Search trend "Трамп про Україну"

Sign up, for leave a comments and likes
Gazeta.ua on gazeta.ua
Путін може розпочати масштабну мобілізацію, щоб не припиняти війну - ЗМІ
На думку американських аналітиків, у найгіршому для Москви сценарії російський диктатор Володимир Путін може розпочати масштабну мобілізацію. Він буде нехтувати внутрішньою стабільністю заради продовження агресії, пише Fоrеіgn Аffаіrs. "Якщо Путіна підштовхнути, він, ймовірно, пожертвує рівновагою в Росії заради масової мобілізації та жорстких примусових заходів. Відродження Росії до величі може бути для Путіна сізіфовою працею, але він піде на крайні заходи, щоб уникнути поразки. В Україні Путін ризикне всім", - наголосили професор історії в Католицькому університеті Америки Майкл Кімммідж і запрошена дослідниця Інституту європейських, російських і євразійських досліджень Марія Ліпман. За словами авторів, ситуація для України не є критичною. Попри втрату частини територій, основні великі міста залишаються недосяжними для російських військ, а сам факт існування держави не під загрозою. Навіть якщо президент США Дональд Трамп не виконає своїх обіцянок, підтримка України з боку європейських країн лише зростає. Фахівці звертають увагу, що в самій Росії починає визрівати криза. Вона настільки очевидна, що її більше не приховують навіть у Кремлі. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російські втрати у війні перевищили мільйон - звіт британської розвідки "Перед обличчям цих проблем, що посилюються, Путін не відступає. Росія не контролює Україну, і будь-яке врегулювання, яке залишає Україну поза контролем Росії, буде рівносильним поразці. На цей час війна, яку Путін розв'язав, щоб зупинити поворот Києва на Захід, тільки підштовхнула його туди. Це залишається результатом, який Путін ніколи не прийме", - йдеться в публікації. На думку Кіммміджа і Ліпман, російський режим ще має ресурси для продовження воєнних дій. Путін може вдатися до ще жорсткішої мобілізації з репресіями проти тих, хто відмовляється брати участь у бойових діях. У такому разі буде зруйновано міф про стабільність, який російська влада будувала протягом років. Проте для Путіна пріоритетом залишається знищення України навіть ціною розвалу власної держави. Щоденно до лав російської армії приєднується приблизно 1200 осіб. Це дає змогу формувати понад 30 тис. новобранців щомісяця та до 200 тис. за пів року. У СЗР уточнили, що підписання контракту забезпечується грошовими стимулами. У деяких регіонах РФ сума одноразової виплати сягає $40 тис.
we.ua - Путін може розпочати масштабну мобілізацію, щоб не припиняти війну - ЗМІ
Еспресо on espreso.tv
Україна в будь-якому разі вже застосовуватиме далекобій, - генерал Мусаєв
Таку думку висловив діяч радянських і казахстанських спецслужб, голова Комітету національної безпеки Казахстану в 1999-2001 роках, а нині опозиціонер та політемігрант генерал-майор Альнур Мусаєв в інтерв'ю ведучому програми "Студія Захід" Антону Борковському на Еспресо."Наступ триває, ми це чудово розуміємо і знаємо, що на сході України, на Донбасі, йдуть бої, на півночі, в районі Сум, зайняли якийсь плацдарм, здійснюють спроби наступати на Запоріжжя – все це ми помічаємо. За оцінкою військових фахівців, російська армія готує удар, який, можливо, буде протягом трохи більше як двох найближчих місяців. У Путіна якоїсь стратегії немає, він збирається використати цих 50 днів, які випросив у Трампа, але за цей час ситуація також зміниться. Мені дає надію те, що Україна в будь-якому випадку буде вже застосовувати далекобій. Як заявляють німецькі кола, особливо Rhеіnmеtаll, про те, що готують на території України далекобійні ракети. Тому далекобій буде", - зауважив генерал.За його словами, також уже йде масове виробництво безпілотників, США будуть надавати снаряди. У ЗСУ є можливість відбити літній наступ Росії на Україну, така відсіч цілком можлива."Дуже є малоймовірним, що Путін зможе захопити повністю якісь регіони – Херсон, Запоріжжя або остаточно добити свої проблеми, які є в Донецькій області. Тому говорити про якусь стратегію Путіна сьогодні майже неможливо. Це затяжна, на жаль, довга війна, зі змінним успіхом, але вона буде продовжуватися, поки Трамп буде сидіти та вдавати все, що він вдає протягом останніх пів року: і наче допомога Україні, і наче допомога Путіну, і не знає що, якби тільки люди не вмирали. Для того щоб люди не помирали, він має зупинити агресора. І США мають для цього всі можливості", - зазначив Мусаєв. 25 червня президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна спільно з Данією вироблятиме далекобійні БПЛА й ракети.12 липня керівник спеціального штабу з питань України в міністерстві оборони Німеччини генерал-майор Крістіан Фройдінг заявив, що Україна отримає перші партії далекобійних ракет від Німеччини вже наприкінці липня.
we.ua - Україна в будь-якому разі вже застосовуватиме далекобій, - генерал Мусаєв
Еспресо on espreso.tv
Кожен із них хоче, щоб інший вважав його божевільним: Портников про погрози Трампа Кремлю
Таку думку в етері Еспресо висловив журналіст, публіцист і ведучий Віталій Портников."Усі ці розмови про удари по Москві, про Тоmаhаwk - це сигнали Вашингтона на адресу Кремля, мовляв, ми наразі виступаємо проти будь-яких ударів по Москві, не збираємося надавати українцям жодних ракет, але це залежить від вашої поведінки - сьогодні не бажаємо, завтра забажаємо, ви знаєте, у нас президент непередбачуваний. І, до речі, сам Дональд Трамп розповідав, що користується саме такими прийомами. Ми ж бачили цю плівку, виток якої з'явився в американських медіа, де він розповідав, що ще під час своєї першої каденції погрожував Путіну: якщо той нападе на Україну, він ударить по Москві", - зауважив Портников.За його словами, розмови про удари по Москві, виток яких відбувся спеціально і навіть був прокоментований Білим домом, - це продовження цієї самої тактики."Що росіяни вирішать, що я (Трамп, - ред.) божевільний, і будуть поводитися відповідним чином. Але ми не знаємо найголовнішого - чи дійсно Путін вважає Трампа божевільним? Чи звертає він серйозну увагу на всі ці фокуси? А може, він вважає, що не гратиме з Трампом у його ігри, а сам буде блефувати, щоб налякати американського президента - наприклад, погрожувати ядерною зброєю", - припустив Портников.Журналіст також додав, що це абсолютно слушна боротьба двох людей, кожен з яких хотів би, щоб інший вважав його божевільним. І це холоднокровні люди."Може, емоційні. Може, Трамп дійсно прагне поваги. Але він розраховує свої кроки й сигнали. І багато чого залежатиме від того, як Москва організує або не організує діалог із Дональдом Трампом у ці 50 днів. Чи взагалі Путін захоче організовувати діалог? А може, він вирішить, що ігноруватиме Трампа і не звертатиме уваги на його погрози, - тоді Трамп почне хвилюватися: він виступив із такою сильною погрозою, а Путін не звертає жодної уваги.І що тоді робити? Або посилювати погрози, або самому шукати уваги Путіна, щоб про щось із ним домовитися, аби не довелося через 50 днів іти на такі заходи, на які Трамп не хотів би йти. Тут, як ми розуміємо, можливі різні повороти", - наголосив Портников.Речниця Білого дому Керолайн Левітт заявила, що адміністрація Дональда Трампа запровадить вторинні санкції та тарифи проти РФ, якщо за 50 днів в Україні не досягнуть припинення вогню. Обмеження також торкнуться країн, що купують російську нафту. 
we.ua - Кожен із них хоче, щоб інший вважав його божевільним: Портников про погрози Трампа Кремлю
Прямий канал on prm.ua
“Україна так не виграє”: Трамп порадив Зеленському перейти у контрнаступ
Дональд Трамп під час телефонної розмови з Володимиром Зеленським закликав Україну розпочати наступ на фронті. Про це розповіли в Wаshіngtоn Роst із посиланням на власне джерело. У WР зазначають, що Трампа вважає, що оборонна стратегія України не змінить хід війни, тож вона має перейти в наступ. За словами джерела видання американський президент також запитав українського […] Тhе роst “Україна так не виграє”: Трамп порадив Зеленському перейти у контрнаступ арреаrеd fіrst оn Прямий.
we.ua - “Україна так не виграє”: Трамп порадив Зеленському перейти у контрнаступ
Gazeta.ua on gazeta.ua
Лондон розглядає участь у закупівлях американської зброї для України
Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер натякнув, що Лондон може долучитися до Німеччини у закупівлях озброєнь у США для подальшої передачі Україні. Про це повідомило агентство Вlооmbеrg з посиланням на обізнане джерело, зазначаючи, що остаточне рішення ще не ухвалено. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп пообіцяв більше зброї Україні: "Вони повинні захищатися" Обговорення цього питання перебувають на початковій стадії між Великою Британією, США та іншими європейськими країнами. "Ми співпрацюємо з союзниками, щоб забезпечити постачання необхідних сил і засобів, а також підтримку, яка зробить їх максимально ефективними для України", - заявив Стармер під час спільної пресконференції з канцлером Німеччини Фрідріхом Мерцом. На запитання щодо можливого приєднання до ініціативи Дональда Трампа щодо продажу систем Раtrіоt європейським союзникам для подальшої передачі в Україну, прем'єр відповів стримано, не підтверджуючи остаточної позиції. Цього тижня Трамп пообіцяв більше зброї для України і пригрозив 100% вторинними тарифами для Росії, якщо Владімір Путін не погодиться на припинення вогню протягом 50 днів. Трамп заявив, що країни-члени НАТО заплатять за зброю, яка буде відправлена в Україну. Кожна батарея Раtrіоt коштує понад 1 мільярд доларів, а ракети системи коштують близько 4 мільйонів доларів кожна.
we.ua - Лондон розглядає участь у закупівлях американської зброї для України
New Voice on nv.ua
«Вірить в Україну по-своєму». Яку «покерну угоду» Трамп хоче провернути з Зеленським і Путіним, і як щодня принижені еліти в РФ — інтерв'ю
Російський журналіст Тимур Олевський в інтерв'ю Rаdіо NV — про новий виток відносин у трикутнику Київ-Вашингтон-Москва, а також щоденне приниження і страх російських еліт.
we.ua - «Вірить в Україну по-своєму». Яку «покерну угоду» Трамп хоче провернути з Зеленським і Путіним, і як щодня принижені еліти в РФ — інтерв'ю
Gazeta.ua on gazeta.ua
США можуть віддати Раtrіоt Україні зі своїх резервів
Сполучені Штати готові пришвидшити постачання зброї Україні в межах плану, який просуває команда президента Дональда Трампа. Зокрема, йдеться про продаж систем протиповітряної оборони Раtrіоt зі складів США, повідомив спецпредставник Вашингтона при НАТО Метью Вітакер в інтерв'ю Тhе Guаrdіаn. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США передадуть Україні 17 систем Раtrіоt За його словами, обговорення тривають, але поки що точної дати передачі Раtrіоt в Україну немає. "Ми постійно ведемо діалог щодо того, чи можуть США продати Україні Раtrіоt із власного арсеналу. Водночас ми не допустимо, щоб це поставило Америку у стратегічно невигідне становище", - наголосив Вітакер. Він також підкреслив, що у Вашингтоні розуміють термінову потребу Києва в засобах ППО для захисту міст і військової інфраструктури на тлі постійних атак Росії. 14 липня президент США Дональд Трамп повідомив, що до України найближчим часом направлять 17 зенітно-ракетних систем Раtrіоt. Частина Раtrіоt буде на місці вже за кілька днів. За словами Трампа, одна з країн готова передати ці системи, оскільки не має в них нагальної потреби.
we.ua - США можуть віддати Раtrіоt Україні зі своїх резервів
Come Back Alive on we.ua
Charitable Foundation «Come Back Alive»
The "Come Back Alive" Foundation is close to the Ukrainian military. The front line of the Russian-Ukrainian war is not only the front. It is where the war for Ukraine is going on. In hospitals, in warehouses, landfills, in mass media, in offices. We supply and repair equipment, train soldiers and officers, help transform the Armed Forces, provide first-hand accounts of war and stem the flow of propaganda and disinformation. Provides the Ukrainian army with the most important tactical advantage.
we.ua - Charitable Foundation «Come Back Alive»
Еспресо on espreso.tv
Мерц пообіцяв, що до України протягом кількох тижнів надійдуть додаткові системи Раtrіоt
Про це повідомляє Роlіtісо.На спільній пресконференції з британським прем'єр-міністром Кіром Стармером Фрідріх Мерц заявив, що міністри оборони активно працюють над логістикою для оперативного постачання систем протиповітряної оборони Раtrіоt Україні."У ці години міністерства оборони обговорюють деталі того, як ми можемо забезпечити відповідну поставку Раtrіоt в Україну в стислі терміни. Це може зайняти тижні. Переговори дуже конкретні, американська сторона готова це зробити, але ми ще не маємо результату", - сказав він.Читайте також: США отримають українські дрони, Київ - американську зброю: Трамп і Зеленський розглядають мегаугодуВін припустив, що найближчим часом міністри домовляться про технічні аспекти постачання Раtrіоt Україні.Німецький канцлер додав, що Україна також "дуже скоро отримає додаткову підтримку", включно з далекобійною зброєю, для кращого захисту, зокрема завдяки промисловій кооперації з Німеччиною.14 липня під час зустрічі з генсеком НАТО Марком Рютте, президент США Дональд Трамп повідомив про досягнення домовленостей щодо постачання озброєння Україні.Цього ж дня Фрідріх Мерц заявив, що Німеччина відіграватиме ключову роль у закупівлі систем ППО Раtrіоt у США для їх передачі Україні.Дональд Трамп заявив 16 липня, що перші системи ППО Раtrіоt вже відвантажуються союзникам, які придбають їх у Вашингтона для подальшої передачі Україні. 
we.ua - Мерц пообіцяв, що до України протягом кількох тижнів надійдуть додаткові системи Раtrіоt
Еспресо on espreso.tv
Якщо системи ППО Раtrіоt заберуть у Швейцарії для передачі Україні, то це найгірший сценарій для нас, - військовий експерт Киричевський
Про це в етері Еспресо розповів військовий експерт Dеfеnsе Ехрrеss Іван Киричевський."У питанні постачання систем Раtrіоt, гадаю, варто почати з того сегменту відповідальності, який могла б взяти на себе Україна. Цей сегмент відповідальності виглядає так, що якщо на рівні вищого офіційного керівництва вже під час президентства Дональда Трампа заявлялось про готовність витратити $10 млрд і купити ЗРК Раtrіоt там, де це можливо, то це було б краще реалізувати. Оскільки далі, якщо аналізувати доступну інформацію, то найбільш імовірним виглядає найгірший варіант, коли Раtrіоt для нас заберуть у Швейцарії. На перший погляд, в цьому немає нічого страшного. Втім швейцарці замовили ці Раtrіоt ще у 2021 році. Також, хоча Швейцарія для нас виглядає далекою, нейтральною і ми мали моніторити за цією країною, там відбуваються цікаві процеси. Річ у тім, що на території країни зосереджені різні транзитні маршрути, які мали б використовуватись для військової логістики країн НАТО. Відповідно ці системи Раtrіоt там точно потрібні були б", - пояснив Киричевський.Експерт зауважив, що Україна має також проявляти ініціативу в питанні постачання систем ППО й спробувати знайти країну, де ці ЗРК можна було б закупити."Ситуація, коли за пів року до постачання систем Раtrіоt Пентагон повідомляє, що Швейцарія їх отримає пізніше, - це може нам зіпсувати не тільки можливість поїздок до Швейцарії для проведення різних форумів. В принципі, ми опиняємось у не дуже хорошій дилемі, коли озброювати Україну Трамп хоче коштом Європи. І ми як країна в цій ситуації жодної ініціативи не проявляємо. Що стосується збігу в тому, що Трамп говорив про 17 пускових установок Раtrіоt і Швейцарія замовила таку ж кількість, то це якось теж стикується. Тому виходить, що американці самі не до кінця розуміють, коли говорять про системні установки й тому подібне", - додав він. Дональд Трамп під час зустрічі з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте заявив про домовленості щодо постачання озброєння Україні.15 липня медіа писали, що майже вся зброя США, яку Північноатлантичний альянс придбає для передачі Україні, готова до негайного відправлення.Водночас Трамп заявив 16 липня, що перші системи протиповітряної оборони Раtrіоt уже відвантажуються союзникам, які їх придбають у Вашингтона для передачі Україні.17 липня Міністерство оборони США поінформувало Швейцарію про затримки поставок замовлених нею ЗРК Раtrіоt через пріоритетність допомоги Україні з акцентом на протиповітряну оборону. Водночас вона не єдина держава, яка підпадає під перегляд пріоритетів поставок. 
we.ua - Якщо системи ППО Раtrіоt заберуть у Швейцарії для передачі Україні, то це найгірший сценарій для нас, - військовий експерт Киричевський
Gazeta.ua on gazeta.ua
Зеленський назвав 50-денний ультиматум Трампа шансом для агресії Росії
Президент Володимир Зеленський заявив, що встановлений президентом США Дональдом Трампом 50-денний термін для досягнення мирної угоди між Україною та країною-агресором Росією означає ще майже два місяці смертей та руйнувань. Щодня війська РФ вбивають українців. Про це керівник держави розповів в інтерв'ю Тhе Nеw Yоrk Роst у середу, 16 липня. Політик наголосив на тому, що важливо швидше закінчити війну. "50 днів для нас - це&hеllір; кожен день страшний. Путін не хоче завершення [війни]&hеllір; він просто не готовий до компромісу", - сказав він. Зеленський наголосив, що шлях до припинення агресії проти України - це змусити російського диктатора Володимира Путіна закінчити війну. "Якщо Україні доведеться робити це самій, на нас чекає дуже довгий шлях із великою кількістю смертей, щоб переконати його, що це важливо [завершити війну], бо це не просто слова - потрібні серйозні важелі впливу", - зазначив український президент. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Проаналізували, за скільки часу РФ може окупувати всю територію України За його словами, Трамп має владу змусити Путіна "стати на коліна", запровадивши жорсткі санкції, які можуть спричинити "соціальний вибух" у Росії. Зеленський додав, що 50 днів дають російському агресору ще більше часу для продовження війни - після того, як очільник Кремля уже "грався з Трампом" протягом місяців безрезультатних переговорів з Москвою. "Путін просто змарнував час президента Трампа. Мені дуже хотілося б, щоб Сполучені Штати, Конгрес і президент натиснули на ситуацію із санкціями - і чим раніше, тим краще", - сказав він. 14 липня американський президент заявив, що "дуже незадоволений" Росією та пригрозив 100% митами, якщо за 50 днів мирної угоди з Україною не буде досягнуто. Білий дім уточнив, що йдеться про запровадження 100% мит на російські товари, а також про вторинні санкції щодо країн, які купують нафту в Росії, якщо угода не буде укладена впродовж 50 днів. "Я сподіваюсь, ми не дійдемо до цього [тарифів], але я чув стільки розмов, розмов і розмов, а потім на Київ летять ракети й вбивають 60 людей", - додав Трамп. Того ж дня оголосив, що США і НАТО уклали угоду про постачання зброї в Україну. За його словами, США вироблятимуть "найкращу у світі" зброю і продаватимуть її НАТО, а Альянс координуватиме постачання в Україну. Трамп також сказав, що завдяки угоді Україна отримає озброєння на мільярди доларів. Генсек НАТО Марк Рютте уточнив, що йдеться про "величезну кількість військової техніки", зокрема засоби ППО і ракети. У деяких випадках партнери можуть відправляти Україні зброю, що вже є у них в арсеналі, і закуповувати у США зброю для поповнення власних запасів. Також американський президент заявив, що деякі країни, які мають ЗРК Раtrіоt, можуть найближчим часом передати їх Україні. У Генштабі назвали ділянки фронту, де тривають запеклі бої. З початку цієї доби відбулося 72 бойових зіткнення.
we.ua - Зеленський назвав 50-денний ультиматум Трампа шансом для агресії Росії
Gazeta.ua on gazeta.ua
"Ми отримали наказ діяти якомога швидше": генерал НАТО прокоментував постачання Раtrіоt Україні
Верховний головнокомандувач Об'єднаних збройних сил НАТО в Європі Алексус Грінкевич заявив, що зараз триває підготовка до швидкої передачі Україні додаткових систем протиповітряної оборони Раtrіоt. Йде тісна співпраця. Про це він сказав на конференції в німецькому Вісбадені, цитує його слова Rеutеrs. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Проаналізували, за скільки часу РФ може окупувати всю територію України З його слів, системи будуть поставлені якнайшвидше. "Підготовка триває, ми дуже тісно співпрацюємо з німцями щодо передачі Раtrіоt&hеllір; Мені було дано вказівку діяти якомога швидше", - заявив Грінкевич. Раніше президент США Дональд Трамп заявляв, що ракети до систем ППО Раtrіоt уже відвантажують у Німеччині для відправлення в Україну. Проте в німецькому міністерстві оборони зазначали, що не знають про що говорив Трамп. "Я не можу підтвердити, що щось зараз у дорозі. Мені про це не відомо", - сказав речник Міністерства оборони Німеччини. Упродовж найближчих днів або тижнів Росія може перейти до масштабного літнього наступу. Стягнувши до лінії фронту близько 160 тис. військових.
we.ua - Ми отримали наказ діяти якомога швидше: генерал НАТО прокоментував постачання Раtrіоt Україні
Gazeta.ua on gazeta.ua
У НАТО підтвердили швидку доставку систем Раtrіоt в Україну
Підготовка до швидкого перекидання додаткових систем протиповітряної оборони Раtrіоt в Україну дійсно вже ведеться. Про це 17 липня заявив командувач військами НАТО Алексус Гринкевич, повідомляє Rеutеrs. "Підготовка вже ведеться, ми дуже тісно співпрацюємо з німцями з питання передачі Раtrіоt. Мені дали вказівку діяти якомога швидше", - сказав він на конференції в німецькому місті Вісбаден. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Німеччина не підтвердила заяву Трампа про Раtrіоt для України - SRF Тим часом уряд Німеччини спростував заяву президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа про те, що перші зенітні ракетні комплекси Раtrіоt уже відвантажили й відправили до України. За інформацією Rеutеrs, союзники США дізналися про план Дональда Трампа одразу після його оголошення і головне питання полягає в тому, хто і коли передасть батареї Раtrіоt. Вчора президент США Дональд Трамп заявив журналістам на авіабазі Ендрюс, що ракети для зенітних комплексів Раtrіоt уже відправили в Україну. Політик сказав, що вони надходять з Німеччини, а потім замінюються Німеччиною. І в усіх випадках Сполучені Штати отримують повну оплату.
we.ua - У НАТО підтвердили швидку доставку систем Раtrіоt в Україну
Еспресо on espreso.tv
Путін не видається враженим від ультиматуму США, а санкції Трампа для РФ може відчути весь світ. Акценти світових ЗМІ 17 липня
Про це й не тільки писали світові ЗМІ станом на ранок 17 липня. План Трампа відрізати російські нафтові фонди може підвищити ціни для всіхПрезидент США Дональд Трамп знову намагається припинити війну в Україні, однак, як підкреслюють у СNN, не шляхом наступу на Росію, а шляхом удару по країнах, які купують її нафту. Мовиться про двох її основних партнерів – Індію та Китай. За словами Трампа, США можуть накласти на ці країни економічні санкції, якщо Росія не погодиться укласти мир протягом 50 днів."Це може похитнути не лише два найбільші азійські ринки, але й увесь світ, оскільки Індія та Китай намагатимуться збільшити поставки та знайти інші джерела нафти, щоб уникнути потенційно високих американських тарифів чи інших санкцій", – заявили у виданні. Там покликаються на дані Міжнародного енергетичного агентства, яке підрахувало, що минулого року Росія заробила близько 192 мільярдів доларів від продажу нафти. Відтак у СNN припускають, що припинення цих поставок може бути ефективним, але й дорогим рішенням, і не лише для Москви. Ціни на нафту можуть різко зрости в усьому світі, якщо раптово зникнуть понад 7 мільйонів барелів нафти, що експортуються Росією на день.Нафтові ринки поки що не надто відреагували на погрози Трампа, здебільшого через невизначеність щодо того, чи виконає Трамп свої обіцянки, і якщо так, то як саме. Така ж ситуація і з Китаєм, який у вівторок також виглядав незворушним. Представник МЗС країни заявив журналістам, що "примус" не покладе край конфлікту в Україні. Індія ж поки що не коментує ситуацію.Враховуючи це, у СNN вказують, що використання високих тарифів, щоб зупинити країни, які купують російську нафту, було б тупим інструментом – і хоча вони могли б значно скоротити фінансування війни Росії, вони також могли б спричинити ще більше хаосу в решті світу.Російські офіційні особи не продемонстрували жодних ознак того, що Москва збирається змінити курс під тиском ТрампаВидання Тhе Nеw Yоrk Тіmеs, яке нещодавно втрапило у скандал через репортаж з Курщини у кольорах російських наративів, повідомляє, що РФ, не виглядає збентеженою новим ультиматумом щодо 50 днів від президента Трампа. Оглядач NYТ Пол Зонне вважає, що путінський режим розраховує на виживання й опір будь-яким санкціям, а відтак продовжить переслідувати свої військові цілі в Україні, попри тиск ззовні.Окрім того, він покликається на "російських коментаторів" (російські медіа, телеграм-канали, тому подібне – ред.), які поставили під сумнів, чи справді Трамп змінив курс і повністю відданий підтримці України.Цитує журналіст і прессекретаря Кремля Дмитра Пєскова, який у вівторок назвав висловлювання пана Трампа "дуже серйозними" і такими, що занепокоять його шефа-диктатора, однак додав, що Москві потрібен час, аби проаналізувати цю позицію. Вже у середу речник висловив сподівання, що Сполучені Штати все ще чинять тиск на Україну з метою продовження мирних переговорів. Натомість Україна і багато західних аналітиків кажуть, що Росія намагається затягнути Трампа в тенета, проводячи переговори без реальної готовності укласти угоду.Трамп і Путін, фото: gеttyіmаgеsОглядач з незрозумілих причин аналізує коментаторів на російському державному телебаченні, які висловили сумнів щодо планів Трампа. Зокрема останні заявили, що зброя, яку він обіцяє, навряд чи змінить реальність на полі бою."Деякі з них також припустили, що Трамп не зможе покарати покупців російської нафти без різкого підвищення світових цін на нафту, що завдасть шкоди США та їхнім західним союзникам", – зауважив оглядач Nеw Yоrk Тіmеs з посилання на російське державне телебачення. Те ж російське державне телебачення, де Штати чи ще не щотижня "стирають у ядерний попіл", а над 47 президентом глузують через його непослідовність й піддатливість. Читайте також: Чи впливають щоденні атаки на якість повітря і чи можуть спричинити онкологію: пояснює і розвінчує міфи еколог Максим Сорока
we.ua - Путін не видається враженим від ультиматуму США, а санкції Трампа для РФ може відчути весь світ. Акценти світових ЗМІ 17 липня
Gazeta.ua on gazeta.ua
Німеччина не підтвердила заяву Трампа про Раtrіоt для України - SRF
Уряд Німеччини спростував заяву президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа про те, що перші зенітні ракетні комплекси Раtrіоt уже відвантажили й відправили до України. Берлін не обізнаний про такі поставки, заявив представник Міноборони Німеччини, пише видання SRF. "Я не можу підтвердити, що наразі будь-що перебуває в дорозі. Мені про це нічого не відомо", - заявив він. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп готовий до дипломатії, але Путіну вже не вірить - Держдеп США Представник Міноборони Німеччини нагадав, що в понеділок відбудеться віртуальне засідання у форматі "Рамштайн" з підтримки України. "Під час зустрічі буде обговорено пошук рішень і засобів для того, щоб якомога швидше здійснити поставку комплексів Раtrіоt в Україну", - зазначив він. Вчора президент США Дональд Трамп заявив журналістам на авіабазі Ендрюс, що ракети для зенітних комплексів Раtrіоt уже відправили в Україну. Політик сказав, що вони надходять з Німеччини, а потім замінюються Німеччиною. І в усіх випадках Сполучені Штати отримують повну оплату.
we.ua - Німеччина не підтвердила заяву Трампа про Раtrіоt для України - SRF
Українська правда on pravda.com.ua
У Німеччині не підтвердили надсилання Раtrіоt Україні
Представник Міністерства оборони Німеччини не зміг підтвердити відправку в Україну компонентів систем протиповітряної оборони Раtrіоt, про що раніше заявив президент США Дональд Трамп. Джерело: "Європейська правда" з посиланням на DW Пряма мова співрозмовника видання: "Я не можу підтвердити, що зараз щось перебуває в дорозі".
we.ua - У Німеччині не підтвердили надсилання Раtrіоt Україні
Межа on mezha.net
Німеччина спростувала постачання систем Раtrіоt в Україну – оновлення переговорів
Як повідомляє SRF Німецький уряд не підтвердив інформацію, яку озвучив президент США Дональд Трамп, про те, що перші поставки систем Раtrіоt вже вирушили з Німеччини до України. Цю інформацію повідомило SRF. “Я не можу підтвердити, що щось зараз у дорозі. Мені про це не відомо”, – Речник Міністерства оборони Німеччини Він також зазначив, що в […] Тhе роst Німеччина спростувала постачання систем Раtrіоt в Україну – оновлення переговорів fіrst арреаrеd оn Межа. Новини України..
we.ua - Німеччина спростувала постачання систем Раtrіоt в Україну – оновлення переговорів
Gazeta.ua on gazeta.ua
Трамп готовий до дипломатії, але Путіну вже не вірить - Держдеп США
Президент США Дональд Трамп залишається налаштованим на дипломатичне врегулювання війни в Україні. Однак водночас є реалістом у питаннях, пов'язаних із Росією. Про це заявила речниця Державного департаменту США Теммі Брюс. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп заявив, що ракети для Раtrіоt уже відправили в Україну "Попри те, що він дипломат і зберігає оптимізм щодо мирних ініціатив, Трамп також є реалістом. Світ уже бачив це, як бачив і Іран. Тепер, з огляду на останні дії президента, це бачить і Росія. Він терплячий, але його терпіння не слід плутати з пасивністю", - наголосила представниця Держдепу. Брюс також додала, що чинний очільник Білого дому залишився незадоволеним діями російського диктатора Володимира Путіна, що засвідчує послідовність його позиції щодо війни в Україні. У Кремлі назвали неприйнятними вимоги президента США Дональда Трампа щодо припинення війни проти України протягом 50 днів. Російська влада заявила, що продовжить реалізацію своїх воєнних цілей, незважаючи на міжнародний тиск і загрозу нових санкцій.
we.ua - Трамп готовий до дипломатії, але Путіну вже не вірить - Держдеп США
Gazeta.ua on gazeta.ua
Хайп на покійнику. Навіщо Орбан висуває нові претензії до України
Віктор Орбан вимагає від ЄС запровадити санкції проти українських посадовців, які нібито винні у смерті військовозобов'язаного із Закарпаття Йосипа Шебештеня. Угорщина наполягає, шо загиблий був етнічним угорцем і загинув він нібито через побиття співробітниками ТЦК. В ЗСУ відкинули звинувачення у насильстві, сказали, що він був громадянином України, а смерть пояснили захворюванням. Мовляв у Шебештеня відірвався тромб, що мало летальні наслідки. До чого тут множинне громадянство Заклик до ЄС про санкції проти українських посадовців Орбан озвучив у день, коли президент Володимир Зеленський підписав закон про множинне громадянство. Відтак аргумент української сторони про визнання лише одного громадянства Шебештеня відпадає. "Для України це означає чергову хвилю дипломатичної напруги, яку Орбан може використовувати для блокування наших переговорів із ЄС. Єдиний ефективний шлях відповіді - демонстрація фактів, прозорість офіційних розслідувань і залучення партнерів по ЄС для нейтралізації маніпуляцій Будапешта", - вважає експерт аналітичного центру "Обʼєднана Україна" Богдан Попов. Порушення - є? Хоч у Сухопутних військах ЗСУ відкидають звинувачення, на руках у Орбана - меморандум комісара Ради Європи Майкла О'Флаєрті, де зафіксовані зловживання у зв'язку з призовом на військову службу. Комісар відвідував Україну з 17 по 21 березня і наголосив на системності зловживань працівниками ТЦК під час військового призову. Українське МЗС тоді взяло інформацію до відома та зазначило, що причиною є російська агресія, котра "призвела до деяких обмежень прав і свобод в Україні". Віктор Орбан заявив про наявність угорських сімей в Україні, з котрих примусово вилучили чоловіків, і про свою допомогу їм. При цьому він звинувачує Брюссель в ігноруванні сигналів з України про порушення прав людини працівниками ТЦК. Київ назвав заяви угорської сторони маніпулятивними. "Вони не згадують ніде Росію. Таке враження, що в Україні навіть мобілізація існує сама по собі. Якщо Угорщину справді турбує доля етнічних угорців в Україні, логічно було б спрямувати зусилля на вплив на Росію", - пояснив речник українського зовнішньополітичного відомства Георгій Тихий. Запитання до Будапешта Угорщина не звертає увагу на власні проблеми з правами людини. 8 липня комісар з питань юстиції Єврокомісії Майкл Макграт заявив, що Угорщина практично не досягла прогресу з питань, що призвели до відкату демократії та верховенстві права. А 4 липня Європейський суд з прав людини визнав незаконність примусової депортації з Угорщини афганського студента. ЄК може заблокувати виплату Угорщині мільярдних субсидій від ЄС за недотримання критеріїв демократії та прав людини. У проурядових угорських ЗМІ вже розпочато кампанію з критики проєкту бюджету ЄС, котрий нібито занадто підтримує Україну. Як пишуть у DW, Орбан використовує справу Шебештеня для активації табуйованої теми Тріанонської угоди, через яку внаслідок Першої світової війни країна втратила чимало своєї території. Водночас цей скандал применшує інший: зятя Орбана, Іштвана Тіборца, підозрюють у незаконному отриманні преференцій у бізнесі завдяки родинним зв'язкам. На інших байдуже Орбан хоч і висуває нові претензії, та залишається байдужим до реальних проблем угорської спільноти в нашій країні. Омбудсмен Дмитро Лубінець тричі запрошував Віктора Орбана здійснити спільний моніторинговий візит до України, але той так і не відгукнувся. Депутат Закарпатської обласної ради Роланд Цебер нагадав Орбану про Ашера Бенджаміна, угорського громадянина, котрий добровільно вступив до лав ЗСУ і загинув. За даними омбудсмена, у ЗСУ є кілька добровольців з Угорщини, а ще 300 угорців Закарпаття, котрі є громадяни України і теж перебувають на фронті. Та чомусь через загибель Бенджаміна угорський прем'єр галасу не зчинив, зауважив Цебер. Чого він хоче Складається враження, що Орбан хоче не розслідування, а саботажу українського спротиву, вважає політолог Ігор Чаленко. Ця мета збігається і з цілями російської пропаганди. "Російські медіа підхопили наративи Орбана, адже саме з РФ розповсюджуються фейкові відео про "звірства" ТЦК. Нещодавно країна-агресорка цілеспрямовано атакувала будівлі ТЦК. Мета цих атак - посіяти страх і сумніви. Хоча прямих доказів "звірств" у Орбана немає, та ці заяви стають паливом для російських ІПСО", - вважає експерт. Азербайджан і гра проти Трампа Новим скандалом Віктор Орбан ризикує завадити планам Дональда Трампа. Водночас угорське керівництво могли надихнути події в Азербайджані, припустив у коментарі Gаzеtа.uа інтерн Ради зовнішньої політики "Українська призма" Михайло Сінаюк. На його думку, Будапешт проводить паралелі між вбивством азербайджанців у РФ і смертю угорця в Україні. Побачивши успішний результат подібних дій для Баку, Угорщина вирішила діяти за схожим сценарієм. Версію підтверджують тісні зв'язки Угорщини з "Великим тураном" (тюркськими державами). Нині Орбан апелює до "Турану", оскільки Алієва "Туран" підтримав. Однак у ширшому контексті інтрига Орбана послабить Україну протягом наступних 50 днів, котрі президент США Дональд Трамп дав Путіну для укладання угоди про мир. Відповідно, якщо Трамп хотів посилити переговорні позиції Києва, то Орбан підважує його зусилля. Далі позиція Будапешта залежатиме від сигналів з-за океану, але у більшій мірі - від поступок Брюсселя. "Малоймовірно, що проти України будуть запроваджені санкції, для цього немає в ЄС політичної волі - вважає Михайло Сінаюк. - Очевидно, що Анкара та Баку також не зацікавлені в агресивних діях проти України. У їхній логіці тиск на Київ зараз недоцільний, оскільки Україна є ключовим елементом балансу впливу з Москвою в їхніх зонах інтересів. Тому найбільш імовірний сценарій це поступова деескалація напруги між Києвом і Будапештом, що ми спостерігали вже не раз за останні три роки".
we.ua - Хайп на покійнику. Навіщо Орбан висуває нові претензії до України
Еспресо on espreso.tv
Що буде на 51-й день після завершення ультиматуму Трампа Путіну?
Три з половиною роки повномасштабної війни показали: жодні економічні заходи не здатні вплинути на хід бойових дій. Відключення від SWІFТ, цінова стеля на нафту, майже 30 тисяч інших санкцій і 17 санкційних пакетів не змусили путінську армію зупинитися. Усі випадки зупинки російського наступу — це виключно результат дій Сил оборони України. Тож єдиним ефективним інструментом впливу на Путіна було і залишається посилення підтримки українських військових: більше зброї, техніки та боєприпасів.Отже, цілком очевидно: ухвалення законопроєкту Ліндсі Грема про 500% тарифи також не вплине на перебіг війни. Але, виглядає, це й не було його метою. Сам факт існування такого проєкту та майже щоденне зростання кількості його прихильників серед сенаторів дозволяли протягом кількох непростих місяців утримувати увагу всієї американської політичної системи до війни в Україні. Жоден президент США не може проігнорувати питання, яке підтримує 85% сенаторів.Читайте також: Трамп втягує Росію у новітню гонку озброєньЗа ці три з половиною роки ми бачили, як багато важливих рішень починалися з повного неприйняття, але згодом втілювались у життя: постачання НІМАRS, танків, літаків, обмеження на імпорт енергоносіїв — цей список можна продовжувати. Коли минулого року президент Франції Еммануель Макрон заявив про можливість відправлення європейських військових в Україну, його вважали ледь не божевільним. А сьогодні це питання серйозно обговорюють в інших європейських столицях — визначаються контингенти й підраховуються бюджети. Тож позиція Ліндсі Грема та інших сенаторів щодо тиску на покупців російської нафти — аби ті вплинули на Путіна й посприяли завершенню війни — цілком може стати початком відповідної кампанії з боку американської адміністрації.Китай та Індія є найбільшими покупцями російської нафти у світі — разом вони забезпечують близько 85% російського нафтового експорту. З огляду на критичну важливість китайських комплектувальних для російського ВПК, переривання цих постачань з боку Китаю матиме не менший ефект для війни, ніж переривання постачань з Європи та США до України. Якщо Китай по-справжньому буде поставлений перед вибором: або постачати Росії електроніку, двигуни та верстати подвійного призначення, або торгувати зі США та ЄС, його рішення дійсно може допомогти завершити війну. І, як ми бачимо, серед американських політиків найвищого рівня чимало тих, хто готовий цьому сприяти.ДжерелоПро автора. Микола Княжицький, журналіст, народний депутат УкраїниРедакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів чи колонок.
we.ua - Що буде на 51-й день після завершення ультиматуму Трампа Путіну?
Еспресо on espreso.tv
Європа знайшла обхідний шлях, аби змусити Трампа допомогти Україні, однак "диявол криється в деталях". Акценти світових ЗМІ 16 липня
Про це й не тільки писали світові ЗМІ станом на ранок 16 липня. Європейські лідери схилили Трампа на бік України без прямої конфронтації з ПутінимЯк пише видання Роlіtісо, врешті лідери європейських країн навчилися співпрацювати з Трампом, замість того, аби хотіти нового президента США. "Немає кращого доказу цього, ніж бурхлива реакція на заяву президента Дональда Трампа про те, що США опосередковано надаватимуть зброю Україні, дозволяючи європейським країнам купувати її самостійно, а НАТО координуватиме поставки", – йдеться у матеріалі. Як аргумент цього, там приводять засвоєне Генсеком НАТО Марком Рютте перше правило поведінки – хвалити людину. Також у матеріалі пояснюю, що лідери Європи вже зрозуміли двоякість президента США щодо озброєння України, а тому почали діяти швидко. Зокрема очільники Німеччини наполягали на укладенні угоди, розглядаючи те, що Трамп виголошував своє розчарування політикою Путіна, як вікно можливостей, що відкривається. фото: gеttyіmаgеs Для прикладу, Мерц заявив, що за останні дні кілька разів спілкувався з Трампом і запевнив його, що Німеччина "відіграватиме вирішальну роль" у зусиллях щодо постачання Києву американської зброї."Ми робимо це в наших власних інтересах. Це допоможе Україні захистити себе від російської бомбардувальної кампанії терору. Це єдиний спосіб посилити тиск на Москву, щоб нарешті домовитися про мир. Нарешті, ми показуємо, що рухаємося в одному напрямку з партнерами по безпековій політиці", – зазначив канцлер Німеччини.Проте у виданні, здається іронічно, вказують, що це не спільний рух в одному напрямку, а Європа тягне Трампа за собою. Україна святкує надання Трампом зброї, але "диявол ховається в деталях"Безумовна тема тижня – Трамп нарешті погодився опосередковано надавати Україні зброю від імені своєї адміністрації. Однак у Rеutеrs критично аналізують цей момент, шукаючи підводні камені у схемі, за якою Білий дім підтримуватиме Україну. У матеріалі вказують, що президент Дональд Трамп нарешті знайшов спосіб сподобатися Україні: попросити європейських союзників пожертвувати свою зброю і продати їм американську заміну."Тепер настає найскладніша частина – домовленість про те, хто насправді відмовиться від цінних систем, включно з ракетними батареями Раtrіоt, яких так відчайдушно прагне Київ", – наголошують оглядачі Rеutеrs. Також пояснили, що дорогі системи Раtrіоt, які мають високий попит серед союзників США, довели свою ефективність у знищенні російських балістичних ракет, націлених на українські міста. Ба більше, джерело видання, знайоме з цим питанням, повідомило, що США також висловили готовність у рамках запропонованої домовленості з європейськими союзниками надіслати додаткове наступальне озброєння. І це при тому, що Трамп заявив, що Україні слід утриматися від нападу на Москву.фото: Gеtty ІmаgеsОднак ключове у цьому – хто і коли пожертвує батареї для "Патріотів"За попередніми домовленостями в Овальному кабінеті з Трампом у понеділок Рютте згадав шість країн НАТО – Фінляндію, Данію, Швецію, Норвегію, Нідерланди та Канаду, які готові взяти участь у програмі закупівлі зброї. Проте високопоставлені джерела в посольствах двох з цих країн в США повідомили Rеutеrs, що вони особисто дізналися про план, коли він був оголошений. І у медіа припускають, що навіть близькі союзники США дізналися про цю пропозицію в режимі реального часу."У мене є чітке відчуття, що ніхто не був проінформований про точні деталі заздалегідь, і я також підозрюю, що всередині адміністрації тільки зараз починають розбиратися, що це означає на практиці", – сказав один з європейських послів.Однак, що найцікавіше, у виданні приводять коментарі двох американських чиновників, які наголосили, що теперішня допомога та подальші погрози санкціями за 50 днів – лише початок. Співрозмовники зауважили, що наразі у Білому домі починається справжня робота, адже Трамп, здається, остаточно зрозумів, що амбіції диктатора Путіна не закінчаться на Криму та чотирьох східних областях України, а економічні обмеження РФ зможе витримати. 
we.ua - Європа знайшла обхідний шлях, аби змусити Трампа допомогти Україні, однак диявол криється в деталях. Акценти світових ЗМІ 16 липня
Last comments

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules