Search trend "Румунія – Нідерланди"

Sign up, for leave a comments and likes
Українські Національні Новини on unn.ua
Тривалість трудового життя в ЄС: лідери та аутсайдери 2024 року
Тривалість трудового життя в ЄС: лідери та аутсайдери 2024 рокуСередня тривалість трудового життя в ЄС у 2024 році становить 37,2 року, з помітними відмінностями між країнами. Нідерланди, Швеція та Данія лідирують з показниками понад 42 роки, тоді як Румунія, Італія та Хорватія мають найнижчі показники.
we.ua - Тривалість трудового життя в ЄС: лідери та аутсайдери 2024 року
Еспресо on espreso.tv
Європол провів масштабну операцію проти мережі проросійських хакерів
Про це йдеться на сайті Європолу. Вказано, що в операції взяли участь Чехія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Італія, Литва, Нідерланди, Польща, Іспанія, Швеція, Швейцарія, США. Розслідування підтримували Агентство Європейського Союзу з питань мережевої та інформаційної безпеки, а також Бельгія, Канада, Естонія, Данія, Латвія, Румунія та Україна.Вони провели одночасні заходи проти злочинців та інфраструктури, яка належить проросійській кіберзлочинній мережі NоNаmе057. Зазначено, що злочинці, пов'язані NоNаmе057(16) спочатку націлювалися переважно на Україну, але потім перенесли свою увагу на країни, які підтримують Україну в її боротьбі проти РФ, зокрема, членів НАТО. У Європолі розповіли, що у 2023 та 2024 роках злочинна мережа брала участь в атаках на шведські органи влади та вебсайти банків. З початку розслідування в листопаді 2023 року в Німеччині було зафіксовано 14 окремих хвиль атак, спрямованих проти понад 250 компаній та установ. "У Швейцарії також було здійснено кілька атак у червні 2023 року під час трансляції відеозвернення України до парламенту та у червні 2024 року під час Саміту миру. Нещодавно влада Нідерландів підтвердила, що під час останнього саміту НАТО в Нідерландах було здійснено атаку, пов’язану з цією мережею. Усі ці атаки було нейтралізовано без істотних перебоїв", - йдеться у повідомленні. Загалом, у результаті операції: відбулося 2 арешти (1 попередній арешт у Франції та 1 в Іспанії); видали 7 ордерів на арешт (6 Німеччиною та 1 Іспанією); пройшли 24 обшуки помешкань (2 в Чехії, 1 у Франції, 3 в Німеччині, 5 в Італії, 12 в Іспанії, 1 в Польщі); допитали 13 осіб (2 в Німеччині, 1 у Франції, 4 в Італії, 1 в Польщі, 5 в Іспанії); понад тисяча прихильників, 15 з яких є адміністраторами, отримали повідомлення про свою юридичну відповідальність через месенджер; з ладу вивели понад 100 серверів по всьому світу. "В результаті  було зруйновано інфраструктуру для здійснення атак, що складалася з понад ста комп'ютерних систем по всьому світу, а також відключено значну частину центральної серверної інфраструктури групи. Німеччина видала шість ордерів на арешт злочинців, які проживають у Російській Федерації. Двоє з цих осіб звинувачуються в тому, що вони є головними організаторами діяльності "NоNаmе057".  Усі підозрювані знаходяться в міжнародному розшуку, а в деяких випадках їхні особисті дані опубліковані в ЗМІ. П'ять профілів також було опубліковано на вебсайті "Найрозшукуваніші в ЄС", - розповіли в Європолі. У німецькому уряді заявили, що у 2024 році була зафіксована рекордна кількість кібератак, за якими стоять проросійські та антиізраїльські хакери. 
we.ua - Європол провів масштабну операцію проти мережі проросійських хакерів
Gazeta.ua on gazeta.ua
5,6 млн українців залишаються за кордоном
Станом на кінець травня 2025 року за межами України перебуває 5,6 млн громадян, які покинули країну через повномасштабну війну. У цьому числі не враховано тих, хто опинився у РФ. Із загального числа мігрантів 4,2 млн мають офіційний статус тимчасового захисту в країнах ЄС, свідчить дослідження Національного банку України. Такі дані оприлюднив Національний банк України у своєму новому дослідженні. Водночас фахівці зазначають, що зростання рівня працевлаштування серед українських переселенців за кордоном має відчутний вплив на фінансові потоки. Обсяги витрат із використанням українських банківських карток у країнах Європи помітно зменшились. Якщо впродовж 2024 року середні місячні витрати сягали $550 млн, то у І кварталі 2025 року вони впали до $485 млн. Така динаміка може свідчити про поступову фінансову самостійність мігрантів на місцях. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Народжуваність під час війни: чи є надія для України? Згідно з даними ООН і статистикою Євростату, найбільше українців із тимчасовим захистом проживає в Німеччині. Там офіційно зареєстровано майже 1,2 млн осіб. Польща прийняла 987 тис. громадян України. У Чехії статус отримали 371 тис., а в Іспанії - 236 тис. Ще понад 100 тис. українців знайшли тимчасовий прихисток у таких країнах, як Італія, Румунія, Нідерланди, Ірландія та Словаччина. Більшість із них отримали право на роботу, доступ до медичних послуг і освіти. Міграційні потоки, спричинені війною, залишаються одним із ключових викликів для Європи та самої України. Проте поступове зростання рівня зайнятості свідчить про адаптацію частини переселенців до нового життя за межами батьківщини. Українські біженці, які знайшли прихисток у Чехії з початку повномасштабного вторгнення РФ, стали невід'ємною частиною місцевої економіки. Втім, за даними розслідування журналістів, більшість із них змушені працювати в найгірших умовах - на важких, низькооплачуваних роботах, які не відповідають їхньому рівню освіти та кваліфікації.
we.ua - 5,6 млн українців залишаються за кордоном
Sport.ua on sport.ua
Нідерланди U-19 – Румунія U-19 – 3:1. Півфінал Євро-2025. Відео голів
Дивіться відеоогляд півфінального матчу чемпіонату Європи U-19
we.ua - Нідерланди U-19 – Румунія U-19 – 3:1. Півфінал Євро-2025. Відео голів
Sport.ua on sport.ua
Нідерланди U-19 – Румунія U-19. Півфінал Євро-2025. Дивитися онлайн LІVЕ
Дивіться 23 червня о 21:00 півфінальний матч чемпіонату Європи U-19
we.ua - Нідерланди U-19 – Румунія U-19. Півфінал Євро-2025. Дивитися онлайн LІVЕ
Sprava Hromad on we.ua
Public organization «Sprava Hromad»
The Mission of «Sprava Hromad»is the support of our army. The key to victory at the front is the support of the army in the rear! Now again, as in 2014, the army needs our unity in matters of aid!Starting with basic things like clothing, and ending with high-precision equipment, such as optical-radio-electronic surveillance complexes, our community buys and supplies the troops with everything they need, which forms a new, more advanced army! In this process, we, Public Affairs, take over all the routine processes from "understanding what the military needs to beat the enemy" and ending with handing him the keys to the dream equipment! However, we can overcome this path only under one condition: only together with you!
we.ua - Public organization «Sprava Hromad»
Sport.ua on sport.ua
Нідерланди U-19 – Румунія U-19. Прогноз і анонс на 1/2 молодіжного Євро
Матч відбудеться 23 червня о 21:00 за Києвом
we.ua - Нідерланди U-19 – Румунія U-19. Прогноз і анонс на 1/2 молодіжного Євро
Sport.ua on sport.ua
Підсумкові таблиці. Невдача Англії, визначено півфіналістів Євро U-19
У півфіналах зіграють: Нідерланди – Румунія, Іспанія – Німеччина
we.ua - Підсумкові таблиці. Невдача Англії, визначено півфіналістів Євро U-19
Sport.ua on sport.ua
Фіаско Данії. Визначено третього півфіналіста чемпіонату Європи U-19
У плей-оф вийшли Нідерланди, Іспанія та Румунія
we.ua - Фіаско Данії. Визначено третього півфіналіста чемпіонату Європи U-19
Еспресо on espreso.tv
До України прибуде останній обіцяний Нідерландами F-16: коли чекати
Про це пише WNL."Це означає, що всі 24 винищувачі незабаром будуть в Україні", - заявив Брекельманс.У виданні зазначили, що заява очільника оборонного відомства Нідерландів пролунала на тлі посилення російських авіаударів по Україні. Він засудив атаку РФ по Україні в ніч на 25 травня, підкресливши, що  Путін продовжує свою агресію повним ходом."Він не демонструє жодного наміру серйозно обговорювати припинення вогню", - наголосив він.Читайте також: Нідерланди й Румунія разом готуватимуть українських техніків F-16Міністр наголосив на важливості продовження тиску на Росію та наданні максимальної підтримки Україні.  На додаток до раніше оголошеного пакету підтримки, він оголосив, що останній F-16 буде офіційно доставлений в Україну наступного тижня. "Крім того, ми тренуємо пілотів і техніків та ділимося нашими військовими доктринами, щоб Україна могла побудувати сучасні збройні сили відповідно до стандартів країн-членів НАТО" - додав Брекельманс.Крім того, Норвегія планує завершити передачу винищувачів F-16 Збройним Силам України впродовж 2025 року. Частину літаків уже передали.
we.ua - До України прибуде останній обіцяний Нідерландами F-16: коли чекати
Еспресо on espreso.tv
Умєров обговорив з міністром оборони Нідерландів пришвидшення військових поставок в Україну та розширення виробництва БПЛА
Про це Брекельманс написав Х.“Чудово було поспілкуватися з моїм українським колегою міністром оборони України Рустемом Умєровим. Ми обговорили шляхи підтримки міцного миру, пришвидшення військових постачань та збільшення виробництва безпілотників у наших країнах", - написав глава міноборони Нідерландів.Він резюмував, що на тлі багатьох дипломатичних подій  "одне залишається незмінним: наша підтримка України!”.Нідерланди та Румунія планують розпочати спільну підготовку українського технічного персоналу винищувачів F-16.
we.ua - Умєров обговорив з міністром оборони Нідерландів пришвидшення військових поставок в Україну та розширення виробництва БПЛА
Gazeta.ua on gazeta.ua
Румунія пройшла по лезу. Підсумки президентських виборів, що корисні для України
Перемога проєвропейського кандидата довела ефективність "санітарного кордону" проти політиків, які намагаються зруйнувати Європу. Та ті не полишають спроб розхитати політичну ситуацію на континенті і це залишається неабиякою загрозою для України. Президентом Румунії стане мер Будапешта Нікушор Дан, проєвропейський політик, чиї позиції були сильними зі старту перегонів. За нього проголосували 53,6% виборців. Його конкурент, ультраправий Джордже Сіміон, здобув 46,4% голосів і поспіхом, щойно закрилися дільниці, проголосив себе переможцем. З його дописом у соцмережі навіть виник курйоз, бо Сіміон використав прапор Чаду замість румунського. А поразку він згодом таки визнав. Чинник Джеорджеску Увага Європи і США до виборів у Румунії була прикута з листопада 2024 року. Тоді перший тур перегонів виграв євроскептик Келін Джеорджеску, але результати голосування були анульовані. Віце-президент США Девід Венс через це навіть звинуватив Європу у порушенні демократії. Та підстави для резонансного рішення були не політичними, а безпековими. Президент Клаус Йоганнес із посиланням на дані спецслужб заявив про зовнішнє втручання у перебіг виборів. Румунські ЗМІ відкрито писали про "російський слід" Румунські ЗМІ відкрито писали про "російський слід", адже Джеорджеску, за їхніми даними, відмовився оприлюднювати звідки брав гроші на виборчу кампанію. Тож Джеорджеску не зміг балотуватися на повторних президентських виборах і найвідомішим кандидатом від ультраправих став Джордже Сіміон. "Один проти всіх" У Сіміона були непогані стартові позиції: він успадкував частину передвиборчих тез від Джеорджеску і цим залучив його симпатиків на свій бік, не мав сильних конкурентів-консерваторів. А ще він пообіцяв призначити Джеорджеску прем'єром, якщо переможе. Натомість єврооптимісти зробили ставку на центриста, відомого борця з корупцією, математика, незалежного політика і мера столиці Нікушора Дана. Щоб його не ототожнювали з іншими політиками, Дана не підтримали інші проєвропейські кандидати Щоб його не ототожнювали з іншими політиками, Дана не підтримали інші проєвропейські кандидати, навіть Елена Ласконі, котра виходила у другий тур президентських виборів із Джеорджеску у листопаді 2024 року. У першому турі повторних виборів 4 травня Дан відставав від Сіміона майже на 20% голосів, що, можливо, дало підстави лідеру ультраправої партії "Альянс за об'єднання румунів" ("АОР") втратити пильність. Однак єврооптимісти розуміли: на кону зовнішньополітичний вектор Румунії мінімум на найближчі кілька років. Українські громадяни переживали подібне у 2004 та у 2013 роках. До чого тут Москва "Якби переміг Сіміон, у Європі виник би умовно проросійський анклав "Угорщина - Словаччина - Румунія". На ролі цієї країни як бази допомоги Україні можна було би поставити хрест", - наголосив політичний експерт Андрій Смолій. Три авіабази НАТО, Європейський центр навчання пілотів на F-16, збройний хаб, елементи системи ПРО (актуальні і для Молдови, і для України), - це все Румунія. Та не тільки: через великий дунайський румунський порт Констанца відбувається експорт українського сільськогосподарського збіжжя. Завдяки дунайській альтернативі небезпечним чорноморським експортним шляхам українська економіка отримує суттєвий дохід від продажу сільгосппродукції, а низка країн Африки та Азії позбавлені загрози голоду. А офіційний Київ може активніше відстоювати свої інтереси і Чорноморському регіоні, що і робить. Тому не дивно, що президент Володимир Зеленський і президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн першими привітали Нікушора Дана з перемогою. Коли Венс критикував Європу за скасування першого туру румунських виборів, він мав пам'ятати, що і в Києві 2004 та 2013 років, і в Бухаресті 2024 року прямо називали Росію стороною, котра намагалася вплинути на результати волевиявлень, хоча офіційно Москва спростовувала це. Точка неповернення У Кремлі перемогою проєвропейського кандидата нвдоволені. Речниця МЗС РФ Марія Захарова послалася на заяву власника Теlеgrаm Павла Дурова про те, що французька розвідка нібито вимагала втручання у румунські вибори (МЗС Франції твердження Дурова спростувало). Росія замість плацдарму отримала санітарний кордон Ще б пак - Росія замість плацдарму отримала санітарний кордон. Але завдяки чому Дану вдалося переломити хід перегонів? Результати першого туру 4 травня показали втому румунів від політичних суперечок "або - або". Підтримка кандидата від "АОР" була переважно голосуванням "проти всіх", однак більшість таких виборців вітали би альтернативу. Незалежний Нікушор Дан її дав: закликав їх до єднання на противагу тезам конкурента, котрі охарактеризував як "хвилі ненависті". Джордж Сіміон, до речі, визнав: "Ми були одні проти всіх". Мережі ширші Відносно мирний фінал карколомних румунських президентських перегонів не означає спокою. Адже програла не лише Росія, а й МАGА - група радикальних республіканців-трампістів у США. На це вказав Ірінеу Дарау, румунський сенатор від правоцентристської партії "Порятуймо Румунію". Дан, схоже, усвідомлює ризик, оскільки заявив про намір "добре пояснити партнерам" рішення про анулювання першого туру виборів у 2024 році та "повернути довіру" Трампа. Не виключено, що певні впливові кола у США допоможуть йому: агенція JРМоrgаn вже заявила про очікуване зниження політичних ризиків для Румунії через перемогу єврооптиміста. Утім, доведеться докласти зусиль, адже Сіміон відкрито підтримував МАGА. Є ознаки роздратування Білого дому: Ілон Маск публічно підтримав Павла Дурова в історії зі "французьким втручанням" у румунські вибори. Ультраправий реванш попереду? Найбільшим здобутком румунських виборів є подолання розколу між виборцями всередині країни та діаспорою (як це було у Молдові). Румуни, котрі голосували на території Молдови, віддали 88% голосів за Дана, їхні співгромадяни в Угорщині - понад 92% голосів, в Естонії - 87%. І всередині країни переможець здобув більшість голосів. Однак новий президент має докласти неабияких зусиль, щоби зберегти цю єдність. Першим випробуванням стане формування коаліції Першим випробуванням стане формування коаліції. Сіміон в альянсі з Джеорджеску має понад 40% голосів, від котрих неможливо відмахнутися. На додачу - розкололася діаспора. У таких країнах як Франція, Велика Британія, Ірландія, Німеччина, Австрія, Бельгія, Ісландія, Нідерланди, Італія та Іспанія у румунських громадах понад 50% голосів набирав Джордже Сіміон. Чому? Історик та аналітик Іон Іоніце звертає увагу на зростання симпатій до ультраправих, особливо у Центральній та Східній Європі. "Враховуючи спадок багатьох років тоталітаризму, ситуація може розвиватися стрімко. Суспільство може прийти до точки, в якій демократія є лише видимістю", - наголошує він. Чому треба поспішати Тому Україні треба поспішали зі вступом до ЄС, вважає народний депутат України з фракція "Європейська Солідарність" Володимир Ар'єв, адже "недружні до України політсили набирають вагу. Німеччина і Румунія буквально вислизнули з проблем. Сумарний 21% відверто антиукраїнських кандидатів у президенти Польщі - це набат. Опитування у Франції показують величезні шанси для крайніх правих, яких пов'язували з Москвою. Нам треба вступити до ЄС до наступного великого виборчого циклу 2029-2030 років". Про наростаючу загрозу реваншу ультраправих свідчать парламентські вибори у Німеччині та у Франції. На дострокових перегонах до Бундестагу переміг опозиційний альянс "ХДС-ХСС", проте другу позицію за активної підтримки Ілона Маска здобула ультраправа "Альтернатива для Німеччини". У Франції лише завдяки ситуативному альянсу центристів Емманюеля Макрона із лівими між першим і другим туром дострокових перегонів ультраправих відкинули на третє місце. Цікаво, що і у Франції, і в Німеччині до них застосовано процедурні заходи: Марін Ле Пен, лідерка однієї з правих французьких партій, засуджена за злочин, у діяльності "АдГ" суд побачив елементи екстремізму, хоча зараз ці звинувачення тимчасово знято. Внутрішнє балансування Водночас зі зростанням симпатій європейських виборців до ультраправих сил мобілізуються у згуртовуються симпатики єврооптимістів, тому говорити про неминучий правий реванш-2 зарано, вважає український дипломат Роман Безсмертний. Нині, принаймні, Україні можна спокійно дивитися у найближче майбутнє. На відміну від Сіміона, котрий є персоною нон-грата і для нашої країни, і для Молдови, Дан виступає за підтримку України, за її членство у ЄС та у НАТО.
we.ua - Румунія пройшла по лезу. Підсумки президентських виборів, що корисні для України
Суспільне on suspilne.media
Зеленський переговорив із Трампом, Нідерланди та Румунія навчатимуть українських техніків F-16. 1171 день війни
Зеленський переговорив із Трампом, Нідерланди та Румунія навчатимуть українських техніків F-16. 9 травня – 1171 день війни, онлайн Суспільного
we.ua - Зеленський переговорив із Трампом, Нідерланди та Румунія навчатимуть українських техніків F-16. 1171 день війни
Рубрика on rubryka.com
Нідерланди та Румунія планують створити центр для навчання українських техніків F-16
Румунія та Нідерланди створять спільний центр з навчання українського технічного персоналу для винищувачів F-16. Про це повідомило Міністерство оборони Нідерландів, пише Рубрика. Як повідомили в оборонному відомстві, 7 травня країни підписали меморандум про наміри створити спільний центр. Це відбулося під час візиту міністра оборони Нідерландів Рубена Брекельманса до румунського міністра Анджела Тилвара. Центр підготовки буде на авіабазі […] Тhе роst Нідерланди та Румунія планують створити центр для навчання українських техніків F-16 арреаrеd fіrst оn Рубрика.
we.ua - Нідерланди та Румунія планують створити центр для навчання українських техніків F-16
Еспресо on espreso.tv
Нідерланди й Румунія разом готуватимуть українських техніків F-16
Про це у соцмережі Х повідомив міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс."Разом з союзниками ми створили навчальний центр F-16 в Румунії, де також тренуються українські пілоти", - йдеться у повідомленні. За його словами, окрім підготовки українських пілотів, Нідерланди й Румунія домовилися розпочати спільну підготовку технічного персоналу, щоб забезпечити готовність F-16 до застосування.Nеdеrlаnd lеіdt sаmеn mеt Rоеmеnіë F16-vlіеgеrs ор vооr Оеkrаïnе еn Rоеmеnіë.Wе sрrеkеn nu ооk аf оm sаmеn tесhnісі ор tе gааn lеіdеn оm F16’s іnzеtbааr tе hоudеn.Ооk bеzоеk іk оnzе mеnsеn vаn hеt МQ-9 dеtасhеmеnt (оnbеmаndе vlіеgtuіgеn). Grоtе wааrdеrіng vооr hun іnzеt! ???????????????? ріс.twіttеr.соm/QКY3ubN3d1— Rubеn Вrеkеlmаns (@DеfеnsіеМіn) Маy 8, 2025 Держдеп Сполучених Штатів 2 травня схвалив потенційний продаж Україні послуг з навчання, обслуговування та обладнання для винищувачів F-16 на суму близько $310,5 млн за програмою "Іноземні військові продажі". 
we.ua - Нідерланди й Румунія разом готуватимуть українських техніків F-16
Слово і Діло on slovoidilo.ua
Дві країни НАТО створять центр для навчання українських техніків F-16
Нідерланди та Румунія відкриють центр підготовки українських технічних фахівців для роботи з американськими винищувачами F-16.
we.ua - Дві країни НАТО створять центр для навчання українських техніків F-16
24 Канал on 24tv.ua
Нідерланди та Румунія створять центр навчання технічного персоналу F-16 для українців
Румунія та Нідерланди домовилися про створення спільного навчального центру для українських техніків, які працюватимуть з винищувачами F-16. Він буде розташований на авіабазі "Фетешті". Повний текст новини
we.ua - Нідерланди та Румунія створять центр навчання технічного персоналу F-16 для українців
Укрінформ on ukrinform.ua
Нідерланди спільно з Румунією навчатимуть українських авіаційних техніків для літаків F-16
Нідерланди та Румунія домовилися про підготовку українського технічного персоналу для обслуговування винищувачів F-16.
we.ua - Нідерланди спільно з Румунією навчатимуть українських авіаційних техніків для літаків F-16
Korrespondent.net on ua.korrespondent.net
Нідерланди й Румунія відкриють навчальний центр F-16 для України
Нідерланди домовились з Румунією створити навчальний центр для українського персоналу з технічного обслуговування літаків F-16.
we.ua - Нідерланди й Румунія відкриють навчальний центр F-16 для України
Європейська правда on eurointegration.com.ua
Румунія та Нідерланди створять центр для навчання українських техніків F-16
Румунія та Нідерланди створять спільний центр з навчання українського технічного персоналу F-16.
we.ua - Румунія та Нідерланди створять центр для навчання українських техніків F-16
Еспресо on espreso.tv
Світові військові витрати зростають найвищими темпами, а ООН скорочує гуманітарну допомогу Україні. Акценти світових ЗМІ 30 квітня
Про це й не тільки писали світові ЗМІ станом на ранок 30 квітня.Світові військові витрати зростають найвищими темпамиЗгідно з новим звітом SІРRІ світ озброюється найшвидшими темпами з часів закінчення холодної війни, в той час, як в Україні та секторі Газа тривають масштабні війни, а військова напруженість зростає від Європи до Азії, пише СNN.Зростання світових військових витрат на 9,4% в річному обчисленні до 2,718 трильйона доларів у 2024 році є найвищим показником, який коли-небудь фіксував авторитетний Стокгольмський міжнародний інститут дослідження проблем миру (SІРRІ) у своєму щорічному звіті, який попереджає, що спіралеподібній глобальній гонці озброєнь не видно кінця. Це найвищий показник з 1988 року, за рік до падіння Берлінського муру."Багато країн також взяли на себе зобов'язання збільшити військові витрати, що призведе до подальшого глобального зростання в найближчі роки", – йдеться в доповіді.Сполучені Штати витрачають на військові потреби найбільше коштів у світі. Це майже трильйон доларів у 2024 році, йдеться у звіті.Бюджет США включав $48,4 млрд допомоги Україні, що становить майже три чверті власного оборонного бюджету Києва у розмірі $64,8 млрд.Китай за загальними військовими витратами займає наступне місце після США, тут витрати оцінюються в 314 мільярдів доларів, що становить трохи менше третини від загального обсягу американських витрат, йдеться у звіті."Китай також продовжував швидко розширювати свій ядерний арсенал у 2024 році", – зазначають у SІРRІ.Разом на Вашингтон і Пекін припадає майже половина світових військових витрат у 2024 році. Але країни, які беруть участь у регіональних конфліктах або остерігаються їх, продемонстрували найбільше зростання витрат з року в рік.Ізраїль, який розпочав вторгнення на палестинську територію Гази у 2023 році, продемонстрував колосальне збільшення військових витрат на 65% у 2024 році.Тим часом Росія продемонструвала зростання щонайменше на 38%, але SІРRІ зазначає, що ця цифра, ймовірно, вища, оскільки Москва поповнює військову казну грошима з регіональних та інших джерел.Більш ніж трирічний конфлікт в Україні призвів до того, що країни НАТО значно збільшили свої військові бюджети у відповідь на агресивні дії Росії, а президент США Дональд Трамп вимагає від Європи та очолюваного США альянсу більшої відповідальності за свою оборону, заявляючи, що вони занадто довго користувалися перевагами Сполучених Штатів.Німеччина, з четвертим за величиною оборонним бюджетом у світі, збільшила свої витрати на 28%. Румунія (43%), Нідерланди (35%), Швеція (34%), Чехія (32%), Польща (31%), Данія (20%), Норвегія (17%), Фінляндія (16%), Туреччина (12%) і Греція (11%) були іншими членами НАТО серед 40 найбільших країн світу, які продемонстрували двозначне зростання витрат на оборону у 2024 році.Але аналітики кажуть, що для того, щоб союзники США в Європі стали військово самодостатніми, може знадобитися щось більше, ніж гроші."Варто сказати, що збільшення витрат саме по собі не обов'язково призведе до значно більшого військового потенціалу або незалежності від США. Це набагато складніші завдання", – зазначив дослідник SІRРІ Гіберто Рікард.Тим часом Індія у 2024 році мала п'ятий за величиною оборонний бюджет у світі (86,1 мільярда доларів). Зростання бюджету Нью-Делі в порівнянні з 2023 роком склало лише 1,6%, але за останнє десятиліття оборонні витрати країни зросли на 42%, що свідчить про тривожну тенденцію, зазначають дослідники.ООН скорочує гуманітарну допомогу УкраїніФото: Чернівецька ОВАООН та її партнери "переглянули пріоритети" в роботі в Україні на тлі загального скорочення фінансування допомоги з боку США, повідомляє Тhе Guаrdіаn.У січні ООН звернулася із закликом про виділення 2,63 млрд доларів для надання допомоги 6 мільйонам людей, які потребують підтримки в Україні. Але через різке скорочення гуманітарного фінансування, "ООН та її партнери ще більше змінили пріоритети" роботи в Україні, щоб охопити 4,8 мільйона людей з 1,75 мільярда доларів, заявила Джойс Мсуя з Управління з координації гуманітарних питань (УКГП) на засіданні Ради Безпеки ООН."Мета полягає в тому, щоб охопити тих, хто найбільше ризикує і найбільше потребує допомоги, зосередившись на чотирьох основних пріоритетах реагування: люди поблизу лінії фронту, евакуація, реагування на надзвичайні ситуації після обстрілів і допомога найбільш вразливим групам внутрішньо переміщених осіб, – пояснила вона. – Без посилення підтримки навіть необхідні зусилля з порятунку життя можуть бути поставлені під загрозу".Варто зазначити, що установи ООН оголошують про скорочення своїх операцій і штатів по всьому світу після значного падіння донорських внесків, особливо з боку США. 
we.ua - Світові військові витрати зростають найвищими темпами, а ООН скорочує гуманітарну допомогу Україні. Акценти світових ЗМІ 30 квітня
Last comments

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules