Search trend "марія берлінська"

Sign up, for leave a comments and likes
ТСН on tsn.ua
Постійний терор: Берлінська про те, як РФ планує "викурити" українців з міст
Марія Берлінська попередила, що нові майбутні «Шахеди» в режимі полювання тероризуватимуть цивільних у глибоко тилових містах.
we.ua - Постійний терор: Берлінська про те, як РФ планує викурити українців з міст
ТСН on tsn.ua
Ніякого «після війни» не буде: Берлінська зробила приголомшливу заяву та надіслала меседж лідерам ЄС
Марія Берлінська попередила європейців про загрозу тисяч автономних дронів над містами та закликала до термінового створення спільної системи захисту.
we.ua - Ніякого «після війни» не буде: Берлінська зробила приголомшливу заяву та надіслала меседж лідерам ЄС
Gazeta.ua on gazeta.ua
Без ППО на Україну чекають удари, зруйновані міста і шлях до капітуляції - Берлінська
Волонтерка та військова аналітикиня Марія Берлінська прокоментувала рішення США припинити постачання ракет для систем протиповітряної оборони України. Вона окреслила три ключові наслідки, які, на її думку, це рішення матиме для країни. Про це вона написала в Теlеgrаm. На першому місці - загроза масового знищення інфраструктури. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путін скористається паузою у військовій допомозі від США - аналітики ІSW "Без ракет для ППО - це розбиті міста, включно з Києвом. Розбиті виробництва, логістика, командні пункти - усе, щоб паралізувати оборону на фронті", - наголосила Берлінська. Вона критично оцінила здатність європейських партнерів компенсувати брак американської підтримки. "Європейці проспали ці 3,5 роки. Їхні чиновники досі перебувають у стадії заперечення. Ракет виробляють мізерно, а передають ще менше", - зауважила вона. На другому місці - геополітичний підтекст. За словами Берлінської, нинішня пауза у військовій допомозі може виглядати як сигнал зближення США і Росії на тлі зростання напруги з Китаєм. "Це демонстрація партнерства між США та Росією. Давайте, мовляв, дружити разом проти Китаю. А інтереси України? Та якось перетерплять", - іронічно зауважує волонтерка. Третій наслідок - політичний і моральний тиск, спрямований на поступове схилення України до переговорів із ворогом. "Коли в наші міста полетять сотні балістичних ракет і тисячі дронів, і коли стане очевидно, що ми не можемо цього зупинити - нас будуть змушувати сідати за стіл переговорів", - попереджає Берлінська. Державний департамент США не має прямого впливу на ухвалення рішень щодо постачання військової допомоги Україні. Речниця відомства Теммі Брюс рекомендувала звертатися за роз'ясненнями до Міністерства оборони США, яке безпосередньо відповідає за військову допомогу. "Наше головне завдання - дипломатія. Ми не приймаємо рішень, пов'язаних із передачею чи розподілом озброєння", - наголосила Брюс, відповідаючи на запитання про роль Держдепу у процесі призупинення військової підтримки України.
we.ua - Без ППО на Україну чекають удари, зруйновані міста і шлях до капітуляції - Берлінська
New Voice on nv.ua
«Хочуть захопити небо над містами». Яка загроза від РФ може стати новим «кошмарним сном» для України і як протидіяти — розмова з Берлінською
Ветеранка війни та членкиня команди адвокації зброї для України у США, керівниця Центру підтримки аеророзвідки Марія Берлінська розповіла в інтерв'ю Rаdіо NV, як РФ буде вдосконалювати шахеди і змінювати тактику, щоб продовжувати тероризувати міста, яка нова загроза від РФ може виявитися ще страшнішою і чи дійсно вогневі групи стають неефективними.
we.ua - «Хочуть захопити небо над містами». Яка загроза від РФ може стати новим «кошмарним сном» для України і як протидіяти — розмова з Берлінською
Фокус on focus.ua
Такий героїзм нам не потрібен: як змусити керівників оборони відповідати життям за свої помилки
Героїзм — це переважно наслідок чиїхось помилок, просто помилки роблять одні люди, а героїзмом, собою, закривають інші, пише експерт із дронів Марія Берлінська. Її пропозиція: під час війни на ключові посади в обороні мають заходити ті, хто за свої рішення готові відповідати власним життям.
we.ua - Такий героїзм нам не потрібен: як змусити керівників оборони відповідати життям за свої помилки
Фокус on focus.ua
Чи справді дрони будуть полювати на людей у містах України: експерт про нову загрозу від РФ
Відома громадська діячка та керівниця "Центру підтримки аеророзвідки" Марія Берлінська зробила прогноз щодо можливих атак РФ за допомогою тисяч дронів "полювальників" по містах України. Експерт каже, що зробити це можливо, але не у всіх містах, наприклад, на заході України росіянам буде складно це реалізувати технічно.
we.ua - Чи справді дрони будуть полювати на людей у містах України: експерт про нову загрозу від РФ
Sprava Hromad on we.ua
Public organization «Sprava Hromad»
The Mission of «Sprava Hromad»is the support of our army. The key to victory at the front is the support of the army in the rear! Now again, as in 2014, the army needs our unity in matters of aid!Starting with basic things like clothing, and ending with high-precision equipment, such as optical-radio-electronic surveillance complexes, our community buys and supplies the troops with everything they need, which forms a new, more advanced army! In this process, we, Public Affairs, take over all the routine processes from "understanding what the military needs to beat the enemy" and ending with handing him the keys to the dream equipment! However, we can overcome this path only under one condition: only together with you!
we.ua - Public organization «Sprava Hromad»
dev.ua on dev.ua
«Тисячі дронів над містами в режимі постійного полювання». Берлінська заявила, що вже у 2026 році російські «роботи-вбивці» патрулюватимуть небо всіх українських міст
Українська громадська діячка та керівниця Центру підтримки аеророзвідки й проєкту Vісtоry Drоnеs Марія Берлінська спрогнозувала появу російських дронів, які полюватимуть за цивільними навіть у віддалених від фронту містах України. Вона вважає, що протидіяти їм можуть автоматичні турелі та «лазерні засоби».
we.ua - «Тисячі дронів над містами в режимі постійного полювання». Берлінська заявила, що вже у 2026 році російські «роботи-вбивці» патрулюватимуть небо всіх українських міст
Фокус on focus.ua
"Тисячі дронів-убивць полюватимуть на людей": Берлінська закликає готуватися до цілодобових атак РФ
Українська волонтерка та громадська діячка Марія Берлінська заявила, що у 2026 році на жителів Києва, Дніпра, Харкова, та навіть далеких від кордону з РФ Львова та Чернівців цілодобово полюватимуть російські "дрони-вбивці". Вона закликала владу готуватися до навали російських безпілотників і шукати рішення для захисту населення.
we.ua - Тисячі дронів-убивць полюватимуть на людей: Берлінська закликає готуватися до цілодобових атак РФ
ФАКТИ on fakty.ua
Роботи-вбивці над нами: експерт попереджає про нову фазу війни — полювання дронів за людьми у містах
Волонтерка Марія Берлінська прогнозує появу тисяч автономних дронів-убивць уже в 2026 році та закликає владу діяти негайно
we.ua - Роботи-вбивці над нами: експерт попереджає про нову фазу війни — полювання дронів за людьми у містах
Texty.org.ua on texty.org.ua
Росіяни почали активно вибивати наші екіпажі дронів. Як протидіяти, — Берлінська
Марія Берлінська наголошує: екіпажі БПЛА є ключовими, адже вони прикривають піхоту та завдають до 90% втрат ворогу. Саме тому Росія почала активно вибивати наших операторів дронів, влаштовуючи засідки на перехрестях доріг. Дізнайтеся, як протидіяти.
we.ua - Росіяни почали активно вибивати наші екіпажі дронів. Як протидіяти, — Берлінська
Gazeta.ua on gazeta.ua
"Ми воюємо технологіями четвертої індустріальної революції і трансформуємо ними світ"
Від того, як працюють оператори безпілотних систем, залежить успіх на фронті, каже військовий Віктор Таран Повномасштабну війну, яку веде проти нас Росія, називають війною технологій. Які саме технології найбільше вплинули на хід воєнних дій? &еnsр;Світ увійшов у четверту індустріальну революцію, і її технології плавно перейшли у війну. Перша індустріальна революція це кораблі й гармати, друга танки й літаки, третя ракети, а четверта це роботехніка, 3D і GРS-навігація, кібербезпека та роботизовані системи широкого спектра застосування дрони. На початку повномасштабного вторг­нення Україна мала технології на рівні другої індустріальної революції танки, артилерію, боєприпаси. Армія, яка нам ді­сталась у спадок від СРСР, за роки незалежності успішно розпродавалася або знищувалася. Ми не готувалися до війни. І коли почалося повноцінне російське вторгнення, виявилося, що в нас мало засобів ураження, і наприкінці весни 2022 року почало критично не вистачати боєприпасів. Нас врятували наші союзники з НАТО, які стали масово передавати зброю та боєприпаси. Водночас ми шукали, що в нас є під руками. І це були дрони ті речі, завдяки яким українці ще донедавна знімали побутові історії, стали незамінним військовим атрибутом. Разом із дронами прийшли й інші технології. Зокрема 3D-друк, який застосовують у піхоті й ­тактичній медицині. Також почали послуговуватися системами ситуаційної обізнаності "Дельта", "Кропива", "Вежа". Так само сили оборони використовують кібербезпеку, що охороняє персональний простір. Ми воюємо технологіями четвертої індустріальної революції і трансформуємо ними світ. Тобто наша війна з Росією стала першою війною з масовим використанням новітніх технологій? &еnsр;Так. Не можна сказати, що раніше ніхто не використовував технологій для воєнних дій. Згадаємо війну між Азербайджаном і Вірменією за Нагірний Карабах 2010 року. Там активно застосовували "Байрактари" Азербайджан завдавав високоточних ударів по оборонних точках противника. Але це не було масово. Навесні 2022 року, коли почалося російське вторгнення, ішли танкові колони, виводили артилерію, піхота тримала оборону. Це була лінійна війна. Теперішню ситуацію аналітики НАТО називають сенсорною війною. Ми створюємо високомобільні точки, довкола яких будуються сили оборони. У їхній основі мобільні групи ударних безпілотників, танки виконують важливу, але допоміжну роль. Це повністю змінює логіку бойових дій на передовій перебувають дрони, поруч із ними засоби радіоелектронної безпеки та розвідки, щільність вогню набагато сильніша. Коли 2022 року ми починали воювати, то в нас була лінія, попереду неї сіра зона, а ззаду безпечний простір. Тепер попереду є зона 2030 кілометрів, де дрони знищують все й усіх, і така сама зона заглиблюється в тил. Ми не маємо тепер безпечної зони для евакуації та підвезення боєприпасів. Ми опинилися в ситуації, що потребує інших підходів. І цього треба вчитися, бо літають не дрони, а оператори. Від того, як працюють оператори безпілотних систем, і залежить успіх на фронті. За артилерією закріпилося прізвисько Богиня війни. Чи не претендують дрони на звання новітніх богів війни? &еnsр;Ні. Дрони не можуть виконувати ті завдання, які виконує артилерія. Дрон літає на відстань 1520 кілометрів. Артилерія б'є на 40 кілометрів. Дрон може принести 12 кілограми вибухівки, тоді як 152-міліметровий снаряд має бойову частину вагою 56 кілограмів, здатну прорвати зону оборони. Артилерію неможливо замінити, на фронті потрібні боєприпаси. На початку російського вторгнення в нас не було артилерійських снарядів. Навіть наші партнери не змогли надати потрібну нам кількість боєприпасів, вони не встигли так швидко перебудувати економіку, щоб виробляти їх. Надходили 1012 тисяч одиниць за тодішньої інтенсивності боїв це на день-два. Тому ми вимушено почали використовувати дрони як допоміжний засіб. Артилерія набагато потужніша, і вона була й залишається богинею війни. Артилерія залишається богинею війни Тобто з 2014 року дрони використовували як допоміжний засіб, а тепер їх оформили в повноцінний рід військ? &еnsр;Дрони найперше використовували як розвідники. До повномасштабного вторгнення інтенсивність бойових дій була менша, снарядів загалом вистачало. Тоді ми застосовували дрон "Фантом", що літав із зарядом акумулятора на значно меншу відстань. Такої кількості безпілотних систем, як тепер, 2014 року ще не було, ми тільки вчилися працювати з безпілотниками. Як змінювалася роль дронів із 2014-го до сьогодні? &еnsр;Після "Фантомів" з'явилися перший і другий "Мавіки" із зо­всім іншою камерою та системою навігації. Тому використання дронів змінилося якщо спершу це були розвідники, що лише інколи робили скиди, то з 2022 року вони стали повноцінними бойовими учасниками. Так само з FРV-дронами якщо у 20162017 роках їхнє використання було поодиноке, то з кінця 2022-го їх застосовують усюди. Станом на 2024 рік, Україна єдина країна у світі, що має командування Сил безпілотних систем, у яких є морські дрони, повноцінні наземні роботизовані системи. Ми починаємо створювати дрони, які виконують завдання на ураження на 500700 кілометрів. Цей шлях розвитку став можливим завдяки технологіям четвертої індустріальної революції нові чипи, системи навігації, супутники, принципово нова камера і, звісно, штучний інтелект це машинне навчання, цифрове розпізнавання камер, система наведення. Можливо, наша війна з Росією увійде в історію як війна нового типу, нового покоління? Як колись англо-бурська війна, де вперше використали кулемети й форму хакі? &еnsр;А також концтабори. Коли в березні 2022 року я з товаришем, позивний "Академік", задумав створити в Україні постійно активну систему навчання операторів БПЛА, ми про це точно не думали. Ми тоді були два старші лейтенанти, які мали мрію. На початку березня провели навчальний тренінг, здобули певні знання та навички й почали створювати школу. Учасники того тренінгу надалі заснували три школи Центр "Крук", Drоnаrіum та "Боривітер". Станом на 23 травня цьогоріч, ми навчили 20 тисяч операторів БПЛА. Внесок нашої школи більш як 8 тисяч. Це майже полк. Чи думали ми, що це якось змінить уявлення про війну чи сам спосіб її ведення? Ні, просто робили свою справу. Не знаю, як назвуть цю війну. Хтось уже називає її третім етапом Визвольної війни першим етапом були Визвольні змагання 19171922 років, другим боротьба УПА, а третій етап нині. Хтось називає війною за ідентичність, хтось вітчизняною. Степан Бандера ще у 1950-х писав, що після того, як Україна здобуде незалежність він вірив, що Радянський Союз розпадеться, її чекатиме нова агресія з боку Росії і це буде черговий етап Визвольної війни. Тому я не хотів би називати цю війну війною дронів вона ведеться за наше існування. Дрони це просто засіб. Якщо завтра їх не стане ми воюватимемо далі. Повноцінне протистояння і перші смерті серед українських військових були ще в березні 2014 року. Війна триває вже давно, тому не варто її називати війною дронів. Мені як людині з історичною освітою імпонує визначення "третій етап Визвольних змагань". Базова підготовка оператора займає від двох тижнів Скільки потрібно часу, щоб підготувати оператора дронів? &еnsр;Що довше, то краще. Але часу немає, тому в нашому центрі ми навчаємо операторів мультикоптерів два тижні, FРV два тижні, "крила" місяць. Цивільні можуть пройти скорочений курс два тижні на "крилі" й тиждень на мультикоптері. Оператори отримують сертифікати державного зразка, які є підставою для присвоєння військово-облікової спеціальності. Наш центр 2023 року перший отримав сертифікацію. Потім військові ще можуть пройти додаткове підвищення кваліфікації від тижня до двох. Тобто базова підготовка оператора займає від двох тижнів. Волонтерка Марія Берлінська заявила, що з кінця травня цього року ми почнемо все більше відставати від Росії в технічному плані. За її словами, росіяни скоро зможуть випускати понад тисячу "Шахедів" за добу. Чи зможемо ми наздогнати Росію? &еnsр;Це правда, кількість "Шахедів" з того боку зростає щодня. Чи дійде вона до тисячі на добу, не знаю. Об'єктивно ми маємо визнати, що росіяни здатні налагодити масове виробництво "Шахедів". Росія перевела майже 40 відсотків своєї економіки на військові рейки. Протистояти цьому можна лише через зміну державної парадигми. Оголошення переходу на виробництво того, що у пріоритеті для Сил оборони, перерозподіл фінансів і перебудова економіки. А також відверта розмова із суспільством. Це дискомфортно, неприємно. Але довкола Києва літають "Шахеди" і їх зустрічають мобільні вогневі групи. Завдання цих груп виконують добровольці, які вже не один рік приходять і працюють на машинах, кулеметах, чергують уночі й не отримують за це ні копійки. В Києві повно здорових чоловіків чому вони не хочуть записатися в добровольчі формування, раз на два тижні виходити на чергування? Щільність вогню була б така, що жоден "Шахед" не долетів би. І це не про мобілізацію, а про виконання громадянського обов'язку. Ми забули про війну. Таке вже було у 20152016 роках. "Шахеди" літатимуть, і єдиний варіант зупинити їх залучення кожного. Інакше не можна виграти війну зі 140-мільйонною країною, яку підтримують Китай, Іран, Білорусь, Північна Корея, частина країн Африки. Якщо ми хочемо це зупинити, треба включатися всім. Я розумію, що су­спільство втомилося за три роки, але росіяни не втомилися. Яка причина того, що Росія випереджає нас у виробництві та застосуванні дронів? Можливо, в чомусь слід переймати її досвід? &еnsр;Переймати її досвід треба давно, про це ще Ігор Луценко говорив. 2022 року ми намасштабували величезну кількість рішень. Необхідно було вибрати й реалізувати найбільш ефективні. Якби ми це зробили ­2023-го, то тепер мали б стандартизовані уніфіковані речі, які штампували б і масово застосовували б. Росіяни зробили ставку на дрони "Ланцет" і "Орлан". А в нас є "Дартс", "Скайхоппер", "Мрія 4.5.0", "Чаклун" це 1/10 того зоопарку, що літає. Вони всі ефективні, але відбувається певне розпорошення, а в цих умовах нам треба визначати пріоритети, ставити їх на потоки. Нам треба визначати пріоритети, ставити їх на потоки Економіку можна мобілізувати, якщо буде державна політика, інформаційна кампанія з поясненням, що працювати мають усі. Інакше не переможемо проти нас воює авторитарна країна, яка мобілізувала колосальні ресурси. Ще 2015 року було багато тез про те, що війна вигідна військовим і волонтерам. Насправді війна не вигідна нікому, але вона точно не зменшує обертів, а в росіян є ресурси, щоб воювати. Реальні переговори, дай Боже, щоб почалися наприкінці року. А до цього часу треба ще вистояти. Українські ентузіасти власноруч створюють дрони з підручних матеріалів. Якщо їх можна виготовити в домашніх умовах, що заважає налагодити їхнє масове серійне виробництво? У державного керівництва немає розуміння важливості розвитку безпілотних систем? &еnsр;Це питання треба ставити не військовим. Камишін (Олександр Камишін міністр із питань стратегічних галузей промисловості у 20232024 роках. Країна) ­2024-го заявив, що ми виготовили майже 2 мільйони дронів замість анонсованих 5 мільйонів. Наскільки я знаю, є проблема обмежених ресурсів. Виробники можуть створювати більше, але їм для цього потрібні кошти. Їх можна брати або з бюджету, або ж є величезні ресурси кредити Національного банку України, які можна було б перенаправити на виготовлення дронів. Також є можливість відкрити ринок збуту, щоб наші виробники продавали зброю за кордон, отримували прибуток і вкладали його у дрони. Варіантів багато, але чому це не робиться, які причини треба з'ясовувати в депутатів і чиновників. Моє завдання отримати дрон і навчити ним користуватися. Чи є в України необхідні потужності для виробництва безпілотників матеріали, устаткування, навчений персонал? &еnsр;Так, є. В Україні достатньо виробників, щоб задовольнити нашу потребу в дронах. Але я бачив виробників, які простоюють, у яких завантаженість виробництва становить 4050 відсотків. Вони теж не розуміють, чому їх не контрак­тують. Ключова причина відсутність єдиної державної стратегії на цьому полі. Урядової програми про перерозподіл ресурсів на період воєнного стану не існує. Чи можна сказати, що безпілотні системи здійснили технологічну революцію? &еnsр;Це занадто вузько. Технології четвертої індустріальної революції повністю змінюють світ той світ, у якому ми жили до 2022 року. Тепер він буде принципово інший. Дрони одна з частинок цієї революції. У наших телефонах повно додатків це так само індустріальна революція. GРS-навігатор це також революція. Кібербезпека індустріальна революція. Ми в новому світі він змінюється, він цікавий, тому давайте вчитися в ньому жити. Передплатити журнал "Країна"
we.ua - Ми воюємо технологіями четвертої індустріальної революції і трансформуємо ними світ
Главком on glavcom.ua
Черговий скандал. Мережа обговорює новий шкільний підручник з мови
Частині суспільства не сподобалося, що у новому підручнику зображена Марія Берлінська, Сергій Притула, Нікіта Тітов та Василь Байдак
we.ua - Черговий скандал. Мережа обговорює новий шкільний підручник з мови
ТехноФан on tehnofan.com.ua
Жінки та 18-річні чоловіки мають готуватися до війни: Україна вже на такому етапі
Волонтерка закликала суспільство не зволікати з мобілізаційною підготовкою. Україна досягла такого етапу війни, коли не можна покладатися лише на професійних військових — до оборони мають бути готові і жінки, і молодь, зокрема 18-річні юнаки. Про це заявила відома волонтерка та громадська діячка Марія Берлінська в інтерв’ю українським медіа. «Ми вже на тій стадії, коли не […] Сообщение Жінки та 18-річні чоловіки мають готуватися до війни: Україна вже на такому етапі появились сначала на ТехноФан.
we.ua - Жінки та 18-річні чоловіки мають готуватися до війни: Україна вже на такому етапі
New Voice on nv.ua
На кожен український долар, вкладений в технології, росіяни можуть вкласти 15, 20, 30 і більше — Берлінська
Ветеранка війни, керівниця Центру підтримки аеророзвідки Марія Берлінська розповіла в інтерв'ю Rаdіо NV, що Росія може собі дозволити собі вкладати в технології значно більше грошей, ніж Україна.
we.ua - На кожен український долар, вкладений в технології, росіяни можуть вкласти 15, 20, 30 і більше — Берлінська
Gazeta.ua on gazeta.ua
Україна може заробляти мільйони на безпілотниках: що заважає
Україна має потенціал виготовляти до 20 млн безпілотників щороку, однак для реалізації цього амбітного плану необхідні системні зміни у державній політиці. Про це заявила керівниця Центру підтримки аеророзвідки, ветеранка війни Марія Берлінська в ефірі Rаdіо NV. "Виготовляти десять, п*ятнадцять, а то й двадцять мільйонів дронів на рік - цілком реально", - наголосила Берлінська. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Франція розгорне в Україні виробництво дронів для ЗСУ За її словами, ключовим кроком до збільшення обсягів виробництва є завершення дерегуляції в галузі. Хоча низку важливих кроків вже зроблено, виробники все ще стикаються з бюрократичними бар'єрами - зокрема під час ввезення комплектуючих, проходження митниці, бронювання інженерів та отримання державного фінансування. Крім того, Берлінська вважає за необхідне пришвидшити процеси кодифікації продукції, а також відкрити експорт для українських виробників: "У деяких категоріях дронів ми маємо надлишок, який можна успішно продавати за кордон, як це робить Росія, і повертати гроші в економіку та виробництво", - зазначила вона. Керівниця Центру підтримки аеророзвідки також підкреслила, що наразі деякі підприємства залишаються недозавантаженими через обмежений попит на конкретні типи безпілотників. Такий дисбаланс, за її словами, можна компенсувати, продаючи надлишки й реінвестуючи кошти в інші напрямки - наприклад, на виробництво наземних дронів або закупівлю важливих комплектуючих. Окремо Берлінська наголосила на потребі у розвитку прикладної науки. "Багато найуспішніших рішень були створені інженерами просто на фронті. Але цей ресурс ми вже вичерпали - тепер потрібне наукове підґрунтя для технологічного прориву", - підсумувала вона. Французькі автомобільні та оборонні компанії планують налагодити виробництво безпілотників безпосередньо на території України. Про це повідомив міністр оборони Франції Себастьєн Лекорню, передає Lе Моndе. За його словами, йдеться про новий формат співпраці, який він назвав абсолютно безпрограшним партнерством з Києвом. Один із французьких автовиробників, назву якого міністр не уточнив, об'єднає зусилля з компанією з оборонного сектору малого чи середнього бізнесу. Разом вони створять виробничу лінію для випуску дронів в Україні.
we.ua - Україна може заробляти мільйони на безпілотниках: що заважає
New Voice on nv.ua
«Ми вперлися у стелю». Які можливості України фактично вичерпані і чому настав час для «воєнної демократії» — розмова з Берлінською
Ветеранка війни, керівниця Центру підтримки аеророзвідки Марія Берлінська розповіла в інтерв'ю Rаdіо NV, чому РФ випереджає Україну в низці технологічних напрямів, як зламати цю тенденцію і які правила гри всередині суспільства треба змінити, щоб вистояти.
we.ua - «Ми вперлися у стелю». Які можливості України фактично вичерпані і чому настав час для «воєнної демократії» — розмова з Берлінською
Фокус on focus.ua
Повторити не можна — але можна продовжити. Як зробити атаки на військові об'єкти РФ українським видом спорту
Операція "Павутина" унікальна, повторити її неможливо, але є сотні інших способів завдати шкоди військовим об'єктам РФ, пише волонтерка й експертка з дронів Марія Берлінська. Вона закликає перетворити це на український національний вид спорту.
we.ua - Повторити не можна — але можна продовжити. Як зробити атаки на військові об'єкти РФ українським видом спорту
UKRRAIN on ukrrain.com
Активістка Марія Берлінська опублікувала перелік майстерень БПЛА – росіяни вже подякували
Українська волонтерка та засновниця проекту Vісtоry Drоnеs Марія Берлінська опинилася в центрі суспільного скандалу...
we.ua - Активістка Марія Берлінська опублікувала перелік майстерень БПЛА – росіяни вже подякували
dev.ua on dev.ua
«Таблиця з цими контактами стара як світ. Русня про неї давно знає». Берлінська відреагувала на звинувачення в розкритті даних українських виробників дронів
Українська громадська діячка та керівниця Центру підтримки аеророзвідки й проєкту Vісtоry Drоnеs Марія Берлінська опублікувала таблицю з даними українських виробників дронів. За це їй подякували російські осінтери й розкритикували українці. Як відповіла Берлінська.
we.ua - «Таблиця з цими контактами стара як світ. Русня про неї давно знає». Берлінська відреагувала на звинувачення в розкритті даних українських виробників дронів
New Voice on nv.ua
Марію Берлінську розкритикували після публікації даних про українських виробників БпЛА: вона відреагувала
Керівник Центру підтримки аеророзвідки Марія Берлінська опублікувала в Мережі таблицю з даними українських виробників дронів, і за це її розкритикували. Пізніше вона заявила, що ця інформація вже давно відома росіянам.
we.ua - Марію Берлінську розкритикували після публікації даних про українських виробників БпЛА: вона відреагувала
Last comments

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules