Search trend "Усть-Луга"

Sign up, for leave a comments and likes
Еспресо on espreso.tv
У Середземному морі вибухнув танкер тіньового флоту РФ, завантажений 1 млн барелів нафти
Про це інформує Вlооmbеrg. Представник компанії ТМS Таnkеrs розповів, що вибух спричинив затоплення машинного відділення судна, тому танкер буксирують до Греції. Причини вибуху поки що невідомі.За словами представника компанії, вибух не спричинив забруднення навколишнього середовища, а екіпаж судна перебуває в безпеці.За даними Вlооmbеrg, на початку квітня танкер "Vіlаmоurа" заходив до російського порту Усть-Луга, де завантажував казахстанську нафту. У травні його фіксували на терміналі Каспійського трубопровідного консорціуму поблизу російського порту Новоросійськ, який також завантажує переважно казахстанську нафту.Консалтингова компанія з морських ризиків  Vаnguаrd Тесh вказує, що з початку року вибухи сталися ще на чотирьох суднах - всі вони незадовго до цього заходили в російські порти. Після цього судновласники почали перевіряти корпуси своїх суден на наявність мін за допомогою водолазів і підводних апаратів. Танкер "Vіlаmоurа" належить до тіньового флоту РФПро це повідомили в Головному управлінні розвідки. Зазначено, що інцидент на танкері, який перебував під прапором Маршаллових островів, трапився 27 червня. Під час переходу судна із лівійського порту Ез-Зувайтіна за 150 кілометрів на північний схід від територіальних вод Лівії стався вибух у моторному відділенні."Станом на 1 липня 2025 року пожежний буксир під прапором Мальти "Воkа Summіt" тягне пошкоджений вибухом танкер тіньового флоту РФ до Лаконської затоки у Греції, щоб оцінити становище судна", - йдеться у повідомленні. Танкер був завантажений щонайменше 1 мільйоном барелів сирої нафти. Його власник - транспортна компанія "ТМS Таnkеr ltd.", зареєстрована у м. Марусі, Греція.Читайте також: Тіньовий флот Росії: чи існують кораблі-привиди, чи це лише зручний фейк для прикриття поставок нафти"Vіlаmоurа" неодноразово використовували для перевезення нафтопродуктів із портів держави-агресора Росії. Наприклад, у квітні 2025 року танкер перебував у терміналі порту Усть-Луга, у травні його фіксували в районі Новоросійска", - додали в ГУР. 10 березня у Північному морі біля узбережжя Великої Британії зіткнулися нафтовий танкер і вантажне судно. Унаслідок цього почалася пожежа. 
we.ua - У Середземному морі вибухнув танкер тіньового флоту РФ, завантажений 1 млн барелів нафти
Gazeta.ua on gazeta.ua
Фінська армія отримає супутники власного виробництва для розвідки за будь-якої погоди
Міністерство оборони Фінляндії погодило з компанією Ісеyе плани щодо закупівлі перших в історії країни оборонних супутників. Йдеться про підписання листа про наміри, який відкриває шлях до реалізації цього проєкту, повідомляє Ylе. Нові апарати матимуть радар із синтезованою апертурою. Завдяки цій технології вони можуть робити детальні знімки поверхні незалежно від того, яка погода чи пора доби. Це дозволить суттєво підвищити ефективність спостереження. У Міноборони заявили, що завдяки запуску супутників фінські збройні сили отримають потужний інструмент для розвідки. Доступ до отриманих даних також нададуть іншим державним установам країни. Цей крок називають важливим етапом у розвитку національного оборонного потенціалу в космічному просторі. Ісеyе є лідером серед фінських розробників супутникових технологій. У Фінляндії прикордонники направили патрульні літаки до Фінської затоки після аварії завантаженого мазутом танкера Коаlа в російському порту Усть-Луга.
we.ua - Фінська армія отримає супутники власного виробництва для розвідки за будь-якої погоди
New Voice on biz.nv.ua
Належить друзям Путіна. Найбільший нафтохімічний холдинг Росії відновив поставки до Індії
Нафтохімічний холдинг Сибур, найбільший виробник і експортер зрідженого вуглеводневого газу (ЗВГ) в РФ, в січні-травні 2025 року в порівнянні з аналогічним періодом 2024 подвоїв перевалку ЗВГ через балтійський порт Усть-Луга до 418 тис. тонн.
we.ua - Належить друзям Путіна. Найбільший нафтохімічний холдинг Росії відновив поставки до Індії
Gazeta.ua on gazeta.ua
Фінляндія використає доходи від заморожених активів РФ для постачання Україні зброї
Фінляндія приєдналася до європейської ініціативи, яка передбачає використання прибутків від заморожених російських активів для військової підтримки України. Загальна сума, яку планують спрямувати, становить 90 млн. Міністерство оборони Фінляндії повідомило, що країна передаватиме Україні боєприпаси великого калібру. Їх виготовлятиме фінський оборонно-промисловий комплекс. Закупівлі фінансуватимуться за рахунок коштів, що надходитимуть через Європейський фонд миру. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Кабміні назвали, скільки Україна отримає допомоги у 2025 році За словами очільника оборонного відомства Антті Хяккянена, ця програма виконує одразу дві функції. Вона підтримує українську оборону та водночас забезпечує зайнятість у фінській промисловості. "Цей новий пакет, поруч з нашою національною програмою підтримки на 660 млн євро, сприятиме розбудові міцнішого зв'язку між фінським ОПК і підтримкою Фінляндією України. Це чудовий приклад того, на що спроможний фінський ОПК, і це засвідчує, що наші інвестиції у потужності виробництва дають результат" наголосив міністр. У Фінляндії прикордонники направили патрульні літаки до Фінської затоки після аварії завантаженого мазутом танкера Коаlа в російському порту Усть-Луга.
we.ua - Фінляндія використає доходи від заморожених активів РФ для постачання Україні зброї
Еспресо on espreso.tv
Як (не)спрацьовує НАТО без України
Судно йшло під прапором Габону і на команду з естонського корабля змінити курс не реагувало. Операції затримання, за версією російської сторони, сприяли не тільки на морі, але й з повітря — в небі були літаки ВПС Польщі (МіГ-29) та Португалії (F-16, підтвердження цьому немає), бойова авіація якої бере участь в місії НАТО по захисту неба над країнами Балтії. І раптом з'являється російський винищувач Су-35, який, за версією знову ж таки з російського боку, розганяє усіх повітряних і морських переслідувачів, і танкер щасливо причалює до термінала Усть-Луга під завантаження. Естонська версія не дає подробиць як насправді усе було, але суть в тому, що, по-перше, зупинити танкер на інспекцію не вдалось, а, по-друге, російський винищувач, який хвилину перебував в повітряному просторі Естонії не було перехоплено. Але мій допис не стільки про це, скільки про інше. І навіть не про те, як (не)спрацьовує НАТО в місії із захисту повітряного простору Балтії. Читайте також: Війна з російськими танкерами на Балтиці: все ще попередуЗмоделюймо ситуацію, що в Балтійському морі були б українські МБЕКи "Магура". Що було б з тим Су-35, який перешкоджав естонцям зупинити на огляд танкер? Правильно, з ним би трапилось теж саме, що і 2 травня з двома російськими Су-30, які були знищені над Чорним морем нашими "Магурами" під орудою "Групи 13" ГУР МОУ.Якраз недавно у Києві відбулась презентація цього унікального МБЕКа. Про це буде в ЗМІ, я ж зі свого боку можу сказати, що настав час нам відкрити "Балтійський фронт" протидії російській агресії проти України і Європи. Якщо українські МБЕКи зайдуть на Балтику, то де опиняться кораблі російського Балтійського флоту? Вірно, там само, де й флагман ЧФ крейсер "Москва" - на морському дні. А ті що вцілюють будуть тихенько стояти біля причалів у східному секторі моря. Авіація Балтфлоту також поповнить підводний склад, який поки що складається з двох Су-30 та двох гелікоптерів Мі-8, знищених "Магурами" 31 грудня 2024 року поблизу Криму. І НАТО на Балтиці почуватиметься більш захищеним/Р.S. До речі, Росія дедалі більше починає брязкати зброєю на Балтиці. Кораблі Балтфлоту інтенсифікували навчання, авіація здійснює провокативні облети акваторії. І це в морі, яке вважається морем ЄС і НАТО, особливо після вступу до Альянсу Фінляндії та Швеції.  Тому, дорогі естонські друзі, дайте нам пункт базування десь на Балтиці й наші "Магури" покажуть агресору, як виглядає "Кузькіна мать" у морському виконанні. Іншого він не розуміє.ДжерелоПро автора.  Михайло Гончар, експерт з міжнародних енергетичних та безпекових відносинРедакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів. 
we.ua - Як (не)спрацьовує НАТО без України
ЛІГА.Новини on news.liga.net
Росія замінила макетами частину С-400 та С-300 на Далекому Сході – ОSІNТ-аналітики
Росія підтягує ППО ближче до Московської області, порту "Усть-Луга", аеродромів "Енгельс" і "Саваслейка", стверджує керівник ЦПД
we.ua - Росія замінила макетами частину С-400 та С-300 на Далекому Сході – ОSІNТ-аналітики
Sprava Hromad on we.ua
Public organization «Sprava Hromad»
The Mission of «Sprava Hromad»is the support of our army. The key to victory at the front is the support of the army in the rear! Now again, as in 2014, the army needs our unity in matters of aid!Starting with basic things like clothing, and ending with high-precision equipment, such as optical-radio-electronic surveillance complexes, our community buys and supplies the troops with everything they need, which forms a new, more advanced army! In this process, we, Public Affairs, take over all the routine processes from "understanding what the military needs to beat the enemy" and ending with handing him the keys to the dream equipment! However, we can overcome this path only under one condition: only together with you!
we.ua - Public organization «Sprava Hromad»
Gazeta.ua on gazeta.ua
Росіяни перекинули системи ППО ближче до зони бойових дій - ЦПД
Росія перекинула частину зенітно-ракетних комплексів С-300 та С-400 із Далекого Сходу до західних регіонів, зокрема до аеродромів поблизу Москви. На місці реальних пускових залишили муляжі, написав керівник Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко. Ці дії зафіксували японські ОSІNТ-дослідники. Вони виявили, що в районах, де раніше стояли бойові пускові установки, тепер розміщено їхні макети. За словами Коваленка, частину систем протиповітряної оборони Росія перемістила до порту Усть-Луга, а також на військові аеродроми Енгельс, Саваслейка та в Московську область. Це вказує на спроби підсилити захист у напрямку можливих нових атак. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ІSW розповів, як Росія намагається прорвати українську ППО Ще донедавна на Далекому Сході РФ було щонайменше 24 установки С-400 та 12 С-300. Наразі їх кількість помітно зменшилась. "У Росії є втрати ППО внаслідок ударів, через що вони тягнуть їх з Далекого Сходу і намагаються це замаскувати макетами", - підкреслив Коваленко. Росія використовує новітні оптоволоконні безпілотники, які стали серйозною проблемою для української артилерії. Як зазначає аналітик Fоrbеs Девід Акс, ці дрони компактні, маневрені й не піддаються глушінню, що робить їх ефективною зброєю проти самохідних артилерійських установок (САУ) та інших військових об'єктів України.
we.ua - Росіяни перекинули системи ППО ближче до зони бойових дій - ЦПД
Gazeta.ua on gazeta.ua
Судна, що перебувають під санкціями, знову перевозять російську нафту
Російський експорт нафти зростає вже другий тиждень поспіль, оскільки майже половина танкерів, які раніше потрапили під санкції США, знову вийшли на маршрути й перевозять нафту з Росії. Про це повідомляє Вlооmbеrg. За останні чотири тижні обсяг поставок з усіх російських портів сягнув 3,26 млн барелів на добу - приблизно на 190 тис. більше, ніж раніше. Попри санкційний тиск, адміністрація Дональда Трампа наразі не вводить нових обмежень, а частина танкерів, які були внесені до чорного списку США у 2023-2024 роках за президентства Джо Байдена, знову здійснюють перевезення. Щонайменше 18 із 39 таких суден повернулися до активної діяльності. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чехія вперше зупинила імпорт російської нафти За даними видання, вартість російського нафтового експорту зросла на $50 млн (на 4%) і станом на 27 квітня досягла $1,33 млрд. Це пояснюється як збільшенням обсягів, так і зростанням цін: нафта Urаls подорожчала на $0,90 за барель, а сорт ЕSРО - на $1,50. У цю статистику не входить казахстанська нафта КЕВСО, що експортується через російські порти Новоросійськ і Усть-Луга, оскільки вона не підпадає під санкції ЄС і не входить до цінового обмеження. Після початку повномасштабної війни Казахстан провів ребрендинг, щоб чітко відокремити власні поставки від російських. Естонія відпустила нафтовий танкер Кіwаlа, який знаходиться у списку санкцій Європейського Союзу. Танкер, що прямував до російського порту, був затриманий через відсутність чинного прапора країни. На момент арешту судно носило прапор Джібуті, але влада цієї країни заявила, що судно не зареєстроване у них. Танкер був звільнений після того, як естонське транспортне управління отримало підтвердження від Джібуті, що судно буде внесене до їхнього реєстру.
we.ua - Судна, що перебувають під санкціями, знову перевозять російську нафту
Gazeta.ua on gazeta.ua
В Естонії звільнили російський нафтовий танкер "тіньового флоту"
Естонія відпустила нафтовий танкер Кіwаlа, який знаходиться у списку санкцій Європейського Союзу. Про це повідомляє Rеutеrs. Танкер, що прямував до російського порту, був затриманий через відсутність чинного прапора країни. На момент арешту судно носило прапор Джібуті, але влада цієї країни заявила, що судно не зареєстроване у них. Танкер був звільнений після того, як естонське транспортне управління отримало підтвердження від Джібуті, що судно буде внесене до їхнього реєстру до 7 травня. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лондон запровадив масштабні санкції проти тіньового флоту РФ Згідно з даними LSЕG, Кіwаlа встало на якір біля російського порту Усть-Луга рано вранці в понеділок, після того як вийшло з естонських вод у суботу. Затримання танкера Естонські ВМС захопили танкер, що прямував до Росії. Існує припущення, що судно є частиною "тіньового флоту", який складається з старих суден, що використовуються для транспортування нафти та інших вантажів в обхід міжнародних санкцій. Ці судна зазвичай не регулюються і не страхуються визнаними західними компаніями. Санкції США проти російського нафтового флоту можуть серйозно нашкодити експорту країни. Міністерство фінансів США запровадило обмеження 10 січня. Вони стосуються 161 танкера. Вартість фрахту танкерів для доставки російської нафти Urаls до Азії вже зросла майже на 50%.
we.ua - В Естонії звільнили російський нафтовий танкер тіньового флоту
Еспресо on espreso.tv
Сили оборони Естонії затримали танкер тіньового флоту Росії
Про це повідомляє естонське видання Роstіmееs.Сили оборони Естонії затримали поблизу острова Аегна в затоці Мууга танкер Кіwаlа, який пов'язаний із "тіньовим флотом" Росії. Про це повідомив командувач ВМС Естонії Іво Вярк. На пресконференції командувач ВМС Естонії пояснив, що мета затримання — перевірка документів та юридичного статусу судна.За даними сайту Маrіnеtrаffіс відомо, що танкер для перевезення сирої нафти Кіwаlа ходить під прапором Джибуті. Він прямував до російського порту Усть-Луга вздовж територіальних вод Естонії. Поруч із ним зараз перебувають кораблі Військово-морських сил Естонії — Кіndrаl Кurvіts та М6731.Керівник Департаменту поліції та прикордонної охорони Вейко Коммусаар повідомив, що танкер перебуває під санкціями. Під час затримання з’ясувалося, що судно не має прапора жодної держави, що робить його перебування у морі незаконним. Естонія скористалася правом затримати судно для проведення перевірки.Наразі Транспортний департамент проводить перевірку судна, включно з оглядом його конструкції, документації та інших важливих аспектів. Якщо судно становить загрозу для мореплавства, його буде затримано до усунення технічних недоліків.На борту танкера виявлено 24 громадянина третіх країн. Капітан судна — громадянин Китаю, решта, ймовірно, громадяни Мавританії.Після затримання судно надало сертифікат про прапор, однак представник Джибуті повідомив, що судно не зареєстроване у їхньому реєстрі. Також відсутня інформація про власника. Капітан судна пішов на співпрацю з владою.Судячи з маршруту танкера, він з’явився на онлайн-картах у четвер вранці, 10 квітня, біля узбережжя Латвії. А з ранку 11 квітня танкер змінив курс на схід після проходження повз естонський острів Наїссаар.Раніше повідомлялося, що розслідування фінських журналістів виявило російський "тіньовий флот", який транспортує нафту через Фінську затоку на непридатних для цього танкерах. 
New Voice on nv.ua
Капітан — громадянин Китаю. В Естонії затримали танкер із «тіньового флоту» РФ, до операції залучали вертоліт
В Естонії в п’ятницю, 11 квітня, було затримано нафтовий танкер Кіwаlа, який прямував з індійського порту Сікка в російський порт Усть-Луга.
New Voice on biz.nv.ua
Амбітна мета. РФ відродила проєкт будівництва одного з найбільших у світі виробництв — Rеutеrs
РусХімАльянс, дочірня компанія російського держмонополіста Газпрому, оголосила вакансії для свого нового газопереробного комплексу в балтійському порту Усть-Луга, на знак впевненості в тому, що завод почне роботу, незважаючи на санкції.
we.ua - Амбітна мета. РФ відродила проєкт будівництва одного з найбільших у світі виробництв — Rеutеrs
Дзеркало Тижня on zn.ua
Німеччина офіційно конфіскувала танкер і 100 тисяч тонн нафти з РФ
Судно перевозило нафту з порту Усть-Луга і опинилося біля берегів Німеччини після технічної несправності.
we.ua - Німеччина офіційно конфіскувала танкер і 100 тисяч тонн нафти з РФ
Gazeta.ua on gazeta.ua
За пів року удари України спричинили енергетиці РФ збитки на $658 млн
За пів року, з 1 вересня 2024 року до 12 лютого 2025-го, удари України завдали російській енергетиці збитків щонайменше на 60 млрд рублів ($658 млн). Окрім цього, було пошкоджено або знищено десятки російських військових об'єктів. Такі підрахунки провело "Радіо Свобода" спільно з українським проєктом Frоntеllіgеnсе Іnsіght та групою волонтерів, проаналізувавши понад 100 супутникових знімків. Щонайменше 67% українських ударів були успішними. У решті випадків результат атак залишається невідомим або неможливо підтвердити причетність України. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українські БпЛА атакували аеродром в Волгоградській області РФ Найчастіше цілі уражалися на відстані 100-150 км, а середня дальність ударів не перевищувала 650 км. У діапазоні 850-900 км зафіксовано чотири удари: три - по Чечні, ще один - по порту Усть-Луга в Ленінградській області. Декілька дронів успішно подолали понад 1000 км. Британська розвідка вважає атаку українських Сил оборони на російську авіабазу "Енгельс-2" у ніч на 20 березня найуспішнішим ударом по Росії цього року. Зазначається, що на території, яка потрапила під обстріл, майже напевно зберігалася значна кількість авіаційних боєприпасів, що використовувалися у війні проти України. В аналітичному огляді припускають, що завдані втрати, ймовірно, ускладнять проведення ударних операцій з цього аеродрому в короткостроковій перспективі.
we.ua - За пів року удари України спричинили енергетиці РФ збитки на $658 млн
Еспресо on espreso.tv
Німеччина конфіскувала танкер тіньового флоту РФ Еvеntіn, - Sріеgеl
Про це пише Sріеgеl.За інформацією видання, минулої п’ятниці німецькі митники конфіскували танкер під панамським прапором Еvеntіn, який стояв на якорі біля узбережжя острова Рюген із середини січня.Відповідно до так званого наказу про конфіскацію від Головного митного управління, старий танкер і приблизно 100 000 тонн сирої нафти вартістю 40 мільйонів євро тепер переходять у власність Німеччини, зазначають автори.За даними силових структур, після ухвалення відповідного рішення, танкер Еvеntіn перейде під інший прапор.Наразі влада вирішує, як і де безпечно відкачати сиру нафту з резервуарів Еvеntіn, а також визначає подальшу долю судна.Що відомо про танкер РФ ЕvеntіnВидання Віld повідомляло, що 10 січня  в Балтійському морі біля німецького острова Рюген втратив управління танкер Еvеntіn. Танкер повільно дрейфував і не міг маневрувати. Судно завдовжки 248 метрів перевозило близько 99 тис. тонн нафти. Танкер, який ходить під панамським прапором, завантажив нафту в російському балтійському порту Усть-Луга на кордоні з Естонією. Він вирушив звідти 6 січня, а пунктом призначення значився порт Порт-Саїд у Єгипті, проте, найімовірніше, прямував в Індію. Ця країна не приєдналася до санкцій проти Росії й зараз є найбільшим клієнтом російської нафти.Як зазначало видання, Еvеntіn входить до складу так званого російського тіньового флоту, за допомогою якого Кремль намагається обходити санкції Заходу. Еvеntіn спершу мав назву Stоrvіkеn і ходив під норвезьким прапором у 2006 році, потім був зареєстрований у Панамі як Сhаrvі у 2022 році й отримав свою нинішню назву в червні 2024 року. Також Еvеntіn неодноразово відключав свої системи стеження, що типово для кораблів тіньового флоту.Згодом повідомлялося, що танкер тіньового флоту Росії Еvеntіn, який зазнав аварії у Балтійському морі біля німецького острова Рюген, відбуксовують на схід. 
we.ua - Німеччина конфіскувала танкер тіньового флоту РФ Еvеntіn, - Sріеgеl
Gazeta.ua on gazeta.ua
В Угорщині поскаржились, що через атаку дронів призупинилось транспортування нафти з РФ
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що український дрон атакував вимірювальну станцію нафтопроводу "Дружба". Він є критично важливим для постачання нафти до Угорщини та Словаччини "Фактично через нічну атаку дронів довелося тимчасово призупинити транспортування нафти нафтопроводом "Дружба" у напрямку Угорщини", - сказав Сійярто у відеозверненні. Він сказав, що розмовляв із заступником міністра енергетики Росії. Той заявив, що ремонтні роботи вже тривають і постачання нафти може відновитися найближчим часом. Сійярто назвав неприйнятними атаки на енергетичну інфраструктуру, яка забезпечує постачання Угорщини. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Генштабі підтвердили атаки на російські НПЗ "Угорщина не винна у війні між Росією та Україною. Угорщина не несе відповідальності за цю війну. Ми досі трималися осторонь цієї війни й надалі хочемо залишатися осторонь. Енергопостачання Угорщини - це питання суверенітету, і ми очікуємо, що всі будуть це поважати", - заявив угорський міністр. Він поскаржився, що Європейська комісія дала гарантії, що такої атаки не буде, але ці гарантії порушено. 11 березня українські військові атакували низку стратегічних об'єктів Росії. Вдарили по потужностях Московського нафтопереробного заводу. Були вибухи у районі лінійно-виробничої диспетчерської станції "Стальной конь" в Орловській області РФ, яка забезпечує управління технологічними процесами нафтопроводу "Дружба". Вона є важливим складником у процесах постачання нафти на термінал морського порту "Усть-Луга", що у Ленінградській області.
we.ua - В Угорщині поскаржились, що через атаку дронів призупинилось транспортування нафти з РФ
Gazeta.ua on gazeta.ua
У Генштабі підтвердили чергову атаку на російські НПЗ
11 березня українські військові атакували низку стратегічних об'єктів Росії. Вдарили по потужностях Московського нафтопереробного заводу, передає Генштаб ЗСУ. Він здатен переробляти 11 млн т нафти на рік. Забезпечує 40-50% потреб Москви у дизелі та бензині. Були вибухи у районі лінійно-виробничої диспетчерської станції "Стальной конь" в Орловській області РФ, яка забезпечує управління технологічними процесами нафтопроводу "Дружба". Вона є важливим складником у процесах постачання нафти на термінал морського порту "Усть-Луга", що у Ленінградській області. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Генштабі підтвердили атаки на російські НПЗ З відкритих джерел відомо, що через дії російської ППО постраждала низка об'єктів цивільної інфраструктури. "Сили оборони України володіють детальною інформацією про стратегічні об'єкти, задіяні у забезпеченні збройної агресії РФ проти України, дотримуються норм міжнародного гуманітарного права та вживають заходів, щоб максимально убезпечити цивільне населення", - кажуть у Генштабі ЗСУ. У ніч на 10 березня безпілотники атакували нафтопереробний завод у Новокуйбишевську Самарської області. Місцеві чули звуки "прольоту" дронів та потужні вибухи. Згодом в районі місцевого НПЗ помітили яскраві спалахи та почули гучний вибух. Губернатор Самарської області не коментував цей інцидент.
we.ua - У Генштабі підтвердили чергову атаку на російські НПЗ
Еспресо on espreso.tv
Сили оборони вразили низку стратегічних об'єктів на території РФ
Про це інформує Генштаб. Указано, що для атаки по об'єктах на території РФ було залучено підрозділи Сил безпілотних систем, Сил спеціальних операцій, СБУ та ГУР. Вони у взаємодії з іншими складовими Сил оборони уразили Московський нафтопереробний завод, який здатний переробляти 11 млн тонн нафти на рік та забезпечує 40-50% потреб Москви в дизелі та бензині. Зафіксовано влучання по його виробничих потужностях."Також зафіксовано вибухи в районі лінійно-виробничої диспетчерської станції "Стальной конь" (Орловська область РФ), яка забезпечує управління технологічними процесами нафтопроводу "Дружба" та є важливою складовою в процесах постачання нафти на термінал морського порту "Усть-Луга" що в Ленінградській області", - йдеться у повідомленні. Крім того у Генштабі зазначили, що з відкритих джерел стало відомо, що внаслідок роботи російської ППО постраждала низка об’єктів цивільної інфраструктури."Сили оборони України володіють детальною інформацією про стратегічні об’єкти, залучені у забезпечення збройної агресії РФ проти України, дотримуються норм міжнародного гуманітарного права та вживають заходів, щоб максимально убезпечити цивільне населення", - додали у Генштабі. 11 березня у Росії заявили про наймасованішу атаку БПЛА з початку вторгнення в Україну. Сили ППО нібито знищили або перехопили 337 дронів. 
we.ua - Сили оборони вразили низку стратегічних об'єктів на території РФ
Gazeta.ua on gazeta.ua
Аварія біля берегів Британії: горить танкер із мільйонами літрів пального
У Північному морі неподалік британського узбережжя 10 березня сталося зіткнення нафтового танкера Stеnа Іmmасulаtе і вантажного судна Sоlоng. Внаслідок аварії на обох кораблях виникла пожежа, а рятувальні служби Великої Британії розпочали масштабну операцію. Про це повідомляє ВВС. За даними видання, аварія сталася приблизно за 10 морських миль від міста Галл. До місця події негайно вирушили пожежні кораблі, рятувальні шлюпки та патрульний літак Берегової охорони. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На тлі аварії російського танкера Фінляндія направила літаки до Фінської затоки Згідно з інформацією МаrіnеТrаffіс, танкер Stеnа Іmmасulаtе під прапором США перебував на якорі неподалік Галла після відправлення з грецького порту Аgіоі Тhеоdоrоі. У цей момент у нього врізалося вантажне судно Sоlоng під прапором Португалії, яке прямувало з шотландського порту Грейнджмут до Роттердама (Нідерланди). У Королівському національному інституті рятувальних шлюпок повідомили, що через зіткнення на обох суднах спалахнули пожежі, а кілька членів екіпажу були змушені покинути кораблі. Берегова охорона Великої Британії координує рятувальну операцію, задіявши рятувальний гелікоптер із Гамберсайду, човни зі Скеґнеса, Брідлінгтона, Мейплторпа та Кліторпса, патрульний літак, судна з можливістю гасіння пожежі. Крім того, фахівці оцінюють ризики потенційного екологічного забруднення. За попередніми даними, Stеnа Іmmасulаtе міг бути повністю завантажений авіаційним гасом Jеt-А1. Якщо це підтвердиться, на борту судна могло перебувати понад 58 млн л пального, що становить загрозу для довкілля у разі витоку. Рятувальна операція триває, ситуація перебуває під контролем британських служб. Танкер Коаlа з мазутом на борту зазнав лиха в російському порту Усть-Луга. Танкер ходить під прапором Антигуа і Барбуди. На борту танкера стався вибух у машинному відділенні. Фінляндія і Швеція стали країнами-членами НАТО після 2022 року. Тригером вступу до Альянсу став напад РФ на Україну. Північноатлантичний альянс у сучасних геополітичних умовах повертається до первинного завдання, заради якого створювався, - стримування та оборони від загрози зі Сходу, насамперед з боку Російської Федерації, заявив президент Фінляндії Александр Стубб.
we.ua - Аварія біля берегів Британії: горить танкер із мільйонами літрів пального
Еспресо on espreso.tv
Атака на Липецьк, вибух у Московській області та пожежа у Калузькій області РФ: де у ворога вибухало та палало цього тижня
Більше про "бавовну" в Росії та на тимчасово окупованих територіях – у тижневому огляді Еспресо.Липецьк під атакою дронів, знищені два новітні радіолокаційні комплекси біля Москви, уражена нафтоперекачувальна станція "Андреаполь" та пожежа на території промислового підприємства у Калузькій областіУ ніч проти 13 лютого у Липецьку поскаржилися на атаку безпілотників. Вибухи пролунали в районі промислової зони, нібито є постраждала. Близько 04:20 (за місцевим часом) губернатор області написав про "масований наліт БПЛА і про можливу роботу ППО російської армії. За кілька хвилин він додав, що в кількох районах Липецька зникло світло. Тим часом російські канали повідомляли про нібито 12 вибухів у промисловій частині Липецька. Зазначалося, що безпілотники, ймовірно, атакували Новолипецький металургійний комбінат. Крім цього, він стверджував, що через падіння уламків БПЛА на території Липецької станції аерації постраждала працівниця підприємства.  Тим часом російське міністерство оборони заявило, що у ніч на 13 лютого нібито знищили 83 безпілотники. Серед них над Білгородською областю було збито 37 БПЛА, по 12 – над Курською та Липецькою, дев'ять – над Тверською, по три – над Білгородською, Калузькою, Смоленською та Воронезькою, один – над Ростовською областями.Також 13 лютого стало відомо, що трохи раніше, 7 лютого, у Московській області вибухівка знищила два російських радіолокаційних комплекси "Валдай", призначених для цілодобового автоматичного виявлення та протидії БПЛА. Це новітня розробка російського військово-промислового комплексу - перший зразок у своєму класі, прийнятий на озброєння армії держави-агресора. А сам вибух стався на території в/ч 52116 у місті Долгопрудний під Москвою. Ця частина відповідає за безпеку повітряного простору над столицею РФ.А дрони Служби безпеки України уразили нафтоперекачувальну станцію "Андреаполь" у Росії, що є частиною Балтійської трубопровідної системи – 2.За даними джерел, після атаки загорівся склад котельного обладнання та закритий розподільний пристрій. Відтак унаслідок атаки безпілотниками тимчасово зупинилося перекачування нафти. "Кожен день простою цієї нафтоперекачувальної станції приносить Росії десятки мільйонів доларів збитків, адже вона є частиною трубопроводу, яким нафта постачається в термінал "Усть-Луга" на Балтійському морі. Дронові санкції СБУ проти російського нафтового комплексу триватимуть і надалі", – повідомило джерело.Також у четвер, 13 лютого, Повітряні сили Збройних Сил України атакували взводний опорний пункт 28-го стрілецького батальйону 60-ї окремої мотострілецької бригади збройних сил Російської Федерації на Курщині, звідки росіяни запускали безпілотники по Сумській області. У Генштабі зазначили, що ця операція стала частиною комплексних заходів українських військових, спрямованих на нейтралізацію загроз та послаблення військового потенціалу ворога.І вже у ніч на суботу, 15 лютого, росіяни поскаржилися на атаку невідомих дронів і заявили про збиття 40 повітряних цілей. Зокрема, стверджували, що пожежа спалахнула на території промислового підприємства у Калузькій області. Губернатор області написав, що уламки збитого дрона буцімто впали на території промислового підприємства у Дзержинському районі. Внаслідок цього сталося займання однієї з будівель. За попередньою інформацією, постраждалих немає. Окрім того, про вибухи повідомляли місцеві жителі у Волгограді, а також під Саратовом і Тулою. Російські ЗМІ повідомляли, що у Волгограді дрон влучив у багатоповерхівку. Начебто минулося без постраждалих.За словами росіян, суботньої ночі їхні засоби ППО також знищили 17 дронів над територією Волгоградської області, 12 БПЛА – над Калузькою областю, 9 – над Ростовщиною і ще два невідомих дрони над територією Саратовської області.Думки експертівВійськовий експерт, директор з розвитку інформаційно-консалтингової компанії Dеfеnsе Ехрrеss Валерій Рябих зазначив, що ГУР завдає ударів по найбільш чутливих точках РФ."ГУР, окрім здобування інформації, також широко долучається до відчутних ударів по території противника, знищуючи виробничий, промисловий та інтелектуальний потенціал, завдаючи ураження по найбільш чутливих точках російської економіки, зокрема в такій сфері, як розробка нових засобів озброєнь", – каже він.Експерт також відзначив, що два потужних комплекси "Валдай", які росіяни не використали для прикриття своїх військ, є доволі важливим результатом."І ще більш важливо те, що ці комплекси ще не були поставлені на озброєння, вони тільки проходили необхідні процедури. Тож сподіваємось, що найближчим часом противник не отримає ці комплекси на озброєння", – наголосив Валерій Рябих.
we.ua - Атака на Липецьк, вибух у Московській області та пожежа у Калузькій області РФ: де у ворога вибухало та палало цього тижня
Last comments

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules