Ввечері 6 травня в тимчасово окупованому Криму росіяни зафіксували масований ракетний удар. В різних частинах півострова чути вибухи, працює протиповітряна оборона загарбників, повідомляє Теlеgrаm-канал Крымский ветер. Росіяни заявляють, що Крим нібито атакують українські ракети "Нептун", але їх буцім "успішно збивають". Ракети було помічено над Севастополем, Алупкою Судаком та Феодосією. Російські окупанти зупинили роботу морського транспорту на півострові та навіть перекрили Кримський міст. З аеродрому Саки в Новофедорівці було піднято у повітря російський винищувач. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти перекривали Кримський міст: що відомо Міноборони Росії прозвітувало про збиття нібито 57 українських безпілотників над шістьма регіонами Росії. Росавіація оголосила про тимчасові обмеження на прийом та випуск літаків з аеропортів. Під обмеження потрапили аеропорти Нижній Новгород (Стригіно), Калуга (Грабцеве), Тамбов (Донське), Ярославль (Туношна). Не приймають і не відправляють рейси аеропорти Внуково, Домодєдово, Жуковський у Московській області. У ніч на 2 травня в тимчасово окупованому Криму пролунала серія вибухів. Російська сторона заявила про нібито масовану атаку безпілотників. Місцеві Теlеgrаm-канали, повідомляли про вибухи в Севастополі, Джанкої, Саках, Новофедорівці та Качі - районах, де розташовані російські військові аеродроми. У мережі також з'явилися відео з гучними звуками вибухів і фото пожежі в селі Углове, неподалік Качі.
В окупованому Криму загарбники активізували навчання школярів керуванню дронами. За даними ЗМІ, всі охочі учні з 7 по 11 клас отримають змогу спробувати себе в ролі операторів безпілотників та здобути базові знання у цій сфері. Про це інформує "Голос Криму". За даними видання, про це повідомив так званий керівник Кримського дослідного інституту безпілотних технологій Богдан Зіньков. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти перекривали Кримський міст: що відомо За його словами, в Криму завершили перший масштабний освітній проєкт "Безпілотні технології" у якому 192 школярі із Сімферополя та Сімферопольського району отримали початкові навички управління дронами та ознайомилися з можливостями цієї галузі. Він також зазначив, що розглядається подальше розширення ініціативи, щоб залучити ще більше охочих. За словами Зінькова, батьки підтримують участь дітей у таких програмах. Російські війська використовують тимчасово окупований Крим як плацдарм для запуску ракет по території материкової України, зокрема балістичних ракет типу "Іскандер-М". У повітряному просторі над акваторією Чорного моря ворог почувається досить упевнено. Балістичні ракети запускають із мобільних установок, які росіяни постійно переміщують і ховають на території Криму, що ускладнює їхнє виявлення. Крім того, на півострові досі розміщені берегові ракетні комплекси "Бастіон", які використовують ракети "Онікс".
А Ви знаєте що на Платформі we.ua діє реферальна програма?
Ви приводите друзів та знайомих і отримуєте винагороду за їх реєстрації.
То ж, не гайте час! Розкажіть про we.ua своїм друзям, родичам та колегам. Надішліть їм своє реферальне посилання, яке легко знайти в розділі Мої друзі, та отримайте на свій бонусний рахунок додаткові надходження за кожну нову реєстрацію.
Розміщуйте своє реферальне посилання в інших соціальних мережах, в коментарях, в тематичних форумах та будь-де. Так у Вас буде більше друзів та підписників і більше бонусів на бонусному рахунку.
Ви зможете використати бонуси на додаткові послуги Платформи, а також - придбати корисні товари в нашій online-крамничці.
На Кримському мосту, збудованому Росією з порушенням міжнародного права, утворилися значні затори, а вночі рух на ньому навіть повністю зупиняли. Через масовий наплив так званих "туристів" окупаційна влада посилила перевірки на в'їзді, побоюючись проникнення диверсійних груп. Про це повідомив речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук в ефірі телемарафону, передає Gаzеtа.uа. За його словами, в Росії почався період свят, тож багато людей вирушили до Криму, який вони вважають своєю територією. Водночас вони чомусь обирають шлях через міст, а не через інші загарбані території, що спричинило черги з тисяч автомобілів. Це ускладнило перевірки й суттєво збільшило час проходження контролю. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вибухи на воєнних об'єктах у Криму є складовою безпеки України - ЦПД Плетенчук зазначив, що в умовах великого скупчення людей окупанти посилили пильність, оскільки побоюються, що під виглядом туристів до Криму можуть потрапити небажані для них особи. "Тому, що навантаження збільшується, всі втомлюються, навантаження збільшується й диверсанти могли з меншими перешкодами потрапити туди. У будь-якому разі воно на них накладається, вони вимушені підвищувати пильність, тому що всі чудово розуміють - ми не відмовлялися від своїх планів щодо того, що цей міст там зайвий", - розповів речник ВМС. Він додав, що вночі окупанти виводили у Чорне море, у Цемеську бухту, що біля Новоросійська, 15 ворожих кораблів, п'ять з яких є носіями крилатих ракет "Калібр". Загальний залп на їх бортах - до 34 "Калібрів". За даними Плетенчука, такі дані були станом на 6 ранку 2 травня, але наразі кораблі починають заходити на свою базу. У ніч на 2 травня в тимчасово окупованому Криму пролунала серія вибухів. Російська сторона заявила про нібито масовану атаку безпілотників. Місцеві Теlеgrаm-канали, повідомляли про вибухи в Севастополі, Джанкої, Саках, Новофедорівці та Качі - районах, де розташовані російські військові аеродроми. У мережі також з'явилися відео з гучними звуками вибухів і фото пожежі в селі Углове, неподалік Качі.
Атаки на військові об'єкти в Криму мають ключове значення для безпеки України, оскільки Росія перетворила півострів на стратегічну військову базу. Про це повідомив керівник Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко в Теlеgrаm. "Росія, як і за СРСР розглядає Крим в якості військової бази, і це пряма загроза для судноплавства. Також з тимчасово окупованого півострова здійснюються удари по українських містах", - написав він. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дрони атакували завод у Брянську, який виготовляє електроніку для ППО За словами Коваленко демілітаризація Криму, зокрема вибухи на воєнних об'єктах, є виключно складовою безпеки України. У ніч на 2 травня в тимчасово окупованому Криму пролунала серія вибухів. Російська сторона заявила про нібито масовану атаку безпілотників. Місцеві Теlеgrаm-канали, повідомляли про вибухи в Севастополі, Джанкої, Саках, Новофедорівці та Качі - районах, де розташовані російські військові аеродроми. У мережі також з'явилися відео з гучними звуками вибухів і фото пожежі в селі Углове, неподалік Качі.
Тимчасово окупований український півострів Крим масовано атакували українські БпЛА. Вибухи пролунали у Севастополі, Сімферополі, Армянську, Феодосії, Угловому, Андріївці, Віліному, Піщаному, Новофедорівці, Саках. Про це повідомляють російські ЗМІ. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Позиції окупантів у Криму атакували безпілотники Кримські пабліки повідомили, що українські дрони атакували аеродром в Новофедорівці і аеродром "Бельбек" в Севастополі. У міських чатах мешканці скаржаться на гучні вибухи - як наслідок здригаються двері і вікна. Наразі причина вибухів невідома - в усіх містах працює окупаційне ППО. Пізніше росЗМІ заявили, що атака комбінована. Увечері 1 травня ворог атакував Запоріжжя безпілотниками. Поцілив по житловому кварталу. Внаслідок удару був частково зруйнований багатоквартирний житловий будинок. Під завалами опинилися люди.
Російські війська використовують тимчасово окупований Крим як плацдарм для запуску ракет по території материкової України, зокрема балістичних ракет типу "Іскандер-М". Про це повідомив речник Військово-морських сил ЗС України, капітан 3-го рангу Дмитро Плетенчук в ефірі телемарафону, передає Gаzеtа.uа. "Росія використовує тимчасово окупований Крим, як майданчик для запуску ракет типу "Іскандер-М", це оперативно-тактичний комплекс. Використовуючи його, у такий спосіб вони намагаються скоротити відстань та, відповідно, польотний час для того, щоб скоротити можливість нашої реакції - зменшити її. На жаль, поки ці території не буде звільнено, вони саме у такий спосіб будуть використовуватися ворогом", - пояснив він. За словами речника, у Криму розташовані ворожі аеродроми, з яких підіймається тактична авіація що періодично застосовується для завдання ударів. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Каллас: ЄС ніколи не визнає Крим російським Він розповів, що у повітряному просторі над акваторією Чорного моря ворог почувається досить упевнено. Балістичні ракети запускають із мобільних установок, які росіяни постійно переміщують і ховають на території Криму, що ускладнює їхнє виявлення. Крім того, на півострові досі розміщені берегові ракетні комплекси "Бастіон", які використовують ракети "Онікс". У попередні періоди ці ракети неодноразово застосовувалися для ударів по Україні, а цьогоріч зафіксовано щонайменше один такий випадок. Плетенчук звернув увагу на те, що росіяни використовують Крим, як військовий хаб та їх взагалі не хвилює курортний сезон. "Росіян ніколи не хвилював курортний сезон. Цікаво, що цьогоріч Крим може стати більш популярним за пляжі Анапі, де розлитий мазут", - підсумував він. Перед анексією Криму Росія активно працювала над тим, щоб сформувати у місцевого населення образ своєї "величі" та "могутності". Основна їхня ідея полягала в тому, щоби сформувати у місцевого населення переконливе уявлення про велич, могутність, економічну незалежність Росії і загалом кращі умови перебування Криму в складі Російської Федерації.
Перед анексією Криму Росія активно працювала над тим, щоб сформувати у місцевого населення образ своєї "величі" та "могутності". Про це розповів генерал-майор Ілля Павленко в інтерв'ю "РБК-Україна". "Основна їхня ідея полягала в тому, щоби сформувати у місцевого населення переконливе уявлення про велич, могутність, економічну незалежність Росії і загалом кращі умови перебування Криму в складі Російської Федерації", - розповів він. За словами генерала-майора, одним зі способів впливу було створення контрасту між умовами служби в російській та українській арміях. Російським військовим значно підвищили зарплати: тоді як українські офіцери отримували 3-4 тис. грн, а полковники - близько 6 тис., російський капітан 3 рангу мав оклад у межах 60 тис. грн. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У разі визнання окупації Криму США можуть скасувати санкції проти Росії - Костенко Коли українським військовослужбовцям і працівникам спецслужб почали надходити пропозиції перейти на бік РФ, саме фінансова вигода стала ключовим фактором для багатьох. Хоча згодом обіцяні надбавки почали поступово зменшувати. Окрім грошей, вплив здійснювався й через культурні заходи. Росія активно організовувала в Криму святкування, особливо з нагоди Дня Чорноморського флоту, привозячи зірок естради, що справляло враження "заможного життя" у РФ на місцевих жителів. До інформаційно-пропагандистської кампанії згодом долучили й тодішнього мера Москви Юрія Лужкова, якому доручили зводити в Криму житло, що мало викликати заздрість у місцевого населення. Також розпочали реставрацію церков, щоб посилити емоційний та ідеологічний вплив. "І зрозуміло, що паралельно спецслужбами відбувалось проникнення в органи місцевої влади. Плюс вони там тримали дуже багато проросійських партій, які буквально фінансувалися з Москви. Їхня задача полягала в тому, щоби періодично ходити з плакатами і показувати, що Крим це Росія, проводити якісь дебати, висувати своїх депутатів", - пояснив Павленко. Росія планувала політичну операцію з повернення до влади Віктора Януковича, щоб створити ілюзію "законного" відновлення його режиму. Паралельно з підготовкою до повномасштабного вторгнення, Кремль просував і політичний сценарій, у центрі якого був Янукович. За інформацією, він перебував у Білорусі, тоді як у Києві почали судовий процес щодо можливого визнання його легітимним президентом.
Президент Володимир Зеленський визнав, що Україна не має достатньо озброєння для звільнення Криму. Про це президент заявив 24 квітня в Києві. Він перебував на місці, яке зазнало обстрілу під час чергової російської атаки, передає "Суспільне". "Саме зброї. Не людей - наші люди це найголовніше. Але казати, що у нас немає армії - це неправда. Та я погоджуюсь з президентом Трампом, що в України недостатньо зброї для повернення контролю над півостровом Крим", - сказав Зеленський. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Представник омбудсмена заявив про перемогу над "бусифікацією" в Україні, сам Лубінець так не вважає Він також зауважив, що підтримка не обмежується лише військовою допомогою. За його словами, світ має інші інструменти, щоб сприяти звільненню Криму. Одним із таких важелів він назвав санкційний тиск на Росію. Верховна Рада у 15-й раз схвалила продовження воєнного стану та мобілізації до 6 серпня. "За" проголосували 357 нардепів. Згідно з документами, дія воєнного стану й мобілізації триватиме з 05:30 9 травня 2025 року до 05:30 6 серпня 2025 року.
У Криму зафіксували приліт до будинку заступника голови Чечні Мурада Саїдова. Це відбулося у Саках, повідомляє рух "Атеш". Внаслідок падіння БПЛА є пошкодження самого будинку та автомобілів біля нього. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Криму окупанти масово переміщують техніку і системи ППО - "Атеш" "Очевидно, що Сили оборони України не завдають ударів по цивільним цілям і в цьому випадку це ще один приклад некомпетентної роботи російського ППО. Але це гарне нагадування для окупантів та їхніх спільників, що їм настав час тікати з українського Криму", - йдеться у повідомленні. Агенти руху "Атеш" провели розвідку Сизранського вищого військового авіаційного училища льотчиків - ключового центру підготовки пілотів для армії РФ. Це єдиний заклад у країні, де навчають пілотів гелікоптерів Мі-2, "Ансат", Ка-226, Мі-8 та Мі-24. Звідси гелікоптери потрапляють на фронт, а сама база використовується для ремонту та обслуговування авіаційної техніки.
Сьогодні вранці був приліт безпілотника у Саках. Зафіксовано попадання до будинку заступника голови Чеченської Республіки Мурада Саїдова. Про це повідомив партизанський рух "Атеш" у Теlеgrаm. Внаслідок падіння БПЛА є пошкодження самого будинку та автомобілів, які знаходилися поряд. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Херсонщині загарбники масово відмовляються продовжувати контракти на службу в армії РФ "Очевидно, що Сили оборони України не завдають ударів по цивільним цілям і в цьому випадку це ще один приклад некомпетентної роботи російського ППО. Але це гарне нагадування для окупантів та їхніх спільників, що їм настав час тікати з українського Криму", - наголосили в "Атеш". У тимчасово окупованому Криму російські війська масово переміщують техніку та засоби протиповітряної оборони. Часто цей процес хаотичний і не скоординований. За інформацією партизанів, у Криму намагаються посилити заходи безпеки.
У ніч на 25 квітня відомі дрони здійснили атаку на тимчасово окупований Крим. Там пролунали вибухи. Про це інформує "Главком", посилаючись на Теlеgrаm-канали. За наявною інформацією, вибухи було чутно в різних частинах півострова. Зокрема, в районах Євпаторії, Ялти, Феодосії, Бахчисарая та міста Саки. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стало відомо про смерті військових окупантів, яких призвали з Криму Окупанти стверджують, що наразі не зафіксовано жодних пожеж чи руйнувань на землі. Представники так окупаційної влади поки що не коментували інцидент. У тимчасово окупованому Криму російські війська масово переміщують техніку та засоби протиповітряної оборони. Часто цей процес хаотичний і не скоординований. За інформацією партизанів, у Криму намагаються посилити заходи безпеки.
У ході повномасштабного вторгнення Росії в Україну були вбиті щонайменше 1906 російських військових, які служили в підрозділах, розташованих у тимчасово окупованому Криму. Про це повідомило Представництво президента України в Автономній Республіці Крим. Згідно з їхніми даними, більшість загиблих могли мати українське громадянство. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Криму залишилися лише несправні і не боєготові кораблі РФ - Плетенчук "Загинули щонайменше 1906 військовослужбовці РФ із підрозділів, дислокованих у Криму. 1275 із них, ймовірно, є громадянами України", - йдеться у повідомленні. Також було підтверджено, що щонайменше 116 військових з Криму потрапили в полон. І серед них переважає кількість осіб, які, за попередніми оцінками, є українцями. Окупанти в Керчі продовжують будівництво величезного десантного корабля "Іван Рогов", однак його завершення ще далеко, і невідомо, чи цей корабель колись увійде в експлуатацію. Росія розпочала будівництво двох кораблів за проєктом 23900, але з того ж таки Криму йдуть й інші проєкти, адже будівництво там значно вигідніше через м'якший клімат, ніж на півночі Росії.
У тимчасово окупованому Криму здебільшого залишилися кораблі російського Чорноморського флоту, які або не перебувають у бойовій готовності, або проходять ремонт. Про це розповів речник ВМС ЗСУ капітан 3 рангу Дмитро Плетенчук в етері телемарафону, передає Gаzеtа.uа. За його словами, кількість кораблів окупантів в Криму відома. "Тут доволі складно приховати такі об'єкти так, щоб їх не можна було порахувати. Проте такі одиниці, які з бойового складу, або зараз не боєготові і перебувають у глибокому ремонті, в який іноді ми так само вносимо свої "модернізації" шляхом повітряних ударів. Або це ті одиниці, які відносяться до допоміжного складу. Це небойові одиниці зі складу флоту, проте вони не становлять якоїсь суттєвої загрози", - зауважив Плетенчук. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росіяни перекидають ППО і РЕБ із Криму на Херсонщину - "АТЕШ" Речник зазначив, що росіяни постійно переміщують кораблі в Севастопольській бухті, намагаючись знизити ризик їхнього ураження. Окрім того, Росія продовжує будівництво нового корабля в Криму, але, за словами речника, наразі "недоцільно витрачати на нього дорогі боєприпаси". Раніше командувач Військово-морських сил України, віцеадмірал Олексій Неїжпапа заявив, що українські ВМС здобули перемогу на морі та нині мають повну перевагу. Окупанти в Керчі продовжують будівництво величезного десантного корабля "Іван Рогов", однак його завершення ще далеко, і невідомо, чи цей корабель колись увійде в експлуатацію, заявив Плетенчук. Він також зауважив, що Росія розпочала будівництво двох кораблів за проєктом 23900, але з того ж таки Криму йдуть й інші проєкти, адже будівництво там значно вигідніше через м'якший клімат, ніж на півночі Росії.
У тимчасово окупованому Криму здебільшого залишилися кораблі російського Чорноморського флоту, які або не перебувають у бойовій готовності, або проходять ремонт. Про це розповів речник ВМС ЗСУ капітан 3 рангу Дмитро Плетенчук в етері телемарафону, передає Gаzеtа.uа. За його словами, кількість кораблів окупантів в Криму відома. "Тут доволі складно приховати такі об'єкти так, щоб їх не можна було порахувати. Проте такі одиниці, які з бойового складу, або зараз не боєготові і перебувають у глибокому ремонті, в який іноді ми так само вносимо свої "модернізації" шляхом повітряних ударів. Або це ті одиниці, які відносяться до допоміжного складу. Це небойові одиниці зі складу флоту, проте вони не становлять якоїсь суттєвої загрози", - зауважив Плетенчук. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росіяни перекидають ППО і РЕБ із Криму на Херсонщину - "АТЕШ" Речник зазначив, що росіяни постійно переміщують кораблі в Севастопольській бухті, намагаючись знизити ризик їхнього ураження. Окрім того, Росія продовжує будівництво нового корабля в Криму, але, за словами речника, наразі "недоцільно витрачати на нього дорогі боєприпаси". Раніше командувач Військово-морських сил України, віцеадмірал Олексій Неїжпапа заявив, що українські ВМС здобули перемогу на морі та нині мають повну перевагу. Окупанти в Керчі продовжують будівництво величезного десантного корабля "Іван Рогов", однак його завершення ще далеко, і невідомо, чи цей корабель колись увійде в експлуатацію, заявив Плетенчук. Він також зауважив, що Росія розпочала будівництво двох кораблів за проєктом 23900, але з того ж таки Криму йдуть й інші проєкти, адже будівництво там значно вигідніше через м'якший клімат, ніж на півночі Росії.