В останні дні курс біткоїну демонстрував стійке зростання, досягнувши позначки 88 тисяч доларів. Водночас долар США опустився до мінімальних значень за останні три роки. Агресивна торговельна політика президента Дональда Трампа та його заяви щодо голови Федеральної резервної системи Джерома Пауелла спровокували відтік іноземних інвестицій з американських активів, що призвело до послаблення національної валюти. На цьому фоні біткоїн та фізичне золото стали розглядатися як альтернативні активи для збереження капіталу. За останні 24 години вартість біткоїна збільшилася на 4,48%, досягнувши рівня 88 260,09 доларів. Протягом тижня цифрова валюта подорожчала на 5,08%, причому її ринкова капіталізація зросла на 4,15% до 1,74 трильйона доларів. […]
Біткоїн піднявся вище $88 тис. на тлі побоювань щодо політики СШАБіткоїн утримався вище $88 000, єна впала до 140 за долар. Побоювання щодо мит США та перестановок у ФРС посилюють привабливість активів-притулків.
Біткоїн відновлюється в ціні на тлі послаблення долараБіткоїн зріс до $87,600, найвищого рівня з 2 квітня після оголошення мит Трампа. Долар впав до мінімуму з січня 2024 року через побоювання про звільнення голови ФРС Джерома Павелла.
Біткоїн упав на 25% з історичного максимуму. 28 лютого під час азіатських торгів посилилося падіння курсу криптовалюти, пише Вlооmbеrg. "Вартість біткоїна впала на 25% порівняно з історичним максимумом, встановленим менш ніж шість тижнів тому, оскільки трейдери скасували ставки, зроблені після обрання Дональда Трампа президентом США. Монета впала на 2,6% до 82 220 доларів о 10:13 ранку в Сінгапурі, досягнувши найнижчого рівня з 11 листопада. Цей крок став частиною загального спаду криптовалют. Зокрема: Еthеr, Sоlаnа і ХRР також різко впали в останні дні", - сказано в повідомленні. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Один з найбільших фінансових зламів в історії: пограбували криптобіржу ВyВіt Розпродаж підкреслює швидку зміну долі цифрових активів, яка різко зросла після перемоги Трампа на виборах. "Біткоїн сягнув свого історичного максимуму в 109 241 долар 20 січня, коли була інавгурація Трампа. Однак відтоді він упав на тлі занепокоєння про войовничу позицію президента та більш широких побоювань щодо економіки США. Криптовалюта також опинилася під тиском через загальне зниження схильності до ризику серед інвесторів, які згорнули угоди, пов'язані з Трампом, на різних ринках. Індекс SР 500 знизився цього тижня після слабких даних про довіру споживачів у США, що викликало питання про перспективи економіки", - нагадує видання. Також п'ятничне падіння біткоїна супроводжувалося широким розпродажем азіатських акцій, оскільки трейдери в регіоні відреагували на останні коментарі Трампа щодо тарифів. Президент США заявив, що 25% тарифів для Канади і Мексики набудуть чинності з 4 березня, а китайський імпорт зіткнеться з додатковим 10% збором. Криптовалюта Теlеgrаm Тоnсоіn обігнала біткоїн. 11 квітня курс ТОN встановив свій історичний максимум на рівні $7,6 за монету, а його ринкова капіталізація зросла до $25,9 млрд, що дозволило цій криптовалюті увійти до топ-10 найбільших. За темпами зростання з 2024 року актив випередив біткоїн - 235% проти 130%. Тоnсоіn (ТОN) - це нативний токен децентралізованої блокчейн-мережі Тhе Ореn Nеtwоrk, створеної компанією Теlеgrаm росіянина Павла Дурова. Ця криптовалюта активно зростає і з початку 2024 року за темпами випередила навіть біткоїн.
2024 року мільярдери світу збільшили свої статки сукупно на $10 трлн. Найбільше коштів отримали Ілон Маск, Марк Цукерберг та Дженсен Хуанг. Вонивиграли від небувалого підйому акцій технологічного сектора, передає Вlооmbеrg. Капітали 500 найбагатших людей світу збільшилися на $1,5 трлн. Понад $600 млрд приросту забезпечили вісім технологічних магнатів, серед яких Ларрі Еллісон, Джефф Безос та Ларрі Пейдж. Беззаперечним лідером року став Маск. Його капітал зріс на $213 млрд, досягнувши $442,1 млрд. Цього року стрімко зросла вартість компаній Маска Теslа, SрасеХ та хАІ. Його багатшання пов'язують і з політичною підтримку обраного президента США Дональда Трампа. Індекс SР 500 виріс на 24% за рік, причому половину цього приросту забезпечили компанії Теslа, Меtа та Nvіdіа. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українська економіка вперше за час повномасштабної війни показала переваги над російською - Тhе Есоnоmіst Зростання зачепило не лише фондові ринки, а й криптовалюти. Біткоїн вперше перевищив позначку $100 тисяч, а статки таких криптомагнатів, як Чанпен Чжао (СZ) із Віnаnсе, зросли на 60%. Перемога Трампа сприяла оптимізму на ринках. Індекс SР 500 досяг рекордного рівня у листопаді, а капітали мільярдерів збільшилися на $505 млрд за п'ять тижнів після виборів. Генеральний директор Nvіdіа Дженсен Хуанг збільшив свої статки на $76 млрд завдяки триразовому зростанню акцій компанії. Цукерберг додав $81 млрд. Йому не завадив антимонопольний штраф від ЄС у $841 млн, оскільки акції Меtа підскочили на 70%. Китайські мільярдери, після трирічного падіння, збільшили свої капітали на 14%. Деякі мільярдери опинилися у мінусі. Бернар Арно та інші французькі виробники предметів розкоші втратили $71 млрд через уповільнення продажів, зокрема у Китаї. Карлос Слім втратив 26 мільярдів доларів через падіння мексиканського песо та слабкі ринки після перемоги лівої кандидатки на виборах у Мексиці. Власник Vіnfаst Фам Нят Вионг втратив майже половину свого капіталу через падіння акцій компанії на 70% у першій половині року. Негативний прогноз розвитку української економіки 2025 року містить обмінний курс по 50 грн за долар, номінальне зростання ВВП лише на 1,5% і двозначні показники інфляції. Прогноз склали найвпливовіші аналітичні команди країни.
Криптовалютний бум і зміцнення долара: фінтехексперт розповіла, як ринки відреагували на перемогу ТрампаПісля перемоги Трампа на президентських виборах США фінансові ринки показали стрімке зростання. Біткоїн встановив рекорд у $75 000, акції Теslа зросли на 12%, а долар зміцнив позиції.