людини "Будь сильним/сильною" - у момент болю важливо дати людині простір бути слабкою, плакати й говорити про свої емоції. Найкраще - просто бути поруч, вислухати, обійняти або сказати: "Я з тобою". Іноді мовчання - найкраща підтримка. "Підтримка у складний момент - це про щирість і готовність бути поруч. І про те, щоб не ранити людину шаблонними фразами, які часто говорять, коли не можуть дібрати потрібні слова", - йдеться у дописі Всеукраїнської програми "Ти як?". Запам'ятайте ці горе-фрази або збережіть чернетку. Фото у галереї. Почуття провини - одна з найскладніших та найбільш руйнівних емоцій, з якою стикаються всі люди. Воно здатне підривати самооцінку, ускладнювати стосунки з близькими та навіть негативно впливати на фізичний стан. Причини виникнення почуття провини можуть бути різними. Часто вони пов'язані з соціальними нормами, моральними цінностями або очікуваннями, які ми накладаємо на себе.
... More
Макрон розкрив подробиці розмови з Путіним: про що говорилиПрезидент Франції Еммануель Макрон розповів про деталі своєї телефонної розмови з російським лідером Володимиром Путіним. Він назвав її важливою для Франції. Про це він заявив журналістам. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путін і Макрон поговорили вперше з 2022 року За словами Макрона, він ініціював дзвінок насамперед для обговорення іранської ядерної програми та збереження Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. "Президент Путін висловив готовність до співпраці у цьому питанні. Для нас було надзвичайно важливо отримати такі гарантії, адже Франція, як і Росія, несе відповідальність за підтримку стратегічної стабільності", - підкреслив Макрон. Водночас, глава Франції зазначив, що тема війни в Україні також була порушена, проте жодного прогресу в цьому напрямі досягти не вдалося. 1 липня вперше з осені 2022 року відбулася телефонна розмова між президентом Франції Еммануелем Макроном і главою Кремля Володимиром Путіним. Їхній контакт тривав близько двох годин. Обидві сторони по-різному висвітлили деталі розмови, зробивши акцент на власних інтересах. За повідомленнями з російської сторони, головними темами стали війна на Близькому Сході, протистояння між Ізраїлем та Іраном і удари США по іранських ядерних об'єктах. У Кремлі заявили, що Франція й Росія мають особливу відповідальність як постійні члени Ради безпеки ООН і повинні спільно підтримувати мир і стабільність у регіоні. У заяві підкреслили, що обидва лідери підтримують лише політичні та дипломатичні методи врегулювання.
... More
Харківщина під обстрілом дронів-камікадзе: поранено трьох людейРосійський дрон-камікадзе типу Shаhеd влучив у Чугуїв на Харківщині. За попередніми даними, внаслідок атаки постраждали двоє людей, серед них 12-річний хлопчик. Про це повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росіяни запустили безпілотники по Україні: на Київщині працює ППО У Харківській області продовжують фіксувати ворожі дрони. Мешканців закликають залишатися в укриттях до відбою повітряної тривоги. ОНОВЛЕНО: 00:10 Згодом Синєгубов. оновив інформацію.За його словами, кількість постраждалих внаслідок ворожого удару по місту Чугуїв збільшилася до трьох осіб. Також ворог здійснив обстріл міста Куп'янськ. За попередніми даними, маємо двох постраждалих. Їм надається вся необхідна медична допомога. У ніч проти 4 липня противник атакував Україну 550 засобами повітряного нападу: 539 ударними БпЛА типу Shаhеd і безпілотниками-імітаторами різних типів, аеробалістичною ракетою Х-47 М2 "Кинджал", шістьма балістичними ракетами "Іскандер-М/КN-23" та чотирма крилатими ракетами "Іскандер-К". Основний напрямок удару - Київ. За даними медиків, відомо про 23 постраждалих від атаки ворога на столицю. 14 із них госпіталізували.
... More