Gazeta.ua - we.ua

Gazeta.ua

we:@gazeta.ua
29.2 thous. of news
These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Gazeta.ua on gazeta.ua
Аналітики пояснили стрибок цін на свинину
Вартість свинини в Україні значно зросла у 2025 році. Якщо торік м'ясо продавали дешевше 200 грн/кг, то за останні три місяці ціна стабільно тримається вище 250 грн/кг. Минулого року м'ясо коштувало менше через надлишкову пропозицію на тлі зниження попиту, повідомляє Асоціація "Свинарі України". У коментарі фахівців зазначається, що у 2024 році закупівельні ціни на живу вагу були майже найнижчими за останні роки. "Минулого літа ціни закупівлі живця свиней забійних кондицій понизилися до рівня, який попередньо фіксували ще у 2022-му - протягом літа середньоринкова позначка коливалася в межах 52-60 грн/кг. Проте у першій половині цього літа показник коливався в межах 92,5-93,5 грн/кг, а з середини сезону демонструє подальше зростання", - йдеться у повідомленні. Експерти пояснюють ситуацію значним скороченням поголів'я свиней. На ринок впливають бойові дії, економічні складнощі, а також спалахи африканської чуми свиней. Частина виробників була змушена припинити діяльність через невигідні умови. "Частина учасників ринку не витримала зниження закупівельних цін на тлі підвищення витрат, зокрема на корми, та поширення АЧС", - заявили аналітики. Подорожчання стосується не лише свинини. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ціни на картоплю падають: виробники скаржаться на низьку якість врожаю "У кінці першого півріччя ціна охолодженої курятини була майже на 30% дорожча ніж рік тому, а куряче філе наразі зіставне за ціною із окремими охолодженими напівфабрикатами зі свинини - з лопаткою, стегном, грудинкою, гуляшем тощо", - зазначили в асоціації. Згідно з даними ресурсу "Мінфін", у червні середня ціна грудинки становила 212,16 грн/кг, лопатки - 224,70 грн/кг, ошийка - 331,06 грн/кг, підчеревини - 223,37 грн/кг, ребер - 214,40 грн/кг, а шашлику - 254,50 грн/кг. Екстремальні погодні умови, що дедалі частіше виникають унаслідок зміни клімату, спричиняють різкі короткострокові стрибки цін на продукти харчування по всьому світу. Якщо раніше увагу дослідників привертали переважно довгострокові наслідки глобального потепління, зокрема зниження врожайності та загальне зростання продовольчої інфляції, то тепер фіксуються локальні, але стрімкі цінові шоки, які виникають практично одразу після аномальних погодних явищ. Таких висновків дійшли науковці Барселонського суперкомп'ютерного центру.
we.ua - Аналітики пояснили стрибок цін на свинину
Gazeta.ua on gazeta.ua
Тарас Цимбалюк ліг під крапельницю: актор зізнався в серйозному отруєнні
Український актор і головний герой нового реаліті-шоу "Холостяк" Тарас Цимбалюк схвилював шанувальників звісткою про погіршення здоровʼя. У своєму Іnstаgrаm він зізнався, що отруївся й перебуває під крапельницями. Актор показав фото з крапельницею та закликав підписників берегти себе. "Таке обличчя у людини, котра отруїлася і вже добу ах**ває від свого стану. Бережіть себе! Обіймаю", - написав він у stоrіеs-розповідях. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ресторанна драма: Кацурін розповів, чим отруївся разом із понад пів сотнею відвідувачів Прокапався. Ліки купив. Чекаю, коли мене попустить, бо мене чекає купа роботи", - додав він на іншому фото. Раніше Цимбалюк назвав мету участі в романтичному реаліті "Холостяк". Зірка кіно зазначив, що розійшовся зі своєю колишньою дівчиною - Світланою Готочкіною - і зараз перебуває у активному пошуку.
we.ua - Тарас Цимбалюк ліг під крапельницю: актор зізнався в серйозному отруєнні
Gazeta.ua on gazeta.ua
"Смакуй з Енеїдою": у Києві презентували проєкт про гастрономічну спадщину України XVIII століття
Борщ з епохи Котляревського, каплуни, куліш, вареники й баба-шарпанина - у Національному музеї народної архітектури та побуту України презентували культурно-просвітницький проєкт "Старосвітська кухня України". Ініціатива покликана повернути в сучасність давні українські рецепти та підкреслити роль гастрономії у формуванні національної ідентичності. Проєкт реалізований за підтримки благодійного фонду "МХП-Громаді". Його результатом стала ілюстрована кулінарна книга з автентичними рецептами ХVІІІ століття та відеопроєкт із 12 серій "Смакуй з Енеїдою", у якому страви готують знані кухарі - ветеран Юрій Грицай та кулінарна експертка Ірина Рудневська. "Ми системно підтримуємо культурні проєкти, бо переконані: саме культура є нашою опорою в найважчі часи. Цей проєкт - не лише про їжу, а про глибоке пізнання себе через смак, історію й символи. Від початку повномасштабної війни ми вже спрямували понад 82 мільйони гривень на підтримку культури - і продовжуємо це робити з вірою в нашу силу", - говорить Олександр Пахолюк, директор БФ "МХП-Громаді". У центрі проєкту - страви, згадані в "Енеїді" Івана Котляревського - першому творі, написаному живою українською мовою. Кожен епізод проєкту - це не просто кулінарна інструкція, а подорож у щоденний світ українців ХVІІІ століття. "Чому саме "Енеїда"? Це твір, який став основою літературної мови і символом національного відродження. Коли українці переживають катастрофи, саме звернення до культури, мови, справжньої історії допомагає нам не лише вистояти, а й усвідомити себе як націю", - зазначає Оксана Повякель, генеральна директорка музею. Книгу створювали у співпраці історики, етнографи, кулінари, фотографи та кіномитці. Усі страви, які увійшли до видання, були відтворені за оригінальними рецептами, а подачу доповнили мистецькі світлини та автентичні етнообрази ведучих. "Цей проєкт - не лише про їжу. Це про зв'язок поколінь, вдячність тим, хто зберіг наше, і любов до тих, хто далі несе його у світ", - говорить Ірина Рудневська. "Для мене це спосіб зберегти й передати майбутнім поколінням кулінарні традиції. Адже збереження гастрономічної спадщини - це і є збереження національної ідентичності", - додає Юрій Грицай. Кожна серія відеопроєкту відкриває глядачам історію окремої страви: від приготування каплунів до різниці між полтавськими й галицькими варениками. Стиль ведучих - також частина наративу: одяг для зйомок надали бренд "Сварга" та приватні колекціонери. Відео "Смакуй з Енеїдою" доступні на YоuТubе-каналі "МХП-Громаді", а рецепти - на сайті Національного музею народної архітектури та побуту України.
we.ua - Смакуй з Енеїдою: у Києві презентували проєкт про гастрономічну спадщину України ХVІІІ століття
Gazeta.ua on gazeta.ua
У Польщі виявили одне з найбільших у Європі родовищ нафти
Канадська енергетична компанія Сеntrаl Еurореаn Реtrоlеum (СЕР) оголосила про відкриття найбільшого в Польщі нафтогазового родовища. Його відкрили в Балтійському морі. Про це повідомляє Еurоnеws. Нафтогазове родовище відкрите у районі острова Волін. Свердловина WЕ1, пробурена за допомогою бурової установки на глибині моря в 9,5 метрів, досягла вертикальної глибини 2 715 метрів. "За оцінками, родовище Wоlіn Еаst містить 22 мільйони тонн вуглеводнів, що видобуваються, у вигляді нафти і конденсату та 5 мільярдів кубометрів газу в промислових обсягах", - ідеться в релізі СЕР. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нафта в мінус: експорт Мексики впав до рекордного мінімуму за 46 років У компанії повідомили, що нафтогазове родовище Wоlіn Еаst "є найбільшим родовищем традиційних вуглеводнів, відкритим на сьогодні у Польщі, та одним із найбільших родовищ традиційної нафти, відкритих у Європі за останнє десятиліття". "Ми розглядаємо це відкриття як основу для довгострокового та відповідального розроблення шельфових ресурсів Польщі. Wоlіn Еаst - це спільна можливість розкрити весь геологічний та енергетичний потенціал Балтійського моря", - зазначив генеральний директор СЕР Рольф Г. Скаар. Зараз компанія починає пошук партнерів для початку видобутку. За словами її гендиректора, СЕР прагне співпрацювати як з польськими, так і з міжнародними компаніями, які займаються розвідкою та видобутком. Сеntrаl Еurореаn Реtrоlеum була створена для розвідки нафти в Європейському Союзі та спочатку зосередилася на Німеччині. Нафтогаз і польська Оrlеn підписали меморандум та стануть стратегічними партнерами. Україна розраховує на "принципово якісніший рівень" співпраці з однією з найбільших енергокомпаній Центральної Європи.
we.ua - У Польщі виявили одне з найбільших у Європі родовищ нафти
Gazeta.ua on gazeta.ua
Промоутер пояснив причину поразки Даніеля Дюбуа
Промоутер Френк Воррен прокоментував поразку британського боксера Даніеля Дюбуа в бою проти абсолютного чемпіона світу Олександра Усика. Він вважає, що Дюбуа має перейняти у суперника риси, які роблять його винятковим бійцем, повідомляє ЕSРN. Воррен наголосив, що Дюбуа варто зробити висновки з поєдинку і зосередитись на розвитку психологічної витримки. "Усик володіє неймовірною психологічною стійкістю. Це те, що робить його собою, це те, чого Даніель має навчитися з цього бою спробувати набути і розвинути психологічну стійкість, яка є в Усика", - сказав він. Промоутер також пояснив, чому, на його думку, британець програв поєдинок. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Батько Дюбуа після поразки сина розхвалив Усика "Потрібно дотримуватися поставленого завдання, а Даніель розслабився, опустив руки і поплатився за це. Він ще молодий. Не сказав би, що Дюбуа розбили він двічі впав у нокдаун, і все", - додав він. Успіх у боксі залежить не лише від сили. "Усе залежить від стійкості. Усе залежить від бажання і прагнення бути кращим, а ще важливіше вчитися на своїх помилках. Ось що роблять хороші бійці", - підсумував Воррен. Усик утретє в кар'єрі здобув звання абсолютного чемпіона світу. Спочатку він зібрав усі пояси у крузервейті (вагова категорія до 90,7 кг), а потім двічі - у хевівейті.
we.ua - Промоутер пояснив причину поразки Даніеля Дюбуа
Gazeta.ua on gazeta.ua
ЗМІ дізналися, чому російські військові довго не живуть після полону в Україні
Російські ЗМІ написали, що деякі російські окупанти не прожили й року після повернення з полону. Журналісти російського видання проаналізували перелік загиблих на війні росіян і дійшли висновку, що відносно довго "прожити" вдалося лише 15 колишнім військовополоненим. 71 з них прожив менш як рік, решта - не більше двох років. Більшість загинули в "м'ясних штурмах", деяких убили їхні ж побратими. Про це у вівторок, 22 липня, повідомило російське видання "Вёрстка". ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бійці Маріуполя та зниклі безвісти: Україна провела новий обмін полоненими Як розповіли родичі окупантів, незалежно від посади, звання чи терміну служби, повернених із полону майже відразу кидають назад на передову. Декому навіть не дають відпустки чи можливості побути вдома. Родичі стверджують, що таких військових ставлять "під особливий контроль" і потім "пускають у справу" (відправляють на штурми). Український проєкт Хочу жить зазначає, що в головах російських офіцерів потрапити в полон - це як "зрадити через полон". "Щоб не стати жертвою цієї людожерської системи, у російського військового після полону є шанс здатися знову. Тільки вже "контрольовано" і без ризику для життя - через проєкт Хочу жить. Напевно, звернення до будь-яких російських державних установ не матиме такого ефекту, як звернення на нашу гарячу лінію", - сказано у повідомленні. Україна готується до наступних обмінів полоненими з Російською Федерацією. Упродовж весни та літа вдалося активізувати процес звільнення українських військових і цивільних, які перебували в російському полоні.
we.ua - ЗМІ дізналися, чому російські військові довго не живуть після полону в Україні
Gazeta.ua on gazeta.ua
Опублікували списки депутатів, які підтримали закон, що обмежує незалежність НАБУ
Верховна Рада ухвалила законопроєкт №12414 із правками, що фактично підпорядковують незалежні антикорупційні органи генеральному прокурору. Рішення підтримали 263 народних депутати, серед яких більшість склали представники фракції "Слуга народу", повідомляє рух "Чесно". ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НАБУ і САП заявили про підрив антикорупційної незалежності й закликали Зеленського не підписувати скандальний закон Уточнюється, що від "Слуги народу" проголосували 185 депутатів. Також законопроєкт підтримали 18 представників ПЗЖМ, 17 - з групи "Довіра", 15 - з "Батьківщини", 10 - з "За майбутнє", 9 - з "Відновлення України". Крім того, позитивні голоси дали троє депутатів з "Європейської солідарності", один - з "Голосу" та ще п'ятеро позафракційних. Верховна Рада України розглянула в другому читанні законопроєкту №12414, який, на думку Національного антикорупційного бюро України, фактично знищує незалежність антикорупційних органів. В останній момент до документа внесли поправки, що істотно розширюють повноваження Генерального прокурора щодо діяльності НАБУ та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).
we.ua - Опублікували списки депутатів, які підтримали закон, що обмежує незалежність НАБУ
Gazeta.ua on gazeta.ua
В Євросоюзі заявили про намір неформально обговорити долю заморожених активів Росії
Країни-члени Європейського Союзу планують наприкінці серпня обговорити долю заморожених активів Росії. Обговорення буде мати неформальний характер: на зустріч в особливому форматі зберуться міністри закордонних справ країн ЄС. Про це розповів спікер Європейської комісії Ануар Ель Ануні на брифінгу у Брюсселі 22 липня, повідомляє Gаzеtа.uа. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЄС погодив найпотужніший пакет санкцій проти Росії - Каллас За словами спікера, голови МЗС країн Євросоюзу дійсно планують обговорити долю активів Росії під час проведення неформальної зустрічі у форматі Gymnісh. Формат означає, що обговорення будуть суто неофіційними. Проте в ЄС пам'ятають, що висока представниця з питань дипломатії Кая Каллас говорила, що Росія повинна заплатити за свою війну та руйнування в Україні. Країни блоку не відмовляються від цієї позиції. І ми вже забезпечуємо цей процес. Російські активи було заморожено та/або конфісковано в окремих державах-членах місцевою владою, а ЄС запровадив систему відрахувань з доходів від цих заморожених активів", - нагадав він. Ель Ануні додав, що зараз вже вилучено 3,6 мільярда євро доходів з російських активів. Вони передані на користь України. "Останній транш у травні становив 2,1 мільярда євро, з яких 1,9 мільярда було виділено на військову допомогу, зокрема 1 мільярд безпосередньо українській оборонній промисловості", - зазначив речник ЄК. ЄС ухвалив новий пакет санкцій. Брюссель обмежив нафту, банки й оборонку РФ.
we.ua - В Євросоюзі заявили про намір неформально обговорити долю заморожених активів Росії
Gazeta.ua on gazeta.ua
Бої на ключових напрямках: повідомили новини з передової
Від початку доби вже зафіксовано 75 бойових зіткнень. Ворог продовжує застосовувати артилерію, авіацію та штурмові групи, однак наші підрозділи впевнено тримають оборону, передає Генштаб ЗСУ. Північний прикордонний район Російська армія з території своєї країни продовжує обстрілювати прикордонні райони України. Під ворожий артилерійський вогонь потрапили населені пункти Клюси Чернігівської області, а також Братениця, Прогрес, Миропільське, Українське й Попівка на Сумщині. Крім того, Яструбине та Графське в Сумській області стали цілями для чергових авіаударів загарбників. Північно-Слобожанський і Курський напрямки На цих напрямках українські підрозділи дали рішучу відсіч ворогу. Від початку дня наші воїни вже відбили п'ять атак противника, а ще одне бойове зіткнення триває. Російська авіація діяла активно: було завдано сім ударів, під час яких окупанти скинули 14 керованих авіабомб. Окрім цього, зафіксовано 148 артилерійських обстрілів, включно з одним ударом із реактивної системи залпового вогню. Південно-Слобожанський напрямок У районі населеного пункту Западне триває інтенсивний бій. Ворог намагається закріпитися на цьому напрямку, однак українські захисники тримають позиції. Куп'янський напрямок Протягом дня російські війська двічі намагалися прорвати оборону українських сил поблизу Голубівки та Степової Новоселівки. Одну атаку наші воїни вже відбили, ще одне зіткнення наразі триває. Лиманський напрямок Окупанти не полишають спроб наступу й продовжують тиск. Від початку доби українські війська успішно відбили дев'ять атак ворожої армії у районах Греківки, Колодязів, Зеленої Долини, Мирного та Ямполівки. Станом на теперішній момент на цій ділянці фронту триває ще три бойові зіткнення. Торецький напрямок Російські війська сім разів атакували українські позиції, намагаючись просунутись уперед у районах Диліївки, Торецька, Олександро-Калинового та Русиного Яру. Попри інтенсивні дії противника, українські сили стримують наступ. Покровський напрямок Цей напрямок залишається найгарячішою точкою фронту. Протягом дня російські війська здійснили 40 спроб прориву в напрямках Полтавка, Новоторецьке, Новоекономічне, Миролюбівка, Промінь, Лисівка, Новоукраїнка, Звірове, Удачне, Зелений Кут, Дачне та Олексіївка. Завдяки стійкості наших захисників більшість атак було відбито, хоча шість бойових зіткнень ще тривають. Новопавлівський напрямок У цьому районі ворог двічі атакував українські позиції поблизу Воскресенки, намагаючись змінити лінію фронту. Проте атаки виявилися безуспішними. Придніпровський напрямок Сили оборони зупинили п'ять спроб просування противника вглиб наших позицій. Жодна зі спроб окупантів на цьому напрямку не досягла мети українські підрозділи тримають оборону впевнено та рішуче. Втрати російської армії у війні проти України вже перевищили масштаби людських втрат СРСР у радянсько-фінській війні, відомій як Зимова війна. Попри інтенсивні наступальні дії та окремі локальні просування, Україна загалом утримує свої позиції на фронті.
we.ua - Бої на ключових напрямках: повідомили новини з передової
Gazeta.ua on gazeta.ua
Сім продуктів, які допоможуть позбутися жиру на животі
Здорове харчування важливе для загального самопочуття, але багата на поживні речовини дієта може сприяти досягненню цілей контролю ваги. Деякі продукти можуть допомогти зменшити відсоток жиру в організмі та сприяти природному спалюванню жиру, пише Еаtthіs. "Якщо ви хочете швидко зменшити жир на животі, почніть з перебалансування своєї тарілки. Заповніть &frас12; некрохмалистими овочами, &frас14; - пісним органічним білком і &frас14; - складними вуглеводами з високим вмістом клітковини, плюс шматочок корисного жиру", - каже дієтолог Мері Сабат. Цей простий трюк може збільшити вміст білка та клітковини, що стабілізує рівень цукру в крові, позбавляє від тяги до їжі та допомагає вам довше залишатися ситими. Все це життєво важливо для позбавлення від жиру на животі. "Не менш важливо: виключіть ультраоброблені продукти, доданий цукор, рафіновані вуглеводи та трансжири, які сприяють запаленню та накопиченню жиру. Натомість зосередьтеся на цільних, багатих на поживні речовини продуктах", - каже вона. Ось сім продуктів, які можуть допомогти вам скинути відсоток жиру в організмі за місяць, за словами Сабат. Яйця Яйця - поживна закуска та чудовий спосіб отримати білок зранку. Це потужний борець із жиром на животі завдяки високоякісному білку та необхідним поживним речовинам, таким як холін, який підтримує метаболізм жирів. Початок дня з яєць може допомогти зменшити апетит на кілька годин, запобігаючи різким коливанням рівня цукру в крові, що часто призводить до перекусів та накопичення жиру на животі. Нежирна яловичина від корів трав'яного випасу Ще один продукт, який варто додати до свого раціону. Нежирна теж допомагає втрачати жир. Яловичина від корів трав'яного випасу є чистим джерелом повноцінного білка, заліза, цинку та омега-3. Він також містить менше запальних омега-6 жирів порівняно зі звичайною яловичиною. Нарощування м'язової маси за допомогою продуктів з високим вмістом білка, таких як яловичина трав'яного відгодівлі, допомагає прискорити метаболізм і спалювати більше жиру на животі, навіть у стані спокою. Дикий лосось Незалежно від того, чи любите ви його на грилі, запеченого чи обсмаженого на сковороді, лосось це смачний спосіб зменшити жир на животі. "Багатий на омега-3 жирні кислоти (ЕРА та DНА), дикий лосось зменшує запалення, покращує чутливість до інсуліну та допомагає знизити вісцеральний жир", - пояснює Сабат. "Його вміст білка також сприяє відчуттю ситості та утриманню м'язів, двом важливим факторам сталого спалювання жиру. Авокадо Авокадо робить все кращим. Від салатів до закусок, авокадо - це здоровий спосіб втратити відсоток жиру в організмі, за словами Сабат. Авокадо багате на мононенасичені жири, які спеціально зменшують жир на животі та покращують рівень холестерину. Авокадо також містить клітковину та калій, що допомагає контролювати тягу до їжі та зменшувати здуття живота. Листова зелень Листова зелень багата на корисні поживні речовини, які допомагають зменшити жирові відкладення. "Шпинат, капуста кале, рукола та інша листова зелень мають низький вміст калорій і високий вміст клітковини та антиоксидантів", - пояснює Сабат. Вони підтримують здоров'я кишечника, зволоження та детоксикацію - критичні компоненти для зменшення запалення та жиру на животі". ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Між цими продуктами та довголіттям немає нічого спільного: що викреслити з раціону Хрестоцвіті овочі Певні овочі є важливою частиною вашого щоденного раціону та допомагають зменшити жир. Броколі, цвітна капуста, брюссельська капуста та капуста багаті на клітковину та містять глюкозинолати, які підтримують детоксикацію та гормонал. Це робить їх особливо корисними для жиру, що накопичується в середній частині тіла. Яблучний оцет Перед їжею Сабат пропонує пити воду з невеликою кількістю яблучного оцту. Ви швидко побачите різницю у здутті живота. Прийом столової ложки яблучного оцту, розведеного у воді, перед їжею може допомогти зменшити різке підвищення рівня цукру в крові та рівня інсуліну, що полегшить використання накопиченого жиру. Це також може допомогти травленню та контролювати апетит. Ультраоброблені продукти сприяють швидкому набору ваги. Якщо поставили собі за мету схуднути до літа, перегляньте свій раціон і викресліть з нього калорійні продукти. Ультраоброблені продукти стають дедалі домінантнішими в нашому раціоні, забезпечуючи більше половини споживаних калорій.
we.ua - Сім продуктів, які допоможуть позбутися жиру на животі
Sign up, for leave a comments and likes
About news channel
  • Всеукраїнська он-лайн газета. Оперативні новини з України і світу: події, політика, спорт, культура

    All publications are taken from public RSS feeds in order to organize transitions for further reading of full news texts on the site.

    Responsible: editorial office of the site gazeta.ua.

  • Publication date:
  • Categories:

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules