Search trend "8 травня свято"

Sign up, for leave a comments and likes
New Voice on lite.nv.ua
Що не так із 8 липня: коли офіційно день сім'ї в Україні і чому ми не святкуємо з Росією
Міжнародний день сім'ї - це щорічне свято, яке відзначається 15 травня. Цей день служить нагадуванням про важливість сімей та їхню роль у сприянні якісній освіті, охороні здоров’я та благополуччю. NV розібрався, коли святкують і чому не 8 липня.
we.ua - Що не так із 8 липня: коли офіційно день сім'ї в Україні і чому ми не святкуємо з Росією
Еспресо on espreso.tv
Румунія перенесла відзначення Дня перемоги на 8 травня
Про це інформує Dіgі24. У пояснювальній записці йдеться про те, що Румунія визнала 9 травня Днем перемоги, оскільки опинилася у сфері радянського впливу, і ця дата була нав'язана Йосипом Сталіним і СРСР, щоб "заявити про свою провідну роль у перемозі над колишніми нацистськими союзниками". "Ініціатива вносить законодавче уточнення щодо відзначення цієї історичної події (...) і виправляє історичну неоднозначність, яка за часів комунізму заохочувала святкування 9 травня за радянським зразком. 7 травня 1945 року Німеччина підписала акт про беззастережну капітуляцію в штабі Верховного головнокомандування союзних військ у Франції, в Реймсі. Відповідно до цього акту, військові дії офіційно закінчилися 8 травня 1945 року о 23:01", - зазначено в пояснювальній записці. За законопроєкт, у нормативному акті якого вказано, що 8 травня встановлюється як свято Дня перемоги коаліції народів світу у Другій світовій війні, проголосували 270 депутатів, один висловився проти, ще 19 – утрималися.Довідково. Німеччина офіційно програла у Другій світовій війні 8 травня 1945 року. Цей день був взятий за основу, оскільки 7 травня у французькому Реймсі був підписаний Акт про повну капітуляцію нацистської Німеччини, а наступного дня документ вступив у дію.Після оголошення Акту капітуляції Німеччини 8 травня 1945 року, Йосип Сталін настояв, щоб підписання капітуляції відбулося у Берліні, на території Німеччини. Він вважав, що капітуляція має бути офіційно прийнята там, звідки пішла агресія. Таким чином, другий Акт про беззастережну капітуляцію Німеччини був підписаний 8 травня 1945 року у Берліні о 22:43, а через різницю в часі, у СРСР вже настало 9 травня. У 2004 році на 59-й сесії Генасамблеї ООН, було проголошено 8 і 9 травня Днями пам'яті та примирення. Резолюція А/RЕS/59/26, яка була прийнята, закликала всі країни-члени ООН та інші неурядові організації вшановувати пам'ять загиблих у роки Другої світової війни.Президент США Дональд Трамп офіційно проголосив 8 травня Днем перемоги у Другій світовій війні, підписавши відповідну заяву 7 травня 2025 року. 
we.ua - Румунія перенесла відзначення Дня перемоги на 8 травня
Gazeta.ua on gazeta.ua
Трійця-2025: головні традиції Зелених свят
8 червня віряни відзначають Трійцю. Свято триєдиності Бога-Отця, Сина і Святого Духа. Його також називають П'ятидесятниця, Зелене свято або Зелена неділя. Святкування Трійці прив'язане до Великодня. Саме тому дата його щороку змінюється. Трійця припадає на 50-й день після святкування Світлого Христового Воскресіння. Цього дня світові відкрилася вся повнота дії Святої Трійці і люди почали прославляти три іпостасі Єдиного Божества: Бога Отця, Бога Сина та Святого Духа. За Євангелієм, на п'ятдесятий день після Великодня апостоли зібралися у Єрусалимі, як наказав їм Христос, в одному з верхніх приміщень у домі на пагорбі Сіон. Вважається, що саме там відбулася трапеза Ісуса Христа з учнями, відома як Таємна вечеря. Крім апостолів, у домі також була присутня Діва Марія та інші віруючі. Їм усім було явлено Третю Особу Святої Трійці: шумом з неба, вітром, вогняними язиками полум'я. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вознесіння Господнє та інші церковні свята травня: коли і що відзначаємо Сходження Святого духа описують як полум'я, язики якого оточили кожного з апостолів. Саме після цього вони отримали "дар мов" - стали говорити різними, невідомими їм раніше, мовами, що дозволило їм нести слово Боже кожній людині на землі. В храмах на Трійцю проводять святкові богослужіння і великі вечірні служби. Основні символи свята у християн східного обряду - зелені гілочки берези та інших дерев. Ними традиційно прикрашають будинки і церкви. Згідно з народними повір'ями, ці гілочки допомагають закликати добробут та щастя в дім. Православні священники на літургії одягають святкові шати зеленого кольору, а католицькі - білого. Після служби люди йдуть у гості чи збираються у себе вдома, пригощають друзів та родину великим святковим короваєм, накривають пишний стіл. У травні на українців чекає багато свят. Крім загальнодержавних вихідних, у травні відзначають безліч професійних дат, пам'ятних подій і міжнародних свят. Щоб не пропустити жодної важливої дати, тримайте під рукою зручний календар свят на кожен день місяця.
we.ua - Трійця-2025: головні традиції Зелених свят
Gazeta.ua on gazeta.ua
Невдалий день для переїзду на нове місце проживання: про що потрібно пам'ятати сьогодні
31 травня вшановують апостола від 70 Єрми. Єрма жив у І столітті і був активним в перші десятиліття після вознесіння Ісуса Христа. Про його життя відомо небагато. Ймовірно, Єрма походив з Риму або з його околиць. Деякі джерела свідчать, що він був рабом, який згодом отримав свободу. Прикмети Багато коників-стрибунців - буде засуха. Ввечері на траві немає роси - чекайте на дощ. Вранці сильний туман - до великого урожаю грибів. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Релігійні свята червня: що відзначаємо у перший місяць літа, крім Трійці Що не можна робити, а що дозволено Цього дня не можна переїжджати на нове місце проживання. Це може причинити проблеми з фінансами, похитнути здоров'я та погіршити стосунки на роботі. Не можна нікого лякати, тому що в душі у людини поселиться страх та відчай. В давнину вважалося, що сни, які наснилися в ніч проти 31 травня - віщі. Якщо жінці сниться вагітність, отже, на неї чекає будь-яке багатство. Побачене уві сні краще сприймати буквально, в ньому немає таємного підтексту. 8 червня віряни відзначають Трійцю. Свято триєдиності Бога-Отця, Сина і Святого Духа. Його також називають П'ятидесятниця, Зелене свято або Зелена неділя. Святкування Трійці прив'язане до Великодня. Саме тому дата його щороку змінюється. Трійця припадає на 50-й день після святкування Світлого Христового Воскресіння. В храмах на Трійцю проводять святкові богослужіння і великі вечірні служби. Основні символи свята у християн східного обряду - зелені гілочки берези та інших дерев. Ними традиційно прикрашають будинки і церкви. Згідно з народними повір'ями, ці гілочки допомагають закликати добробут та щастя в дім.
we.ua - Невдалий день для переїзду на нове місце проживання: про що потрібно пам'ятати сьогодні
Gazeta.ua on gazeta.ua
Принесе лише біди та неприємності: чого уникати в цей день
30 травня - день пам'яті святого преподобного Ісаакія Далматського. Він є однією з найважливіших постатей в історії раннього християнського чернецтва на Балканах. Жив Ісаакій в VІІІІХ столітті. Саме в цей час християнство здобувало нові землі, стикаючись водночас із різними викликами. Народився в християнській родині на Балканах, але від раннього віку зрозумів, що хоче жити усамітнено в пустелі. Роки він проводив в посту та молитвах, вів аскетичний спосіб життя. Тоді на Балканах були неспокійні часи, коли змішувалися різні політичні системи та впливи. Ісаакій разом зі своїм учнем Далматом відкрив монастир, у якому став ігуменом. Там він формував моральні засади, навчаючи людей наслідувати Ісуса Христа словом та ділом. Помер Ісаакій 383 року, але його послідовники та учні продовжили справу свого наставника. Прикмети Яка погода 30 травня, таким буде й літо. На траві багато роси - до врожаю. Кукурікають півні - чекайте на зміну погоди. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Релігійні свята червня: що відзначаємо у перший місяць літа, крім Трійці Що не можна робити, а що варто Народні повір'я не радять цього дня вирушати до лісу. В давнину люди казали, що існує небезпека бути вкушеним змією. Поганою прикметою вважається також випадково щось знайти чи зав'язати нове знайомство. Це принесе в ваше життя лише біди та неприємності. Не слід відмовляти в допомозі тим, хто її потребує, адже така відмова може спричинити серйозні негативні наслідки. До святого преподобного Ісаака віряни звертаються з молитвами про допомогу у прийнятті правильних рішень в складних життєвих ситуаціях, зміцнення віри та зцілення душі й тіла. Цього дня важливо зберігати внутрішній спокій і максимальну зосередженість - бути уважними і стриманими, як ніколи раніше. 8 червня вірянивідзначають Трійцю. Свято триєдиності Бога-Отця, Сина і Святого Духа. Його також називають П'ятидесятниця, Зелене свято або Зелена неділя. Святкування Трійці прив'язане до Великодня. Саме тому дата його щороку змінюється. Трійця припадає на 50-й день після святкування Світлого Христового Воскресіння. В храмах на Трійцю проводять святкові богослужіння і великі вечірні служби. Основні символи свята у християн східного обряду - зелені гілочки берези та інших дерев. Ними традиційно прикрашають будинки і церкви. Згідно з народними повір'ями, ці гілочки допомагають закликати добробут та щастя в дім.
we.ua - Принесе лише біди та неприємності: чого уникати в цей день
Gazeta.ua on gazeta.ua
Що заборонено робити сьогодні, щоб з дому не вийшов добробут: прикмети дня
28 травня вшановують преподобного Микиту Сповідника, єпископа Халкидонського. Був видатним духовним лідером і захисником православ'я у часи іконоборства, яке відбувалося у VІІІ столітті. Він народився в благочестивій родині в Кесарії Вифінійській і від дитинства прагнув до духовності, прислужуючи в церкві. Після смерті матері його батько прийняв монаший постриг, а Микита приєднався до Мидикійського монастиря, де він виявив свої здібності та глибоку віру в Бога. За сім років доброчесного життя в монастирі, Микиту висвятили на пресвітера, а пізніше він став ігуменом обителі після смерті святого Никифора. Преподобний Микита відомий своїм милосердям і небайдужістю до страждань ближніх. Він завжди допомагав убогим, приймав мандрівників у своєму будинку, дбав про сиріт і вдів, із благоговінням ставився до святих ікон. Його життя було прикладом богоугодності і милосердя. У часи іконоборства, коли імператор Лев Вірменін намагався знищити святі ікони, преподобний Микита мужньо виступав проти цієї єресі і переконував людей продовжувати благоговійно поклонятися святим зображенням. За свою вірність цим святим образам, він переживав багато страждань, був підданий тортурам і відправлений у заслання. Преподобний Микита помер на початку ІХ століття, залишивши після себе свої мощі, біля яких стали відбуватися численні чудеса зцілення. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Релігійні свята червня: що відзначаємо у перший місяць літа, крім Трійці 28 травня - день пам'яті священномученика Євтихія, єпископа Мелітинського. Жив у І столітті і був відомим своєю відданістю християнській вірі та проповідуванням. Він народився у регіоні Фригії, який зараз розташований на території сучасної Туреччини. Євтихій став учнем апостола Івана Богослова і пізніше помічником апостола Павла. Він був висвячений на єпископа Себастії (пізніше перейменовано на "Самарія") у Палестині. Євтихій проповідував Євангеліє, знищував храми ідолів і перетерпів ув'язнення та тортури за свою віру. Незважаючи на жорстокі катування, він завжди знаходив сили витримувати муки, завдяки підтримці Господа. За легендами, Євтихій був відкритим критиком ідолопоклонників і язичників, проповідуючи, що Ісус Христос - єдиний істинний Бог. Його праведне життя закінчилося у глибокій старості в рідному місті Себастії. Деякі джерела стверджують, що він загинув мученицькою смертю на початку ІІ століття. Прикмети Дощить - до сухої осені. В небі довго видно веселку - чекайте на негоду. Оси активно літають - найближчим часом погода покращиться. Що завтра не можна робити, а що варто В полудень наші предки зачиняли вікна і двері, щоб в оселю не пройшли злі духи. Також було заборонено купатися у водоймі, вірили, що це до біди. Батьки намагалися не сварити своїх дітей, тому що інакше добробут піде з родини на цілий рік. Вагітні жінки йшли цього дня у поле, щоб їхня майбутня дитина мала таке ж міцне здоров'я як і молоді колоски. Селяни молилися святому Микиті, щоб той подарував здоров'я домашній птиці. 8 червня вірянивідзначають Трійцю. Свято триєдиності Бога-Отця, Сина і Святого Духа. Його також називають П'ятидесятниця, Зелене свято або Зелена неділя. Святкування Трійці прив'язане до Великодня. Саме тому дата його щороку змінюється. Трійця припадає на 50-й день після святкування Світлого Христового Воскресіння. В храмах на Трійцю проводять святкові богослужіння і великі вечірні служби. Основні символи свята у християн східного обряду - зелені гілочки берези та інших дерев. Ними традиційно прикрашають будинки і церкви. Згідно з народними повір'ями, ці гілочки допомагають закликати добробут та щастя в дім.
we.ua - Що заборонено робити сьогодні, щоб з дому не вийшов добробут: прикмети дня
Come Back Alive on we.ua
Charitable Foundation «Come Back Alive»
The "Come Back Alive" Foundation is close to the Ukrainian military. The front line of the Russian-Ukrainian war is not only the front. It is where the war for Ukraine is going on. In hospitals, in warehouses, landfills, in mass media, in offices. We supply and repair equipment, train soldiers and officers, help transform the Armed Forces, provide first-hand accounts of war and stem the flow of propaganda and disinformation. Provides the Ukrainian army with the most important tactical advantage.
we.ua - Charitable Foundation «Come Back Alive»
Gazeta.ua on gazeta.ua
Стануть причиною конфлікту: що не можна робити сьогодні
27 травня згадують священномученика Ферапонта, єпископа Сардійського. Ферапонт жив у місті Сардіс, що на території сучасної Туреччини, у ІІІ столітті. Він був місцевим єпископом і проповідував християнську віру. Ферапонт хрестив багатьох язичників-еллінів, розповідаючи їм про Ісуса Христа. Коли правитель Юліан дізнався про діяльність Ферапонта, він наказав кинути єпископа до темниці. Там його морили голодом і спрагою. Незважаючи на муки, Ферапонт залишався непохитним у своїй вірі. Після цього його почали катувати, і він помер мученицькою смертю. За переказами, на місці смерті Ферапонта виросли великі дерева, які вміли зцілювати людей. Прикмети Вранці рясна роса до ясного дня. Яка погода цього дня, такою буде осінь. Туман вказує, що буде багато грибів. Що не можна робити, а що варто Не можна вести цього дня пусті розмови. Вірили, що вони стануть причиною сварок у родині. Також заборонялося прибирати в будинку, особливо мити підлогу - це могло відлякати будинкового, який захищає оселю від бід. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Свята у червні: що відзначаємо в перший місяць літа Якщо побачили, що двоє людей сваряться, на них потрібно бризнути водою. Тоді вони точно помиряться. Також існувало повір'я, що після дитини варто обов'язково допити напій, не залишати його на столі. 8 червня вірянивідзначають Трійцю. Свято триєдиності Бога-Отця, Сина і Святого Духа. Його також називають П'ятидесятниця, Зелене свято або Зелена неділя. Святкування Трійці прив'язане до Великодня. Саме тому дата його щороку змінюється. Трійця припадає на 50-й день після святкування Світлого Христового Воскресіння. В храмах на Трійцю проводять святкові богослужіння і великі вечірні служби. Основні символи свята у християн східного обряду - зелені гілочки берези та інших дерев. Ними традиційно прикрашають будинки і церкви. Згідно з народними повір'ями, ці гілочки допомагають закликати добробут та щастя в дім.
we.ua - Стануть причиною конфлікту: що не можна робити сьогодні
Gazeta.ua on gazeta.ua
Що значить почути спів зозулі сьогодні: прикмети дня
26 травня вшановують апостолів від 70 - Карпа і Алфея, мученика Аверкія і мученицю Олену, преподобного Іоанна Психаїта сповідника, мученика Георгія Нового. Апостол Карп був учнем апостола Павла, належить до апостолів із 70. Разом зі святим Павлом він проповідував віру Христову. Апостол Павло поставив святого Карпа єпископом міста Берія у Фракії. Святий був убитий за свої проповіді. Апостол Алфей також із числа апостолів із 70. Він походив із галілейського міста Капернаума Був батьком відомих апостолів Якова і Левія. Левій при хрещенні отримав ім'я Матвій, він є автором одного Євангелія. Алфей також вважається батьком мучеників Аверкія та Олени. Святі Аверкій та Олена були християнами і прийняли мученицьку смерть за віросповідання. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Свята у червні: що відзначаємо в перший місяць літа Преподобний Іоанн Психаїт народився у VІІІ столітті та прийняв чернецтво в Психаїтському монастирі неподалік від Константинополя. Сповідник був заарештований за часів іконоборчої єресі. За відмову зректися святих ікон був відправлений у вигнання, де й помер. Святий Георгій Новий жив у ХV столітті на території сучасної Македонії. Юнак був освіченим і дуже здібним до наук, володів ювелірним мистецтвом. Але за сповідування християнства був убитий. Був спалений за відмову прийняти мусульманство. Прикмети багато комарів віщують потепління найближчим часом; якщо цього дня буде мало комарів, то не варто очікувати великого врожаю вівса; якщо пташки купаються, очікується дощ; почути спів зозулі - до спекотного літа; рясний цвіт горобини - до багатого врожаю. Що не можна робити Не можна сваритися і лаятися. У народі вірять, що не можна вбивати комарів. Заборонено виносити сміття. Не варто в цей день лінуватися і спати допізна. 8 червня віряни відзначають Трійцю. Свято триєдиності Бога-Отця, Сина і Святого Духа. Його також називають П'ятидесятниця, Зелене свято або Зелена неділя. Святкування Трійці прив'язане до Великодня. Саме тому дата його щороку змінюється. Трійця припадає на 50-й день після святкування Світлого Христового Воскресіння. В храмах на Трійцю проводять святкові богослужіння і великі вечірні служби. Основні символи свята у християн східного обряду - зелені гілочки берези та інших дерев. Ними традиційно прикрашають будинки і церкви. Згідно з народними повір'ями, ці гілочки допомагають закликати добробут та щастя в дім.
we.ua - Що значить почути спів зозулі сьогодні: прикмети дня
Gazeta.ua on gazeta.ua
Приверне удачу та сімейне щастя: який одяг варто носити сьогодні
25 травня згадують третє знайдення глави Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоана. Іоан Предтеча, або Іоан Хреститель народився в літньої пари, на півроку раніше за Ісуса. Під час побиття немовлят мати Іоана сховалася з сином у пустелі. Так вони вижили, і свої перші 30 років Іоан теж провів у пустелі. У віці 28-30 років він почав проповідувати і розповів про швидке пришестя Христа. Пізніше Іоан хрестив у річці Йордан багатьох іудеїв, а також і самого Ісуса. Коли Іоан викрив царя Ірода Антипа в одруженні з дружиною брата, то святого схопили й заточили до в'язниці, а пізніше стратили - на прохання падчерки царя Саломеї, яку напоумила мати. Тіло Іоана віддали його учням, і вони поховали його в місті Севастії, а голову поховати не дозволили. У ІV столітті главу святого виявили на Оливній горі в Єрусалимі - там її таємно поховала служниця дружини царя Ірода. Мощі тоді залишили в збудованому храмі, а коли він зруйнувався, то главу знову загубили. У V столітті її знайшли двоє ченців-паломників, яким явився Хреститель і вказав місце. Главу Іоана сховали в печері біля міста Емесси, а потім у Команах - від іконоборців. Втретє святиню знайшли 850 року і перенесли її до Константинополя. Зараз частина святої глави зберігається на Афоні. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Свята у червні: що відзначаємо в перший місяць літа Прикмети світанок червоний - літо буде без дощів; похмуро зранку - чекай на дощове літо; рясно зацвіла горобина - буде багатий урожай вівса; грім цього дня - до затяжної зливи. Якщо біля будинку росте горобина - вважається, що вона захищає від нещастя. Що не можна робити Як і в будь-який інший день, церква сьогодні виступає проти лихослів'я, лайки, образ, жадібності та пліток, не можна відмовляти в допомозі. Не радять цього дня брати до рук гострі предмети, робити генеральне прибирання і вимітати сміття - можна вимести все хороше, відвідувати могили близьких, веселитися і влаштовувати галасливі свята. Що можна робити Цього дня в молитвах Іоану Предтечі просять святого позбавити від головного болю та інших захворювань, пов'язаних із головою, а також допомоги в будь-якій важливій справі. День радять провести в молитві та благодійних справах. У народі вважають, що сьогодні потрібно носити одяг світлих кольорів - він приверне удачу і сімейне щастя, а якщо вдягнути білу сорочку хворій людині, то вона швидше одужає. 8 червня віряни відзначають Трійцю. Свято триєдиності Бога-Отця, Сина і Святого Духа. Його також називають П'ятидесятниця, Зелене свято або Зелена неділя. Святкування Трійці прив'язане до Великодня. Саме тому дата його щороку змінюється. Трійця припадає на 50-й день після святкування Світлого Христового Воскресіння. В храмах на Трійцю проводять святкові богослужіння і великі вечірні служби. Основні символи свята у християн східного обряду - зелені гілочки берези та інших дерев. Ними традиційно прикрашають будинки і церкви. Згідно з народними повір'ями, ці гілочки допомагають закликати добробут та щастя в дім.
we.ua - Приверне удачу та сімейне щастя: який одяг варто носити сьогодні
Gazeta.ua on gazeta.ua
Не сумуйте та не нарікайте на життя: заборони та прикмети у Симеонів день
24 травня згадують преподобного Симеона Стовпника. Він народився в сім'ї християн у селищі Сиса в Каппадокії. Від 13 років він пас овець свого батька і віддавався цьому обов'язку сумлінно та з любов'ю. Після того, як почув Євангельські заповіді блаженства в церкві, він був вражений їх глибиною. У віці 18 років Симеон прийняв чернечий постриг і віддався аскетичним подвигам. Його аскетизм був настільки суворим, що він викликав занепокоєння у ігумена монастиря. Ігумен запропонував Симеону або послабити свої аскетичні подвиги, або покинути монастир. Симеон пішов з обителі і оселився на дні висохлого колодязя, де міг безперешкодно виконувати свої суворі обітниці. Пізніше він побудував стовп висотою в 4 метри і оселився на ньому в маленькій келії, віддавшись посиленій молитві і посту. Протягом 80 років він провів в посилених чернечих подвигах, з яких 47 років простояв на стовпі. Прикмети Дощить - до багатого урожаю грибів. Вже квіти на шипшині - чекайте тепла до самої осені. Птахи високо в небі літають - до погожого дня. Що завтра не можна робити, а що можна Цього дня існувала заборона на те, щоб рвати гілки шипшини, якщо ви це робите не для лікувальних настоянок. Якщо забути про цю заборону, то стосунки з коханою людиною зіпсуються. Не можна сумувати і жалітися на життя - будете сумні аж до осені. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Свята у червні: що відзначаємо в перший місяць літа В народі цей день називали Шипшиновим. Наші пращури вірили, що цей день ідеально підходить для занять творчістю та рукоділля. Саме тому жінки намагалися присвятити його вишиванню, в'язанню. 8 червня вірянивідзначають Трійцю. Свято триєдиності Бога-Отця, Сина і Святого Духа. Його також називають П'ятидесятниця, Зелене свято або Зелена неділя. Святкування Трійці прив'язане до Великодня. Саме тому дата його щороку змінюється. Трійця припадає на 50-й день після святкування Світлого Христового Воскресіння. В храмах на Трійцю проводять святкові богослужіння і великі вечірні служби. Основні символи свята у християн східного обряду - зелені гілочки берези та інших дерев. Ними традиційно прикрашають будинки і церкви. Згідно з народними повір'ями, ці гілочки допомагають закликати добробут та щастя в дім.
we.ua - Не сумуйте та не нарікайте на життя: заборони та прикмети у Симеонів день
Gazeta.ua on gazeta.ua
Утримайтесь від великих змін у житті: прикмети та заборони дня
23 травня вшановують святого преподобного ісповідника Михаїла. Святий Михаїл від ранніх літ був сповнений прагнення служити Богові. Залишивши суєтний світ, він обрав шлях чернецтва, повністю присвятивши себе духовному подвигу. За глибоку побожність і строгість життя був поставлений ігуменом монастиря в місті Синаді (на теренах Малої Азії). Там він утвердив братію у благочесті, пості й молитві, провадячи суворе, але сповнене благодаті життя. У цей період Церква Христова переживала тяжке випробування: імператори-іконоборці наказували нищити святі образи та переслідували тих, хто насмілювався їм поклонятися. Багато хто через страх замовк або пішов на компроміс. Проте преподобний Михаїл не скорився. Як істинний слуга Христа він відкрито виступив на захист святинь, не побоявшись викривати лжевчення навіть перед владою. Його непохитна позиція викликала гнів імператорського двору. Михаїла заарештували, піддали допитам, погрозам і знущанням, намагаючись примусити до зречення. Та він залишився вірним як святий ісповідник, він не відступив від істини, попри приниження, голод і страждання. Після довгих років заслання, проведених у тяжких умовах, святий Михаїл відійшов до Господа. Він не зазнав мученицької смерті в прямому розумінні, проте весь його життєвий шлях став подвигом вірності - тому Церква прославила його як ісповідника, що постраждав за православну віру. Святий Михаїл залишив по собі не писемну спадщину, а глибоко промовистий приклад - приклад стояння за істину тоді, коли вона коштувала життя. Його життя стало безмовною проповіддю, а страждання - молитовною жертвою за Церкву. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Свята у червні: що відзначаємо в перший місяць літа 23 травня - день пам'яті святої преподобної Євфросинії. Зростаючи в заможній, благочестивій сім'ї, де кожен крок просякнутий вірою, Євфросинія рано відчула, що її серце не належить світові. Коли настала пора шлюбних уз - пропозиції йшли одна за одною - вона ухвалила рішення, яке вразило б будь-якого сучасника: втекти від усього, що зв'язувало її з життям, і знайти себе у повній самозреченості. Вона не просто покинула дім - вона переодяглася у чоловіче вбрання, взяла ім'я Смарагд і, з твердою волею, вступила до чоловічого монастиря, де жила під покровом таємниці цілих 38 років. Ці роки - це не просто десятиліття у монастирських стінах. Це життя суворого подвижника, який відкинув усе людське і земне заради небесного. Піст, молитва, безмовність - усе це було буденністю Євфросинії. Під ім'ям Смарагда вона стала не просто ченцем, а духовним наставником для братії, хоча ніхто не здогадувався про її справжню суть. Найбільш дивовижним є те, що навіть її власний батько шукав у монастирі втіхи і поради у цьому молодому ченці, не підозрюючи, що це його власна донька. Лише на схилі життя святість її була явлена повністю. Відкривши свою справжню ідентичність, вона закликала батька прийняти цей вибір, не як трагедію, а як найвищий дар Божий. Ця розмова стала моментом прощення, благословення і глибокої духовної радості. Після її кончини Пафнутій теж прийняв чернечий постриг, залишаючись у келії своєї доньки, продовжуючи святий подвиг молитви й посту. Прикмети Туман ранковий віщує дощі найближчими днями. Якщо північний вітер дме - осінь буде сухою і теплою. Вітер зі сходу передвіщає дощ і прохолодну погоду. Що не можна робити Заборонено цього дня вплутуватися у суперечки та вживати лайливі слова, впадати у відчай, піддаватися заздрості чи жадібності - це все призводить до внутрішнього розладу і втрати щастя. За народними віруваннями, цього дня краще утриматися від великих змін, як-от переїзди, не варто відкривати свої плани оточенню, а також давати гроші в борг чи віддавати свої речі - бо існує повір'я, що так можна випадково позбутися не лише матеріальних благ, а й міцного здоров'я й фінансової рівноваги. Що можна робити Віряни з глибокою відданістю звертають свої молитви до святого Михаїла, просячи його непохитного заступництва і мудрої підтримки у скрутні хвилини життя. Також вони підносять свої молитви за мир, звертаючись до святої Євфросинії, чиє святе ім'я особливо вшановують і згадують саме в цю знаменну дату. 8 червня вірянивідзначають Трійцю. Свято триєдиності Бога-Отця, Сина і Святого Духа. Його також називають П'ятидесятниця, Зелене свято або Зелена неділя. Святкування Трійці прив'язане до Великодня. Саме тому дата його щороку змінюється. Трійця припадає на 50-й день після святкування Світлого Христового Воскресіння. В храмах на Трійцю проводять святкові богослужіння і великі вечірні служби. Основні символи свята у християн східного обряду - зелені гілочки берези та інших дерев. Ними традиційно прикрашають будинки і церкви. Згідно з народними повір'ями, ці гілочки допомагають закликати добробут та щастя в дім.
we.ua - Утримайтесь від великих змін у житті: прикмети та заборони дня
Gazeta.ua on gazeta.ua
Притягне одні біди: заборони та прикмети у день Василіска
22 травня вшановують день пам'яті священномученика Василіска. Василіск народився в місті Амасья, Каппадокія. Після того, як Василіск і його брати були жорстоко побиті за віру, їм було видіння Господа і святого Феодора Тирона, після чого вони одужали від усіх ран. Це чудо призвело до того, що багато язичників обернулися до християнства, за що були страчені. Василіск був засуджений до смерті в Команах Понтийських, де його тримали у в'язниці. Перед стратою він мав видіння, в якому Господь обіцяв йому свою допомогу і передрік мученицьку смерть. Василіск попросив сторожів в'язниці відпустити його, щоб попрощатися з родиною. Вони відпустили його, оскільки поважали його святість життя і чудеса, які він творив. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вознесіння Господнє: коли святкуємо, що варто зробити в цей день, а що під забороною Після повернення Василіска ігемон Агриппа, який прибув до міста Амасья і почав переслідувати христиан, дізнавшись про його відпустку, прийшов у лють. Він жорстоко покарав сторожів в'язниці і послав за мучеником військовий загін. Василіска зв'язали і піддали жорстоким тортурам, але зрештою він прийняв мученицьку смерть. Прикмети Сильний туман - до великого урожаю, туман вранці - до грибного літа. Вночі заспівав соловей - день буде теплим. Під час дощу подув сильний вітер - випогодиться. Вранці багато роси на траві - рік буде врожайним. Що не можна робити Цього дня наші предки намагалися триматися якнайдалі від водойм, не ходили купатися на озера чи річки, тому що вірили, що це принесе одні біди. Заборонено полювати на пташок. Не рекомендується позичати гроші чи будь-які речі. 8 червня вірянивідзначають Трійцю. Свято триєдиності Бога-Отця, Сина і Святого Духа. Його також називають П'ятидесятниця, Зелене свято або Зелена неділя. Святкування Трійці прив'язане до Великодня. Саме тому дата його щороку змінюється. Трійця припадає на 50-й день після святкування Світлого Христового Воскресіння. В храмах на Трійцю проводять святкові богослужіння і великі вечірні служби. Основні символи свята у християн східного обряду - зелені гілочки берези та інших дерев. Ними традиційно прикрашають будинки і церкви. Згідно з народними повір'ями, ці гілочки допомагають закликати добробут та щастя в дім.
we.ua - Притягне одні біди: заборони та прикмети у день Василіска
Gazeta.ua on gazeta.ua
Уникайте чорного одягу та не відмовляйте у допомозі: прикмети та заборони дня
21 травня вшановують двох святих - царицю Олену та її сина Костянтина. Їх за великі справи прирівняли до апостолів і називають рівноапостольними. Жили в ІІІ-ІV століттях і стояли на чолі Римської імперії. Вони були християнами і за час правління Костянтина багато зробили для віри. Цар Костянтин, щоб відійти від впливу язичництва, переніс столицю з Риму в місто, яке так і назвали - Константинополь (зараз це Стамбул). Він усіляко допомагав християнам і зробив християнство основною релігією в країні. Коли Костянтин вирішив знайти хрест, на якому був розіп'ятий Ісус, то мати зголосилася йому допомогти. Вона сама поїхала в Єрусалим і її пошуки увінчалися успіхом. Ця подія в церковному календарі відома як Воздвиження Хреста Господнього. Також над місцем, де був похований, а потім воскрес Христос, звели церкву Воскресіння Христового. Олену та Костянтина за їхні заслуги церква називає рівноапостольними - тобто такі самі, як і апостоли. До святих Олени та Костянтина звертаються з проханнями дарувати мир і благоденство, моляться про мудрість, здоров'я, терпіння. Царицю Олену вважають покровителькою літніх людей. У народі свято має назву день Олени і Костянтина, або Оленин - на честь Олени. Кажуть, що дівчатам сьогодні потрібно просити святу про наречених. Що заборонено цього дня У цю дату церква не схвалює плітки, лайку, суперечки, заздрість і жадібність, також не слід відмовляти тим, хто просить про допомогу, ображати людей і особливо тварин. Цього дня слід уникати чорного одягу. У писаннях сказано, що цариця не любила такий, тож носити його сьогодні - до печалі та неприємностей. День не дуже сприятливий для сватання. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вознесіння Господнє: коли святкуємо, що варто зробити в цей день, а що під забороною Прикмети небо зранку червоне - піде дощ і будуть гриби; з'ясувалося - грибів не чекай; захід сонця червоний - до гарної погоди на кілька днів; веселка зранку - буде дощ, а якщо веселка ввечері - потеплішає. Вважається, що все посаджене в цей час, оберігає свята Олена. 8 червня віряни відзначають Трійцю. Свято триєдиності Бога-Отця, Сина і Святого Духа. Його також називають П'ятидесятниця, Зелене свято або Зелена неділя. Святкування Трійці прив'язане до Великодня. Саме тому дата його щороку змінюється. Трійця припадає на 50-й день після святкування Світлого Христового Воскресіння. В храмах на Трійцю проводять святкові богослужіння і великі вечірні служби. Основні символи свята у християн східного обряду - зелені гілочки берези та інших дерев. Ними традиційно прикрашають будинки і церкви. Згідно з народними повір'ями, ці гілочки допомагають закликати добробут та щастя в дім.
we.ua - Уникайте чорного одягу та не відмовляйте у допомозі: прикмети та заборони дня
Gazeta.ua on gazeta.ua
Як Залужний оцінив реформи у ЗСУ та коли Путін може напасти на країну НАТО: світові ЗМІ написали
У Москві 9 травня відбувся парад, що згуртує союзників Росії, щоб показати їх лояльність в протистоянні Заходу. Європа має максимально допомогти Україні, щоб відтягнути час, коли сама буде змушена воювати проти неї без допомоги США. Європейці мають озброюватися, щоб бути готовими до затяжної війни з Росією. Посол України у Великій Британії, генерал Валерій Залужний, підтримує перехід ЗСУ від бригад до корпусів. Ось дещо з того, про що писали у світових ЗМІ минулого тижня. "Залужний високо оцінив реформи ЗСУ, проведені Зеленським", Тhе Тіmеs, Велика Британія У статті для Тhе Тіmеs колишній головнокомандувач, посол України у Великій Британії, генерал Залужний підтримав модернізацію ЗСУ, запропоновану президентом Володимиром Зеленським. Раніше цього року Київ оголосив про плани переходу до структури корпусного рівня, а не бригадного. Якщо раніше командири керували 15-20 бригадами, кожна з яких складалася з кількох тисяч військових, то тепер метою є зменшення цієї кількості, що дозволить створити більш прямі та гнучкі структури командування. Залужний пише, що після здобуття незалежності в 1991-му Київ успадкував велику армію у 780 тис. військових. Її структура залишилася радянською і була абсолютно нездатною до бойових дій. 51-річний Залужний пише, що реформи, щоб зробити українську армію більш відповідною до стандартів НАТО, допомогли їй витримати російський тиск у 2022-му, і стверджує, що модернізація, оголошена Зеленським, продовжує процес. Одна з головних реформ, яку відстоює Залужний - відмова від жорстких розмежувань між різними видами військ - піхотою, флотом, авіацією, кіберпростором, а натомість акцент на спільних операціях. Залужний, який залишається дуже популярним в Україні, також розповів про використання країною технологій для боротьби зі значно більшою армією. Україна використовує штучний інтелект для аналізу величезних обсягів інформації про позиції Росії За допомогою західних технологічних компаній Україна використовує штучний інтелект для аналізу величезних обсягів інформації про позиції Росії, отримані від супутників, шпигунів та дронів. Потім ця інформація подається українським командирам, що дозволяє їм нормувати боєприпаси та перерозподіляти війська. Коли Залужний вперше почав експериментувати з технологіями перед вторгненням, то зіткнувся зі скептицизмом. Після одних навчань у 2021-му один командир запитав його: "Що за карикатури ви тут показуєте?". Залужний пише, що перед вторгненням також отримав наказ припинити використання "Кропиви" програмного забезпечення, яке відображає позиції України та Росії. "Звичайно, я цього не зробив", додає він. Після вторгнення українське командування було перевантажене і мало труднощі з впровадженням подальших реформ. ЗСУ складалася з понад 100 бригад, які підпорядковувалися кільком оперативно-тактичним групам, кожна з яких відповідала за окремий напрямок. Влітку 2022-го Залужний почав переходити до структури корпусного рівня за зразком США і Великої Британії Влітку 2022-го Залужний почав переходити до структури корпусного рівня за зразком США і Великої Британії, хоча реформи не змогли створити елітний десантно-штурмовий корпус, який, за його словами, був необхідний. "Ініціативу заблокували. Десантно-штурмовий корпус, який мав вчитися за кордоном, залишився на папері", - пише він. "Чого хоче Путін і як Європа має йому перешкодити", Тhе Есоnоmіst, Велика Британія 9 травня на Красній площі Володимир Путін святкував День перемоги. Раніше на параді брали участь союзники Росії у Другій світовій війні. Сьогодні це сигнал про те, як Росія рішуче виступає проти Заходу. Зі зростанням кількості загиблих в Україні, воєнні цілі Путіна розрослися, щоб виправдати втрати Росії. Те, що починалося як СВО проти сусіда, стало екзистенційною боротьбою проти далеких ворогів. Це означає, що майбутнє України залежить від амбіцій Путіна більше, ніж від театральної дипломатії президента Дональда Трампа. Росія, можливо, не збирається вторгатися в інші частини Європи. Але спробує здобути владу, подвоївши кібератаки, операції впливу, вбивства і саботаж. Якщо Путін відчує слабкість, то може спробувати розколоти НАТО, захопивши невелику ділянку території та спонукаючи союзників відповісти. Він може бути готовий до цього за два-п'ять років. Багато хто в США і південній Європі вважають ці заяви істеричними. Посланник Трампа Стів Віткофф каже, що Путіну можна довіряти. Інші досить мудрі, щоб не довіряти людині, яка воювала п'ять разів за 25 років. Вони кажуть, що Росія надто слабка, щоб серйозно загрожувати. В Україні вона втратила майже 1 млн загиблих і поранених, а з моменту перемог у перші тижні після вторгнення і захопила менше 1% території України. Путін - агресор, якого слід стримувати Багато хто в країнах Балтії, Польщі та Скандинавії впадає в іншу крайність, попереджаючи, що загроза більша, ніж сам Путін, бо російський імперіалізм має глибоке коріння. Цей страх зрозумілий, враховуючи їхню історію поразок. Путін - агресор, якого слід стримувати. Поганий мир, нав'язаний Україні, може стати трампліном для його наступної війни. Водночас, навіть якщо Путін невблаганний, йому 72 роки. Зараз пора вплинути на те, що буде після нього. Стримування залежить від розуміння загрози, яку становить Путін. Після трьох років бойових дій війна стала ідеологією. У минулому 60% росіян вважали, що пріоритетом уряду має бути підвищення рівня життя. Сьогодні ця частка впала до 41%. 55% кажуть, що хочуть, щоб Росію поважали як світову державу. Путін поставив усе суспільство на воєнні рейки. Збройова промисловість створює робочі місця. Щедрі виплати солдатам та їх сім'ям становлять 1,5% ВВП. Путін використовує війну як привід для дедалі жорсткіших репресій та ізоляції від Заходу. Неправильно вважати, що російські сили виснажені чи недієздатні. Військово-морські та військово-повітряні сили здебільшого цілі. Очільник НАТО каже, що Путін поповнює запаси людей, озброєння і боєприпасів безпрецедентними темпами. Росія планує мати 1,5 млн активних військ, порівняно з 1,3 млн у вересні. Вона може збільшити сили і озброєння на західному фронті на 30-50%. Завдяки війні Москва поглибила зв'язки з Китаєм, Іраном та КНДР. Російська тактика груба та дороговартісна Російська тактика груба та дороговартісна, але раптове невелике вторгнення на члена НАТО змусить Альянс вибирати, чи повертати втрачені землі, чи ризикувати ядерною війною. Якщо НАТО не воюватиме, то буде розбите. У тривалішому конфлікті Альянс відбив би перший російський наступ, але чи мав би ресурси для п'ятого-шостого? Путін міг би вважати це стратегічною перемогою, якби Трамп відмовився допомогти, навіть якщо росіян відкинуть. Відсутність Америки на полі бою закріпила б вплив Росії на Європу. Захист від Росії починається в Україні. Чим більше Путіну відмовлятимуть у успіху там, тим менша ймовірність, що нападе на НАТО. Це означає постачання зброї Україні, і надання їй більшої кількості грошей для оплати тих видів зброї, які може дешево виготовити сама. Україна могла б виробляти обладнання на $35 млрд на рік, але має замовлення на менш ніж половину цієї суми. Трамп має зрозуміти, що фінансування України відповідає інтересам Америки, хоча б тому, що Китай спостерігає за прогресом Росії. Підтримки України недостатня для забезпечення безпеки всього континенту, і Трамп навряд чи запропонує значну допомогу. Європа має робити більше. Це означає наполегливіше працювати над самозахистом, зміцненням своєї єдності та закладенням основ для постпутінської Росії. Потрібна робота над зміцненням єдності НАТО Європа купує більше зброї. Дані шведського аналітичного центру SІРRІ показують, що НАТО, за винятком США, збільшило витрати на $68 млрд, або на 19%, у 2022-2023 роках. Потрібно більше, але лідери Європи досі не підготували виборців до майбутніх жертв. Вони сваряться через контракти на постачання зброї. Потрібна робота над зміцненням єдності НАТО, особливо якщо США більше не об'єднують. Наївно думати, що такі країни, як Іспанія та Португалія, колись боятимуться Росії так само, як Естонія і Польща. Але вони стикаються з загрозами своїй інфраструктурі та політиці. Вони також життєво зацікавлені в тому, щоб ЄС уникнув дисфункції, яка виникла б внаслідок посилення впливу Росії на його східних членів. "Шоу в Москві на фоні неможливості зупинити війну в Україні", Тhе Nеw Yоrk Тіmеs, США Путін у п'ятницю очолив парад на Красній площі - грандіозне шоу, щоб підкреслити минулу славу Росії та виправдати війну з Україною. Разом із Путіним на трибунах сидітимуть лідери Китаю, Бразилії та понад 20 інших країн. Кремль намагається показати, як країни Глобального півдня прагнуть створити противагу Заходу. Вони спостерігали за маршем тисяч солдатів, десятків бронетехніки, танків та ядерних ракетних установок. Полк китайських солдатів пройшов перед стінами Кремля, а над Москвою пролетіли винищувачі. Цього року парад мав бути найбільшим від початку вторгнення у 2022-му. Росія вітала найбільшу кількість іноземних лідерів із 2015-го, а їхня участь чи відсутність розглядається в Москві як ознака непокори або вірність Заходу. Наприкінці квітня Путін оголосив про триденне одностороннє припинення вогню в Україні з 8 травня, щоб відзначити святкування. Зеленський відхилив пропозицію, назвавши її "театральним шоу", і запропонував 30-денне перемир'я, яке могло б дозволити провести змістовні переговори щодо припинення війни. Зеленський також заявив, що Україна не дає жодних гарантій безпеки гостям параду в Москві. У попередні дні Україна посилила спроби атакувати Москву і прилеглі райони, що призвело до припущень, що мішенню може бути сам парад. Росія останніми днями також атакувала українські міста, зокрема Київ. Парад відзначив щорічне свято, яке традиційно виходить за рамки численних розколів в Росії як виразник національної гордості. СРСР втратив понад 26 млн життів під час війни, торкнувшись майже кожної родини. Але після вторгнення Росії у 2022-му грандіозні святкування перетворилися на точку розколу в Росії та за її межами. Кремль намагався виправдати вторгнення, хибно стверджуючи, що владу в Києві захопили нацисти Кремль намагався виправдати вторгнення, хибно стверджуючи, що владу в Києві захопили нацисти. Зеленський має єврейське походження, його дід воював у війні, а члени родини загинули у Голокості. Західні країни провели власні святкування в Європі в четвер. Різниця пов'язана з різницею в часі між Москвою і Берліном. На момент підписання нацистською Німеччиною акту про капітуляцію в Москві вже було за північ. Різниця стала символічною, розділивши колишніх союзників на два табори. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путін розглядає варіант з паузою у війні: світові ЗМІ озвучили деталі Путін має глибоку особисту історію, пов'язану з перемогою СРСР над Німеччиною. Його брат Віктор помер від дифтерії в дитбудинку під час блокади Ленінграда та був похований там у братській могилі. Батько був важко поранений, а мати ледь не померла з голоду. Після 1965-го перемога над нацизмом поступово стала наріжним каменем радянських і російських патріотичних ритуалів Путін каже, що батьки не мали ненависті до німців, але для його покоління все було інакше. "Нас виховали на радянських книжках і фільмах. Ми їх ненавиділи", - каже Путін. Перший парад відбувся у 1945-му, невдовзі після капітуляції Німеччини. 9 травня оголосили святом. Сталін потім припинив паради, доки їх не відновили у 1965-му. Сталін хотів применшити значення перемоги у Другій світовій, вбачаючи потенційних політичних суперників у радянських генералах. Після 1965-го перемога над нацизмом поступово стала наріжним каменем радянських і російських патріотичних ритуалів. Але паради організовували епізодично. Але після 2008-го вони перетворилися на щорічну грандіозну демонстрацію військової могутності.
we.ua - Як Залужний оцінив реформи у ЗСУ та коли Путін може напасти на країну НАТО: світові ЗМІ написали
Gazeta.ua on gazeta.ua
"Ватне лайно": у ЗСУ жорстко відреагували на проросійське привітання Бужанського
Офіцер Головного управління комунікацій Збройних сил України Дмитро Лиховій розкритикував народного депутата Максима Бужанського через його публічне вітання з Днем перемоги, яке пролунало на тлі війни з Росією. У своєму дописі у Fасеbооk Лиховій зазначив, що подібна риторика під час повномасштабної агресії РФ є неприпустимою, однак Бужанський знову демонструє відверто проросійську позицію. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: День перемоги вважають святом лише 11% українців - опитування КМІС "Продовжує нести ватне лайно. І при цьому координує голосування Слуг народу у Верховній Раді", - написав речник. На його думку, така поведінка свідчить про роботу на користь держави-агресорки, і в умовах війни подібна діяльність мала б бути остаточно припинена. "9 травня - це такий вальпургієвий день для України, коли на шабаш вилазить нечиста сила і дає про себе знати. Здавалося б, це явище мало б бути повністю припинене принаймні з 2022 року. Але ж ні.Сьогодні бачимо, як до російського побєдобєсія приєднується цілий народний депутат владної фракції. Ватне лайно явно працює на Росію, та ще й досі, виявляється, координує голосування "Слуг народу" у парламенті...", - йдеться у дописі. День Перемоги - державне свято СРСР, а пізніше деяких країн, що були окуповані колишнім СРСР. Святкувалося щорічно 9 травня з формулюванням: на згадку про переможне завершення "Великої вітчизняної війни радянського народу проти німецько-фашистських загарбників". У 2023 році президент України Володимир Зеленський подав законопроєкт у Верховну Раду, яким запропонував встановити 8 травня День памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 1945 років. ВР підтримала це і зробила 8 травня державним святом, скасувавши День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 9 травня.
we.ua - Ватне лайно: у ЗСУ жорстко відреагували на проросійське привітання Бужанського
Суспільне on suspilne.media
День перемоги у Полтаві: чому частина містян відзначає це свято 9 травня
В Україні 9 травня як День перемоги припинили відзначати з 2023-го року. Для вшанування жертв Другої світової війни українцям залишили 8 травня – День пам’яті та примирення.Чи було покладання у Полтаві більше в матеріалі
we.ua - День перемоги у Полтаві: чому частина містян відзначає це свято 9 травня
Еспресо on espreso.tv
День перемоги Китаю. Як Росія платить найвищу ціну за підтримку Сі?
Свято побєдобєсія — головне свято сучасної Росії й пересічний громадянин вимагає, аби це було дорого, багато і з розмахом. Також це спосіб показати велич Росії та її вихід з міжнародної ізоляції — навіть, якщо головним героєм свята буде китайський лідер Сі Цзіньпін. Якщо уважно подивитись список гостей на побєдобєсії в Москві, то складається враження, що Другу світову виграли Росія і Китай, Центральна Азія, кілька бідних африканських країн, Монголія і трішки Бразилія. Прикметно, що на захід вирішив не їхати премʼєр-міністр Угорщини Віктор Орбан — його ймовірна поїздка викликала б шалений розкол у рідній партії "Фідес". Адже у Другій світовій війні Угорщина точно була не серед табору переможців, а ще є вагомий аргумент — Європейський союз пригрозив, що не дасть грошей. Натомість інший проросійський любитель — Роберт Фіцо манівцями дістався до Москви. Лідер Словаччини дуже сподівається на укладення договору про постачання дешевого російського газу, адже економічна ситуація в його державі далека від стабільності. За грошима і підтримкою зброєю приїхали Вʼєтнам, Мʼянма, Вірменія та африканські лідери. Для них нинішня Росія ситуативний союзник, тому хочеш чи ні — треба зʼїздити до Москви на поклін. І взяти участь у шоу Путіна. Читайте також: Бити чи не бити? Чи будуть удари по Красній площі від ЗСУЗ тих, чия поява викликає обурення, — Бразилія. Країна з великою часткою української діаспори з початку повномасштабного вторгнення не наклала санкції проти РФ, ще і запропонувала Україні свій мирний план, який пропонував винагородити Москву за окупацію частини територій. Чи то ми втратили звʼязки з етнічними українцями, чи дипломатія бажає кращого, але вже як є. Бразилія дружить з РФ через доступ до ресурсів — і ще й приторговує цими стосунками на весь Глобальний Південь. Утім головний бенефіціар нинішнього параду побєдобєсія — це Китай. Його лідер Сі Цзіньпін поїхав до Росії аж на чотири доби, а за добу до його приїзду всі російські медіа були засипані тезою, що Москва та Пекін — браття навіки. І ніхто і ніколи не віддере їх один від одного. Це такий жирний натяк Дональду Трампу та його команді, що трикутник Кіссінджера перевернувся і тепер двоє дружать проти одного. Сі показує Дональду, що Росія — то його корова, і ніщо не завадить освоєнню далекосхідних ресурсів. Прикметно, що країни Центральної Азії та Монголія приїхали на це шоу побєдобєсія якраз заради зустрічей із Сі, аби показати, що не проти стати китайськими васалами.Сам Сі Цзіньпін під час чайної бесіди в Москві 8 травня заявив, що Китай сподівається, що "справедливу, міцну і зобов'язуючу мирну угоду, яку ухвалять усі зацікавлені сторони", може бути досягнуто за допомогою діалогу."Хоча Сі не уточнив, який вигляд має мати можлива угода, коментар, мабуть, став першим випадком, коли китайський лідер особисто виклав принципи угоди про припинення війни Росії проти України", – йдеться в матеріалі Вlооmbеrg. Читайте також: Росія впаде. Це не надія, а реальна перспективаАле тут же Сі Цзіньпін заявив, що Росія і Китай повинні бути "нерозлучними друзями", оскільки вони пообіцяли вивести співпрацю на новий рівень і "рішуче" протистояти впливу США.Тож не виключено, що цього року Китай вступить в дипломатичну гру на згортання нашої війни, але зі своїм інтересом. Тривалий час багато хто з українців та, — чого душею кривити, — українська влада, щиро сподівались, що Китай може нам допомогти. Треба лише просто попросити. Але на спільних виходах Сі та Путін договорились до того, що війна в Україні може завершитися нібито тільки після усунення її "першопричин". А це ніщо інше, як переказ ключових російських меседжів про те, що Росія влізла на територію України, бо їй буцімто загрожувало НАТО і хтось "хейтив" російськомовних. Путін на параді провів паралелі з "СВО", назвав РФ "перепоною для поборників нацизму" і згадав Одесу серед міст, які найбільше протистояли агресорам Третього рейху. Це вельми цікавий вибір, з огляду на те, як рашисти сучасності ледве не щодня виносять Одесу ракетами та дронами. Читайте також: "Москва горить – який чудовий дивний сон..."За версією Путіна, Росія "памʼятає уроки Другої світової війни" і "лишається перепоною для прихильників нацизму, русофобії та антисемітизму". Прикметно, що ветеранів окупації України теж прирівняли до учасників Другої світової. Отже, будуть в Росії ті часи, де на 9 Травня уже ходитимуть ті, хто катував і ґвалтував українців. Цей захід мав вивести російського диктатора з міжнародної ізоляції, але за іронією долі — показав лише тріумф Китаю. Здавалось, що це саме він виграв Другу світову, а росіяни та інші лише снаряди подавали. Як зауважило кілька наших політичних оглядачів, поруч із Сі сидів перекладач, — він не соромився на весь голос перекладати лідеру, що відбувається на параді. І це було чутно в трансляції. Утім росіянам доведеться звикати до долі китайського васала — за підтримку Путіна Китай виставить Росії великий прайс. Заходу ж це дуже добра наука, як за власні гроші виростити двох монстрів, які хочуть розділити твою тушку на обід. Спеціально для ЕспресоПро авторку: Марина Данилюк-Ярмолаєва, журналісткаРедакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
we.ua - День перемоги Китаю. Як Росія платить найвищу ціну за підтримку Сі?
Рубрика on rubryka.com
В Україні сьогодні одночасно з країнами ЄС відзначають День Європи
В Україні сьогодні, 9 травня, одночасно з країнами Європейського Союзу відзначають День Європи. Це свято запроваджене указом Президента України Володимира Зеленського №266/2023 від 8 травня 2023 року, інформує Рубрика. В Україні День Європи почали відзначати з 2003 року – згідно з указом президента Леоніда Кучми. Але святкували його у третю суботу травня, аби не "затьмарювати" […] Тhе роst В Україні сьогодні одночасно з країнами ЄС відзначають День Європи арреаrеd fіrst оn Рубрика.
we.ua - В Україні сьогодні одночасно з країнами ЄС відзначають День Європи
Детектор медіа on detector.media
9 травня — свято загарбників, а не визволителів
Офіційно Україна відзначає День пам'яті та перемоги над нацизмом 8 травня разом зі всією Європою лише з 2023 року. Все відбулося вже під час повномасштабного вторгнення. І це ще один важливий крок коли остаточно &lаquо;Ніколи знов&rаquо; і жодного &lаquо;Можемо повторити&rаquо;.
we.ua - 9 травня — свято загарбників, а не визволителів
Правий берег on pb-news.info
В День пам'яті та перемоги Україна вшановує жертв і героїв Другої світової
Україна вшановує жертв і героїв Другої світової. Сьогодні, 8 травня 2025 року, Україна вдруге офіційно відзначає День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років. Це державне свято, запроваджене минулого року, символізує остаточне приєднання...
we.ua - В День пам'яті та перемоги Україна вшановує жертв і героїв Другої світової
Last comments

What is wrong with this post?

Captcha code

By clicking the "Register" button, you agree with the Public Offer and our Vision of the Rules