Всі останні актуальні новини України, Всесвіт

Зареєструйтесь, щоб залишати коментарі та вподобайки

Фільтр новин

Подивіться, як виглядає небо, заповнене космічимиї брижами (відео)

За допомогою змодельованих даних астрономи НАСА продемонстрували, як би виглядало небо, якби людське око могло сприймати гравітаційні хвилі. Використовуючи змодельовані дані, астрономи НАСА показали, як виглядало б небо, якби ми спостерігали гравітаційні хвилі. Це космічні брижі в просторі-часі, створювані обертовими по орбіті об’єктами. На зображенні показано, як космічні обсерваторії гравітаційних хвиль, запуск яких очікується в … Стаття Подивіться, як виглядає небо, заповнене космічимиї брижами (відео) з'явилася спочатку на Цікавості.

we.ua - Подивіться, як виглядає небо, заповнене космічимиї брижами (відео)

Вуглекислий газ на супутнику Юпітера Європі, можливо, показує, що там є життя

Вуглекислий газ, виявлений на супутнику Юпітера – Європі, надходить з величезного океану під його крижаною оболонкою. Так показали дослідження, проведені за допомогою космічного телескопа «Джеймс Вебб». Можливо, в глибинах океану існує життя. Вуглекислий газ на супутнику Юпітера Європі – це біомаркер, тобто він показує, що джерелом CO2 може бути життєдіяльність позаземних організмів. Вуглекислий газ, виявлений … Стаття Вуглекислий газ на супутнику Юпітера Європі, можливо, показує, що там є життя з'явилася спочатку на Цікавості.

we.ua - Вуглекислий газ на супутнику Юпітера Європі, можливо, показує, що там є життя

Громадська організація «Справа Громад»

Місія Справи Громад - це підтримка нашого війська. Запорука перемог на фронті – підтримка армії в тилу! Зараз знову, як і у 2014 році, армія потребує нашої єдності в питаннях допомоги! Починаючи від базових речей, таких як одяг, і закінчуючи високоточним обладнанням, таким як комплекси оптико-радіо-електроного спостереження, наша спільнота закуповує і поставляє у війська все необхідне, чим формує нову, досконалішу армію! В цьому процесі ми, Справа Громад беремо на себе всі рутинні процеси від “зрозуміти що треба військовому, щоб бити ворога” і закінчуючи врученням йому ключиків від омріяної техніки! Проте, цей шлях ми можемо подолати тільки за однієї умови: лише разом з вами!

we.ua - Громадська організація «Справа Громад»

Ракета Космічних сил США пробила дірку в іоносфері

Ракета із супутником спостереження Космічних сил США могла створити дірку в іоносфері при виході в космос. Запуск відбувся всього за 27 годин, і це новий рекорд. Ракета, яка вивела на орбіту супутник Космічних сил США, можливо, пробила дірку в верхніх шарах атмосфери Землі після старту всього за 27 годин. Це новий рекорд — найкоротший проміжок … Стаття Ракета Космічних сил США пробила дірку в іоносфері з'явилася спочатку на Цікавості.

we.ua - Ракета Космічних сил США пробила дірку в іоносфері

Протоскупчення галактик, що зливаються, знайшли на «зорі Всесвіту»: в 13 млрд світлових років від Землі

Міжнародна група дослідників повідомила про виявлення протоскупчення галактик A2744ODz7p9, розташованого на рекордній відстані від Землі: 13,14 млрд світлових років від Землі. Моделювання показує, що чотири стародавні галактики зіллються в одну протягом десятків мільйонів років. Це дуже швидко в масштабах еволюції Всесвіту. Художня ілюстрація на основі моделювання поточного стану галактик (зверху) і результатів злиття (внизу). Зображення: … Стаття Протоскупчення галактик, що зливаються, знайшли на «зорі Всесвіту»: в 13 млрд світлових років від Землі з'явилася спочатку на Цікавості.

we.ua - Протоскупчення галактик, що зливаються, знайшли на «зорі Всесвіту»: в 13 млрд світлових років від Землі

«Вебб» знайшов джерело вуглецю на поверхні супутника Юпітера Європи

Один з ключових елементів, необхідних для життя, виходить на поверхню Європи з океану. Два дослідження опубліковані в журналі Science. Дві незалежні групи астрономів використовували космічний телескоп «Джеймс Вебб» для вивчення хімічних елементів на поверхні крижаного супутника Юпітера — Європи. Вуглекислий газ, який зафіксували прилади пристрою, пов’язаний з внутрішнім океаном і сформувався недавно з точки зору … Стаття «Вебб» знайшов джерело вуглецю на поверхні супутника Юпітера Європи з'явилася спочатку на Цікавості.

we.ua - «Вебб» знайшов джерело вуглецю на поверхні супутника Юпітера Європи

Галактики раннього Всесвіту виявилися схожими на Чумацький Шлях

Результати дослідження раннього Всесвіту змінюють уявлення про еволюцію галактик. Міжнародна група астрофізиків опублікувала результати спостереження за галактиками раннього Всесвіту, виконані за допомогою космічного телескопа «Джеймс Вебб». Аналіз показує, що дискові галактики, які нагадують Чумацький Шлях, зустрічаються в 10 разів частіше, ніж припускали дослідники. Чумацький Шлях — типова дискова галактика. Вони нагадують за формою тонкий млинець, … Стаття Галактики раннього Всесвіту виявилися схожими на Чумацький Шлях з'явилася спочатку на Цікавості.

we.ua - Галактики раннього Всесвіту виявилися схожими на Чумацький Шлях

У потрійний зоряній системі знайшли планету в 15 разів більше Юпітера

Дуже великий телескоп виявив екзопланету, що ховається в системі з двох зірок і коричневого карлика. Дуже великий телескоп (VLT) Європейської південної обсерваторії вперше показав ієрархічну систему з чотирьох об’єктів — HIP 81208. Екзопланета (Cb) в 15 разів більше масивна, ніж найбільша планета Сонячної системи, обертається навколо невеликої зірки (С). Вона в свою чергу рухається навколо … Стаття У потрійний зоряній системі знайшли планету в 15 разів більше Юпітера з'явилася спочатку на Цікавості.

we.ua - У потрійний зоряній системі знайшли планету в 15 разів більше Юпітера

Хіміки склали «книгу рецептів формування життя» для пошуку населених світів

Дослідники описали хімічні реакції, які теоретично можуть привести до формування життя. Інопланетне життя — якщо воно існує — може бути зовсім не схоже на земне. Але у Всесвіті обмежена кількість хімічних елементів і єдині закони, які визначають їх взаємодію. Дослідники з Вісконсинського університету в Мадісоні склали «книгу рецептів» з хімічними реакціями, які здатні дати початок … Стаття Хіміки склали «книгу рецептів формування життя» для пошуку населених світів з'явилася спочатку на Цікавості.

we.ua - Хіміки склали «книгу рецептів формування життя» для пошуку населених світів

НАСА показало деталізоване зображення південного полюса Місяця (фото)

Комбіноване зображення складено зі знімків, отриманих за допомогою двох орбітальних камер. Дослідники опублікували комбінований знімок кратера Шеклтон, розташованого поблизу південного полюса Місяця. Дві орбітальні камери показують в деталях як поверхню супутника, так і затінені області всередині кратера. Зображення складено на основі знімків камер, які встановлені на американській міжпланетній станції Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO), що працює … Стаття НАСА показало деталізоване зображення південного полюса Місяця (фото) з'явилася спочатку на Цікавості.

we.ua - НАСА показало деталізоване зображення південного полюса Місяця (фото)

Таємнича прихована сила генерує воду на Місяці

Ми знаємо, що на Місяці є лід, але не дуже зрозуміло, звідки він взявся. Нове дослідження показує, що хвилі електронів, які надходять опосередковано від Землі та Сонця, сприяють утворенню замерзлої води на поверхні Місяця. Ці електрони потрапляють на Місяць, коли він входить і виходить з хвоста магнітосфери Землі, який наша планета залишає після себе, мчачи … Стаття Таємнича прихована сила генерує воду на Місяці з'явилася спочатку на Цікавості.

we.ua - Таємнича прихована сила генерує воду на Місяці

Чумацький Шлях викривлений ореолом темної матерії, вважають астрономи

Величезна невидима маса деформує і скручує нашу Галактику. Дослідження опубліковано в журналі Nature Astronomy. Дослідники з Гарвард-Смітсоновського центру астрофізики вважають, що Чумацький Шлях оточує ореол з темної матерії. Нахилена і зміщена еліптична структура пояснює особливості форми Галактики. На околицях Чумацького Шляху різні групи астрономів виявили потужні деформації і спалахи. Хоча основна гіпотеза пов’язує ці події … Стаття Чумацький Шлях викривлений ореолом темної матерії, вважають астрономи з'явилася спочатку на Цікавості.

we.ua - Чумацький Шлях викривлений ореолом темної матерії, вважають астрономи

Вчений спростував головну помилку на рахунок Місяця

Старший науковий співробітник Норберт Шоргофер з Інституту планетології провів нове дослідження водяного льоду на Місяці. Результати опубліковані в журналі Science Advances. Виявилося, що більшість постійно затінених областей Місяця (permanently shadowed regions, PSR), довгий час вважалися древніми резервуарами водяного льоду, набагато молодше, ніж передбачалося раніше. «Це переглядає не тільки наше розуміння геології Місяця, але і те, … Стаття Вчений спростував головну помилку на рахунок Місяця з'явилася спочатку на Цікавості.

we.ua - Вчений спростував головну помилку на рахунок Місяця

У системах з двома сонцями теж може існувати життя

Це планети, на зразок Татуїна – світу, який ми бачили в «Зоряних війнах» і на небосхилі якого два сонця. Наскільки нам відомо, життя є тільки на нашій планеті — блідо-блакитний точці, що обертається навколо самотньої зірки в середині спірального рукава нічим не примітної галактики. Однак більшість зірок Чумацького Шляху не схожі на Сонце. До 85% … Стаття У системах з двома сонцями теж може існувати життя з'явилася спочатку на Цікавості.

we.ua - У системах з двома сонцями теж може існувати життя

Подивіться на сяйво газу у новонародженої зірки на знімку «Вебба» (фото)

Астрономи вивчили за допомогою телескопа «Джеймс Вебб» об’єкт Хербіга — Аро 211 (HH 211), розташований на відстані близько тисячі світлових років від Землі. Зображення, отримане в інфрачервоному діапазоні, розкриває деталі зіткнення біполярного потоку газу від новонародженої зірки і молекулярного хмари. Об’єкти Хербіга — Аро — області, що світяться, оточують новонароджені зірки. Вони утворюються ударними хвилями … Стаття Подивіться на сяйво газу у новонародженої зірки на знімку «Вебба» (фото) з'явилася спочатку на Цікавості.

we.ua - Подивіться на сяйво газу у новонародженої зірки на знімку «Вебба» (фото)

Подивіться на зіткнення двох галактик на знімку «Хаббла» (фото)

Дослідники опублікували знімок космічного об’єкта Arp 107, отриманий за допомогою космічного телескопа «Хаббл». На зображенні видно дві галактики, розташовані на відстані в 465 млн світлових років від Землі. Їх пов’язує «міст» з газу і пилу. Знімок Arp 107 космічним телескопом «Хаббл». Зображення: ESA / Hubble & NASA, J. Dalcanton  Зліва на знімку видно сейфертвовська галактика. … Стаття Подивіться на зіткнення двох галактик на знімку «Хаббла» (фото) з'явилася спочатку на Цікавості.

we.ua - Подивіться на зіткнення двох галактик на знімку «Хаббла» (фото)

Рідкісні галактики виявилися не такими вже рідкісними

Міжнародна група астрономів визначила дві потенційні галактики з полярним кільцем. Результати дослідження опубліковані в Monthly Notices of the Royal Astronomical Society. Вчені провели аналіз даних, отриманих за допомогою телескопа CSIRO національного наукового агентства Австралії. Астрономи вивчили карти розподілу водневого газу в більш ніж 600 галактиках. У підсумку, вони визначили дві потенційні галактики з полярним кільцем. … Стаття Рідкісні галактики виявилися не такими вже рідкісними з'явилася спочатку на Цікавості.

we.ua - Рідкісні галактики виявилися не такими вже рідкісними

Рукопис 1217 року описує вибух нової, який повинен повторитися в 2024 році

У середньовічному манускрипті знайшли можливо першу згадку повторної нової, яка повинна спалахнути в наступному році. Зірка T Північної Корони або «палаюча зірка» — одна з небагатьох відомих повторних нових. Вона складається з червоного гіганта і білого карлика, який викачує газ зі свого масивного компаньйона. Приблизно раз в 80 років це призводить до «вибуху», що супроводжується … Стаття Рукопис 1217 року описує вибух нової, який повинен повторитися в 2024 році з'явилася спочатку на Цікавості.

we.ua - Рукопис 1217 року описує вибух нової, який повинен повторитися в 2024 році

З’ясувалася реальна кількість темної енергії у Всесвіті

Міжнародна команда вчених на чолі з Університетом Тіба в Японії визначила, що матерія становить всього 31% від загальної кількості матерії і енергії у Всесвіті. Результати дослідження опублікована в The Astrophysical Journal. Вчені визначили загальну кількість матерії в Всесвіті. Вони прийшли до висновку, що матерія становить лише третю частину загальної кількості речовини і енергії. Для визначення … Стаття З’ясувалася реальна кількість темної енергії у Всесвіті з'явилася спочатку на Цікавості.

we.ua - З’ясувалася реальна кількість темної енергії у Всесвіті

Зонд «Паркер» вивчив корональний викид, який «виштовхуює» міжпланетний пил

Космічний зонд НАСА пролетів через корональний викид маси і підтвердив гіпотезу про взаємодію сонячних частинок і міжпланетного пилу. 5 вересня 2022 року сонячний зонд НАСА «Паркер» пролетів через один з найпотужніших корональних викидів маси за час космічних спостережень. Камери космічного корабля вперше спостерігали взаємодію між зарядженими частинками, викинутими Сонцем, і крихітними частинками пилу, що заповнюють … Стаття Зонд «Паркер» вивчив корональний викид, який «виштовхуює» міжпланетний пил з'явилася спочатку на Цікавості.

we.ua - Зонд «Паркер» вивчив корональний викид, який «виштовхуює» міжпланетний пил

Астрономи вивчили властивості проміжного поляра

Вчені з Індії і Чилі використовували різні космічні апарати для проведення спостережень в рентгенівському діапазоні зоряної системи, відомої як TX Columbae. Використовуючи різні космічні апарати, астрономи з Індії і Чилі провели рентгенівські спостереження проміжного поляра, відомого як TX Columbae. Результати наглядової кампанії, опубліковані на сервері препринтів arXiv, проливають більше світла на властивості і поведінку цього … Стаття Астрономи вивчили властивості проміжного поляра з'явилася спочатку на Цікавості.

we.ua - Астрономи вивчили властивості проміжного поляра

Вівторок 26 Вересня

Любомль

18

°

Хмарно

12° - 24°

0 %

1028 мм

4.99 м/с

 • 08:00

  15°
 • 11:00

  22°
 • 14:00

  27°
 • 17:00

  26°
 • 20:00

  20°

Що не так з цим дописом?