Прогноз сонячної та геомагнітної активності на 26-27 липня 2025 року опублікував Центр прогнозування космічної погоди Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США
Майже чотири місяці поспіль з невеликими перервами наша планета перебуває під впливом підвищеної сонячної активності, що викликає на Землі магнітні бурі різної інтенсивності. У неділю, 27 липня, наша планета знову опиниться під впливом сильної магнітної бурі з К-індексом 5 (з 9 можливих).
В Україні триває період спекотної погоди з локальними грозами та поривчастим вітром у східних областях. До цього додаються магнітні бурі, які можуть погіршити самопочуття метеозалежних людей.
24 липня в Україні локальні короткочасні грозові дощі пройдуть на Сумщині, подекуди на Тернопільщині, Хмельниччині, ввечері лине на Львівщині. Більшість території України завтра - у сухій повітряній масі, розповіла синоптикиня Наталка Діденко. "Хто реагує - сьогодні магнітні бурі! Симптоми можливі - сильний головний біль, стрибки артеріального тиску, слабкість тощо. Спокійно, поменше на відкритому сонці, прийміть звичні препарати, призначені лікарем, водичку пити, а не каву чи міцний чай (хто любить, можна легкий або любимий трав'яний), це пройде швидко. Із особливого - на сході завтра місцями штормові пориви північно-західного вітру, обережно", - написала вона. Температура повітря протягом дня +25...29&dеg;С, у центральній частині та в східних областях +28...32&dеg;С, на півдні України +29...34&dеg;С. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Синоптики оновили прогноз на середу У Києві 24 липня опадів не передбачається. Температура повітря коливатиметься в столиці в межах +27...29&dеg;С. "Південь України потерпає від бездощів'я - тому йому особлива увага. На жаль, в найближчій перспективі опадів у південній частині не видно, хіба що у нічні години 28 та 29 липня, та й то більша ймовірність на Одещині. У сквері театру Івана Франка найближчий дощ - ввечері у п'ятницю, 25 липня. У денні години загалом до +28...30, у вечірні близько +24...25 градусів. Сьогодні ввечері - без опадів, тепло, поривчастий вітер", - додала Діденко. Південна частина України й надалі належатиме впливу високих градусів, а ось послаблення спеки на півдні України, за попередніми прогнозами, ймовірне через тиждень, 26 липня.
The "Come Back Alive" Foundation is close to the Ukrainian military. The front line of the Russian-Ukrainian war is not only the front. It is where the war for Ukraine is going on. In hospitals, in warehouses, landfills, in mass media, in offices. We supply and repair equipment, train soldiers and officers, help transform the Armed Forces, provide first-hand accounts of war and stem the flow of propaganda and disinformation. Provides the Ukrainian army with the most important tactical advantage.
До кінця року Землю ще не раз сколихнуть надпотужні магнітні бурі, коли пік активності Сонця буде на максимумі. Чому виникають та як вимірюють магнітні бурі, розповіли у Національному антарктичному науковому центрі. Що таке магнітна буря Магнітна буря - це збурення магнітного поля Землі. Може тривати від кількох годин до кількох діб. Магнітні бурі пов'язані з корональними викидами Сонця, коли величезний потік плазми з "вмороженим" магнітним полем рухається в бік Землі. Під час взаємодії магнітного поля Сонця (його ще називають міжпланетне магнітне поле, ММП) і магнітного поля Землі різко змінюється величина компонент останнього, що і є бурею. Для характеристики магнітної активності існують індекси: Найпоширенішим є індекс Бартельса - К. За його допомогою, крім характеристики магнітної активності, також класифікують магнітні бурі. Індекс К описує відхилення магнітного поля Землі від норми протягом трьохгодинного інтервалу. Він може набувати значень від 0 (немає збурення) до 9 (дуже велике збурення). Індекс К: характеризує магнітну активність в певній точці (на обсерваторії чи пункті спостереження), то для оцінки планетарного масштабу існує індекс Кр. Індекс КР: обчислюється як середнє значення К-індексів, визначених на 13 геомагнітних обсерваторіях, розташованих між 44 і 60 градусами північної і південної геомагнітних широт, з точністю до 1/3. Індекс G. Показує інтенсивність бурі за впливом на людей, прилади, зв'язок, навігацію. Цей індекс може набувати значень від 1 до 5. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Внутрішнє ядро Землі почало сповільнюватись. Як це вплине на тривалість днів Чому важливо фіксувати магнітні бурі Геомагнітне поле, як щит, захищає все живе на нашій планеті від згубного зовнішнього випромінювання. Магнітні бурі є досить поширеним явищем, однак на сьогодні не існує способу їхнього 100% прогнозування. Довготермінові та безпропускні спостереження за геомагнітним полем дозволяють покращити прогноз магнітних бур. Це питання досить актуальне, адже нині людство використовує в повсякденному житті велику кількість речей, які можуть бути пошкодженими чи виведеними з ладу під час геомагнітних збурень. Найсильнішою вважають геомагнітну бурю 1859 року, що відома як Керрінгтонська подія. Вона мала найвищі індекси: Кр 9, G 5, й вивела з ладу більшість магнітних приладів і телеграфні системи. Буря, яку в травні зафіксували на "Вернадському", теж мала індекси Кр - 9, G - 5. Під час цієї потужної бурі був відзначений збій в роботі супутників🛰 Stаrlіnk, а також можна було спостерігати полярні сяйва (висипання заряджених частинок) на широтах, де зазвичай цих сяйв не спостерігається. Ввечері 10 травня у багатьох регіонах України помітили північне сяйво: небо стало насичено рожевим.
Новий тиждень – новий прогноз космічної погоди. У цьому матеріалі підсумовуємо всі дані, які збирають учені про поведінку Сонця, корональні викиди маси, сонячний вітер і магнітосферу Землі. Повний текст новини
Прогноз сонячної та геомагнітної активності на 19—20 липня 2025 року опублікував Центр прогнозування космічної погоди Національного управління океанічних та атмосферних досліджень США