Люди в усьому світі діляться на три умовні групи, залежно від хронотипу: жайворонки, сови і голуби. До першої групи належать ті, хто найбільш продуктивний в першій половині дня і легко прокидається вранці, пише ukr.mеdіа. Совами називають тих, хто сповнений сил у вечірній і нічний час, а в ранкові години відчуває себе розбитим. Голуби менш відома нам група, але вона існує. До неї відносяться люди, які проявляють найбільшу активність вдень. Практично в половині випадків, хронотип людини визначається на рівні генів. Іншими словами, якщо батьки були так званими совами, то шанс, що і дитина буде дотримуватися цього ж режиму, дорівнює майже 50%. У своєму новому дослідженні науковці виявили, що найбільш небезпечна ситуація склалася саме для сов. Вони змушені майже кожен день через силу вставати рано-вранці на роботу або навчання. Це завдає серйозної шкоди здоров'ю. У ранкові години у людей з біологічним режимом сова, триває активне вироблення мелатоніну гормону сну, саме тому ці люди вкрай дратівливі в першій половині дня і відчувають себе знесиленими. Згодом може навіть розвинутися депресія. Але це не єдина шкода для організму. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки годин треба спати, щоб не впасти у депресію Досить часто у сов відбувається гормональний збій. Їх організм перестає сприймати такі речовини як глюкоза і інсулін. А для хворих на цукровий діабет цей стан може виявитися смертельно небезпечним. Фахівці закликають людей бути уважними до свого організму. Не намагайтеся переробити те, що закладено природою. Якщо ви сова, то можна спробувати встановити графік, який був би максимально кращим для вашого режиму, і дозволяв прокидатися трохи пізніше. З приходом зимових свят, українці вмикають різнокольорову ілюмінацію. Як виявилось, звичайнісінька гірлянда може вплинути на якість сну Це більшою мірою стосується тих, хто любить сині вогники. Причина тут не в миготінні, як може здатися, на перший погляд. Хоча миготіння справді сильно відволікає від сну і при заплющених очах. Тут справа в самому синьому світлі, яке заважає організму виробляти достатню кількість мелатоніну гормону, що відповідає за міцний сон.
Регулярне додавання в раціон часнику сприятливо впливає на організм. Вживати його можна у будь-якому вигляді. Цей овоч допомагає тримати під контролем рівень цукру і холестерину в крові, пише видання Sсіеnсе аlеrt. Мета-аналіз 22 досліджень, що включали 29 рандомізованих контрольованих випробувань, проведений вченими з Південно-Східного університету та Університету Сіцзан Мінцзу в Китаї, підтвердив, що вживання часнику пов'язане зі зниженням рівня глюкози і деяких видів жирових молекул. Глюкоза і ліпіди є ключовими поживними речовинами для організму, вони забезпечують його енергією. Низка чинників, що впливають на спосіб життя, від вживання алкоголю до фізичних вправ, також можуть впливати на рівень цукру і жиру в організмі. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Науковці знайшли зв'язок між смертністю, кавою та сидячим способом життя Раніше в окремих дослідженнях його пов'язували з регулюванням ліпідного обміну та рівня глюкози. За результатами дослідження в цілому, команда підтвердила, що вплив часнику був позитивним. У тих, хто включав часник у свій раціон, спостерігалося зниження рівня глюкози в крові, що свідчить про кращий довгостроковий контроль рівня глюкози. А також про збільшення кількості так званого "хорошого" холестерину у вигляді ліпопротеїнів високої щільності, зменшення кількості так званого "поганого" холестерину або ліпопротеїнів низької щільності, а також зниження загального рівня холестерину. Однак, на рівень тригліцеридів це ніяк не вплинуло. Вважається, що різні активні інгредієнти часнику допомагають різними способами, зокрема, знижуючи окислювальний стрес - тип зносу клітин, який може призвести до таких проблем, як серцево-судинні захворювання. Часник також містить антиоксидантну сполуку під назвою алліїн, яку раніше пов'язували з контролем рівня глюкози в крові, ліпідів і мікробіома кишечника. Ймовірно, поєднання цих ефектів і призвело до отриманих результатів. Один-два ківі корисно їсти щодня, можна з ранку, поєднуючи зі стравами, в яких багато білка, скажімо, із кисломолочним сиром, йогуртом. Ця ягода корисна й в інший час доби, її можна вживати як перекушування або додавати у фруктові салати.
Sоny розробляє концепт біометричного контролера, здатного аналізувати фізіологічний стан користувача. Новий патент, поданий компанією у травні 2022 року у Великій Британії та опублікований у США у квітні, описує пристрій, оснащений світловими датчиками для аналізу хімічного складу шкіри рук. Контролер передбачає використання сенсорів, розміщених у ручках пристрою, які можуть визначати рівень таких речовин, як кортизол, лактат та глюкоза. На основі зібраних даних, система може автоматично адаптувати ігровий процес. Наприклад, в одиночних іграх можливе зниження рівня складності при підвищенні стресових показників, а в розрахованих на багато користувачів режимах може змінюватися алгоритм підбору суперників. Технічно новий пристрій нагадує існуючий контролер DuаlSеnsе, але з […]
Дослідники зі Stаnfоrd Меdісіnе виявили абсолютно новий механізм дії глюкози в організмі, що змінює наше фундаментальне розуміння цієї молекули та її впливу на розвиток тканин. Несподіване відкриття подвійного життя глюкози Глюкоза, відомий нам цукор, виконує значно важливішу функцію, ніж просто забезпечення енергією. Вона безпосередньо регулює диференціювання клітин. Цей процес відбувається не через руйнування молекули для … Стаття Стенфордські вчені змінили уявлення про глюкозу з'явилася спочатку на Цікавості.
Розвиватися діабет другого типу може непомітно та довгий час. Серед симптомів - почуття втоми, зміна ваги, спрага, часте сечовипускання, особливо вночі. Є один симптом, який можна помітити перед сном. Він може вказувати на розвиток діабету. "Є один ключовий симптом, на який часто не звертають увагу. Якщо ви помітили, що стали перед сном випивати склянку води, то це тривожний знак. Так само як і частіше ходити в туалет вночі", - каже Ехрrеss лікар Пол Макардл. За цукрового діабету, щоб позбавитися зайвої глюкози в крові, нирки починають активно працювати. У якийсь момент нирки вже не витримують і глюкоза накопичується в сечі, через що й утворюється більше рідини. Серед інших симптомів діабету фахівець назвав помутніння зору, свербіж геніталій, молочницю, рани, що довго не гояться. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Постійна втома свідчить про розвиток серйозних хвороб. Про які йдеться Крім класичних симптомів діабету, у чоловіків спостерігаються проблеми з потенцією, послаблення статевого потягу, облисіння. У жінок, крім загальної слабкості, спостерігаються прищі, дерматити, порушення менструального циклу, гормональні порушення, розвиток молочниці. Найчастішими ознаками цукрового діабету є аномальна спрага і сухість в роті, різка втрата ваги та почуття постійної втоми без причини. Однак іноді ендокринне захворювання виявляє себе абсолютно нетиповими симптомами, які ще й легко пропустити. Наприклад, одну з ознак хвороби можна помітити лише вранці. Багато хто не приймає її за щось серйозне, адже саме так організм буквально благає про допомогу. Йдеться про труднощі зі згинанням одного або двох пальців на руці: іноді може здаватися, що вони взагалі заморожені.
Гейнер - це спортивний продукт, що дозволяє швидко набрати вагу. Він є сумішшю вуглеводів і білків, яка сприяє збільшенню калорійності раціону, а також допомагає забезпечити організм необхідними поживними речовинами для росту м'язів і відновлення після інтенсивних тренувань. З чого складається гейнер У складі спортивної добавки два основні компоненти: вуглеводи та білки. Вуглеводи становлять основну частину складу більшості гейнерів. Вони представлені у вигляді цукрів (глюкоза, мальтодекстрин та інші), які швидко засвоюються організмом, поповнюючи запаси глікогену у м'язах та печінці. Білки допомагають у відновленні та зростанні м'язових тканин. Зазвичай у гейнерах використовується сироватковий чи казеїновий білок, оскільки вони мають високу біологічну цінність і швидко засвоюються організмом. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Блогерка три роки виконувала одну вправу - як змінилося її тіло Деякі склади можуть містити вітаміни, мінерали, клітковину та інші добавки, які посилюють загальний ефект. Види Виділяють кілька основних видів гейнерів: ● Високобілкові. Їх також називають "повільні". У таких складах співвідношення білків та вуглеводів зазвичай становить 1 до 1. Такі гейнери підходять для людей із зайвою вагою або схильних до його набору; ● Високовуглеводні. Вони ж "швидкі". У цих складах вуглеводів більше, ніж білків. Зазвичай співвідношення становить 1 до 2 або 1 до 3. Цей варіант гейнера підійде для тих, хто має проблеми з набором ваги і потрібно в короткі терміни наростити м'язову масу. Кому підійдуть гейнери Подібні добавки підходять не всім спортсменам. Їх рекомендується вживати, якщо: ● Потрібно швидко набрати вагу; ● Необхідно швидко відновитись після складного тренування; ● Спостерігається підвищена фізична активність; ● Не виходить набрати маси. Як правильно приймати Перше та основне правило, яке потрібно знати спортсменам при прийомі гейнера - не можна перевищувати допустиме дозування. Зазвичай вона становить 30-50 г порошку на одну порцію, але точна кількість залежить від марки і складу. Важливо дотримуватися рекомендацій виробника, вказаних на упаковці. Гейнери можна приймати перед тренуванням, між їдою або після пробудження. Найчастіше спортсмени використовують спортивну добавку після тренування, оскільки гейнер дозволяє відновити сили та м'язи після серйозного навантаження. Приймати склад між їдою рекомендується в тому випадку, якщо необхідно збільшити калорійність харчування для набору ваги. Якщо ваша мета - покращити відновлення після нічного голодування та забезпечити організм енергією з ранку, можна прийняти гейнер одразу після пробудження. Зазвичай гейнери розводять у воді чи молоці. Молоко додає додатковий білок та калорії, що особливо корисно для людей, які хочуть швидше набрати масу. Вода ж робить напій легшим і менш калорійним. Отже, гейнери дозволяють швидко набрати масу, наростити м'язи, а також відновитись після складного тренування. Важливо лише правильно вибрати склад, враховуючи мету вживання спортивної добавки. Дорослі, які регулярно займаються аеробними тренуваннями і тренуваннями з навантаженням, можуть знизити ймовірність падінь і переломів. Також це зменшує ризик хронічних захворювань. А ще одночасно покращує загальну якість життя з віком. Зібрали 10 фізичних вправ, якими треба займатися після 40 років.
Цукор – один із найбільш популярних інгредієнтів у раціоні, який додає смаку, але може впливати на здоров'я. Організму людини потрібен один вид цукру – глюкоза. Повний текст новини