Ukrainians news about Цікаво

Sign up, for leave a comments and likes
Gazeta.ua on gazeta.ua
Як зняти каблучку з набряклого пальця: перевірениий спосіб
У спеку пальці часто набрякають. Зняти каблучку стає справжнім випробуванням. Щоб не травмувати шкіру, охолодіть руку у прохолодній воді, підніміть її вгору на кілька хвилин, а потім скористайтеся милом, маслом або кремом - вони допоможуть легко зняти прикрасу без болю та зусиль. Але є випадки, коли такі методи не допомагають. Блогер Zеkі Sаğlаm показав простий лайфхак з ниткою, який врятує пальці. Як зняти каблучку Цей метод працює навіть тоді, коли палець уже набряк і зволоження не допомагає. Вам знадобиться тонка, але міцна зубна чи швейна нитка, або навіть тонка стрічка; Підведіть нитку під каблучку - так, щоб один кінчик стирчав угору, а другий - ішов униз до долоні. Можна скористатися зубочисткою чи тонкою шпилькою для допомоги. Обмотайте частину пальця (від каблучки та до суглоба) вільним кінцем нитки - щільно, але не до болю. Це тимчасово зменшить об'єм пальця. Потягніть за верхній кінець нитки, той, що стирчить з-під каблучки. Кільце буде поступово ковзати вниз по "спіралі", яку ви створили. Цей метод працює за принципом "стисни, прокрути, зніми". Нитка виступає своєрідною доріжкою, яка зменшує тертя та тиск. Чого не варто робити Не смикайте каблучку силою - це може призвести до розриву шкіри чи погіршення набряку. Не тріть палець жорсткими предметами. Не намагайтеся зрізати каблучку самостійно - це небезпечно і для руки, і для прикраси. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Без голки й нитки: як створити садовий фартух зі старих джинсів Коли звернутись до лікаря палець почав синіти чи втрачати чутливість; є ознаки інфекції чи травми; жоден метод не спрацював, а біль посилюється. У травмпунктах та ювелірних майстернях є спеціальні інструменти для безпечного зняття каблучок, навіть якщо їх потрібно розрізати. Краще зберегти палець, ніж прикрасу - її завжди можна відновити. Поради Не носіть щільні обручки у спеку чи під час тренувань. Знімайте каблучки перед польотами, пологами чи процедурами. Перевіряйте розмір обручки раз на 2-3 роки, особливо після змін у вазі, вагітності чи гормональних коливань. Старі зіпсовані капронові панчохи можуть отримати друге життя. Тому не спішіть їх викидати у смітник. Дуже часто такі колготи використовують для домашніх потреб. Gаzеtа.uа зібрала варіанти, що зробити зі старими капроновими панчохами і навіть з дитячими.
we.ua - Як зняти каблучку з набряклого пальця: перевірениий спосіб
Gazeta.ua on gazeta.ua
Перевірте свій рівень інтелекту за 13 с: скільки тварин зображено на картинці
Розгадування головоломок "Шукай і знаходь" корисні для підвищення концентрації та уваги. У новій головоломці представлено зображення, де треба швидко розпізнати кількість тварин. Це швидкий і простий спосіб перевірити вашу увагу до деталей, пише jаgrаnjоsh. На зображенні можна побачити слона, що стоїть. Але крім нього є ще вісім тварин. Завдання знайти їх за 13 с. Це заняття стане хорошою перевіркою вашої гостроти зору. Звертайте увагу на деталі картинки, щоб знайти всіх захованих тварин. Хоча деяких тварин можна легко побачити, інші потребують більшої уваги. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Є 20 сек: тільки люди з гострим зором знайдуть у парку шістьох диких тварин Особи з чудовими навичками спостережливості найшвидше знайдуть усіх тварин. Скільки з вас змогли знайти всіх захованих тварин? Давайте перевіримо рішення нижче. Відповідь на нижній картинці. Обов'язково поділіться цим завданням зі своїми друзями та родиною та подивіться, хто першим впізнає всіх тварин. Головоломки з малюнками - це форма загадки, яка перевіряє критичне мислення читача. Ці завдання мають потенціал для підвищення інтелекту та покращення концентрації. Найпоширеніші задачі головоломки з зображеннями включають пошук помилки або виявлення прихованого об'єкта на зображенні. На опублікованому зображенні видно купу різних типів взуття. На цій картинці є одна помилка, і завдання для читачів - помітити її за 5 с.
we.ua - Перевірте свій рівень інтелекту за 13 с: скільки тварин зображено на картинці
Gazeta.ua on gazeta.ua
Не йдіть в гості з пустими руками: заборони дня
4 липня вшановують святого Андрія, архієпископа Критського. Він народився близько 660 року в Дамаску, в Сирії. До семи років він був німим, а потім отримав дар мови через молитву. Андрій вступив до монастиря св. Сави в Єрусалимі, де здобув глибоку освіту та духовний досвід. Він став відомим своїми глибокими знаннями Святого Письма і патристичної літератури. Найвідоміший твір Андрія Критського - Великий Канон, або Канон покаяння, який читається під час Великого посту в Православній церкві. Він складається з 250 тропарів і є одним з найбільших літургійних творів. 692 року Андрій був призначений архієпископом Критським. Брав участь у Шостому Вселенському соборі в Константинополі (681 рік), де активно виступав проти монофелітства. Помер Святий Андрій близько 740 року. 4 липня згадують святу преподобну Марту. Марта народилася в Константинополі у благочестивій християнській родині. Вона була одружена з батьком Симеона, ім'я якого не збереглося в історії. У шлюбі народила сина, який згодом став відомим як Симеон Стовпник Молодший. Відома своїми благодійними справами, допомагала бідним і нужденним, завжди проявляла милосердя та турботу про інших. Вона вела глибоко молитовне життя, постійно звертаючись до Бога в молитві та пості. Марта була взірцем християнської жінки, яка віддана Богу та своїй родині. Марта відіграла ключову роль у вихованні свого сина Симеона, навчаючи його християнським чеснотам, молитві та аскезі. Завдяки її духовному наставництву Симеон став великим святим. Вона підтримувала Симеона в його рішеннях і подвигах, коли він обрав шлях стовпничества (аскетичного життя на стовпі). Померла Марта в глибокій старості. Її життя і подвиги залишили глибокий слід у християнській традиції. Прикмети Яскрава веселка - до сильного дощу. В лісі багато ягід - зима буде холодною. Сильний грім - буде град. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Календар державних та професійних свят на липень: що святкуємо Що завтра не можна робити, а що дозволено Якщо ви йдете в гості, обов'язково візьміть щось з собою. Жадібність у гостях призведе до фінансових проблем. Також заборонено купувати одяг чи взуття - це може накликати хворобу. На полях уже починали наливатися силою колоски вівса. Тому селяни молилися святому Андрію, щоб отримати великий урожай. Також на стіл обов'язково готували вівсянку. У другий місяць літа українці відзначають багато церковних свят. У липні вшановуємо пророка Іллю, цілителя Пантелеймона та праведної Анни, матері Пресвятої Богородиці. Gаzеtа.uа підготувала церковний календар на кожний день. Зберігайте, щоб не загубити та не пропустити важливі свята.
we.ua - Не йдіть в гості з пустими руками: заборони дня
Gazeta.ua on gazeta.ua
Загадка, яка перевіряє увагу за секунди: знайдіть три приховані обличчя на зображенні
Головоломки можуть допомогти зміцнити візуальний інтелект. Ось головоломка, яка кине виклик вашому мозку. Чи зможете ви розпізнати три обличчя, приховані в цій садовій сцені з дітьми, що граються. Є 5 с на розгадку, пише jаgrаnjоsh. У цій оптичній ілюзії три обличчя художньо заховані в саду. Ця оптична ілюзія - це шанс проявити свої чудові навички спостереження та здатність бачити крізь обман. Зосередьтеся на загальному зображенні, шукайте контрастні світлі та темні ділянки. Подумайте про те, щоб змінити кут огляду або відстань. Не дивіться в одну точку. Дозвольте своєму погляду блукати. Намагайтеся розпізнати форми, які можуть нагадувати обличчя. Якщо ви можете помітити всі три обличчя за 5 с, ваш мозок обробляє зображення на 95% швидше, ніж у середньої людини. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Загадка для найуважніших: знайдіть різницю між зображенням чоловіка за 39 с Звертайте увагу на контури та обриси. Пошук облич може зайняти час. Будьте терплячими. Не засмучуйтесь, якщо ви не побачите їх одразу. Вдалося знайти обличчя? Прокрутіть униз, щоб побачити відповідь. Якщо ви знайшли всі обличчя за відведений час, ви продемонстрували високий рівень візуально-просторової обробки інформації. Дослідження показують, що люди з високим ІQ вище 140, як правило, мають гостру когнітивну гнучкість, тобто вони можуть обробляти інформацію швидше й точніше. Їхній мозок працює як високошвидкісний процесор, миттєво виявляючи приховані закономірності та аномалії. Ця оптична ілюзія піддасть найвищому випробуванню ваш зоровий інтелект і увагу до деталей. Якщо ви можете знайти дивний червоний літак за 5 с, ви, швидше за все, маєте чудові навички спостереження та високий ІQ.
we.ua - Загадка, яка перевіряє увагу за секунди: знайдіть три приховані обличчя на зображенні
Gazeta.ua on gazeta.ua
Нові справи перенесіть на інший день: що не можна робити сьогодні
3 липня віряни вшановують святого мученика Якинта. Він народився у місті Кесарія Каппадокійська (нині територія Туреччини) у ІІІ столітті. Він був юнаком високих моральних чеснот і міцної віри в Христа. Відомо, що він служив камергером при дворі римського імператора Траяна (98-117 рр.). Під час правління імператора Траяна почалися жорстокі гоніння на християн. За наказом імператора, всі, хто відмовлявся поклонятися римським богам, піддавалися жорстоким тортурам і страчувались. Якинт, будучи щирим християнином, відмовився брати участь у язичницьких ритуалах і приносити жертви ідолам. За це його заарештували і піддали тортурам. Він був кинутий до в'язниці, де його жорстоко мучили. Незважаючи на всі страждання, Якинт залишався вірним своїй вірі та не зрікся Христа. Врешті-решт він помер у в'язниці від виснаження і голоду. Святий Якинт зарахований до лику мучеників і шанується у православній церкві. В іконографії його зображають як молодого чоловіка у військовому одязі або як камергера при дворі імператора. Також 3 липня - день пам'яті святого Анатолія, патріарха Царгородського. Анатолій народився наприкінці ІV або на початку V століття. До обрання патріархом він обіймав різні церковні посади, включаючи архідиякона в Олександрії, де він здобув добру репутацію за свою мудрість і благочестя. 449 року, після скликання Другого Ефеського собору, відомого як "Розбійницький собор", патріарх Флавіан Константинопольський був зміщений і зазнав переслідувань. Після його смерті на місце патріарха був обраний Анатолій. Його обрання було затверджено імператором Феодосієм ІІ. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Календар державних та професійних свят на липень: що святкуємо Одним з найважливіших моментів патріаршества Анатолія став Халкедонський собор, який відбувся 451 року. Собор був скликаний для вирішення питань христології та засудження єресі монофізитства. Анатолій зіграв важливу роль у проведенні собору та затвердженні його рішень, включаючи Халкедонський символ віри, який підтвердив доктрину про дві природи Христа божественну і людську. Під час свого патріаршества Анатолій також активно працював над зміцненням церковної дисципліни та підтриманням єдності серед християн. Він встановлював нові церковні правила та намагався впорядкувати церковне життя в імперії. Підтримував контакти з іншими патріархатами, зокрема з Римом, Александрійським і Антіохійським. Анатолій помер 458 року. Після його смерті він був канонізований і зарахований до лику святих. Прикмети Дощовий день - до похмурого серпня. Гарна погода - вона затримається ще декілька тижнів. На вулиці багато комарів - чекайте на спеку. Що не можна робити Цього дня категорично не можна робити амулети. Вірили, що вони не захистять від нечистої сили, а, навпаки, її прикличуть. Також краще не починати нові справи, вони точно підуть не так, як ви очікували. У другий місяць літа українці відзначають багато церковних свят. У липні вшановуємо пророка Іллю, цілителя Пантелеймона та праведної Анни, матері Пресвятої Богородиці. Gаzеtа.uа підготувала церковний календар на кожний день. Зберігайте, щоб не загубити та не пропустити важливі свята.
we.ua - Нові справи перенесіть на інший день: що не можна робити сьогодні
Sprava Hromad on we.ua
Public organization «Sprava Hromad»
The Mission of «Sprava Hromad»is the support of our army. The key to victory at the front is the support of the army in the rear! Now again, as in 2014, the army needs our unity in matters of aid!Starting with basic things like clothing, and ending with high-precision equipment, such as optical-radio-electronic surveillance complexes, our community buys and supplies the troops with everything they need, which forms a new, more advanced army! In this process, we, Public Affairs, take over all the routine processes from "understanding what the military needs to beat the enemy" and ending with handing him the keys to the dream equipment! However, we can overcome this path only under one condition: only together with you!
we.ua - Public organization «Sprava Hromad»
Gazeta.ua on gazeta.ua
Які правила пожежної безпеки вдома на канікулах
У ДСНС нагадали, наскільки важливо дбати про пожежну безпеку під час літніх канікул. Дотримання певних норм дозволить убезпечитися від наслідків. Про це відомство повідомили у Теlеgrаm-каналі. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Навчання у школах збільшать на рік. Подробиці від Міносвіти Нині діти частіше залишаються вдома без нагляду дорослих. Тому вкрай важливо навчити їх правилам пожежної безпеки та розповісти, чого не можна робити. Щоб мінімізувати ризики, обмежте дітям доступ до потенційно небезпечних предметів. Яких саме - дивіться на ілюстраціях. А потім обовʼязково перевірте, чи все у вас удома надійно сховано. Під час канікул діти багато часу проводять вдома. Батькам важливо знати, які речі слід сховати, щоб уникнути неприємних інцидентів.
we.ua - Які правила пожежної безпеки вдома на канікулах
Gazeta.ua on gazeta.ua
На Місяці з'являться літери Х і V: коли спостерігати незвичне явище
На поверхні Місяця можна буде побачити незвичне явище - гігантські літери "Х" і "V", що утворюються завдяки грі світла і тіні. За ними варто спостерігати у ніч на 3 липня. Ці форми не є справжніми об'єктами, а виникають на кілька годин, коли сонячне світло під особливим кутом освітлює рельєф кратерів, повідомляє Sрасе. Фаза першої чверті Місяця настане о 06:41 за київським часом 3 липня 2025 року, і саме за кілька годин до цього моменту можна буде спостерігати найбільш чітке зображення місячних "Х" та "V". Де шукати місячні літери "Місячний Х" формується поблизу кратерів Б'янкіні, Пурбах і Ла Кайль, приблизно на 25&dеg; південніше місячного екватора. Він стає видимим, коли світло торкається верхніх частин піднятого рельєфу, а інші ділянки залишаються в тіні. "Місячна V" утворюється в районі кратера Укерт, менш ніж за 10&dеg; вище екватора. Часткове затінення кратера створює ілюзію літери "V". Ці форми найкраще видно поблизу лінії термінатора - межі між освітленою і темною сторонами Місяця. Найкраще спостерігати за кілька годин до настання фази першої чверті, коли світло лише починає торкатися верхівок кратерів. Якщо ви не встигли побачити їх на "нічному" боці Місяця, є шанс помітити фігури ще протягом нетривалого часу після того, як вони перейдуть на освітлену частину. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Марс засвітився зеленим: науковці відкрили нове атмосферне явище Для спостереження підійде невеликий телескоп із діаметром від 6 дюймів або потужний бінокль. Більший телескоп дасть змогу роздивитися більше деталей - наприклад, структуру кратерів та пересічну місцевість навколо. Такі явища називають ефектом "сlаіr-оbsсur" - світлотіньовим ефектом, коли знайомі форми випадково з'являються на поверхні Місяця завдяки особливому освітленню. Нагадаємо, липень - один із найкращих місяців для астрономічних спостережень в Україні. Саме зараз, у розпал літа, нічне небо дарує справжнє космічне шоу: Чумацький Шлях, Літній Трикутник, яскраві планети та навіть сріблясті хмари. 2 серпня 2027 року астрономи та любителі неба стануть свідками унікального явища - найтривалішого повного сонячного затемнення 21 століття. Це рідкісне космічне явище триватиме 6 хвилин і 23 секунди. Це явище охопить шляхом довжиною 15,227 км, проходячи через кілька країн і континентів, включно з Іспанією, Північною Африкою та Аравійським півостровом.
we.ua - На Місяці з'являться літери Х і V: коли спостерігати незвичне явище
Gazeta.ua on gazeta.ua
Куплені речі не принесуть щастя: заборони та прикмети дня
2 липня - Покладання ризи Пресвятій Богородиці у Влахерні. Свято присвячене перенесенню частини ризи (одягу) Діви Марії до Влахернської церкви в Константинополі. Покладання ризи як важлива церковна подія бере свій початок у V столітті, коли за правління імператора Лева Великого (457474) до Константинополя були перенесені священні реліквії Богородиці. Згідно з переказами, два брати, грецькі вельможі, знайшли ризу Пресвятої Богородиці у Назареті і вирішили перенести її до Константинополя. 458 року вони побудували церкву на її честь у Влахерні і поклали там ризу. Це свято має велике значення для православних християн, оскільки воно пов'язане з шануванням Богородиці та її заступництва. Риза Пресвятої Богородиці вважається священною реліквією, що має чудотворну силу і здатна зцілювати від хвороб і приносити благословення. Влахернська церква була однією з найважливіших святинь Константинополя. Вона стала місцем паломництва для багатьох вірян, які приходили туди, щоб поклонитися ризі Пресвятої Богородиці. На жаль, церква була зруйнована під час османського завоювання міста 1453 року. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Календар державних та професійних свят на липень: що святкуємо Прикмети Асфальт швидко підсохнув після дощу - до затяжної непогоди. В лісі часто і гучно кричать сови - буде великий урожай. Пожовтіло вже листя - рано прийде осінь. Що не можна робити Не можна в день Берегині сваритися і лихословити, інакше негативна енергетика буде довго переслідувати людину. Здійснювати великі покупки вважалося неправильним, так як вони не принесуть щастя. Не варто бігати полями і топтати урожай, за це Богородиця покарає і забере найголовніше в житті. Що можна робити Цього дня наші предки ходили до лісу, щоб поклонитися березі. Саме це дерево вважалося символом Берегині. Дівчата просили у дерева допомогти у пошуках нареченого, а жінки сподівалися на зміцнення сім'ї.
we.ua - Куплені речі не принесуть щастя: заборони та прикмети дня
Gazeta.ua on gazeta.ua
Кому легше пережити спеку: чоловікам чи жінкам
У спеку наш організм працює на межі можливостей. Витривалість до високих температур залежить не лише від здоров'я, а й від статі. Численні дослідження показують: чоловіки й жінки по-різному реагують на спеку через фізіологічні особливості, рівень гормонів та терморегуляцію. То хто ж легше переносить літню спеку - чоловіки чи жінки? Відповідь може здивувати. Молоді чоловіки та жінки показують однакову стійкість до високої температури, однак у чоловіків ця здатність починає знижуватися після 65 років. А в жінок це відбувається ще раніше, повідомив професор фізіології та кінезіології У. Ларрі Кенні з Університету штату Пенсільванія. Хоча у молоді стійкість схожа, це не означає, що вони захищені на 100%. Навіть молоді люди можуть отримати тепловий удар, особливо під час інтенсивних фізичних навантажень, при зневодненні або якщо вони неакліматизовані до спеки. Їхня "стійкість" означає, що їхні терморегуляційні системи (потовиділення, кровообіг) працюють ефективніше, але вони все одно мають свої межі. Навіть якщо ви молоді та здорові, не ігноруйте правила безпеки у спеку. Обмежуйте інтенсивні тренування на відкритому повітрі у найспекотніші години (з 10:00 до 16:00-17:00), пийте достатньо рідини до, під час та після навантаження, і негайно припиняйте активність, якщо відчуваєте запаморочення, нудоту чи сильну втому. Люди можуть переносити високі температури і вологість тільки протягом короткого періоду. Ефективне потовиділення відіграє ключову роль у цій здатності. "Коли спекотна і сильно волога обстановка перешкоджає випаровуванню поту, температура тіла починає підвищуватися, а ризик теплового удару варіюється у різних людей", - пояснив доктор Кенні. Потовиділення охолоджує тіло не само по собі, а за рахунок випаровування поту з поверхні шкіри. Коли піт випаровується, він забирає тепло від тіла. Саме тому висока вологість повітря така небезпечна у спеку. Вона перешкоджає випаровуванню поту, і він просто стікає, не виконуючи свою охолоджувальну функцію ефективно. Також на потовиділення може впливати зневоднення (немає з чого виділяти піт), деякі шкірні захворювання або ураження потових залоз, а також певні медичні стани. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що повинно бути вдома під час спеки: про цей перелік має знати кожний Він зазначив, що за останні п'ять років у лабораторії Реnn Stаtе було проведено понад 550 експериментів. Під час них вивчали рівні температури і вологості, які можуть переносити різні люди. Дослідження показали, що між молодими чоловіками і жінками не спостерігається значних відмінностей у здатності виконувати повсякденні завдання в умовах спеки, проте з віком статеві відмінності стають більш помітними. "Жінки у віці 40-64 років так само сприйнятливі до спеки, як і чоловіки, старші за 65 років. У жінок старше 65 років ризик негативних наслідків від перегріву ще вищий", - додав учений. Наразі механізми, що стоять за цими повними відмінностями, ще не до кінця досліджені. В Університеті штату Пенсільванія активно працюють над питанням, чи пов'язані гормональні зміни під час менопаузи з погіршенням здатності жінок переносити спеку. Заміна постільної білизни щоліта здатне захистити від перегріву. У спекотні дні варто забути про шовкові та атласні тканини, а натомість обрати льон. Рішення перейти у літні місяці на лляну постільну білизну виявиться ідеальним. Перевірте, коли стане зовсім гаряче.
we.ua - Кому легше пережити спеку: чоловікам чи жінкам
Gazeta.ua on gazeta.ua
Календар державних та професійних свят на липень: що святкуємо
Липень багатий на професійні та державні свята. Цей місяць дарує змогу привітати знайомих із Днем медика, Національної поліції, бухгалтера чи працівника торгівлі. Gаzеtа.uа розповість, коли саме будуть офіційні вихідні, та які святкові дні варто відзначити у липні. Свята у липні 1 липня - День української архітектури, День держреєстратора, День слідчого 2 липня - День податківця 4 липня - День судового експерта, День Національної поліції України 7 липня - День військ ППО Збройних Сил України, День Військово-морських Сил України, День працівника природно-заповідної справи 11 липня - Всесвітній день народонаселення 12 липня - Всесвітній день бортпровідника 13 липня - День рибалки 15 липня - День миротворця, День Української Державності 16 липня - День бухгалтера 18 липня - Міжнародний день Нельсона Мандели 21 липня - День працівників металургійної та гірничодобувної промисловості ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вітаємо медиків зі святом: найтепліші листівки зі щирими побажаннями 25 липня - День зубного техніка 26 липня - День системного адміністратора 27 липня - День медика 28 липня - День працівників торгівлі. Вихідні в липні У липні відпочиваємо вісім днів - 5-6, 12-13, 19-20, 26-27, а працюємо - 23, а саме: 1, 2, 3, 4, 7, 8, 9, 10, 11, 14, 15, 16, 17, 18, 21, 22, 23, 24 , 25, 28, 29, 30, 31. Поки триває повномасштабна війна та введений воєнний стан, додаткових днів відпочинку за державні свята в липні не має. У другий місяць літа українці відзначають багато церковних свят. У липні вшановуємо пророка Іллю, цілителя Пантелеймона та праведної Анни, матері Пресвятої Богородиці. Gаzеtа.uа підготувала церковний календар на кожний день. Зберігайте, щоб не загубити та не пропустити важливі свята.
we.ua - Календар державних та професійних свят на липень: що святкуємо
Gazeta.ua on gazeta.ua
Церковні свята липня: коли Успіння святої Анни, Іллі та Пантелеймона
У другий місяць літа українці відзначають багато церковних свят. У липні вшановуємо пророка Іллю, цілителя Пантелеймона та праведної Анни, матері Пресвятої Богородиці. Gаzеtа.uа підготувала церковний календар на кожний день. Зберігайте, щоб не загубити та не пропустити важливі свята. Головні церковні свята липня 11 липня - рівноапостольної Ольги, княгині Київської; 15 липня - рівноапостольного великого князя Володимира; 20 липня - славного пророка Іллі; 25 липня - Успіння святої Анни, матері Пресвятої Богородиці. Церковний календар на липень 2025 року по днях 1 липня - чудотворців і безсеребреників Косми і Дам'яна; 2 липня - покладання ризи Пресвятій Богородиці у Влахерні; 3 липня - мученика Якинта; Анатолія, патріарха Царгородського; 4 липня - Пресвятої Євхаристії (На неділю); Андрія, архієпископа Критського; преподобної Марти; 5 липня - преподобного Атанасія Атонського; 6 липня - преподобного Сисоя Великого; 7 липня - Матері Божої Неустанної помочі; преподобних Томи й Акакія; 8 липня - великомученика Прокопія; 9 липня - священномученика Панкратія, єпископа Тавроменійського; 10 липня - преподобного Антонія Печерського; 11 липня - рівноапостольної Ольги, княгині Київської; священномучениці Євфимії; 12 липня - Христа-чоловіколюбця; мучеників Прокла та Іларія; преподобного Михайла Малеїна; 13 липня - Сострадання Пресвятої Богородиці; преподобного Стефана Савваїта; Собор святого архангела Гавриїла; 14 липня - Отців шести соборів; апостола Акили; 15 липня - рівноапостольного великого князя Володимира; 16 липня - святого священномученика Атеногена та його учнів; 17 липня - великомучениці Марини; 18 липня - мучеників Якинта й Еміліяна; ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вітаємо медиків зі святом: найтепліші листівки зі щирими побажаннями 19 липня - преподобної Макрини, сестри Василія Великого; пророка Дія; 20 липня - славного пророка Іллі; 21 липня - преподобних Симеона й Івана; пророка Єзекиїла; 22 липня - рівноапостольної Марії Магдалини; 23 липня - мучеників Трохима, Теофіла та інших; 24 липня - мучеників Бориса і Гліба; великомучениці Христини; 25 липня - Успіння святої Анни, матері Пресвятої Богородиці; 26 липня - мученика Єрмолая; святої преподобної мучениці Параскеви; 27 липня - великомученика Пантелеймона; Климента; 28 липня - апостолів Прохора, Никанора, Тимона і Пармена; 29 липня - мученика Калиніка; 30 липня - святих апостолів Сили, Силуана, Андроніка та інших; 31 липня - праведного Євдокима. 25 липня українці за новим церковним календарем відзначають Успіння праведної Анни. Торік це свято вшановували 7 серпня. Свято приурочене матері Діви Марії, праведній Анні, яка здавна вважалася покровителькою жінок, особливо матерів. Цього дня їй моляться, просячи про заступництво, допомогу у вагітності, легких родів та зцілення від безпліддя. Анна була дружиною святого Йоакима і матір'ю Пресвятої Діви Марії. Вони довго не мали дітей, але після багатьох молитов і обітниць Бог почув їхні прохання, і Анна народила Марію, яка стала Матір'ю Ісуса Христа. Анна та Йоаким завжди вважали своє батьківство благословенням від Бога, і виховали Марію в любові та побожності.
we.ua - Церковні свята липня: коли Успіння святої Анни, Іллі та Пантелеймона
Gazeta.ua on gazeta.ua
Три золоті правила, як треба чистити гребінець від волосся та бруду
Гребінці можуть накопичувати величезну кількість волосся і бруду. Тому важливо регулярно їх дезінфікувати, щоб волосся було здоровим і красивим, пише glаvrеd. Як чистити щітки для волосся Видаліть волосся. Перше, що ви повинні зробити, це видалити все волосся, що потрапило на щітку. Ви можете використовувати довгі тонкі предмети, такі як ручки, пензлики для макіяжу або навіть ручку іншого гребінця, щоб позбутися жмутів волосся. Вимийте щітку чи гребінець. Наповніть ємність теплою водою і додайте трохи мила або шампуню, щоб створити піну. Занурте щітку у воду та залиште на три-чотири хвилини. Якщо необхідно, обережно потріть між щетиною чистою зубною щіткою, щоб видалити залишки бруду. Промийте та висушіть. Після намочування промийте щітку теплою водою, щоб видалити залишки мила. Потім висушіть її чистою сухою тканиною. Струсіть над раковиною, щоб видалити зайву воду. Як чистити дерев'яні щітки Якщо у вас є дерев'яні щітки, приділіть особливу увагу сушці. Важливо не залишати води, оскільки з часом щітка може зіпсуватись. Використовуйте якомога менше води: щоб запобігти розбуханню чи гниттю щітки, радимо використовувати якомога менше мила та води під час її чищення. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дерев'яний, металевий чи пластиковий: який гребінець обрати для волосся Швидко вимийте та висушіть: видаливши все волосся, просто видаліть залишки та жир, що потрапив у щітку, невеликою кількістю води. Оскільки предмет виготовлено з дерева, чим менше часу потрібно на висихання, тим кращим буде результат. Окрім очищення важлива регулярна дезінфекція для усунення будь-яких бактерій або залишків, які можуть накопичуватися на щітках. Як продезінфікувати щітки та гребінці Одним із найпоширеніших методів дезінфекції щіток і гребінців є нашатирний спирт. Приготуйте розчин із 1/4 склянки нашатирного спирту та склянки чистої води. Ця суміш безпечна для вашої щітки, але ми рекомендуємо надягати рукавички. Змочіть щітку в розчині, промийте її теплою водою і дайте повністю висохнути. Також можна дезінфікувати щітки для волосся водою та оцтом. У цьому випадку змішайте 1/2 склянки білого оцту з 1/2 склянки теплої води та занурте щітку не більше ніж на 30 хвилин, щоб уникнути можливого пошкодження щетини або ручки. Тугі зачіски й аксесуари для волосся завдають тертя й тиснуть на шкіру голови. Використовуючи їх, треба врахувати деякі правила, щоб уникнути неприємних наслідків. Модними завжди будуть обручі, пов'язки, шпильки, резинки. Змінюється лише їхній стиль, форма, але носити їх не завжди комфортно. Наприклад, через пов'язку або обруч може виникнути головний біль. Також висока ймовірність травмувати шпилькою шкіру голови.
we.ua - Три золоті правила, як треба чистити гребінець від волосся та бруду
Gazeta.ua on gazeta.ua
Чи можна жінкам йти в штанах до церкви: священики розвінчали поширений міф
Православна Церква України розвінчала міф, що жінкам не можна заходити до церкви у штанах. Ця заборона стосовно жінок виникла від неправильного тлумачення Писання, пояснили у пресслужбі Православної церкви України. у Fасеbооk. Тому до храму жінки можуть заходити у штанах і подібних заборон не існує. "Немає в нашій церкві такої заборони. Та й в інших Православних церквах світу (окрім МП, очевидно) подібних правил, які б забороняли зараз жіноцтву в штанах приходити до храмів. Для наших священнослужителів важливим є не те, в якому одязі людина приходить до храму, а головне - з якими бажаннями та духовними потребами", - йдеться у дописі. Найчастіше в контексті такої "заборони" заходити у штанах посилаються на рядки зі Старого Завіту: "На жінці не повинно бути чоловічого одягу, і чоловік не повинен вдягатися в жіноче вбрання, бо мерзенний перед Господом Богом твоїм усякий, що робить це" (Втор. 22: 5). Тут мається на увазі заборона чоловікові вдавати з себе жінку, а жінці - чоловіка. Священики ПЦУ переконані, що для Бога важливе не зовнішнє, а внутрішнє, не тимчасова "обгортка" людини, а її духовні прикраси. "Нехай буде прикрасою вашою не зовнішнє - заплітання волосся, золоте вбрання або нарядність в одязі, а потаємна людина серця в нетлінній красі лагідного і мовчазного духу, що дорогоцінне перед Богом. А Господь Ісус Христос заповідав: "Тож не турбуйтеся і не кажіть: що нам їсти? чи що пити? або: у що одягтися? Бо всього цього язичники шукають. Шукайте ж спершу Царства Божого і правди Його, і все це додасться вам". ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вербна неділя: що обов'язково треба принести до церкви та яку молитву промовити Не витрачайте час на непотрібні суперечки і заборони, не судіть інших людей за зовнішністю. Особливо зараз, під час війни і великих втрат. Можливо, ця людина втратила все, і в неї просто немає іншого вбрання. А навіть якщо й є - не ви їй Суддя. Прагніть того, щоби не виглядати, а бути вірними - не зовнішньо, а внутрішньо. Зустрічайте людей з любов՚ю, а не з осудом, з радістю, а не з докором. "Двері Церкви завжди відкриті для всіх - і чоловіків, і жінок. І чи будуть то жінки з покритою чи непокритою головою, одягнені в спідницю чи в штани, в будь-який день календаря - наші храми завжди відкриті для вас, аби стати місцем молитви та єднання з Господом", - наголосили священики. У травні на українців чекає найсвітліше свято року - Світле Христове воскресіння. Якщо новий церковний календар не впливає на дату святкування Великодня 5 травня, то інші церковні свята змінили свої дати у травні. Які свята тепер святкуємо в інші дні, розповість Gаzеtа.uа
we.ua - Чи можна жінкам йти в штанах до церкви: священики розвінчали поширений міф
Gazeta.ua on gazeta.ua
Як правильно різати бутерброд: інженер спантеличив мережу формою Y
Іноді постає просте питання: як правильно різати булочку чи тостовий хліб для сендвічів. У мережі "завірусилось" фото бутерброду, яке спантеличило користувачів. тепер вони сперечаються, як правильно різати сендвічі. Більше 19 мільйонів людей переглянули зображення бутерброду з шинкою і сиром, яке опублікував інженер Раян Дафф на своєму каналі мережі Х. І це лише за тиждень і їхня кількість продовжує зростати. Сендвіч у формі Y здається простим, але він явно викликає інтерес у людей. Багато користувачів надихаються і старанно тренуються в нарізуванні сендвіча. "Тільки практика робить досконалість. І вони діляться своїм досвідом. Знову і знову кажуть: "Виходить так, ніби ви отримуєте від сендвіча набагато більше", - пише Раян Дафф. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як зробити бутерброди кориснішими: добірка поєднання продуктів від дієтолога Дослідження показують, що мозок обманюють. Це не тільки моя уява. Різні дослідження, опубліковані, зокрема в журналі Соnsumеr Rеsеаrсh, дійшли таких висновків: Люди схильні сприймати їжу, нарізану на дрібніші шматочки, як більшу, ніж ту саму кількість, подану цілком. Розрізання їжі на дрібніші шматочки може змусити людей споживати менше. Простіше кажучи: мозок обманюють, змушуючи думати, ніби перед вами три половинки бутерброда. Це означає, що ви відчуваєте, що їсте більше і можете довше насолоджуватися сендвічем. Люди діляться фотографіями своїх страв і способами їх нарізки, а також активно обговорюють найкращі методи. Якщо ви стежите за вагою або в процесі схуднення, важливо не пропускати сніданок. Саме перший прийом їжі заряджає вас енергією на увесь день. Щоб бути стрункими, треба обирати низькокалорійні сніданки. Пропонуємо п'ять смачних, ситних та низькокалорійних сніданків, які допоможуть зберегти форму.
we.ua - Як правильно різати бутерброд: інженер спантеличив мережу формою Y
Gazeta.ua on gazeta.ua
Визначили найкращі пропорції кави, які роблять її найбільш смачною та ароматною
У світі існує зразковий стандарт співвідношення кави й води, за яким напій виходить ідеально смачним. Щоб зробити міцну насичену каву з приємним смаком, треба додавати дві столові ложки меленої кави на 250 мл води. Такий напій вважається найсмачнішим, пише портал Таstіngtаblе. Звісно, розміри ложок різняться, тому, щоб не прогадати з пропорціями, можна скористатися таким способом. Треба взяти дві столові ложки кави без гірки, її краще розрівняти. Тоді пропорцій води і кави вдасться досягнути максимально точно. Як треба наливати воду, щоб приготувати найсмачнішу каву Щоб кава була максимально смачною, можна скористатися мірною склянкою. Таким чином ви зможете визначити ту кількість води, яку хочете використати для однієї чи кількох порцій напою. Професійні баристи під час додавання води також враховують ступінь обсмажування кавового зерна, що також впливає на смак кави. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яка кава найкорисніша: цей напій пов'язують з довголіттям Щоб кава вийшла максимально ароматною, для зерен світлого обсмажування треба додавати трохи більше води, ніж для темних. Такий трюк дозволить повною мірою розкрити насичений смак того чи того виду зерна і зробить каву набагато смачнішою. Для приготування кави у кавоварці чи турці варто вибирати середній помел, тоді смак напою буде більш густим та насиченим. Щоб підсилити смак кави і по-справжньому насолодитись тонкощами аромату, радимо додати один із незвичних інгредієнтів. Є п'ять добавок, які зроблять каву кращою. Наприклад, всипте дрібку солі. Невелика кількість великої рожевої або морської солі зроблять каву набагато ароматнішою, якіснішою та смачнішою.
we.ua - Визначили найкращі пропорції кави, які роблять її найбільш смачною та ароматною
Gazeta.ua on gazeta.ua
Вдалий день для примирення: що варто знати про Собору 12 апостолів
30 червня за новим церковним календарем відзначають Собор 12 апостолів. Собор славних і всехвальних 12 апостолів відзначають наступного дня після свята Петра і Павла. Свято 12 апостолів присвячене учням Христа - Петру, Андрію Первозванному, Іоанну Богослову, Якову Завєдєєєву, Пилипу, Варфоломію, Фомі, Левію Матвію, Якову Алфєєву, Юді Фаддею, Симону Кананіту та Матвію (замість Юди, який зрадив Ісуса). Історія цієї дати починається в ІV столітті. У Євангеліє сказано, що після воскресіння Христа на Його дванадцять учнів зійшов Святий Дух. Після цього вони змогли говорити різними мовами і проповідувати християнство в інших країнах. Також усі апостоли стали чудотворцями. Усі вони, крім Іоанна Богослова, загинули мученицькою смертю за свою віру. Один з храмів на честь 12 апостолів знаходиться в Троїцькому Китаївському чоловічому монастирі (Київ). ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вранці, в обід та в який день тижня: коли відвідувати могили померлих і чому Прикмети зозуля кукує - літо видасться довгим і спекотним; зозуля замовкає - до ранньої зими і раннього снігу; роси зранку багато - погода буде сонячною; риба короп пішла на дно - до негоди. Що не можна робити Уникайте лайки, сварок, злості, заздрості, не схвалює плітки, наклеп, жадібність, зневіру. Також цього дня не слід вживати алкоголь, займатися прибиранням, працювати на городі та в саду, а також відмовляти в допомозі. Про що помолитися і що можна робити У дванадцяти апостолів і святих Церкви просять допомоги в будь-яких починаннях, захисту для сім'ї та дому від бід і хвороб. У свято потрібно помиритися з тими, з ким у сварці, попросити вибачення, подати милостиню й обов'язково допомогти тому, хто потребує. На Собор 12 апостолів, як і на Великдень, прийнято фарбувати яйця, тому свято ще називають другим Великоднем. 12 яєць фарбують у жовтий колір: яйце уособлює життя, а жовтий колір символізує сонце. Свято ще називають другим Великоднем. Крашанками пригощають рідних і близьких та бажають Божої благодаті, здоров'я, душевного спокою та миру. Більшість страв на столі також мають бути з яєць, наприклад, яєчня - із салом, шинкою, зеленню, сиром, рибою та іншими добавками. 29 червня українці відзначали Петра і Павла. Це свято є одним із найважливіших у літньому церковному календарі. День Петра і Павла традиційно настає після завершення Петрового посту - періоду духовного очищення, який розпочинається через тиждень по Святій Трійці з 16 червня і завершується 28 червня. Цей день слід присвятити молитві, добрим справам і духовному очищенні.
we.ua - Вдалий день для примирення: що варто знати про Собору 12 апостолів
Gazeta.ua on gazeta.ua
Жайворонок, сова чи голуб: пройдіть тест і дізнаєтесь про свій біологічний годинник
Люди діляться на умовні три групи, за якими можна визначити свою продуктивність в певний час доби. Тест на визначення особистості саме такий. Він допоможе зрозуміти, чи ви жайворонок, чи сова, чи голуб, пише 24tv. Кожна людина має свій внутрішній біологічний годинник, який визначає, коли ми найбільш активні, продуктивні та емоційно збалансовані. Деякі з нас - "жайворонки", які відчувають приплив енергії вранці, інші - "сови", які оживають ввечері. Є й такі, хто максимально продуктивні в середині дня, "голуби". Тест допоможе вам з'ясувати, до якої категорії належите саме ви. Для проходження тесту уважно подивіться на картинку, яка ілюструє різні часи доби. Оберіть птаха, який найбільше резонує з вашим внутрішнім станом. Розшифровка результатів Жайворонок: Якщо ви відчуваєте себе найбільш енергійними та продуктивними вранці, ви - жайворонок. Ви легко прокидаєтеся зі сходом сонця та використовуєте ранкові години для важливих завдань, оскільки ваш розум найбільш ясний саме в цей час. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шість порад, які допоможуть навчитись прокидатися раніше Сова: Якщо ви найбільш активні та креативні ввечері або вночі, ви сова. Вам може бути важко рано вставати, але ви досягаєте піку продуктивності, коли настає темрява, використовуючи спокій вечора для генерації ідей та завершення завдань. Голуб: Якщо ви відчуваєте себе найбільш збалансованими та продуктивними в середині дня, ви - голуб. Вам комфортно працювати і бути активними в широкому діапазоні годин, від пізнього ранку до раннього вечора, знаходячи золоту середину між ранковими жайворонками та нічними совами. Люди в усьому світі діляться на три умовні групи, залежно від хронотипу: жайворонки, сови і голуби. До першої групи належать ті, хто найбільш продуктивний в першій половині дня і легко прокидається вранці. У своєму новому дослідженні науковці виявили, що найбільш небезпечна ситуація склалася саме для сов. Вони змушені майже кожен день через силу вставати рано-вранці на роботу або навчання. Це завдає серйозної шкоди здоров'ю.
we.ua - Жайворонок, сова чи голуб: пройдіть тест і дізнаєтесь про свій біологічний годинник
Gazeta.ua on gazeta.ua
Про які риси характеру свідчить форма вух. Тест по фото
Приховані риси характеру можна визначити по формі вух. Щоб пройти тест "який ти тип особистості", потрібно обрати на зображенні форму вуха, максимально схожу на вашу, пише unіаn. 1- Великі вуха Ви спокійна і врівноважена людина. Вивести з себе вас непросто. На негатив не реагуєте. Вмієте тримати себе в руках. Навіть в найскладніших життєвих ситуаціях знаходите швидкі та ефективні шляхи вирішення. Можете постояти за себе і за свої інтереси. До життя налаштовані оптимістично, радієте кожному дню. Вмієте "схопити" можливості і використовувати їх на благо. Ви дуже чіпка людина. Схильні брати від життя все, але не особливо прив'язуєтеся до речей або людей. Легко відпускаєте ситуації і знаєте, що все, що відбувається в житті, трапляється так, як повинно. Вам подобається знайомитися з новими людьми і бувати в нових місцях, так як впевненість в тому, що все дається для чогось дуже сильна всередині вас. 2 - Маленькі вуха Люди з маленькими вухами дуже замкнуті і сором'язливі. Вам важко пустити в свій світ сторонню людину. Дуже складно переносите зміни. Ви консерватор. Звична зона комфорту набагато приємніша, ніж нові вершини. Найбільше задоволення і спокій відчуваєте або на самоті, або з близькими друзями. Однак, вмієте ставити цілі і досягати їх, не піддаєтеся впливу ззовні. Розум і проникливість допомагають йти своєю дорогою. Ви дуже добре відчуваєте і "читаєте" людей. Не відволікаєтеся на емоції. Унікальний погляд на світ дозволяє винаходити і бачити те, чого не можуть Інші. Ви робите свої справи тихо. Не потребуєте похвали і визнання, для вас важливіше допомогти іншим, ніж знайти славу. 3 - Вуха, в яких мочки маленькі і притиснуті до голови Якщо у вас такі вуха, значить, ви дуже чуйна і розуміюча людина. До вас багато хто приходить за порадою через вашу роль слухача. Ви завжди допомагаєте, навіть якщо заради допомоги відмовляєте собі в чомусь. Завжди виконуєте обіцянки. Легкі в спілкуванні. Ніколи нікого не засуджуєте і не звинувачуєте. Вмієте зберігати довіру і довіряєте самі - це якість цінують оточуючі. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що впливає на характер дитини - вчені здивували Інші люди поруч з вами відчувають себе легко і невимушено. Вам розповідають таємниці. Вас дуже легко спровокувати на емоції, вами можуть маніпулювати. Причина - ви завжди керуєтеся почуттями, а не розумом. Звикли вірити людям. Після травматичних ситуацій приходите в себе досить швидко і йдете по життю далі, вірячи в краще. 4 - "Гострі" вуха Загострена форма вух властива людям з високим рівнем інтуїції і проникливості. Вас нелегко обдурити, одразу відчуваєте тон ситуації або людини, керуєтеся своїми ж відчуттями. Швидше за все, ви творча особистість, захоплюєтеся музикою, малюванням або поезією. Можете створити унікальний шедевр, навіть якщо оточуючі не будуть підтримувати або не погодяться з вашим баченням. Нові враження для вас - найголовніше. Готові йти назустріч невідомому в пошуках емоцій і змін. Знаєте, що розвиток і самовдосконалення - важливі речі, буквально бачите їх сенсом свого життя. Висловлювати свої почуття через творчість не соромитеся. Можете і любите провокувати інших на прояв себе. Деяким людям зручно спати на спині, деяким - на боку, а інші люблять спати на животі. І кожна поза може свідчити про конкретний характер сновидця та стосунки з людьми. Сон на боку з витягнутими руками перед собою свідчить про те, що ці люди не надто довірливі і не дуже рішучі. Коли вони приймають рішення, вони зазвичай залишаються при своїй думці.
we.ua - Про які риси характеру свідчить форма вух. Тест по фото
Gazeta.ua on gazeta.ua
Петра і Павла-2025: що потрібно зробити в цей день
29 червня українці відзначають Петра і Павла. Це свято є одним із найважливіших у літньому церковному календарі. Gаzеtа.uа розповість, що обов'язково варто зробити цього дня, аби отримати благословення на цілий рік. День Петра і Павла традиційно настає після завершення Петрового посту - періоду духовного очищення, який розпочинається через тиждень по Святій Трійці з 16 червня і завершується 28 червня. Цей день слід присвятити молитві, добрим справам і духовному очищенні. Що відомо про Петра і Павла Святий Петро (справжнє ім'я - Симон) був одним із дванадцяти апостолів, учнем і близьким соратником Христа. Він вважається першим єпископом Риму, тобто першим Папою. Ісус назвав його "каменем", на якому буде збудовано Церкву. Петро активно проповідував у Юдеї, а згодом у Римі, де, за переказами, був розіп'ятий вниз головою приблизно 64 року за наказом імператора Нерона. Святий Павло (раніше - Савл із Тарсу) спершу переслідував християн, але після чудесного навернення став ревним апостолом язичників. Його послання до ранніх християнських громад стали основою християнського богослов'я. Павло також загинув мученицькою смертю в Римі, ймовірно, того ж року, що й Петро. Його обезголовили. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Різдво Івана Хрестителя: коли відзначаємо та що варто знати про найбільшого пророка Свято Петра і Павла було встановлене ще в перших століттях християнства на згадку про спільний день мученицької смерті апостолів Петра й Павла. За церковним переказом, їх стратили в Римі 29 червня, і саме ця дата стала днем вшанування їхньої пам'яті. У V столітті це свято вже широко святкувалося у християнському світі. Традиції дня У храмах цього дня проводяться святкові літургії на честь апостолів, які вважаються стовпами Христової Церкви. Віряни моляться про зміцнення віри, духовну витривалість і захист від зла і хвороб. Завершення Петрового посту спонукає багатьох вірян до сповіді та святого причастя. Це вважається духовним оновленням перед літом. У деяких регіонах цього дня згадують померлих родичів, запалюючи свічки та молячись за їхні душі. Після двотижневого посту господині готують щедру трапезу: з рибою, пирогами, медовими ласощами. Святковий стіл - вияв вдячності Богу за літні дари. У народі казали: "Прийшов Петро - почалось жниво". Саме з цього дня в багатьох регіонах починали масово косити сіно, збирати врожай, особливо жито. Апостол Петро вважався покровителем хліборобів. У перший місяць літа українці відзначають багато церковних свят. Серед них - Трійця, Різдво святого Івана Хрестителя, а також наприкінці місяця вшановуємо апостолів Петра і Павла та Всіх святих, Собор 12 апостолів.
we.ua - Петра і Павла-2025: що потрібно зробити в цей день
Gazeta.ua on gazeta.ua
Конфлікт затягнеться надовго: чого уникати сьогодні, щоб зберегти гарні стосунки
28 червня за новим календарним стилем - день пам'яті ікони Божої Матері "Троєручиця". Ікона "Троєручиця" має незвичайну історію. У 716 році на візантійському престолі був імператор Лев Ісавр - затятий іконоборець. За його наказом у християн відбирали і спалювали ікони, а самих вірян убивали. Під ці гоніння потрапив перший міністр і просвітитель християнства в Сирії Іоанн Дамаскін, який служив у халіфа Дамаського. Щоб усунути Іоана, імператор пішов на хитрість: наказав підробити почерк Іоанна і написати лист, у якому він просить у Візантії допомоги, щоб завоювати Сирію. Коли халіф прочитав цей лист, то велів відрубати праву руку Іоану. Іоан ублагав віддати йому руку, став молитися перед іконою Богоматері і врешті-решт заснув. Коли ж він прокинувся, то його рука була на місці, наче нічого й не сталося. На радощах Іоанн замовив у майстрів руку зі срібла і прикріпив її до ікони. Інша версія каже, що чоловік сам дописав на образі третю руку. Решту життя Іоанн присвятив служінню Богу. Ікону назвали "Троєручицею" і стали шанувати як чудотворну. Згодом вона опинилася в Хіландарському монастирі на Афоні, а один із її списків перебуває зараз у Спасо-Преображенському соборі в Чернігові. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вранці, в обід та в який день тижня: коли відвідувати могили померлих і чому Прикмети дощ іде зранку, а після нього веселка - до гарної погоди; вода в річці прибула - чекай негоду; зозуля перестала кувати - до ранньої зими. Що не можна робити Уникайте лайки і сварок, злості, пліток, наклепу, жадібності, заздрості, зневіри. Лаятися - сварка затягнеться надовго. Відмовляти в допомозі і грати весілля - шлюб буде неміцним. Заборонено давати і брати гроші в борг. Про що помолитися і що можна робити До ікони "Троєручиця" звертаються з молитвами зцілити хвороби рук, ніг і суглобів, вірять, що молитви до Богородиці біля цього образу допомагають відновити зір. Також просять у Пресвятої здоров'я для близьких, родинного благополуччя та захисту від ворогів. Чудотворний образ покровительствує людям, які займаються рукоділлям, іконописцям і художникам. Цього дня заведено збирати кропиву - за старих часів з нею готували борщ, салати, пиріжки. Відвари з кропиви можна використовувати як ліки. У народі приписують кропиві й інші властивості - вважається, що якщо покласти її на порозі дому або ж повісити над дверима і вікном, то рослина захистить від усього недоброго. 29 червня українці відзначають Петра і Павла. Це свято є одним із найважливіших у літньому церковному календарі. День Петра і Павла традиційно настає після завершення Петрового посту - періоду духовного очищення, який розпочинається через тиждень по Святій Трійці з 16 червня і завершується 28 червня. Цей день слід присвятити молитві, добрим справам і духовному очищенні.
we.ua - Конфлікт затягнеться надовго: чого уникати сьогодні, щоб зберегти гарні стосунки
Last comments

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules