Search trend "Шаг монета"

Sign up, for leave a comments and likes
News filter
Коли копійки в Україні замінять на шаги та звідки взялася нова (стара) назва монети?
Чому монету хочуть назвати саме "шаг" і вирішили перейменувати її саме зараз, як шаги використовували раніше, і скільки Україні коштуватиме заміна монет, розбиралась "УП. Життя"
Дерусифікація українських грошей: Ющенко підтримав гучну реформу НБУ
За словами Андрія Пишного НБУ пропонує назвати українську розмінну монету українським словом «шаг»
we.ua - Дерусифікація українських грошей: Ющенко підтримав гучну реформу НБУ
Нацбанк спростував інформацію про нібито встановлення лімітів за рахунками клієнтів
Про це пише пресслужба Нацбанку. "Сьогодні медіа та телеграм-канали поширюють недостовірну інформацію про те, що НБУ нібито "хоче встановити ліміти, що дорівнюватимуть доходу клієнтів банків і якщо обороти будуть вищими від зазначеної суми доходу, то рахунки блокуватимуть", - йдеться у повідомленні й додається, що відповідна інформація не відповідає дійсності. Зауважується, що банки, платіжні та фінансові установи продовжують діяти та здійснювати належну перевірку своїх клієнтів виключно в межах законодавства з питань фінансового моніторингу та вимог НБУ. 2 вересня у Національному банку України заявили, що ініціюють зміну назви розмінної монети "копійка" на "шаг" "для відновлення історичної справедливості, сприяння дерусифікації та відродження національних традицій у грошовому обігу". 
we.ua - Нацбанк спростував інформацію про нібито встановлення лімітів за рахунками клієнтів
Заміна назви "копійка" на "шаг": чи підтримують таку ініціативу українці
Кожен п’ятий українець підтримує заміну назви "копійка" на "шаг" для розмінних монет.
we.ua - Заміна назви копійка на шаг: чи підтримують таку ініціативу українці
Serhiy Prytula Charitable Foundation
Prytula Foundation purchases military equipment, equipment, medical supplies and transport for the military. Another area of our work is humanitarian aid. All funds that go to the accounts of the charity organization go into the general volunteer fund of Serhiy Prytula together with money from his other accounts, from Patreon and PayPal. With all these funds, the fund purchases aid for the needs of the Ukrainian military.
we.ua - Serhiy Prytula Charitable Foundation
У Rаkutеn Vіbеr дізналися думку українців щодо зміни назви копійки на «‎шаг»
Команда Rаkutеn Vіbеr провела нове дослідження, пов’язане з досить популярною останнім часом темою. На початку минулого тижня Нацбанк України ініціював зміну назви монети “копійка” на “шаг”. Таку зміну пропонують з метою відновлення історичної справедливості, сприяння дерусифікації та відродженню національних традицій у грошовому обігу України. У Rаkutеn Vіbеr дізналися, чи підтримують українці заміну назви, і більш […] Роst У Rаkutеn Vіbеr дізналися думку українців щодо зміни назви копійки на «‎шаг» аt Rооt-Nаtіоn.соm.
we.ua - У Rаkutеn Vіbеr дізналися думку українців щодо зміни назви копійки на «‎шаг»
У НБУ запевнили, що можлива заміна копійок на шаги не призведе до витрат із держбюджету
Про це директор департаменту грошового обігу НБУ Олег Прохода сказав в інтерв'ю Тhе Раgе. За його словами, ініціатива НБУ щодо заміни копійки на шаг є спробою відновити історичну справедливість. "Реалізація ініціативи не потребуватиме жодних додаткових видатків із державного бюджету України чи з боку НБУ. Це ніяк не вплине на перерахування частини прибутку Національного банку до державного бюджету", - наголосив Прохода. Він пояснив, що НБУ щороку планує виготовлення нових монет на заміну зношених і зіпсованих. "Ось і на 2025 рік заплановане карбування 20 млн монет. Наразі номіналом 50 копійок. Питання лише в тому, чи карбувати у 2025 знову радянські "копійки", чи українські "шаги". Але якщо парламент підтримає пропозицію НБУ, це можуть бути вже 50 шагів", – сказав посадовець. За його словами, кошти на карбування нових монет уже закладено в кошторис операційних витрат НБУ та Банкнотно-монетного двору (БМД НБУ) на 2025 рік. "Додаткових витрат на етапі виробництва не передбачається. Навіть якщо в дизайні монети відбудуться певні зміни, як мінімум напис "копійка" зміниться на "шаг" – це зроблять штатні фахівці БМД НБУ", - наголосив Прохода. "Також не потрібно замінювати обладнання для виготовлення монет. Ми плануємо зберегти ті самі заготованки для виготовлення монет, вони матимуть таку ж масу, колір та інші характеристики. Відповідно і карбувальне обладнання не потрібно буде змінювати та навіть суттєво переналаштовувати", - додав він. 2 вересня у Національному банку України заявили, що ініціюють зміну назви розмінної монети "копійка" на "шаг" "для відновлення історичної справедливості, сприяння дерусифікації та відродження національних традицій у грошовому обігу". 
we.ua - У НБУ запевнили, що можлива заміна копійок на шаги не призведе до витрат із держбюджету
Копійку - в шаг: чи варто повертати історичну назву монетам
В НБУ заговорили про те, щоб в рамках дерусифікації повернути копійкам історичну назву - шаг. Історики з таким рішенням здебільшого згодні, а от економісти висловлюють неоднозначні судження.
we.ua - Копійку - в шаг: чи варто повертати історичну назву монетам
Шаг гривню береже. Навіщо "вбивати" копійки
Національний банк запропонував замінити російську назву монети "копійка" на споконвічно український "шаг". Однак ця ініціатива зустріла суперечливу реакцію суспільства. УНІАН розібрався, які передумови такого новаторства, та чи на часі "копійчана" реформа.
we.ua - Шаг гривню береже. Навіщо вбивати копійки
Куни, різани, ногати і шаги: чи на часі?
Головною грошовою одиницею на Русі була гривня — за річне лоша давали пів гривні; за вола гривню; за смердового коня 2 гривні, за княжого коня (якщо він з плямою) 3 гривні. У Х ст., окрім гривні, були ще куни, різани і ногати, векші: одна гривня = 20 ногатам = 25 кунам = 50 різанам = 150 векшам (віверицям). З ХІІ століття срібні гривні стали рубати навпіл, у результаті чого з’явилися рублі (тобто "обрубки гривні"). У ХVІІ-ХVІІІ ст. шагом називали польсько-литовську срібну монету вартістю у три гроші (трояк), яка карбувалася з 1528 року. Найбільш масово ця монета карбувалася за часів правління короля Сигізмунда ІІІ (1618-1624 роки). Читайте також: Шаг і талановиті маніпулятори У Російській імперії 1 шаг = 2 копійкам, через що пізніша російська мідна монета номіналом у 2 копійки отримала в народі назву "шаг". Після 1839 року, через позначення номіналу на мідних російських монетах "2 копійки сріблом", найменування "шаг" було перенесене на номінал у "1/2 копійки сріблом" (інша назва "деньга"), таке позначення вживалося до 1917 року. За Центральної Ради був прийнятий тимчасовий Закон про випуск державних кредитних білетів УНР, згідно з яким "кредитні білети випускаються у карбованцях, причому один карбованець містить 17,424 частки чистого золота і поділяється на 2 гривні або 200 шагів". Постає питання: який сенс зараз, під час екзистенційної для українства війни, витрачати чималі державні кошти на перейменування копійки на шаг, якщо з того копійчаного дріб'язку залишились лише монети номіналом у 50 копійок, і вони вже нічого не варті — за них не купиш навіть коробку сірників. Може, краще витратити ці "зайві" (з погляду голови Нацбанку Андрія Пишного) гроші на потреби ЗСУ? А потім, коли Україна переможе, вже займатися цією грошовою реформою? Джерело Про авторку. Ірина Магрицька — українська громадська діячка, публіцистка, філологиня Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
we.ua - Куни, різани, ногати і шаги: чи на часі?

What is wrong with this post?