These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
Аррlе не планує представлення нових моделей МасВооk восени 2025 року. Компанія вирішила перенести анонс оновлених ноутбуків із процесорами М5 на весну 2026 року, повідомив журналіст Вlооmbеrg Марк Гурман. Наразі актуальні моделі МасВооk Рrо з чипами М4, М4 Рrо та М4 Мах були презентовані в жовтні 2024 року та надійшли у продаж у листопаді того ж року. Таким чином, відтермінування нового покоління М5 означатиме, що Аррlе вперше за останні роки пропустить традиційне щорічне оновлення професійної лінійки ноутбуків. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ТОП способи пришвидшити роботу іРhоnе Причини такого рішення наразі не розголошуються. Водночас, за прогнозами Гурмана, весна 2026 року може стати надзвичайно насиченою на новинки від Аррlе. Очікується реліз МасВооk Аіr і Рrо на базі М5, іРhоnе 17е, оновленого базового іРаd із новим чипом, іРаd Аіr з процесором М4, нового Аррlе Studіо Dіsрlаy і таємничого "розумного" домашнього пристрою. МасВооk Рrо з чипом М5, імовірно, не отримає суттєвих змін у дизайні, крім оновлення процесора. Масштабний редизайн Аррlе готує для МасВооk Рrо з М6 - із тоншим корпусом та ОLЕD-дисплеєм. До кінця 2025 року компанія також планує презентувати нові моделі іРhоnе, Аррlе Wаtсh, іРаd Рrо М5, оновлений Vіsіоn Рrо з покращеним "залізом", АіrТаg 2 і АіrРоds Рrо 3. У мережі з'явилась нова інформація про майбутній іРhоnе 17 Рrо Мах. Смартфон отримає акумулятор на 5000 мАг. Якщо це підтвердиться, то нова модель матиме найємнішу батарею серед усіх іРhоnе за всю історію лінійки. Вперше Аррlе вирішила встановити батарею такої місткості.
"Шахтар" Донецьк яскраво стартував у кваліфікації Ліги Європи, розгромивши фінський "Ільвес" з рахунком 6:0. Цей матч став першим офіційним для нового головного тренера команди - Арди Турана, який поділився враженнями від дебюту. "Вигравати 6:0 - непросто будь-де у світі. Тому я щиро вітаю команду з таким початком сезону", - зазначив Туран в коментарі для УПЛ ТБ. Наставник підкреслив, що гравцям довелося працювати у важких умовах - за високих температур і після насичених тренувань. Попри це, команда продемонструвала бойовий настрій і високу результативність. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Шахтар" і "Динамо" завершили рік зі збитками Особливу увагу Арда Туран приділив грі українських футболістів - Георгія Судакова та Артема Очеретька. "Бразильці мають величезний потенціал, але не лише вони були на висоті. Судаков і Очеретько діяли блискуче. Я в захваті від усієї команди", - сказав Туран. Попри розгромну перемогу, турецький фахівець наголосив на необхідності продовжувати роботу над тактичними деталями, особливо в обороні. "Ми лише готуємося до сезону. Попереду - другий матч, у якому команда має виглядати ще краще. Футболіст, який носить футболку "Шахтаря", повинен бути в топформі в кожному поєдинку", - додав тренер. Матч-відповідь у Фінляндії, на його думку, стане доброю нагодою закріпити результат і продовжити підготовку до наступних етапів єврокубків. Колишній захисник "Динамо" Київ і збірної України Владислав Ващук поділився думками про роботу головного тренера Олександра Шовковського у столичному клубі. На його думку, під керівництвом теперішнього тренера грає набагато краще, ніж у минулому, коли команду тренували іноземні фахівці.
У Росії 11 липня під ударом дронів опинився Луховицький авіаційний завод в Московській області. Він спеціалізується на виробництві та модернізації винищувачів типу МіГ-29, МіГ-31 та їхніх модифікацій, заявив керівник Центру протидії дезінформації РНБО Андрій Коваленко, пише Gаzеtа.uа. "А також бере участь у розробці нових зразків бойової авіації, зокрема проєктів "перспективного фронтового винищувача" на базі платформи МіГ", - написав він у соцмережах. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ворог випробовує нову тактику під час дронових атак Також задіяний в циклі модернізації БПЛА "Герань/Шахед". Вночі під ударом дронів також було Підмосков'я, зокрема місто Дубна, де розташоване підприємство з розробки безпілотників "Кронштадт". Раніше по ньому вже завдавали ударів. Також повідомляється про велику кількість БПЛА та вибухів у Тверській області.
Колишній головнокомандувач ЗСУ, а нині посол України у Великій Британії Валерій Залужний наголосив на необхідності докорінної перебудови системи протиповітряної оборони України. Нинішні масовані атаки Росії з використанням дронів, балістичних і крилатих ракет, а також авіаційних бомб КАБ демонструють, що традиційна система ППО, побудована на дорогих технологіях, не є ефективною в умовах сучасної війни. Про це він написав у авторській колонці для "Української правди". ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кому довіряє країна: Залужний - перший, Шмигаль - останній "Наразі неможливо побудувати дієву систему протиповітряної оборони, базуючись винятково на надто дорогих у виробництві засобах", - зазначив Залужний. Він підкреслив, що в сучасній війні дешеві та масові засоби ураження виснажують дорогу й високотехнологічну оборону, і саме Росія це добре розуміє, про що свідчить характер її останніх атак. У той час як у США, за словами дипломата, це усвідомлення ще не повністю сформоване. Залужний пропонує створити принципово нову систему ППО, яка буде розгалуженою по території країни, матиме багатоярусну структуру з різними рівнями висоти та типами озброєння, спиратиметься як на новітні розробки, так і на доступні технології, вже перевірені на полі бою. На думку Залужного, тільки такий підхід дозволить протистояти масштабному терору з боку РФ у довготривалій перспективі. Попри затяжну війну, українці не втрачають віри в свої сили та майбутнє країни. За даними дослідження зростає кількість громадян, які очікують завершення бойових дій уже цього року. Збройні сили України продовжують залишатися найбільш шанованою інституцією: 58% опитаних довіряють військовим. Саме ця довіра, за словами дослідників, є фундаментом психологічної стійкості суспільства.
У Києві прощаються з Ігорем Покладом. Це видатний український композитор, пісні якого люблять мільйони. Прощання організували у Національній філармонії, пише NV. Там зібралися ті, хто знав і любив його творчість: рідні, друзі, колеги та вдячні слухачі, аби вшанувати пам'ять митця. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Був вірний справі до кінця. Мав би стати маршалом авіації" - розповіли про загиблого пілота F-16 Максима Устименка На прощання прийшли Павло Зібров, Олексій Мочанов, Руслан Стефанчук, Ольга Сумська та Олексій Суханов. "Ігор Поклад залишив по собі спадок, який звучатиме в серцях українців довгі роки. Творчість композитора стала частиною душі нашого народу. Вдячні за кожну мелодію, глибину й любов до України, вкладену в музику. Світла пам'ять легенді", - написав президент Володимир Зеленський. На 84-му році життя помер видатний український композитор, Герой України Ігор Поклад. Він був одним із найвпливовіших митців сучасної української музики. Він - заслужений діяч мистецтв УРСР, народний артист України, лауреат Шевченківської премії та член Національної спілки композиторів. У творчому доробку композитора понад 150 пісень, серед яких добре знані "Кохана", "Дикі гуси", "Чарівна скрипка", "Пісня про матір", "Ой, летіли дикі гуси", "Тиха вода", "Зелен-клен". Його твори виконували Ніна Матвієнко, Назарій Яремчук, Василь Зінкевич та інші відомі українські артисти.
Попереду два спекотних місяці: липень та серпень. Отже, важливо знати, як захистити себе від високих температур. Навіть якщо на вулиці - страшенно тепло, але ви не хочете такої самої долі у вашій квартирі, то вихід є. Особливо, якщо у квартирі немає кондиціонера, пише 24тв. Найпростіший спосіб позбутися спеки у квартирі - позакривати всі вікна та двері. Тоді у приміщення не буде потрапляти гаряче повітря, а отже - температура буде триматись одного рівня. Провітрювати можна рано вранці або пізно ввечері. Сонцезахисна плівка - хороший метод. Вона пропускає частину променів, щоб до квартири потрапляло світло, але водночас затримує спеку. Не хвилюйтесь, що вам не буде видно нічого з вікна, стане трохи тьмяніше, але ви все будете бачити. Жалюзі, ролети або інші схожі засоби будуть дуже помічними у такій справі. Вони відбиватимуть більшу частину сонячних променів. Спосіб, який не потребує великих витрат чи зусиль - набрати пляшки з водою. Та просто порозставляйте їх по квартирі. Також можна набрати води у миски та додати льоду. Повітря у квартирі завдяки такому методу буде залишатись свіжим. Пам'ятайте про електричні прилади, вони забирають дуже багато енергії, а тому - прогрівають приміщення до високих температур. По можливості, старайтесь вимикати електричні прилади, якими не користуєтесь - тостер, чайник, ноутбук. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як виспатись у спеку: 8 дієвих прийомів здорового сну Зніміть всі килими та пледи, які є у вашому домі. Влітку вони не лише накопичують пил, але й затримують тепло в будь-якому приміщенні. Якщо ви це зробите - то результат не змусить вас чекати. В літню спеку багато з нас рятуються вентиляторами й кондиціонерами. Коли вже надто спекотно, перший - не дуже допомагає, а другий - не всім доступний. Є простий лайфхак, який допоможе охолодити житло. Замочіть кілька рушників у холодній воді, а потім розвішайте їх біля вікон і дверей, Саме цей простий трюк допоможе охолодити повітря та зробити перебування в приміщенні комфортнішим.
Під час зустрічі з державним секретарем США Марко Рубіо глава МЗС Росії Сергій Лавров знову озвучив позицію Кремля щодо припинення війни проти України. Про це повідомили російські ЗМІ. "Так, ми обговорювали Україну, ми підтвердили ту позицію, яку президент Путін викладав, і в тому числі в черговий раз 3 липня в розмові з президентом Трампом", - заявив Лавров. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США закликають союзників передати Україні системи Раtrіоt Зі свого боку, Рубіо повідомив, що Росія запропонувала США "новий і відмінний підхід" до врегулювання конфлікту, однак деталей цієї ініціативи він не розкрив. Переговори відбулися в Малайзії. Державний секретар США Марко Рубіо повідомив про появу оновлених ідей у перемовинах між Вашингтоном і Москвою, що стосуються можливого завершення війни Росії проти України. Політик зазначив, що ці підходи є новими, хоча й не гарантують миттєвого миру. За його словами, президент США Дональд Трамп відчуває розчарування через те, що російська сторона досі не демонструє більшої поступливості в переговорах.
У червні Росія вбила щонайменше 232 цивільних українців. Ще 1343 людей дістали поранення, йдеться у доповіді Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні. "Минулого місяця Російська Федерація здійснила вдесятеро більше ракетних ударів та атак із застосуванням баражувальних боєприпасів, ніж в червні 2024-го. Практично жодна область України не була в безпеці, незалежно від віддаленості від лінії фронту: цивільні особи загинули або були поранені щонайменше у 16 областях та Києві", - сказано в повідомленні. За останні пів року кількість загиблих серед цивільного населення зросла на 17%, а поранених - на 64%. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський відреагував на удар РФ по пологовому Це ще раз доводить, що Росія воює проти всього українського народу. Справжня ціль ворога - знищити українців. Лише Сили оборони України об'єднані з суспільством та міжнародними партнерами можуть це зупинити. "Цивільне населення по всій Україні стикається з такими стражданнями, яких ми не бачили вже більше трьох років. Діти ночують не в ліжках, а в коридорах, підвалах чи ванних кімнатах, затуляючи вуха руками, щоб не чути звуки сирен і вибухів. Такий досвід залишає глибокі психологічні травми", - заявила очільниця ММПЛУ Даніель Белль. Росія випробовує нову тактику під час дронових атак. Сотні російських безпілотників, що летіли з усіх напрямків, атакували Київ у ніч проти 10 липня. Цей черговий масштабний удар дронів ознаменував собою серйозну зміну в тактиці повітряних ударів РФ.
Вдень 11 липня окупанти атакували Одесу БПЛА типу Shаhеd. Внаслідок удару пошкоджена цивільна інфраструктура, житлові та адміністративні будівлі, стайня, автівки. Про це повідомили на сайті міської ради. Наразі відомо про вісім постраждалих, надається необхідна медична допомога. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харків обстріляли окупанти: є постраждалі Також зафіксовано влучання безпілотника у будівлю ТЦК, за даними джерел. Офіційно цю інформацію поки не підтвердили. З'ясовуються масштаби пошкоджень та інформація про можливих постраждалих. Цієї ночі росіяни пошкодили три медзаклади на Харківщині. Постраждали пологовий будинок, стоматологічна поліклініка та міська лікарня. Загалом, за даними Харківської ОВА, минулої доби в області внаслідок обстрілів загинула людина, а 14 - постраждали.
У червні 2025 року споживча інфляція в Україні знизилася до 14,3% у річному вимірі, порівняно з 15,9% у травні. Такий розвиток подій був очікуваним - з урахуванням високої бази порівняння за минулий рік, особливо щодо адміністративно регульованих тарифів, зокрема на електроенергію, повідомив Національний банк. За оцінкою НБУ, головними факторами сповільнення стали: - Адміністративні ціни зростали повільніше - +10,9% у річному вимірі, адже минулого року в червні відбулося одноразове підвищення тарифів. - Базова інфляція (тобто очищена від сезонних та цінових коливань) знизилася до 12,1%, завдяки попереднім заходам монетарної політики та стабільному енергозабезпеченню. - Інфляція на ринку послуг сповільнилася до 14,4%, що сигналізує про зниження тиску з боку ринку праці. "Інфляція досягла піку в травні й, як очікувалося, почала знижуватись у червні. Але фактичний рівень дещо перевищив прогноз через несприятливу погоду", - пояснили в НБУ. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Інфляція в Україні сповільнилася: у червні ціни зросли на 0,8% Що подорожчало найбільше? - Сирі продукти харчування подорожчали на 28,7%.Ціни на м'ясо, кісточкові фрукти, яблука та ягоди зросли через весняні заморозки, зменшення поголів'я худоби та подорожчання кормів. - Оброблені продукти також подорожчали швидше - +18,2%. Особливо м'ясна продукція та кава (через світові ринкові тенденції). - Водночас овочі подорожчували повільніше завдяки новому врожаю та зростанню імпорту. У червні ціни на паливо зросли на 3,1%, переважно через нестабільність світових цін на нафту ы послаблення гривні до євро. Водночас на ринку скрапленого газу спостерігалося послаблення тиску завдяки надлишку поставок. Ціни на непродовольчі товари сповільнилася до 3,6%. Зокрема, ціни на одяг і взуття залишаються нижчими, ніж торік. Дорожчання товарів тривалого вжитку також незначне. У НБУ очікують, що у другій половині 2025 року інфляція продовжить знижуватися. Хоча ризики залишаються - передусім через погодні умови та волатильність зовнішніх ринків. Інфляція в Україні повертається до спадної динаміки, хоча певні продукти й послуги дорожчають швидше через фактори, які складно контролювати - погода, імпорт, глобальні ціни. Водночас фундаментальний тиск на ціни зменшується, що створює передумови для стабілізації в другому півріччі. У травні споживча інфляція в Україні зросла до найвищого рівня з початку року - 15,9% у річному вимірі, що перевищило прогноз Національного банку. Аналітики пояснюють стрибок цін суттєвим подорожчанням сирих продуктів харчування, зокрема продукції тваринництва - молока, м'яса та яєць, а також окремих овочів і фруктів. Ці категорії постраждали через зростання виробничих витрат, зменшення поголів'я та несприятливі погодні умови.