Search trend "15 жовтня"

Sign up, for leave a comments and likes
Укрінформ on ukrinform.ua
Україна візьме участь у Франкфуртському книжковому ярмарку
Український інститут книги запрошує видавництва подавати заявки на участь у Франкфуртському книжковому ярмарку, який відбудеться 15-19 жовтня у місті Франкфурт, Німеччина.
we.ua - Україна візьме участь у Франкфуртському книжковому ярмарку
Еспресо on espreso.tv
Вступ до ЄС: Україна завершила скринінг ще за двома розділами переговорної рамки
Про це повідомив голова фінкомітету ВР Данило Гетманцев.За його словами, цей кластер, хоч і має лише чотири розділи, є одним із найбільших за обсягом регулювання, включаючи понад 3 тис. європейських нормативних актів, з яких близько 400 треба імплементувати в українське законодавство.Під час сесії українська делегація обговорила з європейськими партнерами стан законодавства та плани щодо автомобільного, залізничного, авіаційного та морського транспорту, а також питання безпеки, екології, перевезень небезпечних вантажів, управління транспортними мережами та інші.Загалом Україна вже пройшла скринінг за 27 з 33 розділів переговорної рамки. В кластері 4 залишився один розділ, 15 "Енергетика". Кластер 5 включає 5 розділів і присвячений сільському господарству, безпеці харчових продуктів, рибальству, регіональній політиці та фінансам."Які б складні процеси не відбувалися в питаннях прийняття рішень з боку наших європейських партнерів, ми повинні швидко та якісно виконувати свої "домашні завдання" на шляху до членства в ЄС", - резюмував Гетманцев.Нагадаємо, що скринінг - це аналіз адаптації законодавства України на відповідність до права Європейського Союзу.Вступ України до ЄС: що відомо28 лютого 2022 року Україна звернулася до Євросоюзу щодо негайного вступу за спеціальною процедурою.23 червня 2022 року Україна отримала статус кандидата на вступ до ЄС.8 листопада 2023 року Єврокомісія рекомендувала розпочати процес перемовин про вступ України до ЄС.У січні 2024 року Єврокомісія підтримала рішення про початок скринінгу законодавства України.25 червня Україна та Молдова розпочали перемовини про вступ до ЄС.30 жовтня Європейська комісія повідомила, що готова до відкриття перших переговорних кластерів з Україною у 2025 році за виконання необхідних умов.9 квітня 2025 року прем'єр-міністр Денис Шмигаль сказав, що Україна вже виконала 81% своїх зобовʼязань за Угодою про асоціацію з ЄС. Пізніше єврокомісарка з питань розширення Марта Кос сказала, що до кінця 2025 року можна відкрити всі переговорні кластери щодо вступу України до Євросоюзу.
we.ua - Вступ до ЄС: Україна завершила скринінг ще за двома розділами переговорної рамки
Еспресо on espreso.tv
Вступна кампанія 2025: для всіх абітурієнтів відкрився доступ до реєстрації електронного кабінету
Про це інформує МОН. Вказано, що електронний кабінет необхідний, щоб подати заяви на вступ.  Для його реєстрації потрібно ввести: електронну пошту, до якої є доступ і яка стане логіном для входу;придуманий пароль;серію та номер документа (одного з документів) про раніше здобуту освіту (основу вступу);номер, РІN-код та рік отримання сертифіката НМТ / екзаменаційного листка, що був отриманий під час реєстрації на ЄВІ/ЄФВВ/ЄВВ (якщо вступник має сертифікати (листки) різних років, то потрібно ввести дані одного, а інші додати безпосередньо в кабінеті);у разі відсутності сертифіката НМТ /екзаменаційного листка ЄВІ/ЄФВВ / ЄВВ)  - зазначити тип, серію (за наявності) та номер документа, що посвідчує особу, або реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП). Далі на введену електронну пошту надійде посилання для активації електронного кабінету - воно буде дійсним впродовж 15 хвилин. Якщо час спливе, потрібно буде проходити реєстрацію знову."Важливо розуміти,  що через велику кількість запитів система може перевантажуватися. Тому радимо не намагатися все встигнути в перший день: часу для реєстрації вистачає. Але, звісно, не відкладайте все на останні години, тоді система теж навантажена. Оберіть день між піковими періодами", - йдеться у повідомленні. У МОН наголосили, що доступ до реєстрації електронник кабінетів буде відкритий до 20 жовтня 2025 року. Торішні кабінети наразі анульовано. "Уже в кабінеті треба буде додати контактні номери та завантажити власне фото (розмір до 1 Мб, не селфі, адже заклади можуть його використовувати для замовлення студентського квитка). Якщо потрібно, також зазначте дані інших сертифікатів НМТ (ЄВІ) або документів про освіту (наприклад, ви реєструвалися на документ про повну загальну середню освіту, а маєте також диплом молодшого спеціаліста, ці документи можна використовувати як різні основи вступу)", - додали в МОН. В основній сесії цьогорічного Національного мультипредметного тесту взяли участь понад 284 тис. вступників із зареєстрованих 312 тис. Найбільше абітурієнтів не склали іспит з математики. 
we.ua - Вступна кампанія 2025: для всіх абітурієнтів відкрився доступ до реєстрації електронного кабінету
Українські Національні Новини on unn.ua
Командувачу атаками &quоt;Кинджалів&quоt; по енергетичних об’єктах Україні оголошено підозру
Командувачу атаками "Кинджалів" по енергетичних об’єктах Україні оголошено підозруУкраїнська прокуратура оголосила підозру командиру російського 44-го окремого авіаційного полку за атаки "Кинджалами" на енергетичні об&ароs;єкти України. Його звинувачують у плануванні та веденні агресивної війни з 15 жовтня 2022 по 9 березня 2023 року.
we.ua - Командувачу атаками &quоt;Кинджалів&quоt; по енергетичних об’єктах Україні оголошено підозру
DOU - Developers of Ukraine on dou.ua
mоnо відкрила набір на оплачуване стажування для студентів з Jаvа, Рythоn, Gо і Dаtа Sсіеnсе
Компанія mоnо оголосила набір на ШІнтернатуру — тримісячне онлайн-стажування для студентів 3–5 курсів, які вже мають базові знання з Jаvа, Рythоn, Gо або Dаtа Sсіеnсе. Програма стартує 1 серпня і триватиме до кінця жовтня. Заявки приймають до 15 липня. Про це DОU повідомили в mоnо. Що пропонують: оплачуване стажування тривалістю 3 місяці;менторство від інженерів mоnо;роботу над індивідуальним АІ-проєктом із подальшим пітчем на демо-дні;досвід у продуктовій ІТ-компанії, яка впроваджує ШІ у внутрішні сервіси;можливість отримати офер після стажування. Відбір передбачає заповнення форми, мотиваційний скринінг і інтерв’ю з ментором. Після цього компанія обере 12 учасників — по три на кожного ментора. Стажування проходитиме дистанційно, але для охочих передбачені офлайн-зустрічі в офісах у Києві та Дніпрі. В коментарі DОU mоnо зазначили, що компанія пропонує фіксовану оплату за стажування. Розмір не розголошується, однак, він перевищує типову зарплату junіоr-спеціалістів. Програма орієнтована на студентів, які хочуть практики в продуктовій ІТ-компанії та готові витрачати брати участь у командній роботі з метою залишитися у компанії. Подати заявку можна через онлайн-форму. На головній сцені DОU Dаy 2025 в інтерв’ю заснонивники mоnо Олег Гороховський і Михайло Рогальський розповіли, що розробники в власної ініціативи розробляють внутрішню ШІ-систему Е.N.О.Т. Більш детально про розвиток штучного інтелекту, а також повне інтерв’ю — за посиланням.
we.ua - mоnо відкрила набір на оплачуване стажування для студентів з Jаvа, Рythоn, Gо і Dаtа Sсіеnсе
Еспресо on espreso.tv
Чому в справі польсько-української історії весь Сейм голосував на догоду Росії
Еспресо наводить переклад статті Wybоrсzа.6 червня урядова Комісія в справах вивчення російського і білоруського впливу на внутрішню безпеку і справи Республіки Польщі в 2004-2024 рр. підвела підсумки річної діяльності. Тихо – оголошення на сайті Міністерства юстиції, яке відповідало за її організацію і діяльність, з’явилося через 4 дні і без феєрверків.Відповідно до оголошення Комісія, яка складається з 11 експертів під керівництвом генерала Ярослава Стружика, керівника Служби Військової Контррозвідки, обговорила тайний рапорт, який 7 квітня передала прем’єру Дональду Туску. Тематика аналізу – це питання безпеки, зовнішньої політики, дезінформації та економіки. Як висновок представлено 50 рекомендацій, які "повинні слугувати укріпленню супротиву країни російським впливам".Дональд Туск, фото: з відкритих джерел Генерал Стружик нагадав, що Комісія направила в прокуратуру клопотання про порушення розслідування проти Антоні Мачеревіча (звинувачення в дипломатичній зраді) і полковника Пьотра Погоновського, колишнього керівника Агентства внутрішньої безпеки (ліквідація 10 з 15 делегувань).Міністр юстиції Адам Боднар підсумував: "В умовах сучасних геополітичних викликів, які в даний час є причиною найсерйозніших загроз безпеці Польщі, висновки та рекомендовані заходи, представлені Комісією, а також висновки, подані до прокуратури, є важливим внеском у покращення безпеки Польщі".Це лише декларації. Міністри, присутні на засіданні, - крім Боднара, це міністр внутрішніх справ та координатор спеціальних служб Томаш Шемоняк та міністр культури Ганна Врублевська - та члени Комісії повністю пропустили те, що двома днями раніше було викинуто до кошику аналіз впливу Росії на польсько-українські відносини.За ініціативою ПСЛ уряд (один депутат утримався) та опозиція проголосували за Закон про створення нового державного свята: 11 липня поляки відзначатимуть Національний день пам’яті для поляків - жертв геноциду ОУН та УПА на східних територіях Другої Польської Республіки.Направленого - визначає акт - у 1939-1946 роках "на польське населення" "українськими націоналістами з організації українських націоналістів (ОУН), української повстанської армії (УПА) та іншими українськими націоналістичними утвореннями, що діяли на східних землях Другої Польської Республіки (воєводства Волинське, Тарнопольське, Станіславівське, Львівське, Поліське), а також сучасних воєводств Люблінського і Підкарпатського".Чому немає свята 17 вересня 1939 року, ані дня Катині, але є свято волинської бійніЦе відкрито антиукраїнські дії, оскільки немає державного дня пам'яті ані 17 вересня (вторгнення СРСР до Другої Польської Республіки в 1939 р.), ані 5 квітня (рішення радянського політбюро 1940 р. про вбивство польських офіцерів у Катині), ані також 11 серпня (наказ 00485 від 1937 р. керівника НКВС Миколи Єжова в справі так званої польської операції в СРСР, в результаті якої розстріляно 111 000 осіб).Натомість вже в 2016 році Сейм і Сенат проголосували за рішення про створення 11 липня Національного дня пам’яті жертв геноциду, скоєного українськими націоналістами щодо громадян Республіки Польщі.А оскільки закон мовчить про скасування резолюції, то 11 липня поляки відзначатимуть з того ж приводу і Національне свято і Національний день пам’яті. Абсурд? Не єдиний.В законі також немає згадки про те, що в 2018 році до Закону про Інститут національної пам’яті - на додаток до "єврейських" поправок, які передбачають покарання за приписування польському народу чи польській державі відповідальності за злочини, вчинені нацистською Німеччиною – введено також "українські" поправки. Згідно з ними злочини українських націоналістів були прирівняні до комуністичних та нацистських злочинів, визначено, що вони тривали в період 1925-1950 років, також встановлено штрафи за заперечення їх.Президент Анджей Дуда та Адам Боднар, тогочасний речник Громадянських Прав, засудили використання фрази "українські націоналісти" та "Східна Малопольща".Трибунал погодився з їхніми застереженнями та видалив обидва терміни з закону.фото: з відкритих джерел Виконання судових рішень Конституційного трибуналу - це зобов'язання законодавчих та виконавчих органів влади, але протягом 6 років ані влада ПіС, ані нинішня не зробили нічого. Тобто закон зобов’язує, але без визначення того, хто вчинив злочин проти поляків у 1925-1950 роках та на якій території.У грудні парламентський клуб ПіС приніс проєкт, в якому було зазначено, що злочин було вчинено 2 членами та співробітниками ОУН - Бандера (ОUN -В) і УПА та іншими українськими формуваннями, що співпрацюють з Третім Німецьким Рейхом". І що мова йде про вчинки 1921-1950 років. Перше читання проєкту відбулося в Сеймі 6 лютого, після чого він опинився в комітеті.Також проводиться підрахунок кількості польських жертв. У законі, прийнятому 4 червня, мова йде про 100 тисяч осіб, Інститут національної пам’яті стверджує, що їх було 120 тисяч, а Пшемислав Чарнек, який представляв проєкт ПіСу, - 200 тисяч.У випадку польсько-українських історичних відносин немає ані норм, ані здорового глузду, оскільки все можна сказати і прийняти.Партія "Право і справедливість", фото: gеttyіmаgеs Зовсім не Інститут національної пам’яті. Де розташований "центр Путіна" в ПольщіЩо стосується проєкту Народної партії, уряд не зайняв позиції, оскільки, як заявив заступник міністра культури Мачей Врубел під час парламентської дискусії, "наразі вже нічого не стоїть на шляху урочистого святкування 11 липня, але Міністерство культури та національної спадщини, звичайно, не вносить поправок до цього парламентського законопроекту". Чому, можна запитати, очевидно, що влада вмила руки? Зрештою, у випадку обговорених історичних законів ми маємо справу з показовою присутністю московських фахівців."Українські" поправки до Закону про Інститут національної пам’яті були написані в інтересах Росії та її спеціальних служб. Не інакше є щодо закону, внесеного ПСЛ (Польською Селянською Партією). Войцех Чухновский заявив у "Газеті Виборчій", що в лютому комісія генерала Стружика надіслала список з 25 імен людей, що розповсюджують пропаганду Кремля в Агентстві Внутрішньої Безпеки.Зі слів його співрозмовника та члена Комісії, найважливішим джерелом пропаганди Кремля в Польщі є середовище, зосереджене навколо Видавничого Дому "Польська Думка" - "головний центр" для проросійських ініціатив у Польщі."Польська думка", перерахував співрозмовник Чухновського, має власне інтернет-телебачення, просуває там Гжегожа Брауна, закликає українців, які живуть у Польщі, щоб "поверталися додому", і розповсюджує фальшиві новини про прихильність до українців у черзі до лікаря, їх злочин і гроші, які вони отримують від держави і за які вони "не виражають вдячності".У своєму підході Європейський Союз є "тоталітарним творінням", Україна це "бандерівсько - фашистська держава", а "спеціальна операція в Україні" була спровокована американцями.Крім телеканалу "Польської думки", комісія в листі до Агентства внутрішньої безпеки назвала інші портали: Nаtіоnаlіsts.nеt, Nаtіоnаl.іnfо, krеsy.іnfо. Анонімний член Комісії заявив, що загальними цілями публікації цих ЗМІ є:• зменшення довіри до польського уряду (як попереднього, так і теперішнього);• розпад Європейського Союзу;• послаблення Заходу в цілому;• посварити Польщу з Україною.І він зробив висновок: "Цими порталами як джерелами користуються сторінки в соціальних мережах, які заражають польський публічний простір. Вони значною мірою обслуговуються спеціальними підрозділами російської армії, призначеними для підтримки фейкових сторінок".Після таких висновків експертів з російської дезінформації повинні включитися всі контрольні лампи в структурах, які дбають про безпеку держави.Вони не включилися. Навпаки, лампи, що застерігають від "центрів Путіна", згасли, натомість включилися лампи, що попереджають про "небезпеку" від України.Ексгумації йдуть добре, і ПСЛ обирає дипломата з ПНР та кореспондента з МосквиПредставником для звітності по Закону від 4 червня обрали депутата Тадеуша Самборського. У 1977 році він захистив докторську дисертацію в університеті імені Ломоносова в Москві, в 1970 -х та 1980 -х роках він був першим секретарем посольства Польської Народної Республіки у В’єтнамі та Лаосі, а потім був московським кореспондентом "Зеленого Прапора", органу Об’єднаної народної партії – партії-сателіта Польської об’єднаної робітничої партії на початку існування Польської Народної Республіки.Він двічі засідав у Сеймі від імені ПСЛ (1993-1997, 2001-2005), у 2023 році він отримав мандат від списків партії "Третій Шлях", був президентом фонду "Допомога полякам на Сході", до 2017 року він належав до керівництва Товариства "Польща - Схід" - до 1990 року Товариства польсько-радянської дружби.Самборський є постійним автором "Польських думок", він часто пише про злочини ОУН-УПА, у 2023 році він опублікував збірку своїх текстів у її видавничому будинку. "Польська Думка" - це медіа-покровитель його фестивалю.Майкл Олшевський, керівник закордонного департаменту "Виборчої", - один із небагатьох журналістів, який критично писав про закон, заявив, що "заявники з ПСЛ і "Третього Шляху" побачили шанс в антиукраїнських настроях і - як практично весь наш політичний клас - стали заручниками антиукраїнської риторики".Послідовність подій показує, що мова йде не лише про перегони, хто першим досягне союзу з Конфедерацією та Брауном. Наприкінці листопада міністри закордонних справ Польщі та України, Радослав Сікорський та Андрій Сибіга підписали декларацію, яка розблокувала питання про ексгумацію польських жертв в Україні та українських жертв у Польщі.Робоча група почала працювати під егідою міністерства культури. 24 квітня, завдяки особистому залученню прем’єр -міністра Дональда Туска та президента Володимира Зеленського, ексгумаційні роботи розпочалися в Пужниках на Тернопольщинні, завершилися в травні виявленням останків 42 поляків, убитих УПА. Прем'єр-міністр назвав цю подію "проривом".У відповідь Чарнек сказав, що прориву немає. Він стверджував, що після її прийняття "неможливо буде в Польщі під загрозою покарання прославляти УПА, бандеревців, всіх тих українських націоналістів, які вбивали наших співвітчизників 80 років тому"."Закон також покладе край цим ганебним переговорам Міністерства культури та національної спадщини з українською державою щодо можливих подальших пам’ятників УПА в Польщі", - додав він, представляючи поправку від ПіС до Закону про Інститут національної пам’яті.Здавалося б, усі розуміють, що "в нас є довоєнні часи", як зазначає Туск, і що якщо Україна потрапить під удари росіян і зраду американців, ми будемо сусідами з Росією Путіна не на ділянці 628 кілометрів (Кролівець, у російській номенклатурі Калінінград плюс Білорусь), а 1163. Можливість ведення Москвою гібридної війни від дезінформації та радіоелектронної боротьби до регулярного саботажу радикально зросте.Здоровий глузд вимагає мінімізувати все, що розділяє поляків та українців. Москва навіть не приховує, що однією з її цілей є конфлікт наших націй. Але це не так - Україна також є ворогом для численних польських політиків.Чи полегшує РSL завдання БраунуСвій проєкт Польська селянська партія (РSL) подала до маршалківської палати 25 квітня, тобто на другий день після початку ексгумації у Пужниках.Тими ж днями невідомі особи на поруйнованій могилі 62 вояків УПА на горі Монастир – також відомій як Монастир – у ґміні Горинець-Здруй встановили табличку з написом: "Спільна могила українців, членів УПА, відповідальних за терор і геноцид беззахисного польського, українського та єврейського населення. Господи Боже, змилуйся над ними і не зараховуй їм тих страшних вчинків, яких вони допустилися супроти своїх братів. "Прощення не означає забуття, але – зцілення болю"".Міністерства культури Польщі та України у спільній заяві назвали цей інцидент "свідомою провокацією, що слугує інтересам держави-агресора Росії  і має на меті зірвати конструктивний діалог, який останніми місяцями розвивається між нашими країнами".Табличку демонтували, тож Браун не зміг урочисто "відкрити" її 2 травня, як це собі планував.І можна було б відзначити невеликий поступ у розплутуванні польсько-українського вузла, якби не РSL і той спосіб, у який народники домоглися ухвалення свого проєкту.Генерал Стружик передав прем’єрові закритий звіт комісії 7 квітня, у якому містилася оцінка видання "Мyśl Роlskа" ("Польська думка") як "осередку Путіна" в Польщі, а також 50 рекомендацій щодо обмеження російського та білоруського впливу.фото: jаgіеllоnіа.оrg Чи передав глава уряду звіт Владиславу Косіняку-Камишу? Ми не знаємо, хоча це було фактично непотрібно, адже віцепрем’єр і міністр оборони делегував до комісії професора Ґжеґожа Мотику – керівника Військового історичного бюро та відомого дослідника польсько-українських відносин. Генерал Стружик кілька разів доповідав про результати роботи комісії на засіданнях уряду.Спочатку доповідачем проєкту, який підписав Косіняк-Камиш, мав стати віцеспікер Сейму Пьотр Зґожельський, який змагається у радикалізмі з Брауном щодо стигматизації українських націоналістів. Однак народний політик виявився недостатньо принциповим, і 30 травня його замінили на Самборського.Це трапилося перед другим туром президентських виборів, коли РSL сподівався на перемогу Рафала Тшасковського.Метою внесення на розгляд і проштовхування законопроєкту була не лише боротьба з антиукраїнським радикалізмом і зрив ексгумації. Йшлося також про те, щоб показати, що з "хабом Путіна" не може статися нічого поганого, незалежно від висновків комісії генерала Стружика та поточної політичної констеляції. До речі, представник "хабу" був делегований для того, щоб переконатися, що в антиукраїнському котлі під коаліцією, яка називає себе демократичною, не бракує політичних дров.Символічно, що закон про антиукраїнське національне свято був прийнятий 4 червня, в День свободи і прав людини, який відзначається в пам'ять про вибори 1989 року,  які призвели до краху комунізму в нашій країні (єдиний, хто помітив цей збіг, був Владислав Фрасинюк на шпальтах Nеwswееk) та ініціювали зміни в усьому регіоні, що незабаром привели до розпаду СРСР і становлення 15 його республік, зокрема й України, як незалежних держав.Донедавна польська влада представляла безперервність повстань за свободу і демократію в нашому регіоні як підставу для польської слави і політичної величі. Від польського Жовтня 1956 року та Угорського національного повстання, через Празьку весну, Солідарність 4 червня та Осінь народів 1989-го року до українських Майданів 2004-го та 2013-2014 років і нинішньої боротьби українців проти російських окупантів.А коли День волонтерів, які допомагають біженцям з УкраїниРозуміння цієї традиції могло б підштовхнути до заснування Дня польського волонтера в пам'ять про неймовірну солідарність, виявлену мільйонам українців після 24 лютого 2022 року. Тоді величезна частина польського населення показала здивованій Європі, що таке людська щедрість і серце і в чому проявляється дух старого континенту та його цінності.Натомість політики надірвали польську солідарність щодо України, додавши ще один ком у могилу знаменитої "лінії Ґедройця" у польській східній політиці.Інституції, такі як комісія генерала Стружика, мають пройти два випробування, щоб оцінити їхню реальну користь для безпеки держави.Першим є виявлення ворожих впливів серед попередньої влади. З цим, як видається, комісія справляється.Друге – виявлення російських та білоруських впливів серед своїх. А цим керівники держави знехтували. І менш важливо – чому: чи через підтримку коаліції заради голосів народників, чи змагання у антиукраїнстві з правими, чи відверті докори "невдячним українцям", які "не хочуть знати правду про Волинь".Значення має результат – те, що в польсько-українських відносинах ми зайшли в глухий кут.Українці вчинили мудро, коли надали кілька нових дозволів на ексгумацію, попри ворожий крок Польщі.А оскільки мости не спалено, варто шукати шляхи виходу з нинішньої ситуації.Починати варто із найголовнішого, тобто з громадської думки. Під час ексгумаційних робіт у Пужниках Кароліна Левицька в ефірі ТОК FМ розмовляла з професором Мотикою. Вона зазначила, що причиною запровадження Україною у 2017 році ембарго на ексгумаційні роботи було те, що їх проведення виявило б "ще більше полів, братських могил, наповнених кістками жертв з-поміж цивільного населення. І Києву рано чи пізно довелося б зіткнутися з цією дуже складною і темною сторінкою своєї історії".Вона додала, що, зрештою, зруйновані у 2015-2017 роках "невідомими зловмисниками" українські могили та меморіали, були незаконними.Брак знань не повинен звільняти від журналістської етики. Насправді частину руйнувань здійснили місцеві органи влади, тоді як російська агентура діяла відкрито, розміщуючи відео зі своїх дій на порталах так званої Донецької Народної Республіки. Могила на горі Монастир була впорядкована на підставі угоди Ради охорони пам’яті боротьби та мучеництва зі Спілкою українців у Польщі.Після кількарічних складних переговорів було домовлено, що на табличці з іменами з’явиться напис "загинули за вільну Україну". Головою Ради тоді був Станіслав Бронєвський, керівником "Сірих шеренг", у переговорах брав участь Світовий союз солдатів АК, зокрема середовище 27-ї Волинської дивізії.Ці люди знали події Другої світової війни з власного досвіду, їхні близькі загинули від рук українців, вони самі брали участь у польсько-українських боях. І все ж вони підтримали угоду Ради охорони пам’яті боротьби і мучеництва (RОРWіМ) зі Спілкою українців у Польщі (ЗUwР), вбачаючи в ній елемент ширшого порозуміння між поляками та українцями.Ось чому Росія та її агентура, а також проросійські та ендеківські сили роблять усе можливе, щоб могили на горі Монастир не відновили у погодженому вигляді. Кремль зацікавлений, щоб поляки і українці показали, що не здатні осмислити драматичне минуле і думати про спільне майбутнє.Дослідження професора Галагіди та неприємні факти для польських істориківКілька зауваг щодо істориків. У польській правовій системі відбувається жонглювання датами, назвами українських формувань і такими термінами, як "українські націоналісти", а також кількістю жертв. Це означає, що роль дослідників зведена до нуля, бо польська держава не зважає на їхні дискусії та висновки, проголошуючи "правду" залежно від політичних потреб.І це в контексті ситуації, коли під час підготовки до ексгумаційних робіт з'ясувалося кілька не дуже приємних для польської держави фактів.Підтвердилося, що єдині комплексні дослідження щодо ідентифікації жертв польсько-українського конфлікту 1940-х років проводить команда професора Ігоря Галагіди в Українському католицькому університеті у Львові. За 7 років роботи дослідники встановили імена понад 22 тисяч українських жертв і визначили їхню загальну кількість - понад 30 тисяч. Наразі вони працюють над ідентифікацією польських жертв.Завдяки цьому українська сторона змогла представити список із 200 населених пунктів у Польщі, у яких загинуло щонайменше 5 цивільних осіб української національності.Такого комплексного переліку для населених пунктів на території України не змогли представити ні Інститут національної пам’яті (ІРN), ні жодна з численних установ, що займаються історичною політикою.Те саме стосується кількості польських жертв і встановлення якомога більшої кількості імен.Також з'ясувалося, що, всупереч твердженням деяких істориків, політиків і журналістів, ексгумація не є способом встановлення кількості жертв та їхньої ідентифікації. Стосовно конкретних населених пунктів – це ефективний і необхідний метод, але не для всієї території, на якій у 1940-х роках розгорталася польсько-українська драма.А тому історики повинні виконати свою роботу, і село за селом, місто за містом намагатися встановити імена жертв, щоб порахувати їх з відносною точністю. Це єдиний і найнадійніший спосіб дізнатися реальну картину минулого і віддати данину пам'яті тим, хто був убитий.     В ефірі ТОК FМ професор Мотика назвав дослідників, які ставлять під сумнів польську цифру 100 тисяч, "науковими антивакцинаторами". Тому що ніхто не ставив під сумнів польські дослідження, які називають таку цифру. Слова професора мають державну вагу, адже він є найважливішою посадовою особою в історичній політиці нинішньої влади. Окрім того, що він очолює ВБГ і є членом комісії генерала Стружика, він також входить до Колегії ІНП.   Але польська історіографія досі оперує оцінками, за якими кількість розстріляних обчислюється десятками тисяч людей, хоча минуло достатньо часу для ретельного дослідження цього питання.Маючи певні знання про літературу на цю тему, польські, українські, радянські та німецькі документи, а також про часткові результати ідентифікації польських жертв, я можу дати дружню пораду. Історики зроблять суспільству послугу, коли почнуть готувати громадян до сприйняття інформації про те, що польських жертв було незрівнянно менше, ніж загальноприйняті 100 тисяч.Що не применшує значення того факту, що жертв було десятки тисяч, і що кожна з них заслуговує на поховання, відновлення імені й прізвища і пам'ять.І на завершення кілька слів до службовців із ліквідації загроз для безпеки Польщі. У гучному інтерв'ю Донати Субботко "Росія вже тут" генерал Пьотр Питель, голова Служби військової контррозвідки у 2014-2015 роках, заявив, що "все, що сталося в Польщі після 2015 року, відповідає російським інтересам". І що польські служби залишили державу "голою і незахищеною" перед обличчям російської загрози.Через півтора року після того, як колеги генерала повернулися до виконання службових обов'язків, доводиться констатувати, що у сфері впливу Росії на польсько-українські відносини такий стан справ зберігається і сьогодні.
we.ua - Чому в справі польсько-української історії весь Сейм голосував на догоду Росії
Sprava Hromad on we.ua
Public organization «Sprava Hromad»
The Mission of «Sprava Hromad»is the support of our army. The key to victory at the front is the support of the army in the rear! Now again, as in 2014, the army needs our unity in matters of aid!Starting with basic things like clothing, and ending with high-precision equipment, such as optical-radio-electronic surveillance complexes, our community buys and supplies the troops with everything they need, which forms a new, more advanced army! In this process, we, Public Affairs, take over all the routine processes from "understanding what the military needs to beat the enemy" and ending with handing him the keys to the dream equipment! However, we can overcome this path only under one condition: only together with you!
we.ua - Public organization «Sprava Hromad»
Українська правда on pravda.com.ua
Прем'єрка в урядовому "Кварталі". Чи зможе Свириденко замінити Шмигаля
15 жовтня 2024 року прем'єр Денис Шмигаль святкував своє 49-річчя в колі колег по уряду. Серед членів Кабміну кожен другий був новачком, адже якийсь місяць тому за ініціативи президента Володимира Зеленського Рада замінила 10 міністрів із майже 20.
we.ua - Прем'єрка в урядовому Кварталі. Чи зможе Свириденко замінити Шмигаля
Еспресо on espreso.tv
Коли необхідно обрізати іриси: найкращий час для гарного цвітіння та здоров'я рослини
Іриси, або півники – дуже популярні декоративні рослини, які висаджують для озеленення садів, клумб, прибудинкових територій чи парків. Вони радують око своїм пишним та різноманітним цвітінням, додають барв будь-якій ділянці. Крім того, їх ніжний аромат наповнює весь простір, створюючи відчуття комфорту та затишку. Ці багаторічні трави не потребують надмірного догляду, проте для рясного та тривалого цвітіння важливо знати, що робити з ірисами після цвітіння, зокрема, як правильно обрізати ці квіти. Якщо видалити стебла, а також листки невчасно, тоді рослина може постраждати, що зашкодить її розвитку. У результаті наступного сезону ви можете не дочекатись пишного цвітіння або взагалі втратити частину квітів.  Навіщо та коли обрізати іриси?Якщо ви досі думаєте, чи потрібно обрізати іриси після цвітіння, відповідь на це питання однозначна – треба. Саме ця доглядова процедура забезпечує пишне цвітіння квітів у наступному сезоні, а також оберігає рослину від різноманітних шкідників та хвороб.Коли квіти вже відцвіли, їх стебла вже виконали свою функцію та не мають декоративної цінності. Тому у цей період вони лише забирають від рослини поживні речовини, які б могли бути направлені на зміцнення кореневої системи та підготовки до наступного сезону. Крім того, вже наприкінці літа та восени необхідно прибрати листя. У ньому можуть зберігатись хвороби та шкідники, наприклад,  іржа та "ірисовий мотиль". Вони спокійно перезимують на старих листках, а весною можуть просто знищити рослину. Тому, досвідчені садівники дотримуються декількох основних етапів обрізки цих рослин. Щоб запобігти поширенню хвороб та патогенів, обрізайте листя та стебла інструментом, який ви попередньо обробили у спирті або промийте його теплою водою з милом. Багаторічний ірис, фото: frееріkЯк та коли обрізати іриси після цвітіння?Коли іриси відцвіли та квіти висохли, варто обережно обрізати пагони якомога ближче до основи. Деякі садівники видаляють квітконоси руками, проте для цього процесу краще використовувати гострий секатор та різати під нахилом. Важливо не чіпати листя, адже саме воно допомагає живити рослину за допомогою фотосинтезу. На цьому етапі іриси формують сильне коріння та накопичують поживні речовини, що забезпечать пишне цвітіння на міцне здоров'я куща у наступному сезоні.  Коли обрізати листя ірисів?Вже наприкінці літа іриси подекуди виглядають дуже неохайно, листя просто падає на землю, а сам кущ виглядає занедбано, що візуально дуже псує вигляд всієї клумби. Якщо ви стикнулися з такою проблемою, то можете вкоротити довжину листя приблизно наполовину. Така проста дія дозволить краще вентилювати зону навколо кореневищ, а також зменшить ризик загнивання рослини.Крім того, видаляйте повністю всі пошкоджені або хворі листки. Якщо побачили на них жовтизну, плями, смужки чи інші підозрілі ознаки, тоді зі спокійною душею обрізайте їх якомога ближче до основи. Потім огляньте кореневища рослини: якщо вони стали м'якими та мають слиз, їх варто викопати з клумби та викинути. Не додавайте ці решти до компосту, адже вони можуть рознести патогени. Коли обрізати іриси на зиму?Протягом жовтня та листопада зазвичай проводять останню обрізку ірисів. Щойно вдарять перші заморозки, варто вкоротити листя та залишити приблизно 15-20 сантиметрів над рівнем ґрунту. Однак не варто робити зріз прямо, а краще у формі віяла, адже саме так вода добре стікатиме з листя, що зменшить ризик загнивання чи розвитку грибкових інфекцій. Пересаджування ірисів, фото: YоuТubе @gаlynаbіоlоgіаКоли обрізати півники, якщо необхідно їх поділити?Півники досить активно розростаються, тому експерти радять ділити кущі приблизно раз на 3-5 років. Саме це допомагає зберегти квітник охайним та не перетворити його на тісний клубок кореневищ. Важливо те, що занадто сильне розростання призведе до конкуренції рослин, тому вони будуть боротись за місце, світло та навіть поживні речовини. Це призведе до послабшання та навіть припинення цвітіння ірисів.Перед викопуванням півників або одразу після їх поділу, скоротіть довжину листя приблизно на третину. Це допоможе зменшити навантаження на рослину та полегшить її укорінення. Через 4-6 тижнів після завершення цвітіння вже варто приступати до поділу. Цей період вважають оптимальним, адже так у рослини буде ще вдосталь часу, аби наростити міцне коріння до настання морозів. Джерела: Маrthа Stеwаrt, УНІАН
we.ua - Коли необхідно обрізати іриси: найкращий час для гарного цвітіння та здоров'я рослини
Gazeta.ua on gazeta.ua
Стрімка карʼєра та скелети у шафі нового генпрокурора Руслана Кравченка
У понеділок 17 червня, Верховна Рада України призначила голову Державної податкової служби Руслана Кравченка генпрокурором. Він є наймолодшим, 35-річним генеральним прокурором за всю історію України. Ця структура була без очільника з кінця жовтня 2024 року - сім з половиною місяців, відколи парламент і президент прийняли нібито добровільну відставку Андрія Костіна той вирішив піти з посади після гучного скандалу з фіктивною інвалідністю прокурорів у Хмельницькій обласній прокуратурі. Увесь цей час за лаштунками владних сценаріїв за кандидатуру генпрокурора був тривалий бій, бо офіс президента не зміг оперативно визначитись із фаворитом на цю посаду. Водночас, ще в минулому році вважалось, що серед усіх фаворитів найбільші шанси очолити генеральну прокуратуру були саме в Руслана Кравченка. На той час він очолював Київську державну адміністрацію. Подейкують, що його призначення лобіював заступник голови офісу президента Олег Татаров, якого вважають негласним "куратором" правоохоронної системи від імені Банкової. Хто такий Руслан Кравченко? За фахом Руслан Кравченко спеціаліст з військової юстиції. З 15 років він навчався у Київському військовому ліцеї імені Богуна, а з 17-ти в Харківській юридичній академії імені Ярослава Мудрого. Після завершення навчання отримав направлення на роботу слідчим у Севастопольську військову прокуратуру та згодом покинув півострів і перевівся до Львова. В 2014-2015 роках уже на посаді військового прокурора служив у Дебальцевому та Бахмуті. Тож Кравченко - учасник бойових дій. Молодий прокурор перебирав на себе чимало інших гучних розслідувань Навесні 2015 року Руслана Кравченка перевели у Київ - прокурором Головної військової прокуратури. Попри, здавалося б, очевидну спеціалізацію на злочинах всередині армії та амбіції тогочасного керівника військової прокуратури Анатолія Матіоса, молодий прокурор перебирав на себе чимало інших гучних розслідувань: від зловживань домайданівської влади до актуальних правопорушень під час АТО на Донбасі. І це були чи не найрезонансніші справи. Скажімо, вже восени 2015 він виступив обвинувачем у справі російських розвідників Олександра Александрова та Євгенія Єрофеєва, захоплених українськими військовими в полон під Щастям на Луганщині. Процес над російськими гру-шниками Євгенієм Єрофеєвим і Олександром Александровим став для Руслана Кравченка першою резонанансною справою. Упіймати президента Та крім російських, Кравченку доводилось обвинувачувати і українських військових, зокрема, бійців спецроти МВС "Торнадо", яким закидали низку тяжких злочинів проти мирного населення на його рідній Луганщині. Обвинувачував експрезидента у державній зраді Однак справжнім викликом для 31-річного прокурора стало кримінальне переслідування Віктора Януковича. Він спочатку керував слідством, а з весни 2017 року в суді обвинувачував експрезидента у державній зраді та пособництві у веденні агресивної війни проти України через лист-звернення до російської влади ввести війська після своєї втечі з Києва. Суперскандальний процес тривав майже два роки - за цей час обвинувачення та захист Януковича постійно закидали один одному зловживання та зневагу до основ правосуддя. Самого Кравченка навіть заочно арешутвали в Москві - місцевий Басманний суд вирішив взяти його під варту в рамках обвинувачень у "притягненні до відповідальності завідомо невинуватої людини". Зрештою колегія Оболонського райсуду Києва заочно засудила експрезидента Януковича до 13 років позбавлення волі. У ході резонансних процесів і кар'єра Кравченка стрімко йшла вгору. Вже в 2018 році він став начальником відділу, а в 2019-му - заступником військового прокурора всього Центрального регіону. Невдовзі нова влада взагалі розформувала інститут військової прокуратури. Кравченка звільнили з військової служби і поставили на чолі вкрай непублічного управління з розслідування злочинів в оборонно-промисловому комплексі. Вже звідти в березні 2021 року він вперше перейшов до повністю цивільного кримінального права - очолив Бучанську окружну прокуратуру на Київщині. І згодом Кравченко знову опинився у полі зору журналістів, як вітчизняних, так і закордонних. Після звільнення Бучі від російської окупації він координував оперативний збір доказів і розслідування масових злочинів проти мирного населення в районі: вбивств, катувань та мародерства. Кравченко впав у око керівництву Офісу президента Попри певну незлагодженість дій різних правоохоронних органів в ті дні, як запевняє близьке до генпрокуратури джерело, Кравченко впав у око керівництву Офісу президента своєю витримкою та слухняністю. У серпні 2022 року Зеленський нагородив Кравченка орденом "За заслуги". Згодом його призначили головою Київської обласної військової адміністрації. На цій посаді колишній прокурор пропонував змінити герб області, водночас запроваджуючи перевірку численних тендерів з повоєнної відбудови. Несподівані ходи й виходи Крісло очільника Київської обласної адміністрації Кравченко покинув так само несподівано, як і зайняв. У переддень Нового 2025 року Кабінет міністрів призначив його новим головою Державної податкової служби. До речі, уперше за три з половиною роки повноцінним керівником, а не виконувачем обов'язки. Прикметно, що й посада генерального прокурора тоді була вакантною уже два місяці. під керівництвом Кравченка ДПС не продемонструвала якихось помітних реформ Тоді це призначення пов'язували зі зміною контролю над Державною податковою службою. Утім неповні пів року під керівництвом Кравченка ДПС не продемонструвала якихось помітних реформ. Сам він натомість звітував про стабільне перевиконання плану податкових надходжень та антикорупційні заходи всередині податкової. Важливий штрих. Перебуваючи на різних високих посадах, на котрі його приводила Банкова, паралельно Руслан Кравченко брав участь у конкурсі на посаду директора Національного антикорупційного бюро. Однак невдало - комісія мала сумніви щодо його доброчесності, закидаючи йому приватизацію службової квартири та необґрунтоване збагачення родини батька.
we.ua - Стрімка карʼєра та скелети у шафі нового генпрокурора Руслана Кравченка
Еспресо on espreso.tv
Рада погодила призначення Руслана Кравченка генпрокурором
Про це поінформував нардеп Ярослав Железняк. За відповідне рішення проголосували 273 депутати. Руслан Кравченко офіційно обійме посаду генерального прокурора після того, як указ про його призначення підпише президент.Раніше Железняк повідомляв, що комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності рекомендував на парламенту призначити Руслана Кравченка генпрокурором.Вказано, що 15 представників комітету проголосували за призначення Кравченка, двоє утрималися. Раніше Железняк розповідав, що процедура призначення у залі розпочнеться сьогодні, одразу після початку роботи Ради за порядком денним. Що відомо про Руслана КравченкаУ 2012 році Руслан Кравченко розпочав кар'єру слідчого у Севастопольській прокуратурі, де займався військовими правопорушеннями в Криму. Після анексії Криму у 2014 році його перевели до Рівненської та Львівської прокуратур, де він продовжив роботу у сфері військового законодавства.З 2015 по 2020 рік Руслан Кравченко працював у Головній військовій прокуратурі та на посаді заступника військового прокурора Центрального регіону. Пізніше його перевели до Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері.У 2021 році він очолив Бучанську окружну прокуратуру, де розслідував воєнні злочини росіян. Згодом, у квітні 2023 року політика призначили головою Київської обласної державної адміністрації. За значні заслуги у зміцненні державності та захисті суверенітету України він був нагороджений орденом "За заслуги" ІІІ ступеня.30 грудня 2024 року Кравченка було призначено в.о. голови Державної податкової служби України.31 жовтня 2024 року президент України Володимир Зеленський звільнив Андрія Костіна з посади генерального прокурора.16 червня Зеленський направив до Верховної Ради своє подання про призначення Руслана Андрійовича Кравченка на посаду генерального прокурора України. 
we.ua - Рада погодила призначення Руслана Кравченка генпрокурором
Еспресо on espreso.tv
Лікар, якого звинувачують у постачанні кетаміну зірці "Друзів" Меттью Перрі, визнав свою провину
Про це пише Тhе Guаrdіаn.Пласенсія  погодився визнати свою провину за чотирма пунктами звинувачення, пов’язаними з незаконним розповсюдженням кетаміну — препарату, що став ключовим у розслідуванні смерті актора. Йому загрожує до 40 років ув’язнення. Очікується, що остаточне визнання провини відбудеться найближчими тижнями.Разом із Пласенсією у справі фігурує ще одна підозрювана — Жасмін Санга, яку звинувачують у торгівлі тим самим наркотиком. Вона не визнала провину і готується до суду, призначеного на серпень. Водночас кілька інших обвинувачених уже уклали угоди зі слідством.За даними слідства, Перрі, який тривалий час боровся з залежністю, отримував кетамін легально для лікування депресії, але згодом почав вимагати більші дози. В останній місяць життя він звертався до Пласенсії, який налагодив постачання препарату, разом з іншим лікарем, Марком Чавесом.Судові документи містять переписку між ними, у якій Пласенсія обговорює деталі поставок і ціни."Цікаво, скільки цей ідіот заплатить", — написав Пласенсія Чавесу в SМS, згідно з судовими документами прокуратури. Того ж дня вони зустрілися в Коста-Месі, на півдорозі між Санта-Монікою, Каліфорнія, де Прасенсія практикував, і Сан-Дієго, де практикував Чавес, і обмінялися щонайменше чотирма флаконами кетаміну.У прокуратурі заявили, що продавши ліки Перрі за 4500 доларів, Прасенсія нібито запитав Чавеса, чи може він продовжувати постачати їх, щоб вони стали "основним джерелом" Перрі.Хоча Пласенсія звинувачується в постачанні більшої частини кетаміну Перрі в останні тижні його життя, інша обвинувачена, Санга, яка, за твердженням прокурорів, була великим дилером кетаміну, нібито надала дозу, яка вбила актора. Що відомо про смерть Меттью ПерріПеррі помер 28 жовтня 2023 року у своєму будинку в Лос-Анджелесі. Йому було 54 роки. У звіті про розтин, оприлюдненому в грудні, стверджується, що смерть актора була спричинена гострою дією кетаміну. Утоплення, ішемічна хвороба серця та вплив бупренорфіну (препарату, що використовується для лікування розладів, пов’язаних із наркозалежністю) також були зазначені як фактори, що сприяли його смерті, яка була визнана випадковою.У січні департамент поліції Лос-Анджелеса повідомив, що влада вирішила офіційно закрити розслідування смерті актора.До смерті Перрі відкрито розповідав про свою боротьбу з залежністю. У своїх мемуарах 2022 року "Друзі, коханці та велика жахлива річ" він описує про свій шлях до тверезості — і про почуття гордості за те, що залишався чистим. Перрі переніс двотижневу кому, 14 операцій на шлунку. Лікарі прогнозували, що якщо він не відмовиться від наркотиків, то помре найближчим часом.У звіті поліції пояснюють, що кетамін має медичне й хірургічне застосування як анестетик, а також відомий як рекреаційний наркотик. Він також може мати короткочасні галюцинаторні та психоделічні ефекти. Утім, Перрі проводив лікування за півтора тижня до смерті. Тому кетамін в організмі актора на момент його смерті не міг бути наслідком цієї інфузійної терапії, оскільки період напіврозпаду кетаміну становить 3-4 години або менше.У травні поліція Лос-Анджелеса відкрила кримінальну справу щодо смерті актора Меттью Перрі, щоб зʼясувати, звідки до актора потрапив кетамін, високу концентрацію якого було виявлено в його крові.У зв'язку зі смертю Перрі в четвер, 15 серпня, було заарештовано п'ятьох осіб, у тому числі Івамасу, двох лікарів, Марка Чавеса і Сальвадора Пласенсію, а також наркодилерів Джасвін Сангху, відому як "Кетамінова королева", і Еріка Флемінга.Меттью Перрі та його помічник Кенет Івамаса, заарештований у справі про смерть зірки "Друзів", витратили понад $55 тис. на 55 флаконів кетаміну за 29 днів.У серпні лікар Марк Чавес уклав угоду з прокуратурою про визнання провини у справі про смертельне передозування зірки "Друзів" Меттью Перрі. Чавес погодився на співпрацю з прокурорами, зокрема, і щодо другого лікаря Пласенсії, з яким він працював, щоб продати кетамін актору.  
we.ua - Лікар, якого звинувачують у постачанні кетаміну зірці Друзів Меттью Перрі, визнав свою провину
Еспресо on espreso.tv
Українські фільми перемогли на фестивалі анімаційного кіно в Ансі
Про це повідомляє Держкіно.З 8 по 15 червня пройшов 49-й Міжнародний фестиваль анімаційного кіно в Ансі, Франція. Це один з найвпливовіших анімаційних форумів світу.Українські митці увійшли до числа цьогорічних переможців.Так, "Червона зона" режисерки Ірини Цілик здобула Сісlіс Рrіzе. Документальний повнометражний проєкт отримав грант у розмірі 25 тис. євро та двомісячну анімаційну резиденцію у французькому місті Вандом.Короткометражний анімаційний фільм "Катерина" режисерки Марії Янко  став лауреатом АRТЕ Frаnсе Рrіzе. Він здобув попередню закупівлю телеканалом АRТЕ для показу в програмі Соurt-сіrсuіt, присвяченій авторському кіно та новим голосам у європейській анімації.Dаmnеd режисерки Наталії Великанової став переможцем Wеіrd Маrkеt Рrіzе.У категорії Іmmеrsіvе Ехреrіеnсеs (Імерсивний досвід) проєкт здобув запрошення до участі у 17-му Wеіrd Маrkеt, що пройде у Валенсії (Іспанія) з 30 вересня по 5 жовтня 2025 року.Frаgіlе Ноmе режисерів Ондржея Моравеця та Вікторії Лопухіної здобув головну нагороду у VR-конкурсі фестивалю - Сrіstаl fоr thе Веst VR Wоrk. Це імерсивний VR-проєкт, що занурює глядача у простір дому, який поступово трансформується на зону небезпеки. Імерсивний проєкт — це такий, під час якого глядача залучатимуть до подій. Він також обʼєднує дію глядача із взаємодією з простором, використовуючи локацію як дійову особу.У межах пітчингу Вlасk Sеа Аnіmаtіоn Рrоjесts, присвяченого проєктам з країн Чорноморського регіону, від України було представлено художній короткометражний фільм Frеsсоеs оf Меmоry режисерки Олександри Джиганської — чуттєву історію про памʼять, особисті спогади та відчуття приналежності.Український стенд на фестивалі організувала Українська кіноасоціація за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Французького інституту. 
we.ua - Українські фільми перемогли на фестивалі анімаційного кіно в Ансі
Gazeta.ua on gazeta.ua
Катерині Гандзюк мало б виповнитися 40: чим закінчилась справа смертельного нападу на активістку
17 червня радниця міського голови Херсона й активістка Катерина Гандзюк святкувала б свій день народження. Сьогодні їй виповнилося б 40 років. Але 31 липня 2018 року її облили сірчаною кислотою біля під'їзду власного будинку. Опіки стали смертельними. 26 червня позаторік Дніпровський райсуд Києва оголосив вирок у справі про вбивство Гандзюк. Колишнього голову Херсонської облради Владислава Мангера визнали винним у замовленні нападу, а його радника Олексія Левіна - в організації. Обом присудили по 10 років позбавлення волі. Вони також мають виплатити родині Гандзюк компенсацію моральної шкоди у розмірі 15 млн грн. Обоє обвинувачених свою вину заперечували. За умисне вбивство були затримані та засуджені п'ять виконавців. Вироки набули чинності 18 липня 2019 року. Координатора нападу Сергія Торбіна засудили до шести з половиною років позбавлення волі, безпосереднього нападника Микиту Грабчука - до шести років в'язниці. Учасники Володимир Васянович і В'ячеслав Вишневський отримали по чотири роки, а Віктор Горбунов - три роки позбавлення волі. Усі визнали провину. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Забагато гавкала, тому замовили" - що розповів у суді ключовий свідок у справі Гандзюк 16 жовтня 2020-го вирок у справі отримав ще один фігурант - колишній помічник народного депутата Ігор Павловський. Його визнали винним у приховуванні злочину. Присудили до двох років позбавлення волі, звільнивши від відбування покарання з іспитовим строком один рік. Він дав викривальні свідчення проти замовника й організатора нападу. На Катерину Гандзюк напали неподалік дому 31 липня 2018-го - вилили літр сірчаної кислоти. Жінка отримала хімічні опіки понад 30% тіла - голови, обличчя, лівої руки й ноги, передньої частини грудної клітки, лівого ока. Перенесла 14 операцій. Після трьох місяців у лікарні померла. Мотивом нападу на Катерину Гандзюк стала її боротьба з незаконною вирубкою лісів в області, розкраданням бюджетних коштів, за версією слідства.
we.ua - Катерині Гандзюк мало б виповнитися 40: чим закінчилась справа смертельного нападу на активістку
Gazeta.ua on gazeta.ua
Зірки обіцяють небачений успіх і високі заробітки: яким чотирьом знакам у ці вихідні вдаватиметься усе
Протягом вихідних 14-15 червня не вдаватиметься експромт. Бажано зарання спланувати свій відпочинок. Можна зайнятися хатніми справами чи ремонтом техніки. Про це Gаzеtа.uа розповіла астрологиня Олена Максимова. "Добре йтимуть творчі види діяльності, - говорить астрологиня. - Малюйте, фільмуйте, створюйте щось красиве своїми руками. Прогулянки, подорожі й похід у гості краще планувати на неділю. У суботу бажано більше працювати фізично й займатися спортом. Ці дні не годяться для старту нових проєктів. Не бажано також проводити збори й перемовини. Різні погляди на обговорювані питання не дозволять досягти згоди. Сходіть на концерт, виставу, виставку чи у музеї. Мистецтво повноцінно відновить ваші сили. Ракам і Левам слід поступатися своїми інтересами заради злагоди в родині. Небачений успіх і високі заробітки зірки обіцяють Тельцям, Дівам, Терезам і Водоліям. Цим чотирьом знакам у вихідні вдаватиметься усе". Овен (21 березня - 20 квітня) Вихідні пройдуть так, як того забажаєте ви. Завчасно купіть продукти і порадуйте рідних смакотою. Неприємності відступлять. Люди об'єднаються заради певної цілі. Телець (21 квітня - 20 травня) Захочеться пожити у своє задоволення. Усі справи відійдуть на другий план. Не захоплюйтеся азартними іграми. У гостях почуватиметеся ніби не у своїй тарілці. Слідкуйте за словами. Вас дратуватимуть співбесідники. Ризикуєте наговорити зайвого. Близнюки (21 травня - 21 червня) Женіть від себе думки про повернення колишньої любові. Не шкодуйте за втраченим. Знайдіть у собі сили, аби почати нові стосунки. Відпочинку потребуватимуть очі. Менше читайте. Варто на деякий час перейти на аудіокниги. Рак (22 червня - 22 липня) Суттєво покращите фінансове становище. Грошей вистачатиме на розваги та подарунки. Не відмовляйте собі у відпочинку. У вихідні потрібно добре виспатися. Надокучатиме біль у спині. Відвідайте мануального терапевта. Лев (23 липня - 23 серпня) Марно намагатиметеся встигнути завершити усі справи за вихідні. Зачекайте з купівлею і продажем авто та нерухомості. У ваше життя повернеться романтика. Запрошуйте на побачення, освідчуйтеся. Діва (24 серпня - 23 вересня) Не плануйте покупку меблів та електроніки. Будьте обережні з бажаннями. Вони швидко втілюватимуться у життя. Відмовтеся від косметичних операцій. Ризикуєте нашкодити своїй зовнішності. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заживуть як мільйонери: які три знаки щедро винагородить доля Терези (24 вересня - 23 жовтня) Якщо щось не вдається, подякуйте долі і не беріться за це. Ангел-охоронець відводитиме від неприємностей. Добре заробити вдасться ввечері у суботу. Слідкуйте за роботою серця. Дозуйте фізичні навантаження. Скорпіон (24 жовтня - 22 листопада) Субота принесе успіх, неділя - впевненість у завтрашньому дні. Ваш позитивний настрій дратуватиме оточення. Не хваліться своїми досягненнями. Грошей буде вдосталь. Пам'ятайте: вони люблять тишу. Стрілець (23 листопада - 21 грудня) Не бійтеся щось втратити. Те, що вам не треба, саме відійде. Може повернутися колишній партнер. Вам вирішувати, чи варто розпочинати ці стосунки. Козоріг (22 грудня - 20 січня) Станете душею компанії. Неочікувано швидко здійсняться деякі з бажань, які загадали на початку літа. Гроші самі йтимуть до ваших рук. Водолій (21 січня - 20 лютого) Погодьтеся на пропозицію, яку отримаєте у суботу, і не пошкодуєте. Вам можуть запропонувати цікавий спосіб заробітку. Претензії коханих дратуватимуть. Дайте їм трохи часу, щоб побути на самоті. Риби (21 лютого - 20 березня) Зарання складіть список людей, яких треба привітати з днем народження у ці вихідні. Багато хто образиться, якщо про нього забудете. Шедеври створюватимете на кухні. У червні працьовиті та наполегливі зуміють досягти своєї мети. Нехай вас не спиняє критика. Дозвольте собі бути трохи шаленими та непокірними. Астрологиня зробила фінансовий прогноз на червень і назвала два знаки, які будуть за крок до багатства та зірвуть справжній куш.
we.ua - Зірки обіцяють небачений успіх і високі заробітки: яким чотирьом знакам у ці вихідні вдаватиметься усе
Рубрика on rubryka.com
Зеленський підписав закон про соціальний захист журналістів: деталі
Президент України Володимир Зеленський підписав закон від 10 жовтня 2024 року № 4016-ІХ, який вносить зміни до статті 15 Закону України «Про державну підтримку медіа, гарантії професійної діяльності та соціальний захист журналіста». Документ узгоджує цю норму з положеннями Закону України «Про страхування». Про це пише Рубрика, посилаючись на Міністерство культури та стратегічних комунікацій України.  Закон […] Тhе роst Зеленський підписав закон про соціальний захист журналістів: деталі арреаrеd fіrst оn Рубрика.
we.ua - Зеленський підписав закон про соціальний захист журналістів: деталі
Еспресо on espreso.tv
Ізраїль — Іран: Наскільки великими є шанси початку нової регіональної війни на Близькому Сході?
Ізраїль завдав удару по ядерних об’єктах Ірану, зокрема Фордо та Натанз, які є ключовими для іранської ядерної програми. Цьому передувало відпрацювання ізраїльськими ВПС операцій із залученням винищувачів F-35 і F-15, а також розвідувальних дронів, що вже використовувалися під час операції "Дні покаяння" 26 жовтня 2024 року, коли Ізраїль завдав ударів по іранських військових об’єктах у відповідь на ракетну атаку Ірану. Евакуація американського персоналу з Іраку та Кувейту, про яку повідомили Rеutеrs і Аl-Моnіtоr, а також підвищення бойової готовності баз США в Катарі, ОАЕ та Йорданії, свідчать про серйозне сприйняття загрози. За даними Тhе Wаll Strееt Jоurnаl, американська розвідка отримала інформацію про можливі іранські удари у відповідь по американських об’єктах у регіоні в разі ізраїльської атаки. Іран погрожує застосувати сотні балістичних ракет, здатних досягти Ізраїлю, а також активізувати свої проксі-групи. Це підвищує ймовірність того, що ізраїльський удар може спровокувати ланцюгову реакцію, втягнувши в конфлікт Ліван, Ірак, Ємен і навіть американські сили.Читайте також: Політика Трампа: пам'ятаймо про АфганістанЧи потрібна адміністрації Трампа ця війна? Залишаюся з думкою, що ні. Трамп, який повернувся до влади в січні 2025 року, робить ставку на дипломатію та "жорсткі санкції", щоб змусити Іран погодитися на нову ядерну угоду. Його адміністрація встановила дедлайн для переговорів – 15 червня – і погрожує "безпрецедентними наслідками" у разі провалу. Проте війна суперечить інтересам Трампа з кількох причин. По-перше, швидких результатів досягти неможливо: за оцінками американської розвідки, опублікованими в Тhе Wаshіngtоn Роst, ізраїльський удар може затримати іранську ядерну програму лише на тижні чи місяці, не знищивши її. По-друге, ресурсів для повномасштабної війни бракує: військовий бюджет, за даними Пентагону, обмежений для нових масштабних операцій. По-третє, фактор виборів 2026 року та внутрішні заворушення в США, ускладнюють політичну підтримку війни, адже американська громадськість переважно виступає проти нових конфліктів на Близькому Сході.До того ж успіх відносин США з країнами Затоки, зокрема Саудівською Аравією та ОАЕ, залежить від запевнень Трампа, що регіон залишиться стабільним. Ці країни отримали обіцянки американської адміністрації щодо економічної співпраці та захисту від іранської загрози без війни. Читайте також: Чи відбудуться переговори між Іраном і США і чи приведуть вони до нової ядерної угоди?Якщо конфлікт спалахне, домовленості можуть бути зірвані, а ціни на нафту, за прогнозами Gоldmаn Sасhs, можуть зрости до $100–120 за барель, що вдарить по глобальній економіці та іміджу Трампа як "реасеdеаlеr". Непростий вибір для Дональда Трампа. З одного боку, Ізраїль, ключовий союзник, чинить тиск на США, вимагаючи підтримки в разі удару. Прем’єр-міністр Біньямін Нетаньяху стикається з внутрішньополітичною кризою і може використати удар по Ірану для зміцнення своєї позиції. З іншого боку, Трамп ризикує втратити контроль над ситуацією, якщо Ізраїль діятиме самостійно. За даними Fоrеіgn Роlісy, США можуть обмежитися дипломатичною та логістичною підтримкою (наприклад, постачанням боєприпасів), але пряма участь у війні малоймовірна через внутрішні обмеження.ДжерелоПро автора. Ігор Семиволос, директор Центру близькосхідних дослідженьРедакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
we.ua - Ізраїль — Іран: Наскільки великими є шанси початку нової регіональної війни на Близькому Сході?
Gazeta.ua on gazeta.ua
Журналістів на війні тепер страхуватимуть обов'язково: Зеленський підписав закон
Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який посилює соціальний захист журналістів, що працюють у зонах бойових дій або на тимчасово окупованих територіях. Йдеться про зміни до статті 15 Закону України "Про державну підтримку медіа, гарантії професійної діяльності та соціальний захист журналіста" з метою приведення її у відповідність із положеннями Закону "Про страхування". ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Журналісти ідентифікували майже 900 окупантів, які вчиняли злочини під Києвом, а потім лікувались в Білорусі Як повідомляє сайт Верховної Ради, 12 червня закон було офіційно повернуто до парламенту з підписом президента. Документ був ухвалений Верховною Радою ще 10 жовтня 2024 року. Він зобов'язує медіаорганізації забезпечувати страхування журналістів та інших працівників, які відряджаються до небезпечних регіонів, - як за власний кошт, так і за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством. Уточнюється, що порядок і умови такого страхування буде розроблено та затверджено Міністерством культури та інформаційної політики. Президент Володимир Зеленський підписав указ, яким встановив 27 травня новою датою відзначення Дня Сил спеціальних операцій ЗСУ. У ССО нагадали, що саме цього дня у 2014 році спецпризначенці, які згодом стали основою Сил спеціальних операцій, разом із побратимами з інших підрозділів звільнили новий термінал Донецького аеропорту та підняли там український прапор.
we.ua - Журналістів на війні тепер страхуватимуть обов'язково: Зеленський підписав закон
Gazeta.ua on gazeta.ua
Кім Чен Ин назвав Путіна найдорожчим другом і пообіцяв допомогу у війні
З нагоди дня Росії лідер КНДР Кім Чен Ин у привітанні російському диктатору Володимиру Путіну запевнив, що він та вся його країна "завжди будуть із Російською Федерацією". Текст привітання навело 12 червня північнокорейське державне інформагентство КСNА. "Я і Корейська Народно-Демократична Республіка завжди будемо з вами та Російською Федерацією. Завдяки бойовому братерству дружба між КНДР і РФ ще більше зміцнилась та перетворилася на чудову модель незламних відносин між бойовими товаришами і союзниками", - написав Кім, назвавши Путіна "найдорожчим другом". Він згадав про участь військових КНДР у російській загарбницькій війні проти Україн. Назвав її "справедливою війною за захист суверенітету та територіальної цілісності РФ". ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Співпраця РФ та КНДР змінить військовий баланс у Східній Азії - Буданов "Путін є мудрим і справедливим правителем, під чиїм керівництвом сьогоднішня Росія впевнено створює своє майбутнє. У КНДР щиро радіють успіхам братньої держави. Висловлюю тверду впевненість у тому, що справа уряду та народу вашої країни із захисту суверенітету й інтересів безпеки, а також побудови сильної Росії неодмінно завершиться перемогою", - підсумував Кім. Торік 19 червня у Пхеньяні відбулося підписання Кімом і Путіним договору про взаємну оборону, що передбачає негайне надання військової допомоги, якщо одна зі сторін зазнає нападу. Від жовтня минулого року Північна Корея направила до Росії близько 15 тис. військовослужбовців для участі разом із росіянами у війні проти України, проте Пхеньян пів року заперечував це, аж доки у квітні вперше визнав участь своїх військ у бойових діях проти Сил оборони України. Росія домовилася про створення потужностей для виробництва ударних безпілотників на території КНДР, заявив начальник ГУР МО України генерал-лейтенант Кирило Буданов. Є домовленості про початок створення на території Північної Кореї потужностей для виробництва БПЛА типу "Гарпія" і "Герань".
we.ua - Кім Чен Ин назвав Путіна найдорожчим другом і пообіцяв допомогу у війні
Gazeta.ua on gazeta.ua
З грязі в князі: ці три знаки, які стануть фінансового незалежними
Протягом тижня з 9 по 15 червня добре працюватиме інтуїція. Це гарний час для планування нових фінансових стратегій, переоцінки цінностей і щирих розмов із партнером. Про це Gаzеtа.uа розповіла астрологиня Олена Максимова. "Прислухайтеся до власного серця і шукайте своє покликання, - говорить астрологиня. - Робіть щось, навіть якщо усі навколо відмовляють вас від цього. Гроші липнутимуть до вашого гаманця. Фінансово незалежними стануть Овни, Раки і Скорпіони. Ці три знаки відчують непереборне бажання багатіти і зроблять усе для того, щоб заробляти більше. Про таких кажуть: із грязі в князі. Не зупиняйтеся на пів дорозі і завжди піднімайте планку своїх цілей". Овен (21 березня - 20 квітня) У фінансах ви проявите блискучу рішучість. Це дасть плоди, якщо не поспішати. Можливі цікаві ідеї для додаткового доходу, але не беріться за все одразу. У стосунках важливо не нав'язувати своїх стандартів. Не кожен хоче будувати життя за вашим ритмом. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стрибнуть вище власної голови - ці п'ять знаків магічним чином змінять свою долю на краще Рак (22 червня - 22 липня) У понеділок зявиться шанс змінити усе на краще. Не прогавте свій зоряний час. У середу на вас з коханими чекає глибока розмова, яка змінить багато. Почнете романтичні стосунки з людиною, від якої довго зарікалися. Ніколи не кажіть "ніколи". Скорпіон (24 жовтня - 22 листопада) Ви можете більше, ніж думаєте, але зараз треба дисципліна, а не натхнення. У стосунках з'явиться бажання свободи. Перевірте, чи ви втікаєте від когось, чи до себе. Подорож або нове знайомство може стати початком справжнього партнерства. Астрологиня зробила детальний гороскоп на тиждень і розповіла, кому слід наважитися на те, що довго відкладали. Цей тиждень подарує блискучі фінансові можливості Ракам, Дівам, Козорогам і Рибам. Мрійте і дійте. Вдало піде запущений бізнес.
we.ua - З грязі в князі: ці три знаки, які стануть фінансового незалежними
Gazeta.ua on gazeta.ua
Гроші липнутимуть до вашого гаманця - кому цей тиждень подарує блискучі фінансові можливості
Тиждень з 9 по 15 червня ніби лупа, яка збільшує все: наші можливості, почуття та очікування. Він вимагає чесності, перш за все - із собою. Про це Gаzеtа.uа розповіла астрологиня Олена Максимова. "Добре працюватиме інтуїція, особливо у питаннях, де раніше ви надто покладалися на логіку, - говорить астрологиня. - Це гарний час для планування нових фінансових стратегій, переоцінки цінностей і щирих розмов із партнером. Саме зараз варто не боятися сказати "так" тому, що давно кличе, і "ні" тому, що більше не ваше. Наважтеся на те, що довго відкладали. Вдало піде запущений цього тижня бізнес. Прислухайтеся до власного серця і шукайте своє покликання. Робіть щось, навіть якщо усі навколо вас відмовляють від цього. Гроші липнутимуть до вашого гаманця. Цей тиждень подарує блискучі фінансові можливості Ракам, Дівам, Козорогам і Рибам. Мрійте і дійте". Овен (21 березня - 20 квітня) У фінансах ви проявите блискучу рішучість. Це дасть плоди, якщо не поспішати. Можливі цікаві ідеї для додаткового доходу, але не беріться за все одразу. У стосунках важливо не нав'язувати своїх стандартів. Не кожен хоче будувати життя за вашим ритмом. Телець (21 квітня - 20 травня) Не ігноруйте легкого флірту. Він може означати більше, ніж здається. Цього тижня гроші прийдуть від вміння домовлятися і грати першу скрипку там, де інші мовчать. Гарні заробітки принесе торгівля. Близнюки (21 травня - 21 червня) Будьте уважні до деталей - і в рахунках, і в словах близьких. Ваші фінансові справи зараз залежать від вашого оточення: чи ви серед тих, хто росте, чи тих, хто постійно скаржиться. Перегляньте, з ким ділите плани і ресурси, хто тягне на дно, а хто навпаки окриляє. Рак (22 червня - 22 липня) У понеділок зявиться шанс змінити усе на краще. Не прогавте свій зоряний час. У середу на вас з коханими чекає глибока розмова, яка змінить багато. Почнете романтичні стосунки з людиною, від якої довго зарікалися. Ніколи не кажіть "ніколи". Лев (23 липня - 23 серпня) У всьому шукатимете фінансовий або кар'єрний інтерес. Інвестуйте в освіту, розвиток, професійні навички. У стосунках можливі несподівані емоційні повороти: вас або потягне до когось нового, або відпустить старе. Діва (24 серпня - 23 вересня) Буде спокуса повернутися до колишніх стосунків. Подумайте, чи там справді ще є щось живе. Час оновити своє уявлення про те, що таке любов. Це не турбота до виснаження. Подумайте, куди ви вкладаєте свої сили і хто насправді відповідає взаємністю. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Народжені бути щасливими - астрологиня назвала три найуспішніші знаки, яким не буде рівні Терези (24 вересня - 23 жовтня) Уникайте емоційних покупок. Витратите гроші на те, чим не користуватиметеся. Пам'ятайте: інколи найкраще, що можна зробити, - це пауза. Фінансова стабільність прийде через вміння сказати "досить" - як собі, так і іншим. Скорпіон (24 жовтня - 22 листопада) Ви можете більше, ніж думаєте, але зараз треба дисципліна, а не натхнення. У стосунках з'явиться бажання свободи. Перевірте, чи ви втікаєте від когось, чи до себе. Подорож або нове знайомство може стати початком справжнього партнерства. Стрілець (23 листопада - 21 грудня) Якщо відчуєте ревнощі - це дзвіночок: пора зміцнювати довіру, а не підозри. Зосередьтеся на вдячності. Вона заспокоїть і серце, і гаманець. Цього тижня варто переглянути свої фінансові звички. Дозвольте собі витрачати на себе без докорів сумління, але не заліковуйте покупками порожнечу. Козоріг (22 грудня - 20 січня) Гроші зараз приходять з несподіваних джерел. Будьте відкриті до незвичних можливостей. Не бійтеся змінити фінансову модель, навіть якщо інші не зрозуміють вас. Ваше фінансове становище залежатиме від того, чи вмієте ви сказати "ні" токсичним зобов'язанням. Не жертвуйте собою заради спокою інших. Це не любов, а втрата себе. Водолій (21 січня - 20 лютого) Фінансово ви на підйомі, але є ризик втратити пильність. Не підписуйте нічого важливого без детального аналізу. Дослідіть усі підводні камені. У коханні на вас чекає глибока трансформація: щось може раптово завершитись або початися. Риби (21 лютого - 20 березня) Це час відвертих розмов і рішучих дій. Якщо є невисловлені образи, краще не мовчати, інакше вони прорвуться у найгірший момент. Прислухайтесь до свого тіла. Воно теж підказує, куди рухатися далі. Це перкрасний час для відпустки і справжнього відпочинку. У червні працьовиті та наполегливі зуміють досягти своєї мети. Нехай вас не спиняє критика. Дозвольте собі бути трохи шаленими та непокірними. Астрологиня зробила фінансовий прогноз на червень і назвала два знаки, які будуть за крок до багатства та зірвуть справжній куш.
we.ua - Гроші липнутимуть до вашого гаманця - кому цей тиждень подарує блискучі фінансові можливості
Last comments

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules