Ukrainians news about Наука

Sign up, for leave a comments and likes
News filter
Використовують акул як рухомі щити під час полювання: вчені розкрили хитру тактику риб
Золотисті каранкси навчилися полювати на здобич так, щоб вона не встигала помітити їх.
we.ua - Використовують акул як рухомі щити під час полювання: вчені розкрили хитру тактику риб
Генетичний збій зробив коней витривалими супербігунами
Дослідники з університетів Вандербільта та Джона Хопкінса виявили унікальну генетичну мутацію у коней, яка замість шкоди забезпечує виняткову метаболічну ефективність, пояснюючи їхню надзвичайну витривалість та здатність споживати кисень вдвічі інтенсивніше, ніж елітні спортсмени-люди. Наукова стаття, опублікована в журналі Sсіеnсе, розкриває молекулярний механізм, що лежить в основі фізіологічних здібностей коней. Це відкриття змінює наше розуміння генетичних … Стаття Генетичний збій зробив коней витривалими супербігунами з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Генетичний збій зробив коней витривалими супербігунами
Розкажіть друзям про we.ua та отримайте винагороду

А Ви знаєте що на Платформі we.ua діє реферальна програма?

Ви приводите друзів та знайомих і отримуєте винагороду за їх реєстрації.

То ж, не гайте час! Розкажіть про we.ua своїм друзям, родичам та колегам. Надішліть їм своє реферальне посилання, яке легко знайти в розділі Мої друзі, та отримайте на свій бонусний рахунок додаткові надходження за кожну нову реєстрацію.

Розміщуйте своє реферальне посилання в інших соціальних мережах, в коментарях, в тематичних форумах та будь-де. Так у Вас буде більше друзів та підписників і більше бонусів на бонусному рахунку.

Ви зможете використати бонуси на додаткові послуги Платформи, а також - придбати корисні товари в нашій online-крамничці.

Детальніше про реферальну програму: https://we.ua/info/referral-program.

we.ua - Розкажіть друзям про we.ua та отримайте винагороду
Квантові комп’ютери навчилися виявляти і зберігати заплутаність
Дослідники з Університету Тохоку та Школи Святого Павла розробили революційний квантовий алгоритм, що дозволяє виявляти та зберігати квантову заплутаність, наближаючи нас до ери надійніших та потужніших квантових технологій. Це інноваційне дослідження, опубліковане в Рhysісаl Rеvіеw Lеttеrs 4 березня 2025 року, пропонує новий метод роботи з квантовою заплутаністю. Запропонований алгоритм відкриває шлях до більш ефективних квантових … Стаття Квантові комп’ютери навчилися виявляти і зберігати заплутаність з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Квантові комп’ютери навчилися виявляти і зберігати заплутаність
Антарктичний айсберг, що відколовся, відкрив раніше невідому екосистему
Величезний айсберг розміром з Чикаго відколовся від плавучого льодовика в Антарктиді, і, подібно до розсувного даху стадіону, ця дрейфуюча структура відкрила приховане середовище для зовнішніх впливів. Дослідники, які працювали на кораблі в цьому регіоні на початку 2025 року, швидко вирушили до щойно відкритої ділянки, що розташована біля краю плавучого льодовика, відомого як шельфовий льодовик Джорджа VІ. Відколювання антарктичного айсберга Супутникові знімки показують, що айсберг відколовся від шельфового льодовика Джорджа VІ в морі Беллінсгаузена 19 січня 2025 року. Керуючи дистанційно керованим апаратом SuВаstіаn, який занурився у глибину, де раніше лежав айсберг, міжнародна команда вчених виявила процвітаючу екосистему губок, анемон, гідроїдів і […]
we.ua - Антарктичний айсберг, що відколовся, відкрив раніше невідому екосистему
Вчені розкривають нову хімію важких елементів
Важкі ліганди, такі як поліоксометалати, відкривають новий напрям у хімії актиноїдів. Дослідження матеріалів, які є одночасно радіоактивними та рідкісними, становить значні виклики. Елементи, що йдуть після плутонію у періодичній таблиці, відомі як трансплутонієві елементи, є не лише високорадіоактивними, а й надзвичайно рідкісними. Через це їхні хімічні властивості досі недостатньо вивчені. Щоб подолати ці обмеження, дослідники часто використовують нердіоактивні лантаноїди як замінники, екстраполюючи їхню поведінку на важчі актиноїди за межами урану. Однак у цьому дослідженні вчені розробили ефективніший метод синтезу трансплутонієвих сполук. Це дало змогу проводити прямі та точні порівняння хімії трансплутонієвих актиноїдів із їхніми лантаноїдними аналогами. Результати показали, що трансплутонієві […]
we.ua - Вчені розкривають нову хімію важких елементів
Вчені пояснили, чому рослини не всюди ростуть
Науковці з Геттінгенського університету розкрили складні механізми, що визначають глобальне поширення рослин, демонструючи, що час є ключовим фактором, який дозволяє видам долати географічні бар’єри, тоді як кліматичні умови залишаються постійним обмеженням. Масштабне дослідження, опубліковане в журналі Nаturе Есоlоgy & Еvоlutіоn, базується на аналізі майже 270 000 видів насіннєвих рослин. Це одне з найбільш комплексних досліджень … Стаття Вчені пояснили, чому рослини не всюди ростуть з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Вчені пояснили, чому рослини не всюди ростуть
Вчені створили перший чіп «все в одному» для квантового Інтернету
Вчені ОRNL створили чіп, який інтегрує численні квантові фотонні функції, що забезпечує широкосмугові заплутані кубіти, сумісні з волоконно-оптичними мережами, наближаючи нас до масштабованого квантового Інтернету. Фахівці з квантової інформації Національної лабораторії Ок-Рідж Департаменту енергетики вперше успішно продемонстрували пристрій, який вперше поєднує ключові квантові фотонні можливості на одному чіпі. Дослідження, опубліковане в Орtіса Quаntum, зосереджено на формі квантових обчислень , які використовують фотони, частинки світла, для створення кубітів, а також для передачі та зберігання інформації. На відміну від класичних бітів, які представляють 0 або 1, кубіти можуть існувати в кількох станах одночасно завдяки феномену, відомому як квантова суперпозиція. Це забезпечує більш складне та потужне кодування інформації. Дослідження […]
we.ua - Вчені створили перший чіп «все в одному» для квантового Інтернету
Найбільше у світі озеро стало зеленим (ФОТО)
Води озера набули неприродно зеленого відтінку — і причина цьому далеко не декоративна.
Вчені з’ясували, чому річка Колорадо пересихає
Суха весняна погода змушує рослини використовувати більше талого снігу, зменшуючи стік річки Колорадо. Це пояснює, чому з 2000 року прогнози щодо стоку не відповідають дійсності, підкреслюючи необхідність покращення прогнозів шляхом врахування весняних опадів. Річка Колорадо та її притоки постачають воду для гідроенергетики, зрошення та пиття до семи штатів США та Мексики. Значна частина цієї води походить із снігового покриву, який накопичується взимку і тане навесні. Щороку, зазвичай на початку квітня, менеджери з водопостачання оцінюють сніговий покрив, щоб спрогнозувати, скільки води буде доступно на наступний рік. Однак, починаючи з 2000 року, ці прогнози неодноразово переоцінюють фактичний стік. Незважаючи на те, що […]
we.ua - Вчені з’ясували, чому річка Колорадо пересихає
Єдине місце на Землі схоже на марсіанський кратер (ФОТО)
У південно-західній Туреччині, в провінції Бурдур, розташоване одне з найунікальніших озер на планеті — Салда.
we.ua - Єдине місце на Землі схоже на марсіанський кратер (ФОТО)
Дослідження показує, що рівень кисню в озерах Землі різко падає
Озера Землі зазнають тривожного зниження рівня кисню, показує нове дослідження. Подібні тенденції спостерігаються також у річках і морях. Але в деяких озерах рівень кисню знижується до дев’яти разів швидше, ніж в океанах. Нове дослідження визначило, наскільки різні механізми спричиняють цю втрату кисню в озерах у глобальному масштабі. У період з 1980 по 2017 рік рівень кисню знизився на 5,5 відсотка у поверхневих водах і на 18,6 відсотка у глибоких шарах. Масові загибелі риб через нестачу кисню Зниження рівня кисню призводить до масової загибелі водних організмів, як це сталося в річці Одер у Польщі у 2022 році. Географ Єбо Чжан з […]
we.ua - Дослідження показує, що рівень кисню в озерах Землі різко падає
Перший серійний літаючий автомобіль успішно пройшов випробування
У компанії стверджують, що Jеtsоn - це гоночна машина "Формули-1" для неба.
we.ua - Перший серійний літаючий автомобіль успішно пройшов випробування
Нейрони в мозку, які регулюють рівень енергії та температуру тіла
Дослідники з Центру біомедичних досліджень Пеннінгтона розкрили складний механізм нейронного контролю метаболізму, ідентифікувавши специфічні хімічні речовини та шляхи, через які мозок регулює температуру тіла, енергетичний баланс та вагу. У статті, опублікованій у лютневому випуску журналу Меtаbоlіsm під назвою “Нейрони рецепторів лептину в дорсомедіальному гіпоталамусі потребують окремих нейронних підмножин для термогенезу та схуднення”, команда доктора Хайке … Стаття Нейрони в мозку, які регулюють рівень енергії та температуру тіла з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Нейрони в мозку, які регулюють рівень енергії та температуру тіла
Загублений Ковчег Заповіту згадано у забороненій книзі
Багатостолітні пошуки біблійного Ковчега Заповіту можуть отримати новий напрямок завдяки пророцтву з неканонічної книги Біблії, яка розповідає про його зникнення та можливе повернення. Згідно з Біблією, Ковчег Заповіту – це священна, покрита золотом дерев’яна скриня, побудована приблизно в 1445 році до нашої ери для зберігання Десяти Заповідей. Ковчег був показаний у фільмі 1981 року “Індіана … Стаття Загублений Ковчег Заповіту згадано у забороненій книзі з'явилася спочатку на Цікавості.
we.ua - Загублений Ковчег Заповіту згадано у забороненій книзі
В Канаді 150 тисяч змій збираються у величезне лігво: біолог пояснив унікальне явище
Вчені з різних країн світу у різні роки досліджували це явище, щоб пояснити загадкову поведінку плазунів.
we.ua - В Канаді 150 тисяч змій збираються у величезне лігво: біолог пояснив унікальне явище

What is wrong with this post?