Search trend "6 вересня свято"

Sign up, for leave a comments and likes
News filter
Чому сьогодні не можна ходити босоніж по дому: заборони дня
4 січня вшановують преподобного Феоктиста. Він заснував обитель у Сицилії та став там ігуменом. В його монастирі віднайшли прихисток чимало монахів, що втекли від переслідувань іконоборцями. Помер приблизно 800 року. В народі вірили, якщо в Феоктистів день загадати бажання, вийти на вулицю вночі і побачити на небі ківш Великої Ведмедиці, то загадане здійсниться. Якщо взяти ікону і обійти навколо будинку, промовляючи молитву, з житла підуть всі злі духи. До закінчення обряду не можна ні з ким розмовляти з домочадців. Що не можна робити Не варто ходити по дому босоніж, можете сильно захворіти. Також це не найкращий час для того, щоб робити будь-які проколи тіла - рани будуть довго гоїтися і боліти. Не варто змінювати місце роботи. Заборонено підслуховувати і підглядати. Не можна нікому розповідати про свої плани. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Церковний календар на січень: запам'ятайте нові дати релігійних свят Прикмети сніжить - бджоли будуть добре роїтися; почути в лісі крик лисиці - до негоди; червона зоря вказує на те, що буде вітряно; вночі зоряне небо - чекайте на сонце та мороз; хмари низько висять - буде заметіль; безхмарне небо - ще довго будуть стояти морози; на деревах лежить багато снігу - влітку бджолярі зберуть багато меду; повня і ясна погода - до великої повені навесні. За новим церковним календарем, який вступив у дію з 1 вересня, велике релігійне свято Водохреща українці будуть відзначати уже 6 січня. Раніше дата святкування припадала на 19 січня. Це свято присвячене хрещенню Ісуса Христа в річці Йордан. За біблійною легендою, Спаситель прийняв хрещення від Івана Хрестителя.
we.ua - Чому сьогодні не можна ходити босоніж по дому: заборони дня
Не починайте будь-які нові справи та не хваліться успіхами: заборони та прикмети дня
3 січня вшановують мученика Гордія і пророка Малахія. Гордій Каппадокійський народився у християнській сім'ї. З дитинства він навчався різних наук. Коли подорослішав, то вирушив на військову службу. Там же вирішив будувати кар'єру, але коли почалися гоніння на християн, то залишив службу і вирішив присвятити життя служінню Господу. Гордій вирушив у пустелю і довгий час провів там у молитвах. Коли повернувся на батьківщину, то став проповідувати християнство. У 320 році він відкрито виступив на захист своєї віри, і язичники заарештували Гордія. Чоловіка намагалися змусити зректися віри, але безуспішно, тому його стратили. Святий пророк Малахія жив за чотири століття до Різдва Христового. Малахія належить до числа малих біблійних пророків і є одним з останніх старозавітних провісників. "Печатка пророків" - так називали його. Відомо, що він був дуже добрий і щирий, чим приводив у здивування інших. Саме за це його і назвали Малахією - тобто, "Ангел", "Вісник". Прикмети якщо в цей час лежить багато снігу - літо буде врожайним; снігу мало і мороз - до посушливого і спекотного літа; ворони сидять на верхівках дерев - до морозів, а на землі - до відлиги. У народному календарі - свято Гордіїв день. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Церковний календар на січень: запам'ятайте нові дати релігійних свят Що не можна робити лаятися і лихословити; відмовляти в допомозі; рукодільничати; займатися прибиранням, викидати сміття. Цього дня не варто вкладати гроші і починати будь-які нові справи, а також хвалитися своїми успіхами й успіхами дітей - можна назавжди відвадити удачу. Що можна робити Гордій і Малахій допомагають людям, які страждають важкими хворобами, тому у святих просять захисту від недуг. За повір'ями, цей час вважався небезпечним через розгул нечистої сили, тому день намагалися провести в домашньому колі. Також цього дня заведено ходити в лазню та за прикметами треба з'їсти хоча б ложку сиру, щоб увесь наступний рік був щасливим і безбідним. За новим церковним календарем, який вступив у дію з 1 вересня, велике релігійне свято Водохреща українці будуть відзначати уже 6 січня. Раніше дата святкування припадала на 19 січня. Це свято присвячене хрещенню Ісуса Христа в річці Йордан. За біблійною легендою, Спаситель прийняв хрещення від Івана Хрестителя. На Йордана християни освячують воду, яка є головним символом свята. Віряни вважають, що в цей день свячена вода має цілющі властивості, нею можна вилікуватись від хвороб. Тому її зберігають увесь рік та вона не псується.
we.ua - Не починайте будь-які нові справи та не хваліться успіхами: заборони та прикмети дня
Щастя може вилетіти з дому: заборони дня, про які варто пам'ятати
2 січня віряни вшановують святого папу Римського Сильвестра. Сильвестр жив на рубежі ІІІ-ІV століть. Він народився в Римі, в сім'ї християн. Рано позбувся батька, тому його виховував учитель, пресвітер Квірін. Коли Сильвестр досяг повноліття, то став допомагати мандрівникам. Це були часи гонінь на християн, але Сильвестр не побоявся і прийняв у себе святого сповідника єпископа Тимофія. а після його мученицької смерті поховав його. За це Сильвестра схопили і судили, а потім кинули до в'язниці. Звільнився він тільки після смерті градоначальника-язичника. Коли Сильвестру виповнилося 30, він став священиком, а через 15 років його обрали єпископом Римським. Папа Сильвестр керував Римською Церквою понад 20 років. Помер у глибокій старості. Існує легенда, за якою святителю Сильвестру вдалося здолати морське чудовисько - Левіафана - і таким чином врятувати людство від кінця світу. Прикмети мороз цього дня - літо буде спекотним; іній лежить на деревах - до гарного врожаю; синички почали співати - до затяжних морозів. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли й що святкуємо у 2025 році: збережіть церковний календар Що не можна робити сваритися з близькими і друзями; засуджувати кого-небудь, лихословити; зловживати спиртними напоями; займатися прибиранням. Цього дня не радять стригти волосся - буде погано рости. Не слід їсти курку та яйця. Вважається, що тоді щастя може вилетіти з дому. Що можна робити Святому Сильвестру моляться про зміцнення віри, просять про подальше життя і мир на землі. Цей день добре провести в колі сім'ї, зазвичай прийнято збиратися за спільним столом і доїдати все, що залишилося після Нового року. Також у цей час зазвичай було заведено чистити курники, обкурювати їх ароматними травами, лагодити сідала і годівниці. Таким чином домашню птицю захищали від нечисті та загибелі. За новим церковним календарем, який вступив у дію з 1 вересня, велике релігійне свято Водохреща українці будуть відзначати уже 6 січня. Раніше дата святкування припадала на 19 січня. Це свято присвячене хрещенню Ісуса Христа в річці Йордан. За біблійною легендою, Спаситель прийняв хрещення від Івана Хрестителя. На Йордана християни освячують воду, яка є головним символом свята. Віряни вважають, що в цей день свячена вода має цілющі властивості, нею можна вилікуватись від хвороб. Тому її зберігають увесь рік та вона не псується.
we.ua - Щастя може вилетіти з дому: заборони дня, про які варто пам'ятати
Миколая супроводжують чорти та ангели з подарунками або різочками: як відзначають свято дітей у різних країнах Європи
День святого Миколая - це свято, яке в різних країнах світу має свої унікальні традиції та звичаї. Хтось чекає подарунків у чобітках, хтось готує спеціальні страви, а для когось це день, коли діляться добрими справами та допомагають тим, хто цього потребує. Розповімо про найцікавіші звичаї, які збереглись у різних куточках Європи. Міклавж у Словенії У багатьох містах по всій Словенії напередодні свята Святого Миколая будуть відзначені процесіями з впізнаваною фігурою Святого Миколая або св. Міклавжа. Його зазвичай супроводжують пустотливі "парклі" (крампуси) і солодкі ангели. Вони принесуть радість дітям, роздавши солодощі та смаколики. Вночі Святий Миколай залишає дітям подарунки в тарілках, кошиках або панчохах, які йому ввечері ставлять сухофрукти, цукерки та маленькі подарунки. Для тих, хто був неслухняним, він може залишити гілочки. Сінтерклаас у Нідерландах Голландці на своїй Батьківщині традиційно зустрічають Сінтерклааса 6 грудня за Юліанським календарем. Сінтерклаас - це поважний дідусь з білим волоссям та довгою густою бородою. За легендою він приїжджає до Роттердама на пароплаві з далекої Іспанії, яка уособлює собою "теплі краї". Супроводжують його вірні помічники - Чорні Піти (також їх можуть називати сажотрусами), які безпосередньо беруть участь у нелегкій роботі головного персонажа. У ніч перед Днем Святого Ніколаса Сінтерклаас на білому коні розвозить малечі подарунки. Щоб отримати заповітний презент, діткам протягом року слід добре поводитися та слухатися старших. Крім того, перед сном 5 грудня кожній дитині необхідно залишити новорічний чобіток біля каміна і покласти в нього гостинець для коня Сінтерклааса: моркву або пучок сіна, а поруч миску з водою. Після такої підготовки потрібно запросити дідуся до своєї оселі, співаючи йому традиційну пісеньку. Вранці наступного дня у черевиках малюки знаходять різні подарунки та кондитерські вироби. Вважається, що окрім гостинців Сінтерклаас носить із собою велику червону книгу, в якій записані імена дітей та всі їхні добрі та погані вчинки за попередній рік. Тому приховати власний непослух від мудрого дідуся не вдасться нікому. І у разі поганої поведінки дитина отримає не бажаний подарунок, а вугілля від Чорного Піта. Деякі легенди свідчать, що вірні помічники могли викрадати неслухняних дітей і як покарання відвозити їх до Іспанії. Святий Мікулаш у Чехії День святого Микулаша відзначають у Чехії 6 грудня, святкування та активності у Чехії традиційно відбуваються напередодні, 5 грудня. Цього дня на площах і вулицях чеських міст можна зустріти Мікулаша, а також ангела і чорта, які його супроводжують. Останні допомагають дідусеві оцінювати, чи гідна дитина подарунка за те, як вона поводилася протягом року. Святий Микулаш роздає дітям, які гарно себе поводили, фрукти: мандарини, апельсини, банани. За індивідуальними побажаннями він може подарувати їм свіжий ананас та інші екзотичні плоди. За традицією, Мікулаш також пригощає малюків горішками. Останнім популярними у чеських дітлахів стали такі подарунки, як фігурки із шоколаду та різдвяні календарі з цукерками. Якщо дитина поводилася весь рік погано, то солодощів вона не отримає. За погані вчинки святий Мікулаш замість смаколиків дає дітям вугілля та сиру картоплю. Іноді вугілля перемішують разом із гарними подарунками, щоб нагадати дитині про те, що вона цього року пустувала. Пер Ноель у Франції У Франції Святий Миколай вважається покровителем Лотарингії, і саме тут святкування відбувається найактивніше. Крім того, тут свято є офіційним. В містечку Сан-Ніколя-де-Пор, наприклад, увечері виходить святкова процесія з центру міста і рухається головними вулицями під фанфари. На її чолі йде старець із білою бородою, тобто Святий Миколай, якого супроводжує привид. У руках привид тримає різки, щоб відшмагати неслухняних дітей, а потім забрати їх із собою в мішку. На честь свята у багатьох містах проводять святкову ходу, печуть пряники і булочки в формі чоловічків, в школах і садках влаштовують вистави та лотереї, діти обмінюються подарунками та сувенірами. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: День святого Миколая: що категорично не можна робити сьогодні Миколайки у Польщі У Польщі Святий Миколай приходить як єпископ із золотим посохом та в яскравій одежині. Подорожує він пішки, на коні чи на санях. Напередодні свята діти вішають чисті білі панчохи або ставлять начищені чоботи з вірою, що вони будуть наповнені дарунками. Ніколастаг у Німеччині Діти наводять лад у своїх кімнатах, прибирають іграшки. А напередодні ввечері ставлять перед дверима чобітки чи якесь інше взуття, щоб вранці знайти там невеликий подарунок чи солодощі. А неслухняним дітям один з помічників Святого Миколая - Кнехт Рупрехт залишає замість подарунків різки. Сан Нікола у Італії Італія святкує 6 грудня. Тут свято особливо популярне серед незаміжніх жінок, які бажають знайти чоловіка, адже тут він вважається покровителем родини та сімейних цінностей. Але в деяких італійських провінціях дарують дітям подарунки, а також влаштовують ярмарок. У Італії на острові Сардинія є невелике містечко Сассірі. Його покровителем вважається Микола Чудотворець, тому й головне свято міста припадає саме на 6 грудня. Вже багато років у Сассірі існує цікава традиція під назвою Rіtо dеllе nubіlі. Полягає вона в тому, що протягом усього дня у свято Святого Миколи молодим нареченим дарують подарунки. 6 грудня українці відзначають День святого Миколая. Це нова дата після переходу на новий релігійний календар ПЦУ, який відбувся торік 1 вересня. Це свято найбільше чекають діти. Саме на основі образу Миколая Чудотворця в багатьох країнах світу з'явився персонаж святий Миколай. В англомовних країнах, зокрема, в США, Великій Британії тощо, його називають Санта Клаус. Тут він приходить до дітей в ніч проти 25 грудня, тобто на Різдво.
we.ua - Миколая супроводжують чорти та ангели з подарунками або різочками: як відзначають свято дітей у різних країнах Європи
З днем ангела Миколи: добірка зворушливих вітальних листівок з щирими побажаннями
6 грудня українці відзначають День святого Миколая. І в цей день свої іменини святкують усі, хто носить ім'я Микола. У християнстві ім'я Микола одне з найпоширеніших. Це ім'я носив один з найбільш шанованих українських святих Микола Чудотворець. Gаzеtа.uа підготували добірку зворушливих та гарних листівок з привітаннями з Днем ангела Миколи. Пошліть усім, хто носить це ім'я у вашому оточенні. Привітання у прозі Колю, у ці непрості часи бажаю тобі, щоб твій ангел захищав тебе! Щастя і благополуччя та родинного тепла, і, звісно ж, мирного неба над головою! Нехай твоє життя буде сповнене позитиву, щирості та надій. Нехай всі ці надії будуть виправдані, бажання здійснимі, а мрії здійсненні. З Днем ангела, Миколо! З іменинами, Колю! Бажаю різноманітного, активного, яскравого життя, в якому поряд завжди будуть вірні друзі та люблячі близькі люди! Бажаю, щоб в житті не було ніяких страхів, ніяких сумнівів, ніяких заборон. З Днем ангела, Миколо, нехай кожне "завтра" буде в сто разів краще, ніж "сьогодні"! З іменинами, Колю, дорогий наш друже! Бажаємо міцного здоров'я, здійснення всіх бажань, досягнення всіх твоїх цілей. Нехай у твоєму житті будуть тільки радісні події, негаразди та печаль нехай обходять стороною, а удача і везіння переслідують тебе! Значення імені Микола Ім'я Микола походить від давньогрецького імені Ніколаос, що перекладають як "переможець народів". Це ім'я популярне у багатьох країнах Найголовнішою його рисою можна назвати витримку та самоволодіння. Він настільки непохитний у своєму спокої, що іноді може виникнути відчуття якоїсь відстороненості, але це зовсім не так. Це один із зовнішніх проявів його аналітичного розуму. Він ніби спостерігає за всім збоку і лише іноді втручається у те, що відбувається. Микола не любить критику в свою адресу і поради з приводу його особистого життя. Він потайливий. Також Микола безкорисливий, чесний і щирий, а це іноді загрожує важкими ситуаціями в житті. Він не любить інтриги. Успіху в житті домагається наполегливо працюючи. Розвинене почуття гумору робить Миколи привабливим співрозмовником. До того ж він завжди доброзичливий і привітний з людьми. Микола ніколи не здається і завжди досягає поставлених цілей, завжди намагається бути таким, як про нього думають інші люди, ніколи не говорить погано про близьких і рідних. А ще Коля обожнює допомагати іншим людям, до того ж найчастіше безоплатно. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: П'ять справ, які потрібно зробити до Дня святого Миколая Основними недоліками Миколая можна вважати впертість, самовпевненість, егоїстичність і деяку зверхність. Сім'я для Миколи є одним із критеріїв своєї успішності, тому у дружини він намагатиметься обирати найгарнішу з оточення. Якщо жінка йому сподобалась, то довго не тягне з пропозицією руки і серця. Але у шлюбі він ревнивий та зраду не пробачає. У сімейному житті Микола не пред'являє якихось серйозних вимог до побуту, любить дітей та проводить з ними час із задоволенням. 6 грудня українці відзначають День святого Миколая. Це нова дата після переходу на новий релігійний календар ПЦУ, який відбувся торік 1 вересня. Це свято найбільше чекають діти. Саме на основі образу Миколая Чудотворця в багатьох країнах світу з'явився персонаж святий Миколай. В англомовних країнах, зокрема, в США, Великій Британії тощо, його називають Санта Клаус. Тут він приходить до дітей в ніч проти 25 грудня, тобто на Різдво. Існує популярна історія, яка розповідає, як святий допоміг трьом сестрам. Через їхню бідність ніхто не хотів брати їх за дружин. Тому Миколай вирішив підкинути вночі їм до будинку три мішечки з золотом. Вони потрапили до шкарпеток, які сушилися над каміном. Так з'явилася європейська традиція залишати подарунки в шкарпетках.
we.ua - З днем ангела Миколи: добірка зворушливих вітальних листівок з щирими побажаннями
День святого Миколая: що категорично не можна робити сьогодні
6 грудня за новим церковним календарем згадують одного з найбільш шанованих святих - Миколая Чудотворця. Його також називають Миколою Угодником. Історія свята Микола прийняв Христа, будучи багатою людиною. Перейнявшись вченням отримав безцінні дари Духа Святого. Виконуючи Слово Боже і проповідуючи спасіння Христове, не залишався байдужим в турботах про бідних, малозабезпечених і ближніх своїх. Творив дивовижні справи, а безкорисливість і лагідність почитав великим привілеєм. Був чудовим благодійником. Відомо, що вже в VІ ст. день упокоєння Святого став значним християнським святом Східної Церкви, коли імператор Юстиніян І збудував на його честь церкву в Константинополі. З Візантії свято поширилося по цілому світу - й на українські землі також. За переказами князь Аскольд узяв Святого Чудотворця за небесного покровителя й мав хресне ім'я Миколай. До Західної Церкви свято прийшло у ІХ ст., коли папа Миколай перший папа з цим іменем - близько 860 р. збудував у Римі церкву Святого Миколая. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: П'ять справ, які потрібно зробити до Дня святого Миколая Вважається, що Святий Миколай є опікуном подорожніх, моряків і рибалок. Адже згідно з житієм Святий неодноразово приходив на допомогу людям під час стихійного лиха - силою молитви зупиняв грозу чи бурю. Так довгий час вважалось і в Україні - кожен рибальський курінь мав обов'язково ікону цього святого, перед якою на початку ловецького сезону й у часи негоди, стихійного лиха служили молебень. Й нині у храмах саме перед іконою Св. Миколая моляться, вирушаючи в далеку дорогу, а також при освяченні різноманітних транспортних засобів. Свято Миколая відкриває низку різдвяних і новорічних урочистостей. Саме цього дня у містах України запалюють новорічну ялинку. Зазвичай День Миколая Угодника відзначається з ярмарками і гуляннями, різними концертами та благодійними заходами. Що не можна робити У День святого Миколая не можна важко працювати фізично, шити, вишивати, в'язати, прасувати. Також на свято не можна відмовляти у милостині та допомозі тим, хто цього потребує. У День святого Миколая забороняється лихословити, лаятися, конфліктувати, бажати зла іншим. Батькам в цей день не можна гримати на дітей. В цей день забороняється споживати м'ясні і молочні продукти, оскільки триває Різдвяний піст. На свято не можна підстригати волосся. Вважалося, що так можна "зрізати удачу". Прикмети У народному календарі - це день Миколи Зимового Іній на деревах - до щедрого врожаю хліба. Випав сніг до 6 грудня - зима буде морозною. Скільки на Миколая снігу, стільки буде трави на Миколу Весняного. Холодна погода в цей день - слід чекати холодну зиму. Дощ у День Миколая - до гарного врожаю озимини. 6 грудня українці відзначають День святого Миколая. Це нова дата після переходу на новий релігійний календар ПЦУ, який відбувся торік 1 вересня. Це свято найбільше чекають діти. Саме на основі образу Миколая Чудотворця в багатьох країнах світу з'явився персонаж святий Миколай. В англомовних країнах, зокрема, в США, Великій Британії тощо, його називають Санта Клаус. Тут він приходить до дітей в ніч проти 25 грудня, тобто на Різдво. Існує популярна історія, яка розповідає, як святий допоміг трьом сестрам. Через їхню бідність ніхто не хотів брати їх за дружин. Тому Миколай вирішив підкинути вночі їм до будинку три мішечки з золотом. Вони потрапили до шкарпеток, які сушилися над каміном. Так з'явилася європейська традиція залишати подарунки в шкарпетках.
we.ua - День святого Миколая: що категорично не можна робити сьогодні
П'ять справ, які потрібно зробити до Дня святого Миколая
В переддень відзначення Дня святого Миколая важливо підготуватись заздалегідь. Є справи, які потрібно зробити ще 5 грудня і, власне, у день святкування. У цей день прийнято дарувати дітям подарунки, а також найріднішим, яким хочеться зробити приємне. Але в Україні є і інші традиції та певні ритуали. На Миколая наші предки варили каші та пиво, святили в церкві хліб і зерно, запрошували в гості родичів. Селяни кропили святою водою домашню худобу. Дівчата ворожили на суджених і долю. Розповімо про п'ять обов'язкових справ, які потрібно зробити. Приберіть будинок На свято святого Миколая заборонена хатня робота, прибирання та прання. Тому 5 грудня підготуйтеся до свята і наведіть лад у домі. Заздалегідь помийте тарілки і винесіть сміття. Попросіть вибачення Це свято вважається сімейним і добре підходить для примирення. Якщо ви в чомусь завинили перед близькими, то попросіть вибачення і пробачте чужу провину. За можливості день варто провести з рідними або хоча б зателефонувати їм. Приготуйте миколайчики Головною стравою дня вважаються миколайчики - традиційні пряники з медом і прянощами. Вироби роблять у формі ялинки або Миколи Чудотворця, прикрашають глазур'ю і роздають дітям. Зробіть добру справу Микола Чудотворець за життя прославився добрими безоплатними справами. Тому в день його пам'яті варто зробити хороший вчинок, допомогти знедоленим людям або зробити пожертву на благодійність. Розповідати про зроблене нікому не слід. За прикметами, зроблене 6 грудня добро повернеться до людини в потрійному розмірі і не залишиться непоміченим Миколою. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як здивувати близьких на День святого Миколая: найкращі подарунки для кожного Помоліться На саме свято читають молитви на Миколая Чудотворця. Молитися можна як у храмі, так і вдома - головне, щоб слова були щирими. Що можна попросити у святого Миколая Здоров'я, сімейного щастя, прощення гріхів і розради в горі. А також дитячого здоров'я і благополуччя, адже святий вважається покровителем усіх дітей. 6 грудня українці відзначають День святого Миколая. Це нова дата після переходу на новий релігійний календар ПЦУ, який відбувся торік 1 вересня. Це свято найбільше чекають діти. Саме на основі образу Миколая Чудотворця в багатьох країнах світу з'явився персонаж святий Миколай. В англомовних країнах, зокрема, в США, Великій Британії тощо, його називають Санта Клаус. Тут він приходить до дітей в ніч проти 25 грудня, тобто на Різдво. Існує популярна історія, яка розповідає, як святий допоміг трьом сестрам. Через їхню бідність ніхто не хотів брати їх за дружин. Тому Миколай вирішив підкинути вночі їм до будинку три мішечки з золотом. Вони потрапили до шкарпеток, які сушилися над каміном. Так з'явилася європейська традиція залишати подарунки в шкарпетках.
we.ua - П'ять справ, які потрібно зробити до Дня святого Миколая
18 листопада відзначаємо День сержанта ЗСУ
Кожного року 18 листопада українці відзначають День сержанта Збройних Сил України. В цей день заведено вшановувати відданість військовій справі та професіоналізм сержантів ЗСУ. Свято було встановлене 19 квітня 2019 року указом президента України Петра Порошенка, повідомляє Gаzеtа.uа Раніше День сержанта в Україні відзначався згідно з наказом Міністра оборони від 10 лютого 2009 року. Це професійне свято було започаткували з метою підвищення престижу військової служби за контрактом на посаді сержантського і старшинського складу, а також подальшого патріотичного виховання військових кадрів України. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Київ не буде витрачати бюджетні кошти на святкування Нового року До 2019 року День професійного сержанта ЗСУ відзначали у першу п'ятницю березня. Зараз свято має фіксовану дату 18 листопада. 6 грудня українці відзначають День святого Миколая. Це нова дата після переходу на новий релігійний календар ПЦУ, який відбувся торік 1 вересня. Раніше День святого Миколая відзначали 19 грудня. Це свято найбільше чекають діти.
we.ua - 18 листопада відзначаємо День сержанта ЗСУ
День Святого Миколая-2024: головні традиції дня, про які має знати кожний
6 грудня українці відзначають День святого Миколая. Це нова дата після переходу на новий релігійний календар ПЦУ, який відбувся торік 1 вересня. Раніше День святого Миколая відзначали 19 грудня. Це свято найбільше чекають діти. Історія свята В сучасній культурі святий Миколай став більше святковим персонажем, таким собі добрим дідусем, який приносить подарунки чемним діткам і кладе їх під подушку. Однак, його ототожнюють з образом християнського святого Миколая Чудотворця, який жив у реальності. Він народився на півострові Лікія в місті Патарі між 270 та 286 роками. Нині це територія Туреччини. Спочатку Миколай був єпископом і навіть здійснював паломництво до Святої Землі та Єгипту. За часів гонінь за християнами зазнав катувань з боку римського імператора, сидів у в'язниці, але згодом був звільнений. Вперше вшановувати пам'ять святого Миколая Чудотворця почали приблизно в VІ столітті. Тоді його тіло було перевезене італійськими купцями з Мири до Барі. Тут його мощі зберігаються й в наші дні. Саме на основі образу Миколая Чудотворця в багатьох країнах світу з'явився персонаж святий Миколай. В англомовних країнах, зокрема, в США, Великій Британії тощо, його називають Санта Клаус. Тут він приходить до дітей в ніч проти 25 грудня, тобто на Різдво. Легенди про святого Миколая Здавна святого Миколая вважали не лише заступником дітей, але й покровителем мандрівників, моряків та пекарів. За легендою він народився в заможній родині, але в дорослому віці став аскетом, тому роздав свої статки біднякам. Час від часу він приносив до дитячих будинків іграшки, теплі речі. Існує популярна історія, яка розповідає, як святий допоміг трьом сестрам. Через їхню бідність ніхто не хотів брати їх за дружин. Тому Миколай вирішив підкинути вночі їм до будинку три мішечки з золотом. Вони потрапили до шкарпеток, які сушилися над каміном. Так з'явилася європейська традиція залишати подарунки в шкарпетках. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Головна ялинка країни: коли буде відкриття та який матиме вигляд За переказами він також зцілював хворих, визволяв полонених, допомагав невинним. Саме тому Церква й канонізувала Миколая Чудотворця. Традиції свята Раніше за часів Радянського Союзу і в перші роки незалежності України, замість образу святого Миколая влада намагалася насадити українцям антирелігійного Діда Мороза. Але поступово почали повертатися традиції минулих років. Зокрема, до діток знову почав приходити святий Миколай. Однією з найулюбленіших традицій цього свята серед дітей є отримання подарунків, які кладуть під подушку. Існує звичай писати листи святому Миколаю, в яких просити бажаних речей та перераховувати свої добрі справи за рік. За легендою слухняним діткам Миколай приносить саме подарунки, а неслухняним кладе під подушку різочку. В церквах проходять церковні богослужіння, а тому віряни обов'язково йдуть до храму, щоб помолитися святому, попросити його заступництва. В школах і дитсадках проходять святкові вистави, дітки співають пісень і розповідають вірші про це свято. 6 грудня за новим церковним календарем віряни вшановують Миколая Чудотворця. Його вважають одним з найбільш шанованих святих. Миколу Чудотворця шанують як святого, який може здійснити будь-які чудеса. Його вважають покровителем сиріт, бідних, хворих, мандрівників, моряків, військових, хліборобів, ув'язнених, але насамперед - дітей. У день пам'яті Миколи Чудотворця добре піти до церкви. У святого просять зцілення від хвороб, допомоги в нових справах, фінансового благополуччя, вдалого заміжжя і одруження, легких пологів і моляться за дітей. Вважається, що Миколай Чудотворець чує кожного, хто звертається до нього зі щирою молитвою.
we.ua - День Святого Миколая-2024: головні традиції дня, про які має знати кожний
Wednesday 15 January

-1

°

Хмарно

-5° - -0°

20 %

1032 mm

6.36 m/s

  • 09:00

    0°
  • 12:00

    0°
  • 15:00

    0°
  • 18:00

    0°
  • 21:00

    1°

What is wrong with this post?