С ростом числа украинских предпринимателей, стремящихся расширить деятельность за пределы страны, увеличивается и количество типичных ошибок, допускаемых при создании компаний в других юрисдикциях. Правильная регистрация – это не только формальность, а важный стратегический шаг, от которого зависит стабильность, доступ к платёжным системам, инвестициям и рынкам ЕС и США. Рассмотрим самые распространённые юридические просчёты, которые совершают […] Тhе роst 5 юридических ошибок, которые совершают украинцы при регистрации бизнеса за рубежом арреаrеd fіrst оn Рубрика.
19 мая президент США Дональд Трамп провел двухчасовой телефонный разговор с российским диктатором владимиром путиным. Заявления сторон после переговоров оказались, как водится, разными по тону и содержанию. Полный текст новости и комментарии посетителей
Как сменить язык в Телеграм за пару кликов Шаг 1. Откройте меню «Настройки» Откройте приложение Теlеgrаm на своём устройстве. Смахните вправо или нажмите на три горизонтальные полоски сверху слева. В выпавшем меню найдите строку «Sеttіngs» или «Настройки». На компьютере вместо иконки меню внизу вы увидите шестерёнку, которая ведёт к тем же параметрам. Этот экран нужен […] Тhе роst Как сменить язык в Телеграм арреаrеd fіrst оn Рубрика.
The "Come Back Alive" Foundation is close to the Ukrainian military. The front line of the Russian-Ukrainian war is not only the front. It is where the war for Ukraine is going on. In hospitals, in warehouses, landfills, in mass media, in offices. We supply and repair equipment, train soldiers and officers, help transform the Armed Forces, provide first-hand accounts of war and stem the flow of propaganda and disinformation. Provides the Ukrainian army with the most important tactical advantage.
У НБУ роз'яснили, чому в Україні раніше використовували слово "шаг" для позначення дрібних монет, і зазначили, що це має зв'язок з Англією. Про це інформує старший зберігач фондів відділу "Музей грошей" НБУ Андрій Бойко-Гагарін, якого цитує пресслужба НБУ. За його словами, назва "шаг" - це народна назва дрібної монети, яка походить від польського слова "шеляг", що виникло від англійського "шилінга". "Це спрощення в українській мові. Відповідно дрібна монета стала асоціюватися зі словом "шаг", - пояснив Бойко-Гагарін. Старший зберігач фондів розповів, що гривня зародилась у Давній Русі й надалі була ваговою нормою для карбування інших монет. Зокрема, московський рубль, по суті, був половиною гривні - у Х - ХІІ століттях рубали гривню навпіл і утворювалася стограмова норма. Пізніше почали з'являтися стограмові злитки. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Нацбанку назвали ймовірність обговорення дизайну монети "шаг" замість "копійки" "Гривня - унікальна грошова одиниця, такої назви ніде немає. Вона походить від жіночої прикраси, яка замикається на шиї, - срібного обруча. Його робили за ваговим стандартом. І гривня виникла як вагова одиниця", - зазначив він. Бойко-Гагарін додав, що така історія характерна не тільки для українців, а також і для чехів, німців, британців, євреїв. "Тобто це абсолютно нормально: шекель - це теж вагова норма. Отже, гривня виникла взагалі в європейському і світовому контексті розвитку національних валют", - підсумував він. У Національному банку сподіваються, що наступний плановий тираж українських монет буде вже не в копійках, а в шагах. Старі монети також залишаться в обігу. Жодних додаткових витрат ні з боку Національного банку, ні з державного бюджету для заміни копійки на шаг не потрібно.
Станом на 1 квітня міжнародні резерви України досягли $42,4 млрд, що на 5,6% більше порівняно з лютим. Про це повідомила пресслужба Національного банку України. Зростання резервів пояснюється двома факторами: значними надходженнями від міжнародних партнерів та зменшенням чистого продажу валюти Національним банком на ринку - на 12,5% у порівнянні з попереднім місяцем. У березні на валютні рахунки уряду надійшло $5,98 млрд, зокрема: ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Голова НБУ назвав ймовірний тираж монет шаг замість копійок - $5,172 млрд від міжнародних партнерів, зокрема в межах ініціативи G7 ЕRА; - $409,6 млн від розміщення валютних ОВДП; - $398,6 млн від МВФ у рамках програми Механізму розширеного фінансування (ЕFF). Також Україна отримала кредит у розмірі $970 млн відповідно до угоди з Великобританією в рамках ініціативи ЕRА. Однак ці кошти не були зараховані до міжнародних резервів через їх цільове призначення. Водночас, за обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті було виплачено $786,7 млн., а також $729,2 млн МВФ. Національний банк зазначив, що поточний обсяг резервів дозволяє фінансувати 5,2 місяця майбутнього імпорту. Курс долара до гривні буде зростати, чим довше триватиме війна Росії проти України. У разі закінчення війни курс стабілізується на поточному рівні, йдеться у проєкті бюджету на 2025 рік (проєкт № 12000).
Заміна копійки як національної дрібної грошової одиниці на шаг не потребуватиме додаткових витрат ні з боку Національного банку, ні з державного бюджету.
Голова Національного банку Андрій Пишний наголосив, що Україна зараз перебуває на етапі, коли суспільство по-справжньому цікавиться власною мовою, культурою та історією. Тому важливо використовувати той самий підхід, коли йдеться про монетарний суверенітет.
У Національному банку сподіваються, що наступний плановий тираж українських монет буде вже не в копійках, а в шагах. Старі монети також залишаться в обігу. Про це заявив голова НБУ Андрій Пишний в інтерв'ю виданню NV. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трильйон на рахунках: у яких банках українці тримають свої заощадження З його слів, жодних додаткових витрат ні з боку Національного банку, ні з державного бюджету для заміни копійки на шаг не потрібно. За його даними, в обігу перебуває майже 15 млрд монет різного номіналу, з них майже 5,5 млрд - це 10 і 50 копійок. Національний банк щороку з метою заміни монет, які зношуються і виводяться з обігу, повинен докарбовувати нові. "У цьому році вже заплановано докарбування щонайменше 20 млн монет. Ми хочемо, щоб це наступне докарбовування стосувалося монет, номінованих не в копійках, а в шагах", - сказав він. Він пояснив, що у певний момент в обігу будуть одночасно і копійки, які були виготовлені раніше, і шаги, маючи абсолютну рівнозначність з погляду їхнього статусу як платіжного засобу. "Не буде примусово вилучатися копійка. Просто на заміну тієї монети, яка виводитиметься з обігу, буде в достатньому обсязі карбуватися монета відповідного номіналу, але вже з назвою, яка є питомо українською - шаг", - додав Пишний. Це, зокрема, дасть змогу уникнути додаткових витрат, пов'язаних з утилізацією копійок та виготовленням шагів для їх заміни. Це буде тривалий органічний процес заміни, потребиздавати чи бігти обмінювати не буде, сказав голова НБУ. "Символізм цього рішення набагато потужніший. Ми вичищаємо остаточно з українського законодавства все, що нас хоч якось споріднює з Москвою", - наголосив Пишний. В Нацбанку назвали ймовірність обговорення дизайну монети "шаг" замість "копійки". Замінити "копійки" можуть після того, як Верховна Рада ухвалить відповідний законопроєкт.
Голова Національного банку України Андрій Пишний заявив про намір найближчим часом замінити традиційну монету "копійка" на нову, більш патріотичну одиницю – "шаг".
Нові монети перебуватимуть в обігу паралельно з копійками. Така поступова заміна дозволить уникнути витрат на утилізацію старих монет і не потребуватиме від українців обміну чи заміни.
Голова Національного банку Андрій Пишний наполягає на якомога швидшому ухваленні рішення про заміну названих за російсько-радянським лекалом монет «копійка» на питомо український «шаг».
Про це він сказав в інтерв'ю Українському радіо."Копійка – це московитська назва. Вона залишилася тільки в Москві, Мінську і на тимчасово окупованих Росією територіях", - заявив Пишний і додав, що такий перехід мав би відбутися зі здобуттям Україною Незалежності.Посадовець розповів, що 1992 року викарбували першу пробну партію шагів. Однак тоді забракло політичної волі.Читайте також: "Ми познімали пам’ятники Леніну, але лишили копійки": професор ЛНУ про те, чому важливо перейти на шаги"Після ухвалення відповідного рішення Верховною Радою (а ми дуже на це сподіваємося) Нацбанк припинить карбувати копійки і почне карбувати шаги", – зазначає Пишний.Водночас він запевнив, що жодних додаткових витрат із державного бюджету це за собою не нестиме. 2 вересня у Національному банку України заявили, що ініціюють зміну назви розмінної монети "копійка" на "шаг" "для відновлення історичної справедливості, сприяння дерусифікації та відродження національних традицій у грошовому обігу".
Національний банк України ініціював офіційний перехід від копійки до історичної української монети — шагу. Голова НБУ Андрій Пишний заявив, що така зміна підкреслить монетарну незалежність України
Очільник НБУ Андрій Пишний розповів, коли обговорять дизайн монет "шаг". Замінити "копійки" можуть після того, як Верховна Рада ухвалить відповідний законопроєкт. Про це у коментарі "Укрінформу" повідомив очільник НБУ Андрій Пишний. Він розповів, що перехід від "копійок" до "шагів" є важливим кроком для закріплення монетарного суверенітету України. З його слів, це сприятиме декомунізації, русифікації та деколонізації нашої держави. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трильйон на рахунках: у яких банках українці тримають свої заощадження "Після того, як буде ухвалено рішення, ми, звісно, розпочнемо процес підготовки, обговорення дизайну цієї монети. Насправді ця ініціатива настільки глибоко торкнулася творчих кіл, що вони самі приходять до НБУ і пропонують свої ідеї. І ми залюбки їх розглянемо, але для цього потрібно спершу ухвалити саму ідею", - пояснив він. Пишний додав, що НБУ очікує, що ініціатива щодо перейменування "копійок" на "шаги" буде підтримана народними депутатами у Раді. "Це важливий крок для того, щоб остаточно, навіть в найменших проявах, закріпити монетарний суверенітет, відновити історичну справедливість і прибрати назву, що до тепер споріднює грошовий обіг України з Білорусією і Москвою. Копійка залишилася тільки там. На жаль, досі в Києві ми не маємо дрібної монети з питомо українською назвою однієї сотої фракції гривні. Саме час", - пояснив голова Нацбанку. В Україні випустять нову лімітовану версію монети 10 грн, на реверсі якої замість гетьмана Івана Мазепи зображений беретний знак Національної гвардії.