These news items are translated using machine learning and machine translation technologies. We apologize for any inaccuracies or errors in the text. Switch to the Ukrainian language to read the news in the original.
У ніч на 17 липня російська окупаційна армія атакує Дніпро безпілотниками типу Shаhеd. Про це повідомляє голова Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Нікополі окупанти вдарили дроном по рятувальниках - показали моторошні кадри наслідків "Дніпро. Гучно. Перебувати в укриттях. Повітряна тривога триває", - пише Лисак. У той же час місцеві пабліки повідомляють, що у Дніпрі пролунала серія потужних вибухів, після яких виникла пожежа. Зазначається, що пожежа розгорілася після влучання в одному із районів міста. Російські окупанти у середу, 16 липня, завдали авіаудару по центру Добропілля у Донецькій області. Наразі відомо про загиблих та багатьох постраждалих. Лубінець написав, що на місці працюють рятувальники, медики, військові лікарі - місцева лікарня не може прийняти всіх.
У Державному департаменті США відмовилися оприлюднити перелік країн-членів НАТО, які зголосилися фінансово підтримати постачання американської зброї для України. Про це під час брифінгу заявила речниця Держдепу Теммі Брюс. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Діалог під обстрілами: Держдеп виправдовує контакт із Лавровим "Ми раніше заявляли, що цим питанням опікуватиметься Альянс. НАТО матиме можливість надалі передавати озброєння іншим країнам. Що стосується конкретних домовленостей або деталей дипломатичних переговорів - я цього коментувати не буду", - пояснила Брюс. За її словами, вона не може публічно говорити про те, що могло бути предметом дискусії на рівні керівництва НАТО. Раніше Брюс заявила, що Сполучені Штати Америки підтверджують свою незмінну підтримку Києва в протистоянні російській агресії. За її словами, адміністрація президента Дональда Трампа залишається глибоко занепокоєною ситуацією в Україні та прагне забезпечити українців усім необхідним для захисту.
Електромобілі залишаються вигіднішими за авто з двигуном внутрішнього згоряння. Навіть якщо їх заряджати виключно на публічних зарядних станціях. Про це повідомляють аналітики Інституту досліджень авторинку. Згідно з підрахунками, за середнього споживання електроенергії на рівні 20 кВт&mіddоt;год на 100 км пробігу, поїздка на таку відстань коштуватиме в середньому 360 грн при зарядці на комерційних станціях. Для порівняння, поїздка на легковику з газобалонним обладнанням (при витраті 12 л/100 км пропан-бутану) обійдеться у 410 грн, а на бензиновому авто (10 л/100 км) - понад 600 грн. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зростає попит українців на електромобілі: в червні була придбана рекордна кількість нових авто Найвідчутніша економія - при домашній зарядці. За поточними тарифами: - При звичайному (однозонному) тарифі вартість 100 км пробігу становитиме до 90 грн (за ціною 4,32 грн/кВт&mіddоt;год). - При нічному тарифі (2,16 грн/кВт&mіddоt;год) - всього 45 грн за 100 км. Також фахівці проаналізували вартість електроенергії на мережевих зарядних станціях: Через АС порт (повільна зарядка) - 14,82 грн/кВт&mіddоt;год. Через DС порт (швидка зарядка) - 17,65 грн/кВт&mіddоt;год. Ціни на зарядку в основних операторів залишаються стабільними порівняно з попереднім місяцем. Натомість аналітики прогнозують подорожчання бензину та дизеля до кінця липня на одну-дві гривні, що зумовлено зростанням цін на нафту та підвищенням курсу євро. У червні 2025 року в Україні суттєво зріс попит на нові електромобілі. Зокрема, минулого місяця громадяни придбали майже 1400 авто. Український автопарк від початку 2025 року поповнили 5598 нових легкових електромобілів, пише Інститут досліджень авторинку. На ринку нових електромобілів домінували легкові моделі від китайських і європейських брендів. Лідером залишається ВYD (Вuіld Yоur Drеаms), слідом ідуть Vоlkswаgеn, Ноndа та Zееkr. Серед преміальних брендів також вирізняються Аudі та ВМW, тоді як Vоlvо, Міnі й МG демонструють стримане, але стабільне зростання інтересу.
Війська РФ щонайменше двічі атакували Куп'янськ Харківської області FРV-дронами. Перший раз удар був по авто швидкої допомоги, другий раз було пошкоджено будинок. Про це повідомляє Харківська обласна прокуратура. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Нікополі окупанти вдарили дроном по рятувальниках - показали моторошні кадри наслідків Зокрема, за даними слідства, росіяни приблизно о 8:00 поцілили FРV-дроном в автомобіль екстреної швидкої допомоги. "Транспортний засіб пошкоджено. Постраждали двоє медиків - чоловіки віком 53 та 59 років. Вони відмовилися від госпіталізації", - йдеться у повідомленні. Крім того, приблизно о 13:25 місто атакував ще один FРV-дрон. Внаслідок атаки пошкоджено будинок. Також відомо, що 53-річний чоловік отримав вибухове поранення. "За процесуального керівництва Купʼянської окружної прокуратури Харківської області розпочато досудові розслідування за фактами вчинення воєнних злочинів", - резюмували в прокуратурі. Російські окупанти у середу, 16 липня, завдали авіаудару по центру Добропілля у Донецькій області. Наразі відомо про загиблих та багатьох постраждалих. Лубінець написав, що на місці працюють рятувальники, медики, військові лікарі - місцева лікарня не може прийняти всіх.
Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що його країна не підтримає ініціативу Євросоюзу RЕРоwеrЕU. Яка передбачає повну відмову від російського газу з 1 січня 2028 року. Про це йдеться в його офіційному листі до президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн. За словами Фіцо, реалізація плану завдасть шкоди не лише словацьким споживачам та економіці, а й вдарить по конкурентоспроможності всього ЄС. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фіцо допускає компроміс щодо санкцій проти Росії, але залишає за собою право на вето "Словацька Республіка ніколи не підтримає ініціативу RЕРоwеrЕU у сфері постачання газу", - йдеться у зверненні. Хоча Словаччина не має права вето щодо цього плану, Фіцо пов'язує його із запланованим 18-м пакетом санкцій проти Росії. Він заявив, що Братислава наполягатиме на перенесенні голосування щодо санкцій, доки не буде врегульовано ключові ризики, пов'язані з відмовою від російського газу. Прем'єр також зазначив, що ініціативу RЕРоwеrЕU не підтримують ні опозиційні партії Словаччини, ні місцевий бізнес. У зв'язку з цим він закликав Єврокомісію продовжити переговори та чітко окреслити політичні зобов'язання, взяті на себе Брюсселем у попередньому листі від 15 липня. Словаччина заявила, що не підтримає 18-й пакет санкцій Євросоюзу проти Росії на засіданні Комітету постійних представників ЄС 11 липня, повідомив Роберт Фіцо, зазначивши, що вже доручив постійному представникові Словаччини в Брюсселі не голосувати за санкційний пакет. За словами Фіцо, Братислава не готова схвалювати нові санкції без гарантій, що країна не зазнає фінансових збитків через заплановану з 1 січня 2028 року відмову ЄС від російського газу.
Ввечері, 16 липня, у Нікополі на Дніпропетровщині російські окупанти вдарили FРV-дроном по рятувальниках, які гасили пожежу після атаки на авто. Троє рятувальників дістали поранень. Про це повідомляє ДСНС України. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росіяни скинули 500-кілограмову авіабомбу на ТЦ у центрі Добропілля і вбили двох та поранили ще 14 людей Внаслідок атаки також постраждали двоє цивільних - чоловік та жінка. Постраждалих госпіталізували. Пожежу було ліквідовано. Російські окупанти у середу, 16 липня, завдали авіаудару по центру Добропілля у Донецькій області. Наразі відомо про загиблих та багатьох постраждалих. Лубінець написав, що на місці працюють рятувальники, медики, військові лікарі - місцева лікарня не може прийняти всіх.
Археологи в столиці Норвегії виявили близько 3 тис. середньовічних артефактів під час розкопок у портовій зоні Бйорвіка. Знахідки, здебільшого зі шкіри, проливають світло на повсякденне життя мешканців стародавнього Осло, пише Неrіtаgе Dаіly. Фахівці знайшли велику кількість взуття - від коротких черевиків до високих чобіт, прикрашених вишуканими орнаментами. Взуття зберегло сліди тривалого користування. На шкірі видно зморшки, а підошви в багатьох місцях були лагоджені. Це свідчить про турботливе ставлення до речей, їхню практичність і цінність у повсякденному вжитку. Крім взуття, дослідники натрапили на більш ніж 20 фрагментів шкіряних сумок, виконаних у різних стилях і розмірах. У середньовічних норвежців не було кишень в одязі, тому вони носили речі в сумках на ременях або прикріплених до поясу. Це свідчить про продуману організацію побуту. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Древню стрілу знайшли у льодовику Серед інших знахідок - піхви для ножів та мечів. Їхня присутність підкреслює значущість особистої зброї для мешканців тогочасного міста. Археологи припускають, що більшість предметів походять із давніх звалищ біля річки Альна. Саме сезонні підтоплення протягом століть могли переміщувати ці речі, зберігаючи їх у шарах ґрунту. Особливо вразила дослідників велика кількість дитячого взуття - понад 40 маленьких черевиків. Деякі були розміром із сучасний 22-й і, ймовірно, належали малюкам до 1 року. Як і доросле взуття, ці черевики зношувались, ремонтувались і використовувались повторно. Учені зазначають, що частину артефактів могли викинути біля річки ще кілька століть тому, а потрапили вони на місце розкопок значно пізніше можливо, в період з 1500-х до 1700-х років. Відкриття дозволяє краще зрозуміти побутові звички міщан тогочасного Осло та показує, як природа мимоволі зберегла свідчення минулого. Монети знайшли при проведенні археологічних розкопок в околицях Біскупця, на території Вармінсько-Мазурського воєводства. Перші дві монети виявили аматори за допомогою металошукачів. Про знахідку вони повідомили місцевій владі. Розкопками зайнялись археологи з Острудського музею. Вони знайшли 118 срібних динаріїв ІХ ст. Монети належать до періоду Людовика Благочестивого. Раніше динарії Каролінгів у Східній Європі не знаходили. Учені не можуть пояснити, як такий скарб з'явився в Польщі. У ті часи в землях, населених пруськими племенами, переважали арабські монети.
Президент Володимир Зеленський вніс у Верховну Раду проект постанови про призначення Юлії Свириденко прем'єр-міністром України. Про це повідомляє народний депутат і заступник голови Комітету з питань організації державної влади Олександр Качур у Теlеgrаm. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Арахамія озвучив новий склад уряду "До ВРУ надійшло подання президента України про призначення Юлії Свириденко прем'єр-міністром України. Завтра зранку Комітет з питань організації державної влади розгляне його", - пише Качура. Згідно з процедурою, у Раді мають розглянути це подання та винести його на голосування. Для призначення Свириденко на посаду премʼєр-міністра необхідно щонайменше 226 голосів народних депутатів. Юлія Свириденко заявила про намір найближчим часом оприлюднити імена кандидатів до майбутнього складу Кабінету міністрів. Вона повідомила, що вже готується до співпраці з парламентом і до презентації основних урядових ініціатив. Свириденко також повідомила, що президент окреслив головні завдання для нового складу уряду. Серед них - економічне зміцнення країни, масштабування власного оборонного виробництва і підтримка громадян.
Верховна Рада ухвалила закон, який дозволяє громадянам, що досягли граничного віку перебування на військовій службі, укладати контракт із Збройними силами України. Відповідний законопроєкт підтримали 306 народних депутатів, повідомив у Теlеgrаm парламентарій Ярослав Железняк. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В уряді запропонували змінити правила щодо відстрочки від мобілізації Документ передбачає, що українці віком понад 60 років зможуть добровільно вступити на військову службу, якщо мають належний стан здоров'я та отримають письмову згоду командира військової частини. Закон також дозволяє повторно взяти на військовий облік осіб, які досягли граничного віку перебування в запасі, але хочуть повернутися до війська. Службу за контрактом можуть проходити на посадах рядового, сержантського та старшинського складу або на посадах молодшого і старшого офіцерського складу - за умови, що особа була звільнена з армії після 1 січня 2015 року та отримала погодження Генерального штабу ЗСУ. Контракт укладатиметься на один рік з можливістю подальшого продовження. Також запроваджується двомісячний випробувальний термін: у разі незадовільних результатів або невідповідності контракт може бути розірваний. З 1 вересня 2025 року у вищих навчальних закладах стартує базова військова підготовка для студентів. Програму викладатимуть на другому курсі, повідомили в Міноборони. Підготовка буде складатися з двох частин: теоретична - триватиме протягом навчального року у самому виші (90 год.); практична проходитиме у центрах ЗСУ з травня по жовтень (210 год.), зазвичай на канікулах.
Надлишок світла у спальні може поступово погіршувати якість нашого життя. Світло від гаджетів, вуличних ліхтарів чи навіть нічника може заважати виробленню мелатоніну - гормону сну. У результаті ви прокидаєтесь втомленими, менш зосередженими та дратівливими. Як створити справжню темряву для глибокого якісного сну Створіть "цифровий захід сонця". Відмовтеся від використання смартфонів, планшетів та ноутбуків принаймні за годину-дві до сну. Якщо це неможливо, використовуйте "нічний режим" на пристроях, який робить екран теплішим. Подбайте про повну темряву. Інвестуйте в щільні штори або блекаут-ролети, щоб ізолювати кімнату від вуличного освітлення. Це особливо важливо для мешканців великих міст. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Три причини, чому прокидаємось до дзвінка будильника Винищуйте "світлових паразитів". Заклейте чорною ізоляційною стрічкою яскраві світлодіодні індикатори на телевізорі, зарядному пристрої, роутері та іншій техніці. Ви здивуєтесь, наскільки темнішою стане ваша кімната. Використовуйте правильний нічник. Якщо вам потрібне нічне освітлення, обирайте лампи з теплим, червоним або бурштиновим світлом. Вони найменше впливають на вироблення мелатоніну. Здоровий сон є одним із найважливіших аспектів доброго самопочуття та відновлення сил. Проте сучасний темп життя та стрес часто заважають якісному відпочинку. Добова нестача сну робить людей дратівливими, негативно впливає на мислення, здатність працювати, спілкуватися та контролювати емоції.Варто завжди відкладати ґаджети за 30-60 хвилин до сну, оскільки їхнє світло заважає мозку виробляти мелатонін.Якщо ви спатимете менше ніж 7 годин на добу, то підвищите ризик розвитку хронічних захворювань.