Search trend "ту 95"

Sign up, for leave a comments and likes
Еспресо on espreso.tv
Росіяни перенесли розміщення стратегічних бомбардувальників на авіабазу в Сибіру: Dеfеnсе Ехрrеss
Про це він сказав в етері телеканалу "Еспресо"."Росіяни, вочевидь, перенесли місце концентрації своїх стратегічних бомбардувальників на авіабазу в Сибіру через те, що на авіабазі "Енгельс" нещодавно сталася потужна детонація, від якої шибки вилітали на відстань до 10 кілометрів. Там було уражено місце зберігання авіаційних боєприпасів, знищено запас крилатих ракет. Окрім того, "Енгельс" є місцем стандартного заряджання і підготовки до пуску крилатих ракет із Ту-95 та Ту-160", - зауважив Катков.За словами військового експерта, можливо, через вибух на аеродромі "Енгельс" інфраструктура вже не може експлуатуватися, оскільки перебуває на ремонті. Тож росіяни почали заряджати ракети на іншій авіабазі або перенесли туди засоби для їх підготовки до пуску."Про це можна буде впевнено говорити лише тоді, коли ситуація стане систематичною - тобто коли буде зафіксовано не один випадок, а кілька поспіль, і коли з'явиться розуміння того, що вони перенесли або частково використовують інфраструктуру інших авіабаз замість "Енгельса", - додав Катков.Уночі четверга, 20 березня, підрозділи СБУ та Сил спеціальних операцій ЗСУ, у взаємодії з іншими складовими Сил оборони завдали удару по аеродрому "Енгельс" у Саратовській області РФ.
we.ua - Росіяни перенесли розміщення стратегічних бомбардувальників на авіабазу в Сибіру: Dеfеnсе Ехрrеss
24 Канал on 24tv.ua
Є декілька причин: чому росіяни стягують до Сибіру бомбардувальники Ту-95
Росіяни стягують до Сибіру стратегічні бомбардувальники Ту-95. Їх зосереджують на аеродромі дальньої авіації в Іркутській області. Повний текст новини +Відео
we.ua - Є декілька причин: чому росіяни стягують до Сибіру бомбардувальники Ту-95
Главком on glavcom.ua
Росія стягує бомбардувальники Ту-95 до Сибіру
Окупанти нарощують кількості стратегічних далекобійних бомбардувальників на авіабазі &lаquо;Біла&rаquо;
we.ua - Росія стягує бомбардувальники Ту-95 до Сибіру
Фокус on focus.ua
Нарощують кількість бомбардувальників: ЗС РФ стягують стратегічну авіацію до Сибіру (фото)
Російські окупаційні війська накопичують стратегічні далекобійні бомбардувальники Ту-95, які використовуються для ударів по території України, на авіабазі "Біла" у Сибіру.
we.ua - Нарощують кількість бомбардувальників: ЗС РФ стягують стратегічну авіацію до Сибіру (фото)
Korrespondent.net on ua.korrespondent.net
Росія перекидає в Сибір бомбардувальники - ОSІNТ
Дев'ять бомбардувальників Ту-95 на пероні видно на супутникових знімках; один з бортів приземлився там нещодавно.
we.ua - Росія перекидає в Сибір бомбардувальники - ОSІNТ
we.ua on we.ua
Розкажіть друзям про we.ua та отримайте винагороду

А Ви знаєте що на Платформі we.ua діє реферальна програма?

Ви приводите друзів та знайомих і отримуєте винагороду за їх реєстрації.

То ж, не гайте час! Розкажіть про we.ua своїм друзям, родичам та колегам. Надішліть їм своє реферальне посилання, яке легко знайти в розділі Мої друзі, та отримайте на свій бонусний рахунок додаткові надходження за кожну нову реєстрацію.

Розміщуйте своє реферальне посилання в інших соціальних мережах, в коментарях, в тематичних форумах та будь-де. Так у Вас буде більше друзів та підписників і більше бонусів на бонусному рахунку.

Ви зможете використати бонуси на додаткові послуги Платформи, а також - придбати корисні товари в нашій online-крамничці.

Детальніше про реферальну програму: https://we.ua/info/referral-program.

we.ua - Розкажіть друзям про we.ua та отримайте винагороду
Gazeta.ua on gazeta.ua
Росіяни перевели у Сибір літаки, з яких атакують Україну
Російські військові стягують стратегічні далекобійні бомбардувальники Ту-95 на авіабазу "Біла" у Сибіру. Про це повідомляє ОSІNТ-дослідника МТ Аndеrsоn у Тwіttеr. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія бомбардує Україну літаками, які ми їм віддали за газовий борг "Триває нарощування кількості стратегічних далекобійних бомбардувальників Ту-95 на авіабазі "Біла" на сході Сибіру (за повідомленнями, використовуються для ударів по Україні )", - повідомив дослідник. Російські терористи обстріляли балістикою Київ. Внаслідок падіння уламків зафіксовані пожежі у трьох районах столиці: Оболонському, Солом'янському та Дарницькому. Також у Дарницькому районі є постраждалі.
we.ua - Росіяни перевели у Сибір літаки, з яких атакують Україну
New Voice on nv.ua
Росіяни стягують до Сибіру стратегічні бомбардувальники Ту-95 — супутникові знімки
Росіяни стягують на аеродром дальньої авіації Белая в Іркутській області РФ стратегічні бомбардувальники Ту-95, які використовують для завдання ударів по Україні.
we.ua - Росіяни стягують до Сибіру стратегічні бомбардувальники Ту-95 — супутникові знімки
Цензор.НЕТ on censor.net
Росія стягує стратегічні бомбардувальники Ту-95 на авіабазу в Сибіру. СУПУТНИКОВІ ФОТО
Російські війська стягують стратегічні далекобійні бомбардувальники Ту-95МС на авіабазу "Біла" на сході Сибіру. 
we.ua - Росія стягує стратегічні бомбардувальники Ту-95 на авіабазу в Сибіру. СУПУТНИКОВІ ФОТО
Еспресо on espreso.tv
Загальне припущення, що Росія виграє війну, є хибним, - Сибіга
Про це він написав у Х."Загальне припущення, що Росія виграє війну, є хибним. Воно ґрунтується на поширеній серед іноземних аналітиків тенденції недооцінювати Україну і переоцінювати Росію. Цей шаблон вже багато разів доводив свою хибність, але люди продовжують потрапляти в ту ж пастку", - заявив Сибіга.За його словами, Україна значною мірою стабілізувала лінію фронту і навіть відвоювала частину території поблизу Покровська та інших районів. Натомість Росія робить лише "мінімальні і надзвичайно дорогі" просування на деяких ділянках, втрачаючи понад тисячу солдатів вбитими й пораненими щодня. "Це найкривавіші квадратні метри, які захопила будь-яка армія в сучасній історії", - додав міністр.Він додав, що за три роки повномасштабного вторгнення Росія втратила понад 950 тис. солдатів убитими і пораненими, але з цього моменту вона не захопила жодного нового обласного центру в Україні. Єдиним був Херсон, але Україна звільнила його у 2022 році разом з більш ніж половиною окупованих територій.Сибіга зауважив, що Україна розширила свою оборонну промисловість у 6 разів і задовольняє приблизно 40% своїх військових потреб самостійно. Україна також виробляє 95% безпілотників, які знищили приблизно 77 тис. російських цілей на фронті лише в березні 2025 року. "Цей показник на 10% вищий, ніж у лютому, і потужність українських безпілотників зростає з кожним тижнем. Загалом до трьох чвертей цілей на лінії фронту знищуються за допомогою безпілотників", - додав очільник МЗС.24 квітня Андрій Сибіга після нічної атаки РФ на Україну заявив, що "саме на Москву, а не на Київ, слід чинити тиск".
we.ua - Загальне припущення, що Росія виграє війну, є хибним, - Сибіга
УНІАН on unian.ua
Експерт розніс "фантомний" проєкт РФ про створення новітнього літака на зміну Ту-95 і Ту-160
ПАК ДА "Посланник" - ще один приклад того, як росіяни "перегинають палицю" з новим літаком, який здебільшого існує на папері, зазначив аналітик.
we.ua - Експерт розніс фантомний проєкт РФ про створення новітнього літака на зміну Ту-95 і Ту-160
24 Канал on 24tv.ua
Росія атакує ракетами Захід: вибухи пролунали у Хмельницькому та на Житомирщині
Росія запустила ракети зі стратегічної авіації, зокрема з літаків Ту–95, під ранок 24 квітня. Гучно було на Хмельниччині та Житомирщині. Повний текст новини
we.ua - Росія атакує ракетами Захід: вибухи пролунали у Хмельницькому та на Житомирщині
Еспресо on espreso.tv
Ідеальний захисник від дронів: що таке легкі зенітні ракети LММ, які Британія планує тисячами передавати Україні
Що таке ракети LММАбревіатура LММ означає Lіghtwеіght Мultіrоlе Міssіlе – "легка багатоцільова ракета". Інша назва ракет – Маrtlеt. Це легка ракета, створена для потреб британських військових компанією Тhаlеs Аіr Dеfеnsе. Вона призначена для ураження повітряних цілей та, за потреби, броньованої техніки.Модульна конструкція дозволяє адаптувати LММ під різні бойові задачі та різні платформи. Вона може запускатися з гелікоптерів, легких бронемашин, кораблів і наземних пускових установок чи транспортних засобів (пускова установка LМLNG, автомобіль RАРІDRаngеr або британський гусеничний бронетранспортер Stоrmеr), і навіть із дронів. Кумулятивно-уламкова бойова частина має масу 3 кг, при стрільбі по повітряній цілі підривається неконтактним лазерним підривником.Постачання першої тисячі ракет було заплановане на 2013 рік, однак експлуатаційної спроможності LММ набула в 2021 році.Концепція LММ полягає в єдиному сімействі зброї, яке можна використовувати в різних режимах: морський, "поверхня-поверхня", повітряний запуск та "поверхня-повітря".Як працюють ракети МаrtlеtРакети LММ у початковій партії використовують лазерний промінь з інфрачервоним терміналом самонаведення та лазерний датчик наближення. Принцип наведення ПЗРК Маrtlеt називається "лазерна стежка", пояснює Dеfеnsе Ехрrеss. Оператор має утримувати ціль у прицілі, а ракета летить у структурованому лазерному полі. Складнощі при такій системі могли виникнути через точність наведення "на руках"."Судячи з усього, все у системі Маrtlеt добре продумано. Зокрема старт ракети більш ніж м'який, маршевий двигун починає роботу на відстані понад 10 метрів від оператора. А утримання цілі у прицілі здійснюється не всією пусковою, а шляхом переміщення прицільної марки за допомогою джойстика", – йдеться в матеріалі.Фото: gеttyіmаgеsВідтак Dеfеnsе Ехрrеss називає ПЗРК Маrtlеt "одним із найкращих рецептів проти БпЛА рашистів". Так знищення цілей типу "Орлан-10" традиційними ПЗРК ускладнюється малою тепловою сигнатурою дронів, на яку може й не спрацювати інфрачервона головка самонаведення може й не спрацювати. Маrtlеt має на пусковій тепловізор, що суттєво спрощує пошук цілей, а висота польоту ракети дозволяє досягати "орланів".Маrtlеt LММ використовує ту ж саму пускову, що і Stаrstrеаk, адже наводиться за аналогічним принципом. Однак менша, порівняно зі Stаrstrеаk, швидкість дає оператору більше часу для комфортного прицілювання і сприяє влучнішій стрільбі.Технічні характеристики LММ МаrtlеtДовжина – 1,3 м,Діаметр – 7,6 см,Вага – 13 кг,Бойова частина – 3 кг,Дальність дії – до 8 км,Швидкість – 1,5 Маха (понад 1800 км/год) ракета LММЗенітні ракети LММ в УкраїніРакета використовується у переносних зенітних ракетних комплексів Маrlеt та мобільних ЗРК Stоrmеr, які вже кілька років перебувають на озброєнні Сил оборони України.Перший випадок застосування Маrtlеt в Україні був зафіксований ще 10 квітня 2022 року. Тоді італійський журналіст Габріель Молінелі, який спеціалізується на британській військовій історії, упізнав на відео ураження БпЛА "Орлан" бійцями 95-ї бригади британський ПЗРК LММ Маrtlеt.Згодом 95-та окрема десантно-штурмова Поліська бригада все частіше публікувала відео застосування британських комплексів – у кінці квітня, двічі в травні."Нарешті роботу з переносного зенітного комплексу Маrtlеt LММ було знято на якісну камеру, завдяки чому можливо побачити деякі деталі роботи з цією зброєю. Зокрема, можна відмітити відносно "м'який" пуск, як для 13-кг ракети з довжиною у 1,3 метра. На відміну від інших ПЗРК, в неї спочатку спрацьовує вишибний заряд, а лише потім - маршовий двигун. Також добре видна і робота оператора, який дивиться через тепловізійний приціл і має утримати ціль до її знищення у перехресті, який можна переміщувати джойстиком, а не поворотом всієї пускової", – описував відео Dеfеnsе Ехрrеss.Станом уже на початок червня 2022 року, за даними командування ДШВ, на рахунку одного молодшого сержанта 95 ОДШБр було вже дев'ять збитих засобів повітряної розвідки противника.А 27 червня 2022 року воїни все тієї ж 95-ї ОДШБр знешкодили ракетою з ПЗРК LММ Маrtlеt новітній російський військовий ударний вертоліт Ка-52, відомий також як "Алігатор".У липні 2024 року Міністерство оборони Великої Британії повідомляло, що збільшить кількість українських військових, які будуть проходити навчання на ПЗРК Маrtlеt.Скільки ракет Маrtlеt отримає УкраїнаУ перший рік після повномасштабного вторгнення РФ офіційних повідомлень щодо кількості переданих Україні ракет LММ не оприлюднювали.Вже 6 вересня 2024 року Британія заявила, що передасть Україні 650 ракет Маrtlеt для ППО на суму 192 мільйони євро. Тобто ціна однієї ракети складає трохи менш як 300 тис. євро.На розгортання виробництва ракет піде три роки – перше постачання для британських збройних сил мають стартувати у 2027 році. Для виконання цього контракту компанія Тhаlеs UК до 800 робітників на заводі в Белфасті додатково набере ще 135 працівників.Про ще соліднішу партію ракет Маrtlеt для України британці оголосили на початку березня 2025 року. Британський прем'єр Кір Стармер, за підсумками європейського безпекового саміту, анонсував виділення Україні 1,6 млрд фунтів стерлінгів на військові потреби. Ці гроші використають для придбання ще 5000 ракет ППО.Фото: gеttyіmаgеsМіністерство оборони повідомило, що йдеться саме про 5 тисяч ракет-перехоплювачів LММ (Lіghtwеіght Мultіrоlе Міssіlе) та пускові установки до них."Ця угода – одна з найбільших в історії України у сфері безпеки та оборони. Проєкт на суму 1.6 млрд фунтів стерлінгів спрямований на зміцнення української ППО до 2030 року. Він фінансується коштом кредиту, гарантованого британською державною агенцією UК Ехроrt Fіnаnсе (UКЕF)", – зазначив міністр оборони Рустем Умєров.Окрім постачання озброєння, міждержавна угода передбачає локалізацію виробництва та передачу технологій.Як ще можна застосовувати ракети LММРакети LММ можна використовувати з ПЗРК Маrlеt чи ЗРК малої дальності Stоrmеr – обома типами озброєння ЗСУ вже користуються. У планах Великої Британії – посилити наше військо також пусковими RаріdRаngеr. також виробництва компанії Тhаlеs."RаріdRаngеr – це бойовий модуль під чотири пускові для низки різних ракет включно з тими ж LММ або ж, наприклад, StаrStrеаk. Його можна встановлювати на різні колісні чи гусеничні транспортні засоби, є можливість інтеграції денних та тепловізійних камер, систем супроводження цілей та датчика спостереження на 360 градусів. Сукупно це забезпечує автономну роботу системи. Маса модуля становить менш як 500 кг, дальність виявлення цілей – понад 15 км", – описував пускові Dеfеnsе Ехрrеss.У 2023 році пуск ракет Маrtlеt вперше здійснив новий безпілотник Jасkаl. Його розробила британська компанія Flyby Тесhnоlоgy, спільно з турецькими партнерами. Пуск відбувся під час випробувань під керівництвом Королівських повітряних сил Великої Британії.Виробники зазначають, що БпЛА може знищувати ворожі танки та іншу броньовану техніку. Дрон злітає та приземляється вертикально, тому йому не потрібні злітно-посадкові смуги. запускати його можна серед міської забудови чи, скажімо, в лісі. 
we.ua - Ідеальний захисник від дронів: що таке легкі зенітні ракети LММ, які Британія планує тисячами передавати Україні
Фокус on focus.ua
Ставка на стратегічну авіацію: у РФ планують відкрити льотні училища для пілотів Ту-95
Військове керівництво РФ вирішило відновити військові училища і розширити систему підготовки офіцерів повітряних сил. Навчальні заклади мають розпочати роботу з 1 вересня 2025 року.
we.ua - Ставка на стратегічну авіацію: у РФ планують відкрити льотні училища для пілотів Ту-95
Еспресо on espreso.tv
Ворог активізувався майже на всіх напрямках та нові дрони для ЗСУ, що нейтралізують російський РЕБ. Колонка Сергія Згурця
Ситуація на фронті - Білгородський напрямокПочну з напрямку, про який Генштаб у своїх зведеннях не згадує, - Білгородщина, де вже три тижні діють наші військові. Цей напрямок важливий тим, що там проводяться заходи з виснаження та сковування російських сил. Йдеться про ті підрозділи, які ворог накопичив на Курщині після того, як йому вдалося витіснити наші війська з цього регіону. Однак там залишаються ділянки площею близько 95 кв. км, які продовжують контролювати наші військові, зокрема в зоні Гуєвого. Ворог намагався або планував перекинути частину своїх сил на інші напрямки - Курахівський, Торецький чи Запорізький, але йому це не вдалося. Адже зараз Білгородщина горить, і ворог змушений спрямовувати свої сили саме туди.На карті позначено дві ділянки на Білгородщині, які зображені блакитним кольором в нижній частині мапи. Це селища Демидівка і Попівка, де відбулися атаки наших військ. Вчора, 6 квітня, російські воєнкори активно писали про те, що 155-та російська бригада морської піхоти, яка була перекинута з Курщини, начебто змогла заблокувати частину наших підрозділів. Однак це - брехня. Була показова реакція від нашого 255-го штурмового полку, який зараз воює на Білгородському напрямку. Наші військові відреагували: "Клоуни, ви не змогли навіть своїх офіцерів вивезти, а вони хочуть жити й допомагають нам". Ймовірно, йдеться про захоплення російських офіцерів у полон. Тобто рейдові дії на території Білгородської області продовжуються, і ми повинні взяти з Курської операції лише найкращі висновки, орієнтуючись на наші сильні сторони.Лиманський напрямокВодночас ворог активізувався майже на всіх напрямках. Одним з таких є Лиманський. Тут окупаційні війська намагаються пробити нашу оборону на ділянках Нове - Катеринівка - Невське, яке зараз перейменовано у Балку Журавку. Ці населені пункти розташовані на межі Луганської та Донецької областей, на західному березі річки Жеребець. Аналітики оцінюють ситуацію на цьому напрямку по-різному, але загалом вона виглядає тривожно.Зокрема, DеерStаtе сьогодні, 7 квітня, повідомив, що противник намагається проводити штурмові дії в районі Невського і продовжує тиск на Катеринівку, використовуючи перевагу в живій силі та можливостях ураження. Це висновки аналітиків, але наші воїни на місцях знають ситуацію набагато краще.Максим Білоусов, начальник відділення комунікацій 60-ї окремої механізованої бригади з Лиманського напрямку, розповів, що на початку 2024 року спостерігалися активні та потужні ворожі механізовані штурми, коли використовувалося близько 10–15 одиниць техніки одночасно. Росіяни застосовували "цар - РЕБи" і "цар - мангали", коли на одному танку було встановлено величезну кількість РЕБів. Але нам вдалося нейтралізувати цю техніку. А літо було більш спокійним, відбувалась так звана штовханина. Однак з осені знову відновилися механізовані штурми, які вже не були настільки потужними, як на початку 2024 року, проте все ж таки завдавали чимало клопоту.Офіцер продовжив, зауваживши, що десь з початку нового року механізовані штурми ворога стали менш активними. Загарбник використовує приблизно по одному БМП, БМД чи БТРів, а також мотоцикли або адаптовані легкові автомобілі. Противник намагається доставити піхоту якомога ближче до наших вогневих позицій. Адже  їхнє основне завдання – малими групами або за допомогою механізованої техніки наблизити десант до наших позицій. Після цього цей десант має штурмувати позиції ЗСУ. Окрім піхоти, у ворога активно працює артилерія, РСЗВ, дрони, FРV-дрони, ударні дрони "Блискавка", а також скиди з повітря. Крім цього, працює авіація, яка завдає ударів майже щодня, як по полю бою, так і по тилу.Начальник відділення комунікацій 60-ї ОМБр навів аналогію, що військові його бригади - ніби дамба, яку ворог намагається постійно продавити, шукаючи слабкі місця. Але ми тримаємо стрій, працюють усі підрозділи. Ми постійно відстежуємо ситуацію на полі бою, активно працює наша аеророзвідка та піхота. Тобто ситуація складна і важка, але нам вдається стримувати просування противника в нашій зоні відповідальності. Ми докладаємо всіх зусиль, щоб максимально уповільнити його просування і розробляємо плани для його відкидання назад. Наразі географія сприяє нашій обороні, ландшафт допомагає працювати підрозділам безпілотних систем. Однак нам також потрібно й ховатися, адже ворог активно використовує аеророзвідку. Окупанти постійно залучають Suреrсаm та інші розвідувальні безпілотні системи. Тому нам необхідно вправно маскуватися, щоб згори не було видно наших позицій. Крім того, використовуючи ландшафт, нам потрібно якомога швидше знаходити ворожі екіпажі безпілотних систем, які запускають FРV по нас, а також дрони "Блискавка", які можуть нести як термобаричні заряди, так і протитанкові міни.Військовослужбовець зазначив, що стрілкові бої виникають час від часу через велику кількість ворожої живої сили. Противник постійно кидає на "м'ясні штурми" свою піхоту: спочатку можуть йти менш навчені російські військові, а за ними більш професійні та краще екіпіровані, які побачать, де була прихована вогнева точка і по ній потім будуть працювати. Звісно, ті, що йшли попереду, загинуть. Для цього українські оборонці використовують ударні дрони, які окупанти називають "Баба-Яга", і вночі мінують всі шляхи, якими росіяни можуть скористатися на підходах до позицій наших підрозділів. Вже неодноразово ворожі танки та БМП підривалися на залишених для них мінах. Але основна проблема – кількість особового складу противника і те, що його не жаліють.Білоусов додав, що українські дронарі та артилеристи цілодобово знищують ворожу силу. Наприклад, є дані роти розвідки, що були опубліковані на сторінці бригади, і внаслідок тільки скидів гранат за місяць ліквідовується близько 30 військових армії РФ. І це лише показники від роти розвідки, а щодо загальних цифр, то втрати ворога є величезними. Про роботу нашої артилерії можна навести приклад про скупчення противника, тобто коли вже зафіксовано накопичення до 10-15 осіб, тоді працює наша артилерія. Якраз у такому випадку артилерія ефективніша за скиди. Слід сказати, що бригада проводить рекрутингову кампанію і шукає операторів FРV, скидів, ударних дронів, але є вакансії для стрільців, мінометників, гранатометників, медиків, психологів, водіїв, кухарів – всі посади потрібні.Німецькі безпілотники для ЗСУДалі поговоримо про техніку, а саме німецькі дрони, які не мають китайських комплетуючих, виготовлені з дерева, але з програмним штучним інтелектом (ШІ). Ці дрони постачаються ЗСУ і знищують ворогів попри всі потужності російського РЕБу.Восени минулого року Німеччина повідомила, що планує передати Україні 4000 неназваних баражуючих боєприпасів. Згодом стало відомо, що йдеться про ударні дрони НF-1 від німецької оборонної компанії Неlsіng, яка відома в царині ШІ, програмного забезпечення. Ця компанія почала такі елементи додавати до потенціалу дронів.Є відео журналу Віld, де кореспондент видання побував в Силах спеціальних операцій, які використовують дрони НF-1 в Сумській області. Військові розказують, що цей літачок може перебувати в повітрі близько години, а за цей час пілот знаходить ціль. Дрон НF-1 застосовується проти різних цілей, від броньованої техніки до систем ППО. Дальність такого дрона - до 150 км, але де-факто використовується на 40-50 км, тому що це відстань для більш оптимального пошуку та знищення ворожих цілей.У чому родзинка цієї розробки? Цей дрон зроблений з фанери, дерев'яний, відповідно, дешевий з погляду матеріалів, які входять до його складу. Але ефективність НF-1 висока саме за рахунок програмного забезпечення. Коли цей дрон потрапляє під засоби російського РЕБ, то це не впливає на його ефективність, тому що компанія Неlsіng забезпечила НF-1 програмними рішеннями, що забезпечують донаведення баражуючого боєприпасу до цілі, навіть якщо зникає сигнал управління чи GРS. Камера дрона захоплює ту чи іншу ціль і за рахунок обробки зображення, ШІ донаводить засіб, відповідно, ціль знищується. Якщо РЕБ захопив цей літачок десь на середині польоту, то дрон не падає, заходить в траєкторію перебування, доки вплив російського РЕБу не пропаде, а потім оператор може далі керувати НF-1. Йдеться про те, що Україна вже отримала понад тисячу таких зразків, які й далі будуть постачатися.Але цікаво, що компанія Неlsіng готує постачання до ЗСУ і більш сучасні зразки дронів – НХ-2, про які стало відомо лише наприкінці 2024 року. НХ-2 мають більшу вагу і дальність застосування – десь 150 км. Вони побудовані по іншій аеродинамічній схемі, також облаштовані програмним забезпеченням, яке дозволяє діяти в умовах російського РЕБу. Також має функцію донаведення по ворожих цілях.Загалом компанія Неlsіng планує поставити десь 10 тис. і перших, і других версій цих дронів, що виготовляються у Німеччині виключно з європейських комплектуючих. Звісно, ці комплектуючі є дорожчими, але такі постачання вкрай важливі, бо дозволяють посилити потенціал наших Сил оборони для знищення тих цілей, які ворог намагається прикривати засобами РЕБ. Німеччина постачає нам технологічні зразки озброєнь у цьому важливому інноваційному напрямку. 
we.ua - Ворог активізувався майже на всіх напрямках та нові дрони для ЗСУ, що нейтралізують російський РЕБ. Колонка Сергія Згурця
КоментаріUA on society.comments.ua
РФ споряджає багато ТУ-95: до чого готуються росіяни
Під час попередніх масованих ударів Росія регулярно використовувала літаки Ту-95МС
we.ua - РФ споряджає багато ТУ-95: до чого готуються росіяни
Telegraf on news.telegraf.com.ua
Готують масований удар? Росія споряджає багато ТУ-95
Під час попередніх масованих ударів Росія регулярно використовувала літаки Ту-95МС
we.ua - Готують масований удар? Росія споряджає багато ТУ-95
Еспресо on espreso.tv
Нові подробиці удару ЗСУ по авіабазі "Енгельс" та чи запрацює угода про вільне судноплавство в Чорному морі. Колонка Сергія Згурця
У Франції пройшла зустріч "Коаліції рішучих": підсумкиУ Парижі сьогодні пройшла зустріч "Коаліції рішучих" за участі представників 31 держави. На цій зустрічі обговорювали подальшу підтримку України, посилення її оборонно-промислового комплексу й механізми припинення вогню. Зараз вже зʼявляються перші результати зустрічі. Зокрема, президент Франції Емманюель Макрон оголосив в Україну вирушить французько-британська місія, яка працюватиме над посиленням української армії. Вони мають напрацювати рекомендації на посилення українських оборонних спроможностей ЗСУ. Повноваження цієї місії нам не відомі, про склад також інформації немає. Також було заявлено про те, що європейські сили мають бути розгорнуті в Україні як фактор стримування Росії, але такий сценарій стане можливим у випадку укладання мирної угоди між Росією та Україною. За словами Макрона, ці війська могли б складатись із військових країн-членів ЄС і вони мають перебувати в певних стратегічних місцях України. До того ж цю коаліцію мають очолити президент Франції і премʼєр-міністр Великої Британії.Ще один підсумок зустрічі "Коаліції рішучих" це те, що міністри закордонних справ європейських країн повинні протягом трьох тижнів запропонувати пропозиції щодо моніторингу режиму припинення вогню між Україною та Росією. Всі ці заяви вкрай важливі. Втім, не менш важливим залишається є те, як всі ці заяви будуть реалізовуватись на практичному рівні.Знищено 96 крилатих ракет: у Генштабі повідомили нові деталі удару по російській авіабазі "Енгель-2"Сьогодні у Генштабі ЗСУ повідомили, що внаслідок удару Сил оборони України по російській авіабазі "Енгельс-2" ворог втратив 96 крилатих ракет повітряного базування типу Х-101. Удар був здійснений українськими дронами й спричинив суттєве руйнування навколо стратегічного для РФ летовища. Там значна була кількість будівель та сховищ, які призначені для зберігання й спорядження ракет. Більшість цих споруд зруйнована. На супутникових знімках, які були зроблені після удару, чудово видно результати детонації. Власне, розуміємо, що удар Сил оборони був досить потужним. У Генштабі також заявили, що за висновками військових засоби ураження були розраховані для застосування трьох ракетних ударів по території України протягом березня-квітня цього року. Варто також зазначити, що темпи виготовлення тих же ракет Х-101 в Росії складають понад 50 ракет щомісяця.Є ще одна цікава деталь удару по російській авіабазі "Енгельс-2". На цьому летовищі базуються бомбардувальники Ту-95 й Ту-160, які ворог використовує для ударів по території України. Це стратегічне летовище де також відбувається спорядження крилатих ракет ядерними бойовими частинами. Ракети типу Х-55 та Х-102 оснащуються ядерними частинами. Саме поблизу цього летовища знаходиться так званий обʼєкт "С", який призначений для зберігання ядерних частин до крилатих ракет. Нам невідомо чи дійсно там зберігаються ядерні частини до крилатих ракет, хоча цей обʼєкт дійсно пристосований для цього. В будь-якому разі це вказує на те, що авіабаза "Енгельс-2" точно мала б краще захищатись засобами протиповітряної оборони. Втім, варто також зауважити, що це не перший удар українських засобів ураження по цьому летовищу і вони досить ефективні. Навіть британська розвідка визнала удар по "Енгельс-2" одним із найбільш ефективних ударів українських безпілотників у 2025 році. Впевнений, що будуть й інші більш "цікаві" удари по російській території, які перевершать показники ударів по авіабазі “Енгельс-2”.Умови відновлення вільного судноплавства в Чорному моріКапітан 1 рангу запасу ВМС ЗСУ, стратегічний експерт компанії "Соната", заступник начальника штабу ВМС ЗСУ (2004-2020) Андрій Риженко пояснив, що Україні потрібно відновити свободу судноплавства в Чорному морі. Це стратегічна мета Києва. Для досягнення цієї мети Україна має використовувати будь-які інструменти. Якщо тимчасове перемирʼя дає можливість відновити свободу судноплавства в Чорному морі, як пояснив Риженко, то Київ має це використовувати. Риженко назвав три компоненти, які вказують на відновлення судноплавства в Чорному морі. Зокрема, Росія повинна зупинити ракетні обстріли українських портів, морської інфраструктури, в першу чергу, Одеси. Далі всі українські порти мають відкритись для вільного судноплавства. Зараз порти в Очакові, Миколаєві, Херсоні заблоковані для роботи. Також всім суднам, які проходять через західну частину Чорного моря, не мають загрожувати російські засоби ураження. Тобто, Росія не має обстрілювати, блокувати й арештовувати такі судна. Всі ці компоненти відповідають вимогам Конвенції ООН про морське право. За словами Риженка, угоду, яку нібито було укладено, Україна, США та Росія розуміють під різним кутом. Відповідно кожна країна коментує ситуацію відповідно до своєї думки. Росія вимагає зняття санкцій в обмін на дотримання угоди про вільне судноплавство в Чорному морі. Зокрема, санкцій, які на Росію наклав Європейський Союз.Росії мають заборонити застосовувати озброєння в Чорному моріАндрій Риженко вважає, що поділ Чорного моря на частини контролю не дуже допоможе відновити вільне судноплавство. Оскільки росіяни можуть чинити шкоду кораблям та портам зі східної частини Чорного моря. Для цього в них є кораблі, підводні човни та авіація. Риженко наголосив, що обмежити частини контролю в Чорному морі можна певним меридіаном. Оскільки, до прикладу, місто Севастополь знаходиться в західній частині акваторії Чорного моря і там перебувають російські кораблі, які несуть загрозу для судноплавства. Ці кораблі не нові, втім, вони здатні застосовувати засоби ураження проти цивільних суден. Риженко пояснив, що важливим рішенням була б заборона для російських кораблів використовувати зброю проти суден. Адже перебування російських військових кораблів в будь-якій частині Чорного моря має незначне значення, бо за допомогою сучасних технологій можна з легкістю відстежити їхнє місцеперебування.Нічого робити проти України - єдина умова дотримання режиму припинення вогню в Чорному морі для РФ"Вишки Бойка" використовувались спочатку за прямим призначенням. Зараз, за словами Риженка, такої потреби немає. Пізніше ці платформи використовувались ворогом для розвідки. Після ураження по платформах вся розвідувальна апаратура була знищена. Риженко вважає, що росіянам не потрібні ці нафтовидобувні платформи для контролю та розвідки в Чорному морі. В них є свої засоби для контролю над судноплавством в Чорному морі. Зокрема, щоб швидко заблокувати судноплавство з боку України, вони можуть використати ракети наземного та повітряного базування, які знаходяться на території окупованого Криму. До того ж росіяни зберігають певну кількість катерів та кораблів на території півострова. Риженко також додав, що коридор, яким сьогодні судна з Одеси прямують у порти Румунії та до протоки Босфор, для росіян дуже невигідний. Втім, і для України він теж не покриває всіх можливостей нашого судноплавства. Він зауважив, що для того, щоб дотримуватись угоди про вільне судноплавство в Чорному морі росіяни потрібно просто нічого не робити проти України. Для них дотримуватись угоди насправді дуже просто. Україні ж потрібно займатись пошуком мін, які знаходяться в шляхах суден та у портових зонах.Андрій Риженко також вважає, що Болгарія, Румунія й Туреччина, після встановлення перемирʼя, можуть допомогти Україні в пошуку та знищенні морських мін у північно-західній частині Чорного моря. Ця частина моря мілководна і морських мін там може бути багато. Крім того, Україна отримала невеликі платформи, які були поставлені в рамках морської коаліції. Ці платформи можуть бути оснащені спеціальними приладами для пошуку морських мін.  
we.ua - Нові подробиці удару ЗСУ по авіабазі Енгельс та чи запрацює угода про вільне судноплавство в Чорному морі. Колонка Сергія Згурця
24 Канал on 24tv.ua
Чи справді загинули пілоти Ту-95: нові деталі атаки на аеродром "Енгельс"
Після атаки на аеродром "Енгельс" з'явилася інформація про загибель двох пілотів Ту-95, однак офіційного підтвердження цьому немає. Розслідувачі заявляють, що наразі не знайдено доказів загибелі екіпажу, а деякі поширені фото виявилися неперевіреними. Повний текст новини
we.ua - Чи справді загинули пілоти Ту-95: нові деталі атаки на аеродром Енгельс
Еспресо on espreso.tv
"Схеми" показали супутникові знімки з наслідками атаки на російський аеродром "Енгельс"
Про це інформують "Схеми".Махаr зафіксував пошкодження складів боєприпасів "Енгельс-2" у Саратовській області Росії, де після атаки Сил оборони на місці деяких будівель - вирви. Із зазначеного російського аеродрому неодноразово злітали літаки стратегічної авіації РФ, які завдавали масштабних ракетних ударів по Україні."Саме на цих складах стояли контейнери для ракет Х-101/Х-555, які Росія використовує для атак на Україну з літаків Ту-160 та Ту-95. Також є вірогідність, що там розташовувався центр передпольотної підготовки ракет, який також був знищений", – пояснив авіаексперт Анатолій Храпчинський у коментарі "Схемам". Уночі четверга, 20 березня, підрозділи СБУ та Сил спеціальних операцій ЗСУ, у взаємодії з іншими складовими Сил оборони завдали удару по аеродрому "Енгельс" у Саратовській області РФ.
we.ua - Схеми показали супутникові знімки з наслідками атаки на російський аеродром Енгельс
Korrespondent.net on ua.korrespondent.net
На авіабазі в Енгельсі загинули пілоти Ту-95 - соцмережі
На аеродромі могли перебувати п'ять стратегічних бомбардувальників - три Ту-95МС та два Ту-160.
we.ua - На авіабазі в Енгельсі загинули пілоти Ту-95 - соцмережі
Last comments

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules