Search trend "Шаг монета"

Sign up, for leave a comments and likes
Gazeta.ua on gazeta.ua
В НБУ пояснили, що назва "шаг" має зв'язок з Англією
У НБУ роз'яснили, чому в Україні раніше використовували слово "шаг" для позначення дрібних монет, і зазначили, що це має зв'язок з Англією. Про це інформує старший зберігач фондів відділу "Музей грошей" НБУ Андрій Бойко-Гагарін, якого цитує пресслужба НБУ. За його словами, назва "шаг" - це народна назва дрібної монети, яка походить від польського слова "шеляг", що виникло від англійського "шилінга". "Це спрощення в українській мові. Відповідно дрібна монета стала асоціюватися зі словом "шаг", - пояснив Бойко-Гагарін. Старший зберігач фондів розповів, що гривня зародилась у Давній Русі й надалі була ваговою нормою для карбування інших монет. Зокрема, московський рубль, по суті, був половиною гривні - у Х - ХІІ століттях рубали гривню навпіл і утворювалася стограмова норма. Пізніше почали з'являтися стограмові злитки. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Нацбанку назвали ймовірність обговорення дизайну монети "шаг" замість "копійки" "Гривня - унікальна грошова одиниця, такої назви ніде немає. Вона походить від жіночої прикраси, яка замикається на шиї, - срібного обруча. Його робили за ваговим стандартом. І гривня виникла як вагова одиниця", - зазначив він. Бойко-Гагарін додав, що така історія характерна не тільки для українців, а також і для чехів, німців, британців, євреїв. "Тобто це абсолютно нормально: шекель - це теж вагова норма. Отже, гривня виникла взагалі в європейському і світовому контексті розвитку національних валют", - підсумував він. У Національному банку сподіваються, що наступний плановий тираж українських монет буде вже не в копійках, а в шагах. Старі монети також залишаться в обігу. Жодних додаткових витрат ні з боку Національного банку, ні з державного бюджету для заміни копійки на шаг не потрібно.
we.ua - В НБУ пояснили, що назва шаг має зв'язок з Англією
Gazeta.ua on gazeta.ua
Голова НБУ назвав ймовірний тираж монет шаг замість копійок
У Національному банку сподіваються, що наступний плановий тираж українських монет буде вже не в копійках, а в шагах. Старі монети також залишаться в обігу. Про це заявив голова НБУ Андрій Пишний в інтерв'ю виданню NV. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трильйон на рахунках: у яких банках українці тримають свої заощадження З його слів, жодних додаткових витрат ні з боку Національного банку, ні з державного бюджету для заміни копійки на шаг не потрібно. За його даними, в обігу перебуває майже 15 млрд монет різного номіналу, з них майже 5,5 млрд - це 10 і 50 копійок. Національний банк щороку з метою заміни монет, які зношуються і виводяться з обігу, повинен докарбовувати нові. "У цьому році вже заплановано докарбування щонайменше 20 млн монет. Ми хочемо, щоб це наступне докарбовування стосувалося монет, номінованих не в копійках, а в шагах", - сказав він. Він пояснив, що у певний момент в обігу будуть одночасно і копійки, які були виготовлені раніше, і шаги, маючи абсолютну рівнозначність з погляду їхнього статусу як платіжного засобу. "Не буде примусово вилучатися копійка. Просто на заміну тієї монети, яка виводитиметься з обігу, буде в достатньому обсязі карбуватися монета відповідного номіналу, але вже з назвою, яка є питомо українською - шаг", - додав Пишний. Це, зокрема, дасть змогу уникнути додаткових витрат, пов'язаних з утилізацією копійок та виготовленням шагів для їх заміни. Це буде тривалий органічний процес заміни, потребиздавати чи бігти обмінювати не буде, сказав голова НБУ. "Символізм цього рішення набагато потужніший. Ми вичищаємо остаточно з українського законодавства все, що нас хоч якось споріднює з Москвою", - наголосив Пишний. В Нацбанку назвали ймовірність обговорення дизайну монети "шаг" замість "копійки". Замінити "копійки" можуть після того, як Верховна Рада ухвалить відповідний законопроєкт.
we.ua - Голова НБУ назвав ймовірний тираж монет шаг замість копійок
Gazeta.ua on gazeta.ua
Експертна комісія оприлюднила свій професійний висновок щодо заміни "копійок" на "шаги"
Ініціатива НБУ щодо зміни назви розмінної монети з "копійки" на історично обґрунтовану "шаг" отримує підтримку. Це сприятиме відновленню національних традицій в номіналі грошей і подоланню колоніальної спадщини. Про це йдеться у фаховому висновку Експертної комісії Українського інституту національної пам'яті щодо символіки російської імперської політики. Висновок наголошує, що "шаг" був назвою розмінної монети, яка використовувалася в Україні в ХVІІ-ХVІІІ століттях, і згадувалася не тільки в письмових джерелах, а й у літературі та фольклорі. Експерти підкреслюють, що назва "шаг" була характерна тільки для України і не мала зв'язку з Московським царством або Російською імперією. "У другій половині ХVІІ - ХVІІІ століть Московія намагалася нав'язати Гетьманщині обіг тільки своїх грошей, зокрема "копійки", витісняючи традиційну західноєвропейську монету з українського обігу. Паралельно знищенням української державності, Російська імперія реалізувала свої наміри в грошовому обігу", - зазначено в документі. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Копійка може стати шагом: до парламенту внесли законопроєкти Назва "шаг" була відроджена під час Української революції 1917-1921 років, коли Центральна Рада затвердила гривню, що складалася з 100 шагів. Після відновлення незалежності України в 1991 році, з'явилася ідея відродити "шаг", і в 1991-1992 роках розроблялися ескізи монет. Однак, через перевагу серед депутатів із радянським світоглядом, Верховна Рада в 1992 році затвердила назву "копійка", яка належала до грошової системи Російської імперії та СРСР. Згідно з висновком, розмінна монета "копійка", яка була відома в Україні з ХVІІ століття, замінила традиційну монету "шаг" у ХVІІІ столітті внаслідок політики Російської імперії. Тому назва "копійка" є символом реалізації імперської політики та колоніальної спадщини в Україні. Заміна назви розмінних монет з копійок на шаги може відбутися у 2025 році. Це станеться у випадку, якщо цю ініціативу схвалить Верховна Рада. Це буде кроком до відновлення історичної справедливості. Копійка залишилась як свідчення впливу Москви на процес грошової реформи 1990-х. Копійка як одна сота відповідної грошової національної одиниці є лише в Москві, в Мінську, в Тирасполі і в Києві.
we.ua - Експертна комісія оприлюднила свій професійний висновок щодо заміни копійок на шаги
Gazeta.ua on gazeta.ua
Використали код УПА: Нацбанк випустив монету із зашифрованим посланням
Національний банк випустив пам'ятну монету, присвячену Службі зовнішньої розвідки. Номінал п'ять гривень. Про це повідомляє пресслужба НБУ.Конкурс на розшифровку послання на монеті оголосила Службі зовнішньої розвідки. Дизайн отримав зашифроване послання на реверсі монети. Навколо тризубця цифрами вказані зашифровані слова одного із відомих українських політиків. Шифр Української повстанської армії та кодове слово, обране відомством, було використане для кодування. Фахівців із дешифрування можуть взяти участь у заході. Така можливість є протягом певного періоду розшифровуватимуть закодоване послання. Монета випускається тиражем 75 000 шт. У продаж в Україні вона надійде із 28 січня. Нацбанк обіцяє опублікувати відповідний текст розшифрованого повідомлення на монеті лише за шість місяців. Україна може змінити дрібну монету. В НБУ вважають, що шаг має глибоке укорінення в побутовій культурі і частиною українського фольклору.
we.ua - Використали код УПА: Нацбанк випустив монету із зашифрованим посланням
Last comments

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules