Сполучені Штати запропонували Україні і РФ укласти 30-денне припинення вогню. Цю пропозицію під час телефонної розмови обговорили президент США Дональд Трамп та президент України Володимир Зеленський, розповіла речниця Білого дому Керолайн Левітт на брифінгу. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зустріч не на часі: у США виключили переговори Трампа з Путіним Вона наголосила, що це був "гарний дзвінок". "І вони також говорили, звичайно, про припинення вогню, яке запропонував президент Трамп. Про 30-денне припинення вогню між Росією та Україною, яке, як ми знаємо, Європа підтримує. І ми сподіваємося, що обидві країни погодяться на це", - додала вона. Трамп закликав Росію та Україну до негайного 30-денного безумовного припинення вогню та попередив, що в разі зриву перемир'я на порушників чекають нові санкції з боку США та їхніх союзників. Він сподівається на дотримання режиму тиші обома сторонами. У разі порушення домовленостей, Вашингтон разом з партнерами запровадить додаткові обмеження.
10 травня "Телеграф" продовжує в режимі реального часу розповідати про всі останні події на фронті. На 1172 день війни існує нова загроза масованого ракетного удару росіян по Україні
Українська позиція принципово полягає в тому, щоб припинення вогню було повне і безумовне. Україна залишається відданою пропозиції США щодо повного припинення вогню, яка була підтримана ще під час мирної зустрічі в Джидді, заявив керівник Офісу президента Андрій Єрмак. "І це є принциповою позицією президента та всієї команди", - додав він. Спроби Росії нав'язати часткове перемир'я, наприклад, лише в повітряному просторі або без участі фронту, є неприйнятними. "Зрозуміле бажання росіян продовжувати свої ворожі дії, але будь-яке часткове припинення вогню матиме вигляд як порушення домовленості", - пояснив він. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Тисячі загиблих щотижня": Трамп вимагає припинення вогню і обіцяє санкції порушникам В разі небажання росіян зупиняти війну можуть бути застосовані дуже сильні санкції, зазначив Єрмак. "Головне, що США та інші наші стратегічні партнери - Велика Британія, Франція, Німеччина, Нордична група та інші це підтримують, вони теж говорять зі США. І сьогодні процес на етапі щодо визначення того як діяти, якщо Росія не приймає цих умов, бо тоді починається процес додаткового тиску", - зазначив він. Єрмак наголосив, що війну проти РФ українці хочуть закінчити справедливим і сталим миром, який би був забезпечений сильними і юридично обов'язковими гарантіями безпеки для України. США та країни Європи фіналізують спільну ініціативу щодо запровадження 30-денного режиму припинення вогню в Україні. Якщо Росія відкине цю пропозицію, союзники розглядають можливість введення нових санкцій проти Кремля.
А Ви знаєте що на Платформі we.ua діє реферальна програма?
Ви приводите друзів та знайомих і отримуєте винагороду за їх реєстрації.
То ж, не гайте час! Розкажіть про we.ua своїм друзям, родичам та колегам. Надішліть їм своє реферальне посилання, яке легко знайти в розділі Мої друзі, та отримайте на свій бонусний рахунок додаткові надходження за кожну нову реєстрацію.
Розміщуйте своє реферальне посилання в інших соціальних мережах, в коментарях, в тематичних форумах та будь-де. Так у Вас буде більше друзів та підписників і більше бонусів на бонусному рахунку.
Ви зможете використати бонуси на додаткові послуги Платформи, а також - придбати корисні товари в нашій online-крамничці.
РФ найближчими днями завдасть масштабного повітряного удару по Україні. Посольство Сполучених Штатів в Україні отримало інформацію про потенційно значний обстріл і закликало співгромадян бути обережними, пише пресслужба ввечері 9 травня. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Тисячі загиблих щотижня": Трамп вимагає припинення вогню і обіцяє санкції порушникам "Громадянам США треба бути готовими негайно сховатися в укриття в разі оголошення повітряної тривоги", - додали в дипустанові. Посольство навело перелік рекомендацій для американських громадян в Україні: знайти бомбосховище, стежити за повітряними тривогами, мати запаси їжі та води тощо. Російський диктатор Володимир Путін анонсував тимчасове припинення вогню з 8 по 11 травня - на період святкування "Дня перемоги" в Росії. Проте у США скептично сприйняли цю ініціативу. Спецпредставник президента США Кіт Келлог наголосив, що Вашингтон зацікавлений у повноцінному та тривалому припиненні бойових дій, а не тимчасових кроках. У британській розвідці також розцінили "перемир'я" як тактичний хід, покликаний створити видимість готовності до діалогу й водночас обмежити дії українських сил, не завдаючи шкоди власним позиціям на фронті.
Таку думку він висловив в етері Еспресо."Я глибоко сумніваюсь, що Московія піде на суттєве перемирʼя й припинення вогню. Тим більше на 30 днів. Весь попередній досвід свідчить про те, що вони на це не підуть. Втім, якщо говорити навіть теоретично, що росіяни погодяться на 30-денне припинення вогню, то тут є два сценарії розвитку подій. По-перше, вони не будуть дотримуватись режиму припинення вогню й бойові дії будуть тривати далі. За другого варіанту, якщо все ж вони підуть на це, хто буде і як буде контролювати режим припинення вогню. Відразу скажу - ніяк. В період проведення АТО та ООС нібито режим припинення вогню контролювали представники ОБСЄ. Все це відбувалось дуже криво й несерйозно. Втім, хоча б формально був міжнародний орган, який мав би це верифікувати", - пояснив Іллєнко.Офіцер наголосив, що сьогодні навіть не ведуться розмови про міжнародну структуру, яка б контролювала режим припинення вогню"В період проведення АТО та ООС нібито режим припинення вогню контролювали представники ОБСЄ. Все це відбувалось дуже криво й несерйозно. Втім, хоча б формально був міжнародний орган, який мав би це верифікувати. Сьогодні взагалі не йдеться про якусь посередницьку структуру, яка буде фіксувати порушення режиму припинення вогню", - додав він. 6 травня прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер поспілкувався з президентом Франції Емманюелем Макроном: вони обговорили 30-денне перемир'я в Україні
США та країни Європи фіналізують спільну ініціативу щодо запровадження 30-денного режиму припинення вогню в Україні. Якщо Росія відкине цю пропозицію, союзники розглядають можливість введення нових санкцій проти Кремля. Про це повідомляє Rеutеrs із посиланням на джерело у французькій дипломатії. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мерц очікує припинення вогню в Україні найближчими днями За словами співрозмовника, офіційне погодження документ ще не отримав. Його мають обговорити на саміті "Коаліції рішучих", який цими вихідними пройде в Києві. Цей захід раніше анонсував президент Володимир Зеленський. Новий канцлер Німеччини Фрідріх Мерц раніше заявив про високу ймовірність укладення угоди про перемир'я вже найближчими днями. За його словами, оголошене Росією триденне припинення вогню може бути продовжене на 30 днів, що дасть старт мирним переговорам. Росія може зіткнутися з новими санкціями, якщо найближчим часом не погодиться на тривале припинення вогню та не розпочне змістовні мирні переговори з Україною, заявив Фрідріх Мерц. "Ми закликаємо Росію нарешті сісти за стіл справжніх мирних переговорів. Якщо цього не відбудеться, ми разом з європейськими партнерами та США готові без зволікань посилити санкційний тиск", - наголосив Мерц.
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц вважає, що в Україні можуть досягти перемир'я вже до кінця цього тижня. Про це повідомляє Віld з посиланням на його заяву під час візиту до Брюсселя. "Я сподіваюся, що вже на цих вихідних Україна та Росія зможуть домовитися про припинення вогню", - заявив Мерц. За його словами, є велика ймовірність, що тимчасове перемир'я може бути продовжене до 30 днів, що відкрило б шлях до повноцінних мирних переговорів. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мерц відкинув можливість відправки німецьких військових в Україну Хоча видання не уточнює, у якому саме форматі було зроблено цю заяву, у мережі опубліковано відео зі спільної пресконференції Мерца та генерального секретаря НАТО Марка Рютте. На ній канцлер повідомив, що обговорив з президентом США план безумовного 30-денного перемир'я в Україні. "Я підтримую цю ініціативу. Її поділяють також уряди Великої Британії, Франції та Польщі. Сьогодні є шанс домовитися - вже після 9 травня, коли Росія відзначає "День перемоги", - наголосив Мерц. Він зазначив, що Україна дала згоду на такий план, і зараз ініціатива повністю залежить від Росії. Саме там, на думку канцлера, вирішується, чи вдасться реалізувати перемир'я та запустити мирний діалог. Водночас, з усього сказаного Мерцом випливає, що наразі немає твердих домовленостей - лише надія на добру волю Кремля, що лишається головною умовою початку тривалого припинення вогню. Фрідріх Мерц заявив, що президент України Володимир Зеленський може повністю покладатися на нього. Зокрема у питанні надання Україні далекобійних ракет Таurus. За словами Мерца, він чітко дає сигнал підтримки Києву й готовий просувати постачання озброєння, яке здатне посилити обороноздатність ЗСУ. Нещодавно Україна отримала від Німеччини нову партію військової допомоги. У неї входить широкий спектр озброєння, боєприпасів і техніки, зокрема ракети для систем протиповітряної оборони.
Президент Франції Емманюель Макрон повідомив, що вночі мав розмову з президентом США Дональдом Трампом. Лідери обговорили припинення вогню в Україні. Повний текст новини
Лідери Фінляндії та Норвегії обговорили 30-денне перемир'я в Україні з Трампом і ЗеленськимПрезиденти Фінляндії та Норвегії ініціювали переговори з Трампом і Зеленським щодо можливості 30-денного перемир'я. Зеленський подякував за підтримку України.
На фронті в Україні минула чергова важка доба. Попри оголошене Кремлем перемир'я, Росія проводить масовані атаки по позиціях ЗСУ з повітря та на землі. Українські воїни протидіють окупантам та захищають нашу землю. На передовій відбулося 193 бойових зіткнення. Повний текст новини