Як зміниться прожитковий мінімум, мінімальна зарплата та курс валют: Кабмін ухвалив бюджетну декларацію Кабінет Міністрів України затвердив бюджетну декларацію на 2026-2028 роки. Документ визначає розміри прожиткового мінімуму, мінімальної зарплати та очікувані курси валют на найближчі три роки.
1 липня світові ціни на нафту продовжили падати на тлі очікування нового збільшення видобутку нафти ОПЕК+ у серпні. А також побоювань щодо уповільнення економічного зростання, що викликані перспективами відновлення мит Дональда Трампа, пише Rеutеrs. "Нафта марки Вrеnt подешевшала на 30 центів, до 66,44 долара за барель. Американська нафта марки WТІ подешевшала на 33 центи, до 64,78 долара за барель. Ринок зараз стурбований тим, що альянс ОПЕК+ продовжить прискорене нарощування видобутку", - заявив старший стратег по сировинних товарах АNZ Деніел Хайнс. ОПЕК+ планує збільшити видобуток на 411 тис. барелів на добу в серпні після аналогічного збільшення видобутку у травні, червні та липні. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Євро рекордно оновив історичний максимум - курс валют на 1 липня Наступна зустріч ОПЕК+ запланована на 6 липня. Якщо таке рішення схвалять, то за рік ОПЕК+ збільшить видобуток нафти на 1,78 млн барелів на добу, що еквівалентно більш ніж 1,5% світового попиту на нафту. Ще одним фактором зниження цін став можливий перегляд США митних ставок. Міністр фінансів США Скотт Бессент попередив, що країни можуть бути повідомлені про різке підвищення мит. "Термін призупинення підвищених мит для торговельних партнерів США, визначений президентом США, завершується", - нагадує видання. Аналітики прогнозують подальше падіння світових цін на нафту. Моrgаn Stаnlеy очікує, що ф'ючерси на нафту марки Вrеnt повернуться до позначки $60 на початку наступного року, оскільки ринок буде насичений нафтою, а геополітичні ризики знизяться після деескалації між Ізраїлем та Іраном. У 2026 році очікується надлишок пропозиції на рівні 1,3 млн барелів на добу. Минулого тижня через 12-денну війну між Ізраїлем та Іраном обидва індекси продемонстрували найбільше тижневе падіння. За прогнозами експертів, обидві марки завершать сезон зростанням, показавши другий місячний приріст поспіль.
В банках, обмінниках та на чорному ринку курс євро вже перетнув позначку у 49 гривень при купівлі. Натомість позначку у 42 гривні курс долара перетнув лише у банках. Повний текст новини
The "Come Back Alive" Foundation is close to the Ukrainian military. The front line of the Russian-Ukrainian war is not only the front. It is where the war for Ukraine is going on. In hospitals, in warehouses, landfills, in mass media, in offices. We supply and repair equipment, train soldiers and officers, help transform the Armed Forces, provide first-hand accounts of war and stem the flow of propaganda and disinformation. Provides the Ukrainian army with the most important tactical advantage.
Курс валют на 1 липня: гривня девальвувалаНаціональний банк України встановив офіційний курс гривні на 1 липня на рівні 41,7788 грн/дол., що є девальвацією на 13 копійок. Курс євро досяг 48,98 грн/євро, оновивши історичний максимум.
НБУ встановив курси валют на сьогодні, де долар подорожчав на 6 копійок, а курс євро – на 14 копійок, досягнувши 48,78 гривні, що знову побило рекорд ціни. Втім з липня євро встановлено на рівні, що сягає майже 49 гривень, що вперше в історії. Повний текст новини
В Україні у червні 2025 року фіксувалося зростання цін на бензин та дизель. Подорожчання пов'язане зі збройним конфліктом Ізраїлю проти Ірану та різким підвищенням вартості нафти на світових ринках. Такі дані наводить "Консалтингова група А-95", згідно з моніторингом ситуації. Станом на 30 червня літр бензину марки А-95 коштував у середньому 58,92 грн. Це на 4,36 грн дорожче, ніж у травні. Дизельне пальне піднялося в ціні до 55,88 грн за літр. Його вартість зросла на 3,34 грн за місяць. У той самий час ціни на автогаз незначно знизилися - до 34,51 грн за літр. Зниження становило 32 коп. Подорожчання пального напряму пов'язане з динамікою нафтового ринку. Україна не виробляє достатньої кількості нафтопродуктів і змушена імпортувати майже весь обсяг. Тому зміни на зовнішніх ринках миттєво впливають на внутрішні ціни. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Куди вже вище: ціни на бензин готуються до нового стрибка Упродовж червня барель нафти марки Вrеnt піднявся з $64 до $68. Проте ситуація змінилася ще більш різко після 13 червня, коли Ізраїль розпочав військову кампанію проти Ірану. У відповідь на конфлікт світові котирування нафти стрімко зросли. Вrеnt тимчасово перевищив $75. Саме тоді українські заправки почали коригувати ціни догори. Після завершення 12-денної операції ціна бареля знизилася нижче $70. Це стабілізувало ситуацію на АЗС. Ще один фактор, що впливає на ринок пального - курс долара. У червні американська валюта дорожчала. На готівковому ринку долар досяг позначки у 42 грн. Втім, за підсумками місяця зростання склало лише близько 25 коп. Навіть такий незначний стрибок вплинув на формування роздрібних цін на паливо, враховуючи залежність від імпорту. Таким чином, поєднання геополітичних ризиків, зміни курсу валют і зростання світових цін на нафту спричинило подорожчання бензину та дизпалива в Україні. У першій декаді червня середня ціна бензину марки А-95 зросла на 44 коп. і наблизилася до 55 грн/л. Водночас вартість дизельного пального залишилася майже незмінною, а скраплений газ продовжив дешевшати, впавши в ціні на 62 коп. - до 34,21 грн/л. Аналітики пояснюють: подорожчання бензину було лише питанням часу, адже світові котирування на нафту досягли позначки $66-67 за барр. Це знизило прибутковість АЗС і змусило операторів підняти роздрібні ціни.
Національний банк України на 13 коп. підвищив курс долара до гривні. Офіційний курс на 1 липня встановили на рівні 41,77 грн за 1 долар, свідчать дані на сайті НБУ. Водночас курс євро знову оновив історичний максимум і становить 48,98 грн за 1 євро. Польський злотий виріс на 4 коп. Офіційний курс встановили на рівні 11,54. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Песимізм інвесторів щодо долара сягнув 20-річного максимуму В обмінниках долар продають у середньому за 41,45 грн. Купують за 41,8 грн. За євро в обмінниках пропонують 48,25 грн. Продають за 49,25 грн. За останні два місяці валютний ринок України помітно змінився. Попит на долари серед населення суттєво впав. У травні на міжбанківському ринку попит на валюту зріс. Причиною стало сезонне зменшення експортних надходжень. У відповідь НБУ посилив інтервенції - обсяги досягли $2,9 млрд. При цьому українці стали менше купувати валюту. У квітні та травні чистий попит населення впав до $0,2 млрд. Для порівняння, ще в січні ця сума сягала 1,5 млрд.
Станом на 30 червня НБУ встановив офіційний курс гривні до американського долара на рівні 41,64 грн/дол, це на 6 коп. більше, ніж попереднього дня. А євро подорожчало до 48,78 грн/євро, що на 14 коп. більше за попередній показник
Курс валют на 30 червня: гривня девальвувалаНаціональний банк України встановив офіційний курс гривні на 41,6409 грн/дол., що є девальвацією на 6 копійок. Курс євро становить 48,78 грн/євро, злотого – 11,50 грн/злотий.
Національний банк України на 6 коп. підвищив курс долара до гривні. Офіційний курс на 30 червня встановили на рівні 41,64 грн за 1 долар, свідчать дані на сайті НБУ. Водночас курс євро становить 48,78 грн за 1 євро. Польський злотий виріс на 5 коп. Офіційний курс встановили на рівні 11,5. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Песимізм інвесторів щодо долара сягнув 20-річного максимуму В обмінниках долар продають у середньому за 41,45 грн. Купують за 41,8 грн. За євро в обмінниках пропонують 48,25 грн. Продають за 49,05 грн. За останні два місяці валютний ринок України помітно змінився. Попит на долари серед населення суттєво впав. У травні на міжбанківському ринку попит на валюту зріс. Причиною стало сезонне зменшення експортних надходжень. У відповідь НБУ посилив інтервенції - обсяги досягли $2,9 млрд. При цьому українці стали менше купувати валюту. У квітні та травні чистий попит населення впав до $0,2 млрд. Для порівняння, ще в січні ця сума сягала 1,5 млрд.
Який курс валют в Україні зараз, скільки коштують долар та євро в обмінників та чого очікувати найближчим часом — розповідають фінансові аналітики на ТСН.uа.