Search trend "26 березня"

Sign up, for leave a comments and likes
News filter
"Самі вирішуємо своє майбутнє": прем'єр Гренландії відреагував на заяви Трампа щодо окупації острова
Про це він написав у Fасеbооk."Дозвольте мені внести ясність: США не отримають Гренландію. Ми не належимо нікому іншому. Ми самі вирішуємо своє майбутнє. Ми не повинні реагувати зі страхом. Ми повинні реагувати зі спокоєм, гідністю і єдністю", - каже Нільсен.За його словами, саме через ці цінності "ми повинні чітко і спокійно показати президенту США, що Гренландія - наша". "Так було вчора. Так є сьогодні. І так буде в майбутньому", - наголосив прем'єр.Політика США щодо Гренландії10 березня Дональд Трамп звернувся до жителів Гренландії, пообіцявши зробити їх багатими, якщо країна приєднається до Сполучених Штатів.12 березня у Гренландії відбулися парламентські вибори на тлі заяв президента США Дональда Трампа про намір взяти острів під контроль. Найбільшу кількість голосів набрала правоцентристська партія Dеmоkrааtіt.13 березня WSJ писало: Трамп вивчає перспективу включення Гренландії до складу Сполучених Штатів, допускаючи навіть потенційне використання військових заходів. За інформацією джерел у Білому домі, питання щодо придбання острова досі є актуальним для адміністрації, тоді як тиск на Данію продовжує посилюватися.Згодом Джей Ді Венс прокоментував територіальний інтерес Штатів до Гренландії, сказавши, що главі Білого дому "байдуже, що нам кричать європейці".26 березня американський президент анонсував візит до Гренландії, щоб "перевірити, як там ідуть справи".28 березня чотири з пʼяти парламентських партій Гренландії домовились сформувати коаліцію на тлі заяв Трампа щодо намірів взяття острова під контроль.Віцепрезидент США Джей Ді Венс підтвердив готовність Сполучених Штатів вести переговори з жителями Гренландії, якщо вони вирішать обрати незалежність від Данії.30 березня Трамп вкотре припустив, що Штати можуть спробувати встановити контроль над Гренландією, не виключаючи навіть застосування військової сили.
we.ua - Самі вирішуємо своє майбутнє: прем'єр Гренландії відреагував на заяви Трампа щодо окупації острова
У країнах Балтії занепокоєні, що вірогідне перемир'я в Україні посилить загрозу для регіону з боку Росії, - FТ
Про це повідомляє Fіnаnсіаl Тіmеs.Естонський міністр оборони Ханно Певкур підкреслив, що після зупинки бойових дій Росія може швидко передислокувати свої сили, що збільшить рівень загрози в регіоні."Ми всі розуміємо, що коли війна в Україні буде зупинена, Росія дуже швидко перерозподілить свої сили, - заявив він. - Це означає, що рівень загрози також значно зросте дуже швидко".Його литовська колега Довіле Шакаліене зробила подібні зауваження, перебуваючи у Великій Британії на початку тижня."Давайте не матимемо жодних ілюзій. Не обманюймо себе, що з Росією буде покінчено після України, - зазначила вона. - Росія використає цей час після припинення вогню, щоб прискорити нарощування свого військового потенціалу. У них вже є величезна, навчена в боях армія, яка стане ще більшою".У виданні нагадали, що наразі США ведуть переговори з Росією та Україною про укладення мирної угоди, але остаточне припинення вогню залишається малоймовірним. Хоча Київ згоден на негайне припинення вогню в Чорному морі, Москва поки що обіцяє лише зупинити атаки на енергетичну інфраструктуру.Читайте також: Білецький: замість мільярдів на свій невеличкий контингент в Україні, Європа може фінансувати половину нашої арміїВодночас, як пише автор матеріалу, припинення бойових дій дало б Росії шанс виконати свої плани на 2022 рік - створити 1,5-мільйонну армію і додати цілий новий армійський корпус на півночі, подвоївши кількість військ поблизу Фінляндії та Балтії.Певкур зауважив, що з 600 000 російських військових, які наразі перебувають в Україні, приблизно 300 000 можуть бути передислоковані."Ці люди не повернуться в різні куточки Росії збирати кукурудзу або робити щось інше, тому що зарплата, яку вони отримують в армії, в п'ять-десять разів більша, ніж та, яку вони могли б отримувати у своєму рідному місті".Крім того, балтійські країни стурбовані масштабними військовими навчаннями "Захід", які заплановані на осінь в Росії та Білорусі. Ці навчання, що проводяться кожні чотири роки, імітують конфлікт з країнами НАТО і включають десятки тисяч солдатів, танків, літаків і артилерії.Обидва міністри також закликали не передислоковувати війська НАТО з їхніх територій для формування сил, які могли б відправити в Україну. Певкур наголосив на необхідності зберегти безпеку східного флангу НАТО.26 березня Польща оголосила про створення першого в Європі Фонду оборони й безпеки, та намір розробити інвестиційний план для нього протягом двох місяців. 
we.ua - У країнах Балтії занепокоєні, що вірогідне перемир'я в Україні посилить загрозу для регіону з боку Росії, - FТ
Розкажіть друзям про we.ua та отримайте винагороду

А Ви знаєте що на Платформі we.ua діє реферальна програма?

Ви приводите друзів та знайомих і отримуєте винагороду за їх реєстрації.

То ж, не гайте час! Розкажіть про we.ua своїм друзям, родичам та колегам. Надішліть їм своє реферальне посилання, яке легко знайти в розділі Мої друзі, та отримайте на свій бонусний рахунок додаткові надходження за кожну нову реєстрацію.

Розміщуйте своє реферальне посилання в інших соціальних мережах, в коментарях, в тематичних форумах та будь-де. Так у Вас буде більше друзів та підписників і більше бонусів на бонусному рахунку.

Ви зможете використати бонуси на додаткові послуги Платформи, а також - придбати корисні товари в нашій online-крамничці.

Детальніше про реферальну програму: https://we.ua/info/referral-program.

we.ua - Розкажіть друзям про we.ua та отримайте винагороду
Трамп намагається знайти хоч якусь перемогу у роботі своєї адміністрації, - експерт-міжнародник Желіховський
Таку думку він висловив в етері Еспресо."Дональд Трамп шукає перемогу будь-де та будь у чому. Він хоче це показати своїм громадянам. Зокрема, що він зміг досягнути значного прогресу у роботі своєї адміністрації. Вочевидь, що він хоче показати своїм громадянам і всьому світу, що його робота дуже ефективна. Трамп намагається продемонструвати, що він саме той політик, якого США не бачили століттями. Втім, суттєвих результатів за час його роботи поки що немає", - пояснив Желіховський.За словами експерта, власну неефективність адміністрація президента Дональда Трампа намагається компенсувати різкими заявами щодо інших країн."Заяви Трампа про Гренландію слід розглядати, як компенсацію того, що адміністрація Трампа. Зокрема в тому, що він нічого не може досягти для врегулювання російсько-української війни. Все, що говорить Трамп сьогодні, не відповідає дійсності. Росія й надалі продовжує руйнувати Україну і вбивати цивільних українців. Очевидно, що РФ не має намірів припиняти агресію проти України. Можливо Путін і хотів би поставити на паузу цю війну, але тоді, коли б Україна пішла на всі його умови. Трамп же розуміє, що на всі умови неможливо піти, але потрібно показати хоч якісь результати", - додав він.  Політика США щодо Гренландії10 березня Дональд Трамп звернувся до жителів Гренландії, пообіцявши зробити їх багатими, якщо країна приєднається до Сполучених Штатів.12 березня у Гренландії відбулися парламентські вибори на тлі заяв президента США Дональда Трампа про намір взяти острів під контроль. Найбільшу кількість голосів набрала правоцентристська партія Dеmоkrааtіt.13 березня WSJ писало: Трамп вивчає перспективу включення Гренландії до складу Сполучених Штатів, допускаючи навіть потенційне використання військових заходів. За інформацією джерел у Білому домі, питання щодо придбання острова досі є актуальним для адміністрації, тоді як тиск на Данію продовжує посилюватися.Згодом Джей Ді Венс прокоментував територіальний інтерес Штатів до Гренландії, сказавши, що главі Білого дому "байдуже, що нам кричать європейці".26 березня американський президент анонсував візит до Гренландії, щоб "перевірити, як там ідуть справи".28 березня чотири з пʼяти парламентських партій Гренландії домовились сформувати коаліцію на тлі заяв Трампа щодо намірів взяття острова під контроль.30 березня президент США Дональд Трамп вкотре припустив, що Штати можуть спробувати встановити контроль над Гренландією, не виключаючи навіть застосування військової сили 
we.ua - Трамп намагається знайти хоч якусь перемогу у роботі своєї адміністрації, - експерт-міжнародник Желіховський
18-річна дівчина, поранена через удар "Шахеда" у Золочеві, втратила зір на одне око
Стан пораненої 18-річної дівчини у Золочеві на Харківщині лишається тяжким. 26 березня дівчину ушпиталили після удару по її будинку російського ударного безпілотника "Шахед"
we.ua - 18-річна дівчина, поранена через удар Шахеда у Золочеві, втратила зір на одне око
Прем’єрка Данії відвідає Гренландію після візиту віцепрезидента США Джей Ді Венса
Про це повідомили в офісі прем'єрки.Як зазначається, Фредеріксен розпочне триденний візит до Гренландії 2 квітня. Вона зустрінеться з новим прем'єр-міністром країни Єнсом-Фредеріком Нільсеном і членами його коаліційного уряду.Як пише Вlооmbеrg, головна мета поїздки міністерки - зміцнення зв’язків між двома країнами на тлі геополітичної напруги, викликаної заявами США щодо стратегічного значення острова."Я з глибокою повагою ставлюся до того, як гренландський народ і гренландські політики справляються з величезним тиском на Гренландію. Ситуація вимагає єдності між політичними партіями, між країнами співдружності, а також співпраці на засадах поваги і рівності", – заявила прем'єрка Данії.Варто зазначити, що Гренландія протягом століть була частиною Королівства Данія, але з 1979 року має власний уряд. Більшість політичних партій Гренландії прагнуть повної незалежності від Данії, хоча вони розходяться в думках щодо термінів.Політика США щодо Гренландії10 березня Дональд Трамп звернувся до жителів Гренландії, пообіцявши зробити їх багатими, якщо країна приєднається до Сполучених Штатів.12 березня у Гренландії відбулися парламентські вибори на тлі заяв президента США Дональда Трампа про намір взяти острів під контроль. Найбільшу кількість голосів набрала правоцентристська партія Dеmоkrааtіt.13 березня WSJ писало: Трамп вивчає перспективу включення Гренландії до складу Сполучених Штатів, допускаючи навіть потенційне використання військових заходів. За інформацією джерел у Білому домі, питання щодо придбання острова досі є актуальним для адміністрації, тоді як тиск на Данію продовжує посилюватися.Згодом Джей Ді Венс прокоментував територіальний інтерес Штатів до Гренландії, сказавши, що главі Білого дому "байдуже, що нам кричать європейці".26 березня американський президент анонсував візит до Гренландії, щоб "перевірити, як там ідуть справи".28 березня чотири з пʼяти парламентських партій Гренландії домовились сформувати коаліцію на тлі заяв Трампа щодо намірів взяття острова під контроль.Згодом віцепрезидент США Джей Ді Венс підтвердив готовність Сполучених Штатів вести переговори з жителями Гренландії, якщо вони вирішать обрати незалежність від Данії.
we.ua - Прем’єрка Данії відвідає Гренландію після візиту віцепрезидента США Джей Ді Венса
Російська атака на Харків: загинули двоє людей, серед поранених - діти
Російські окупанти здійснили масований удар по Харкову за допомогою "шахедів", в результаті чого загинули двоє людей, а кількість поранених зросла до 30. Про це повідомив представник обласної прокуратури Дмитро Чубенко вранці. За його словами, внаслідок вибухів постраждали 30 осіб. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Харкові зросла кількість постраждалих унаслідок масованої атаки РФ "Вибухами було пошкоджено 12 багатоповерхових будинків, 24 приватних будинки та 13 автомобілів", - додав він. Голова Харківської ОДА Олег Синєгубов зазначив, що ворог завдав серії ударів, ймовірно, за допомогою БПЛА типу Shаhеd, по кількох районах міста. Мер Харкова Ігор Терехов уточнив, що удари ворожих дронів припали на шість адрес, серед яких торговий центр, багатоповерхівки, медичний заклад та офісна будівля. Терехов також повідомив, що внаслідок атаки загинули літні чоловік і жінка, яких витягли з-під завалів двох приватних будинків. Крім того, п'ятеро дітей віком від 5 до 17 років отримали поранення. 15-річна дівчина, поранена під час нальоту, перебуває в тяжкому стані. 26 березня Росія вдарила по Харкову дронами. Внаслідок ворожої атаки ударними безпілотниками постраждали 11 людей. Серед поранених 14-річна дівчина, 25-річний чоловік, 70-річна жінка, 60-річний чоловік та 20-річна дівчина. Їм надана вся необхідна медична допомога. Гостру реакцією на стрес отримали дві 79-річні жінки, 31-річний та 27-річний чоловіки та 60-річна жінка.
we.ua - Російська атака на Харків: загинули двоє людей, серед поранених - діти
Трамп не виключив застосування військової сили для встановлення контролю над Гренландією
Про це він сказав в інтерв'ю NВС Nеws.Трамп заявив, що у нього "абсолютно точно" були реальні розмови про анексію Гренландії"."Ми отримаємо Гренландію. Так, 100%", - заявив президент США, коментуючи можливість анексії острова.Трамп зазначив, що існує "велика ймовірність" досягнення цього без збройного втручання, але підкреслив, що "не знімає жодних варіантів зі столу".  На запитання про те, який сигнал така анексія надішле Росії та іншим країнам, Трамп відповів: "Я не думаю про це. Мене це не хвилює"."Гренландія - це дуже окрема тема, зовсім інша. Це міжнародний мир. Це міжнародна безпека і сила. У вас є кораблі, що плавають за межами Гренландії з Росії, Китаю та багатьох інших місць. І ми не дозволимо статися тому, що може зашкодити світу або Сполученим Штатам", - сказав Трамп.Політика США щодо Гренландії10 березня Дональд Трамп звернувся до жителів Гренландії, пообіцявши зробити їх багатими, якщо країна приєднається до Сполучених Штатів.12 березня у Гренландії відбулися парламентські вибори на тлі заяв президента США Дональда Трампа про намір взяти острів під контроль. Найбільшу кількість голосів набрала правоцентристська партія Dеmоkrааtіt.13 березня WSJ писало: Трамп вивчає перспективу включення Гренландії до складу Сполучених Штатів, допускаючи навіть потенційне використання військових заходів. За інформацією джерел у Білому домі, питання щодо придбання острова досі є актуальним для адміністрації, тоді як тиск на Данію продовжує посилюватися. Згодом Джей Ді Венс прокоментував територіальний інтерес Штатів до Гренландії, сказавши, що главі Білого дому "байдуже, що нам кричать європейці".26 березня американський президент анонсував візит до Гренландії, щоб "перевірити, як там ідуть справи".28 березня чотири з пʼяти парламентських партій Гренландії домовились сформувати коаліцію на тлі заяв Трампа щодо намірів взяття острова під контроль.Віцепрезидент США Джей Ді Венс підтвердив готовність Сполучених Штатів вести переговори з жителями Гренландії, якщо вони вирішать обрати незалежність від Данії. 
we.ua - Трамп не виключив застосування військової сили для встановлення контролю над Гренландією
Венс: коли жителі Гренландії оберуть незалежність від Данії, ми станемо з ними домовлятися
Про це він заявив під час брифінгу на космічній базі Пітуффік у Гренландії. Відповідаючи на питання про можливість застосування військової сили у разі захоплення Гренландії, попри те, що, як зауважила журналістка, риторика США наразі більше спрямована на заохочення гренландського народу проголосувати за незалежність, Венс підкреслив, що наміри  президента не змінилися. "Послухайте, президент чітко сказав, що він не думає, що військова сила буде необхідною, але він абсолютно переконаний, що Гренландія є важливою частиною безпеки не лише Сполучених Штатів, але й усього світу. Звичайно, це важливо і для народу Гренландії. Це дуже просто. Я думаю, що президент був дуже послідовним у цьому питанні - від свого звернення "Про становище країни", від своєї інавгураційної промови і в кожній публічній заяві, яку він зробив. Ця територія, Гренландія, дійсно має значення для безпеки Сполучених Штатів", - наголосив американський віцепрезидент.За його словами, наразі Гренландія є "надзвичайно вразливою", однак у разі, якщо населення острова обере незалежність і погодиться співпрацювати, США зроблять її "набагато безпечнішою"."Ми могли б зробити набагато більше для їхнього захисту, і я думаю, що економічно вони також почувалися б набагато краще. Це має статися, і причина, чому це має статися - мені неприємно про це говорити - полягає в тому, що наші друзі в Данії не виконали свою роботу з убезпечення цього регіону. Вони просто не зробили цього", - наголосив Венс.Він запевнив, що США мають намір підтримувати активну позицію в регіоні, щоб не допустити впливу країн, таких як Росія та Китай, "які не мають найкращих інтересів американського народу в серці"."Ми думаємо, що станеться те, що гренландці шляхом самовизначення оберуть незалежність від Данії, і тоді ми будемо вести переговори з народом Гренландії вже звідти. Я думаю, що говорити про щось занадто далеке в майбутньому занадто передчасно. Ми не вважаємо, що військова сила коли-небудь знадобиться", - підсумував він.Політика США щодо Гренландії10 березня Дональд Трамп звернувся до жителів Гренландії, пообіцявши зробити їх багатими, якщо країна приєднається до Сполучених Штатів.12 березня у Гренландії відбулися парламентські вибори на тлі заяв президента США Дональда Трампа про намір взяти острів під контроль. Найбільшу кількість голосів набрала правоцентристська партія Dеmоkrааtіt.13 березня WSJ писало: Трамп вивчає перспективу включення Гренландії до складу Сполучених Штатів, допускаючи навіть потенційне використання військових заходів. За інформацією джерел у Білому домі, питання щодо придбання острова досі є актуальним для адміністрації, тоді як тиск на Данію продовжує посилюватися.Згодом Джей Ді Венс прокоментував територіальний інтерес Штатів до Гренландії, сказавши, що главі Білого дому "байдуже, що нам кричать європейці".26 березня американський президент анонсував візит до Гренландії, щоб "перевірити, як там ідуть справи".28 березня чотири з пʼяти парламентських партій Гренландії домовились сформувати коаліцію на тлі заяв Трампа щодо намірів взяття острова під контроль.
we.ua - Венс: коли жителі Гренландії оберуть незалежність від Данії, ми станемо з ними домовлятися
У чоловіка, який напав з ножем на людей в Амстердамі, знайшли український паспорт
У четвер на людей у центрі Амстердама з ножем нападав 30-річний громадянин України з Донецької області. Він мав при собі й документи й на інші імена, пише NОS. Особу нападника встановила поліція Амстердаму. Наразі незрозуміло, чи він виїхав з окупованої території, чи з контрольованої Україною. "Зі встановленням особи були труднощі, оскільки у чоловіка після арешту виявили посвідчення особи на декілька імен. Він заселився у готель в Амстердамі напередодні нападу, у середу", - йдеться у повідомленні. Які інші документи були у нього, не повідомляють. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Напад на людей в Амстердамі: не виключають теракт Затриманий має поранення ноги. Його помістили у госпіталь при пенітенціарній установі. Чоловік має постати перед судом у вівторок 1 квітня для визначення подальшого запобіжного заходу. У поліції не коментують, якими могли бути мотиви підозрюваного. Напад стався 27 березня поблизу площі Дам в Амстердамі. Чоловік з ножем накинувся на перехожих і поранив п'ятьох. Нападника зупинив британський турист йому вдалось притиснути того до землі і утримувати так до приїзду поліції. Згодом повідомили, що постраждалими є двоє американців літнього віку, 26-річний поляк, 73-річна жінка з Бельгії і 19-річна дівчина з Нідерландів.
we.ua - У чоловіка, який напав з ножем на людей в Амстердамі, знайшли український паспорт
Росія демонструє несерйозність переговорів зі США в Ер-Ріяді,- Фейгін
Таку думку він висловив в етері Еспресо."Я б сформулював, що це переговори про переговори, які залишаються удаваними та несправжніми. Якщо вважати це формальним проявом волі двох президентів, Трампа і Путіна, які між собою спілкуються і безпосередньо, і опосередковано, то на такі консультації та переговори не приїжджають представники нижнього поверху російської влади - колишній заступник міністра Карасін і генерал Бєсєда, який є радником глави ФСБ Росії, навіть не керівником у відповідному напрямку. Це однозначно сигнал про те, що Москва несерйозно ставиться і не збирається домовлятися ні про що принципово важливе", - підкреслив Марк Фейгін.За його словами, навіть те, про що йшли розмови, - теж загалом нікчемне. Адже те, що стосується об'єктів енергетичної інфраструктури та заборони ударів по них на 30 днів, то це більше в інтересах Росії. Це ж на їхню користь, а вони викручують на себе, представили список: НПЗ, нафтопроводи, газопроводи й так далі. Слід сказати, що найчутливіші українські енергооб'єкти хоч і постраждали, але все-таки прикриті засобами ППО, а у Росії з цим гірше."Всі ці переговори в Ер-Ріяді - це настільки все не серйозно, вони взагалі не впливають на головне питання щодо війни та миру, взагалі ніяк. Якби було б досягнуто перемир'я на умовах "30-денного абсолютного скрізь", адже це простіше тестувати, навіть простіше дотримуватися, якщо хочете. Тому що 30 днів вогонь припиняється скрізь, зупиняється рух військ. І це легко перевірити. А щодо ударів по енергетичному об'єкту - йди доведи, що ми вдарили. Це уламки вашої протиракети впали на вашу атомну станцію або електричну підстанцію, або на що-небудь ще. Те саме, українська сторона скаже: "Слухайте, ви дрон збили, і він упав на ваш НПЗ. Ми тут до чого? Дрон цей в інше місце летів". Тобто через дорогу по енергетичному об'єкту вдарити не можна, а по житловому будинку, де люди живуть, кажуть: "Можна". Ну, смішно ж виглядає та несерйозно", - прокоментував російський опозиційний політик.На йогу думку, Москва розуміє всю несерйозність і удаваність цих переговорів, перших кроків , говорячи "ось зближуються", "прогрес"."Сам Трамп заявив, це опубліковано скрізь, про те, що він вважає, що Москва ніби хоче миру, але затягує переговори. Вибачте мені, вона не просто затягує, а торпедує їх. В особистій бесіді Путін відмовився від умови безумовного припинення вогню, запропонованої Трампом, не Зеленським, а Трампом! Якщо ти відмовився, що ще можна обговорювати? Все інше – несерйозно, потрібно було включити санкції", - резюмував Фейгін. 25 березня, в Ер-Ріяді, столиці Саудівської Аравії, відбувся новий раунд перемовин між українською та американською делегаціями. Київ, Вашингтон і Москва погодилися забезпечити безпечне судноплавство в Чорному морі.26 березня зазначалося, що умови Росії щодо домовленості про режим тиші у Чорному морі включають зняття європейських санкцій. 
we.ua - Росія демонструє несерйозність переговорів зі США в Ер-Ріяді,- Фейгін
За допомогу фронту й тилу: хто з волонтерів отримав цьогорічну відзнаку «Варті»
26 березня українські волонтери, благодійні фонди й громадські організації отримали відзнаку «Варті» від Нової пошти. 12 переможців визначили самі українці шляхом голосування, а ще 21 обрав організатор, порахувавши кількість і вагу гуманітарних відправлень за минулий рік. Це люди та команди, які допомагають військовим, ВПО, дітям, тваринам, евакуюють із прифронтових зон та рятують життя.
we.ua - За допомогу фронту й тилу: хто з волонтерів отримав цьогорічну відзнаку «Варті»
США фактично переймають російські аргументи й, здається, починають чинити тиск на Україну та Захід, - віцеспікер Сейму Литви Ауштрявічюс
Таку думку він висловив в етері Еспресо."Важко повірити в те, що я чую і бачу безпосередньо на переговорах, які відбуваються в Саудівській Аравії. Вважаю, що росіяни використовують ці переговори виключно для висування нових вимог та ультиматумів, не роблячи жодних кроків до мирної угоди. Щоразу вони намагаються витягнути з США нові поступки. І, на жаль, те, що я чую від представників США, свідчить про те, що вони почали використовувати суто російські аргументи, навіть виносячи їх у публічний дискурс. Однак очевидно, що це не відповідає інтересам США. Це вимоги суто Російської Федерації", - вважає  Ауштрявічюс.Політик наголосив, що США почали відступати від жорсткої позиції на переговорах з РФ і погоджуються з російськими вимогами. Адміністрація Дональда Трампа почала тиск на Європу й Україну, щоб швидко укласти тимчасове перемирʼя"Тому ми перебуваємо у доволі складній ситуації. Замість того щоб разом з Україною мати єдину позицію на переговорах і дійсно змушувати Росію прийняти розумний та абсолютно обґрунтований підхід, США фактично переймають російські аргументи і, здається, починають чинити тиск на Україну та Захід. З останніх новин із Саудівської Аравії, це вимога Росії щодо експорту сільськогосподарської продукції та добрив, що є абсолютно неприйнятним. Це ще один ультиматум, і видається, що США, на жаль, починають відступати та погоджуватися з російськими вимогами", - додав він.  24 березня в Саудівській Аравії відбулася зустріч делегацій США та Росії. Метою переговорів було досягнення морського перемир'я в Чорному морі. Водночас на зустрічі йшлося про можливі лінії розмежування в Україні.У вівторок, 25 березня, в Ер-Ріяді, столиці Саудівської Аравії, відбувся новий раунд перемовин між українською та американською делегаціями. Київ, Вашингтон і Москва погодилися забезпечити безпечне судноплавство в Чорному морі.Президент України Володимир Зеленський повідомив, що вже 25 березня може бути запроваджено режим припинення вогню щодо енергетичної інфраструктури, і це питання узгоджено зі Сполученими Штатами.Також він вважає, що від початку режиму припинення вогню до досягнення угоди про припинення війни з РФ буде коротке вікно можливостей, адже Кремль постійно порушує домовленості.26 березня Генеральний штаб ЗСУ спростував заяви росіян про нібито порушення Києвом умов припинення вогню щодо енергетичних обʼєктів. Радник керівника ОП Михайло Подоляк заявив, що режим припинення вогню між Україною та РФ по енергооб'єктах було офіційно узгоджено в Ер-Ріяді 23 та 24 березня, тоді ж почало діяти часткове 30-денне перемир'я.26 березня повідомлялось, що президент США Дональд Трамп вірить, що Росія хоче "покласти край" війні в Україні та укласти мирну угоду, проте, ймовірно, вони "затягують час".26 березня зазначалося, що умови Росії щодо домовленості про режим тиші у Чорному морі включають зняття європейських санкцій. 
we.ua - США фактично переймають російські аргументи й, здається, починають чинити тиск на Україну та Захід, - віцеспікер Сейму Литви Ауштрявічюс
У Харківському районі чоловік вистрелив з рушниці у двох братів, які ремонтували дах — поліція
26 березня у Харківському районі п'яний 48-річний чоловік вистрелив у двох братів, які ремонтували дах. Один чоловік помер на місці, іншого з пораненями ушпиталили
we.ua - У Харківському районі чоловік вистрелив з рушниці у двох братів, які ремонтували дах — поліція
"Війна давно б завершилась": дипломат Хара назвав умови, за яких Москва не зможе вести бойові дії
Таку думку він висловив в етері Еспресо."Щодо переговорів, то було дуже багато ініціатив. Була бразильська ініціатива, яка потім приєдналась до Китаю. Там було запропоновано понад 10 пунктів врегулювання російсько-української війни. Зараз вони скотились до 4 пунктів. Далі китайці торпедували український мирний процес", - розповів Хара.Дипломат вважає, що Росія не змогла б вести війну без підтримки Китаю. Зокрема, Китай продовжує купувати російські енергоносії, а також постачає до РФ товари подвійного призначення та дрони."Фактично, Китай був і залишається союзником Росії. Пекін продовжує допомагати Росії у цій війні. Якби Китай припинив купувати російські енергоносії й допомагати Москві товарами подвійного призначення, то війна давно б завершилась. Оскільки, РФ вичерпала б свої ресурси. Втім, у Путіна є такі чудові друзі, як Сі Цзіньпінь. Також є Нарендра Моді, який очолює найбільшу демократію у світі. Але ця демократія далі, ніж “зараз не час для воєн” не пішла. Індія також далі продовжує купувати російську нафту і зброю. Індуси дивляться на цю війну, як на якісь розборки Заходу й Росії й чудово пам'ятають часи холодної війни. Вони гадають, що зможуть всидіти на двох стільцях. Втім, їхньою головною загрозою залишається Китай і щоб протидіяти Пекіну їм потрібні США", - пояснив дипломат. 26 березня в ГУР МО України повідомили, що упродовж 2024 року через посилення міжнародних санкцій росіяни збільшили імпорт китайських верстатів для своєї оборонної промисловостіТакож раніше естонська розвідка розповіла, що Китай допомагає Росії у виробництві військових безпілотників, шляхом постачання критично важливих західних компонентів. 
we.ua - Війна давно б завершилась: дипломат Хара назвав умови, за яких Москва не зможе вести бойові дії
Скільки ухилянтів позбулися доступу до своїх рахунків у банках: цифра дня
На 27 березня 2025 року Міністерство юстиції повідомило, що 26 тисяч українців отримали штрафи від Територіальних центрів комплектування (ТЦК) на загальну суму 37 тисяч гривень, і це число продовжить зростати з 1 квітня. Причиною є порушення вимог мобілізації, зокрема несвоєчасне оновлення облікових даних у військкоматах або неявка за повісткою. Згідно зі статтею 210 Кодексу про […] Сообщение Скільки ухилянтів позбулися доступу до своїх рахунків у банках: цифра дня появились сначала на ТехноФан.
we.ua - Скільки ухилянтів позбулися доступу до своїх рахунків у банках: цифра дня
Бразилія після приниження від Аргентини звільнила головного тренера
Про це повідомляє Конфедерація футболу Бразилії. "Дорівал Жуніор більше не очолює національну збірну Бразилії. Керівництво дякує фахівцю та бажає йому успіхів у продовженні кар'єри. Відтепер СВF працюватиме над пошуком йому заміни", - написали у конфедерації. 62-річного Дорівала Жуніора призначили головним тренером збірної Бразилії у січні минулого року. Під його керівництвом команда здобула шість перемог, тричі зіграла внічию та зазнала п'яти поразок у відборі ЧС-2026. Останньої з них бразильцям у Буенос-Айресі завдали аргентинці - 4:1. Бразилія з 21 очком йде в турнірній таблиці кваліфікації четвертою. Аргентина із 31 пунктом достроково здобула місце у фінальній частині турніру.  На чемпіонат світу від Південної Америки напряму виходять шість збірних, сьома команда зіграє у стикових матчах.26 березня збірна Аргентини перемогла Бразилію та достроково вийшла до фінальної частини чемпіонату світу.  
we.ua - Бразилія після приниження від Аргентини звільнила головного тренера
Путін первіряє наскільки далеко готовий зайти Трамп у тиску на ЄС із вимогою помʼякшити санкції проти РФ, - Вlооmbеrg
Про це повідомляє Вlооmbеrg.Як стверджують джерела видання, Кремль цілеспрямовано намагається з'ясувати межу готовності президента США Дональда Трампа, чинячи тиск на Європу з метою послаблення санкцій проти Росії.Умовою для прийняття російською стороною перемир'я в Чорному морі, яке має бути досягнуто за посередництва США, є відновлення підключення одного з найбільших російських державних банків до міжнародної системи SWІFТ. Якщо її буде виконано, то це призведе до поступового ослаблення режиму санкцій в цілому. Держсекретар США Марко Рубіо заявив, що деякі умови РФ "включають санкції, які не є нашими, вони належать Європейському Союзу". Тому, за його словами, чиновники розглянуть, що просить в обмін Росія, а потім Трамп ухвалить рішення щодо свого наступного кроку.Політолог, що співпрацює з Кремлем Павло Данілін назвав таку тактику "тестом для Трампа", оскільки Путін хоче побачити наскільки президент США впорається зі своїми обіцянками.Окрім цього один з керівників російської делегації Григорій Карасін повідомив, що під час переговорів у Саудівській Аравії питання про відновлення підключення банків РФ до SWІFТ "американці сприйняли спокійно"."Нинішня адміністрація США зацікавлена в діалозі з нами, в пошуку спільних підходів і рішень. Потім, побачите, Європа потихеньку почне повертатися до здорового глузду, до якогось реалізму", - додав він.У столиці Саудівської Аравії, Ер-Ріяді, 25 березня пройшов новий раунд переговорів між українською та американською делегаціями, на якому Україна, США та Росія домовилися про забезпечення безпеки морського руху в Чорному морі.26 березня Марко Рубіо заявив, що домовленість, якої було досягнуто, щодо Чорного моря, передбачає зняття європейських санкцій.Європейський Союз веде дискусії щодо можливих поступок адміністрації президента США Дональда Трампа з метою домогтися часткового скасування американських мит, які вже негативно впливають на експорт з країн ЄС і мають зрости після 2 квітня.   
we.ua - Путін первіряє наскільки далеко готовий зайти Трамп у тиску на ЄС із вимогою помʼякшити санкції проти РФ, - Вlооmbеrg
Суд у Молдові на 20 діб арештував очільницю Гагаузької автономії Гуцул
Про це повідомляє Радіо Свобода.Прокурор Адріан Скутару повідомив, що Гуцул обвинувачується за чотирма статтями, включаючи незаконне фінансування її виборчої кампанії на посаду голови Гагаузії у 2023 році, а також фальсифікацію документів, фальсифікацію декларацій та фальсифікацію звітів про фінансування кампанії.Адвокат Гуцул Серджіу Морару зазначив, що звинувачення можуть бути висунуті будь-якому конкуренту на виборах, оскільки кандидати зазвичай не в курсі, хто і в якій сумі фінансує їх кампанії.Проти Гуцул у Молдові порушено дві кримінальні справи: одна стосується незаконного фінансування політичної діяльності - про ввезення грошей з Росії, інша — її участі в організації протестів у Кишиневі у 2022 році. Гуцул усі звинувачення відкидає, стверджуючи, що їй пропонували закрити справу в обмін на звільнення з посади.Також, за словами Гуцул, її просили дати неправдиві свідчення про діяльність партії "Шор", яка висунула її на посаду голови Гагаузії.Довідково: Гагаузія, що є переважно російськомовним регіоном, традиційно виступає за зближення з Росією. За результатами референдуму у 2014 році, понад 98% населення регіону висловилися за інтеграцію Молдови до Митного союзу, створеного Москвою. Кремль активно підтримує автономію, сприймаючи її як інструмент для впливу на Молдову та послаблення її євроінтеграції.Увечері  2 лютого 2025 року, проросійську політикиню Євгенію Гуцул, що є башканом (керівником) Гагаузької автономії на півдні Молдови, зупинили у Кишиневі. 26 березня її затримали в аеропорту в Кишиневі, повідомила речниця Національного антикорупційного центру Молдови Анжела Старинська. Натомість Гуцул звернулася до російського диктатора Володимира Путіна із проханням чинити тиск на молдовську владу для її якнайшвидшого звільнення після затримання у Кишиневі.
we.ua - Суд у Молдові на 20 діб арештував очільницю Гагаузької автономії Гуцул
Венс у Гренландії висловив переконання, що острів обере незалежність від Данії. Фредеріксен відреагувала
Про це повідомляє Тhе Guаrdіаn.Американський віцепрезидент звинуватив Копенгаген у недостатніх інвестиціях у безпеку Гренландії."Наше повідомлення Данії дуже просте: ви не зробили хорошої роботи з народом Гренландії. Ви недостатньо інвестували… Це має змінитися", - сказав Венс.Також він підкреслив, що союзники США відстають від необхідних військових витрат, коли Китай і Росія все більше цікавляться Гренландією."І Данія не встигає виділяти ресурси, необхідні для утримання цієї бази, для утримання наших військ і, на мою думку, для захисту населення Гренландії від багатьох дуже агресивних вторгнень з боку Росії, Китаю та інших країн", - заявив віцепрезидент.За його словами, у Вашингтоні вважають, що острів обере незалежність від Данії, і вже тоді Штати "вестимуть переговори з народом Гренландії"."Ми не думаємо, що військова сила коли-небудь стане необхідною… Ми вважаємо народ Гренландії раціональним і добрим, ми думаємо, що зможемо домовитися", - додав він, акцентувавши, що США могли б зробити острів набагато безпечнішим.Реакція премʼєрки ДаніїОчільниця данського уряду Метте Фредеріксен назвала критику Венса неточною."Віцепрезидент США чітко дав зрозуміти, що США поважають суверенітет Гренландії і право гренландців на самовизначення... Данія - хороший і сильний союзник. Для усіх членів альянсу НАТО. Ми стоїмо перед загрозою з боку Росії. І ми значно збільшили витрати на оборону. Протягом багатьох років ми стояли пліч-о-пліч з американцями в дуже складних ситуаціях. Тому опис Данії віцепрезидента не є точним", - заявила вона.Водночас політикиня визнала: безпека в Арктиці повинна мати більший пріоритет і Копенгаген активізує зусилля, спрямовані на це."Ми зможемо зміцнити безпеку швидше, якщо зможемо отримати необхідні поставки, у тому числі і від США. Гренландія є частиною НАТО, і саме тому Альянс повинен значно посилити свою присутність в Арктиці", - продовжила Фредеріксен, наголосивши на готовності Данії до співпраці з США на підґрунті "необхідних міжнародних правилах гри".Політика США щодо Гренландії10 березня Дональд Трамп звернувся до жителів Гренландії, пообіцявши зробити їх багатими, якщо країна приєднається до Сполучених Штатів.12 березня у Гренландії відбулися парламентські вибори на тлі заяв президента США Дональда Трампа про намір взяти острів під контроль. Найбільшу кількість голосів набрала правоцентристська партія Dеmоkrааtіt.13 березня WSJ писало: Трамп вивчає перспективу включення Гренландії до складу Сполучених Штатів, допускаючи навіть потенційне використання військових заходів. За інформацією джерел у Білому домі, питання щодо придбання острова досі є актуальним для адміністрації, тоді як тиск на Данію продовжує посилюватися.Згодом Джей Ді Венс прокоментував територіальний інтерес Штатів до Гренландії, сказавши, що главі Білого дому "байдуже, що нам кричать європейці".26 березня американський президент анонсував візит до Гренландії, щоб "перевірити, як там ідуть справи".28 березня чотири з пʼяти парламентських партій Гренландії домовились сформувати коаліцію на тлі заяв Трампа щодо намірів взяття острова під контроль.
we.ua - Венс у Гренландії висловив переконання, що острів обере незалежність від Данії. Фредеріксен відреагувала
"Це як пінг-понг": Зеленський пояснив, чому не хоче вести перемовини з Путіним
Про це він заявив під час брифінгу.Зеленський порівняв переговори з Путіним з грою в пінг-понг, зазначивши, що реакція з боку влади Кремля часто є непередбачуваною."Це як пінг-понг - те що каже Путін. Не завжди можна отримати відповідь. Я думаю, що в принципі ми погодилися б говорити не з ним, а з кимось, хто представляв би Росію", - заявив президент. Водночас, за словами Зеленською, він допускає можливість ведення перемовин з представниками російського бізнесу.Читайте також: Що людина, яка хоче війни, може сказати про мир? - Зеленський про перемовини з Путіним"У Росії є бізнеси, у них багато регіонів, включаючи окремі серйозні напрямки бізнесу. Я думаю, ми з ними спілкувалися б, якщо у них є бачення закінчити війну, якщо вони готові йти всупереч тому, що Путін не хоче закінчити (війну, - ред.)", - додав очільник держави.Президент припустив, що у РФ, ймовірно, є певні опозиційні сили, "які бояться Путіна". Він висловив сподівання, що представники опозиції зголосяться вести перемовини у разі підтримки з боку Європи, США та України.Що передувалоУ вівторок, 25 березня, в Ер-Ріяді, столиці Саудівської Аравії, відбувся новий раунд перемовин між українською та американською делегаціями. Київ, Вашингтон і Москва погодилися забезпечити безпечне судноплавство в Чорному морі.Президент України Володимир Зеленський повідомив, що вже 25 березня може бути запроваджено режим припинення вогню щодо енергетичної інфраструктури, і це питання узгоджено зі Сполученими Штатами.Також він вважає, що від початку режиму припинення вогню до досягнення угоди про припинення війни з РФ буде коротке вікно можливостей, адже Кремль постійно порушує домовленості.26 березня Генеральний штаб ЗСУ спростував заяви росіян про нібито порушення Києвом умов припинення вогню щодо енергетичних обʼєктів. Радник керівника ОП Михайло Подоляк заявив, що режим припинення вогню між Україною та РФ по енергооб'єктах було офіційно узгоджено в Ер-Ріяді 23 та 24 березня, тоді ж почало діяти часткове 30-денне перемир'я.26 березня повідомлялось, що президент США Дональд Трамп вірить, що Росія хоче "покласти край" війні в Україні та укласти мирну угоду, проте, ймовірно, вони "затягують час".26 березня зазначалося, що умови Росії щодо домовленості про режим тиші у Чорному морі включають зняття європейських санкцій.
we.ua - Це як пінг-понг: Зеленський пояснив, чому не хоче вести перемовини з Путіним

What is wrong with this post?