Search trend "9 травня в україні"

Sign up, for leave a comments and likes
Укрінформ on ukrinform.ua
В Україні готуються впровадити Європейську професійну карту
Кабінет міністрів 9 травня затвердив план заходів з підготовки до впровадження Європейської професійної карти; ним, зокрема, передбачено підготовку законопроєкту про регульовані професії.
we.ua - В Україні готуються впровадити Європейську професійну карту
Gazeta.ua on gazeta.ua
Мерц очікує припинення вогню в Україні найближчими днями
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц вважає, що в Україні можуть досягти перемир'я вже до кінця цього тижня. Про це повідомляє Віld з посиланням на його заяву під час візиту до Брюсселя. "Я сподіваюся, що вже на цих вихідних Україна та Росія зможуть домовитися про припинення вогню", - заявив Мерц. За його словами, є велика ймовірність, що тимчасове перемир'я може бути продовжене до 30 днів, що відкрило б шлях до повноцінних мирних переговорів. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мерц відкинув можливість відправки німецьких військових в Україну Хоча видання не уточнює, у якому саме форматі було зроблено цю заяву, у мережі опубліковано відео зі спільної пресконференції Мерца та генерального секретаря НАТО Марка Рютте. На ній канцлер повідомив, що обговорив з президентом США план безумовного 30-денного перемир'я в Україні. "Я підтримую цю ініціативу. Її поділяють також уряди Великої Британії, Франції та Польщі. Сьогодні є шанс домовитися - вже після 9 травня, коли Росія відзначає "День перемоги", - наголосив Мерц. Він зазначив, що Україна дала згоду на такий план, і зараз ініціатива повністю залежить від Росії. Саме там, на думку канцлера, вирішується, чи вдасться реалізувати перемир'я та запустити мирний діалог. Водночас, з усього сказаного Мерцом випливає, що наразі немає твердих домовленостей - лише надія на добру волю Кремля, що лишається головною умовою початку тривалого припинення вогню. Фрідріх Мерц заявив, що президент України Володимир Зеленський може повністю покладатися на нього. Зокрема у питанні надання Україні далекобійних ракет Таurus. За словами Мерца, він чітко дає сигнал підтримки Києву й готовий просувати постачання озброєння, яке здатне посилити обороноздатність ЗСУ. Нещодавно Україна отримала від Німеччини нову партію військової допомоги. У неї входить широкий спектр озброєння, боєприпасів і техніки, зокрема ракети для систем протиповітряної оборони.
we.ua - Мерц очікує припинення вогню в Україні найближчими днями
Еспресо on espreso.tv
Норвегія продовжила угоду з ЄС про медичну евакуацію українців до березня 2026 року
Про це йдеться у повідомленні на сайті уряду Норвегії.Йдеться про транспортування поранених та тяжкохворих українців до лікарень у Європі, зокрема до самої Норвегії, а також про надання експертної, матеріальної та фармацевтичної допомоги.Медична евакуація розпочалася у 2022 році в межах Механізму цивільного захисту ЄС (UСРМ). За цей час понад 2400 пацієнтів були перевезені до європейських лікарень, з них понад 450 — отримали лікування в Норвегії.Угода між збройними силами Норвегії та авіакомпанією SАS, що забезпечує повітряне транспортування, також подовжена до березня 2026 року. Очікувані витрати на продовження операції становлять близько 150 млн норвезьких крон (майже 13 млн євро) і покриваються в межах Програми підтримки України Нансена.Міністри охорони здоров’я, оборони, юстиції та закордонних справ Норвегії наголосили на важливості цієї гуманітарної ініціативи, зазначивши, що це приклад ефективної співпраці цивільних і військових структур для підтримки України в умовах війни."Нещодавно я відвідав лікарню в Харкові та мав змогу на власні очі побачити надзвичайно складну ситуацію, з якою стикаються українські служби охорони здоров’я. Було приємно зустрітися з медичними працівниками, які невпинно працюють у таких складних умовах, щоб надати життєво важливу допомогу, й існує велика потреба допомогти лікарням. Тому я дуже радий, що цю угоду було продовжено і що евакуація пацієнтів до Норвегії може продовжуватися", – сказав міністр закордонних справ Еспен Барт Ейде.Європейська комісія назвала зусилля Норвегії "наріжним каменем" системи медичної евакуації в ЄС.9 травня також стало відомо, що Норвегія надасть 580 млн норвезьких крон (майже 50 млн євро) Агентству ООН у справах біженців (УВКБ ООН) для підтримки біженців, ВПО та інших вразливих категорій осіб в Україні та Молдові.
we.ua - Норвегія продовжила угоду з ЄС про медичну евакуацію українців до березня 2026 року
Еспресо on espreso.tv
Україна має стати прикладом демократії для світу, - Микола Княжицький
Про це він заявив під час 17-го щорічного Київського безпекового форуму (КБФ), передає кореспондентка Еспресо Катерина Галко."Світ повинен нами захоплюватися", - наголосив Княжицький.За його словами, початкове співчуття міжнародної спільноти до української трагедії після звірств у Бучі з часом зменшилося, а російська пропаганда активно поширює наративи про корумпованість України та її нібито "диктаторську владу"."А ми маємо навпаки світу показувати, що ми об'єднані, об'єднані перед ворогом, що ми сильні, що ми відкриті, що ми любимо говорити, спілкуватися один з одним, що в нас справедлива судова система, що у нас свобода медіа, що ми боремося проти авторитарних тенденцій у всьому світі. Це є єдиний спосіб дістати підтримку здорової частини світу, яка нам вкрай необхідна, тому що це є злої частини світу дуже багато", - пояснив нардеп.Він також зазначив, що Україна повинна стати частиною не лише загальноєвропейської, а й загальносвітової системи безпеки. "Такі країни, як Канада, Австралія, Нова Зеландія, теж відстоюють демократію далеко від України. І вони теж наші природні союзники. Звичайно, було б дуже добре, якби ми були членами Європейського Союзу. Ми працюємо над цим зараз. Але все це знову залежить і від рівня демократії, і від нашої мудрості, і нашої внутрішньої спільної національної сили", - підсумував він.Президент Володимир Зеленський 9 травня долучився до роботи європейських країн Jоіnt Ехреdіtіоnаry Fоrсе, аби досягти тривалого й надійного припинення вогню в Україні.
we.ua - Україна має стати прикладом демократії для світу, - Микола Княжицький
Українська правда on pravda.com.ua
У Орбана після викриття своїх шпигунів в Україні заявили, що Київ підтримує угорську опозицію
Угорська влада стверджує, що заява України про викриття розвідувальної мережі Угорщини на своїй території свідчить про співпрацю Києва та опозиційної партії "Тиса". Джерело: заява уряду Віктора Орбана від 9 травня, яка є в розпорядженні "Європейської правди" Деталі: У Орбана кажуть, що заява про викриття розвідувальної діяльності Угорщини в Україні - "це явна ознака посилення координації між українськими спецслужбами та угорською опозиційною партією "Тиса".
we.ua - У Орбана після викриття своїх шпигунів в Україні заявили, що Київ підтримує угорську опозицію
Європейська правда on eurointegration.com.ua
Туск каже, що присутність європейських лідерів на параді в Москві 9 травня викликає сором
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що присутність лідерів країн на параді у Москві 9 травня викликає сором, адже ситуація щодо агресії в Україні є чорно-білою.
we.ua - Туск каже, що присутність європейських лідерів на параді в Москві 9 травня викликає сором
we.ua on we.ua
Розкажіть друзям про we.ua та отримайте винагороду

А Ви знаєте що на Платформі we.ua діє реферальна програма?

Ви приводите друзів та знайомих і отримуєте винагороду за їх реєстрації.

То ж, не гайте час! Розкажіть про we.ua своїм друзям, родичам та колегам. Надішліть їм своє реферальне посилання, яке легко знайти в розділі Мої друзі, та отримайте на свій бонусний рахунок додаткові надходження за кожну нову реєстрацію.

Розміщуйте своє реферальне посилання в інших соціальних мережах, в коментарях, в тематичних форумах та будь-де. Так у Вас буде більше друзів та підписників і більше бонусів на бонусному рахунку.

Ви зможете використати бонуси на додаткові послуги Платформи, а також - придбати корисні товари в нашій online-крамничці.

Детальніше про реферальну програму: https://we.ua/info/referral-program.

we.ua - Розкажіть друзям про we.ua та отримайте винагороду
Еспресо on espreso.tv
Російсько-українська війна від самого початку не була локальним конфліктом, - експосол Польщі в Україні Ціхоцький
Таку думку він висловив в етері Еспресо."Дехто почав вже забувати, що РФ ще у 2021 році дуже чітко заявляли свою головну мету й своє бачення майбутнє безпеки Європи. Тоді вони заявляли, що США мають вийти з Європи, а Росія має отримати право щодо рішень у сфері закордонної й безпекової політики таких країн як Україна, Польща, Литва, Латвія та Естонія. Тобто, вони хочуть, щоб ці країни погоджували з ними окремі стратегічні рішення про ППО, енергетику і т.д. Від самого початку було зрозуміло, що ця агресія не є тільки локальним конфліктом між Росією та Україною. Йдеться про зміну безпекової європейської структури й повернення Росії з периферії міжнародної політики до центру", - пояснив Ціхоцький.На думку амбасадора, сьогодні ймовірність довготривалого миру дуже низька. Оскільки, поки існуватиме режим Путіна, РФ буде загрожувати всій Європі."З погляду Путіна й Сі Цзіньпіна справи виглядають інакше. Коли вони заявляють про усунення першопричин цієї війни, то йдеться про надмірний вплив США, поширення ЄС та НАТО. Ми маємо розуміти, що Росія навіть якщо погодиться на якесь перемирʼя, то тривати це буде недовго. Поки цей режим керує Росією, небезпека від них буде мати місце", - наголосив він.7 травня Сі Цзіньпін прибув до Москви для участі у параді 9 травня. Голова Азербайджану Ільхам Алієв повідомив, що він не відвідає Росію.8 травня у Кремлі відбулися переговори між російським диктатором Володимиром Путіним і лідером КНР Сі Цзіньпіном. 
we.ua - Російсько-українська війна від самого початку не була локальним конфліктом, - експосол Польщі в Україні Ціхоцький
Еспресо on espreso.tv
Мета Росії - "роздмухати" польське суспільство: Княжицький на КБФ про українофобські ризики у Польщі
Це він сказав під час трансляції КБФ в етері Еспресо."Ми не мали особливих українофобських ризиків в Польщі після перемоги "Солідарності" протягом багатьох польських урядів. Поки це не почали використовувати внутрішньополітично. Пам'ятаємо, як Росія намагалася роздмухати тему українсько-польських конфліктів: всі російські філії в Україні видавали цілу низку газет та журналів про українсько-польське протистояння, те саме робили й в Польщі. А потім прийшов польський уряд, який це вирішив зробити політичною картою для себе. Хоча в нашому історичному минулому було дуже багато якісного та ефективного співробітництва. Однак для підняття свого рейтингу вони почали використовувати антиєвропейську, антинімецьку та антиукраїнську карту. В основному це робив попередній польський уряд – ПіС (політична партія "Право і справедливість", – ред.). А з початком повномасштабного вторгнення вони зупинилися", - зауважив Микола Княжицький.Однак, за його словами, це зерно було посіяне у суспільстві, тому цю карту взяли на себе польські ультраправі, які ініціювали і перекриття кордону з Україною, і блокування транспорту, і втягування в політичну історію."Зараз ці люди відверто грають на руку Росії. Я не маю жодних сумнівів, що мета Росії – роздмухати польське суспільство. На жаль, ця антиукраїнська карта використовується і зараз. Але на сьогодні Європейський Союз змінив бачення майбутнього Європи та її безпеки. Польща, як ніхто, зацікавлена, щоб Україна встояла, тому що ми усвідомлюємо, що наступною, скоріш за все, може бути Польща. І Медвєдєв, і Путін прямо про це говорять. Тому в Польщі зараз історично немає іншого вибору, як підтримати Україну і бути з Україною. А Росія буде сьогодні грати на підтримці ультраправих євроскептичних рухів", - прокоментував нардеп.На його думку, теперішній польський уряд точно розуміє, що Україну треба підтримувати. Не має зараз більших союзників України як прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск чи міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, чи інші польські політики, які першими заявляють слова на захист України, якщо щось стається антиукраїнське."Я не бачу великої загрози антиукраїнських настроїв у Польщі, окрім тих ультраправих сил, які підтримуються Росією, як і по всій Європі відбувається підтримка ультраправих. Якби в Україні були вибори, то Росія робила б ставку як на проросійські, так і на ультраправі, антипольські та антиєвропейські сили. Тому нам потрібно об'єднуватися з Польщею навколо спільного геополітичного інтересу – участь України в оборонній стратегії ЄС: співпраця у виробництві озброєнь, розвідка, адвокація спільних інтересів. Крім того, нас всіх історично об'єднують цінності демократії, яким на сьогодні в Європі є загроза", - резюмував Княжицький. 8-9 травня відбувається 17-й щорічний Київський Безпековий Форум під гаслом "UА: Єднаймося знову, щоб подолати світового агресора". Цьогоріч подія приурочена до двох символічних дат — 80-річчя перемоги у Другій світовій війні та 40-річчя Дня Європи як офіційного свята Європейського Союзу 
we.ua - Мета Росії - роздмухати польське суспільство: Княжицький на КБФ про українофобські ризики у Польщі
New Voice on nv.ua
Спецтрибунал для РФ матиме юрисдикцію в Україні — Єврокомісія
Спецтрибунал щодо злочину агресії військово-політичного керівництва Росії матиме юрисдикцію в Україні, повідомили 9 травня представники Європейської комісії.
we.ua - Спецтрибунал для РФ матиме юрисдикцію в Україні — Єврокомісія
Еспресо on espreso.tv
Відсутність реагування заохотить подальші злочини Росії не лише в Україні й не лише щодо України, – правозахисник Максим Буткевич
Думками про те, якими можуть бути механізми притягнення до відповідальності за такі злочини, правозахисник Максим Буткевич поділився в кулуарах Київського безпекового форуму, де працювала кореспондентка Еспресо Наталія Стареправо."З кожним наступним днем агресії російської проти України накопичується база даних, як не сумно використовувати це формальне словосполучення, в такому трагічному контексті про російські воєнні злочини, про російські злочини геноциду. З мого досвіду, дедалі більше людей у різних країнах світу, не просто усвідомлюють це, а беруть до уваги й розуміють, що на це треба реагувати. Тому що, якщо на це не буде реагування, це фактично заохочуватиме продовження цих злочинів, не лише в Україні, не лише щодо України, тим паче ми знаємо, що Росія вчиняла і продовжує вчиняти злочини не лише проти України", – зауважив Буткевич.Правозахисник зауважив, що в цьому процесі Україна сподівається, зокрема, на Міжнародний кримінальний суд, адже ця інституція спеціально створена для того, аби притягати до відповідальності за такі злочини. Але є й інші механізми, про які говорять менше, проте це механізми універсальної редукції – "щоб ті злочинці, які вчинили злочини війною проти людей в Україні або в Європі, могли бути засуджені у тих країнах, чия універсальна юрисдикція це дозволяє". "І, звісно, є ще дуже важливий інструмент, який, сподіваюся, що запущений (коментар записували 8 травня, – ред.) – спеціальний трибунал для притягнення до відповідальності за злочин агресії, який створюються Радою Європи", – додав Буткевич. Правозахисник наголосив, що саме Рада Європи найбільш усвідомлено і швидко відреагувала на те, що є злочин агресії, за який не може притягнути до відповідальності навіть Міжнародний кримінальний суд, а отже, потрібно створення окремого трибуналу. І вона продовжує свідому лінію урегулювання злочинів Росії, тепер уже створюючи відповідні інституції. "Він (спецтрибунал, – ред.) зараз створюється, і це дуже важливо. Мені здається, це цілком робочий проєкт, він розвивається.Звісно, в такому утворенні, як Рада Європи, де дуже багато зацікавлених сторін, для створення робочого механізму треба досягти консенсусу та знайти ресурси для цього, але ми бачимо, що це зараз відбувається", – зазначив він.Максим Буткевич зауважив, що Росія не лише вчиняє воєнні злочини, а й водночас намагається посіяти паніку і зневіру в українському суспільстві. Зокрема, нехтуючи міжнародним правом і розстрілюючи військовополонених."Вочевидь, вони психологічно хочуть вплинути на українську державу та людей, посилити зневіру. Маючи досвід полону, я це бачив зсередини, тому що до нас не ставились як до полонених відповідно до  Женевських угод. Але цей найжорстокіший вид демонстрації нехтування міжнародним гуманітарним правом – це саме відео розстрілу військовополонених. І ми бачимо, що таких випадків стало більше", – наголосив правозахисник.У Львові в День Європи, 9 травня, дали старт запуску спецтрибуналу з розслідування злочинів РФ проти України
we.ua - Відсутність реагування заохотить подальші злочини Росії не лише в Україні й не лише щодо України, – правозахисник Максим Буткевич
Суспільне on suspilne.media
День перемоги у Полтаві: чому частина містян відзначає це свято 9 травня
В Україні 9 травня як День перемоги припинили відзначати з 2023-го року. Для вшанування жертв Другої світової війни українцям залишили 8 травня – День пам’яті та примирення.Чи було покладання у Полтаві більше в матеріалі
we.ua - День перемоги у Полтаві: чому частина містян відзначає це свято 9 травня
Українська правда on pravda.com.ua
ЄС на 1 млрд євро від росактивів замовить зброю в українського оборонпрому
Високий представник ЄС і міністри країн Євросоюзу підписали у Львові заяву про наміри передати Україні мільярд євро прибутків від заморожених російських активів. Джерело: "Європейська правда" Деталі: 9 травня у Львові підписали заяву про наміри передати Україні 1 млрд прибутків від росактивів.
we.ua - ЄС на 1 млрд євро від росактивів замовить зброю в українського оборонпрому
Цензор.НЕТ on censor.net
Суд відправив під варту двох підозрюваних у шпигунській діяльності на користь Угорщини (оновлено)
9 травня Шевченківський суд Києва обрав запобіжний захід одному із підозрюваних агентурної мережі воєнної розвідки Угорщини, яка шпигувала в Україні.
we.ua - Суд відправив під варту двох підозрюваних у шпигунській діяльності на користь Угорщини (оновлено)
New Voice on nv.ua
Росія досі застосовує підхід, який використала на початку Другої світової - директор Фонду Конрада Аденауера в Україні
Зважаючи на те, що відбувається 9 травня в Москві, варто пам’ятати, що Друга світова війна розпочалася не в 1941 році, а у 1939 році, «й тоді Росія була на боці агресора». Про це заявив у вітальній промові Томас Біррінгер, директор представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні, на відкритті форуму «Діалоги про Європу» — 2025.
we.ua - Росія досі застосовує підхід, який використала на початку Другої світової - директор Фонду Конрада Аденауера в Україні
Texty.org.ua on texty.org.ua
"Мене вразило, що в Києві панує атмосфера спокою", — лауреатка Нобелівської премії Ольга Токарчук
8 та 9 травня в Україні перебуває з візитом солідарності польська письменниця, есеїстка, поетка, сценаристка, лауреатка Нобелівської премії з літератури Ольга Токарчук.
we.ua - Мене вразило, що в Києві панує атмосфера спокою, — лауреатка Нобелівської премії Ольга Токарчук
Gazeta.ua on gazeta.ua
Стармер збирається завдати удару по російському тіньовому флоту
Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер має намір оголосити про наймасштабніший санкційний пакет проти російського тіньового флоту. За даними британського уряду, цей крок має на меті посилити тиск на режим Путіна і зміцнити безпеку ключової інфраструктури як у Британії, так і в Європі. У п'ятницю Лондон планує додати до списку санкцій до 100 танкерів, які належать до російського тіньового флоту. Саме ці судна є основним інструментом для експорту російської нафти. З початку року вони вже вивезли сировини на суму понад $24 млрд. Стармер має зробити офіційну заяву 9 травня під час саміту Об'єднаних експедиційних сил, що відбуватиметься в Осло. У цей оборонний альянс входять десять країн Північної та Західної Європи, серед яких Данія, Фінляндія, Ісландія, Литва, Норвегія, Швеція та Велика Британія. Раніше Сполучене Королівство вже застосувало санкції до кількох десятків танкерів. Новий пакет, за словами уряду, зробить Лондон лідером за кількістю обмежень, накладених на тіньовий флот Росії. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський анонсував санкційні пакети проти Росії включно з "тіньовим флотом" "Кожен крок для тиску на Росію і досягнення справедливого миру в Україні - це крок до нашої безпеки та добробуту", - заявив прем'єр-міністр. Стармер підкреслив, що Британія не недооцінює загрозу з боку Росії. Він пообіцяв зруйнувати механізм, який приносить Путіну доходи від нафти, та захистити критичну підводну інфраструктуру, що забезпечує повсякденне життя країни. Уряд Великої Британії також нагадав, що судна, задіяні в тіньовому експорті, не тільки наповнюють військовий бюджет Москви, а й завдають шкоди європейським підводним комунікаціям. Це питання лідери JЕF планують окремо обговорити в Осло. Головне управління розвідки Міністерства оборони України опублікувало інформацію про 11 російських капітанів і 31 морське судно. Вони беруть участь у схемах обходу санкційних обмежень на торгівлю російською нафтою.
we.ua - Стармер збирається завдати удару по російському тіньовому флоту
Gazeta.ua on gazeta.ua
Стармер збирається завдати удар по російському тіньовому флоту
Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер має намір оголосити про наймасштабніший санкційний пакет проти російського тіньового флоту. За даними британського уряду, цей крок має на меті посилити тиск на режим Путіна і зміцнити безпеку ключової інфраструктури як у Британії, так і в Європі. У п'ятницю Лондон планує додати до списку санкцій до 100 танкерів, які належать до російського тіньового флоту. Саме ці судна є основним інструментом для експорту російської нафти. З початку року вони вже вивезли сировини на суму понад 24 мільярди доларів. Стармер має зробити офіційну заяву 9 травня під час саміту Об'єднаних експедиційних сил, що відбуватиметься в Осло. У цей оборонний альянс входять десять країн Північної та Західної Європи, серед яких Данія, Фінляндія, Ісландія, Литва, Норвегія, Швеція та Велика Британія. Раніше Сполучене Королівство вже застосувало санкції до кількох десятків танкерів. Новий пакет, за словами уряду, зробить Лондон лідером за кількістю обмежень, накладених на тіньовий флот Росії. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський анонсував санкційні пакети проти Росії включно з "тіньовим флотом" "Кожен крок для тиску на Росію і досягнення справедливого миру в Україні - це крок до нашої безпеки та добробуту", - заявив прем'єр-міністр. Стармер підкреслив, що Британія не недооцінює загрозу з боку Росії. Він пообіцяв зруйнувати механізм, який приносить Путіну доходи від нафти, та захистити критичну підводну інфраструктуру, що забезпечує повсякденне життя країни. Уряд Великої Британії також нагадав, що судна, задіяні в тіньовому експорті, не тільки наповнюють військовий бюджет Москви, а й завдають шкоди європейським підводним комунікаціям. Це питання лідери JЕF планують окремо обговорити в Осло. Головне управління розвідки Міністерства оборони України опублікувало інформацію про 11 російських капітанів і 31 морське судно. Вони беруть участь у схемах обходу санкційних обмежень на торгівлю російською нафтою.
we.ua - Стармер збирається завдати удар по російському тіньовому флоту
Європейська правда on eurointegration.com.ua
Розвідка Естонії: наближення 9 травня спонукало РФ до агресивніших штурмових дій в Україні
Збільшення кількості російських атак в Україні можна пояснити приходом 9 травня, яке спонукало тактичних командирів до ще більш агресивних дій своїх штурмових підрозділів.
we.ua - Розвідка Естонії: наближення 9 травня спонукало РФ до агресивніших штурмових дій в Україні
Еспресо on espreso.tv
День перемоги Китаю. Як Росія платить найвищу ціну за підтримку Сі?
Свято побєдобєсія — головне свято сучасної Росії й пересічний громадянин вимагає, аби це було дорого, багато і з розмахом. Також це спосіб показати велич Росії та її вихід з міжнародної ізоляції — навіть, якщо головним героєм свята буде китайський лідер Сі Цзіньпін. Якщо уважно подивитись список гостей на побєдобєсії в Москві, то складається враження, що Другу світову виграли Росія і Китай, Центральна Азія, кілька бідних африканських країн, Монголія і трішки Бразилія. Прикметно, що на захід вирішив не їхати премʼєр-міністр Угорщини Віктор Орбан — його ймовірна поїздка викликала б шалений розкол у рідній партії "Фідес". Адже у Другій світовій війні Угорщина точно була не серед табору переможців, а ще є вагомий аргумент — Європейський союз пригрозив, що не дасть грошей. Натомість інший проросійський любитель — Роберт Фіцо манівцями дістався до Москви. Лідер Словаччини дуже сподівається на укладення договору про постачання дешевого російського газу, адже економічна ситуація в його державі далека від стабільності. За грошима і підтримкою зброєю приїхали Вʼєтнам, Мʼянма, Вірменія та африканські лідери. Для них нинішня Росія ситуативний союзник, тому хочеш чи ні — треба зʼїздити до Москви на поклін. І взяти участь у шоу Путіна. Читайте також: Бити чи не бити? Чи будуть удари по Красній площі від ЗСУЗ тих, чия поява викликає обурення, — Бразилія. Країна з великою часткою української діаспори з початку повномасштабного вторгнення не наклала санкції проти РФ, ще і запропонувала Україні свій мирний план, який пропонував винагородити Москву за окупацію частини територій. Чи то ми втратили звʼязки з етнічними українцями, чи дипломатія бажає кращого, але вже як є. Бразилія дружить з РФ через доступ до ресурсів — і ще й приторговує цими стосунками на весь Глобальний Південь. Утім головний бенефіціар нинішнього параду побєдобєсія — це Китай. Його лідер Сі Цзіньпін поїхав до Росії аж на чотири доби, а за добу до його приїзду всі російські медіа були засипані тезою, що Москва та Пекін — браття навіки. І ніхто і ніколи не віддере їх один від одного. Це такий жирний натяк Дональду Трампу та його команді, що трикутник Кіссінджера перевернувся і тепер двоє дружать проти одного. Сі показує Дональду, що Росія — то його корова, і ніщо не завадить освоєнню далекосхідних ресурсів. Прикметно, що країни Центральної Азії та Монголія приїхали на це шоу побєдобєсія якраз заради зустрічей із Сі, аби показати, що не проти стати китайськими васалами.Сам Сі Цзіньпін під час чайної бесіди в Москві 8 травня заявив, що Китай сподівається, що "справедливу, міцну і зобов'язуючу мирну угоду, яку ухвалять усі зацікавлені сторони", може бути досягнуто за допомогою діалогу."Хоча Сі не уточнив, який вигляд має мати можлива угода, коментар, мабуть, став першим випадком, коли китайський лідер особисто виклав принципи угоди про припинення війни Росії проти України", – йдеться в матеріалі Вlооmbеrg. Читайте також: Росія впаде. Це не надія, а реальна перспективаАле тут же Сі Цзіньпін заявив, що Росія і Китай повинні бути "нерозлучними друзями", оскільки вони пообіцяли вивести співпрацю на новий рівень і "рішуче" протистояти впливу США.Тож не виключено, що цього року Китай вступить в дипломатичну гру на згортання нашої війни, але зі своїм інтересом. Тривалий час багато хто з українців та, — чого душею кривити, — українська влада, щиро сподівались, що Китай може нам допомогти. Треба лише просто попросити. Але на спільних виходах Сі та Путін договорились до того, що війна в Україні може завершитися нібито тільки після усунення її "першопричин". А це ніщо інше, як переказ ключових російських меседжів про те, що Росія влізла на територію України, бо їй буцімто загрожувало НАТО і хтось "хейтив" російськомовних. Путін на параді провів паралелі з "СВО", назвав РФ "перепоною для поборників нацизму" і згадав Одесу серед міст, які найбільше протистояли агресорам Третього рейху. Це вельми цікавий вибір, з огляду на те, як рашисти сучасності ледве не щодня виносять Одесу ракетами та дронами. Читайте також: "Москва горить – який чудовий дивний сон..."За версією Путіна, Росія "памʼятає уроки Другої світової війни" і "лишається перепоною для прихильників нацизму, русофобії та антисемітизму". Прикметно, що ветеранів окупації України теж прирівняли до учасників Другої світової. Отже, будуть в Росії ті часи, де на 9 Травня уже ходитимуть ті, хто катував і ґвалтував українців. Цей захід мав вивести російського диктатора з міжнародної ізоляції, але за іронією долі — показав лише тріумф Китаю. Здавалось, що це саме він виграв Другу світову, а росіяни та інші лише снаряди подавали. Як зауважило кілька наших політичних оглядачів, поруч із Сі сидів перекладач, — він не соромився на весь голос перекладати лідеру, що відбувається на параді. І це було чутно в трансляції. Утім росіянам доведеться звикати до долі китайського васала — за підтримку Путіна Китай виставить Росії великий прайс. Заходу ж це дуже добра наука, як за власні гроші виростити двох монстрів, які хочуть розділити твою тушку на обід. Спеціально для ЕспресоПро авторку: Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналісткаРедакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
we.ua - День перемоги Китаю. Як Росія платить найвищу ціну за підтримку Сі?
ЛІГА.Новини on news.liga.net
Сійярто відреагував на заяву СБУ щодо викриття угорських агентів на Закарпатті
Вранці 9 травня СБУ повідомила про викриття в Україні агентурної мережі воєнної розвідки Угорщини
we.ua - Сійярто відреагував на заяву СБУ щодо викриття угорських агентів на Закарпатті
Last comments

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules