Search trend "22 июня"

Sign up, for leave a comments and likes
Gazeta.ua on gazeta.ua
Секрети про Іран потрапили у ЗМІ: Трамп звинувачує Конгрес
Адміністрація Дональда Трампа розглядає можливість обмеження доступу Конгресу до секретної інформації після витоку розвідувальних даних щодо нещодавніх ударів по ядерних об'єктах Ірану. Про це повідомляє Ахіоs з посиланням на поінформовані джерела. ЗМІ раніше оприлюднили дані, які суперечили офіційним заявам президента США про ефективність операції. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скандал у Пентагоні: засекречені дані про Іран опинились у ЗМІ Витік, зокрема, базувався на попередніх оцінках Розвідувального управління Міноборони (DІА), згідно з якими удари не завдали суттєвої шкоди ядерній програмі Тегерана. За словами джерел, Трамп і топ-чиновники розлючені через публікацію деталей секретного звіту. Один з представників Білого дому заявив, що тим, хто передає таку інформацію пресі, фактично оголошують війну. ФБР розпочало розслідування витоку. "Розвідка з'ясовує, як посилити свої процеси, щоб не допустити витоку частини аналізу розвідданих, які мають низький рівень довіри до ЗМІ", - повідомило виданню джерело. Співрозмовники Ахіоs заявили, що не можуть розкрити більше деталей, проте вони додали, що цей звіт було зроблено протягом 24 год. після вибухів і ґрунтувався на огляді супутникових знімків, а не на свідченнях очевидців руйнувань на місцях - безпосередньо в Ірані. У ніч на 22 червня військово-повітряні сили США атакували три ядерні об'єкти Ірану - Фордо, Натанз та Ісфахан. Трамп привітав американських військових з успішною операцією. Також Трамп зробив репост повідомлення "Фордо - більше немає".
we.ua - Секрети про Іран потрапили у ЗМІ: Трамп звинувачує Конгрес
Gazeta.ua on gazeta.ua
Атаки по ядерних об'єктах Ірану: чи може радіація дістатись України
Після атак на ядерні об'єкти в Ірані загрози радіаційного забруднення для України немає. Поточний стан навколишнього середовища навколо місць ударів не зазнав змін з точки зору радіаційної безпеки. Про це повідомив головний державний інспектор з ядерної та радіаційної безпеки України Олег Коріков. За його словами, попри резонансність події, перевищення рівнів радіації на території Ірану не зафіксовано. Більше того, українські фахівці провели необхідні розрахунки, аби змоделювати потенційні наслідки для України. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США атакували три ядерні обʼєкти Ірану - Трамп "Ми провели моделювання щодо можливого поширення продуктів, які могли бути вражені на ядерних об'єктах. За нашими даними, радіаційного впливу на територію України не буде", - зазначив Коріков. Він також додав, що навіть за найгірших умов, межа потенційного забруднення простягається не далі кордону Ірану з Афганістаном. "Ми не спостерігаємо жодних забруднень, які могли б призвести до потреби в запровадженні контрзаходів на території України", - наголосив експерт. Таким чином, українці можуть бути спокійні - екологічних чи радіаційних ризиків через удари по Ірану наразі не існує. В ночь на 22 июня военно-воздушные силы США атаковали три ядерных объекта Ирана - Фордо, Натанз и Исфахан. Трамп поздравил американских военных с успешной операцией. Также Трамп сделал репост сообщения "Фордо - больше нет".
we.ua - Атаки по ядерних об'єктах Ірану: чи може радіація дістатись України
Gazeta.ua on gazeta.ua
Геополітична напруга зростає: Тегеран атакував базу США в Катарі
Увечері 23 червня Іран здійснив ракетний обстріл американських військових об'єктів у Катарі, випустивши щонайменше 10 ракет. Про це повідомили одразу кілька джерел, зокрема журналіст Ахіоs Барак Равід, Аl Jаzееrа та Rеutеrs. За даними інформаторів з Ізраїлю та арабських країн, атака стала відповіддю на нещодавні удари США по іранських ядерних об'єктах. У районі столиці Катару, Дохи, були зафіксовані спалахи й звуки вибухів. Попри це, катарські сили ППО змогли успішно перехопити більшість ракет. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ядеринй блеф. Що приховує Іран і чому це важливо для України Мішенню удару стала авіабаза Аль-Удейд - головний командний центр Центрального командування США у регіоні. Вона розташована на південний захід від Дохи, охоплює площу близько 24 га і є найбільшою американською військовою базою на Близькому Сході. На базі постійно перебуває близько 10 тис. військовослужбовців. У відповідь на інцидент Катар і Об'єднані Арабські Емірати тимчасово закрили повітряний простір, а посольство США закликало американських громадян у регіоні не залишати укриттів до подальших вказівок. Вищий орган безпеки Ірану заявив, що кількість використаних боєприпасів була еквівалентною тій, що застосували США під час попереднього удару по Ірану. Водночас у Тегерані наголосили, що ціль була обрана так, щоб не становити загрози цивільному населенню Катару. Катар у відповідь заявив про своє право на відповідні дії згідно з міжнародним правом. Міністр оборони країни підтвердив, що атака на Аль-Удейд була перехоплена силами ППО. В ночь на 22 июня военно-воздушные силы США атаковали три ядерных объекта Ирана - Фордо, Натанз и Исфахан. Трамп поздравил американских военных с успешной операцией. Также Трамп сделал репост сообщения "Фордо - больше нет".
we.ua - Геополітична напруга зростає: Тегеран атакував базу США в Катарі
Gazeta.ua on gazeta.ua
МВФ б'є на сполох: удари по Ірану загрожують світовій економіці
Військові удари США по Ірану несуть ризики для світової економіки, які можуть поширитися далеко за межі енергетичного сектору. Про це заявила директорка-розпорядниця Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва в інтерв'ю Вlооmbеrg. За словами Георгієвої, зростаюча геополітична напруга на Близькому Сході лише посилює вже й так нестабільну глобальну економічну ситуацію. "Ми сприймаємо ці події як ще одне джерело невизначеності у світі, що вже балансує на межі економічної нестабільності", - наголосила вона. Наслідки вже відчутні на нафтовому ринку: 23 червня світовий бенчмарк Вrеnt спочатку підскочив на 5,7% - до $81,40 за бар., однак згодом ціна відкатилася до $78,50. Крім зростання енергетичних цін, МВФ очікує вторинні ефекти - зокрема, зниження прогнозів зростання ВВП у провідних економіках світу. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ціни на нафту відреагували на удари США по ядерних об'єктах Ірану Ще в квітні МВФ переглянув у бік зниження прогноз глобального зростання, застерігаючи, що відновлення світової торгівлі, яке ініціюють США, відбувається повільніше, ніж очікувалося. "Перші два квартали лише підтвердили цю тенденцію. Хоча ми не прогнозуємо рецесію, рівень невизначеності залишається надзвичайно високим", - пояснила Георгієва. Напруга зростає на тлі очікувань реакції Тегерана на безпрецедентні удари США по ядерній інфраструктурі Ірану. Рішення президента Дональда Трампа застосувати авіабомби перевело конфлікт у нову фазу, різко підвищивши геополітичні ризики. "Ми уважно стежимо за ринком: зросла волатильність, активізувались торги опціонами, змінилася крива ф'ючерсів - усе це свідчить про побоювання щодо потенційного дефіциту", - зазначила очільниця МВФ. На її думку, найбільшу загрозу зараз становлять можливі збої в логістиці та ризики розширення конфлікту на інші країни. "Я молюся, щоб цього не сталося", - сказала вона. Щодо економічної ситуації в США, Георгієва наголосила на поступовій дезінфляції, однак зазначила, що поточні умови не дозволяють Федеральній резервній системі поки знижувати облікову ставку. "Ми очікуємо, що ФРС ухвалить рішення про зниження ставки ближче до кінця року", - додала вона, підкресливши при цьому стійкість американського ринку праці та зростання заробітних плат, яке підтримує внутрішній попит. Водночас зростання економічної волатильності, за її словами, негативно впливає на бізнес-активність у світі. "Коли домінує невизначеність, інвестори не вкладають, споживачі не витрачають. Це гальмує економічне зростання", - підсумувала Георгієва. В ночь на 22 июня военно-воздушные силы США атаковали три ядерных объекта Ирана - Фордо, Натанз и Исфахан. Трамп поздравил американских военных с успешной операцией. Также Трамп сделал репост сообщения "Фордо - больше нет".
we.ua - МВФ б'є на сполох: удари по Ірану загрожують світовій економіці
Gazeta.ua on gazeta.ua
США б'ють на сполох після ударів по Ірану: закликають громадян до обережності
Державний департамент США видав глобальне попередження для американців, які перебувають за кордоном, закликавши їх до підвищеної обережності на тлі загострення ситуації на Близькому Сході. Про це йдеться в офіційній заяві, опублікованій на сайті відомства. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США атакували три ядерні обʼєкти Ірану - Трамп "Конфлікт між Ізраїлем та Іраном призвів до перебоїв у повітряному сполученні та часткового закриття неба над регіоном. Існує також ризик демонстрацій, спрямованих проти американських громадян або інтересів США в інших країнах", - зазначено у повідомленні. У Держдепі радять громадянам США по всьому світу дотримуватись обережності, уникати скупчень людей, зважено планувати поїздки та стежити за місцевими повідомленнями щодо безпеки. Зазначимо, що подібні глобальні попередження є досить рідкісними. Востаннє таке застереження оголошували в жовтні 2023 року після нападу угруповання ХАМАС на Ізраїль із Сектора Гази. В ночь на 22 июня военно-воздушные силы США атаковали три ядерных объекта Ирана - Фордо, Натанз и Исфахан. Трамп поздравил американских военных с успешной операцией. Также Трамп сделал репост сообщения "Фордо - больше нет".
we.ua - США б'ють на сполох після ударів по Ірану: закликають громадян до обережності
Gazeta.ua on gazeta.ua
МАГАТЕ вимагає доступу: інспектори хочуть перевірити іранські ядерні об'єкти після ударів
Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив, що експерти агентства повинні отримати доступ до іранських ядерних об'єктів, які зазнали ударів, щоб перевірити можливе радіаційне забруднення та оцінити масштаби пошкоджень. Про це він заявив під час засідання Ради безпеки ООН, скликаного у зв'язку з ударами США по трьох ядерних об'єктах на території Ірану. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Американські бази в Іраку та Сирії в зоні ризику - розвідка США Гроссі наголосив, що для ефективної роботи місії необхідне припинення вогню. Він також запевнив, що готовий особисто вирушити на місце подій і долучитися до огляду об'єктів. За інформацією, яку Іран надав МАГАТЕ, підвищення радіаційного фону після ударів зафіксовано не було. Водночас, за словами Гроссі, оцінити реальні наслідки, особливо підземні ушкодження на об'єкті у Фордо, наразі неможливо без фізичної присутності інспекторів. МАГАТЕ продовжує моніторинг ситуації та скликає спеціальне засідання у Відні 23 червня для ухвалення подальших рішень. В ночь на 22 июня военно-воздушные силы США атаковали три ядерных объекта Ирана - Фордо, Натанз и Исфахан. Трамп поздравил американских военных с успешной операцией. Также Трамп сделал репост сообщения "Фордо - больше нет".
we.ua - МАГАТЕ вимагає доступу: інспектори хочуть перевірити іранські ядерні об'єкти після ударів
Gazeta.ua on gazeta.ua
Трамп натякає на втручання: Іран може змінити керівництво
Президент США Дональд Трамп припустив можливість зміни влади в Ірані, якщо чинний режим не зможе забезпечити розвиток країни. Відповідну заяву він зробив у власній соцмережі Тruth Sосіаl. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США пробили ядерний об'єкт Ірану: супутник зафіксував наслідки "Політично некоректно використовувати фразу 'зміна режиму', але якщо чинний іранський режим не здатен зробити Іран знову великим, то чому б не відбулася зміна режиму??? МІGА!!!", - написав Трамп. Абревіатура МІGА розшифровується як Маkе Іrаn Grеаt Аgаіn (зробімо Іран знову великим) - це варіація його відомого передвиборчого гасла МАGА (Маkе Аmеrіса Grеаt Аgаіn). Хоча Трамп прямо не закликав до зміни влади в Тегерані, його риторика може свідчити про підтримку тиску на іранський режим на тлі нової ескалації на Близькому Сході. В ночь на 22 июня военно-воздушные силы США атаковали три ядерных объекта Ирана - Фордо, Натанз и Исфахан. Трамп поздравил американских военных с успешной операцией. Также Трамп сделал репост сообщения "Фордо - больше нет".
we.ua - Трамп натякає на втручання: Іран може змінити керівництво
Last comments

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules