Порядок повернення з відпустки військового, чітко прописаний в законодавстві, і є можливість, що затримка може привести до СЗЧ. Юрист пояснив, які ризики для військових, наслідки такого СЗЧ і як його виправити.
Військові, які вперше самовільно залишили місце несення служби, мають час до 30 серпня повернутися без настання кримінальної відповідальності, нагадала радниця директора ДБР із комунікацій Сапьян
У військових, які вперше самовільно залишили місце несення служби, є час до 30 серпня 2025 року, щоб повернутися без настання кримінальної відповідальності.
Командування Сухопутних військ ЗСУ спростувало повідомлення МЗС Угорщини та угорських ЗМІ про примусову мобілізацію і побиття Йосипа Шебештеня співробітниками ТЦК і СП у Закарпатській області, яке нібито призвело до його смерті.
Командування Сухопутних військ ЗСУ відреагувало на інформацію про нібито смерть громадянина Угорщини Йосипа Шебештеня (в угорських ЗМІ вказували ім’я Йожеф Шебештьєн) після побиття у ТЦК на Закарпатті.
The Mission of «Sprava Hromad»is the support of our army. The key to victory at the front is the support of the army in the rear! Now again, as in 2014, the army needs our unity in matters of aid!Starting with basic things like clothing, and ending with high-precision equipment, such as optical-radio-electronic surveillance complexes, our community buys and supplies the troops with everything they need, which forms a new, more advanced army! In this process, we, Public Affairs, take over all the routine processes from "understanding what the military needs to beat the enemy" and ending with handing him the keys to the dream equipment! However, we can overcome this path only under one condition: only together with you!
Про це повідомила пресслужба ДБР.Там нагадали, що 8 травня президент України підписав закон, який продовжує до 30 серпня 2025 року дію спрощеного механізму повернення військових, які самовільно залишили військову частину.Закон дає можливість тим, хто вперше вчинив СЗЧ, повернутися до служби без кримінального покарання, з поновленням усіх видів забезпечення. Механізм поширюється і на тих, хто залишив частину у період з 29 листопада 2024 року до набрання чинності законом.Якщо військовий залишив частину після 10 травня 2025 року не більше ніж на 3 доби — кримінальне провадження не порушується, але передбачена адміністративна відповідальність.Якщо ж перебування поза частиною тривало понад 3 доби, але військовий добровільно повернувся до 30 серпня 2025 року та готовий продовжити службу, кримінальне провадження відкривається, однак можливе звільнення від відповідальності.Військовий також може подати клопотання через застосунок "Армія+", отримати згоду командира, передати документи до слідства чи суду, і у разі позитивного рішення — повернутись до служби.Якщо ж військовий залишив частину повторно або відмовляється повертатися — розпочинається кримінальне провадження, оголошується розшук, затримання і можливе покарання у вигляді позбавлення волі на 5–10 років."Кожен військовослужбовець, який залишив військову частину або місце несення служби, має шанс виправити ситуацію та повернутися до служби. Не зволікайте — закон діє лише до 30 серпня 2025 року", - наголосили в ДБР.З початку 2022 року до вересня 2024-го Офіс генерального прокурора зареєстрував майже 60 тис. кримінальних проваджень за фактом самовільного залишення частини та близько 30 тис. щодо дезертирства.За даними ДБР, у період з 29 листопада 2024 року по 1 березня 2025 року на службу після СЗЧ повернулися понад 21 тис. військовослужбовців.
Військові, які самовільно залишили військову частину, мають право повернутися назад за спрощеною процедурою. Вони мають час до кінця літа. Повний текст новини
В Україні до 30 серпня 2025 року діє спрощений порядок повернення із СЗЧ для тих, хто самовільно залишив частину до 10 травня і робить це вперше. NV проаналізував, як діє цей механізм і що робити іншим.
Як повідомляє онлайн-медіа Суспільне. Бійці батальйонів резерву, які повернулися після самовільного залишення частини (СЗЧ), отримують різноманітну підтримку від держави. Це включає психологічну допомогу, фінансове забезпечення та можливість вибору нової бригади. Після успішного повернення військовослужбовцям відновлюють виплати, соціальні гарантії та пільги, а також з ними працюють рекрутери з інших підрозділів. Заступник командира батальйону психологічної підтримки одного […] Тhе роst Повернення військовослужбовців після самовільного залишення частини: нові правила 2025 fіrst арреаrеd оn Межа. Новини України..
Психологічну допомогу, грошове забезпечення та самостійний вибір нової бригади — таку допомогу отримують бійці батальйонів резерву, які повернулися із самовільного залишення частини (СЗЧ)
Українське законодавство чітко визначає, у які терміни і яким видом порушенням вважається СЗЧ. NV розібрався, коли СЗЧ передбачає адміністративну, а коли кримінальну відповідальність.