Припинення Сполученими Штатами фінансування цілої низки комісій, які займаються розслідуванням міжнародних воєнних злочинів, не вплине на слідство щодо злочинів, скоєних Росією.
Про це стало відомо із трансляції, яку вів телеканал Еспресо. З боку Ради Європи угоду підписав генеральний секретар РЄ Ален Берсе. Президент Володимир Зеленський назвав підписання документа "справді дуже важливим кроком". "Сьогодні ми запускаємо процес формування трибуналу щодо російського злочину агресії проти України. Кожен воєнний злочинець має знати: буде правосуддя. І це стосується також Росії. Ми зараз підсилюємо правову роботу в дуже серйозний спосіб. Дуже багато ще потрібно зробити. Політично ми вже зробили, досягли істотного прогресу. І я вдячний Комітету міністрів Ради Європи і усім, хто показує своє лідерство, демонструє своє лідерство в цьому питанні. Правосуддя вимагає часу, але воно має тріумфувати. І цей трибунал дає нам реальний шанс забезпечити справедливість щодо злочинів агресії. І нам потрібно показати чітко, що агресія призводить до покарання. І ми маємо зробити це можливим разом, забезпечити це разом по всій Європі", - наголосив глава держави.Зеленський підкреслив, що започаткований трибунал дає змогу реально притягнути до відповідальності керівництво російського режиму за злочини проти України. Він подякував президенту Парламентської асамблеї Ради Європи Теодоросу Русопулосу за роботу ПАРЄ. "Цінуємо увагу до України та важливі резолюції. Забезпечимо правосуддя разом", - додав президент.Глава МЗС України Андрій Сибіга подякував усім партнерам, і насамперед Раді Європи та її генсекретарю Алену Берсе за те, що вони уможливили підписання угоди."Це історичний момент не лише для України, а й для глобального правосуддя. Повномасштабна війна Росії проти України є найсерйознішим порушенням міжнародного права в Європі з часів Другої світової війни. Вперше за десятиліття буде запущено Спеціальний трибунал для переслідування злочину агресії. Путін та його спільники повинні знати, що правосуддя неминуче", - написав він в Х. Попередньо інформацію про те, що президент України прибув до Страсбурга для підписання документа підтверджували в Офісі президента. Зазначалося, що з боку Ради Європи угоду має підписати Ален Берсе та повідомлялося, що документ також містить Статут Спеціального трибуналу.Очікувалося, що після цього Зеленський виступить на розширеному вечірньому засіданні перед Парламентською асамблеєю Ради Європи, а також відповість на запитання членів ПАРЄ. Раніше заступниця керівника Офісу Президента Ірина Мудра повідомила, що Статут Спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України, який дає можливість притягнути до відповідальності тих, хто розв’язав цю війну, викладений в остаточній редакції.
Президент України Володимир Зеленський та Генеральний секретар Ради Європи Ален Берсе офіційно підписали угоду щодо започаткування Спеціального трибуналу, який розглядатиме злочин агресії Російської Федерації проти України. Підписання документа відбулося в межах участі Зеленського в засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи. "Ми запускаємо процес створення трибуналу для розгляду злочинів агресії РФ проти України. Це надзвичайно важливо. Кожен, хто скоїв воєнні злочини, має знати: справедливість буде відновлена, і це стосується також Росії", - заявив Зеленський. Він підкреслив, що попри складний і тривалий шлях до практичної реалізації механізму покарання, політична основа вже закладена. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна й Рада Європи підпишуть угоду про створення спецтрибуналу для РФ - нардеп "Навіть якщо існуючі міжнародні інституції не мають достатніх інструментів, цей трибунал дає Україні реальний шанс добитися правосуддя. Ми маємо разом із Європою довести: за агресію обов'язково буде покарання", - додав президент. Спецтрибунал дозволить проводити розслідування проти найвищого керівництва держави, яке зазвичай захищене персональними імунітетами, але винесення вироків буде можливим лише після втрати ним посад. Крім того, трибунал матиме міжнародну правосуб'єктність, а не статус гібридної або національної структури. Також передбачається, що трибунал зможе ухвалювати вироки навіть без присутності обвинувачених, зокрема - проти політичного та військового керівництва Росії, а потенційно також Білорусі та КНДР. Коментуючи подію, заступниця глави Офіса президента Ірина Мудра зяявила, що це фінал трирічної боротьби за справедливість, яку ми вели у найтемніші дні війни, коли світ ще вагався. Вона наголосила, що попереду не менш важкий етап - зробити трибунал дієвим. "Але сьогодні ми вчергове чітко заявили світу: злочин агресії не залишиться без відповіді", - резюмувала Мудра. Комітет міністрів Ради Європи у травні офіційно підтримав ініціативу створення Спеціального трибуналу для притягнення до відповідальності за злочин агресії, вчинений Росією під час війни проти України. Рішення ухвалили в середу під час щорічного засідання Комітету міністрів, що проходило в Люксембурзі.
Наступнісно, що фінальну версію статуту спеціального трибуналу щодо злочину агресọї проти України, засначіває Рада Івропи Ради ЄвропиМ На сайті Ради Європи опубліковано остаточну версію статуту Спеціального трибуналу, що розглядає злочин агресії проти України. Цей документ став результатом понад двох років роботи української делегації. Про це повідомила Ірина Мудра, заступниця керівника Офісу президента, у своїй публікації […] Тhе роst Спеціальний трибунал за злочин агресії проти України: остаточний статут fіrst арреаrеd оn Межа. Новини України..
Заступниця керівника Офісу президента Ірина Мудра озвучила ключові положення Статуту Спеціального трибуналу, який розглядатиме злочини РФ проти України. Джерело: "Європейська правда" з посиланням на допис Мудрої у Fасеbооk Деталі: Мудра наголосила, що підготовлений Статут "дає реальний шанс притягнути до відповідальності тих, хто розв'язав цю війну".
The "Come Back Alive" Foundation is close to the Ukrainian military. The front line of the Russian-Ukrainian war is not only the front. It is where the war for Ukraine is going on. In hospitals, in warehouses, landfills, in mass media, in offices. We supply and repair equipment, train soldiers and officers, help transform the Armed Forces, provide first-hand accounts of war and stem the flow of propaganda and disinformation. Provides the Ukrainian army with the most important tactical advantage.
Заступниця керівника Офісу Президента Ірина Мудра заявила про створення Статуту Спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України, та опублікувала його положення.
Заступниця керівника Офісу Президента Ірина Мудра обговорила з представниками місії Міжнародного валютного фонду питання судової реформи, важливі для 8-го перегляду програми в межах Механізму розширеного фінансування для України (ЕFF).
Компенсація постраждалим має охоплювати всю шкоду від агресії росії, починаючи з 2014 року - ОПУ Гаазі відбулося засідання щодо створення комісії з розгляду заяв для України. Ірина Мудра наголосила, що компенсації мають охоплювати всю шкоду з 2014 року.
Комітет міністрів Ради Європи офіційно підтримав ініціативу створення Спеціального трибуналу для притягнення до відповідальності за злочин агресії, вчинений Росією під час війни проти України. Рішення ухвалили в середу під час щорічного засідання Комітету міністрів, що проходило в Люксембурзі, повідомляє пресслужба Ради Європи. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трибунал проти агресії РФ: у Раді Європи готують вирішальний крок "Комітет міністрів підтвердив свою тверду підтримку України на її шляху до справедливості та відновлення, започаткувавши процес створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії", - йдеться в офіційному повідомленні. У зв'язку з цим міністри доручили Генеральному секретарю Ради Європи Алену Берсе (Аlаіn Веrsеt) очолити роботу зі створення трибуналу через підписання відповідної угоди з Україною. Також було схвалено подальші кроки з формування Комісії з розгляду претензій для України, яка може діяти під егідою Ради Європи. Окрему увагу міністри приділили питанню повернення українських дітей, яких Росія незаконно депортувала чи насильно перемістила. Крім того, Комітет наголосив на важливості подальшої підтримки України, зокрема через План дій "Стійкість, відновлення та реконструкція 20232026", що сприяє реформам на шляху України до членства в ЄС. Спеціальний трибунал для розслідування злочину агресії Росії проти України може розпочати свою роботу вже наступного року. Про це заявила заступниця керівника Офіса президента Ірина Мудра. Відповідаючи на запитання щодо термінів створення трибуналу, Мудра зазначила, що, хоча процес може бути тривалим, вже існує чітке розуміння щодо його організації в Гаазі. "Ми очікуємо, що трибунал може почати функціонувати наступного року. Цього року завершується оформлення юридичної бази, і ми розпочинаємо формування самого трибуналу: набір суддів, створення секретаріату, встановлення регламенту та процедур", - сказала вона.
Міжнародний спецтрибунал, покликаний розслідувати злочин агресії Росії проти України, офіційно стартує вже наступного тижня. Про це заявив міністр закордонних справ Люксембургу Ксав'є Беттель під час візиту до Львова. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Спецтрибунал для Путіна: юридична база готова, початок роботи наступного року За його словами, трибунал буде запущено під час засідання Комітету міністрів Ради Європи, яке пройде 13-14 травня в Люксембурзі. Очікується, що на цій зустрічі міністр закордонних справ України офіційно висуне відповідні вимоги, а також відбудеться передача необхідних документів для запуску судового механізму. Відповідаючи на запитання журналістів щодо позиції США, які не беруть участі в розслідуванні воєнних злочинів РФ, Беттель нагадав, що трибунал ініційовано Радою Європи - організацією, до якої Сполучені Штати не входять. Тому, за його словами, участь США у цьому процесі є географічно складнішою. Щодо впливу створення трибуналу на можливість мирних переговорів, глава МЗС Люксембургу зазначив, що російський президент Володимир Путін і так не йде на жодні поступки. Беттель також звернув увагу на те, що навіть у разі арешту Путіна деякі країни - члени міжнародних організацій - усе одно продовжують співпрацю з ним, ігноруючи власні зобов'язання. "Чи стане трибунал реальним важелем тиску - це питання відкрите. Але наш обов'язок - діяти згідно з принципами, які ми підтримуємо", - підкреслив Беттель. Спеціальний трибунал для розслідування злочину агресії Росії проти України може розпочати свою роботу вже наступного року. Про це заявила заступниця керівника Офіса президента Ірина Мудра. Відповідаючи на запитання щодо термінів створення трибуналу, Мудра зазначила, що, хоча процес може бути тривалим, вже існує чітке розуміння щодо його організації в Гаазі. "Ми очікуємо, що трибунал може почати функціонувати наступного року. Цього року завершується оформлення юридичної бази, і ми розпочинаємо формування самого трибуналу: набір суддів, створення секретаріату, встановлення регламенту та процедур", - сказала вона.
Міністри закордонних справ країн Європейського Союзу та представники вищого керівництва ЄС висловили політичну підтримку запуску спеціального трибуналу щодо злочину агресії рф. Про це пише «Суспільне", передає Рубрика. Заступниця керівника Офісу президента Ірина Мудра на початку тижня анонсувала зустріч міністрів для політичного схвалення спецтрибуналу. "Це буде висловлення політичної підтримки для подальшої передачі всіх напрацювань до Ради Європи […] Тhе роst Міністри закордонних справ ЄС підписали заяву про створення спецтрибуналу щодо злочинів рф арреаrеd fіrst оn Рубрика.
Заступниця керівника Офісу Президента Ірина Мудра підтвердила, що завтра, 9 травня, у Львові під час зустрічі міністрів закордонних справ десятків країн буде надано політичне схвалення створенню спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України.
Станом на перший квартал 2025 року орієнтовні втрати, завдані навколишньому середовищу внаслідок російських атак на українські військові об'єкти, становлять близько 367 млрд грн (приблизно $9 млрд). Про це повідомив начальник управління екологічної безпеки Міністерства оборони України Юрій Ситник під час круглого столу Екологічна безпека і наслідки війни. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Війна завдала Україні колосальних збитків: назвали цифру За його словами, агресія РФ спричинила масштабне забруднення територій: мільйони тонн будівельного сміття, уламків бетону, скла, азбесту, важких металів, нафтопродуктів і вибухонебезпечних предметів перетворили родючі землі на потенційно небезпечні зони. Крім того, пожежі знищили тисячі гектарів лісу, що посилює екологічну катастрофу. Ситник наголосив, що ці цифри є попередніми - для повної оцінки необхідні тривалі дослідження та постійний моніторинг. "Війна вже змінює ландшафти, отруює ґрунти, воду й повітря, а її наслідки позначаться на здоров'ї українців та стані екосистем ще багато років", - зазначив він. З 2023 року Міністерство оборони тісно співпрацює з міжнародними партнерами - зокрема, ОБСЄ, ПРООН, FАО та UNЕР - у межах ініціатив із реабілітації довкілля. Серед стратегічних цілей - створення Міжнародного науково-технологічного центру для дослідження й подолання екологічних наслідків війни. Загальний обсяг збитків, яких зазнала Україна внаслідок російської військової агресії, що триває з 2014 року, може досягати $1 трлн. Про це повідомила заступниця керівника Офіса президента України Ірина Мудра. Вона зазначила, лише за три роки повномасштабного вторгнення Росія спричинила Україні втрати на суму $589 млрд. Оскільки російські війська щоденно завдають ударів по українській території, ця цифра продовжує зростати.
Заступниця керівника Офісу Президента Ірина Мудра закликає партнерів виправити ключовий недолік у Міжнародному реєстрі збитків від війни, включивши туди постраждалих до 2022 року.
Заступниця керівника Офісу Президента Ірина Мудра заявила, що на шляху до ЄС Україна крок за кроком адаптує законодавство до стандартів ЄС, впроваджуючи судову реформу, зокрема - прозорі правила для призначення суддів.
Спеціальний трибунал для розслідування злочину агресії Росії проти України може розпочати свою роботу вже наступного року. Про це заявила заступниця керівника Офісу президента Ірина Мудра. Відповідаючи на запитання щодо термінів створення трибуналу, Мудра зазначила, що, хоча процес може бути тривалим, вже існує чітке розуміння щодо його організації в Гаазі. "Ми очікуємо, що трибунал може почати функціонувати наступного року. Цього року завершується оформлення юридичної бази, і ми розпочинаємо формування самого трибуналу: набір суддів, створення секретаріату, встановлення регламенту та процедур", - сказала вона. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Спецтрибунал не судитиме Путіна і його соратників - ЗМІ За словами посадовиці, юридична робота продовжуватиметься і в 2025 році. Наразі вже готовий проєкт статуту, який повністю регламентує організаційні, функціональні та юридичні аспекти роботи трибуналу. "Створення спецтрибуналу за злочин агресії проти України відбулося фактично за два роки, що є досить швидким процесом, враховуючи складність питань, які вимагали компромісу", - додала Мудра. Вона також розповіла про зустріч міністрів закордонних справ держав-коаліціантів, яка відбулася 9 травня. Під час цієї зустрічі було політично схвалено створення трибуналу. "Напрацьовані юридичними радниками 40 держав документи отримають політичну підтримку, що дозволить передати їх до Ради Європи для подальшої імплементації", - зазначила Мудра. Росія використовує воєнні злочини як метод ведення війни. На окупованих територіях цілеспрямовано винищують активних людей - журналістів, громадських активістів, священників, митців, мерів. Це робиться з метою утримати ці території у покорі. Крім того, 17 березеня 2023 року МКС видав ордер на арешт російського диктатора Володимира Путіна і уповноваженої РФ з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Путіна і Львову-Бєлову підозрюють у скоєнні воєнного злочину незаконної депортації і переміщення дітей з окупованих районів України до РФ.
Зараз уже є проєкт статуту, який повністю регламентує "організаційно, функціонально і юридично всі правила роботи спецтрибуналу", розповіла Ірина Мудра.