Тарифи на природний газ залишаються важливою частиною витрат українських домогосподарств і підприємств. Постійні зміни на ринку вимагають від споживачів бути в курсі актуальних тарифів та шукати способи зниження витрат.Чи зміниться ціна на природний газ для побутових споживачів?Протягом останніх сезонів ціни на газ для населення залишилися без змін. Газопостачальні компанії не внесли значних корективів до своїх пропозицій. Вартість кубометра газу залежно від постачальника коливатиметься в межах 7,79- 9,99 грн. Зазначимо, що "блакитне паливо" для більшості українських домогосподарств, а це 98% або 12 мільйонів споживачів, постачає саме Нафтогаз України. Його тариф "Фіксований" становить 7,96 грн за один кубометр, залишатиметься незмінним до кінця квітня 2026 року.Загалом тарифи на природний газ формуються з урахуванням кількох ключових компонентів: ціни газу як товару, тарифів на транспортування, розподіл та постачання. Коливання вартості палива залежить від світових цін, однак держава намагається утримувати тарифи для побутових споживачів на одному рівні, попри складні умови війни та економічні труднощі."Газ для населення залишається важливою частиною нашої роботи. Ми підтримуємо стабільність постачання та виконуємо зобов’язання перед споживачами навіть у надскладних умовах", — пояснив очільник Групи Нафтогаз Роман Чумак.Наприкінці 2024 року НКРЕКП затвердила нові тарифи на транспортування природного газу для ТОВ "Оператор ГТС України" (ОГТСУ), які діятимуть із 2025 до 2029 років. У НКРЕКП наголошують, що зазначені зміни не будуть мати вплив на тарифи для побутових споживачів.В той самий час в інших постачальників ціна газу становить:ТОВ "ЕНЕРДЖІ ТРЕЙД ГРУП" – 7,799 гривні за кубометрТОВ "ГК "НАФТОГАЗ УКРАЇНИ" – 7,96 гривні за кубометрТОВ "ТЕРНОПІЛЬОБЛГАЗ ЗБУТ" - 7,96 гривні за кубометрТОВ "ПРИКАРПАТ ЕНЕРГО ТРЕЙД" - 7,98 гривні за кубометрТОВ "ГАЛНАФТОГАЗ" ПП "ОККО КОНТРАКТ" - 7,99 гривні за кубометр ТОВ "ЛЬВІВЕНЕРГОЗБУТ" – 8,20 гривень за кубометрТОВ "КИЇВСЬКІ ЕНЕРГЕТИЧНІ ПОСЛУГИ" (YАSNО) – 8,46 гривні за кубометрТОВ "ДНІПРОВСЬКІ ЕНЕРГЕТИЧНІ ПОСЛУГИ" (YАSNО) – 8,46 гривні за кубометр ТОВ "РИТЕЙЛ СЕРВІС" ТМ "СвітлоГаз" – 9,99 гривні за кубометрЩо відомо про тарифи на природний газ в УкраїніВоєнний стан не звільняє громадян від плати за комуналку, однак пеня і штрафи не нараховуються.29 квітня український уряд ухвалив рішення, що ціна на газ для людей залишиться без змін - 8 грн за куб.
В Україні ціни на природний газ уперше за останні 12 місяців перевищили спотові котирування на європейському ринку. Станом на 29 квітня газ у квітневому ресурсі (UА-VТР-СМ) коштував приблизно 19&thіnsр;150 грн за 1 тис куб. м з ПДВ. Це еквівалентно 31,8 за мегават-годину. У той самий час ціна Dаy Аhеаd на майданчику ТТF у Нідерландах становила 31,5. Про це повідомили в ЕхРrо Соnsultіng, посилаючись на дані Nаturаl gаs ЕхРrо. Це перший випадок з 1 травня 2024 року, коли вартість українського газу стала вищою за європейську. Різниця склала 0,3 євро на користь української ціни, без врахування витрат на транспортування. У Європі ціни знижувались через теплу погоду і стабільні обсяги постачань. В Україні навпаки - вартість газу зросла. Основна причина - сталий попит з боку великих державних компаній. Йдеться, зокрема, про Нафтогаз та Оператора ГТС. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Європі рекордно дорожчає газ: що сталося Водночас обсяг пропозиції на внутрішньому ринку скоротився. Це сталося після того, як Кабмін зобов'язав Укрнафту продавати газ виключно Нафтогазу в межах покладених спеціальних обов'язків. Попри зростання цін, поточний розрив між ринками недостатній для прибуткового імпорту газу до України приватними компаніями. Доставка газу з ЄС все ще дорожча за виграш у ціні. Проте, якщо така динаміка збережеться, трейдери можуть відновити постачання газу з метою продажу на українському ринку. На сьогодні весь обсяг імпортованого природного газу надходить виключно від НАК Нафтогаз. У квітні компанія імпортувала близько 8,6 млн куб. м щодоби. Ціна газу для побутових споживачів, які є клієнтами Нафтогазу,залишатиметься на рівні7,96 грн за кубометр. Вартість газу у інших постачальників коливатиметься від 7,7 до 9,90 грн за кубометр. Такі ціни будуть діяти до кінця опалювального сезону.
У компанії "Нафтогаз України" нагадали, що українці можуть оплачувати рахунки за газ із використанням програми "Національний кешбек". Цей сервіс дає змогу значно скоротити витрати із сімейного бюджету.
Сергій Корецький офіційно очолить "Нафтогаз": стала відома датаНаглядова рада НАК "Нафтогаз України" обрала Сергія Корецького новим очільником "Групи Нафтогаз". До цього він очолював "Укрнафту" та "Укртатнафту".
А Ви знаєте що на Платформі we.ua діє реферальна програма?
Ви приводите друзів та знайомих і отримуєте винагороду за їх реєстрації.
То ж, не гайте час! Розкажіть про we.ua своїм друзям, родичам та колегам. Надішліть їм своє реферальне посилання, яке легко знайти в розділі Мої друзі, та отримайте на свій бонусний рахунок додаткові надходження за кожну нову реєстрацію.
Розміщуйте своє реферальне посилання в інших соціальних мережах, в коментарях, в тематичних форумах та будь-де. Так у Вас буде більше друзів та підписників і більше бонусів на бонусному рахунку.
Ви зможете використати бонуси на додаткові послуги Платформи, а також - придбати корисні товари в нашій online-крамничці.
Новим головою правління Групи Нафтогаз обрано Сергія Корецького, який є наразі головою правління ПАТ «Укрнафта» і ПАТ «Укртатнафта». Він вступить на посаду голови правління НАК «Нафтогаз України» з 14 травня 2025 року.
Наглядова рада НАК Нафтогаз України 28 квітня обрала новим головою правління компанії директора компаній Укрнафта та Укртатнафта Сергія Корецького. Він вступить на цю посаду з 14 травня. ОНОВЛЕНО
Про це повідомляє голова парламентського комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус, передає Суспільне.Зазначається, що наглядова рада компанії запропонувала Корецькому укласти контракт, проголосувавши за це одноголосно. Після завершення необхідних технічних процедур він може офіційно очолити Нафтогаз України вже з 1 травня.З листопада 2022 року посаду голови правління обіймав Олексій Чернишов. Проте з грудня 2024 року Верховна Рада призначила його на посаду віцепрем'єр-міністра України - міністра національної єдності України.Після цього наглядова рада Нафтогазу призначила виконувачем обов’язків голови правління компанії Романа Чумака, який раніше обіймав посаду члена правління, фінансового директора Нафтогазу.Довідка. Сергій Корецький очолює компанії "Укрнафта" та "Укртатнафта" з листопада 2022 року. До цього, з 2013 року він обіймав посаду генерального директора WОG. З 2018 року займався власним бізнесом.
Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» невідкладно закуповує 1 млрд кубометрів газу за 410 млн євро. Про це повідомила пресслужба компанії в понеділок, 28 квітня. Нафтогаз закуповує газ для стабільного проходження наступного опалювального сезону. Гроші для закупівлі компанія отримала через кредит від Європейського банку реконструкції та розвитку (270 млн євро) та грантове фінансування від уряду Норвегії... Запис «Нафтогаз» терміново купує мільярд кубометрів газу через втрату потужностей після російських атак спершу з'явиться на Громадське радіо.
НАК "Нафтогаз України" підписав угоду про залучення 270 млн євро кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку та угоду про грант 140 млн євро від Норвегії для термінової закупівлі 1 млрд кубометрів газу.
Україна залучила від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) 270 млн під державні гарантії на закупівлю газу. Процес буде супроводжуватися грантом від уряду Норвегії в розмірі 140 млн. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, який 25 квітня разом із президенткою ЄБРР Оділь Рено-Бассо підписали відповідний договір, що посилить енергетичну стійкість України. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НБУ заявив про погіршення ситуації та знизив прогноз зростання економіки України Він також додав, що після початку повномасштабної війни ЄБРР залучив для України понад 6 млрд у вигляді кредитів, грантів та гарантій. "Це дозволить НАК "Нафтогаз України" імпортувати значні обсяги природного газу для підготовки до наступного опалювального сезону", - наголосив Шмигаль. У державному секторі Україна та ЄБРР спільно реалізують 12 проєктів, у тому числі в галузі енергетики, логістики, критичної інфраструктури. Через масштабні пошкодження газової інфраструктури внаслідок російських атак, Україна змушена нарощувати імпорт газу з Європи.За даними Національного банку України, цього року країна витратить на закупівлю близько $ 2,9 млрд, частину з яких покриють міжнародні партнери.
Європейський банк реконструкції та розвитку надає кредит 270 млн євро НАК Нафтогаз України на створення стратегічних резервів газу, Норвегія доповнює наданий під державну гарантію кредит грантом 140 млн євро.
Відповідний документ у Вашингтоні підписали прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та президентка Європейського банку реконструкції та розвитку Оділь Рено-Бассо.За словами Шмигаля, договір передбачає залучення від ЄБРР 270 млн євро під державні гарантії, що буде супроводжуватися грантом від уряду Норвегії в розмірі 140 млн євро."Це дозволить НАК "Нафтогаз України" імпортувати значні обсяги природного газу для підготовки до наступного опалювального сезону", - зазначив очільник уряду.Після початку повномасштабної війни Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) надав Україні понад 6 млрд євро у вигляді кредитів, грантів і гарантій. Разом із державою реалізується 12 проєктів, зокрема в енергетиці, логістиці та критичній інфраструктурі.Під час зустрічі сторони також обговорили подальшу співпрацю в напрямах: розподілена генерація, відновлення гідроенергетики, газовидобуток і транспорт. Окрему увагу приділено підтримці малого та середнього бізнесу, а також планам відбудови України після війни — як у коротко-, так і в довгостроковій перспективі.Раніше стало відомо, що у 2025 році ЄБРР планує інвестувати в Україну щонайменше €1,5 млрд.
Через масштабні пошкодження газової інфраструктури внаслідок російських атак, Україна змушена нарощувати імпорт газу з Європи. За даними квітневого інфляційного звіту Національного банку України, цього року країна витратить на закупівлю близько $ 2,9 млрд, частину з яких покриють міжнародні партнери. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НБУ заявив про погіршення ситуації та знизив прогноз зростання економіки України НБУ зазначає, що попри поступове відновлення видобутку, його обсяг у 2025 році залишатиметься недостатнім для задоволення потреб економіки, промисловості, житлово-комунального сектору та населення. Очікується, що у 2026 році імпорт газу скоротиться до $1,1 млрд, а в 2027-му - до $0,4 млрд. Особливо руйнівною стала атака в лютому 2025 року, яка спричинила втрату майже половини обсягів видобутку державного підприємства "Укргазвидобування". Загалом у 2024-2025 роках було атаковано 34 об'єкти групи "Нафтогаз". Національний банк також повідомляє, що середня ціна газу в Європі у 2025 році прогнозується на рівні $412 за тис. куб., а обсяг імпорту для України становитиме близько 7 млрд куб. Водночас зниження видобутку гальмуватиме економічне відновлення та підвищуватиме залежність країни від зовнішніх енергоресурсів. Національний банк України (НБУ) прогнозує зростання реального валового внутрішнього продукту (ВВП) України у 2025 році на 3,1%. Прогноз погіршений в порівнянні з січнем цього року (3,6%). За прогнозом НБУ, у 2026 році економіка зросте на 3,7% (попередній прогноз - 4,0%), у 2027 році ВВП збільшиться на 3,9% (попередній прогноз - 4,2%).