Про це повідомила пресслужба ДБР.Згідно з повідомленням його підлеглий, старший лейтенант, систематично бив і принижував військовослужбовців. Це тривало з лютого по липень 2024 року.Зазначений офіцер — син начальника штабу бригади та близький до комбрига."Це могло вплинути на рішення командира замовчати злочини й не передавати інформацію до правоохоронних органів", - припускає слідство.Таким чином командир, замість того щоб захистити підлеглих, фактично сприяв злочинам своєю бездіяльністю."Подібні дії становлять не лише порушення законодавства, а й серйозну загрозу внутрішній дисципліні Збройних Сил України в умовах збройної агресії", - зазначили правоохоронці.Командиру інкримінують бездіяльність військової влади в умовах воєнного стану (ч. 4 ст. 426 КК України).Примітка: згідно зі статтею 62 Конституції України особа вважається невинуватою в скоєнні злочину і не може бути кримінально покарана, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.Знущання з бійців у 211-й бригаді: що відомо"Українська правда" у грудні 2024 року оприлюднила матеріал на основі отриманих фактів від бійців 211-ї понтонно-мостової бригади про знущання з військових, кумівство, вимагання коштів та інші порушення в підрозділі.За інформацією видання, керівництво бригади вимагало гроші у військових, погрожуючи їм переведенням у піхоту, або ж застосовувало фізичну силу до тих, хто не платив.Зокрема, Владислав Пастух, який довгий час обіймав посаду командира у першому батальйоні бригади, погрожував бійцям тим, що "його батя – начальник штабу, а хрещений – комбриг, які можуть перевести військових у піхоту, де їх одразу кинуть "на м'ясо"".Після публікації матеріалів УП на ситуацію відреагували у Генеральному штабі ЗСУ. Відповідно до рішення головнокомандувача ЗСУ генерала Олександра Сирського до 211-ї понтонно-мостової частини буде направлено комісію Військової служби правопорядку в ЗСУ.Уже наступного дня правоохоронці розпочали кримінальне провадження щодо посадовців 211-ї понтонно-мостової бригади за фактом перевищення службових повноважень.
НАБУ провело обшуки в колишнього міністра оборони Олексія Резнікова у справі про закупівлю продуктів для ЗСУ за завищеними цінами, повідомляють Zn.uа і УП.
Національне антикорупційне бюро провело обшуки у колишнього міністра оборони Олексія Резнікова. Джерело: поінформовані співрозмовники УП Деталі: За словами джерел, у ексміністра провели обшук і "знайшли лівий телефон і ще щось".
Перша в історії підозра від НАБУ для високопосадовця. Що відбувається у скандалі з Олексієм Чернишовим? Кабмін звільнив мовного омбудсмена Тараса Креміня і планує призначити на цю посаду актора? Найкорупційніший законопроєкт: депутати Зеленського пропонують запровадити амністію за злочини в закупівлях зброї.
The "Come Back Alive" Foundation is close to the Ukrainian military. The front line of the Russian-Ukrainian war is not only the front. It is where the war for Ukraine is going on. In hospitals, in warehouses, landfills, in mass media, in offices. We supply and repair equipment, train soldiers and officers, help transform the Armed Forces, provide first-hand accounts of war and stem the flow of propaganda and disinformation. Provides the Ukrainian army with the most important tactical advantage.
У прифронтових містах про настання ночі свідчить не лише темрява, яка влітку проявляється після вимкнення ліхтарів і світлофорів, а ще й звуки. Перший - це гучне, нудотливе, всепроникне дзижчання російських дронів.
В окупованому Луганську СБУ ліквідувала колишнього окупаційного мера Луганська Маноліса Пілавова. Джерело: поінформовані співрозмовники УП в СБУ Деталі: За даними джерел, 3 липня у тимчасово окупованому Луганську СБУ ліквідувала Маноліса Пілавова, ексголову окупаційної адміністрації міста (очолював її з 2014 по 2023 роки).
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль написав лист-відповідь адвокату віцепрем'єр-міністра – міністра національної єдності Олексія Чернишова, в якому пояснив, чому Чернишова не потрібно відсторонювати від посади
Як написав журналіст-розслідувач УП Михайло Ткач у своєму Fасеbооk Олексій Чернишов, віцепрем’єр-міністр та міністр національної єдності України, який наразі підозрюється у зловживанні службовим становищем та отриманні неправомірної вигоди, поділився труднощами, з якими зіткнувся при внесенні застави через заблоковані рахунки. 3 липня, коментуючи ситуацію, Чернишов зазначив, що був готовий внести заставу особисто, але через блокування рахунків […] Тhе роst Віцепрем’єр Чернишов підозрюється у корупції: проблеми з заставою та судове рішення fіrst арреаrеd оn Межа. Новини України..
За віцепрем'єра-міністра національної єдності Олексія Чернишова, якого підозрюють у зловживанні службовим становищем та одержанні хабаря, внесли заставу дружина та ще два суб'єкти. Джерело: співрозмовники УП, "Схеми" Деталі: Відомо, що дружина Світлана Чернишова внесла 10 мільйонів гривень, 44 мільйони внесла Дарія Бедя та 66 мільйонів - ТОВ "Форавто тор".
Як написав тоді журналіст-розслідувач УП Михайло Ткач Олексій Чернишов, міністр національної єдності, став об’єктом уваги після того, як Вищий антикорупційний суд (ВАКС) ухвалив рішення про внесення застави у розмірі 120 мільйонів гривень. Це рішення було прийнято 27 червня у зв’язку зі справою про зловживання службовим становищем. Чернишова підозрюють у зловживанні службовим становищем та отриманні неправомірної […] Тhе роst Олексій Чернишов: корупційна справа та застава 120 млн грн fіrst арреаrеd оn Межа. Новини України..
У вівторок 1 липня безпілотники Головного управління розвідки МОУ уразили нафтопереробний завод "Саратоворгсинтез" у Саратовській області РФ. Джерело: співрозмовник УП в розвідці, пресслужба ГУР Пряма мова: "Пошкоджено технологічні установки.
Масштабні перестановки в уряді: чому Свириденко вважають зручною фігурою для Банкової, кого підвищують на міністерські посади, а кого прибирають з крісел. Чи піде Шмигаль, які комітети Ради чекає перезавантаження та що буде з Мін'єдом? Також - про нову дипломатичну стратегію України, можливу зміну посла в США, і про те, як зміни в уряді впливають на рейтинги президента в новому випуску "УП-2" поговорили антизірка всесвітньої журналістики Роман Романюк та політичний оглядач УП Роман Кравець.
За даними Повітряних сил, протягом червня протиповітряна оборона України знищила 4758 повітряних цілей, які випустила по Україні держава-агресор Росія, зокрема 8 "Кинджалів". Джерело: командування Повітряних сил ЗСУ, речник відомства полковник Юрій Ігнат у коментарі УП Деталі: Як уточнив Ігнат, протягом червня фіксувалося інтенсивне застосування ворогом аерорбалістичних ракет Х-47 М2, ППО знищила практично половину з них: 8 збитих із 17 запущених.
Зранку 1 липня далекобійні дрони СБУ вразили завод "Купол" в російському Іжевську, де окупанти виробляють ЗРК "Тор" та "Оса", а також безпілотники для російської армії. Джерело: поінформовані співрозмовники УП в СБУ Деталі: За словами джерела, 1 липня далекобійні дрони СБУ завдали удару по виробничих потужностях і складських приміщеннях Іжевського електромеханічного заводу "Купол", що розташований у республіці Удмуртія.
Про це ВАКС повідомив Інтерфакс-Україна."Клопотання про відсторонення з посади підозрюваного топчиновника призначено до розгляду на 1 липня, 16:30", – зазначили в суді.Водночас інформагентство зауважує: станом на 30 червня за Чернишова не внесли заставу, яку раніше суд обрав для нього в розмірі 120 млн грн.Що відомо про справу ЧернишоваНа початку червня в медіа з'явилася інформація, що Олексій Чернишов перебуває за кордоном на тлі корупційної справи. Водночас у пресслужбі віцепрем'єра наголошували, що він перебуває в плановому відрядженні.20 червня прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що підписав документи про відрядження Чернишова.Президент України Володимир Зеленський заявив, що віцепрем’єр-міністр – міністр національної єдності перебуває в закордонному відрядженні та має кілька завдань. Уже 22 червня Чернишов повернувся в Україну після відрядження, проте НАБУ та САП повідомили йому про підозру. Міністра підозрюють у зловживанні службовим становищем й одержанні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі для себе і третіх осіб. Чернишов став шостим підозрюваним у справі про масштабну корупційну схему.Урядовець заявив, що планує дотримуватися "принципу максимальної відкритості" у цій справі.27 червня у Вищому антикорупційному суді Чернишову обрали запобіжний захід у вигляді застави у 120 млн грн.Згодом УП повідомила: Міністерство національної єдності, очолюване віцепрем'єр-міністром Олексієм Чернишовим, можуть ліквідувати.
Про це пише Українська правда з посиланням на власне джерело з партії "Слуга Народу".Там назвали Мін'єдності "крафтовим" міністерством, яке уряд спробував реалізувати, але не вийшло. "Може, не варто його далі і тягнути. Поки взагалі остаточної певності нема, що щось буде. Президент із Єрмаком повернулись зі своїх самітів НАТО і ЄС, і якось тихо. Нікого не смикають. Подивимось", - розповіло джерело УП.Видання нагадує, що це Міністерство створювали, щоб працевлаштувати в уряді Олексія Чернишова та спробувати налагодити активну роботу з українцями за кордоном на випадок виборів. Однак через те, що швидких виборів поки не намічається, а підтримка за кордоном "не відповідає очікуванням Банкової", то інтерес у влади до цієї теми дещо спав.До того ж нещодавно розгорнувся скандал щодо самого Чернишова, який може коштувати віцепрем'єру політичної кар'єри. Що відомо про справу ЧернишоваНа початку червня медіа з'явилася інформація, що Олексій Чернишов перебуває за кордоном на тлі корупційної справи. Водночас у пресслужбі віцепрем'єра наголошували, що він перебуває у плановому відрядженні.20 червня прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що підписав документи про відрядження Чернишова.Президент України Володимир Зеленський заявив, що віцепрем’єр-міністр – міністр національної єдності перебуває у закордонному відрядженні та має кілька завдань. Уже 22 червня Чернишов повернувся в Україну після відрядження, проте НАБУ та САП повідомили йому про підозру. Міністра підозрюють у зловживанні службовим становищем й одержанні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі для себе і третіх осіб. Чернишов став шостим підозрюваним у справі про масштабну корупційну схему.Урядовець заявив, що планує дотримуватися "принципу максимальної відкритості" у цій справі.27 червня, у Вищому антикорупційному суді Чернишову обрали запобіжний захід у вигляді застави у 120 млн грн.
Планована на 7 липня масштабна заміна урядовців не відбудеться у заплановані терміни. Рішення перенесли з кількох причин. Про це повідомляє "Українська правда" з посиланням на джерела в парламенті та уряді. Насамперед у країні немає достатньої кількості народних депутатів для проведення голосування. Улітку чимало парламентарів поєднують робочі візити на саміти та конференції з особистими відпустками за кордоном. Щоб не ризикувати провалом голосування, у владі вирішили зачекати. "Проголосують усе, але десь 15 липня - тоді буде плановий пленарний тиждень", - пояснив один зі співрозмовників УП у "Слузі народу". Другою причиною називають міжнародний графік: 10-11 липня в Римі пройде Ukrаіnе Rесоvеry Соnfеrеnсе. Як зазначають в уряді, їхати на конференцію всією делегацією у статусі тимчасово виконуючих обов'язки було б "плювком в лице" італійським партнерам. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шмигаля можуть звільнити найближчими тижнями - ЗМІ Третя причина - кадрова невизначеність. Для деяких міністерств досі не знайдено кандидатів, зокрема для Міністерства національної єдності, створеного у 2024 році. Після скандалу з Олексієм Чернишовим бажаючих очолити відомство майже немає. За даними журналістів, у владі розглядають варіант ліквідації міністерства або його приєднання до МЗС. "Інтерес до цієї теми у влади спав: швидких виборів не видно, а підтримка за кордоном виявилася значно слабшою, ніж очікувала Банкова", - йдеться у статті. Міністр оборони Рустем Умєров, ймовірно, збереже свою посаду навіть після майбутніх кадрових змін в уряді. У політичних колах раніше активно обговорювали варіант, за яким Умєров міг би залишити Міністерство оборони й очолити посольство України у США. Такий сценарій мав сенс лише у випадку, якби нинішній керівник СБУ Василь Малюк перейшов у Міноборони, а близький до голови ОП Андрія Єрмака генерал Поклад став очільником Служби безпеки.