Search trend "2 листопада свято"

Sign up, for leave a comments and likes
News filter
День ракетних військ і артилерії: дивіться ефектні фото фронтових буднів українських воїнів
4 грудня у День пам'яті святої мучениці Варвари українці відзначають День ракетних військ і артилерії. Раніше це свято вшановували 3 листопада. Але 2 листопада цього року президент Володимир Зеленський змінив дату святкування і видав відповідний указ. У ньому йдеться, що "рішення прийнято, ушановуючи мужність та героїзм воїнів ракетних військ і артилерії, виявлені в боротьбі за свободу, незалежність та територіальну цілісність України, а також з метою започаткування нових військових традицій". Gаzеtа.uа підготувала добірку світлин фронтових буднів воїнів ракетних військ, які вражають своєю роботою. Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський привітав українських ракетників та артилеристів з професійним святом і підкреслив, що саме вони завдають найбільшої кількості ударів та ефективно знищують ворога на фронті. "Хочу привітати українських ракетників та артилеристів - лицарів Святої Варвари. Нині ми повернулися до старих традицій, адже від часу появи артилерії, воїни багатьох народів, зокрема і українські каноніри вважали святу мученицю Варвару своєю покровителькою. Українські воїни вірили, що Свята Варвара захищає від раптової смерті, а блискавка і грім, як символ її захисту є уособленням потужності і нищівної сили артилерії", - сказав Сирський. Побажав військовим точно влучати у цілі і нищити російських терористів. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Майже дві сотні бойових зіткнень за добу - Генштаб повідомив про ситуацію на передовій "Снаряди та ракети, що влучають точно в ціль, - несуть помсту всього українського народу російським загарбникам за зруйновані українські міста, за понівечені долі наших співвітчизників, за кожного вбитого і закатованого українця, за кожну дитячу сльозу", - наголосив Головнокомандувач Збройних сил України. Також у цей день згадав українських воїнів-артилеристів та ракетників, які загинули у боротьбі за Незалежність України та свободу українського народу. Минулої доби втрати російських загарбників склали 1670 осіб. Українські воїни також знешкодили сім танків, 31 бойову броньовану машину, 26 артилерійських систем, один засіб ППО, 29 БпЛА оперативно-тактичного рівня, 80 автомобілів та одиницю спеціальної техніки окупантів.
we.ua - День ракетних військ і артилерії: дивіться ефектні фото фронтових буднів українських воїнів
На Хмельниччині в останню путь провели військового Андрія Франкова
Сьогодні, 2 грудня, у Хмельницькому у Свято-Георгіївському храмі попрощалися із 41-річним воїном Андрієм Франковим. Воїн загинув 7 листопада 2024 року.
we.ua - На Хмельниччині в останню путь провели військового Андрія Франкова
Туман та ожеледиця: як зміниться погода 30 листопада
У суботу, 30 листопада, в Україні очікується хмарна погода з проясненнями. Опадів синоптики не прогнозують. У північній частині вранці можливий туман. Про це повідомляє Український гідрометеоцентр. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Свято Андрія Первозванного: теплі вітання та побажання у віршах і листівках У західних, північних та Вінницькій областях на дорогах подекуди ожеледиця. Вітер змінних напрямків, 3-8 м/с. Температура повітря вдень -1... +4℃, у більшості західних та південних областей +3... +8℃, на півдні Одещини та в Криму +5... +10℃. На Київщині та у столиці опадів синоптики не прогнозують. Вранці очікується туман, на дорогах подекуди ожеледиця. Вітер змінних напрямків, 3-8 м/с. Денна температура повітря по області 0... +4℃, у Києві +1... +3℃. За прогнозами світових прогностичних центрів й аналізами фахівців Укргідрометцентру, очікується, що цей грудень буде близьким до норми. Середня місячна температура повітря передбачається в межах від -4 до +2 градусів. Опади також очікуються в межах норми. Можливо, у деяких регіонах вони будуть дещо меншими за норму.
we.ua - Туман та ожеледиця: як зміниться погода 30 листопада
У Житомирі попрощалися з військовослужбовцем Андрієм Кобилецьким
У Свято-Михайлівському кафедральному соборі Житомира попрощалися з 41-річним Андрієм Кобилецьким, який помер 2 листопада 2024 року
we.ua - У Житомирі попрощалися з військовослужбовцем Андрієм Кобилецьким
Студенти не пустили військових на Хрещатик
Студенти не дали провести військовий парад на Хрещатику у Києві 7 листопада 1990-го. Тоді відзначали державне свято - річницю більшовистського перевороту. Щороку проводили парад. За кілька днів до події Українська студентська спілка оприлюднила заяву про недопуск танків на центральну вулицю столиці. Група активістів у ніч на 7 листопада 1990-го чергувала на теперішньому майдані Незалежності. Київська міська рада перенесла парад на площу Перемоги. Студенти взялися пікетувати площу, але їх відтіснила міліція. Травмувалися 30 студентів. 15 із них звернулися до прокуратури, а 13 - до судмедекспертів. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Військові давили демонстрантів танками, а потім спалювали їхні тіла За підтримку студентів 7 листопада 1990-го затримали народних депутатів Степана Хмару, Михайла Ратушного та Володимира Головача. За кілька днів "більшість" у Верховній Раді позбавила Хмару депутатської недоторканості. Історики важають, що побиття студентів на площі Перемоги засвідчило поразку системи. Вона потребувала повноцінного реформування. Півсотні молодих людей зібралися 2 жовтня 1990-го біля пам'ятника Кию, Щеку й Хориву на столичній площі Жовтневої революції. Вони проголосили голодування і висунули низку вимог до діючої влади. В історію ця акція мирної громадянської непокори увійшла під назвою "Революція на граніті".Студенти вимагали перевиборів Верховної Ради УРСР на багатопартійній основі не пізніше весни 1991-го, а також відставки голови Ради міністрів УРСР Віталія Масола, повернення на територію УРСР українських солдатів, націоналізацію майна Комуністичної партії.
we.ua - Студенти не пустили військових на Хрещатик
Вихованці дитячих залізниць озвучили 20 станцій кільцевої електрички у Києві
Від 2 листопада 20 станцій Київської кільцевої електрички звучатимуть голосами вихованців дитячих залізниць з шести міст України. Про це повідомили у пресслужбі Укрзалізниці, пише Рубрика. «Дякуємо нашим маленьким друзям з усієї країни, які погодились долучитись до проєкту — на знак співучасті та підтримки залізничників, які в понеділок (4 листопада, — ред.) святкуватимуть своє професійне свято», — написали […] Тhе роst Вихованці дитячих залізниць озвучили 20 станцій кільцевої електрички у Києві арреаrеd fіrst оn Рубрика.
we.ua - Вихованці дитячих залізниць озвучили 20 станцій кільцевої електрички у Києві
Зеленський переніс дату Дня ракетних військ і артилерії
Про це йдеться в указі президента від 2 листопада 2024 року.Таким чином указ президента від 31 жовтня 1997 року, за яким професійне свято артилеристів відзначали 3 листопада, втратив чинність.  Як зазначає АрміяІnfоrm, ця дата мала радянське коріння та була пов'язана з подіями Другої світової війни.Там пояснили, що новий день святкування, 4 грудня, символізує зв'язок з українською християнською традицією, адже свята Варвара вважається покровителькою артилеристів у багатьох країнах.Читайте також: День УПА й календарна реформа: 14 жовтня – історична дата, чи її корені у святі Покрови"За середньовічною європейською традицією, свята Варвара стала заступницею всіх, хто має справу з вибухами та руйнівною силою. Її вшановують як покровительку артилеристів у збройних силах Іспанії, Франції, Польщі, США, а відтепер - і в Україні", - додали в АрміяІnfоrm.Цьогоріч два свята за новим стилем припали 1 жовтня 2024 року - Покрова Пресвятої Богородиці та День захисників і захисниць України.
we.ua - Зеленський переніс дату Дня ракетних військ і артилерії
Зеленський змінив дату Дня ракетних військ та артилерії в Україні: стала відома причина
Українські ракетники та артилеристи відзначатимуть своє професійне свято на початку грудня. Відповідний указ 2 листопада підписав президент Володимир Зеленський.
we.ua - Зеленський змінив дату Дня ракетних військ та артилерії в Україні: стала відома причина
Усі 20 станцій кільцевої електрички в Києві звучатимуть голосами дітей
Від 2 листопада 20 станцій Київської кільцевої електрички звучатимуть голосами вихованців дитячих залізниць з шести міст України. Про це повідомили у пресслужбі Укрзалізниці. «Дякуємо нашим маленьким друзям з усієї країни, які погодились долучитись до проєкту — на знак співучасті та підтримки залізничників, які в понеділок (4 листопада, — ред.) святкуватимуть своє професійне свято», — написали […] Тhе роst Усі 20 станцій кільцевої електрички в Києві звучатимуть голосами дітей арреаrеd fіrst оn ШоТам.
we.ua - Усі 20 станцій кільцевої електрички в Києві звучатимуть голосами дітей
День чоловіків 2024: традиції та сучасне бачення свята
Перша субота листопада традиційно відзначається як Всесвітній день чоловіків. У 2024 році це свято припадає на 2 листопада. Цей день покликаний відзначити важливу роль чоловіків у суспільстві та привернути увагу до їхніх досягнень та проблем. Історія та значення...
we.ua - День чоловіків 2024: традиції та сучасне бачення свята
2 листопада – яке церковне свято: чому сьогодні не можна починати нові справи
2 листопада віряни вшановують пам'ять мучеників Акиндина, Пигасія, Анемподиста та інших. Їх стратили за відданість християнству. Повний текст новини
we.ua - 2 листопада – яке церковне свято: чому сьогодні не можна починати нові справи
Що можна і не можна робити 2 листопада: шість важливих заборон сьогодні
Народне свято 2 листопада відоме під назвами Акіндін і Пігасій, Житниці, Артем'єв день.
we.ua - Що можна і не можна робити 2 листопада: шість важливих заборон сьогодні
Яке сьогодні, 2 листопада, свято – все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити
Сьогодні, 2 листопада, Всесвітній день сумчастого мурахоїда. Віряни вшановують пам'ять святих мучеників Ахиндина, Пигасія, Афтонія, Єлпидифора і Анемподиста. До Нового року залишилося 59 днів.
we.ua - Яке сьогодні, 2 листопада, свято – все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити
2 листопада — яке церковне свято, що не можна робити, щоб не залишитися без грошей і здоров'я
Що сьогодні за церковне свято святкують в Україні за новим календарем і кому моляться віряни — читайте в матеріалі ТСН.uа.
we.ua - 2 листопада — яке церковне свято, що не можна робити, щоб не залишитися без грошей і здоров'я
2 листопада: церковне свято сьогодні, кого поминають цього дня
Розповідаємо, яке церковне свято відзначають 2 листопада за новим і старим стилем, які заборони дня, у кого іменини.
we.ua - 2 листопада: церковне свято сьогодні, кого поминають цього дня
Михайлівська батьківська субота: що важливо зробити в день, коли згадують померлих родичів
2 листопада православні віряни відзначають Михайлівську батьківську суботу. Традиційно її вшановують напередодні великого свята Собора Архистратига Михаїла, яке за новим церковним календарем ПЦУ, святкуємо 8 листопада, а не 21 листопада. Традиції дня У п'ятницю напередодні віряни йдуть до церкви на панахиду, а у суботу вранці - на ранкову літургію. Перед цим потрібно залишити "записку за упокій" з іменами людей, яких потрібно пом'янути. Варто знати, що не можна вказувати імена нехрещених та самогубців. За кожне ім'я дають пожертву на потреби. Також до церкви цього дня несуть хліб, яйця, овочі та фрукти, крупи, олію, борошно, чай, вино "Кагор". Після церкви варто сходити на цвинтар, щоб запалити свічку (лампадку), поставити живі квіти та прочитати молитву. А ось прибирати біля могил все ж краще напередодні Михайлівської батьківської суботи. Молитва за померлих "Упокій, Господи, душі спочилих рабів Твоїх: батьків моїх, родичів, благодійників (імена) і всіх православних християн, і прости їм всі провини вільні й невільні, і даруй їм Царство Небесне". Або: "Пом'яни, Господи Боже наш, у вірі й надії життя вічного покійного раба (рабу) Твого (ім'я), і як Благий і Чоловіколюбець, що вибачає гріхи і беззаконня, відпусти і прости всі гріхи його (її) вільні і невільні, визволи його (її ) від вічних мук і геєни вогненної, і даруй йому (їй) причастя і насолоду вічними Твоїми благами, призначена для тих, хто любить Тебе. Адже хоч і згрішив він (вона), але не відступив (не відступимо) від Тебе, і без сумніву в Отця і Сина і Святого Духа, Бога в Трійці славимого, вірував (вірила), і Трійцю Єдиносущну православно навіть до останнього свого подиху сповідував (сповідувала). Будь милосердний до нього (до неї), і віру в Тебе замість діл прийми, і зі святими Твоїми, як Щедрий, упокой, бо немає людини, яка б жила і не згрішила. Але Ти Єдиний безгрішний, і правда Твоя вічна, і Ти Єдиний Бог милостей і щедрот і людинолюбства, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духу, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь". Якщо ви не маєте змоги відвідати церкву та цвинтар у Михайлівську батьківську суботу, помоліться за померлих вдома. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Третя Пречиста: нова дата свята і що треба знати про цей день Що не можна робити сваритися, лаятися, конфліктувати, лихословити, осуджувати, бажати зла; відмовляти у милостині; говорити погано про покійних; працювати важко фізично, займатися хатніми справами; веселитися, гучно щось святкувати або ж, навпаки, впадати в сум, побиватися; влаштовувати на цвинтарі бенкет з розпиванням алкогольних напоїв; залишати на могилах предмети з життя покійного, які вказують на його шкідливі звички чи уподобання. 8 листопада за новим церковним календарем українці відзначають Михайлів день. Раніше його святкували 21 листопада. В церковному календарі свято має назву Собор Архистратига Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних. Воно присвячене архангелу Михаїлу, який є архистратигом, тобто главою небесних сил. Оскільки це свято припадає на той час, коли селяни вже не працювали на городі, то можна було відпочити. Традиційно в цей день ходять у гості і пригощаються різноманітним частуванням.
we.ua - Михайлівська батьківська субота: що важливо зробити в день, коли згадують померлих родичів

What is wrong with this post?